Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pát lis 1, 2019 22:35

Ja teda nevim, ale u bezeckych bot se toho uz dost popsalo, ze - bohuzel, ale pochopitelne - je od uzivatelu nejvetsi poptavka, resp. tlak na vyrobce na tri veci:
1) Co nejvetsi odpruzeni tak, aby se nohy co nejvice chranily pred opakovanymi narazy
2) Co nejlehci boty
3) Co nejprodysnejsi svrsek

Timpadem jsou to nejdulezitejsi hlediska a vydrz je az nekde vzadu.
Dokonce bych rekl, ze nejdrazsi boty s nejnovejsi a nejucinnejsi technologii odpruzeni maji vetsinou tu nejkratsi vydrz - neco za neco. Vzdyt ted je moderni dostat a uzavrit do mezipodesve (to "odpruzeni") z co nejlehciho materialu co nejvice vzduchu s co nejucinnejsim synergickym ucinkem na odpruzeni. Jenze... ty super materialy moc velkou vydrz nemaji a kdy zdo nich jeste uzavres vzduchove bubliny, tak vydrzi jeste min.

Ale mike sam pise, nohy se podekuji, jen z bot jsou za chvili "barefooty".

Jo, s trekovymi nebo nastupovymi botami bych bezecke nesrovnaval. Ty tlaky a namahani jsou naprosto odlisne. Obavam se, ze super drzici trekove boty (nebo klidne mikove oblibene Meindl Laredy nebo jak se jmenuji) pri pouzivani na behani stejnym zpusobem jako bezecke boty vydrzely jeste min. Teda pokud by se takovy mazochista nasel...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát lis 1, 2019 22:58

Tak zrovna Lareda jsem prvni rok na sve vychazky pouzival a vydrzely 3x tolik, co Inov-smejdy. Tj. pres 3000 km. A to jsem v nich cast trasy behal, zas takovy masochismus to neni.

Zajimave ale je, ze mam u nich podrazky ochozene uplne jinak. Lareda i pohorky stejne, pata zesikma vne, na konci rozdil mezi okraji paty pres centimetr. Inov-smejdy kupodivu pata rovne a vic ochozena spicka. Ted mne ovsem napada, ze to asi bude tim, ze u nich pata uhyba, u druheho paru se nakonec zhroutila do strany (vnitrni). Pevnejsi boty to neudelaji a proto se spis nakrivo seslapou. Akorat... to ochozeni je presne naopak, nez by podle tohodle melo byt :? Nebo mi nejak selhava predstavivost.

apuka píše:Ale mike sam pise, nohy se podekuji, jen z bot jsou za chvili "barefooty".

A pak nohy plynule prejdou z dekovani do nadavani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » sob lis 2, 2019 16:35

Ale Laredy nejsou stavene na beh, pouzivaji jine technologie - vsak taky nemaji nic z tech trech pozadavku...

mike píše:Zajimave ale je, ze mam u nich podrazky ochozene uplne jinak.
Moje laicke mysleni rika, ze castecne jsi duvod naznacil. "Pevnejsi boty" maji (vetsinou) vyztuhu mezi botou a podrazkou a/nebo (asi toto je pripad Laredo) cela podrazka/podesev je udelana tak, aby sama branila "krouceni" podrazky v podelnem smeru - u turistickych bot je toto dost neprijemne, kdyz se stane.
Bezecke nic z toho mit nebudou (je to vaha navic, je to neco, co snizuje odpruzeni a jeste i ztezuje oheb boty do vsech stran). V celkovem dusledku potom i jinak naslapujes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned lis 3, 2019 0:11

Vsak jsem nepsal, ze jsou. Jen ze vydrzi trojnasobek.

No, asi to s tim nejak souviset bude, ale fakt je mi divne, ze u bot s pevnou podrazkou mam seslapanou nejvic vnejsi stranu paty, zatimco u bezeckych je pata seslapana a zhroucena smerem dovnitr :?

Dneska jsem si poprve vzal nove Trailtalony. A ziral jsem, jaky je to proti starym rozdil. Nejen proti tem, co maji 1900 km, ale i proti 1200. Odpruzeni je uplne jinde, krok je dynamictejsi a navic mi prijde, ze maji vetsi drop, asi jak se u starych seslapala podrazka vic na pate (rozdil ve vysce je pres centimetr). Jak se to meni postupne, tak to clovek ani nevnima, ale prechod na nove je sila. Skoro jako kdybych si koupil Hoky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » ned lis 3, 2019 21:21

Seslapane dovnitr jsem mel Altry se zero dropem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 4, 2019 9:05

spocitala sem dnes kilometraz lonepeak... cca 650km a uz proste cejtim, ze nee... achjo... budu muset zkusit ty timp trail, kterymaj vetsi vrstvu tlumeni...

a prestat je kupovat, i kdyz v akci usetrim 700 proti olympusum, tak olympusy daj urco o 200-300km vic nez zacne brecet koleno...

ja nemam seslapany altry vubec, i kdyz pevnejsi boty vzdy lehounce na vnitrni strane pat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 5, 2019 9:45

rozhoupala jsem se, vyzkousim do paru k olympusum
jeste timp trail. Lone peaky sou super, ale boty na 700km za 3000 to fakt nee...

predpokaldam, ze nikdo boty 42 (mozna 42,5) co maj porad dobrej svrsek a nachozeno 700km s neojetou podrazkou nikdo nechce ani na nejaky experimenty nebo na nejaky zavody, kdy by pak sly do kose...

mam za rok dvoje odpadovy boty a nevim, co s tim. do mesta to nikdy nedonosim...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte lis 12, 2019 20:16

Doprcic, jsem normalni zavislak. Venku chcije a chcije a ja uz to doma nemuzu vydrzet, musim si dat aspon tu denni hodinku rychle chuze. Mohl bych pracovat a jit az v noci (mozna prestane), ale nejde to, jsem nervozni, telo se chce hybat... no nic, oblecu nepromokave veci, vezmu si membranove ponozky a za hodinu se vratim jako prase #-o :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte lis 12, 2019 20:19

Sem byl v tom chcancu dve a pul hodky. Pak jsem si uvaril kavu a pil ji v tom chcancu. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte lis 12, 2019 22:03

To jsi jeste vetsi magor, nez ja :twisted:

Kupodivu jsem prisel celkem cisty, chcalo tak, ze to i blato umylo. Na poslednim kilometru presel dest plynule ve snezeni. Teplotu jsem podcenil, byla mi celkem kosa. GTX AS kalhoty na hole nohy, stredne silne PowerDry tricko s dlouhym pod membranovku a nestacilo. A to jsem mel asi poprve v zivote bundu zapnutou celou dobu az pod nos, na hlave kapuci a sel jsem fakt svizne. Vrstveni nahouby, zlata primaloftka [-(

Membranove ponozky jsou nacucane vodou, kazda ma 125 g proti 69 suchym, 80 % vahy navic :roll: Celkem i studily. Zato DWR od Jottnaru fakt dobry, bunda po oklepani skoro sucha, jen na ramenou mensi mapy. Zato DWR na kalhotach uplne kaput.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned lis 17, 2019 22:14

Ani snaha běhat každý den 20 kilometrů například nemá žádný racionální argument. :-k

Typický projev závislosti je i ten, že máte tendenci k progresi, látka nebo činnost se stává čím dál významnější součástí vašeho života a vy jí věnujete čím dál víc času, peněz a energie. Ani snaha běhat každý den 20 kilometrů například nemá žádný racionální argument. Pokud máte predispozici ke kloubním onemocněním, tak svému zdraví spíš uškodíte a za účast na všemožných půlmaratonech dnes taky dáte obrovské peníze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon lis 18, 2019 0:21

Zlaté pravidlo - všetko s mierou a v behu pekne pomaly, postupné navyšovanie. Ak to pod vplyvom dobrého pocitu z progresu moc vyšponuješ, koleduješ si o zranenie a nemusíš mať ani žiadnu preddispozíciu k tomu. A treba si aj niečo o trénovaní naštudovať, ak to človek s behom myslí vážne.

Behávať stále 20km každý deň (???) je kravina, tak to ani v tréningu amatérskeho rekreačného bežca nefunguje, ak teda očakáva progres.

Keď som bol do neho totálne zažratý, tak som kvôli tréningu rušil, či presúval termíny pracovných stretnutí, inak som sa nevedel sústrediť a celý deň v prdeli :) . Samozrejme, ak sa to dalo urobiť. A boli to najkrajšie roky v športovaní a čerpám z toho dodnes.

Beh je teda vždy tisíckrát lepšou alternatívou závislosti ako chlast, fajčenie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon lis 18, 2019 19:11

Stani píše:všetko s mierou a v behu pekne pomaly, postupné navyšovanie.

O tom to ale nebylo. Slo o tu zavislost. Ona je nejspis v podstate drogova, endorfiny.

BTW, kolik teda behaji rekreacni bezci denne? 20 km mi neprijde az tak moc, to jsou tak dve hodiny, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » pon lis 18, 2019 21:28

Stani píše:ehávať stále 20km každý deň (???) je kravina, tak to ani v tréningu amatérskeho rekreačného bežca nefunguje, ak teda očakáva progres.
Kravina na progres to je, souhlas. Ale je docela dost rekreacnich bezcu, kteri kazdy den radi zabehnou 20 km, mozna nekteri jen 10 km, teda pokud to jde (jeden takovy sedi v praci za mnou). Ale ne kvuli ocekavanemu progresu, ale protoze je to "tahne", rokajo, ze jsou na to zvykli, bez toho se citi nejak nesvoji, maji pocit nevydareneho dne, ze nic neudelali, atd... A to uz je ta zavislost.

@mike: Kdyz jsem ten clanek cetl, hned me napadl Tvuj prispevek, jak jsi psal, ze si taky byl nejaky nesvuj, kdyz jsi nemohl jit na svoji "prochazku" :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon lis 18, 2019 21:56

Veď hej, sám sa idem len tak prebehnúť, na pohodu, ale určite nie 20 kilákov denne. Ale v článku sa spomína práve ten progres, to je hodne návykové, zvlášť v prvej fáze, ako už máš niečo nabehané.

Denný objem rekre bežca, je individuálna vec. Závisí aký je typ, aký má zámer. Ale ani v rekre príprave na maratón nemáš každodenný beh 20km.

Príklad týždenného cyklu z prípravy na maratón (čas na cca 3:30) - objemy sa menia, ale pre predstavu
Po - 8km výbeh
Ut - 10km výbeh + napr. z toho 4km gradácia tempa
Str - voľno
Štv - 10km výbeh
Pia - 12-14km - výbeh prestriedaný tempom, alebo celé v tempe + výbeh do kľudu
Sob - voľno
Ned - 25km v miernom tempe, v druhom týždni 30km, v treťom týždni zase len 20km ale zvýšiš tempo, vo štvrtom dáš 32-35km v miernom tempe atď a dokonca ani 42km sa počas celej prípravy nebeží.

Príklad pohodového behu pre kondičku:
Každý druhý deň v rozmedzí 3-10km, v závere týždňa aj 20km...kto už ako chce a načo sa cíti. Niekto beháva každý tretí deň, max. 5km.

20km beh je už dosť slušná porcia. Ak to však bude búchať denne v nejakom tempe, tak - získa len vytrvalosť, ale telo sa objemom a absenciou regenerácie začne rýchlejšie unavovať, nakoniec stagnuje. Ale ako pokročilý závislák navýši objem, či rýchlosť, pretože máš dojem, že málo trénuješ, nereaguješ na signály tela = garantujem, že ťa zranenie, aj keď si zdravý ako rybka, že ťa neminie - hamstring, plantár, podkolenie, pätná ostruha...

Z mojich skúseností, čo sa tak poznáme, tak každý rekre bežec po prvom vážnejšom zranení dosť v závislosti skrotne :) . A kto aj napriek tomu nie, je blbec, a tak mu treba. Ale takých fakt nepoznám.

Inak typický prejav závislosti je abstinencia počas dlhodobejšieho zranenia, keď aj napriek nariadenému kľudu dotyčný cvičí, lebo musí.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte lis 19, 2019 0:09

apuka píše:Kdyz jsem ten clanek cetl, hned me napadl Tvuj prispevek, jak jsi psal, ze si taky byl nejaky nesvuj, kdyz jsi nemohl jit na svoji "prochazku" :wink:

Vsak proto jsem to sem daval ;-)

@Stani: diky, prijde mi to celkem malo, ale nebeham, nemuzu posoudit. Chozeni je z hlediska vydeje energie a poskozeni tela uplne jinde.

Stani píše:Niekto beháva každý tretí deň, max. 5km.

Moje sousedky, jestli uz s tim neprestaly uplne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » úte lis 19, 2019 1:26

To sa ti len zdá, že je to málo. Toto robíš každý týždeň, leje vonku, neleje, vždy. Únava sa nakopí, dá zabrať, kým si postupne na ten objem telo zvykne + metabolizmus, proste všetko. Pred maratónom z objemu uberáš.

Ak si dáš 20km v tempe na 4:30 - 4:40min/km, tak to na druhý deň cítiš poriadne. A podobne, ak si dáš postupku tri dni = 8km + 10km + 18km - a 18km pekne tempo a záver do max. tepovej frekvencie.

Poškodenie tela beh vs. chôdza - znovu, ak to robíš s rozumom, tak sa riziko eliminuje. Behávam pravidelne 13 rokov a mal som dve zranenia a bola to len a len moja chyba. Poznám kolegu, čo chodí vht, teda už nechodí. Neuváženým preťažovaním s heslom - mám voľno, treba stihnúť čo sa dá - si vydrbal koleno.

Normálny rekreačný beh na pohodu nemôže uškodiť, je to výborné na kondičku a vôbec na psychiku..to aj turistika.

Ale rozumiem ako to myslíš, môj ortopéd odporúča beh, ale z veľkých objemov nadšený nie je. A pri prvom zranení ma privítal vetou, že ma čakal skôr :) .
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned pro 1, 2019 12:27

Neska sem při vycházce uvažoval a rozvažoval (ie. kupodivu to neska nebylo celé v totálním kyslíkovém dluhu, kdy je mozek "off").

První úvaha: Už sem to tu psal víckrát, LaS Uragano sou nějaké "zázračné" GTX zimní tenisky BEZ zatěplení, protože mi v nich není zima na prsty u nohou - neska 2,5 hodiny vycházka (z toho 90% času v 1 až 3 cm sněhu, na trowě aji víc), mínus tři-čtyři a ani při sestupu, kdy tělo už zdaleka netopí taja proti kopcu mi nebyla na pacinky zima. Jakože při sestupu mi třeba na ruce a prsty na nich trochu chladno (i přes dvoje rukavice - PWS + flís) bylo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2019 1:50

Zacala mi byt zima na nohy, a tak jsem si poridil druhe Darn Tough ponozky. Vic polstrovane a vyssi, tedy teplejsi. Opravdu jsou znatelne silnejsi a uz jsou skoro jako BD Trekker, akorat vypadaji podstatne odolneji. Uz v nich par dni chodim a fajn. I pod nulou v sitovanych teniskach teplo a lepsi polstrovani je taky znat. Akorat uz jsou vyprodane a neni jasne, kdy budou dalsi.

V prvnich mam uz nachozeno pres 1000 km a neni na nich zadna znamka poskozeni. Rekl bych, ze by mi rok vydrzet mohly :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned led 5, 2020 22:22

O Vanocich jsem po dlouhe dobe obul pohory a nachodil skoro 100 km po kopeckach. Predtim jsem chodil nezvykle dlouho v lehkych bezeckych botach, mam v nich vloni nachozeno skoro 2900 km, zatimco v pohorkach 260 i s tema Vanocema ](*,) Muzu aspon porovnat, co to se mnou udelalo.

Zpocatku mi prisly pohorky jako kopyta a priserne tezke. Pomerne rychle, behem prvnich par km, se to ale zmenilo a uz se mi v nich slo dobre. Vaha byla porad znat, ale je to uplne jiny pocit, takovy vic uspokojujici. Asi jako kdyz se podradi a jede pomaleji na vyssi vykon. To se drzelo celou dobu, ale bylo znat, ze si nohy vyssi vaze odvykly. Jeden den, po nejdelsi a nejobtiznejsi ture (driv by byla spis mensi...) jsem mel dokonce neco jako svalovou horecku, to uz se mi nestalo mnoho let.

Po navratu jsem opet obul inov-smejdy a bylo to jako bych sel bosky. Hlavne ale chybi ta zatez, asi si budu muset poridit neco tezsiho (nebo zavazi na kotniky?), jinak je to houby trenink. Chodim moc rychle, trpi slachy na chodidle zespoda a navic moje superschopnost byla vzdycky vytrvalost, ne rychlost. Doufam, ze se mi letos podari navrat k normalu. Denni chozeni je vylozene prospesne, vloni mne udrzelo v aspon trochu rozumne kondici, ale bez vikendovych celodennich tras v pohorkach to nestaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » ned led 12, 2020 11:03

Altra Lone Peak 4 po 6 mesiacoch a 880km. Je to z vnútornej strany a na oboch teniskách skoro rovnaké, takže náhodné roztrhnutie to asi nebude :wink:

20200112_093347-1200x675.jpg
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned led 12, 2020 19:28

Muzes to zkusit opravit stejne, jako ja inov-smejdy. Podlepit lepici paskou nebo naplasti, zalit Patex Gelem, prelepit paskou a uhladit. Vydrz je prekvapive skvela, vic, nez nova sitovina (mozna i 1000 km). Chce to trochu prosytit i latku okolo, at vznikne zaplata jako pokracovani latky. Vsechno musi byt dobre podlepene, jinak to protece dovnitr a muzou se udelat hrby, ktere rozdiraji ponozky.

Pred zaplatovanim doporucuju boty umyt ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon led 13, 2020 8:50

Je to roztrhnute tesne nad podrazkou, takze nejake lepenie by bolo dost tazke. Na funkciu to zatial nema vplyv, takze im dam tak do 1000km a potom hura na iny model ;)

(jo a tenisky su samocistiace :D )
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon led 13, 2020 18:24

Kdyz to udelas, jak jsem psal, tak to vydrzi, ten gel je pruzny. Bez lepeni se to bude trhat dal, ale do tech 1000 km ti to mozna vydrzi.

Tenisky jsou sice samocistici, ale lepidla se na spinu moc nechytaji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon úno 10, 2020 9:51

Som rad, ze som sa nebabral s lepenim bokov, po 950km (a 7 mesiacoch) sa uz zacala rozliepat aj podrazka, takze isli do popelnice :)

AltraLP.jpg
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 10, 2020 10:42

to nic moc, me vetsinou altry kolem 800 km vypadaj dobre, + na dochozeni do mesta, kdyby neodeslo tlumeni tak dalsi roky v poho... jestli se zhorsila u lp 4 kvalita tak potes protoze mam ty timo trail na letosni sezonu v planu testnout...

lone peak 3 po cca 700km furt v super stavu, predchozi s neoshellem uz meli naruseny siti zezhora a cucaly tama vlhkost, ty bez neoshelu sou furt dobry... ale uz je kupovat nemuzu, tlumeni je u nich po cca 600 km pryc a uz to nedam na koleno, navic jsou uzsi nez olympusy, takze se k jim vracet nebudu ale za ty prachy teda by aspon litr ta tvoje bota vydrzet snad mela...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon úno 10, 2020 10:59

Moje Topo Ultraventure maj už skoro tisíc a zatím jsou v pohodě, říznul jsem na jednom místě vnější vrstvu ale dírka se nezvětšuje. Podrážka taky ještě ujde a přitom v nich celkem dost běhám i po asfaltu.
Co se tak koukám na nějaký US recenze bot, tak tam považují třeba 300mil normální výdrž boty a pak kupují nové, prostě spotřební zboží. Já beru, že ten 1000km je úspěch, když se to neroztrhá do té doby, ale mně zas moc nevadí, když to přestane tlumit, to v nich v klidu běhám dál, hlavně aby se nerozpadla celá bota.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 10, 2020 11:03

kdybych nemela to zpropadeny koleno tak si myslim, ze by mi altry (olympus) daly i 2000, neresit tlumeni.

takze polud se ty lone peak 4 roztrhaly uz po 600km tak je to proste dost des.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon úno 10, 2020 14:10

ja som v nich isiel aj 100km v Tatrach (tam som iba otrhal spicky), takze zivotnost nehodnotim az tak zle
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon úno 10, 2020 20:01

slash1111 píše:... sa uz zacala rozliepat aj podrazka

Jakoze se z ni odlouplo bahno nebo co ma ta fotka znamenat? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání