Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » pát zář 6, 2019 8:34

Kopyto by mohlo byt cca stejne, ale netusim, jak se projevi izolace, jak to maji do kopyta zamontovane. Precejen je to nejaky mm navic, mohlo by to hrat roli, kdyby velikost Lite verze byla nekde na hrane, napriklad na sirku. Kdybys mel mista dost, tak to klidne zkus.
Jeste mala rada - v AT a D je vice eshopu, ktere Ti nabizeji vraceni (z AT a D) zdarma. Staci napr. zajet za hranice a na prvnim miste postovnich sluzeb (najdes to na vesnicich casto v supermarketu nebo v trafice. ve vetsich nadrazich obcas i primo na nadrazi) podat (zdarma) balik s vytistenou vratkovou nalepkou. Takze pokud jsi nekde pobliz hranic nebo mas naplanovanou nejakou cestu ve, tak muzes planovat i pripadne vraceni. Usetris nejakych min 250 Kc.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod zdenki » pát zář 6, 2019 9:05

Na to zkoušení Ribelle Lite OD radši nespoléhej. Např. Ribelle OD, které jsem původně chtěl, mi 47 vůbec neseděly. Potřeboval bych o půl čísla větší i širší, ale Ribelle Lite OD mi stejné číslo na stejnou ponožku sedly perfektně. Naštěstí měli zrovna v Alpsportu oba modely skladem.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » pát zář 6, 2019 9:21

zdenki, ale tam je mezi modely vice rozdilu, napriklad je Ribelle OD ze silnejsi Perwanger kuze. Ale prave proto jsem psal, ze se muze projevit izolace, muze klidne udelat podobnou zmenu jako ta kuze. Teda za predpokladu, ze Ribelle OD nemelo jeste trochu odlisne kopyto, to nevim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod zdenki » pát zář 6, 2019 9:41

Však jo, souhlasím.. Dal jsem to jen jako příklad. Když jsem obě boty držel v ruce, tak to vypadalo, že mají stejné kopyto, ale na noze už to bylo jinak.. Kdyby ty Lite OD neměli skladem, tak už bych se je ani nesnažil zkusit, ale pak jsem byl dost překvapený, jak mi dobře seděly.. Ty Tech OD jsem na noze bohužel neměl.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » pon říj 14, 2019 8:59

Tak nakonec zvolím G5, které budou na zimní výstupy a ledy. La Sportivy jsou užší, což mě vyhovuje a sedí mi dobře na noze. Časem doplním o nějaké kvalitní B/C nástupovky.
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » pon říj 14, 2019 9:31

Mě štve, že ty G5 jsou tak strašně tvrdý. Jsou to vlastně boty hlavně na lezení ledů. Na delší výstupy, kde musíš třeba i dost chodit se moc nehodí. Já tuto sezonu používal Arcteryx Acrux AR, ty jsou měkčí a lze v nich i celkem obstojně chodit. Ušel jsem v nich i přes 20km za den. Bohužel se mi začala odlepovat podrážka, tak skončili v reklamaci a vrátí mi peníze. Nevím zda je koupím znovu, mají zajímavé vlastnosti, které zatím jiné podobné boty nemají, ale trochu mě zklamala odolnost a taky v mém případě zpracování, kde podrážka byla špatně přilepená.

Slyšel jsme, že ty G5 a i G2sm mají problém s nepromokavostí. Tak schválně pak dej vědět jak odolné proti vodě budou. Arcteryxy byli opravdu silně nepromokavé.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » pon říj 14, 2019 16:25

Arcteryx Acrux AR mají membránu, ale La Sportiva G5 a La Sportiva G2 SM ne
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » pon říj 14, 2019 17:05

@fpd: Ja Ti teda nevim, moje anglictina neni zdaleka nejlepsim ale podle mne
Evropske stranky vyrobce píše:Gaiter:
protective outer shell consists of a Cordura® stretch, water-repellent and anti-abrasion + functional, stretch fabric + waterrepellent membrane
...
+ Maximum water repellency thanks to the external Cordura gaiter with heat-sealed zipper and Velcro cover and internal waterrepellent membrane.
znamena, ze by tam nejaka membrana byt mela... Americke stranky LS pisou primo: "LINING: Waterproof membrane".
Cesky na strankach Hanibalu mas:
Vnitřní bota: 4vrstvá izolace – vodoodpudivá Cordura®, filc (plstěná vlna), polyuretanová vrstva, oděru vzdorná prodyšná síťovina
...
Podšívka: voděodolná membrána
Na Outdoorgearlab dokonce pisou, ze je tam i Goretex.
Problem asi bude nekde jinde - na Outdoorgearlabu se stezuji, ze konstrukce je z hlediska vodeodolnosti blba - navlek se uzavira NE-vodeodolnym zipem a ze vnitrni boticka ma dva prekryvajici se vrstvy, ktere nejsou spojene, takze mezi ne zatekava... A ze vodeodolnost saha jen cca 3 palce od zeme... (Zajimave, stejne jako Trango Cuby a par dalsich LS pohorek z Trango serie, jen tam z duvodu chybejici membrany na/pod celem/-ym jazyku/-em.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » úte říj 15, 2019 8:04

To je právě ten problém, všude píšou něco jiného. Ty problémy se zipem jsem taky někde četl. Pokud ty boty nejsou pořádně nepromokavé, tak to pro mě není. Já často při sestupu už jdu v úplně mokrém sněhu. Takové boty se hodí jen do mrazů a i ledolezení by mohl být problém, jelikož po ledu často teče voda. Je to škoda, protože třeba ty G5 jsou taková pěkná příjemná bota, když jí člověk obuje, ikdyž trochu tvrdší. To třeba ty Arcteryx Acrux Ar jsou snad přímo vodotěsné. Vnější bota a návlek je nepromokavý, ikdyž ten Gore Tex na něm vypadá spíš jako zátěr :). Navíc je nepromokavá i vnitřní botička, aspoň tedy do nějaké výšky. Zkoušeno v sudu s vodou.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » úte říj 15, 2019 8:19

O odolnosti proti vodě jsem četl. Jsou voděodolné, ne nepromokavé. Pokud bych neřešil finance, šel bych do Scarpa Phantom tech. LS G5 můžu postříkat nějakým Waterstop sprejem... Do potoku to nebude určitě. Někdo mě psal, že s G5 se nějakou chvíli dá jít, ale budu to řešit nástupovkama a pak se přezuji. A pokud to klapne, tak je budu mít za hooodně dobrou cenu.. :-k
Jinak G2, G5 a Nepal Cube maji stejnou (podobnou) podrážku.
Naposledy upravil Misonet dne úte říj 15, 2019 8:31, celkově upraveno 1
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » úte říj 15, 2019 8:27

Jít se v nich dá, rozhodně lépe než v G2sm, zkoušel jsem je v Chamonix. Nástup třeba k chatě ale bude chtít nějaké "tenisky" :). Napiš mi pro zajímavost do zprávy za kolik je můžeš mít. Tě nepromokavosti je fakt škoda, z toho důvodu ty boty asi nekoupím. Ty nové Fantom tech jsou levnější než stará varianta, myslím, že jsou za 550e, stará varianta jde ted koupit se slevou. Jinak zajímavá bota je taky Millet Shiva. Bude měkčí než G5 a má dobře tvarovanou podrážku, takže se v ní dá chodit. Navíc je to dvojitá bota jako G2sm a k tomu je nepromokavá.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » úte říj 15, 2019 10:00

Ještě jsem přemýšlel nad mačkama Pezl Petzl Lynx LeverLock. Někde ale psali, že na G5 nesedí a museli se nějak upravit, neví někdo o tom něco? Tyto mačky se mi líbí, že se dají dát i jako poloautomaty...Petzl Lynx LeverLock
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » úte říj 15, 2019 10:30

Jo ty mám a jsou super, perfektně drží. turistické mačky už bych nechtěl. Napadá mě jen nevýhoda v podobě roztrhaných kalhot než jsem si zvyknul na ty velké hroty, naštěstí nohy zůstaly celé :D. Kompatibilitu s G5 ti neřeknu, ale Lynx se dají koupit v ČR přes internet a když nebudou sedět, tak je vrátíš.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » pát pro 27, 2019 12:08

Tak Jezisek me udelal velkou radost =D> \:D/
Přílohy
Resizer_15774447011440.jpg
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod karitapepe » pon pro 30, 2019 10:41

Ty Scarpy vypadají dobře, měl jsem jedny plasťáky, letos jsem je prodal, nebyly moc na chození.
Roky chodím v LS Nepal gtx, ale velké kopce nedělám, nejvýše byly 5047 a v poho. Na ledy a mixy taky.
Ale mám v merku LS G5, ty se dají koupit u sousedu v Polsku do 9000 kč.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Boty