Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte zář 3, 2019 19:26

Nesnasim Office 365. Mam verzi 2010 a chci u ni zustat, nova mi nic noveho neprinasi, je vyrazne pomalejsi a jeste vypada hnusne. 365 musim mit kvuli SfB, coz je silena ohavnost, ale kvuli praci se bez ni neobejdu. No a ten blby kram se jednou zacas bez ptani updatuje a instalaci 2010 rozbije. Uz jsem nekolikrat prosel vsechno, co se startuje automaticky a povypinal to (cimz se zrychli start systemu asi o polovinu). Posledne jsem si dal fakt praci, nasel jeste nejake naplanovane tasky a par tydnu vypadalo, ze uz to bude dobry. Az do dneska, kdy mi to rozbilo mail ](*,) A tak jsem si musel najit navod, jak to vypnout "oficialne", tak to jsem teda zvedav. Neco tak vlezleho se hned tak nevidi :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř zář 11, 2019 18:15

Neska sem se rozhod vyčistit záložní mail (kam si přeposílám kopie veškeré příchozí pošty) - za šest let tam bylo asi 28tis zpráv. Po redukci (od nepotřebného balastu a spamu) zůstalo 17tis zpráv. Až dyž člověk to číslo vidí, tak se diví, jaký má v mailu "traffic" (v průměru něco jako 18-20 mailů denně)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod budo » stř zář 11, 2019 18:23

Zdarec. Máte někdo sport tester od Polaru? Konkrétně bych měl pár dotazů k Vantage M, ale mnohé funkcionality se jistě kříží i na jiné modely a mám dotazy i k Flow. Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv zář 12, 2019 8:03

pavproch píše:v průměru něco jako 18-20 mailů denně
Stastny to clovek s tak prazdnym Inboxem... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát zář 13, 2019 1:10

Ja mam jeste min. Umim totiz pouzivat automaticke presouvani do folderu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Stani » sob zář 14, 2019 19:28

Hmm, to je zaujímavé. Písal som do vlákna k batohom Sacker, že zo je katalógový produkt nejakéhio čínskeho výrobcu XYZ....a za 15 min. mi príde mail od sales/zavináč/blabla.xyz s ponukou kempingového vybavenia:D :D Tá prípona je dobrá, že zrovna xyz.

Zároveň je mi špatne, keď vidím, že ako to je všetko poprepájané a sledované, človek sa časom bude báť niečo napísať.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob zář 14, 2019 21:14

:D to by mohlo byt tim, ze jsi hledal a nasel vyrobce XYZ a o zbytek uz se postaraly nejake stenice v prohlizeci ;-)

To mas tezky, tyhle technologie maji svuj dobry duvod a uzitecne pouziti, ale holt se daji i zneuzit. Samozrejme muzes fungovat uplne anonymne, privatni okno na kazdy web, zadna historie, automaticke mazani susenek atd, ale bude to celkem nepohodlne. Neco za neco jako obvykle ;-)

Mne dneska spam pobavil, automaticke prekladace jsou celkem humorne. Nejdriv prisel mail se subjectem cerstve divky: Horké dívky na vás čekají! a pak dalsi kurva me :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » sob zář 14, 2019 21:23

@Stani: to je jeden z duvodu, proc si napr. OF prohlizim doma v prohlizeci bez cookies a k tomu na svuj mail pristupuji jeste v jinem...

Ale si nemyslim, ze by Tvuj prispevek na OF sam "vygeneroval" spojeni s Tvym mailem. To bys musel mit nekde v PC v prohlizeci otevreny svuj email a na pozadi v systemu neco vice nez jen bezici cookies...

@mike? a co, vyuzil jsi jejich nabidku?
Jinak co se tyce filtrovani emailu, tak kdyz Ti prichazi pozadavky na Tvoji praci z hodne smeru a (klicovi) uzivatele vetsinou netusi, ceho se to tyka (napr. nemohu otevrit fakturu i nemohu tisknout vetsinou znamena problem v pristupu na archivni server, o cem oni nemaji ani potuchu), chodi to v ruznych jazycich a bez "konkretni sablony" vhodne k filtrovani, tak moc rozumnych filtru neudelas.
Navic je jsem to stejne myslel tak, ze do meho Inboxu patri vsechna nova a nezpracovana prichozi posta, i kdyby byla rozhozena do slozek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob zář 14, 2019 21:32

Nabidku na popaleniny? ;-)

Kdybych mel pocitat vsechny nove maily, tak jsem na trimistnych cislech, proto ty foldery a vetsinu z nich ani nectu, jen se obcas podivam zpetne, kdyz hledam neco konkretniho. Takova Jira a Jenkins dokazou vygenerovat spousty spamu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon zář 16, 2019 13:11

Telka je pro mě (nepotřebný) blackbox resp. Terra Incognita... proto prosím o radu/nasměřování kam / kde / jak / proč / na co se dívat.... jakou telku cca 40-45" (úplně max 50") s integrovaným SAT přijímačem (karta Skylink, základní nabídka) a slušným obrazem i zvukem? LCD nebo LED nebo OLED = netuším co je (dneska) lepčí..... a taky nevím, jestli HD nebo 4k nebo ještě něco jiného....

Neska máme doma HD Sony Bravia 40" - myslím, že rok asitak 2003 nebo 5 a myslím, že je to LCD + zvlášť zvukový aparáth domácího kina Sony + zvlášť HD SAT Topfield 7700 a už (hlavně ten SAT) dosluhují - často se na sekundu "hryzne" obraz + občas se bezdůvodně zakousne úplně resp. restartuje (obzvláště při seriálich na TV h@vna za což to vždycky schytám já, ne SAT.... ) už se mi nechce to poslouchat, tak asi pod strom bych nadělil..... asi bych zase Sony, ale nelpím na té značce nijak moc.... to stávající TV/dom.kino umí přehrávat i zvuková CD (resp. MP3 a obrázky/videja z USB) a asi bych rád tuhle možnost měl i v budoucím aparáthu....

A nemusí to být Bang s Olufsenem ie. mít cenoffku "milion"..... ale taky ne úplný Lídl...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned zář 22, 2019 0:54

crAAPL... debilni Safari na iPadu zas pada jako hruska. Teda, uz nepada uplne, jen reloaduje stranky a pak napise "Web page crashed". Na novem iDnesu skoro furt, ani si neprectu zpravy. A to jsem ten blby kram nedavno omylem updatoval. Neskutecne, jak mizerny software dokazou jablecnici napsat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » ned zář 22, 2019 8:05

Seš teda dlouhodobej masochista, X let tu skuhráš, ale nic s tím neděláš.
Nikdy se mi na iPadu nestalo, co tobě. Beru, že to neznamená,že problém není.
Teď jsem to zkusil na iPhonu a idnes tam jede jak Fík.
Tak čti lepší zprávy než idnes. Tam se to stejně nedá pořádně číst.

Edit: teď jsem zkusil i iPad a bez sebemenšího problému.
Naposledy upravil Lipon dne ned zář 22, 2019 17:39, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » ned zář 22, 2019 11:04

Já mu psal dávno ze to není problém iPadu jako takového ale hlavní problém je mezi iPadem a toaletní mísou (iPad se využívá na toaletě).

Ale on s tím odmítá něco dělat tak je zbytečný na tyhle poznámky už vůbec reagovat.

iPad Pro
iPad 2017
iPhone 6sPlus
iPhone X

Vyzkoušeny zmíněné stránky a bez problému.

Ale teď budou následovat keci o jehovistech.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon zář 23, 2019 1:18

Michal82 píše:... tak je zbytečný na tyhle poznámky už vůbec reagovat.

Ale stejne musis, co? :twisted: Jak se jehovistovi sahne na jeho modlu a rekne, ze neni dokonala, tak se muze zblaznit :D

Staci jednoduchy dotaz v Googlu, abys zjistil, ze zdaleka nejsem sam. Nekteri se pokusili zjistit, kde je problem a vysledky jsou pomerne tristni. Pro Apple. Coz bys videl sam, kdybys tomu aspon trochu rozumel, takze se tim netrap. Jde o to, Safari nezvlada webove protokoly, nemaji to udelane spravne a tak to musi neustale latat. Pritom specifikace je dana, staci to podle ni udelat. Neni to nic jednoducheho, ale ostatni to zvladaji. Jen fuseri v Applu ne.

"Mne to nedela" neni zadny argument. To bys ale musel aspon neco malo vedet o pocitacich a programovani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon zář 23, 2019 1:39

Lipon píše:Seš teda dlouhodobej masochista, X let tu skuhráš, ale nic s tím neděláš.

Kdyz ona ta svine furt nechce chipnout ;-) Hardware OK, kvuli tomu jsem si to taky poridil, jen jsem holt neodhadnul, jak moc mizerny je v tom software.

Kdybych to pouzival na neco duleziteho, tak uz to davno letelo z okna. Jenze nepouzivam, ctu si na tom akorat weby a maily, kdyz nemam zapnuty pocitac. Ciste proto, ze to ma vetsi displej, nez mobil, a obejdu se bez bryli na cteni. Nezvlada to poradne ani jedno. Mail je primitivni a blby, coz ovsem neni bug, ale feature, jelikoz na iMacu je to stejne. Na tom jsem ho odmitnul pouzivat. No a Safari je proste sracka, nejhorsi browser na svete. Aplikace na tom nepouzivam, ty mam na mobilu.

Proc mi to pada je celkem jasne, neupdatuju, kdyz nemusim. Jednou za cas se objevi nove reklamy, ktere stara verze nezvlada a zacne tohle. V Applu dostanou bug reporty, zalataji to, vydaji novou verze a jede dalsi kolecko. Uz jsem pustil update, tohle se fakt nedalo (bylo to i na jinych webech, holt jsou ty reklamy vsude). Svedci to ovsem o tom, jak mizerny software to je, takhle se proste solidni prace nedela.

Masochista nejsem. Mam si ciste na ty domaci weby a maily poridit jiny tablet? Proc, kdyz uz mam tohle? Aspon muzu pokracovat v dlouhodobem pokusu, ktery vyvraci zakladni tezi iOvci, jak je to skvele a kazdy, kdo si to zkusi, uz nechce nic jineho a ostatni jen zavidi, protoze si to nemuzou dovolit. Tak ja to mam, nezvykl jsem si za X let a muzu prubezne reportovat, jak mizerny software na tom je :twisted: Treba to aspon par lidi odradi a usetri jim penize a zklamani.

Lipon píše:Tak čti lepší zprávy než idnes. Tam se to stejně nedá pořádně číst.

Cist se da Technet. Zanedlouho ale nejspis skoncim, jelikoz to tlaci na placeny pristup a ode mne neudivi estebak ani korunu [-(

Uvedomujes si ale, cos napsal? Applu neco nechodi a ja to mam resit prechodem na jiny web? Takhle se chova sekta a kdyz se to projevuje i u rozumnych lidi jako jsi ty, tak to vazne vypada, ze dlouhodobe pouzivani jablecnych produktu zanechava nasledky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pon zář 23, 2019 8:02

Já to říkal ze budou reci o Jehovistech :D

Co kdyby si náš IT expert vypl v Safari tu mizernou Javu co tyto weby dodnes používají, pak by zjistil ze má web bez reklam a ty se mu pak nemohou sekat ;)

Mimochodem ano i Apple má chybný OS píšou to lidi a ti nejsou dokonali, ovšem pořad je to oproti MS vyšší úroveň a stabilita. To jsem používal jak ty deravy okna na PC tak jejich směšný pokus o mobilní OS.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod grco » pon zář 23, 2019 8:03

@mike: A preco si tam nenainstalujes chrome?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 23, 2019 9:52

pridame sektu.jehovistu s chrome :D

(sory, musela sem :D)

jinak se mi libi projekt waterfox kterej neni moc znamej a teda asi ne pro jablickare, ale presla jsem na nej z FF jak meli nedavno issue s tema doplnkama, kdy prestali vsechny fungovat a hromada webu v tom bezi lip, nez ve FF.

Jinak vzhledem k.zastpupeni jablickaru, musim.si najit jakej FS pouizvaj macy, svagr chce usb disk na win/mac, je exfat v poho na prenos fotek/filmu? asi lepsi moznost nebude, coz? aby to podporovaly nativne oba... a budu predpokladat ze na nejaky vraky s win98 to pujcovat nebudou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9356
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon zář 23, 2019 10:04

pavproch píše:Neska sem se rozhod vyčistit záložní mail (kam si přeposílám kopie veškeré příchozí pošty) - za šest let tam bylo asi 28tis zpráv. Po redukci (od nepotřebného balastu a spamu) zůstalo 17tis zpráv. Až dyž člověk to číslo vidí, tak se diví, jaký má v mailu "traffic" (v průměru něco jako 18-20 mailů denně)


Márfy.

Průměrná doba mezi vyhozením dotyčné věci a následným zjištěním že ji nutně potřebuji je 14 dní. Tuto dobu lze zkrátit předchozím dlouhodobých skladováním uvedené věci.


Neska sem urgentně potřeboval jeden z těch balastních čili smazaných mailů.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon zář 23, 2019 13:27

mike píše:Masochista nejsem. Mam si ciste na ty domaci weby a maily poridit jiny tablet? Proc, kdyz uz mam tohle? Aspon muzu pokracovat v dlouhodobem pokusu, ktery vyvraci zakladni tezi iOvci, jak je to skvele a kazdy, kdo si to zkusi, uz nechce nic jineho a ostatni jen zavidi, protoze si to nemuzou dovolit. Tak ja to mam, nezvykl jsem si za X let a muzu prubezne reportovat, jak mizerny software na tom je :twisted: Treba to aspon par lidi odradi a usetri jim penize a zklamani.


A co jineho teda ses, kdyz ne masochista? Bojujes s tim dlouhodobe, nadavas kudy chodis, ale zmenit to nechces - evidentne nejsi jejich cilovka, nejses kompatibilni s jejich pristupem; tak to prosteje, uz si to pripust i ty.
Muzes pouzivat jine zarizeni s jinym OS, ktere bude dost pravdepodobne i levnejsi (pro rejpaly - tohoto je dohad nepodlozeny konkretni cenovou analyzou a vychazejici jen ze subjektivniho pocitu prispevatele) a budes si ho moct lepe prizpusobit svym potrebam.


iPad za nejakej peniz strelit pujde, uplne bezcenny neni, i kdyby to byla nejaka starsi generace a mas aspon nejaky vklad na nakup non-iOS tabletu.

Sam sobe oduvodnujes dalsi pouzivani mimo jine studijnimi ucely - pokud nedelas neco pro japko nebo jeho subdodavatele (z tvych prispevku to alespon vypada, ze ne), tak to je to fakt masochismus - nic za to nedostavas, pro vykon tve cinnosti to nepotrebujes, presto pouzivas neco, co ti je krajne nepohodlne a nevyhovujici.


... Uvedomujes si ale, cos napsal? Applu neco nechodi a ja to mam resit prechodem na jiny web? Takhle se chova sekta a kdyz se to projevuje i u rozumnych lidi jako jsi ty, tak to vazne vypada, ze dlouhodobe pouzivani jablecnych produktu zanechava nasledky ;-)


A uvedomujes si, jak sis to precetl a vylozil a jake kratkozrake zavery z toho delas?
Pripoustim, ze pokud bych ti tam dal nejake barevne smajliky a jeden konec odstavce navic, byla by nadsazka vice zrejma :P . Psal jsem to rano z telefonu u snidane a u tebe jsem predpokladal, ze narazku na idnes poberes. Akorat se ti to prvotni vyzneni lip hodi do kramu a k tvemu presvedceni, ze uzivatele japkovych veci jsou v lepsim pripade nestastnici, co jeste neprohlidli, v horsim pripade temer nesvepravni idioti neschopni vlastniho usudku.

No a pro ty ostatni, kteri to nevidi tak bipolarne - vyzkousel jsem na tabletu i v telefonu prohlizecu vice a stejne nejvic pouzivam Safari. Nepada, je rychle a nekonfliktni. Neplati automaticky pro normalni pocitac.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon zář 23, 2019 19:21

Lipon píše:A co jineho teda ses, kdyz ne masochista? Bojujes s tim dlouhodobe, nadavas kudy chodis, ale zmenit to nechces - evidentne nejsi jejich cilovka, nejses kompatibilni s jejich pristupem; tak to prosteje, uz si to pripust i ty.

To jsem pochopil a pripustil si velice rychle (v radu hodin od prvniho kontaktu), vzdyt jsem to tu snad i psal. To ale prece jeste neznamena, ze jsem masochista :twisted:

Lipon píše:Muzes pouzivat jine zarizeni s jinym OS, ktere bude dost pravdepodobne i levnejsi (pro rejpaly - tohoto je dohad nepodlozeny konkretni cenovou analyzou a vychazejici jen ze subjektivniho pocitu prispevatele) a budes si ho moct lepe prizpusobit svym potrebam.

To samozrejme muzu a taky pouzivam. Telefon. Tablet bych si musel koupit a to mi nestoji za to. Jak jsem psal, neni pro mne nijak dulezity. Telefon podstatne vic, tam jsem iPhone odmitnul, ac jsem ho mohl mit zadarmo. Protoze to uz by bylo za hranici snesitelnosti.

Lipon píše:iPad za nejakej peniz strelit pujde, uplne bezcenny neni, i kdyby to byla nejaka starsi generace a mas aspon nejaky vklad na nakup non-iOS tabletu.

O penize nejde. Prodavat to nebudu. Jednak uz je fakt stary, pochazi nekdy z konce roku 2013. A jednak prodavani nesnasim, snad jeste vic, nez nakupovani. Je s tim strasna otrava a to mi fakt nestoji za to. Myslim, ze bych s tim stravil vic casu, nez za stejnou dobu vydelam. Krome toho by se mi pricilo prodavat neco, co povazuju za takhle mizerne. Nemusis to chapat, ale mam to takhle nastavene. Seknul jsem se i v par outdoorovych vecech, ale neprodal je, jelikoz by mi to prislo sproste.

Lipon píše:... tak to je to fakt masochismus - nic za to nedostavas, pro vykon tve cinnosti to nepotrebujes, presto pouzivas neco, co ti je krajne nepohodlne a nevyhovujici.

Nic? A co uspokojeni z vydesenych iOvci? :twisted: A z toho, ze jsem svym malym kouskem prispel ke zlepseni sveta? ;-) Holt jsem zalozenim altruista a nevaham pro to obetovat ani sve vlastni pohodli 8)

Lipon píše:... u tebe jsem predpokladal, ze narazku na idnes poberes.

To mas tezky, kdyz pouzijes jako nadsazku neco, co je charakteristicke prave jen pro Apple sektu ;-) Koukni se, co pise jehovista nad tebou, ten to mysli vazne. Kdyz narazi uzivatel cekoholiv jineho na chybu, tak je to chyba vyrobce, u Applu je to ovsem naopak a iOvce hledaji chybu vsude jinde, nez u Applu.

Lipon píše:... k tvemu presvedceni, ze uzivatele japkovych veci jsou v lepsim pripade nestastnici, co jeste neprohlidli, v horsim pripade temer nesvepravni idioti neschopni vlastniho usudku.

Vim jeste o treti: netechnicti a vuci technice submisivni lidi.

edit: pardon, jeste jsem zapomnel na snoby a blbky, co to maji jako status symbol :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon zář 23, 2019 19:26

grco píše:@mike: A preco si tam nenainstalujes chrome?

Nebudu prece sirit malware :twisted:

No a jinak problem vyresen, presne jak jsem psal. Po aktualizaci to zmizelo, takze proste zalatali dalsi chybu. Tentokrat to bylo zatim nejrychlejsi kolecko. Update z verze 12.3.1 na 12.4.1. Driv se to zacalo tahkle sr*t az kdyz vydali dalsi major verzi, nekdy jsem vydrzel i dve. Clovek by si mohl rict, ze to delaji schvalne, aby donutili lidi updatovat, ale nehledej spiknuti v tom, co se da jednoduse vysvetlit neschopnosti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon zář 23, 2019 19:37

Michal82 píše:Co kdyby si náš IT expert vypl v Safari tu mizernou Javu co tyto weby dodnes používají, pak by zjistil ze má web bez reklam a ty se mu pak nemohou sekat

Javu? Ty fakt nemas poneti, o co jde, ze? Kdyz tak JavaScript, coz je uplne neco jineho. Ten uz ovsem uz dlouho nevypinam ani na PC, jelikoz bez nej je znacna cast webu nepouzitelna (misto toho mam blokator reklam). Krome toho, kdyby sis trochu zagoogloval, tak zjistis, ze problem neni tohle, ale CSS, protoze je Safari uplne nezvlada.

Nepsal jsem, ze mi vadi reklamy, ani ze se sekaji. Psal jsem, ze Safari nektere reklamy nezvlada a pada. Protoze jejich tvurci jsou kreativni a vymysleji nove zpusoby, jak je delat. Validne, ale jablecnici holt validni implementaci nemaji, a tak jen opravuji to, co se kde objevi.

Jinak presne ten pripad, co jsem psal vyse. Apple ma chybu, ale problem si ma resit uzivatel a spatny je ten, kdo na ni upozornuje. Sekta jak vysita.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod grco » pon zář 23, 2019 20:14

@mike: Este jedna otazka. Ked teda Safari ja nahovno, Chrome ja malware, Firefox neviem aky ma problem a ty vies vsetko nakodit najlepsie, preco si este stale nenakodil vlastny browser, ktory by bol dokonaly a fungoval aj na Apple?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon zář 23, 2019 20:32

:-k pustil ses do studia diskusnich faulu a zkousis si je nanecisto? Zatim ti to moc nejde, nemaji byt takhle pruhledne :twisted:

Ale ja ti klidne odpovim. a) nebavilo by mne to, aktualne mam na stole hromady desticek se soucastkama a pisu pro ne firmware. To mne bavi. b) neni spatne, kdyz mi za praci nekdo plati. Nevim o nikom, kdo by platil za novy browser, zato za firmware vic, nez slusne. c) neni to prace pro jednoho cloveka d) i kdybych napsal sebelepsi browser, tak to nemusi k nicemu byt, viz treba Opera. e) nepodporuju zlo a nebudu tedy psat nic, co by podporilo Apple.

Staci? ;-)

Teda vlastne, jeste standardni odpoved na tenhle diskusni faul: nemusim byt kuchar na to, abych poznal, ze jidlo je spalene ;-)

Jo a pouzivam Firefox, ten je celkem pouzitelny a pada jen velmi vyjimecne. A nenapsal jsem, ze je Chrome technicky spatny, vadi mi jen zpusob jeho sireni. Extremne agresivni (aspon byl), proto malware. Na mobilu ho mam a funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon zář 23, 2019 20:40

Lipon píše:A co jineho teda ses, kdyz ne masochista?
U nas by se takovemu (slusne) reklo jednoduse - vul... (Resp. zdejsim narecim by se spominal jisty biologicky odlisny organ muzskeho a zenskeho tela. A vzhledem ke genderove uvedomelosti mistnich lidii nejdriv ten muzsky a hned za nim i ten zensky. Ale aby nedoslo v te veledulezite vete k nedustojnym ukonum, oddelily by se nevyslovenou carkou :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod grco » pon zář 23, 2019 21:02

@mike: Ty ale chodis furt do te stejne restaurace, kde ti pokazde spalia jidlo, a furt sa len stazujes a do inej restaurace nechces.

To fakt znie ako masochizmus, jak pise Lipon.

Preto by si si mal skusit varit sam, mozno to potom nebude spalene.

Inak naucil si sa nove slovne spojenie "diskusni faul", ze ho musis pouzivat v kazdom druhom prispevku?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon zář 23, 2019 21:14

Ach jo. Proc to delam uz jsem psal vys. Opakuju, ze pro mne ten tablet neni nijak dulezity. Ovsem kdybych se ho zbavil, tak prijdu o svou, zda se pomerne unikatni, diskusni pozici. Muzu psat o tom, jak je Apple software mizerny z pohledu toho, kdo ho pouziva ;-)

Rekl jsem si, ze nebude spatne na fauly poukazovat ;-) Treba tady jsi pouzil dalsi. Spocitej si me prispevky jen k tomuhle tematu a pak spocitej, kolikrat jsem pouzil slovni spojeni "diskusni faul". Tenhle nepocitej, to je jen reakce, ale nevyslo by ti to ani s nim :twisted:

Nebo by se ti libilo vic, kdybych psal, ze pouzivas typicky zenskou "argumentaci"?

edit: celkove pet i s timhle ve vsech vlaknech :D Takhle neprehaneji ani zenske v nejvetsim zapalu boje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod grco » pon zář 23, 2019 21:26

A 3 z tych 4 su pouzite v poslednych 2 mesiacoch...

A ano, samozrejme si unikatny :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte zář 24, 2019 1:22

6.6. az 23.9. jsou dva mesice? Podle brnenskeho kalendare? :twisted: No a kolik jsem za tu dobu napsal prispevku? Pocitat je nebudu, ale ze je jich radove vic, nez 6, se klidne vsadim o tvuj rocni plat ;-)

Jako sorry, ale driv byly tyhle diskuse s tebou zabavne. Ted mi fakt pripominas zenskou s PMS, ktera sice nema moc co rict, ale ma potrebu dat chlapovi najevo, ze ji sere, aniz by sama poradne vedela proc. Jestli se pokousis o coming out, tak to klidne napis rovnou, dneska uz je zmena pohlavi celkem normalni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec