Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » ned zář 8, 2019 14:52

Mawenzi - já teď nosím ten Osprey Atmos AG II v 50l

Řekl bych že ten batoh je tak napružený a udělaný že ve střední části je méně místa - je jako placatější a hodně materiálu je dole a potom nahoře u ramen.
Těžiště se mi tedy pocitově nijak dozadu neposouvá a hodně toho je právě na tom bederáku.
Nosí se to opravdu pěkně kor když je vedro tak to krásně dejchá i ten bederák kde je taky napružená síťka.

On si každý řekne 50l, jenže když odepnu horní víko a uzavírání je tedy skrze tu plachtičku tak ten batoh působí hned menším dojmem a je o 300g lehčí. Navíc se dá hezky postahovat kdy ho nosím třeba jen s láhví vody, svačinou a bundou/mikinou na nějakou odpolední procházku po práci.

Ten nosný systém je tady promakanejší než na těch nižších řadách přitom po odepnutí víka ten batoh není nijak větší, ale vždy máš možnost když jdeš na víc dní využít trochu více místa a hlavně výrazně lepší bederák a ramenní popruhy.

Pokud chceš síťku vyzkoušej si tohle v dámské verzi s těmi 12kg je to lahůdka.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » ned zář 8, 2019 14:53

Mimochodem když ho dám vedle BD Speed 30 a dám dovnitř cca stejné věci tak opravdu není nijak zásadně větší.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » ned zář 8, 2019 16:27

Mawenzi píše:Je mozny, ciste teoreticky, ze diky ty sitce teziste batohu neni "dolu" ale jakoby vic do bederaku a tim se zda, ze to je pocitove "lehci"? vcera mi teda prislo, ze ten batoh pusobi pocitove jakoze lehci, nez obvykle...


Je to možné ale hlavní roli v tom má konstrukce a tvar těla batohu plus luxusní bederák. Když naplním do Stratosu 34 cokoliv 3 nebo 7 kg pořád se ten batoh nese stejně. Navíc tak jak jsem byl proti síťovým zádům, tohle se dá použít i na podzim nebo v zimě, díky konstrukci síťky, kde je v horní a spodní části uzavřená a z vrchu je sucháč na nastavení délky zad. Ve spodní části i kdybych měl mokrá záda v oblasti ledvin, díky bederáku neprofoukne tak jak třeba u staré Futury.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 8, 2019 16:38

Michal82
jo ten atmos ma kamos, jako jo, vypada to dobre, to ze ne...

Bertik V.
ja byla vzdycky na ty sitovany zada dost vysazena, jako ze ne, teziste, vnitrni prostor (no taky sem nosila karimatku vevntir, coz hodne ovlivnovalo naroky), moznost ofouknuti zad, zapadani a tani snehu a tak... ale videla sem ten stratos u kamose, tak si ho z prdele vyzkousela na nadrazi a jak kdyby byl na me... tak sem ho nafasovala ted na celej vikend, 43 km natezko dohromady za dva dny a jako pohoda... no ale prakticky suchy zada? to neznam, a je to skvely :D (jasne, v lete by to bylo horsi, ted bylo dost vlhko a i tak si myslim, ze sme se obcas celkem zapotili)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » ned zář 8, 2019 16:54

Mawenzi: Síťovaná záda byla prakticky u Futury, měl jsem myslím 32 l, model někdy z roku 2014 a u toho byly nevýhody síťky poznat, protože to byla čistě jenom plastová síťka, v horní části přišité uši a vespod bederák takže to bylo nestabilní a profouklo to fest. Stratos má síťku s meshem a jak jsem psal. Nové Futury od Deutra už mají konstrukci zad taky jinou, s meshem a po stranách jakoby uzavřenou polstrováním, jinak řešenej bederák, takže to bude také o level jinde.
Mě by ještě zajímalo co snese ten matroš na tele batohu, jakou má odolnost proti mechanickému poškození a oděru. Je to v podstatě to samo co u Atmose.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » ned zář 8, 2019 18:44

Co to snese nevím..... Atmose mám cca půl roku. Zatím nejeví známky opotřebení.

Nicméně když jsem ty Ospreye procházel tak Stratos rozhodně nemá stejné záda jako Atmos.

Je tam trochu jinak udělaná ta konstrukce a samotný materiál je rozdílný.

Stratos má síťku z malých oček a ten materiál je slabší a jemnější - ta síť u Atmose je výrazně hrubší.

Stratos 50 váha 1,7kg
Exos 48 váha 1,2kg
Atmos 50 váha 2kg - bez vršku 1,7kg

Tajé mají měkké tenčí bederáky a ramenní popruhy a jemnější materiál. Jsou to prostě více odlehčené batohy na nižší zátěže.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 8, 2019 18:48

bertik V.
myslela sem "sitku" proste obecne, ne klasicky zada na zadech ale oblouk "se sitkou".

Podle me ten matros neco da, kastrol mi vydrzel fakt celkem hezkej vpodstate 6let vandru a mel nejaky kosmeticky potize, ktery sem teda hned servisovala, pac su na vsechno desnej cita a chci at to taky vydrzi veky

michal82
jo, premyslim, ze bych nekdy prubla i toho atmose, z hlediska pohodlnosti pri noseni... mohlo by to byt fakt zajimavy... ale zas proste nevim, zda bych chtela nosit kilo batohu, kdyz sem se zbavila toho kastrola... jako byl super ale taloni zada proste miluju a nedam na ne dopustit... ale...:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » ned zář 8, 2019 19:22

Koukal jsem i na Levity ale to už byla parodie na bederák.... je to prostě batuzek na par kg.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » ned zář 8, 2019 19:42

Mawenzi určitě vyzkousej za to nic nedáš.

Já hledal něco kolem 40 max 50 ale proste ten nosnej systém mi přišel už takovej moc odlehcenej u těch nižších rad tak sem vzal raději toho Atmose 50 a nosím ho bez toho vršku čímž jsem ho odlehčil z 2kg na 1,7kg.
Ten prostor vrchniku mi nechybí díky většímu objemu a drobnosti co potrebuju mám v bederaku a bočních kapsách.

A když je potřeba více místa tak si vemu vršek.

Vlastně jsem za to takhle rad protože tu 40 bych nenafoukl a musel zas dávat věci pod víko nebo pridelavat z venku.

Takže tu plachtu na překrytí vršku u Atmose velmi využívám.

Je to takový všestranější batoh no, ale hlavně ten nosnej systém je tam proste lepší a ta síťka je hrubší.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 9, 2019 6:54

sice tu zase budeme pres rozsah vlakna, ale vnimam to tak, ze pokid se mi zada stratose libily, zada atmose by mohla byt jeste o neco lepsi, na druhou stranu dalsi vaha navic (staros 50 sm ma 1670g). Bez vrchliku to pro me neni, nosim tam penezenku, klice, telefon a mp3 a nerada bych to vytrepala z bocni kapsy, uklidnuje me fakt, ze z toho normalne proste nic nevypadne a do bederaku lezu porad pro kapesnik, to by nedopadlo dobre. V kazdym pripade by to mozna melo reseni v nejake interni zipove kapsicce pridelane treba zevnitr batohu.

No k tomu co sem chtela napsat, exos by pak byl asi i proti stratosu zase jeste horsi, odlehcenejsi a s horsim bederakem...

takze zas varianta atmos 2,06 pohodlnej - stratos 1,7 vcelku pohodlnej - exos 1,2 bez plastenky nejmin pohodlnej
2kg batoh uz nosit nechci, ted se dostanu cca na 12kg na 2-3 dny s 1,2kg talonem 44+plastenka a myslim, ze toho pulkila navic bych uz sakra poznala, pro me je tech 12 tak ta pohodlna hranice a do skotska sem mela prvni den snad 14,5 a jak sem si oddechla kdyz sem ujedla zasoby...:D

puvodne sem zvazovala stratose vyzkouset a kdyby se ty zada osvedcily, tak vzit treba nejakou 20 na jednodenni vylety v lete, ale su z nej fakt nadsena... mozna skoro skoda, ze sem si talona 44 koupila loni a nafukovacku letos :D

normalne ale vim, ze do te 36 se nesbalim, ted sem to zvladla proto, ze sem nemela s sebou fotak (asi jak krabice od mlika) do vlaku ho rada vozim vevnitr...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod remy77 » pon zář 9, 2019 10:49

maw
Damsku seriu Octal od Gregory si nezvazovala?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon zář 9, 2019 11:17

Mawenzi na jednodenky už raději větší 34 nebo Siruse dámskou. Verze 24 je poznat že je už malá, když tam dáš bundu, pití a jídlo.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » pon zář 9, 2019 11:21

Mawenzi - vyzkoušel bych to ideálně v prodejně kde jsou všechny pohromadě a všude si dej těch 12kg.

Jinak já byl s Atmosem na týden s 11kg a to mám i těžší stan než ty tak někde tam bude rezerva na odlehčení - a to sem měl OmniLite Ti mýsto plynového systému takže další váha navíc.

Jinak ty kapsy na bederaku jsou dvě a jsou dost velké - cenné věci mám v jedné a kapesník a blbosti v druhé. Klíče mám na karabince uvnitř batohu.

Řešit se to dá ;)

Jako hlavně je rozdíl v těch bederakach - propastnej. To poznáš když ty batohy naložíš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 9, 2019 11:36

remy77
vidis, mrknout bych mohla i kdyz spis na optic... ale...
ja vlastne novej bagl nechci, ja chtela zkusit tu sitku a ted se mi zda, ze to je super, ale ten stratos mam.aspon ten vyzkousenej, gregory by byl asi risk, ze nevim, do ceho jdu... ale mrknout se asi muzu...

co si pamatuju, gregory jako jedina konkurence osprey, mi sedely zada dobre, takze proc ne. Vypada ten batoh dobre... akorat sem koukala do ty tahulky
https://eu.gregorypacks.com/cz-en/fit-and-sizing/ a mam 52cm zada, tak su zvedava... doufam, ze nedopadnu jak s tim ultrahikem, zada dobry ale chybejicich 40kilo neokecam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 9, 2019 11:52

Michal82
ja nemam na odlehcovani budget, navic nevim, zda by me nejaky pul kilo zachranilo. muzu pak najit gearlist a ve vlakne vhodnym ho nechat roztrhat vlkum :D

vlastne batoh ani nepotrebuju, ale mela.sem.mozjost zkusit, zkusila sem - a je to skvely, takze bych to proste zvazila.

ale jak pises, pokid je propastmej.rozdil.v bederaku, muze byt i propastnej stratos X neco jinyho (k horsimu) a ten stratos sem mela aspon 2 dny na zadech.

v brne neni prodejna, kde by meli gregory i osprey, pokud vim.

bertik V.
dik za srovnani, pokud bych na leto zvolila sitku, tak univerzalnejsi 36, kam se sbalim i na vandr v teplym pocasi, by se jevila jako rozumnejsi volba.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon zář 9, 2019 13:03

Mawenzi jinak v Brně má Gregory Alpsport. Batohy jsou super pohodlný ale osobně bych to už nedělal.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » pon zář 9, 2019 13:08

Mawenzi na to nepotrebujes prachy.... pokud mas lehčí stan i batoh než já teď a přesto tahnes větší váhu a nemáš tam nějaké UH věci tak je jasné ze tahas věci bez kterých lze žít - dej mi list do SZ a hned ti odlehcim 2kg a ZADARMO ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod remy77 » pon zář 9, 2019 17:12

Maw
Ja hladam nieco okolo 60 l do Nepalu a Optic 58 je vo vybere. Len som ho v SR/CR nikde nenasiel, asi objednam z DE, prinajhorsom vratim.
Preco chces skor pansky ako damsky?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod booze » pon zář 9, 2019 18:54

Michal82 píše:věci tak je jasné ze tahas věci bez kterých lze žít - dej mi list do SZ a hned ti odlehcim 2kg a ZADARMO

Hmmm a ja prestanu pit. :lol: jsem jeste nevidel tvuj ultra lehky seznam vybabeni (ULGL). Tak sup sup
Nevim jak by se me 3/4 libilo, kdyby ze me nejake mladenec tahal gearlist. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » pon zář 9, 2019 19:08

Booze a ani ho neuvidíš :p
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » úte zář 10, 2019 5:32

Michal82 píše:Mawenzi na to nepotrebujes prachy.... pokud mas lehčí stan i batoh než já teď a přesto tahnes větší váhu a nemáš tam nějaké UH věci tak je jasné ze tahas věci bez kterých lze žít - dej mi list do SZ a hned ti odlehcim 2kg a ZADARMO ;)




#-o
Tvl, novej odborník na UL, kerej tu ještě před rokem kázal, že nejlepší je Kajka, Staika, Anorak No.8, Suprperfekty a že normální váha batohu je 30 kilo, jinak se to do tejdne rozpadne...
](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 10, 2019 6:52

remy77
mam zada 52cm, damskej sem se divala je do 50 dle tabulky. Nevim, skocim se podivat a uvidim.

i talona mam m/l panskej, pac proste su asi tezkotonazni dama, damsky batohy mi vubec nesedej treba u ospreye a u jinych znacek.ki sou kratky zada i u uni/panskych verzi...

takze spis uvidim... jen proste na prodejne to clovek nepozna a aby ten gregory nebyl odlehcenej uz moc...


vam muzu nekam hodit vsem ten GL a muzete se predhanet, kdo mi vic ulehci :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » úte zář 10, 2019 7:54

Dudy - a ještě predtim chodil s 8kg což jsi jaksi opomnel :)
A neříkal bych tomu UL ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 10, 2019 8:44

presne tak s 8kg zakladni vahou UL nejsu ani omylem, takze zadny odborniky netreba a nechte toho, fakt proste ty narazky nikoho nebavej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » úte zář 10, 2019 8:56

remy77 píše:Ja hladam nieco okolo 60 l do Nepalu a Optic 58 je vo vybere. Len som ho v SR/CR nikde nenasiel, asi objednam z DE, prinajhorsom vratim

a co objednat u Alpsportu, ty mají v prodeji Gregory Optic 48, kdysi tam měli i Gregory Optic 58
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 10, 2019 14:58

na prodejne v brne ten optic 58 myslim.meli... muzu to jeste zkontrolovat...

tak mi sedi zada optal 45 M, ten.batoh se mi vcelku libi, kapsama a tak, ale pripada mi to jako desnej pytel, sirokwj, hlubokej... tahlo me to desne vzad, pocitove mi ten batoh vubec nesed... ale zada super, ty mi sedely pekne....asi budu muset zkusit nejakou tu vyssi uzsi konstrukci.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » stř zář 18, 2019 10:48

Taky řeším výběr novýho batohu 35l. Po hodně letech odešel LA Yocton 35, nejradši bych ho koupil znova, už se ale nevyrábí.
Zaujal mě LA Aeon 35, což je dost podobnej batoh, akorát s jinejma zádama a popruhama. Máte s ním někdo zkušenosti?
Další možnost je Eclipse 35, mám 25ku a plná spokojenost.
Určení je především na náročnější jednodenní akce, ale i víkendovky nebo i v létě na tejden.. Primárně ale na jednodenní akce, kdy je potreba vzít víc oblečení, jídla, vody, nebo kombinaci toho všeho..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon zář 23, 2019 18:39

Zrádná situace mě potkala. Dlouho jsem chodil a zkoušel Osprey Kestrel 38II, vždy naložený čímkoli, batoh seděl a tak ho pak koupil. Na dvoudenní túře s chatou v pohodě ač větrání zad horší. Nicméně pokud zaplním spodní komoru spacákem, horní vyskládám jak se má, batoh mě i po různém nastavení délky zad nesedí ve spodní části. Zdál se mě kratší bederák, což on je, ale je i na široko a asi díky konstrukci zad mě nesedí. Teď nevím co s tím...
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 24, 2019 6:12

dat mu jeste sanci a nejhur ho s tezkym srdcem prodat? nicmene nekdy mam taky dojem ze mi nesedi batoh, co nosim roky spokojene... zkusit ho zabalit trosku jinak? vem ho jeste parkrat, co prevazi za dojmy.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » úte zář 24, 2019 15:37

Zkoušel sem to a ještě si s tím pohraju ale má malou spodní komoru, stejně jako Stratos, ten má naštěstí zadovej systém jinej. A právě ta malá komora díky těm zádům to dělá.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

PředchozíDalší

Zpět na Batohy