Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod @Martin@ » stř zář 4, 2019 21:36

Varuji před nákupy benzínových vařičů z Číny. Chtěl jsem vyzkoušet, neboť jsem hledal různé názory na netu a např. i na youtube tam nějací Rusové funkčnost předvádějí. Objednal jsem kombinovaný vařič (plyn/benzín) APG. Při zkoušce doma fungoval celkem dobře. Ale neměl jsem ho zapnutý moc dlouho. Na akci ovšem začal blbnout, pořád se muselo dopumpovávat. Pak došlo ovšem k tomu, že se lahev přetlakovala a hadička se vytrhla od dílu s pumpičkou a začal z toho stříkat benzín. Ještě jsem pak zkoušel alespoň funkčnost plynové kartuše. Plyn se vůbec nedostal z trysek (tedy jen nachvilku něco prosáklo). Vyměnil jsem i trysku - nic. Nevím, kde je chyba, možná že by to šlo nějak opravit (třeba někdy zkusím). Ale důvěra je pryč, na akce bych ho znovu nebral.

Kamarád koupil je benzínovou variantu. Také nadává - prý vůbec nejde dobře regulovat přívod paliva, pořád to čadí,... Na netu kupodivu je velmi těžké najít nějaké diskuze na toto téma. Na samotném Aliexpressu dávají lidé většinou dobré hodnocení. Nevím, jestli to není jen tím, že jsou to první reakce a vařič neprošel ohněm, nebo jestli to skutečně vícero lidem pak funguje,...

Za mě jsou to šmejdy.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod Stani » stř zář 4, 2019 21:46

A načo také kupuješ? Chápem, že si chcel skúsiť, ale načo...teraz čo, budeš to reklamovať? No určite nie. Takže kúpiš varič už od osvedčenej značky = dvakrát platíš a ten číňak sa smeje, jaký sme blbí, že im to kupujeme...

Ale dík za info.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod @Martin@ » stř zář 4, 2019 22:14

Ne, zůstanu u plynu :) A jako rezervu (když pojedu do tramtárie) si vezmu klasický skládací vařič na pevné palivo (tuhý líh).
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod booze » čtv zář 5, 2019 6:58

ses si jisty, ze ho umis obsluhovat?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod dudy » čtv zář 5, 2019 17:12

Já mám teda čínský vařiče (pravda značkové Fire Maple) tři, miniaturní plyňák Hornet, "Jetboil" a "Omnifuel" a všechny tři pecka...
Když porovnám originál Onifuel od Primusu a ten čískej (není to kopie, ale vlastní konstrukce) tak tak z uživatelského hlediska, snad krom ceny, výraznější rozdíl nevidím.

Je pravda, že na Omnifuelu mi cca po třech letech, odešlo osazení ókroužku u pumpy a Primus náhradní díl prostě nedodává, jenom nějaký servis kity, který stojej majlant a tenhle konkrétní kousek tam není, takže jsem musel koupit celou novou pumpu.
U Fire Maple odešly ókroužky na hrdle a u hadičky asi po dvou letech, ale ty šly nahradit normálníma ókružkama z krámu.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod @Martin@ » čtv zář 5, 2019 19:44

dudy, můžeš jmenovat ty 3 benzínové čínské vařiče Fire Maple? Jinak Tvůj příspěvek ztrácí vypovídající hodnotu.

booze - zkus se zamyslet nad tím, jestli může být někomu Tvůj dotaz srozumitelný :)
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod booze » čtv zář 5, 2019 20:07

@Martin@ píše:booze - zkus se zamyslet nad tím, jestli může být někomu Tvůj dotaz srozumitelný

Aha, tak to nic. Pokud se ho budes chtit zbavit, tak napis. Za pulku bych na nej mel kupce.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod dudy » čtv zář 5, 2019 20:13

To snad není problém dohledat.
Píšu Fire Maple Hornet, pak kopii Jetboilu (dělají jen jednu), ale ten multipalivovej systém už na stránkách nemají a hledat ho, abych dal odkaz, se mi nechce...

http://www.fire-maple.com/en/index.aspx
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod mike » čtv zář 5, 2019 21:24

@Martin@ píše:booze - zkus se zamyslet nad tím, jestli může být někomu Tvůj dotaz srozumitelný :)

Mne treba je ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod @Martin@ » pát zář 6, 2019 22:52

dudy - úplně jasné to fakt nebylo. Když si to po sobě pozorně přečteš, psal jsi, že máš značkové Fire Maple (tři). Značkové je množné číslo. Takže jsem si myslel, že jde o 3 druhy vařičů od firmy Fire Maple. Google mě rychle vyvedl z omylu,...
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod Kjuba » sob zář 7, 2019 7:39

2@Martin@:

No tak já přesně tento typ od APG vlastním již asi 4 roky a používám ho bez sebemenšího problému. Je teda pravda, že většinou jedu na benzín. Tak z 75%. Zbytek plyn z kartuše. Jediná věc, kterou jsem řešil, bylo gumové těsnění stejně jako dudy. Prostě to zpuchří a odejde. To by se asi dalo vylepšit. Ale jinak nic. Jen měním a občas preventivně čistím trysku na benzín.

Nevím, jestli jsi jen neměl smůlu na nějaký vadný kus. Možná třeba za ty roky ten vařič nějak nevhodně upgradovali, ale já bych řekl, že ne.

Jinak jedná se o tento typ:
https://m.aliexpress.com/item/329663381 ... 7838461827
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod dudy » sob zář 7, 2019 12:45

@Martin@ píše:...Takže jsem si myslel, že jde o 3 druhy vařičů od firmy Fire Maple...


Tos myslel správně.
Všechny tři jsou značka Fire Maple.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod @Martin@ » ned zář 8, 2019 16:50

Nojo, jenže já to pochopil tak, že právě jmenuješ ty 3 druhy od Fire Maple :) Takže jsem si myslel, že Hornet, "Jetboil" i "Omnifuel" jsou od Fire Maple. Kapišto? A napadlo mě to úplně logicky, protože to z toho popisu fakt tak vypadá,...
Naposledy upravil mike dne ned zář 8, 2019 20:41, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i citaci
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod @Martin@ » ned zář 8, 2019 16:55

Kjuba píše:2@Martin@:

Jinak jedná se o tento typ:
https://m.aliexpress.com/item/329663381 ... 7838461827


Hmm, to je přesně on. Až budu mít čas, tak se na to ještě jednou mrknu. Je možné, že se tam po události s vytržením hadičky ud pumpičky něco zacpalo (možná k tomu došlo už před tím vytržením (a proto to chcípalo). Je totiž divný, že jsem tam vyvinul pumpičkou takový tlak, že to vystřelilo :((
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod Kjuba » ned zář 8, 2019 17:04

No tak pokud píšeš, že fungoval, ale chípal a ty jsi ho tlakoval tak dlouho, až se odtrhla trubička od pumpy, tak je celkem jasný, že to muselo být něčím ucpaný. Normálně totiž není třeba pumpovat nějak moc, aby tam to palivo normálně šlo. Jako nevím to jistě, ale všechno tomu nasvědčuje. Někde v palivové cestě je to přicpané. V hadičce, v těle hořáku, trubce předehřevu nebo v trysce....

Ale na to by se mělo dát lehce přijít. Vymontuj trysku, odšroubuj hadičku a zkus do toho fouknout. To samé pak s hadičkou.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Levné benzínové vařiče (Čína - Aliexpress apod.)

Příspěvekod booze » ned zář 8, 2019 17:14

Takze se vratme k otatzce?
booze píše:ses si jisty, ze ho umis obsluhovat?

Pokud bys cetl navod (ano je v americtine), tak bys dozajista vedel, ze pokud varic nefunguje a lahev je spravne natlakovana, tak je tam problem nekde po ceste a varic se ma rozebrat vycitit a slozit, jinak hrozi vystreleni hadice.
Mozna bys taky vedel, ze se nema na fest dotahovat hadicka k varici jinak to znemozni pruchod paliva.
Mozna bys taky vedel jak se ma varic vypinat a jak se ma cistit. Nekdy ta hadicka umi strelit a postrikat uzivatele, ktery nasledne bude znacne popaleny, kdyz zacne horet, ale to snad nemusim psat, aby to bylo dost srozumitelne.
Jinak ty varice mam dva a slouzi mi skvele. Na jednom cca 5 let tavim vceli vosk a nemyslim si, ze by to byl nekvalitni vyrobek.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření