Pláštěnka Jurek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » pon zář 2, 2019 16:12

Okynka? :shock: Nekoupila sis omylem stan? :twisted:

Vyhybani se mestum chapu, ale tady prosim udelej vyjimku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » pon zář 2, 2019 16:23

:lol:

Se bojíš, že se tam někde v dešti rozpustím a nedojde na tu slíbenou silvestrovkou Manu, co? :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » pon zář 2, 2019 16:31

Jj, presne tak 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod apuka » úte zář 3, 2019 10:57

booze píše:Jaky batoh je mokry 2-3dny?
Psal jsem o zadech, ale palti to i o popruzich - ty dobre polstrovane (a nasavajici).

Pred tydnem a pul jsem "pral" doma dva batohy sprchovanim, namacenim a drhanim hlavne zad a popruhu. Takze prival vody byl zajisten, pri suseni z nich tekla voda.

Ortovox Peak s vlnou v zadech se ususil cca za 24 hod (mozna i drive, druhy den rano suchy jeste nebyl, kdyz jsem prisel z prace tak ano). LA Cholatse s nastavitelnym zadovym systemem bylo kratkodobe pouzitelne (tj. jen mirne vlhka zada a popruhy+bederak, dlouhodobe bych to nosit nechtel) jeste dalsi den rano, ale na miste spojeni nastavovaci casti zad s pevnou jeste treti den odpoledne bylo citit slabou vlhkost. Mozna, kdybych zada "rozebral" a nenechal pres suchac spojena, tak to vyschne o den drive. A to Cholatse moc polstrovana zada nema. Na druhe strane, kdyz je mas na zadech, takovy zahul vody nema, takze az tak nenacucne.
mike píše:Mys jsem mel uz u sveho prvniho PC kupovaneho hned po revoluci, takova hranata krabicka s kulickou to byla. Ani tak ale nebylo po cem jezdit, protoze Internet byl v te dobe ciste textovy a web vzniknul az o par let pozdeji.
Dve technicke:
- me mysi z toho obdobi byly hezky kulatucke :-).
- Norton Commander se hezky ovladal mysi uz i v MS DOS 3.3. A takova Text602 ovladana mysi, to bylo labuzo :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » úte zář 3, 2019 18:45

Jasne, ze se spousta programu dala ovladat mysi, jinak bych ji nemel. Bavili jsme se ale o cestovani mysi po mape a mapy tenkrat nebyly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod treska » stř bře 25, 2020 16:26

Jen update z 2020.
Plástěnka TRIO zakoupená někdy kolem Vánoc 2019 smrdí, opravdu hodně, jak už někdo psal dřív. Asi po 3 týdnech větrání (částečně uvnitř a venku) se to dá přežít, ale při prvním použití to bylo docela nemilé zjištění.
Jinak je super a déšť i vítr zvládla v pohodě (možnost sepnutí mezi nohama, aby tak nevlála fakt pomůže, když víc fouká). Jen je potřeba se připravit na ten odér...
treska
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 25, 2020 16:18

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod milarepa » čtv pro 31, 2020 22:49

mám už minimálně 5 let pláštěnku Jurek Duo Ultra Light
https://www.jurek.biz/jurek/Jurek-Plastenka-DUO-UL-L-d180_1033516015.htm


dost jsem s ní zažil, nemůžu na ní říc křivého slova, používám ji hlavně v létě, když je teplo, ale prošel jsem s ní i Karpaty a další vysoké hory když jsem ještě neměl záložní membránovku a nějak jsme to spolu přežili :-)

dokoupil jsem si i to jejich přislušenstív na stavbu přístřešku z pláštěnky a dobrá nouzovka pod širák

P.S. pláštěnka nesmrdí ani náhodou :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Pláštěnka Trimm Topic 200 g

Příspěvekod Nachtlauf » sob led 30, 2021 10:28

Zdravím všechny, trochu oživím tuhle mrtvolu svým dotazem.
momentálně "přezbrojuji" na lehčí a skladnější vybavení na vandry jaro-léto-podzim.
Dřív jsm tahal Bundeswehr pončo - byl to gumový superdržák, ale váha jako dobře vykrmený prase.
Objevil jsem na webu pončo Trimm Topic s hrbem na batoh - váha jen 200 g, podlepené švy, výrobcem uváděný v. sloupec je 2000 mm.
Má tady někdo zkušenosti s tímhle pončem? (Dost pravděpodobně ne, ale třeba se někdo najde?)
Vím, že sloupec 2000 je minimální požadavek na voděodolnost, ale mám otázku na zkušenější, jestli to na pláštěnku PŘES tělo a batoh stačí.
Na dlouhé vandry po ČR (ne VHT) tohle chci mít jako zálohu do deště (s pláštěnkou na batohu, membránovými převlekáči od Hannah a návleky na nohou). Přístřešek z toho stavět nehodlám.

Díky za radu.
Carpe noctem. Run - bike - at - night.
Nachtlauf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 28, 2021 3:58

Předchozí

Zpět na Oblečení