Turistická obuv - anketa

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Miki907 » úte srp 27, 2019 15:55

Dobrý den,

poprosil bych o vyplnění ankety týkající se obuvi. Je to spíše zaměřené všeobecně na názor/mínění zákazníků a nákupní chování - NEZASTUPUJI žádného výrobce ani prodejce!

Předem děkuji za vyplnění ankety.

https://www.survio.com/survey/f/Q5A2A3R ... qIxZIg9d60
Miki907
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 12, 2019 16:13

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Cvrk » úte srp 27, 2019 19:31

Celkem nechapu to michani turisticke a pracovni obuvi...
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod FrantaKrajta » úte srp 27, 2019 19:44

Celkem nechápu, když už někdo shání zdarma respondenty do průzkumu a ještě uvádí, že nezastupuje žádného výrobce ani prodejce, proč nenapíše, k čemu takový průzkum dělá. Je to slušnost...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Miki907 » úte srp 27, 2019 20:03

Stačí když tomu rozumím já :oops: , někteří výrobci dělají jak treky tak pracovní boty (je to jen okrajová záležitost, ale ne všem stačí mít jen obyč pohorky).

Důvod ankety - je to průzkum trhu, to asi každému dojde. Když se ukáže to v co doufám, mohl by z toho vzejít obchod, pokud teda nepřevládne skupina, které stačí Hanwag Alaska nebo Meindl Island... Nabídka českého trhu mi příjde dost jednotvárná a pořád je dost lidí co má problém sehnat vhodné boty.
Miki907
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 12, 2019 16:13

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod tsunami » úte srp 27, 2019 20:06

Udělej obchod s botama velikosti 52 a každý rok si tam přijdu pár nebo dva koupit abych tě podpořil :-D

Anketu jsem ti vyplnil, ale smysl mi úplně nedávala s tím mícháním pracovních bot…
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Miki907 » úte srp 27, 2019 20:16

tsunami píše:Udělej obchod s botama velikosti 52 a každý rok si tam přijdu pár nebo dva koupit abych tě podpořil :-D

Velikost 52?! :shock: Na to mi nestačí představivost....

Pracovní boty - Treemme/Andrew/Meindl/Haix/Pfanner dělají prac. boty třeba pro dřevorubce, tak proto jsem to tam přimíchal.
Miki907
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 12, 2019 16:13

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 27, 2019 20:21

ja zase chci turisticky kotnickovy SIROKY boty s mekouckou podrazkou pro princezny na hrasku.. taky bych nakoupila :D ale ze potkam.jednorozce je vetsi sance
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 20:31

Miki907 píše:Nabídka českého trhu mi příjde dost jednotvárná a pořád je dost lidí co má problém sehnat vhodné boty.
Nemas pravdu a mas pravdu :wink:.
Nabidka vubec neni jednotvarna, resp. neni o nic jednotvarnejsi nez jinde ve svete. Sice nemas zastoupene uplne vsechny znacky, ale mas stejne siroky vyber typu bot jako kdekoliv jinde, rozdily mezi pritomnymi a dalsimi, zde nezastoupenymi znackami neni vyznamny.
Ano, je spousta lidi, co mame problem sehnat boty. Jedny nemohou sehnat dostatecnou velikost (napr tech 52), nekomu jsou (skoro) vsechny siroke nebo uzke, nekomu prilis vysoke jinemu prislis nizke, ...

Jenze co s tim chces udelat? Hodis na trh neco pro jednu takovou skupinku? Jen ber to tak, kdyz nekdo nemuze najit napr. dostatecne sirokou obuv, to neznamena, ze kdyz nekde ten svuj vyrobek rozsiris, tak vsichni co chteji sirokou obuv pujdou za Tebou. Honza a Kuba potrebuje sirokou v prstech, Pepa a Radek sirokou u kloubu palce, ja a Peta jeste nize, no a z kazde skupiny jeden potrebuje sirsi i v pate, druhy naopak uzkou patu. Rekneme, ze jinde chteji vsichni normalni. Timpadem Tvuj vyrobek z tech sesti oslovi max. jednoho. Z teto skupine nezbohatnes...
Nevymyslim si, uvedeny priklad je u nas v praci, kde je nas 5, co potrebujeme boty kolem 47/12 (presne cislo podle vyrobce) a vsichni siroke a vsichni mame problem neco si sehnat. Jenze, kdyz uz si sezeneme a vzajemne zkousime, tak jednomu je to uzke tady a siroke tam, druhemu siroke tady a uzke tam, pricemz mne je to vsude akurat. A naopak. Proste neni bota, ktera by sedela nam vsem "sirokonohym".

Jeste jem zapomel, ze v ankete mas mnohdy velice omezeny vyber, kdy mnoho (nekde bych hadal vetsinu) se do uvedenych kategorii nevleze.

@mawe: zapomela jsi napsat jeste ze na kachni sirokou nohu a jeste s o dva cm prodlouzenym prostorem na jedne noze pro malicek :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Miki907 » úte srp 27, 2019 20:48

apuka
Jasné, sériová výroba nikdy nebude vyhovovat všem, ale málokdo by dal 15-20 tisíc za pár na zakázku. Ta jednotvárnost je docela subjektivní, ale kam vlezu tam je Hanwag/Lowa/La sportiva :-k

Omezený výběr - co konkrétně? Každý názor pomůže.
Miki907
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 12, 2019 16:13

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 20:58

Miki907 píše:kam vlezu tam je Hanwag/Lowa/La sportiva
Takze lezes pouze do Hudy :lol:. Ja kam vlezu (a to jen v ramci Ostravy), tam je jeste minimalne Asolo, Salewa, Garmont, Scarpa, Mammut, Meindl, Aku, neco od Zamberlanu, obcas i Montane, v Decathlonu i Simond. Samozrejme znacky typu Salomon, Adidas, Keen,..., ale i Alpine Pro, Nord Blanc, ... vynechavam.
Pro mne je nejvetsi problem stejne to, vsude je omezena nabidka modelu a kdyz uz model je, tak velikosti. A kdyz je model i velikost, ale jedna bota mirne tlaci, neni druhy par na srovnani (toto je dost dulezite!). Jenze dobre vim, ze kdyby nejaky obchod mel vsechny modely ve vsech velikostech a idealne 2-3 pary z kazde velikosti, tak tam drtiva vetsina bot zustane lezet a nicit se nekolik let. Proto to je stejne i v zahranici i u velkych prodejcu (typu napr. Globetrotter v D).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Miki907 » úte srp 27, 2019 21:15

apuka
sáákra, takhle mě nachytat :lol: přiznávám, že jsem narazil i na obchod kde měli Fitwell nebo Makaru. Na Salomon a Adidas jsem moc velký snob :oops: ale nejsem žádný vševěd, třeba bych si vybral i u nich.
No jo, asi nikdy nenastane situace, aby v obchodě mohly ležet všechny modely za miliony.
Miki907
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 12, 2019 16:13

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod FrantaKrajta » stř srp 28, 2019 11:56

Miki907 píše:Důvod ankety - je to průzkum trhu, to asi každému dojde. Když se ukáže to v co doufám, mohl by z toho vzejít obchod, pokud teda nepřevládne skupina, které stačí Hanwag Alaska nebo Meindl Island... Nabídka českého trhu mi příjde dost jednotvárná a pořád je dost lidí co má problém sehnat vhodné boty.
Tak to samozrejme fandim, taky by mi nevadilo mit na vyber treba mene proflakle italske ci spanelske znacky nebo nektere skandinavske a pod., jen zrovna u bot nevim, jak je to moc realne (lezaky vsech velikosti ve skladu, investice atd.,). Ale treba mas nejaky dobry plan :)
S velikostma je to blby, kdyz treba Sportiva dela approach boty snad jen do 47.5, a alpinisticke max 48 (mozna krome G2). A dalsi vyrobci podobne...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 12:54

...a takova La Sportiva jeste ma posunute velikosti o par mm dolu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod pavproch » stř srp 28, 2019 15:23

Nesouhlas!

LaSportiva má číslování naprosto přesné (EUR velikost = skutečnost) a to jak "měkké" tenisky (Ultra Raptor, Tempesta, Uragano), tak i "pohorky" (Trango Cube)

(vše jmenované doma mám, takže vím)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 15:44

Tak si Cuby srovnej s jinyma... Taky jej mame doma a ta nase (resp i ty dalsi dva pary, co nekldy doma byly) je o tech par mm kratsi nez cokoli jineho ve stejne velikosti (47) :evil:. Nebo LS to ma dobre a vsichni ostatni (Asolo, Meindl, Mammut, Salewa, Planika - ted je doma jen toto) spatne :-).

Ale aby to bylo presne - Cuby a Karakorum HC jsou stejne velikosti, maji stejnou vlozku, ale Karakorum jsou delsi u vsech prstu. Ty odpovidaji zbytku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod pavproch » stř srp 28, 2019 15:56

Ale já psal o "normálních" velikostech 42 resp. 42.5 EUR, ne o futrálech na housle.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod mike » stř srp 28, 2019 18:01

Myslis normalni detske velikosti? :twisted: Souhlasim s apukou, normalni boty mam 44 a 45 pohorky a vsechny LaS, co jsem kdy zkousel a mel, sedely az o cislo vetsi. Pohorky jsem musel vzit 46.

pavproch píše:LaSportiva má číslování naprosto přesné (EUR velikost = skutečnost)

Co si tady predstavujes pod pojmem skutecnost?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Kjuba » stř srp 28, 2019 18:14

Naprosto stejně to.mam i já. Noha 45, ale Cuby mám 46,5. Šly by i 46, ale ty o 1/2 čísla větší byly pocitově lepší.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod fps » čtv srp 29, 2019 13:38

mě sedí 47 EU u Asolo, Hanwag, La Sportiva, Meindl, Lowa, u Dallape, Fitwell, Scarpa 46,5 EU
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Lipon » čtv srp 29, 2019 15:53

já už číslování beru podle výrobcem uvedené velikosti chodidla, právě proto, že u jednoho mám boty 46, u dalšího 47, u třetího pak 45 (nejen outdoorové, ale i městské a polobotky)
aspoň teda u LaSportivy to sedělo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod aksam » čtv srp 29, 2019 16:04

taky beru boty už jen podle velikosti chodidla na stránkách výrobce, rozptyl od 46 po 49
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Miki907 » čtv srp 29, 2019 17:17

Co takhle místo poměřování kdo má větší boty, vyplnit anketu?! [-X :lol: Jinak koukám, že jste si dali sraz ploutví. Mě sedí 45 od Dallapé a Treemme, jediné co mi nesedly byly od Steinkogleru...
Miki907
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 12, 2019 16:13

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Quido » pát srp 30, 2019 10:11

apuka píše:Nabidka vubec neni jednotvarna, resp. neni o nic jednotvarnejsi nez jinde ve svete.....


Toto je naprostý blud, ne nepodobný tomu, ze ČD dobře hospodaří... [-X

Každý rok to z manželkou konstatujeme, když vyjedeme na dovolenou - stačí vlézt do "blbého" Intersportu u nás, v Rakousku nebo v Itálii (asi i jinde)... náš, většinou prostorově obrovský hangár plný nesmyslných cetek s minimálním výběrem značek i velikostí - jinde malý obchůdek nacpaný minimálně dvojnásobným počtem značek a modelů, s velikostmi to bude asi podobné - toto je opravdu jen příklad, ve speciálkách je rozdíl ještě větší
A to nemluvím o tom, že pár led zpět například distribuce značky Lowa přestala do ČR dovážet různé šířky bot stejného čísla, a přitom o většiny modelů Lowa vyrábí dvě až tři šířky, což je velmi atraktivní počin

IMHO je situace dnes ještě horší, než byla nedávno...
Naposledy upravil Quido dne sob srp 31, 2019 10:23, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod apuka » pát srp 30, 2019 11:44

Quido, jezdim do A do Alp kazdy rok a pokud mam volno, zvyknu se podivat, co kde maji. Je to hodne odlisne obchod od obchodu, ale v beznych "mistnich" obchodech fakt neni velky rozdil mezi nama a tam. Ani v pocte nabizenych modelu ani ve velikostech, co maji na sklade - alespon co se tyce te moji velikosti kolem 47.
Jasne, nechodim po mestech velikosti Ostravy (napr. Innsbruck), ale v tur. strediskach, ale tam je to zase zamerene mnohem vice na tu turistiku (a beh a cyklistiku) a na to, ze navstevnici ze zapadni Evropy jsou v dost velke mire zvykly si nakupovat nektere veci, i obuv na miste, takze maji vetsi obrat bot. Navic v OV si zajdu do 4 obchodu a mam sirsi nabidku nez kdyz tam zajdu do peti, protoze z nich 4 jsou stejneho majitele (franciza Intersportu nebo Sport2000) a maji s malou obmeni pdobny sortiment, zato v OV v Hudy, RP, Alpsportu a napr. ted Sportu Hlubina (promin, ale u nas nepocitam s Intersportem, Sportisimem, Hervisem, Decathlonem, a pod.) mam docela slusny vyber (modelu, 47-ky maji z maloceho). Kdyz ale u nas pujdes do Prahy, taky je to o necem jinem.
Jako ja se nasim obchodum nedivim, kdyz nejde o zrovna modni model (napr. HW Alaska), tak jen muzes hadat, kolik pohorek jednotlive obchody celkove prodaji v prumeru za tyden. Moc toho fakt neni, nektere (i lepsi) modely tam lezi i roky.

V cem mas ale pravdu je, ze se situace spise meni k horsimu a zacinaji se nabizet casto jen modely a velikosti, ktere jdou dobre na odbyt, na ty mene rozsirene modely "nezbyde misto" (presneji neni chut je skladovat).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Quido » sob srp 31, 2019 10:22

@apuka:
S prvním odstavcem nesouhlasím - já jezdím do AT nejméně 2x ročně, jezdím i do dalších zemí v Evropě, a i v Polsku a na Slovensku je lepší výběr, než u nás... o dětské obuvi ani nemluvím
A i obecně musím konstatovat, že v české kotlině to s výběrem, zejména kvalitní obuvi, nejen pro outdoor, bylo vždy slabé v porovnání se světem kolem...
:|
Je ale pravda, že se nedívám jen na "svoje" čísla a korektní průzkum srovnání jsem také neprováděl... U nás byl docela slušný výběr cca po roce 2000 až po nějaký 2008, snad 2010, pak to šlo pomalu od 10 k 5 se strmým koncem dolů za poslední cca 3 roky - toto je můj postřeh kolem obuvi
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod apuka » sob srp 31, 2019 16:30

Ja bych rekl, ze v A a D je nejvetsi rozdil ten, ze mnohdy v jedne prodejny najdes boty od mnoha vyrobcu, nezavisi to od retezce. U nas si kazdy "chrani" svoje dovezene znacky, sem-tam neco jineho prida a proto abys ziskal prehled, musis obejit 3-4 obchody i vice, alespon v OV.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Quido » sob srp 31, 2019 19:15

@apuka:
nemusim - pouzivam internet, nebo telefon... obchazim, az kdyz si chci mnou vyselektovane konkretni modely vyzkouset :-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod apuka » sob srp 31, 2019 22:42

Jenze ja obchazet musim. Jasne, mohu vyselektovat, kde nemaji pozadovanou velikost (typicky Alpsport v OV . kdyz reknu velikost 47, tak se jenom skrabou po hlave, ze nemaji z niceho...), tu si potom musim objednat. Protoze mem velky problem najit boty, ktere jsou mi dostatecne siroke tam, kde ja potrebuji. Stejne nakonec si beru to nejmene spatne. Bohuzel, toto zadna zkusenost jineho nepomaha resit. Max. ted uz vim, ze nektere modely, resp. od nekterych vyrobcu ani nemusim zkouset a tim mohu neco selektovat predem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod FrantaKrajta » sob srp 31, 2019 23:42

Velikosti... s tim radeji nezacinejte :D Mondo udava jen par vyrobcu, zbytek stejne kolikrat nesedi, mel jsem boty od 47 do 48 2/3, plus sirka chodidla, cekal bych, ze dneska by to mohli dokazat tak, aby clovek zmeril nohu mobilem a vedel, co bude nejspis sedet, ale vubec...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Turistická obuv - anketa

Příspěvekod Quido » ned zář 1, 2019 21:22

no jo, tak čluny a lodě je třeba hledat v jiném sportovním odvětví - nic ve zlém :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...


Zpět na Boty