Tablet nebo malý notebook v batohu?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Rogner » pon srp 26, 2019 8:34

Zajímalo by mě, pokud musíte nebo chcete nosit s sebou tablet nebo malý notebook, a nemáte speciální kapsu v batohu, jak ho chráníte nebo jak ho nosíte uvnitř?

Nějaký obal?

Díky!
Rogner
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned srp 18, 2019 9:06

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod pavproch » pon srp 26, 2019 8:36

Nosím takle denně do/z práce polemlesem loukou Dell XPS 13" - v neoprenovém obalu (coolbox.cz - ušili mi to na míru asi za tři stovky). Občas i oklikou přes nejbližší kopce.... Bágl - bussiness bágl Samsonit pro pc do 14".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod apuka » pon srp 26, 2019 9:50

Ja to mam podobne jako PP - tesny neoprenovy obal. Kdyz uz to mam sebou....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Lipon » pon srp 26, 2019 9:55

též neoprénový obal, i když na to má batoh speciální kapsu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » pon srp 26, 2019 10:20

Přidávám se k pánům neoprenistům :) Ale pokud je dotaz myšlen na nošení netbooku nebo tabletu ve velkém báglu a natěžko, tak nevím. Tuhle elektroniku na vícedenní vejlety nenosím a jen v neoprenu bych do nacpaného báglu netbook asi nedávala. I když asi by to taky šlo, jen by si člověk musel dávat pozor, co uskladní kolem a moc to nepěchovat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod apuka » pon srp 26, 2019 10:41

Tak to je snad jasne, ze pred ten notas (jeste lepe tablet obrazovkou dovnitr) nebudu davat neco hranateho, tvrdeho, idealne macky bez obalu a hroty ven :lol:. A kdyz neni, tak no co, kdo chce kam... #-o :-..
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » pon srp 26, 2019 10:49

Tady nejde o jasnost, ale o to, jak to ve velkým a plným báglu rozumně naskládat, což nemusí být vždy jednoduché :wink: Ale ze zadání není zřejmé, zda je myšleno nošení v jednodenním batohu nebo natěžko, tak asi zatím netřeba spekulovat :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Quido » úte srp 27, 2019 8:16

nějak si nedovedu představit, na co bych měl na vícedenní trip v báglu noťas? Pokud tedy nelezu jen někam na chatu :(( :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 8:50

Napriklad abys mel klid na programovani - bez otravovani sefama, kolegama, uklizeckama, manzel(k)ama, milen(k/c)ama... Kdyz jsi bez signalu a nepotrebujes se pripojovat kvuli praci na net...

Uz jsem se s necim podobnym setkal - takovy typicky mladicky IT-cky utek z mesta ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte srp 27, 2019 13:34

Hmm, co třeba když jedeš někam dál od měst na delší dobu fotit / točit ? Většina freelancerů opravdu nemá celý tým šerpů placených NatGeo ;)
Uznávám, to se většiny lidí na OF fakt netýká, a pokud někoho ano, už má asi dávno vyzkoušené, co a jak mu funguje, nejspíš nějaký hard case od Pelicanu a pod., dělají i tenké kufry pouze na NB i 11" a 13".
Další příklady, proč brát třeba malý tablet nejen na měsíční cestu do Asie a pod. tě možná napadnou taky (a nemusí to být jen vtipy o ajťácích) ;)
Jinak zrovna tablet v odolném krytu (mám od lifeproof) toho i v batohu vydrží opravdu hodně. Ostatně, pokud zabráníš promáčknutí displeje o klávesnici (u tabletu jednoduše, u NB horší), dáš ho někam k zádům (zádový systém a výztuhy jsou kolikrát pevnější jak kufr) tak dobře sbalený batoh krásně stačí, máš okolo tabletu spoustu měkkých airbagů jako spacák, oblečení a pod., jen pozor na ty mačky a nádobí atd. :twisted:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Rogner » úte srp 27, 2019 13:49

Díky všem, hlavně FrantaKrajta - o to mi šlo, spíše o vození tabletu na psaní blogů. A jak ho ochránit, pokud v batohu není speciální kapsa.
Rogner
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned srp 18, 2019 9:06

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte srp 27, 2019 14:31

@Rogner, jak jsem psal - někdo nosí profi NB na práci v terénu v báglu, tak v odolném kufroidním pouzdru, třeba ten Pelican nebo samodomo, prostě aby se na to pouzdro dalo sednout a nepromáčklo se. Zvlášť, když jde o živobytí a zálohu natočeného materiálu... Jde hlavně o tlak, promáčknutí displeje o klávesnici, na to jsou NB asi nejnáchylnější, když displej dosedá jen po okrajích těla NB. NB jsem na hory fakt nevozil a jinde jen pracovní, ke kterému žádné pouzdro nekoupili, tak holt pak koupili NB nový (ale v korporátu bohužel nákupčí vybavení moc nemyslí) :D

Ipad mini v tom lifeproof nebo podobném pouzdru (a trochu i sám o sobě) je na promáčknutí mnohem odolnější, tam jsem ho dal v tom krytu displejem k zádům baťohu třeba do kapsy na hydrovak, ideálně, když má batoh ještě vyndavací pěnovou bivakovací podložku (minikarimatku) v zádech, a dal pozor, aby na něj přímo netlačily nějaké tvrdé věci (mačky, vařič, nádobí). Bez problémů. Ale moje pouzdro má i celkem tvrdý zavírací kryt displeje. Když tahám i SamSplint (pevná, ale tvarovatelná dlaha z hliníku obaleného EVA pěnou), dá se dobře zabalit do toho SamSplintu, což ho ochrání ještě víc.
Většinou jsem tablet stejně používal jen v letadlech, vlacích a maršrutkách či dlouhých čekáních ve městech, na čtení, rešerše tras a editaci fotek, na pochodu byl klidně týden uvnitř báglu a vůbec jsem ho nevyndal. Kupodivu vždycky vydržel, včetně občasného sjíždění sněhových svahů, častého sezení na báglu a pod. ;) Pády neřeším, tam bych se spíš bál o sebe, než o nějaký blbý tablet :D

Speciální kapsa na tablet je stejně na nic, reálnou ochranu nebude mít žádnou. Jde fakt spíš o dobré zabalení a umístění a kryt. Rozložení tlaku a tak.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Rogner » úte srp 27, 2019 14:51

Super, díky moc!
Rogner
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned srp 18, 2019 9:06

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod mike » úte srp 27, 2019 16:01

apuka píše:Napriklad abys mel klid na programovani ... Kdyz jsi bez signalu a nepotrebujes se pripojovat kvuli praci na net...

Programuju pres 30 let, zacinal jsem v dobe, kdyz zadny Net jeste nebyl a kdyz uz byl, tak jeste nebyl web, Google apod, proste pravek. Dneska uz si ale programovani bez Netu neumim predstavit, kazdou chvili neco hledam. Diky vsem informacim jsem dneska mnohem efektivnejsi, nez tenkrat. I pres svuj vek, lenost a chybejici mladistve nadseni ;-) Zrovna jsme s kolegou sedicim pul hodiny cesty ode mne vyresili za 10 minut problem, ktery by tenkrat zabral par dnu

Rogner píše:spíše o vození tabletu na psaní blogů

Ti nevim, ale neni efektivnejsi psat rukou na papir? Jestli teda nemas k tabletu klavesnici. Ja uz teda rukou pisu naprosto strasne a na klavesnici jsem vyrazne rychlejsi, ale proti tabletu je to furt lepsi. Papir zabere min mista, min vazi, nevybijou se mu baterky, nerozbije se... ;-) A kdyz jsi liny prepisovat, tak dnesni OCR uz docela pomuze.

K baleni uz vsechno napsal FK. Obcas vozim tablet do Alp, kdyz mam zakladnu v penzionu s WiFi. Ciste kvuli tomu, ze ma vetsi obrazovku, nez mobil. Vozim v batohu, balim do ziplocu a vkladam mezi obleceni, zatim zadny problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 18:26

FrantaKrajta píše:Zvlášť, když jde o živobytí a zálohu natočeného materiálu.
Nevim, ja ten profesional nejsem ale kdybych byl, tak bych to asi neresil superodolnym pouzdrem ale zkusil bych si primo koupit "superodolny" notebook. Bylo by to pro mne jednodussi.
A druha vec - v kazdem pripade bych sebou nosil bud pametovou kartu nebo externi SSD disk, samozrejme, idealni taky odolny na ktery bych si vzdy hned zalohoval svoji praci. Toto ulozit "bezpecne" a chranit (i kdyby nebyl tak odolny) je mnohem jednodussi nez cely NB.
Rogner píše:to mi šlo, spíše o vození tabletu na psaní blogů
Pokud uz tablet a ne "superodolny", tak napr. ja mam tablet od Lenova, ke kteremu mam original k nemu vyrabeny "obal"/stojan s klavesnici. Kdyz se obal zavre kolem tabletu, je docela dobre chranenym je to dost pevny material. A klidne muzes tablet otocit a tim nebude smerem ke klavesam, i kdyz ty normalne netlaci. Neni to nic "superodolneho", asi kdybys nalozil do batohu termosku sikmo tak, ze hranou spodku bude celou dobu tlacit na to, mozna bys prisel k ujme. Ale jako bezna ochrana funguje fajn, lepe nez neopren. A zrovna ta klavesnice je kupodivu kvalitni, je tam i touchpad a je to dokopy pouzitelne jako 10 palcovy notas. Na praci typu psani blogu idealni (na jemnou grafiku to neni). Jen mne osobne stve, ze je tam neprestavitelna QWERTZ ceska klavesnice, zatim zadna Androidi klavesnice nedokazala na nem prehodit Z a Y :twisted:. Ale ja su konzerva a stridam v praci US a CZ klavesnice, takze tam to ma opodstatneni, mladsi uz ani nevi, ze existuje i QWERTY...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 27, 2019 18:47

no taky mam na mobilu problem ze sem nenasla ceskou qwerty (to je teda mimo misto) tak pouzivam "anglickou" s tim, ze misto hacku v horni lajne musim dycky podrzet dyl pismenko a vybrat ohackovany... no napsala sem na tom takhle devet A4 textu po ceste po skotsku na webovky... uz sem si na to zvykla, kdyz mam chvili, tak neco napisu, mnohem efektivnejsi i pres to, ze neam nativni qwerty klavesnici s diakritikou v ty horni radce... ale na qwertz psat neumim a uz mi i dela potize kdyz 27 let pouzivam qwerty tak proste uz qwertz jen kvuli diakritice na android se preucovat nebudu :D (ale ja nevim, jestli su podle apuky stara nebo mlada :D)
+ pouzivam diktovani google kdyz mam net a zadny posluchace...

jinak sem si taky nedavno koupila tablet, na vandry to uplne brat nechci ale treba nekde na vylety s prespanim do penzionu se to muze hodit (psani webu, projiti fotek kdyz se vecer nudim a ne doma, kdyz nestiham) a nejaky pouzdro bych mozna taky ocenila, jen nevim, jestli me to pak neslozi vahove :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 20:36

Softwareovu klavesnici na Androidu najdes, to neni zadny problem - otazka je jen, jestli Ti vyhovi ostatne vlastnosti. Jeste rada - muzes zkusit si priinstalovat slovenstinu, kupodivu se pro ni da spise prepnout QWERTY (i kdyz standardem je QWERTZ), vetsinu pismen mas stejnou, tech par si podrzis klavesu nebo prepnes klavenici.

Ja jsem ale psal o hardwareove klavesnici, kde nemuzes podrzet klavesu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 28, 2019 5:48

a tu hw klavesnici neprepnes v sw stejne?

ja mela v lete pujcenou bezdratovou klavesnici a normalne CZ qwerty, ale pak sem usoudila ze cestou mobil/tablet a mala klavesnice nepujdu, neni to noc pohodny pro me.

takze mozna bude i nejak zaviset na tom nastaveni v systemu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 7:29

Ne, neprepnu. Mohu nastavit Ceskou klavesnici, ale tu tvrdosijne nastavi na QWERTZ, i kdyz primo v ANdroidu je nastavena QWERTY. Ono to je nejak tak natvrdlo zakomponovane do systemu (je to specialne origos klavesnice pouze pro ten typ tabletu), ze si dela, co chce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 7:58

mike píše:Programuju pres 30 let, ..... jsem dneska mnohem efektivnejsi, nez tenkrat. ...


Sice uz neprogramuji, ale tohle mam hodne podobne. A psal jsem svou namitku zamerne za sebe, protoze kdyz uz valim ven, tak jsem rad, ze nemusim sebou vlacet a cucet do masiny, kterou mam pres vsedni den porad na ocich a porad do ni neco musim dlubat...

mike píše:
Rogner píše:spíše o vození tabletu na psaní blogů

Ti nevim, ale neni efektivnejsi psat rukou na papir....


Nemou napsat blog az v klidu doma nebo na ubytku, az dorazi...? Nerozumim tomu, proc vlacet nb na kopce? Fotim nebo natacim taky, ale edituju material az doma, takze beru jen fotak/kameru... Tohle proste nechapu - ale beru, ze to tak nekteri maji - jen si nejsem jisty, jestli to neni cesta do pekel...

mike píše:K baleni uz vsechno napsal FK. Obcas vozim tablet do Alp, kdyz mam zakladnu v penzionu s WiFi. Ciste kvuli tomu, ze ma vetsi obrazovku, nez mobil. Vozim v batohu, balim do ziplocu a vkladam mezi obleceni, zatim zadny problem.

tak to delam taky, proste nb v mekcenem obalu (neni to neopren, ale jaksi kevlarovy polstrovany obal) vsunu mezi mekke veci v baglu, a pokud jedu s bandou autem, beru zvlast nb tasku, ale beru notas jen na cestu do lokality - netaham ho pak po horach...

Asi je to o jine genearci - porad nedokazu pochopit. ze jsou neustale prilepeni na obrazovku, at uz nb, tablet nebo mobil... kdyz jsem venku, na horach, tak se kocham, rozjimam, resetuju a pokud mozno vypinam tyhlety civilizacni "kramy" - halt my starsi jsme zvykli zit bez toho...

Obcas si rikam v duchu, co by se stalo, kdyby na tyden-dva prestala fungovat elektrina :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 8:06

apuka píše:
FrantaKrajta píše:Zvlášť, když jde o živobytí a zálohu natočeného materiálu.
Nevim, ja ten profesional nejsem ale kdybych byl, tak bych to asi neresil superodolnym pouzdrem ale zkusil bych si primo koupit "superodolny" notebook. Bylo by to pro mne jednodussi.


tak to si nejsem jisty, jestli bys sehnal za rozumne penize - delaji se sice odolne nb pro armadu, napr. s titanovym vikem atp., ale ty ceny jsou silene... a kdyz uz je odolny, a to nejen proti narazu a hrubemu zachazeni, ale i proti vlhku, vode a prachu, tak jsou tam problemy s chlazeim atd ... kdysi jsme ve firme shaneli neco podobneho pro nase terenní pracovniky, ale pak z toho seslo, prave z uvedenych duvodu 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Rogner » stř srp 28, 2019 8:26

@Quido Určitě, máš pravdu, když člověk jede do přírody, nemá čučet do obrazovky. Bylo to spíše myšleno, když je někde na boudě čas si napsat deník. Na papír mi to nevyhovuje :)
Rogner
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned srp 18, 2019 9:06

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 28, 2019 8:38

a opisovat doma do pc z rukou psanyho je tamy voser a casove to sezere mnohem vic casu, za me je efektivnejsi to nadatlit rovnou do zarizeni, j tak je dost prace tomu pak udelat doma upravu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 9:33

Mawenzi píše:za me je efektivnejsi to nadatlit rovnou do zarizeni, j tak je dost prace tomu pak udelat doma upravu
Prave, pokud se Ti to datlovani dari jako tady z mobilu, tak musi zabrat opravdu hodne prace najit vsechny preklepy a opravit je :wink:. (Neber to jako utok na Tebe, ja to mam v momente psani z tabletu - ne to jeste z mobilu - uplne stejne.) To je potom ten papir a prepisovani kratsi.

@Quido: Mas uplnou pravdu. Nejlepe vetsi cast soucasne generace vystihuje, co jsem nekde cetl.
Kdyz vyslapal chlapek na kopec a uzival si krasneho vyhledu, pribehla parta mladiku, vytahli mobily a zacali o sto sest cvakat a cvakat, se selfietyci i bez a libovali si, jake perfektne fotky udelali, to se bude na instagramu/FB/... krasne vypadat. Potom chlapek za par dnu se setkal nekde s jednou holkou z te party, zeptal se ji, jak se ji libil vylet na tu horu, co to dalo. Ona na to vytahla mobil, at pocka, ze ma perfektni fotky Chlapek ze jeho nezajimaji fotky, ale ze by rad vedel co si z toho krasneho mista odnesla, co ji zustalo "tam nekde vevnitr". One absolutne nechapala... ](*,)
Quido píše:Tohle proste nechapu - ale beru, ze to tak nekteri maji - jen si nejsem jisty, jestli to neni cesta do pekel...
To si pis, ze je to docela rychla cesta do pekel. Vi se (existuje na to dost hodne rozsahlych studii, nektere se i publikovali obsirneji na verejnosti, ale nikdo se tim zabyvat nechce, ututlava se), ze toto ma za nasledek napriklad i snizeni inteligence (IQ a jeste vice EQ a socialni inteligenci), vede k silnym porucham pozornosti a soustredeni, problemum s pameti, atd.
Stejne s tim nic nenadelame - rekni sam, koho z mladych toto zajima, se tomu vysmeji. Mne pritom staci se kouknout kolem sebe v praci jak se lisi kolegove nase generace od tech nejmladsich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 10:48

Rogner píše:@Quido Určitě, máš pravdu, když člověk jede do přírody, nemá čučet do obrazovky. Bylo to spíše myšleno, když je někde na boudě čas si napsat deník. Na papír mi to nevyhovuje :)


OK, tak potom jde o to, jestli to chceš pořád vláčet s sebou v báglu (v tom případě , jak bylo psáno výše, do nějakého měkčeného obalu a umístit nejlépe doprostřed někde mezi měkké hadry - blbě se pak vytahuje; těsně k zádům bych to nedával, tedy v mém případě ne - mám všechny batohy s tvarovanými zády, takže nejsou rovná), anebo se někde ubytuješ a na tripy ho netaháš (pak bych možná i ten obal vynechal, stačí sáček proti odření a případné vlhkosti... v případě tabletu nějakou měkčenou vložku před obrazovku. třeba mirelon / já mám např. na tabletu origo kožený obal s víkem, ale zase to zvyšuje váhu)...

I tak si ale nedovedu představit, že tahám nb (mám HP elitebook 840 - necelé 1,5 kg a cestovní adaptér 1/4 kila) na horách denně v báglu :roll:

Deník si nepíšu, ale kdybych psal, tak si asi vezmu jen mobil a své postřehy nadiktuji do poznámek a doma si to pak v klidu zedituju u stolu - z mého pohledu mnohem pohodlnější a hlavně lehčí :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 28, 2019 11:25

apuka
protoze psat s dia je dost narocnejsi protoze musim na kazdym tlacitku podrzet a pockat, co mi nabidne, takze celkove pisu pomaleji + autoopravy na pc.

jinak mi prijde, ze tenhle mobil je citlivejsi a nedomackava kde chci ale driv, ale vzdycky kdyz se teochu zanese tak se to zlepsi :D

ale samozrejme mam.hromady chyb a casto je nachazim i treba po roce, ja to tam po sobe nevidim.

psat do mobilu sem.si zvykla prave proto ze prepisovat doma je narocnejsi, ale dovedu si lredstavit situace, kdy jdu treba s chaty na chatu nebo vic dni na jedne, spis teda tu v cr. koupila sem si bazarovej lenovo helix a su z toho unesena, o ntb premyslim dva roky (nahrada za della z roku 2005) a su rada, ze sem.nasla.pro me fajn reseni.

Jinak jasne, nakonec resit prepisovani a korekturu u neceho, co vubec nikdo necte az na moje blizky kamosky, ktery to delaj asi spis ze soucitu (jak ja jim dekuju) nema moc smysl, ale pak se k tomu po letech rada vracim a myslim, ze psat do supliku by me tolik nebavilo a vykaslala bych se na to davno, a prece jen kdyz uz web drzim 15 let tak je asi skoda to zahodit jen proto, ze mit offline denik by bylo levnejsi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod FrantaKrajta » stř srp 28, 2019 11:30

Quido píše:tak to si nejsem jisty, jestli bys sehnal za rozumne penize - delaji se sice odolne nb pro armadu, napr. s titanovym vikem atp., ale ty ceny jsou silene...
Jo, Toughbooky... Kdysi jsem koukal, a opravdu silene drahe...se vsema zminovanyma nevyhodama (priskrceny vykon kvuli chlazeni, atd). Ale k jednomu (uz hodne staremu, Pentium II?) jsem se kdysi na chvili dostal, a byla to velka legrace ho "testovat" :)

Ad QWERTZ - Proboha, co to je? Fuj :D

Ad pocitace a mobily na horach - celkem souhlasim, nikdo normalni neleze na hory, aby z toho posilal FB zivy prenos a podobne, ale aby si to uzil - idealne bez signalu ;)
Na druhou stranu, jak jsem psal, maly tablet s mistni datovou simkou (typu 20GB dat za 200kc, to clovek zpatky v Cesku s nasimi "operatory" dost zaplace) se mi kolikrat hodil na planovani, presuny, cekani v civilizaci i treba prebookovani letenek pri volnejsim cestovani typu "mam tri nedele, nekam dojedu, nekde budu, pak se uvidi". Tyden po horach, kde byl celou dobu v batohu, par dni na druhy konec zeme, pak zase tyden na horach. To mi prijde ok. Vyber a editace fotek pri cekani na letisti zase hodne usetri nasledny cas doma u pocitace...

Live instagram z vrcholku ale fakt delat nemusim :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 28, 2019 11:56

Mawenzi píše:Jinak jasne, nakonec resit prepisovani a korekturu u neceho, co vubec nikdo necte az na moje blizky kamosky, ktery to delaj asi spis ze soucitu (jak ja jim dekuju) nema moc smysl...

Já bych ten online deníček nepodceňovala. Třeba kdyby ses letos nevrátila z Ukrajiny, tak by podle něj šlo vystopovat co se s tebou vlastně stalo :twisted: (a obvinit z vraždy tu kuchařku co ti připravovala bezlepkový jídla aniž by měla tušení co je bezlepková dieta :roll:)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 28, 2019 12:00

greymouse
skandalni obvineni, ceskou turistku zabila ovesna kase :D (asi si me dneska udelala radost:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod booze » stř srp 28, 2019 12:32

A nejaky tip na NTB s 10" obrazovkou a min i5-5300, RAM 8 GB pokud mozno nejaky repas levny. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Další

Zpět na Batohy