Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » sob srp 17, 2019 14:37

malejjarda píše:Nenapínej nás, jak jsi nakonec spal? Nebo jsi zamrzlý zip rpzmrazoval?

Normalne se zavrenyma ocima. :mrgreen: jsem musel vsechno vyhazet z batohu a rozevrit mezikomorovy zip. Blato se ze zipu musi vykartacovat jinak se ty hacky zipu ohnou a pak se nesevrou. Na funkci zipu to vsak nemelo vliv.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » sob srp 17, 2019 18:29

booze píše:Batoh se zipem dole nebrat. [-( jednou v zime se mi do Deutera dostal snih, ktery tam zmrzl a vecer na bivaku jsem se nedostal ke spacaku dalsi chutovkou pro tyto zipy je jilovite blato. ](*,)


Závisí aj od toho ako je ten zips našitý, či zubami natvrdo dopredu, alebo je to tzv revezný typ = otočení páskou von - zuby idú dnu, čím je tak viac chránený pred bordelom.

Tu je lepšie použiť separátny typ, čiže zuby nie sú coil typ. A určite je najlepšie dať ešte flap cez zips, ale vyskúšal som aj "holý" zips na batohu dole a ziatiaľ nemám problém.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » ned srp 18, 2019 9:28

Jaké máte zkušenosti s batohem Deuter ACT Lite 50+10?
Našel jsem ho za dobrou cenu a líbí se mi. Bohužel nemám možnost si ho vyzkoušet. Objednal bych ho a pak případně vrátil.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » ned srp 18, 2019 10:10

Měla ho známá a kdysi jsem ho zkoušel. Je to taková odlehčená verze Aircontactu, je z méně odolného materiálu a nemá pláštěnku. Hlavní rozdíl je v zádovém systému, který není tak pohodlný jako plnohodnotný na Aircontactu. Na spodní komoře nemá stahovací popruhy jako většina nových Deutrů, takže kdo chce nosit karimatku zespod ji tam nedá a bacha bych dával na tu čelní kapsu. Dnes je to Aircontact Lite a na rok 2020 bude "inovovaná" verze s jiným zádovým systémem u které věřím že bude více pohodlnější než u stávajících modelů, to je u Deutra jedna z mála věcí která se jim inovovat daří.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » ned srp 18, 2019 10:38

Díky. Mám nafukovačku a tu nosím uvnitř. Pláštěnka se dá dokoupit.
Ještě jak budou sedět záda.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned srp 18, 2019 10:49

Nemá stahovací popruhy přes zip do spodní komory (pokud se tedy nedělá i varianta s popruhy). Někomu to nevadí, z mého pohledu silný nedostatek, viz. diskuze o kousek výš.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » ned srp 18, 2019 11:11

Ty má jenom Futura Vario a Aircontacty, zatím ještě.... Stejně tak třeba krom dvou jmenovaných řad nemají už batoh s dvěma komorama.
Malej Jarda - pláštěnku si dokoupíš ale musíš ji někam uložit a mokrou také někam dát takže ve výsledku je to ještě komplikovanější.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 21:35

malejjarda píše:Jaké máte zkušenosti s batohem Deuter ACT Lite 50+10?

O tom uz jsem tady psal, mam ho asi 15 let. Samozrejme neni stejny, jako aktualni verze, je tezsi (2 kila), trochu jine zavirani, material apod, ale zaklad vypada stejne. Uz ho dlouho pouzivam jen jako prepravni, jelikoz je moc tezky, ale jinak OK. Nosi se dobre, vydrzel hodne, nic mi na nem nechybi. Slabe misto je ten zip dole, jak jsem psal vyse, zacal odchazet. Pravda, nosim v nem bezne 20+ kilove nakupy, takze dostava zahul, ale proste je to achillova pata batohu. Kdyz jsem s nim jeste jezdil na hory, tak se mi parkrat stalo, ze se mi spodni komora napul rozepla a jen zazrakem jsem nic neztratil. Takze bud na to myslet a pokazde kontrolovat, jestli jsou oba zipy na jedna strane (nahore se prave rozjedou) nebo k nim poridit karabinku a spojovat je. Coz budes delat tak dlouho, nez na to jednou zapomenes ;-)

Pokud ale stojis o dvoukomorovy batoh, tak je to dobra volba. Resp. byla, snad ho inovacema uplne neznicili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 22:21

Hodil jsem si ho do Googlu, abych se podival na aktualni verzi, vypadlo na mne Hudy a tam jsem si precetl reakci: Dobrý den, škoda, že barvy úplně neodpovídají. Dcera je velmi zklamaná a brečí. :D

Na jednu vec jsem zapomnel. Pri prechodu z tohodle na UL batoh bylo krome vahy jeste jedno zasadni vylepseni: vodeodolnost. Plastenku jsem s radosti odlozil a ac Ultrahike neni 100 % nepromokavy, tak i bez ni vydrzi podstatne vic deste, nez Deuter s plastenkou. Ta mne jednak priserne stvala a jednak se proste nedala nandat tak, aby do batohu nekudy neteklo. Mel jsem original Deuter spravne velkosti. Bez plastenky to neslo vubec, ale s ni porad nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned srp 18, 2019 22:26

mike píše:O tom uz jsem tady psal, mam ho asi 15 let.
Ty máš taky tu potvoru bez stahovacích popruhů přes spodní vstup? Mi bylo totiž dost divný, že z toho trousíš pivo ... :mrgreen:
Když spodní vstup, tak aspoň jištěn právě tím stahováním, jinak IMO rozhodně nebrat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 22:35

Mam a prave proto z toho trousim pivo ;-) Nebylo prvni, uz aspon 3. Vzdycky silena rana, otocim se, po chodniku tece pivo a z batohu se na posledni skok chystaji dalsi :roll:

Jsi ho nevidela? Vzdyt jsem ho urcite mel posledne, jak jsem byl u vas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned srp 18, 2019 22:43

Bys měl napsat jako odstrašující příklad do Deuteru :wink:

Jsem ho nezkoumala, mě nenapadlo, že by sis takový nesmysl vůbec koupil :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 22:48

Pred 15 lety ;-) Nemel jsem v tomhle smeru zkusenosti, na OF jsem jeste nebyl a proste mne to nenapadlo. Taky tenkrat nebyl zrovna vyber, kdyz clovek chtel batoh, ktery nevazil 3 kila, ale jen 2 (lhali, ze 1800 g).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned srp 18, 2019 22:52

No jo, mladý a blbý :wink: Můj Millet a Bigpack i Laďův Deuter podobného stáří či ještě starší tyhle spodní popruhy maj a musím sebenekriticky přiznat, že tohle mě při koupi batohu napadlo už tehdy. Asi jsem podezíravá nebo mám bujnou fantazii :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned srp 18, 2019 22:59

sobb píše:No jo, mladý a blbý

Presne :twisted:

Byl to muj prvni poradny batoh, do te doby jsem nosil kletr jeste ze sociku :) Fakt mne nenapadlo, ze by soudruzi z NDR udelali takovouhle chybu, povazoval jsem Deuter za solidni znacku. Taky mi slo dost o tu vahu a mam pocit, ze jina rozumna moznost tehdy ani nebyla a to ani s realnou vahou, natoz tou uvadenou, ktere jsem taky naivne veril.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned srp 18, 2019 23:12

Možnosti byly i tehdy - starší Millet 60+10 má 2 kila, kolik má padesátka ani nevím. Bych ho mohla konečně zvážit, ale asi by to chtělo prve jej vyprat :mrgreen:
A ten můj úžasný Bigpack (letos slaví tuším devatenáct let, ale nosím ho už jen sporadicky) byl vlastně takový nadčasový předchůdce UL batohů. Jen tehdy ještě nebyly současné skvělé materiály.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř srp 21, 2019 21:12

sobb píše:Jsou na trhu ještě nějaké větší batohy s rozumným zádovým systémem kolem 70 litrů (nebo 60 + 10), které mimo vrchní vstup a případně spodní, nemají další vlez do útrob batohu?
Dnes jsem narazil na jeden takovy - Gregory Paragon 68, jen si nejsem jisty, jak bys tam mela davat lyze/sneznice - ty tenke popruhy asi nejsou ono - a cepin. Spise ze jeste nekdo bez predniho vstupu prodava, ale potom zase "zapomene" neco jineho.

A zkousela si se podivat na Millet Ubic 60+10? Mne se osobne moc nelibi design, ale prakticky splnuje vsechno - teda pokud tam nedali bocni vstup, ale tam by mela byt snad samostatna kapsa.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod tsunami » stř srp 21, 2019 21:35

U toho batohu Paragon 68 je popisek na webu výrobce "A lightweight, large capacity pack for multi day trips to pair well with your lightweight camp set-up." Nic o lyžích tam nevidím…
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » stř srp 21, 2019 21:42

apuka: Díky! Paragon jsem na webu výrobce viděla max. 58 l, takže jsem se dál nedívala. Cepíny i sněžnice by nějak vymyslet šly, ale jak tam dát lyže, to nevím. Každopádně děkuji za tip o této velikosti jsem nevěděla, že existuje.
Na Millet Ubic jsme se před pár lety dívali a zkoušeli ho. Pokud si dobře pamatuji, tak ten středový zip vedl přímo do útrob batohu, čímž náš zájem o něj skončil.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » stř srp 21, 2019 21:46

tsunami píše:Nic o lyžích tam nevidím…
což je právě asi důvod, proč apuka píše, že si není jist, jak tam lyže či sněžnice připevnit :wink: Na sněžnice bych něco vytvořila, ale s lyžema je to horší :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » stř srp 21, 2019 21:49

Sobb, par stranek zpet jsem hledal neco podobneho, zkus mrknout na odpovedi tam, ale bude to stejne...Nakonec jsem po zvazovani ruznych a ruzne drahych zimnich baglu koupil starsi deuter guide tour 45 od Pierre, s lavinovkou a spol., je fajn, ale pro tebe maly. Co Arcteryx Bora? Nebo jine expedicni?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » stř srp 21, 2019 22:17

Jj, jsem si tohle vlákno zčásti pročítala znovu :)

Boru jsem našla jen 63 l (80 sold out a to už je stejně skoro až moc). Ten menší by sice mohl možná stačit, ale ten přední zip mě vyděsil už od pohledu, podle popisu tam je sice jen kapsa, nicméně v popisu zároveň píší o front access, což tedy zřejmě bude ten boční zip ... Váha by se možná ještě zkousnout dala, ale raději bych nižší. Nerada nahrazuju staré věci těžšíma, pokud to není nutné :)

Já vím, jsem strašně vybíravá :oops: :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv srp 22, 2019 7:47

sobb píše:Na Millet Ubic jsme se před pár lety dívali a zkoušeli ho. Pokud si dobře pamatuji, tak ten středový zip vedl přímo do útrob batohu, čímž náš zájem o něj skončil.
To je ale ta starsi verze. Novsi to tam nema, alespon jsem si to nevsiml, podle mne to zrusili.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » čtv srp 22, 2019 8:48

Sobb a co tento batoh ? váží pod 2kg, je celkem jednoduchý ale přitom má nějaké kapsy, úchyt na cepíny a lyže. Vstup do batohu je shora plus má nějakou kapsu na zip zepředu. Nosnost jsem někde četl asi 25kg.

https://www.mountainhardwear.com/south- ... 1#start=10
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv srp 22, 2019 10:23

apuka píše:Novsi to tam nema, alespon jsem si to nevsiml, podle mne to zrusili.
Koukala jsem se na web Milletu a zip tam vidím, v popisu je taktéž psáno "access zip"
V dotazech Hudy je zas toto: s novou verzí (ta s číslem), batoh doznal pouze vzhledových změn, funkčně jsou stejné ...

Pokud jsi viděl ještě nějakou jinou verzi, tak kdyžtak pošli odkaz. Bez toho zipového vstupu by to byl jinak hodně zajímavý batoh.

Jen tak mimochodem, na fotkách té starší verze mají připevněné sněžnice hroty k batohu, tak mě to tedy nikdy nenapadlo dávat :-k

Pierre111: dík za tip, podívám se na něj, na první pohled vypadá dobře :) Jen ještě zjistit, kde ho spatřit naživo :-k
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv srp 22, 2019 10:30

Direttissima/South Col (50/70l)? Nevypadaji vubec spatne, celkem vsecko, co si u zimniho batohu na lehci teren predstavuju, a kupodivu prijemna vaha, i kdyz ho v recenzi za ni ve srovnani alpinistickych baglu naopak sepsuli, ale kdyz ho srovnavaji s Arcteryx FL a ciste alpinistickymi bagly, se moc nedivim :)

zadny zbytecny predni/spodni vstup, vodeodolny (membrana)
kapsa na macky plus velka kapsa na zip na obleceni/lopatu
pevne materialy (840D dno, 400D zbytek, zesileni kapsy)
bocni popruhy jdou sepnout pres predek batohu na uchyceni sneznic / snowboardu
bocni kapsicky na uchyceni sneznych kotev
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » čtv srp 22, 2019 10:47

No to srovnání v tom testu je docela mimo, jsou to dost rozdílný batohy. Alpha nemá prakticky žádný zádový systém, bederák je jen pásek. Je to batoh spíš lezecky, hodně jednoduchý. South Col je navíc ještě trochu konstrukčně odlišný od Direttissimy. Oni i ty ostatní nový batohy jsou zajímavý, třeba Alpine Light.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv srp 22, 2019 11:05

Navíc to, co v testu kritizují, mi třeba vyhovuje - přední kapsa, úchyt na lyže, kapsa na mačky. I za cenu vyšší váhy.
S jedním modelem se nedá zavděčit všem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv srp 22, 2019 11:14

@Pierre i Sobb, presne tak - ty srovnavaci testy v ruznych kategoriich jsou nekdy hrozne umele vymyslene a nesmyslne. Pro mne to jsou taky naopak veci, ktere by mi u nej vyhovovaly :) Daval jsem ten odkaz na "recenzi" hlavne kvuli popisu detailu a vic obrazkum (ty na strankach vyrobce jsou, jako skoro u vsech vyrobcu, dost nahouby, neukazuji skoro nic), i kdyz jejich numericke skore mi prijde dost casto docela mimo.
Naposledy upravil FrantaKrajta dne čtv srp 22, 2019 12:18, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv srp 22, 2019 11:42

jj, za tu recenzi samozřejmě díky :) Ten South Col se mi líbí čímdál víc.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Batohy