jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod MICHAL991 » čtv kvě 23, 2019 15:02

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je normální u bot s gore-tex promokavost po 14 dnech od koupi, koupil jsem si adidas TERREX AX3 GTX a nevydrží být suché ani 20 minutovou procházku v mokré travě se psem. Je třeba je impregnovat ? popř. čím, asi jsem očekával více za 2500,-Kč boty jsem planoval hlavně na lítačku po městě v nepříznivém počasí, venčení psa v mokré trávě a občasnou tůru do beskyd. Jsem docela zklamaný, v popisku je psáno nepromokavá membrána a o impregnaci gore-tex jsem se pořádně nic nedozveděl (špatně hledám) :|
Je to na reklamaci ? Nebo budu muset impregnovat jk o život pokaždé co bude mokrá trava .

Děkuji za rady
MICHAL991
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 23, 2019 14:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » čtv kvě 23, 2019 15:14

Impregnace Ti u techto bot na mokrou travu pomuze tak max. na dve minuty (ta lepsi)...

Moje zkusenosti ukazuji, ze ani bota s GTX mokrou travu moc dlouho nevydrzi, dobe do promoknuti je zavisla nejvice od svrchniho materialu - 2,8mm impregnovana kuze vydrzi dele nez sitovany textil. Popravde receno, do mokre travy jsou gumaky.
Ale takovy pavproch zde kazdy destovy den pise, ze mu jeho GTX botky cestou do prace nepromokly, ze "goretextuji" dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod MICHAL991 » čtv kvě 23, 2019 15:30

Aha, takže nějakou účinnost to má ale na trávu to není, každopádně díky, ta impregnace, jakou použít ? Dočetl jsem se, že mohu špatným sprejem gore-tex poškodit. Mám doma nějaký pátek sprej z deichmannu(hybridni sprej) lze použít, či je něco přímo na gore-tex nebo neipregnovat vubec
MICHAL991
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 23, 2019 14:45

jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod zonn » čtv kvě 23, 2019 16:02

Na impregnaci sprejem se vyprdni, vyhozeny penize.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2019 19:00

apuka píše:Popravde receno, do mokre travy jsou gumaky.

Prekvapive dobre funguji membranove ponozky. Ony jsou to vlastne takove natahovaci gumaky :) Moje aktualni kombinace na denni vychazky jsou nemembranove absolutne promokave tenisky plus membranove ponozky. Vyrazne lepsi, nez membranove nizke boty s normalnima ponozkaka. I kdyby membrana membranovala, tak do nich natece shora.

Zrovna jsem si nechtene udelal srovnani ponozek, jelikoz jsem si jeden den po desti vzal na vychazku z roztrzitosti normalni trekovky. Rozdil byl zasadni. Chuze mokrou travou studi v obojich, ze v membranovych se voda nedostane na kuzi a jak clovek vyjde z travy, za chvili to prestane. Jak vypada chuze v promocenych normalnich ponozkach asi nemusim popisovat a rozmocene nohy taky ne. Puvodne jsem bral membranove ponozky jako srandu, ale ukazaly se prekvapive uzitecne. V zime i ted.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2019 19:10

Jeste k puvodnimu dotazu:
MICHAL991 píše:Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je normální u bot s gore-tex promokavost po 14 dnech od koupi, koupil jsem si adidas TERREX AX3 GTX a nevydrží být suché ani 20 minutovou procházku v mokré travě se psem.
...
Je to na reklamaci ?

Jestli opravdu tecou, tak to na reklamaci je. Vyzkousej to doma v lavoru. V mokre trave moc nepoznas, kudy se tam voda dostala, klidne muze natect shora. Vycpi je toaletakem a namacej tak, aby tam voda nenatekla shora. Pak toaletak vyndej a kdyz bude nekde vlhky, tak tecou.

Jinak mokra trava je v podstate to nejhorsi. Impregnace nepomuze a je u takovych bot zbytecna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » úte srp 20, 2019 5:30

mike píše: Puvodne jsem bral membranove ponozky jako srandu, ale ukazaly se prekvapive uzitecne. V zime i ted.

Že by konec impregnacím na botech? Pro mě by to byla skvělá zpráva :D
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte srp 20, 2019 18:29

Zas tak slavne to neni. Hodi se do nizkych bezeckych bot, ktere jsou promokave a nenasajou hodne vody (takze moc neztezknou). Ponozky jsou lepsi, nez membrana v botach, jelikoz ta nezabrani nateceni vody shora. Do pohorek bych si je ale nevzal a delsi turu taky ne. Jsou fakt jak gumaky, blbe se natahuji, stahuji nohu a je v nich celkem teplo. Takze fajn na par hodin venku v mokru, na behani, na chozeni v nizkych botach v trose snehu apod, ale na beznou turistiku slusne pohorky nenahradi. Uz jen proto, ze dokazou nasaknou tak dvojnasobek sve vahy vody a pak hodne dlouho schnou.

Jinak mi prijde, ze se postupne scvrkavaji a natahuji se na nohy cim dal hur.

Treba dneska, az prestane prset a pujdu si dat svuj hodinovy okruh, si je vezmu. To bude cvachtanice :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte srp 20, 2019 21:55

Plan byl pekny, ale pohled na radar, na kterem pribyvaly dalsi pruhy deste a slevaly se v jeden, mi ho prekazil. Stravil jsem asi ctrvt hodiny behanim po byte pri hledani membranoveho oblecku a sel ven v desti. Rozhodne nejsilnejsim letos. Boty samozrejme durch, membranove ponozky neprotekly, ale nasakly pekne. 115 g jedna proti 65 v suchem stavu, to je 77 % navic. Za hodinu a pocitam, ze do zitrka neuschnou, tolik k jejich pouzitelnosti na delsich akcich :)

BTW, kdybych nevedel o kondenzaci, tak bych rekl, ze mi protekla i bunda a hlavne kalhoty. Guaranteed to keep you dry zni jako hodne blby vtip resp. podvod. Kdyz se po obleceni vali proudy vody, tak vevnitr sucho proste nebude, zvlast kdyz se clovek trochu hybe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sobb » úte srp 20, 2019 22:27

mike píše:pocitam, ze do zitrka neuschnou, tolik k jejich pouzitelnosti na delsich akcich :)
Tím myslíš, že to bude na delších akcích z nějakého důvodu horší, než mokré ponožky do nacuclých pohor?

mike píše:BTW, kdybych nevedel o kondenzaci, tak bych rekl, ze mi protekla i bunda a hlavne kalhoty.
Tos copak ještě nezažil, když to opravdu protýká? Z mého pohledu teda propastný rozdíl ... Ale je možný, že se potíš tak strašně, že je to nakonec jedno :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte srp 20, 2019 22:45

sobb píše:Tím myslíš, že to bude na delších akcích z nějakého důvodu horší, než mokré ponožky do nacuclých pohor?

Jo, tyhle nacucaji vyrazne vic a schnou dyl, nez normalni trekove ponozky. Kdyz je peru dohromady, tak schnou aspon dvakrat tak dlouho a po vyprani maji asi tak 170 g tj. 2.6 nasobek suche vahy. Do pohorek mi nejprijdou jako dobry napad, mozna na nejake extremni podminky.

sobb píše:Tos copak ještě nezažil, když to opravdu protýká? Z mého pohledu teda propastný rozdíl ... Ale je možný, že se potíš tak strašně, že je to nakonec jedno :wink:

Vsak pisu, kdybych nevedel... ;-) Na bunde mi trochu protekla kapsa, ale mozna jsem nemel uplne dotazeny zip. Na kalhotach byly citit "vodeodolne" zipy, lehce protekaly. Kalhoty jsem mel na hole telo, coz normalne nedelam, a byl to vyrazny rozdil. K horsimu. To same bunda, rukavy na hole ruce byly pocitove mokry hadr, ale na tricku to bylo OK. Puvodne jsem si vzal jen bundu a normalni kalhoty, ale tak po pul kilometru jsem to otocil a vratil se hledat membranove. Prselo tak, ze normalni byly za tu chvili durch, myslel jsem, ze neprsi az tolik.

Poznamka byla k tomu, ze kdyz si nekdo koupi membranove veci a predpoklada, ze v nich zustane v desti suchy, tak je to cista naivita ;-) Samozrejme je to lepsi, nez poradne promoknout v promokavych, ale k idealu a tomu, co tvrdi marketing, to ma daleko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř srp 21, 2019 9:52

Mimochodem, kdo vi, co z tech ponozek chce a zna i velikost, muze zkusit si je sehnat za velice slusnou cenu tady. Je to slusny nemecky eshop, outlet Bergzeitu. Velikosti nekde omezene, nekde skoro vsechno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř srp 21, 2019 17:47

Co jsem psal se tykalo Bridgedale, v tom shopu maji SealSkinz. Od tech jsem zkousel jen rukavice a ty mely naprosto priserny strih, takze jsem je nevzal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sobb » stř srp 21, 2019 19:52

mike píše:Jo, tyhle nacucaji vyrazne vic a schnou dyl, nez normalni trekove ponozky.
Psal jsi, že uvnitř byly suché. Jak vypadají ráno? Zajímá mě čistě rozdíl mezi ranním mučením při oblíkání mokrých klasických trekových ponožek (do mokrých pohor) a oblíkáním těchto.

mike píše:Samozrejme je to lepsi, nez poradne promoknout v promokavych, ale k idealu a tomu, co tvrdi marketing, to ma daleko.
No právě, mi jen přijde, že to poněkud dramatizuješ. I když s Tvou potivostí to možná i dramatické opravdu je :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř srp 21, 2019 20:07

mike píše:Co jsem psal se tykalo Bridgedale, v tom shopu maji SealSkinz.
Ano, ja jsem dal primo odkaz na SealSkinzy. Ale trocha snahy a najdes tam i nejake ty Bridgedaly... Jen, mozna, ne tak velke slevy (na membranove) a omezenejsi vyber velikosti.

A doufam, ze nehodnotis predem jak by sedly ponozky od SealSkinz podle jednech jejich nesedicich rukavic :wink: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř srp 21, 2019 20:13

sobb píše:Psal jsi, že uvnitř byly suché. Jak vypadají ráno? Zajímá mě čistě rozdíl mezi ranním mučením při oblíkání mokrých klasických trekových ponožek (do mokrých pohor) a oblíkáním těchto.

Nezkousel jsem, pouzivam je akorat na sve "domaci" vychazky. Nemyslim, ze by to bylo lepsi, spis naopak. Vevnitr je merino, ktere bez vyhrivani nohou nasakne i pres membranu a navic ta vnejsi nasakla latka bude studit. V mrazu z nich nejspis bude sutr, ktery na nohy nenatahnes. Muzu je jednou vyzkouset v zime na sneznicich, ciste pro porovnani. Nebo si jedny porid a uvidis sama. Kdyz nic jineho, tak se ti budou hodit doma do lesa ;-)

sobb píše:No právě, mi jen přijde, že to poněkud dramatizuješ. I když s Tvou potivostí to možná i dramatické opravdu je :wink: :twisted:

Spis spatne ctes. Slo mi ciste o ten priserny marketing "guaranteed to keep you dry". Ze si na to clovek muze zvyknout a brat vlhko v membrane jako vlastnost nemeni nic na tom, ze jak vyrobci, tak prodejci sproste lzou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř srp 21, 2019 20:18

apuka píše:A doufam, ze nehodnotis predem jak by sedly ponozky od SealSkinz podle jednech jejich nesedicich rukavic :wink: .

Ne, ale BD jsem si objednal bez obav a sedi stejne dobre jako jejich ostatni, tyhle bych si ze zahranici neobjednal (protoze vraceni je problematicke uz jen kvuli postovnemu). Pricemz treba Darn Tough jsem si nedavno ze zahranici objednal, aniz bych mel nekdy nejake v ruce, a v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sobb » stř srp 21, 2019 21:20

mike píše:V mrazu z nich nejspis bude sutr, ktery na nohy nenatahnes. Muzu je jednou vyzkouset v zime na sneznicich, ciste pro porovnani. Nebo si jedny porid a uvidis sama. Kdyz nic jineho, tak se ti budou hodit doma do lesa ;-)
Mráz neřeším, tam se toto stát nesmí, ale klidně to zkus. Mě hlavně zajímalo, jak to vypadá po sundání a následném oblečení ráno. Pokud je tam nacuclé merino, tak nic moc a máš pravdu, že na vícedenní vejlety to pak moc dobře nevypadá. Respektive to není o nic lepší než normální ponožky.

mike píše:Nebo si jedny porid a uvidis sama. Kdyz nic jineho, tak se ti budou hodit doma do lesa ;-)
Nejspíš pro ně nemám momentálně využití. Zajímalo by mě, zda by třeba při loňském islandském výletě obstály lépe než ty normální. Doma do lesa nosím bavlněné :wink:

mike píše:Slo mi ciste o ten priserny marketing "guaranteed to keep you dry". Ze si na to clovek muze zvyknout a brat vlhko v membrane jako vlastnost nemeni nic na tom, ze jak vyrobci, tak prodejci sproste lzou.
Kdo se hodně potí, to jako vlastnost rozhodně brát musí :wink: Jinak to asi každý chápe jinak, keep dry před deštěm funguje, ale to by neznělo tak rezolutně :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř srp 21, 2019 21:20

Vsak ja Te do nakupu vubec netlacim. NTB, kdyz chodis obcas po hranicich s D a A, tak poslani zpet z techto krajin je zdarma, jen si musis vyzadat nalepku a zanest do nekam kde maji postovni sluzby, tj. na postu nebo casto na vesnici do supermarketu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř srp 21, 2019 21:45

Kupovat je nehodlam, jedny mam a uplne mi staci. Prislo mi to jako zajimavy napad reseni nedostatku behacich bot a prekvapive se osvedcil. Jine pouziti pro ne ale nemam.

sobb píše:Pokud je tam nacuclé merino, tak nic moc a máš pravdu, že na vícedenní vejlety to pak moc dobře nevypadá. Respektive to není o nic lepší než normální ponožky.

Tezko rict, muselo by se zkusit. Merino je jen vevnitr a relativne tenke. Zato z venku je celkem silna umelina, ktera pojme prekvapive hodne vody. Osobne si myslim, ze by to bylo horsi, nez klasika, ale klidne to muze byt i naopak a bez pokusu na to neprijdem.

sobb píše:Zajímalo by mě, zda by třeba při loňském islandském výletě obstály lépe než ty normální.

Tezko rict. Premyslel jsem o tom, jestli by nepomohly na sneznicich v pohorkach se spatnou impregnaci (zlute Toko oblibene pp ;-)), kdyz je snih hodne mokry. To jsem mival pohorky promocene, ponozky hodne navlhle a bilou kuzi na slapkach. Vyresila to ovsem lepsi impregnace.

sobb píše:Jinak to asi každý chápe jinak, keep dry před deštěm funguje, ale to by neznělo tak rezolutně

No prave. Zeptej se laika, co si pod tim predstavi. Urcite ne to, ze se sice nedostane voda zvenku dovnitr, ale ze tam i tak bude neprijemne studene vlhko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sobb » stř srp 21, 2019 21:50

mike píše:Tezko rict, muselo by se zkusit.
Až se zas pojedu někam rochnit do vody a bažin, tak si je možná pořídím. Ale třeba se tu nějaký průkopník uliček, ať už slepých či neslepých, najde dřív :)

mike píše:ale ze tam i tak bude neprijemne studene vlhko.
Jaképak studené? Příjemná teploučká zapářka :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř srp 21, 2019 22:00

Jsou tu nekteri, co v nich chodi 100+ km zavody, ale z tech si myslim priklad brat nechces ;-)

Studene na hole telo, to jsem si prave vcera vyzkousel. GTX kalhoty normalne navlecu pres normalni a to je OK, na hole telo to byl prekvapive velky rozdil k horsimu. Podobne rukavy bundy, jak po nich tecou proudy vody, tak je to studeny mokry hadr. Kdyz prestane prset a trochu fouka, tak se to rychle zlepsi, ale za deste se o zadnem "dry" neda mluvit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sobb » stř srp 21, 2019 22:29

Nejde mi o závody, nýbrž dlouhodobý pochod v bažinách a vodě. Jiná disciplína :wink:

Zajímavé, já toto cítím až se přestanu hýbat. Dokud topím, tak to nestudí. Ale ty seš v tom asi tak zpocený, že to vnímáš jinak :wink:
Ledové proudy vody jsem cítila, když mi kalhoty a později i bunda, opravdu začly téct :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2019 0:23

No prave. Hodne zalezi na botach, kdyz tecou jako me tenisky, tak studenou vodu citis i pres ponozky. Kdyz v ni stojis, jak vylezes, tak to za chvili prestane. Kdyz se hybes.

Ono to mozna bylo spis tim, ze jsem nijak zvlast netopil ani se nepotil. Pri chuzi bez zateze v lehkem terenu neni vydej energie nijak zvlast velky. Zaroven prselo opravdu hodne a jeste to bylo hnane vetrem. Cim vic vody, tim vic tepla odcerpa. Takze jednak kondenzace a jednak pocit chladu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » čtv srp 22, 2019 7:41

mike píše:GTX kalhoty normalne navlecu pres normalni a to je OK, na hole telo to byl prekvapive velky rozdil k horsimu. Podobne rukavy bundy, jak po nich tecou proudy vody, tak je to studeny mokry hadr.
Mne by docela zajimalo srovnani kdybys v naprosto stejnych podminkach mel bundu a kalhoty z nove verze GTX Active, co ma podsivku C-Knit. Ta by mela byt na hole telo mnohem prijemnejsi a rozhodne neni cely material tak "plechovy".

Ale doma to znam jen z manzelcinych kalhot, ty vsak oblekala vetsinou na normalni, takze tezko rict. Chtelo by to pokusniho kralicka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » čtv srp 22, 2019 23:09

Leda, ze by mi to nekdo dal na otestovani. Pouzivam membranove veci tak malo, ze nove kupuju, az stare odejdou. Rekl bych ale, ze hlavni rozdil delala DWR. Kalhoty (GTX AS) uz mam pomerne dlouho a ty byly na povrchu totalne mokre. Zevnitr vyrazne vic vlhke, nez bunda, prestoze se na nohach potim min. Bunda (NeoShell) je celkem nova, voda stekala a byla mokra jen v nejnamahanejsich mistech tj. ramena a rukavy shora. No a prave tam byla vhlka zevnitr nejvic (ale min, nez kalhoty) a byl dost znat rozdil mezi horni a spodni stranou rukavu, ktera zvnejsku namokla nebyla.

Jinymi slovy, DWR je pro pocit v bunde hodne dulezita a bylo by fajn, kdyby vylepsovani slo timhle smerem a nakonec jsme skoncili u dokonale DWR a bez membran. Treba se toho jeste dozijem 8-[

Zrovna na tohle (vychazka nalehko v desti) by mozna byla nejlepsi lehka bezecka ShakeDry bunda. Nezruinovalo by mne to, ale nejak mam odpor kupovat neco, co bych pouzil tak malo, jen kvuli vyzkouseni... Letos jsem na sobe mel membranove veci poprve, kdyz nepocitam ty ponozky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » ned zář 15, 2019 11:35

Neska odpo budu zase impregnovat žlutým Tokem Shoe Proof and Care a tím spotřebuju domácí zásoby. Jak tady mike psal, že to Toko je (funkčně) spíš podprůměr, taxa teda chystám následně zkusit nějakou jinou slepou uličku. Otázka je teda co?

Impregnace na nízké, převážně textilní GTX tenisky (LaS Ultra Raptor GTX, LaS Tempesta GTX) bez nutnosti zažehlovat (max nechat na slunku "vypéct"). Základní požadavek: aby ta impregnace vydržela kuličkovat vodu dýl než jen pár set metrů/pár minut v mokré trávě. Jaká?

Cena nerozhoduje, dostupnost v CZ taky ne (ale aby to šlo koupit na webu). Změna barvy botek po aplikaci je mi šumák.

EDIT: Ale ne na voskové bázi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon zář 16, 2019 0:31

Zkus tresnove kvety. Na latku jsem to nezkousel, nemam potrebu, ale na kuzi je to jedna z nejlepsich nebo mozna i vubec nejlepsi impregnace, co jsem kdy mel. Na slunci bych to "zapect" nechal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » pon zář 16, 2019 6:12

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod pavproch » čtv zář 19, 2019 17:54

Třešničky sou doma.

Až vyzkušam (což bude si myslím, docela rychle), taxem dám fídbek.

Fčíl sem si dal záležet, abych si zapamatoval, co (ne)udělalo žluté Toko: jedny LaS UR GTX = jeden sprej, pořádně nastříkat (až to z teho teklo všema směrama), nechat uschnout a "zapéct" na pozdně letním slunku. Následně chození do práce v (mokré = po dešti resp. ranní rosa) trowě nad kotníky: první ranní cesta tam = kuličkovaly, cesta ten samý den zpět (už asi úplně suchá trowa) = ok, druhý den ráno cesta tam - ke konci už nekuličkovaly, pak sem je usušil na slunku a dom šel zase suchou trowou, čili OK. Ale třetí den ráno už nekuličkovaly ani hned po odchodu z domu, páč nebylo slunko, taxem nesušil a cesta dom (po dešti) = totálně nasáklé (ale GTX nepustil).

Jedna cesta = asi 2,5km, z toho 75% tou trowou, zbytek šotolová cesta.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty