Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod PaKo » úte čer 27, 2017 9:05

Sonicx55 píše:Caute,


nejaké nové skusenosti s uterakmi, aky odporucate ? :D ktore nesmrdia. Rozmyslam ze ci ist do nejakeho rychloschnuceho a usetrit miesto alebo zobrat obycajny frote. Lebo idem na 2 tyzdne preč a ak by mal smrdiet po par dnoch tak dakujem :D

Tak ho někde přemáchneš ne? Nebo jdeš na 2 týdny do pouště?
PaKo
 

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod pavproch » úte čer 27, 2017 10:11

Dyž člověk fčíl po dobu akce vleze do správné hospody a vychlemtá tři Birelly, dostane poměrně velký ručník od pivováru z mikrovlákna grátis.... :supz:

(jeden už doma mám)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod lojzmen » úte čer 27, 2017 10:56

PP - ty eště nemožeš piť to plnotučne?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod lojzmen » úte čer 27, 2017 11:11

Kubba - zkušenosti nemam, ale obecně smrdi to, co bakterie s tvymi "zbytky" v ručníku udělají. A pozor, ta antibakteriální úprava může taky smrdět. (snad mimo stříbra, to mam vyzkoušeno).
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 27, 2017 11:22

mam mc kinly a nejak desne nesmrdi, ale taky se do nej utiram po umyti a nechavam ho proschnout. zkouseno max tyden v kuse a jako nevonel jak z pracky ale rychna, ze by se nedal pouzit to nebyla, dokud sem k nemu necichala tak ani neslo nic moc citit...

asi zalezi, co do nej clovek utre...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod booze » úte čer 27, 2017 12:38

Decathlon- spatne saje smrdi do tydne. Nebrat
Jurek- hur saje smrdi po tydnu.
StS tek towel- vyborne saje smrdi po tydnu nebo po noci na radiatoru.
Pinguin nemam
McKynley nesaje nemam tuseni jak smrdi nebrat
Mikrouterka z KIKu hunata- saje smrdi po tydnu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod pavproch » úte čer 27, 2017 12:41

K temu smradu: celkem se mi na autdór hadrech osvědčuje (pro potlačení smradu, ne jeho úplnou eliminaci) při cca každém třetím praní přidat do pračky malou trošku sava nebo chloraminu....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod booze » úte čer 27, 2017 12:46

Nebyl by setrnejsi ajatin?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod mike » úte čer 27, 2017 15:49

booze píše:StS tek towel- vyborne saje smrdi po tydnu nebo po noci na radiatoru.

Je to opakovatelne nebo to bylo na nejakem smradlavem radiatoru? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod budo » úte čer 27, 2017 21:03

Mam StS. Uz nekolik let. Dnes bych ale jednoznacne kupoval v Decathlonu, protoze stoji 150 :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod booze » stř čer 28, 2017 7:01

@mike je to opakovatelne i doma se mi to obcas stava
@budo za 150 cena super matros shit v porovnani s StS :-({|=
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod budo » stř čer 28, 2017 18:41

booze mas to? Nesaje to? Smrdi to? Je to neprijemne na telo? Nebo co?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod mike » stř čer 28, 2017 19:00

Vzdyt to psal o par prispevku vys... viewtopic.php?p=478225#p478225
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod budo » čtv čer 29, 2017 8:01

aha ... tak to je ideální za tu cenu jako ručník na koupání někde na pískovně, na kterej si lehneš, oschneš na slunci a není ti líto, když ho zaprasíš.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod dudy » čtv čer 29, 2017 9:13

Jenom technická:
To nesmrdí ručník, ale vy.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod booze » čtv čer 29, 2017 9:19

šampóni nesmrdi [-X
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod budo » čtv čer 29, 2017 10:27

Moudré dudy nás poctilo účastí své jasnozřivé maličkosti :D
:supz:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod fps » čtv čer 29, 2017 12:02

já mohu doporučit ručník Boll
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod Grent » úte srp 20, 2019 9:20

Mam Ferrino X lite ale tak jak zasmradol po poslednej tyzdnovej akcii je neuveritelne a to som ho nepouzil ani kazdy den :D .. opraty v pracke doma a stale citim jemny zapach .. co sa tyka sania vody, tak sice z neho nekvapka voda ale ze by som sa s nim dokazal do sucha utriet sa neda povedat, aj ked sa drhnem ako chcem tak som stale trochu mokry :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod FrantaKrajta » úte srp 20, 2019 13:23

Mikrovlaknovy cestovni rucniky jsou jeden velky blby vtip :D

Nesajou, neschnou, smrdi a navic jsou jeste (na kus plastu) totalne predrazeny...

Nejlepsi je kvalitni turecky hammam rucnik (tenka turecka bavlna) nebo kvalitni kefija (shemag, nejlepe z bavlny s vlnou). Oboji skvele saje, rychle schne a da se (na rozdil od predrazeneho kousku nylonu) pouzit i jako deka, hrejiva sala, prehoz proti vetru, prehoz proti slunci, satek na hlavu, sarong, dlouha sukne (treba pro vstup do chramu) atd.

Tu trosku vahy navic ta multifunkcnost bohate vynahradi.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod fps » úte srp 20, 2019 14:21

záleží na tom, o jakým ručníku z umělotiny píšeš, jak jsem už psal, tak já doporučuji Boll, a já tedy ručník používám na utírání, a ne na to co píšeš ty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod FrantaKrajta » úte srp 20, 2019 15:03

A k cemu asi myslis, ze nosim rucnik ja? Kdyby jsi ale cetl Stoparova pruvodce, vedel bys, jak je rucnik dulezity a univerzalni :D

Boll nevim, ale davat petikilo za kus plastu... Mel jsem StS, par mene znackovych (darek ci prihoz k objednavce kvuli postovnemu), ale vsechno mi to prijde dost na jedno brdo, proste lehce nacesany PES.. S tenkou bavlnou/vlnou se to neda srovnat, ta totiz na rozdil od tech umelotin opravdu saje, ne jenom roztira vlhkost po povrchu tela. A i kdyz tam davaji kdovijake antimikrobialni latky, stejne mi vsechna ta umelotina po par dnech zasmradla. Nebo je snad ten Boll na rozdil od vsech ostatnich vcetne StS nejaky zazracny? Trochu pochybuju :)

Jestli jsi s nim ale spokojen, tak samozrejme fajn. Ja nebyl s zadnym, proto tu zminuju prirodni klasiku.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod mike » úte srp 20, 2019 18:52

FrantaKrajta píše:Tu trosku vahy navic ta multifunkcnost bohate vynahradi.

Kolik je ta trocha vahy navic? Nejaky konkretni odkaz?

Souhlasim se vsema nevyhodama umelych rucniku, ale ta vaha je pro mne dost podstatna. U veci, kterou zas tak moc a casto nepotrebuju.

Proti zasmradnuti je jediny lek: nebalit mokry ani vlhky. Radej nest poveseny na batohu, nez uplne uschne. Kdyz je mokro, tak smula.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod apuka » úte srp 20, 2019 19:05

@FK: Bavlna taky docela rychle zasmradne, pokud se neutiras poradne myslem umyty - a v tom pripade tak rychle nezasmradne ani dobry umely rucnik.
Co se tyce rychlosti uschnuti (taky hodne dulezite pro predchazeni zasmradnuti), bavlna nema ve srovnani s vetsinou umelin sanci.
Co se tyce savosti, tak ted srovnam N-rit, co manzelka ted mela na dovolene (120x60cm) - saje to podle vyrobce 5-ti nasobek sve vahy, ona se s nim na chatach dobre ususila a rucnik zdaleka nebyl "plny" vody.
Co se tyce vahy a skladnosti, i kdyz budes mit "tenkou tureckou bavlnu", tak je to nesrovnatelne. Protoze se ten N-rit dobre osvedcil, koupili jsme jeste jeden, ale "UL" verzi, tenci a mene savy (jen trojnasobek vahy, tj. co vetsina beznych prodavanych). Je to balicek opravdu malinky a lehky. Bohuzel, prave jsou oba rucniky na "dalsi dovolene" takze nemohu poslouzit fotkou. Vaha 120x60 cm je 104g
Taky plne nehodnotim delku vydrze beze smradu, na to se pouzival malo. Ale pamatuji se, ze bavlnene rucniky na chatach po 2-3 dnech (kdyz nebylo kdy je poradne vysusit a pres den venku bylo vlhko a/nebo destivo) uz byly citit.

Mimochodem tu UL verzi N-ritu v te nebo vetsi velikosti klidne muzes pouzit i na ty ostatne vyuziti, cos psal. Je to takova prijemna latka.

Zduraznil bych, ze pisu o tech od N-rit, takovy Decathlonacky rucnik moc nesaje, zasmradne a je tezky. Ale maly tak akurat do auta na utreni okna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 21, 2019 11:38

N-rit mám, asi tu UL verzi, podle váhy (44,5 g i s karabinou) vel. L. Pocitově to má do froté usušky daleko, ručník "vcucne" kapky, ale tělo zůstane vlhké. Ale nijak zvlášť mi to nevadí, obětovat chviličku na doschnutí mi za tu nízkou váhu stojí. Pokud bych chtěla ušetřit na váze ještě víc, vezmu ten menší. Pokud už je "nasycený", dá se část vody vyždímat a zase saje, jde to opakovat do nekonečna (používám při sušení vlasů). Smradu jsem si nikdy (během týdne až dvou) nevšimla, ale nemám čich policejního psa, možná by to někdo citlivější hodnotil jinak. Pokud bych chtěla, aby ručník plnil i další funkce, budu uvažovat o něčem větším (nemusely bysme třeba s kamarádkou kapesními nožíky porcovat bavlněnou kytičkovanou vložku do spacáku, abysme si vyrobily dvě zavinovací sukně před návštěvou klášterů v Meteoře :D), ale na kole mi vyhovuje; lehký, skladný, za jízdy suchý raz dva :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod Grent » stř srp 21, 2019 11:43

Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 21, 2019 11:52

Asi jo, jen zmiňoval větší velikost.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod apuka » stř srp 21, 2019 13:12

@Grent: To je jina verze, ta nase ma vyssi savosti, ale zabira vic a je taky tezsi. Ten UL je toto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod FrantaKrajta » stř srp 21, 2019 20:50

OK, mne proste zadny z tech, co jsem mel, moc nevyhovoval. Smrdet bude samozrejme i bavlna, i treba vlna, kdyz poradne neuschne (to vsechno), ale ja mam proste radeji vec, kterou muzu pouzit na vic zpusobu (treba ta palestina - shemagh, kdyz je kvalitni a ne sunt z trznice). Zminovane pouziti jako sukne pro navstevu chramu nebo prehoz proti klimatizaci v buse je prijemny bonus. A nejak mi proste cela kategorie “UL rucnik” prijde celkove tak nejak uhozena a skvely marketingovy tah firem. Vyrobni cena toho je nula nula nic, prodavaji to za petikilo, a vetsina rucniku akorat roztira vlhkost a neda se (velikosti) pouzit na nic jineho. Neco jako “zazracne” mikrovlaknove uterky z teleshoppingu z devadesatek ;)

(nehlede na to, ze pranim toho naraseneho mikrovlakna se nejspis uvolnuje do vody mnohem vic plastovych mikrocastic, nez z obycejneho nylonu).

Ani to inzerovane rychloschnuti mne nepresvedcilo - aby to uschlo, musi stejne viset volne, polozmuchlane povesene za jeden roh to stejne na batohu neuschne.

Proste skvely marketing :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorový ručník - tipy, zkušenosti

Příspěvekod apuka » čtv srp 22, 2019 8:01

@FK: Pro mnoho umelych rucniku mas plnou pravdu, ja jsem mel taky podobne zkusenosti (ale jen kratke a mensi pocet rucniku), ale nektere funguji opravdu dobre, rekl bych dokonce lepe nez vetsina klasickych bavlnenych. Kdyz mas fungujici, tak Ti ten nekolikanasobny rozdil ve vaze pri stejnych rozmerech jako marketingovy tah neprijde. Vzhledem k cene kvalitnich bavlnenych rucniku (u nas!!!) bych rekl, ze ani ta cena neni tak moc prehnana. Hlavne kdyz si ja nemyslim, ze vyrobni naklady vcetne vyvojovych zdaleka nemusi byt "nula nula nic". Napriklad i proto, ze ty lepsi spolecnosti si davaji pozor, aby vyvinuli a prodavali takove, aby z nich ty mikrocastice do vody nedostly, resp. v jen naprosto minimalnim mnozstvi.
Co se tyce rychloschnuti - asi zadny vyrobce netvrdi, ze zmuchlany rucnik se Ti vysusi za chvili. Ale zkus dat stejnym zpusobem vedle sebe stejne mokry bavlneny a dobry "rychleschnouci" umelinovy rucnik a zmer cas, kdy budou na puvodni suche vaze. Kdyz oba predtim jeste rucne vyzdimas a poradne vytrepes (cim ty dobre umele zbavis hodne velke casti vody a uz je muzes na utirani i v takovem stavu pouzit znovu, coz u bavlnenych moc dobre nepujde), tak rozdil bude opravdu velky, nekdy az dramaticky.
Takze nejvice zavisi od toho, jaky rucnik si sezenes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení