Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » čtv srp 8, 2019 10:39

Rab Flashpoint 2 je boží bunda.
Membrána GTX AS u té druhé je zase principiálně jiný typ.

Mám zkušenost, že jsme šlapali celý víkend v dešti. Deu ve Flashpointu a já v Tilaku z AS.
Když jsme zastavili pod přístřeškem, Flashpoint krásně usychal, kdežto maje bunda z AS se proti němu zdála jako brnění.
Ale je to asi 2 roky a od té doby asi gramáž GTX AS doznala změn, aspoň podle toho, co je psáno tady https://www.kamzik.cz/salewa-pedroc-2-g ... acket.html

Asi taky záleží na tvé hmotnosti, implicitně, jak jsi potivý. Flashpoint má membránu neporézní, GTX je porézní. Každá se chová jinak a já mám čím dál víc pocit, že hodně záleží na tom, jaký typ komu víc sedne v praxi, než na parametrech změřených v laborce.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » čtv srp 8, 2019 11:27

fps píše:tak jde hlavně o to, o jaké membráně tu píšeme, GTX Active v zimě žádný problém s pocením

No mam Dynafit Traverse s GTX Active a teda ziadne terno to nie je aj v zime.
Naposledy upravil mike dne čtv srp 8, 2019 15:11, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv srp 8, 2019 13:52

Fredos píše:co byste vzali raději, Rab flashpoint 2 (pertex shield+) nebo Salewa Pedroc 2 (GTX Active 2.0)?

jestli chceš lepší prodyšnost, tak GTX Active je znatelně prodyšnější než Pertex Shield+, to je dle mě hlavní rozdíl mezi GTX Active a Pertex Shield+, akorát bych tety nekupoval tu GTX Active 2.0 Salewa, ale když tak koukám, tak moc velká nabídka GTX Active 2.0 není, je to novinka

Fredos píše:Nebo se mám vyprdnout na gramařeni, přihodit kačky a koupit lehkou bundu z GTX Pro

- to si musíš rozhodnout sám, zda UL nebo něco těžšího, já mám v současnosti UL Rab Flashpoint 2 Pertex Shield+ jako zálohu do batohu, ale mám i těžší Tilak Attack GTX Active kterou požívám jen v zimě
- GTX Pro je už robustnější, a má horší prodyšnost než GTX Active, prodyšnost je u GTX Pro cca jako u Pertex Shield+
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv srp 8, 2019 14:27

remy77 píše:No mam Dynafit Traverse s GTX Active a teda ziadne terno to nie je aj v zime.

jestli je terno Dynafit Traverse nevím, ale záleží i na robustnosti materiálu na kterým GTX Active je, Tilak Attack který jsem použil čtvrtou zimu na těžko stíhá vše udýchat, GTX Active je první membrána kterou jsem kdy měl a která to zvládla
Naposledy upravil mike dne čtv srp 8, 2019 15:14, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecne nekolikrat vnorene citace
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Fredos » čtv srp 8, 2019 15:54

fps píše:jestli chceš lepší prodyšnost...


Myslel jsem, že to GTX AS a Pertex Shield+3L bude podle čísel +- to samé co se týče prodyšnosti. Pertex udává 40000 a AS ret 3.

Zatím jsem vlastnil pouze jedinou membránu a to GTX AS, která cca po necelých 4 letech začala pouštět přes ramena a stejně jsem rychlejší pohyb v ní zvládl tak akorát v teplotách pod nulou. Jinak sem se nesměl moc zadýchat.
V hlavě mám tedy pár otázek:

1)Nevyjde to pocitově nakonec stejně všechno nastejno? Ať už GTX Pro nebo AS, je to opravdu znát?

2)Vyjdou ty UL věci v čase dráž než odolné GTX Pro? Kdyby mělo vydržet 2x déle tak bych těch 200gr a 3k navíc asi snesl. Kdyby to peněžně vyšlo šul nul zase bych radši častěji kupoval UL.

Ideální by si samo bylo koupit dvě, tři bundy a zkoušet co vyhovuje, ale na to bohužel nejsou finance.
Fredos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 13, 2016 15:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát srp 9, 2019 9:50

Fredos píše:GTX AS a Pertex Shield+3L bude podle čísel +- to samé co se týče prodyšnosti. Pertex udává 40000 a AS ret 3
I kdyz nekde jsou "prevodne tabulky" MVTR a Ret se vzajemne nedaji porovnavat. Obzvlaste, kdyz vubec netusis, podle jake metody testovani se ta-ktera hodnota MVTR zjistila. Navic ani hodnoty Ret vzajemne nemusi odpovidat (viz /horsi/ hodnoty od Gore a /lepsi/ hodnoty uvadene Tilakem pro konkretni bundy), pouze kdyz se dela na stejnem typu pristroju a podle stejne metodiky. Coz mi pripomina, ze bych se uz konecne mel dat na vytvoreni prehledu o testovani membran a jeho uskalich... :toimonster:

GTX AS neni to same jako GTX Active a jeste neco jineho je soucasni GTX Active (2.0 s C-Knit podsivkou). Gore v tom dela cim dal vetsi gulas ](*,). Puvodni AS melo Ret 2-4 podle pouzite svrchni latky (20-40 den), soucasne maji Ret (myslim) 1,3 - 3 podle svrchni latky (13-30 den) (hodnoty podle stranek - byvalych a soucasnych - Gore).
Fredos píše:Nevyjde to pocitově nakonec stejně všechno nastejno? Ať už GTX Pro nebo AS, je to opravdu znát
Bacha, jak jsem psal neni AS jako AS a uz vubez AS jako Active a Active 2.0, to same ale plati i o Pro. I tam hodne zavisi, co mas za svrchni latku (je sakramentsky rozdil lehci 40den latka a tezsi napr. 100 den), co mas za podsivku (mnoho firem stale sije sve aktualni vyrobky ze starsi verze membrany - ze by levnejsi nakupy "do zasoby" za mensi prachy? - a kvuli tomu se muzes setkat s rozdilnosti v prodysnosti klidne o ctvrtinu, mozna i vice), atd.
Takze na tuto Tvoji otazku se fakt neda jednoznacne odpovedet - musis zkusit konkretni bundy a ty vzajemne za stejnych okolnosti kontrolovat.
Fredos píše:Vyjdou ty UL věci v čase dráž než odolné GTX Pro?
Odpoved je hodne podobna - zavisi to na konkretni bunde/materialu a taky na Tvem zpusobu vyuzivani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pát srp 9, 2019 11:33

Fredos@
apuka ti to celkem obšírně dovysvětlil, vše je to dost individuální, a stejně se nakonec musíš rozhodnout sám, když nejsou peníze problém, tak je to rozhodování určitě jednoduší, prostě ozkoušíš povícero membránovek, a pak volíš podle situace kdy ji budeš používat, tak to dělám já
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát srp 9, 2019 12:00

Jo, jeste jsem tam zapomel dodat, ze to zavisi i od toho, jak (ne kolik ale jakym zpusobem, atd) se dany clovek poti, co ma zrovna mezi telem a bundou oblecene, to vsechno vzdy "tady a zde". Takze je to jeste vice individualni a stava se, ze cca stejne mnozstvi vypotici se dva lidi pri stejne cinnosti budou vnimat stejnou bundu uplne jinak. Proto Ti mohou zkusenosti jinych trochu pomoci v nasmerovani, ale klidne nakonec muzes mit opacne zkusenosti nez jini.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát srp 9, 2019 16:04

Ano, je to individualni, ale kdyz pise tohle:
Fredos píše:Zatím jsem vlastnil pouze jedinou membránu a to GTX AS ... a stejně jsem rychlejší pohyb v ní zvládl tak akorát v teplotách pod nulou. Jinak sem se nesměl moc zadýchat.

tak je jasne, ze se pro nej membranovka hodi akorat jako zalozni pro pripad deste, coz ukazuje na UL membranovku, protoze se skoro nebude pouzivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kleris » ned srp 11, 2019 20:44

Ahoj všichni,
prosím poraďte. Vybírám levnější bundu z Pertex Shield+ do Tater a mám dva favority:

1) MONTANE MINIMUS STRETCH http://www.montane.cz/cs/produkty/womens-minimus-stretch-jacket_1-563/

2) RAB DOWNPOUR https://www.nalehko.com/produkt/damsky_rab_downpour_jkt/

Je mezi nimi nějaký rozdíl, nebo je uplně jedno, kterou vyberu? Rab má ještě větrání v podpaží, chybí jí náprsní kapsa a má o trochu vyšší hmotnost. Zajímá mě především, jestli se liší výdrž materiálu, když ponesu cca 15 kg krosnu 5 dní v kuse (když by bylo pořád hnusně).

Díky moc za rady. *
kleris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 4, 2016 12:17

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon srp 12, 2019 14:44

mike píše:tak je jasne, ze se pro nej membranovka hodi akorat jako zalozni pro pripad deste, coz ukazuje na UL membranovku, protoze se skoro nebude pouzivat

je ale znatelný rozdíl v prodyšnosti třeba mezi UL Pertex Shield+ nebo UL BlocVent a UL GTX Active, takže nestačí jen vzít jakoukoliv UL membránovku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ceiks65 » úte srp 13, 2019 17:49

Ahoj všem,

předem se omlouvám, ale nechce se mi pročítat toto vlákno, je tu těch informací opravdu nad hlavu... 8-[

Sháním nepromokavou bundu s GTX, nebo nějakou jinou funkční membránou. Čím vyšší prodyšnost, tím lépe. Podmínkou je větrání v podpaží a měla by se do kapuce vlézt přilba.
Použití: skialp, VHT, při nepřízni počasí při turistice. Většinu času stráví asi klasicky v batohu...

Nejradši bych bral outletový Tilak Raptor, nebo Evolution, ale přece jen bych raději nějakou levnější alternativu.

Našel jsem v Decathlonu novou bundu:
https://www.decathlon.cz/panska-bunda-a ... 95180.html
Nebo potom jsem se díval na Zajo Reykjavik s eVENT membránou:
https://www.zajo.net/cz/nepromokave-bun ... 539-4.html

Díky moc všem za pomoc!
ceiks65
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 11, 2015 14:30

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod quli » úte srp 13, 2019 19:17

Ten decathlon mi pripada dost drahy a priedusnost nic moc. Zajo som nikdy nemal.
Ak na to nekvaltujes tak podla mna ked vystihnes akciu tak za malicko vyssiu cenu dosiahnes na GTX AS, napr min. mesiac mal tilak na e-shope Atack za 5900,- a Stinger za 6.300,-.

Nebo napr. HP mal min mesiac tiez akciu na alpsporte, bola tam Master Jacket za prijemnu cenu s Gelantos membranou 20k/48k.
quli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát úno 1, 2019 13:47

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ceiks65 » stř srp 14, 2019 6:39

Taky mi přijde ta prodyšnost Deathlonu slabá.

Škoda, že to nesleduji víc, nevěděl jsem, že Tilak mívá na eshopu akce...
ceiks65
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 11, 2015 14:30

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 14, 2019 7:20

zajo dle me bude OK, ale gtx AS bude krapet lepsi volba nez event na prodysnost

ta decatoni bunda vypada zajimave a myslim ze nekdo psal uz ze ty simond veci sou dobry, ale.skoda ze nepisou typ membrany.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř srp 14, 2019 8:05

Ehm, radite mu bundy z GTX AS. Ale on pritom primo uvedl:
ceiks65 píše:Podmínkou je větrání v podpaží
coz drtiva vetsina AS bund nema, i kdyz vypada, ze Gore zrusil svuj pozadavek, ze bundy z AS toto mit nesmi, protoze se sem. tam neco objevi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř srp 14, 2019 8:12

Mawenzi píše:skoda ze nepisou typ membrany.
Podivej se na slozeni, mas tam napsane:

Zátěr: 100.00% polyuretan

Zater to asi nebudem, ale to u Decathlonu moc v popisech nerozlisuji. Ale znamena to alespon to, ze tam je PU membrana.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » stř srp 14, 2019 8:36

Zajo: ty slevy na webu jsou permanentni, takze nejde o zadnou akci, ale jen o hloupy a nefunkcni makreting. Na druhou stranu vzdycky siji z dobrych materialu a za rozumnou cenu. Urcite bych nezatracoval, jen nekoukej na info o sleve.
Decathlon: na levne veci mi prijde Decathlon/Simond dobry, ale za tuhle cenu sezenes lepsi bundy (nebo alespon bundy, o kterych je vic informaci)

Moznosti je se koukat po zlevnenych GTX bundach (to odvetravani v podpazi u GTX Active skoro nikde neni), nebo vzit neco z Pertex Shieldu. Ten se posledni dobou stal asi klasickym materialem bund ze stredni cenove kategorie. Namatkou:
OR Helium HD - mam, splnuje vsechno, ale je opravdu tenka a lehka (<300g), na zimni pouziti bych bral radeji neco trvanlivejsiho, chybi lega pod zipem ve spodni casti, neznam dostupnost v CR
Salomon X-Alp 3L - robustnejsi (420g), ted za rozumnou cenu, otazka je, jestli "Integrated Flowtech venting system" je odvetravani v podpazi
Rab Downpour Alpine - 400g, splnuje vse

Vsechny tyhle bundy jsou v cene toho Simondu, ale jsou to velke outdoorove znacky a ne soukroma znacka Decathlonu a uvadeji pouzitou membranu
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » stř srp 14, 2019 9:35

ceiks65....podívej se do Rockpointu na bundu Ternua Lostmor....za 6,5k třívrstvý gtx c knit, odvětrání v podpaží
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ceiks65 » čtv srp 15, 2019 7:13

Zajo: ty slevy na webu jsou permanentni…

ano to vím, ale i tak mi to za tu cenu přijde jako zajímavá bunda… v pátek budu mít cestu okolo jejich prodejny, tak se na ni mrknu

Decathlon teda dávám stranou.

Salomon X-Alp 3L - robustnejsi (420g), ted za rozumnou cenu, otazka je, jestli "Integrated Flowtech venting system" je odvetravani v podpazi
Tuto bundu jsem už na sobě myslím měl, celkem mi sedla a vypadala dobře, ale ptal jsem se sám sebe jestli tento systém větrání funguje.

Ta se mi líbí, ale 20k/20k, není to málo?

Každopádně podívám se po slevách a mrknu na ten FAQ co máš v podpise a ještě zkusím něco víc nastudovat Pertex vs GTX-AS apod....

Vsechny tyhle bundy jsou v cene toho Simondu, ale jsou to velke outdoorove znacky a ne soukroma znacka Decathlonu a uvadeji pouzitou membranu[/quote]
ceiks65
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 11, 2015 14:30

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ceiks65 » čtv srp 15, 2019 7:15

aksam píše:ceiks65....podívej se do Rockpointu na bundu Ternua Lostmor....za 6,5k třívrstvý gtx c knit, odvětrání v podpaží

Za tu cenu vypadá dobře, zajedu do Rockpointu vyzkoušet... díky za tip!
ceiks65
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 11, 2015 14:30

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv srp 15, 2019 8:00

ceiks65 píše:ale 20k/20k, není to málo?
Uz jsem nekolikrat na to upozornoval - nekoukej tak na cisla, stejne z nich je rozumne jen to prvni, nepromokavost. A tam je pro bezne pouziti naprosto jedno, jestli je to 20k nebo 30k.
"Prodysnost" merena na g/m2/24h je pofiderni cislo, nevis podle jake metody a pri jakych podminek to testovali a ruzne metody nejsou plne srovnatelne. Navic to meri neco dost odlisneho od lidskeho poceni. Ret meri neco mozna trochu vice podobne poceni, ale taky nemusi odpovidat osobni zkusenosti. Navic taky nemuzes prlne srovnavat Ret ziskane v ruznych laboratorich a na ruznych pristrojich - typicky Tilak ma uvedene nizsi hodnoty (lepsi prodysnost) na svoje vyrobky nez samotny Gore uvadi na pouzite membrany; oni to nechavajji testovat v SVUT Liberci na jejich vlastne vyvinutem stroji.
Jedine "pravdive" srovnani muzes udelat sam osobnim vyzkousenim tech bund.
ceiks65 píše: jsou to velke outdoorove znacky a ne soukroma znacka Decathlonu a uvadeji pouzitou membranu
S membranou mas plnou pravdu, ale nezapominej, Simond je ted uz "soukromou znackou Decathlonu", ale pred koupi Dec. to byla znama spolecnost vyrabejici horolezecke veci, ktera byla na urovni jinych podobnych francouzskych firem, napriklad Milletu. Ale nevim, co s ni a kvalitou jejich vyrobku Decathlon udelal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » čtv srp 15, 2019 8:15

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv srp 15, 2019 9:38

@ceiks65:
Montane Minimus je dobra bunda, jako vetrovka i jako nepromok, ale pro mne je treba malo prodysna...

Zalezi taky co chodis a kdy - jestli jen na leto a do cca 2 000 m n m., tak staci, jinak bych na VHT bych volil neco robustnejsiho, i kdyz pak vaha zase bude asi malinko vetsi...

Decathlon NE...!
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » čtv srp 22, 2019 23:09

Dneska jsem nahodou narazil na Gore H5 Shake Dry, na ktere je zajimave, ze u ni Gore rika, ze jde nosit s lehkym batohem. Uvidime, kam se Shake Dry pohne v pristich letech.

S tim souvisi trochu nesouvisejici poznamka, ze Gore zacal krome rady R na behani a C na cyklistiku delat i H na turistiku. (s par zajimavymi kousky jako H5 partial infium pants - ma nekdo zkusenosti s Infium radou?)

A abych byl zase zpatky v tematu, tak zajimava alternativa k Rab Flashpoint by mohla byt nova Inov-8 Ultrashell - 3L Pertex Shield, 40000 prodysnost, 106g.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod richty » pon srp 26, 2019 0:04

Ahoj, obracím se na vás o radu s výběrem bundy. Nepatřím mezi úplně kované horaly, můj záběr pokrývá hlavně turistika po Česku, dále pak výšlapy v letních či podzimních Tatrách, nižší částech rakouských Alp, na řadě je Skotsko. Dosud jsem používal v případě deště na hoře kombinaci jednoduché větruvzdorné lehké bundy Millet a pláštěnky, ale po několika promzrlých zkušenostech bych chtěl napříště něco kompaktnějšího, vodovzdorného (pár hodin mrholení - mírného deště), více teploizolujícího a snad taky univerzálnějšího na klasické sychravé dny ve městě. Poohlížel jsem se po netu a prozatím mě zaujaly tyto modely:

Husky Nakron M: https://www.huskycz.cz/nakron-m-okrova-m
Ortovox 2.5L Civetta: https://www.hanibal.cz/ortovox-bunda-2- ... ellowstone
HighPoint Revol: https://www.hanibal.cz/high-point-bunda ... -red_black
HighPoint Superior 2: https://www.hanibal.cz/high-point-bunda ... -0-id20011
Kilpi Elio: https://www.shopkilpi.cz/elio-zluta-kil ... velikost-s

Máte někdo s těmito modely zkušenost, případně doporučili byste mi něco do ceny 5000 Kč? Pláštěnka pro případ zůstane přibalená :-) Děkuju ;-)
richty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 25, 2019 23:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon srp 26, 2019 13:55

- já bych vyřadil z výběru Husky a Kilpi, od těchto značek by já nic nekoupil
- já bych koupil něco od Tilak, High Point a Direct Alpine
- chce to lepší prodyšnost, třeba jako má Gore-Tex Active, ale za cenu do 5 000 Kč seženeš membránovku Gore-Tex Active pouze ve slevách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sparrowcz » pon srp 26, 2019 19:25

High Point Revol Jacket bych teda z výběru vyřadil. Nechápu, jak může někdo prodávat v prodávat bundu tak prehistoriské konstrukce a ještě ji vydávat z "úplně novou pro rok 2019" :lol: Hlavní zip s krycí légou, síťová podšívka a střih na netopýra snad by snad už měl patřit minulosti. Tahle bunda jako by z oka vypadla mojí staré Warmpeace goráčovce z devadesátek, která mi leží zašitá někde v krabici.
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pon srp 26, 2019 19:29

sparrowcz píše:Hlavní zip s krycí légou
Co přesně Ti zrovna na tomto příjde špatně? Kdyby byla širší nabídka, tak zrovna toto bude jedna z podmínek při výběru mé nové bundy. Bohužel není, takže v tomto musím, ač nerada, ustoupit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sparrowcz » pon srp 26, 2019 19:44

Vlastně nic, akorát že při pořádném dešti pod légu zateče. Mám to vyzkoušeno na vícero bundách a už bych si to nekoupil. Nepromakový zip s velkými zuby, který mám na dva roky staré bundě od Tilaku (tuším YKK Vislon), mi ještě neprotekl a přijde mi tedy o dost lepší.
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení