Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř črc 17, 2019 17:33

apuka píše:Jasne, jednou to rikam ja a to musi byt spatne, jednou Ty a to je, samozrejme vzdy spravne

Ne. Znovu, jde o neco jineho. Muj hrich je generalizace, tvuj prehaneni. Dve ruzne veci.

apuka píše:Ze Ty chapes vyznam slova "mnohem" svym svojskym zpusobem, je Tvuj problem. To slovo znamena (podle slovniku spisovne cestiny) "značně větší měrou", "znacne" znamena "nad běžnou míru velký", tj. mnohem = nad beznou miru.

:shock: :lol: to je opravdu kreativni zpusob pouziti substituce. Spravny vysledek je ovsem "nad běžnou míru velký větší měrou". Citis tam ty nasobky? No, ty asi ne, ale tvuj cit pro jazyk je silne podprumerny a navic nejsi rodily mluvci. Tohle je ale celkem extrem, jak se muzeme domluvit, kdyz beznym slovum davas uplne jiny vyznam, nez maji? Jestli teda jenom netrollujes, nechce se mi verit, ze tohle myslis vazne. Jestli ano, tak problem mas ty a to poradny, jelikoz si ho neuvedomujes.

apuka píše:A to je podle normalniho cloveka uz 20-30% urcite, ne nasobne, jak to naznacujes Ty.

Je tu jeste nekdo, kdo si mysli, ze "o 20 %" je mnohem vic? :D Mam v kapse uz jen 10 Kc, ale apuka ma mnohem vic. Ma 12! :twisted:

Slovo mnohem se neda uplne kvantifikovat, ale je to v podstate nejvyssi stupen. Jestli je 20 % mnohem vic, co je pak 200 %? 2000 %? 2000 % je mnohem vic, tam snad neni sporu. 200 % je takova seda zona, zalezi na okolnostech. 20 % ale ani nahodou. To je o trochu nebo o kus vic.

Musim rict, ze tohle je docela orisek. Jak vysvetlit nekomu, ze bezne slovo chape uplne spatne? Nechcete to zkusit nekdo jiny? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř črc 17, 2019 17:46

apuka píše:Kdyz Ty uz tak vsechno chces merit - meril jsi tloustku steny obou pouzitych petek?

Nemeril, zvazil jsem je. Vazi stejne (+/- 1 gram) tj. 32 g bez vicka, mam je ted doma. Maji stejny objem, priblizne stejny tvar a z toho plyne, ze sila steny je (temer) stejna. Ledaze by barevny PET mel vetsi hustotu, coz by ale byl dalsi minus pro nej.

Vcera jsem si Dobrou vodu schvalne koupil, abych mel cerstve srovnani. Flaska je pocitove pevnejsi hned jak ji vezmes do ruky. Dela to tvar zuzeneho stredu, lepsi design.

apuka píše:I ta spetka soli v tom v synergii s tou stavou a vodou udela vic, nez si myslis - ale kdyz jsi to nikdy nezkousel, tak to nevis a nemel bys o tom kecat, ze to je placebo.

Kdo rika, ze jsem to nezkousel? ;-)

apuka píše:Pouziva se to i v pripade opravdu krizovych situaci, kde uz muze jit i o zivot - jen mozna v trochu jinych pomerech, ale ne az tak moc a pridava se pripadne trochu cukru nebo hroznoveho cukru kvuli energii. My to pouzivame (kdyz uz) na beznou potrebu, takze proto tam neni te soli tak moc.

Ano, o ten pomer prave jde. Zvlast sladke udela v krizi hodne, ale od toho mam cokoladu :)

apuka píše:A co delas jinak s tema petkama "na tezko"? Ze by pouzivani na spani? Jinak si neumim predstavit, proc by se mely jinak opotrebovavat, kdyz jeste ke vsemu Ty je nosis venku na batohu, takze je vaha veci netizi. Na rozdil ode mne, kde je v ruksaku - a mozna na petce je (casem, jak se veci usporadaji) podobna vaha jako mas Ty "na tezko". Ze by to bylo kvuli vecernimu vymyti a vysuseni?

Jsou venku, takze s nima obcas, nekdy celkem casto, o neco skrtnu, typicky o skalu. Kdyz shodim batoh, muze se oprit o flasku nebo na ni spadnout. Velky batoh je tezsi, takze tim flaska dostava vic zabrat. Pouzivaji se cely den, ne jen na ture. Tohle vsechno se nascita a vysledek je, jak jsem psal. Uz se mi i stalo, ze jsem flasku musel v pulce treku vymenit, jelikoz jsem prodrel dno a tekla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal1982 » čtv črc 18, 2019 20:57

Zhanam UL podložku pod karimatku paci sa mi tyvek len jeho farba nie je moc podla mojej chuti. Nasiel som toto https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... eets-p9024. Mate niekto s tym skúsenosti, viete to porovnať s tyvekom?
Michal1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 28, 2018 18:42

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát črc 19, 2019 6:07

20D PU coated SilNylon mi přijde dost málo na podložku. Před špínou ochrání, do jistý míry i před vlhkostí. Ale s ochranou proti píchnutí to vidim bledě.
Též by mě zajímalo, jak dlouho ta podložka vydrží
Btw silnylon s PU zátěrem? :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » pát črc 19, 2019 16:54

Michal1982, jo presne touhle cestou jsem sel ja po zjisteni ze tyvek je nicemnej. Ale nevim co chces slyset, jen bych poradil nekupuj tu uzkou jednomistnou ale spis tu vetsi.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal1982 » pát črc 19, 2019 20:00

Mne jedine co na tyveku nevyhovuje je jeho farba, ostatne je OK. Čiže hľadám zelenú alternatívu za tyvek, aby to bolo UL a niečo aj vydržalo. A našiel som ten spomínaný groundsheet čo mi farbou vyhovuje len neviem aky pevny bude.
Michal1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 28, 2018 18:42

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv srp 8, 2019 12:41

Tak jsem se rozhoupal ke koupi Osprey Exos 58. A ukázalo se, že ho výrobce tak úžasně vylepšil, že už nemá na bederáku kapsy! :-(
Proto z nákupu asi nic nebude a hledám radu, jak odvětrat záda svého stávajícího UL batohu.

Mám tenhle 3F UL backpack.
Karimatka Z-Lite se na zádech batohu nosit nedá, protože významně posouvá těžiště dál od zad. Pokud není zkrácená.
Co je ale pro mne horší, že se pod plnými zády hodně potím. I když tam dám toto - což je jasný. Takže by mi bodlo, kdybyste měl někdo tucha, co tam vrazit, aby to aspoň trochu nahradilo po stránce odvodu potu klasické polstrování zad batohu. Díky za nápady.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod aksam » čtv srp 8, 2019 14:15

V Rockpointu jsem na začátku prázdnin viděl původní verzi Exose s kapsami na bederáku, říkali, že je přesouvají do outletových prodejen.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv srp 8, 2019 14:27

A co Osprey Levity 60? Kapsy na bedaraku doplnis nejakym vhodnym pouzdrem
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv srp 8, 2019 14:38

aksam díky
boze do toho nejdu, to samé můžu přece udělat i s tím Exosem, ale ten jsem aspoň naloženej na zádech nesl a vím, co od něj čekat
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » čtv srp 8, 2019 21:08

#budo - jakou velikost zad? Vím o Exosu 58 (původní verze jakou používám já) ve velikosti L za pár korun (použitý jen na pár vandrech - ne můj / bráchy). Pokud by seděla velikost a měl jsi zájem, písni mi třeba na fb nebo na mail :)
PaKo
 

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » čtv srp 8, 2019 22:18

Exos je největší mrdka od Osprey, jakou jsem kdy měl.
Oba (38 + 58) jsem prodal a vrátil se k Talonu.
Exos II (s kapsami) v plné záruce bych uměl za 2/3 možná polovic.
Jinak do těch zad zkus tohle:

https://www.goldea.cz/koupelnove-penove-rohoze

Dejchá to a je to docela držák
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pát srp 9, 2019 9:11

Můžeš to "mrdka" nějak rozvést, abych znal konkrétní důvody?
Díky za nabídku, asi se domluvíme.
Dík za tip na ty záda, za pokus to asi stojí.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod salaon » pát srp 9, 2019 9:14

Taky by mě to zajímalo. Plus by mě zajímala i ta nabídka zlevněných původních batohů :-)
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pát srp 9, 2019 9:19

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » pát srp 9, 2019 16:22

Člověče připadá mi, že by zakopanej pes mohl být v mohutnosti postavy.
V roce 2013 jsem vzal na záda Osprey Atmos, co měl sbalenej fps. On je proti mně vysokej, přesto mi bágl sedl perfektně. Když jsem pak kupoval svůj, vzal jsem podle návodu Osprey stran výšky postavy pro svých 178 cm (jako Ty) velikost M a nakonec jsem ji musel prodat. Neseděla mi. Ty máš široký záda, já taky.

Kdysi jsme s vyšším kolegou z práce objednali z UK košile. Jeden z důležitých rozměrů byla délka rukávu a my si vzájemně poměřovali délky rukou v předpažení, když jsme stáli zády u zdi. Kolega měl delší ruce a tak si objednal delší rukávy, než já - prcek. Ukázalo se, že mu jsou hrozně dlouhý a zásadní roli hraje šíře zad. Proti mně je štíhlej.

Předpokládejme, že Exos jako celkem UL batoh, je určenej pro dlouhý traily. A ty choděj spíše štíhlí lidi (nebo tam zhubnou). Z toho teda implicitně, že pokud se u délek zad řeší výška postavy, jaksi se předpokládá, že to ponese relativně štíhlej člověk. I když to nemusí být vztaženo jen na konkrétní model batohu, robustnost postavy tam logicky musí hrát roli. A bude třeba to brát v potaz. Takže volit podle velikosti na krámě a ne jen podle výšky. Výrobce v návodu na volbu délky zad evidentně jejich šíři vůbec neřeší, přestože hraje podstatnou roli.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » ned srp 11, 2019 12:00

Proc kristaboha se soustredujete jen na ten Exos? To jste nezaznamenali ze batohy tohoto typu vyrabi cela rada vyrobcu?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » ned srp 11, 2019 12:28

Protože se na něj budo ptal?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Filip » ned srp 11, 2019 21:21

Ahoj,
mám problém. Viz tato fotka: Obrázek

Než vám rupne cévka, tohle není troling. Ten obří batoh je skutečně snaha o určitý minimalismus - problém je v tom, že ten batoh je vybavení pro mě, ženu a roční ditě na italské hory na nějakých pět dní. A tady bych právě potřeboval poradit.

Pokud žena nese dítě v manduce (takový ten textilní vak), tak všechno ostatní musím nést já, páč to nemá kapsy. (= ona cca 10 kilo, já všechny ostatní kila). Pokud si vezme nosítko, typicky nějakého Deutera, tak sice získá určitý úložný prostor, ale samotné nosítko váží cca 3+ kila. Tím pádem se dostane na hranici toho, co unese.

Já sice můžu odlehčovat na gramy, ale neukecám jídlo, vodu, stan, nějaké elementární věci pro dítě, atd... i při velké kázni se dostanu velmi výrazně nad 20 kilo, což znamená větší a těžší batoh, zvyšují se nároky na pevnost bot...

Nějaké nápady, ideálně z vlastní zkušenosti? Jak se nevzdat treků bez podpory, ale zároveň si nezlomit hřbet?
Díky!
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » ned srp 11, 2019 22:26

Fotku nevidim, a tak mi cevka nerupla ;-) Zrejme spatny odkaz. Lepsi je dat fotku jako prilohu, s externima odkazama jsou jednak problemy a jednak nemaji dlouheho trvani, takze za par let uz bude chybet. Je to videt na spouste starych vlaken.

No a jinak obecne, dej si veci na hromadu a premyslej za prve bez ceho se muzes obejit a za druhe co se nahradit necim lehcim. Za treti muzes vymenit zenu za neco s vetsi nosnosti, treba za mezka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pon srp 12, 2019 7:00

Filip píše:žena nese dítě v manduce (takový ten textilní vak), tak všechno ostatní musím nést já

K tomu šátku si může vzít lehoučkej batůžek 15-20l a může nést třeba jídlo. Ségra to tak nosila a pohoda. Akorát do toho batohu budeš muset lézt ty, žena musí nejdřív sundat dítě, pak až batoh ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pon srp 12, 2019 7:28

mike píše:dej si veci na hromadu a premyslej za prve bez ceho se muzes obejit a za druhe co se nahradit necim lehcim. Za treti muzes vymenit zenu za neco s vetsi nosnosti, treba za mezka
VIdet, zes jeste nemel ani zenu ani male dite.... To bys jinak mohl vedet, ze pises zbytecne moznosti. Bez te treti muzes premyslet na prvni a druhou, ale stejne to rozhodne zena :wink: - a te se bude zdat vsechno potrebne a nenahraditelne (ani nicim lehcim) :lol: :evil: A na mezka se blbe dava decko v satku tak, aby bylo spokojene (a k tomu i ten mezek) :lol:

Ted vazne: fotku nevidet, takze tezko neco poradit, ale kdyz si vzpomenu, kdyz jsme meli male dite, co vsechno jsme sebou nesli i na vylet na jedno od/do/poledne - a ze nakonec vsechno z toho se nekdy vyuzilo -, tak vim, ze to bude hodne tezke.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 12, 2019 7:53

Budo
s tema velikostma zad na tom neco bude, vzdyt ja (me znas) mam talon M/L protoze s/m mi proste byl mrnavej ve vsech smerech a nedovedu si predstavit, ze by to mohlo byt pohodlne velkymu sirokymu chlapovi ackoli by mel zada dlouhy jako ja...

dudy
me treba u vetsiny batohu nesedi zada, u ospreye jo

exos me dlouhodobe laka i pres ty prohnuty zada... navic co mam od jara nafukovacku a ne penovku, prestava pro me platit ze musim mit rovny zada na to, abych ji tam dostala...

nicmene furt mam obavy o zmenu teziste... a premyslim, zda by s pocitem "vahy" nepomohl batoh vyssi a placatejsi (myslim spis min hluboky od zad do prostoru) a nevylepsil dojem neseneho.

jinak vcera ve vlaku sem videla rodinku, tata nejakou takovou naditou obludu a ja hych se asi toho na par let vzdala, protoze bych to nedostala asi ani do toho vlaku..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Filip » pon srp 12, 2019 8:18

Tak, fotka v příloze. Nevážil jsem to, ale bojím se, že ke třiceti to s vodou mít mohlo.

Potíž je v tom, že snad neexistuje rozumně těžké nosítko se zavadlovým prostorem - žádná ultralehká varianta není dostupná. Nejlehčí jsou skutečně kolem tří kil. Zjevná díra na trhu:)

Co se samozřejmě nabízí a bylo to tu i zmíněno, je dítě v manduce (cca 700g) + další batoh na břicho - jenže to je strašně nepříjemné na fungování, popruhy kolem celého těla, které dřou, přidávají teplo, také větší nemotornost a riziko pádu...
Přílohy
final.jpg
final.jpg (52.92 KiB) Zobrazeno 7170 krát
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod dudy » pon srp 12, 2019 8:35

apuka píše:VIdet, zes jeste nemel ani zenu...

Ha, mike je panic...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pon srp 12, 2019 8:40

1) dite se v manduce muze (resp. je to min. pro dite tak lepsi napr. i kvuli moznosti i ocniho kontaktu s mamou) nosit na prsou, timpadem zada zustavaji volna.
2) premyslim, co mas v tech dvou velkych pytlich pripevnenych k batohu dole a nahore. Jedno asi bude stan, ale co to druhe? Na spacak je to prilis dlouhe (a vzhledem k delce tenke)? Rozhodne ten stan by se dal odlehcit i zmensit.

Spise by bylo zajimave a pro poskytnuti rad uzitecnejsi, kdybys odfotil i hromadu veci, co je vevnitr. To zavazadlo mi fakt prijde prilis velke, nejak si nedovedu predstavit pri soucasnych materialech a trendech, co ta toho tolik muze byt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pon srp 12, 2019 8:45

dudy píše:Ha, mike je panic...
To jsem nerikal... psal jsem jen o zene, jsou i jine moznosti :wink:.

Vsak Ty dobre vis, ze jsem myslel na zenu privazanou k sobe (nebo naopak) prstynkem :twisted: Coz je mnohdy mnohem horsi nez panictvi :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Filip » pon srp 12, 2019 8:57

@apuka
V těch obalech jsou karimatky - 1,4mm evazotky. Objemné, ale váhově žádná katastrofa. (Už jsem objednal pro ženu Klymit SL, cca 330g, pokud se osvědčí, tak vezmu i pro sebe).

Stan mám SMD Lunar outfitter - někde na 1,7 kilo. Tam by asi šlo ušetřit, ale na tarp ženu neukecám. A popravdě, z dobrých důvodů.

Vařič Var 2 + závětří z MSR + cca 2l hrnec (ten plánuji nahradit MSR titanem, zase dva litry, Var zvažuji nahradit titanovou trangií s tou spodní a vrchní částí, kvůli stabilitě).

Spacáky peří, kolem kila, kila dvacet - tam by šlo taky ušetřit, ale ne zase tolik vzhledem k finančím nákladům.

Oblečení celkem minimalistické, ale zase - výměna goráčky (cca 550g) za nějakou minimalističtější (cca 300g) znamená malou váhovou úsporu, ale hodně peněz. Občas používám tyvek, ale to zase člověk nemůže mezi lidi:)

Fakticky hlavní problém je s jídlem a vodou - na pět dní to prostě dělá cca 10 kilo jídla (jsou v tom nějaké věci pro malého) a voda, která když není, tak pro tři lidi = 4 litry min. A zároveň s celkovým nasčítáním těch menších věcí a oblečení.

Co se nošení dítěte na břichu týče, skutečně to jde. Jenže cca 11 kilo na břiše je hrozná pálka na bedra, nevím, jestli to vůbec půjde více dní po sobě.
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Miuan » pon srp 12, 2019 8:58

dudy: to byla spis reakce na budo nez na tebe. Chce odvetrane zada, tak na co koukne? Exos, co jineho. Ten ale nema kapsy na bederaku, takze game over a hleda jak odvetrat zada u sveho stavajiciho baglu, pritom batohu v kategorii Exos je dost i s kapsama na bederaku, tak proc se omezovat Exosem?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pon srp 12, 2019 9:43

@Filip: Ze me ty karimatky nenapadly... Asi kvuli te Alumatce...
No, cos psal krome jidla a vody, na tom az tak moc vahy asi neusetris.
Filip píše:hlavní problém je s jídlem a vodou - na pět dní to prostě dělá cca 10 kilo jídla (jsou v tom nějaké věci pro malého) a voda, která když není, tak pro tři lidi = 4 litry min.
Vodu neosidis a to mnozstvi mi neprijde nijak prehnane, ale na pet dnu 10 kilo na jidlo mi prijde fakt moc. 2 kila na 3 osoby za den je moc. Beru, pro maleho nejake flase/konzervy/... ale toho nebude az tolik. Takze mi zbyva domyslet si, ze tam bude neco "hotoveho" v konzerve/zavarovacce, chleba, atd. (tak to bylo u mne taky pred 30-ti lety).
Pokud mam pravdu, tak byste mohli dost usetrit pouzitim susenych jidel (klidne vlastnich, doma ususenych, je na to tady vlakno). Zase pokud nemate pristup k vode, tak bude potreba vice vody. V tom pripade by mozna prisla otazka na moznost sehnani vodniho filtru pro vodu na vareni - pokud pobliz "Vasich mist" tece potok, je rybnik, atd.

Ja ale nejsem zadny UL clovek, takze od jinych dostanes presnejsi rady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Treking