Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Spyke » úte črc 9, 2019 13:11

Ano, už jsem si uvědomil, že schovatelné popruhy nejsou nutnosti, že se dají nahradit tím, že se cely batoh např. zabali do folie.
Místo rozevírání po obvodu nám bude stačit buď ten horní nebo přední vstup.

Jinak Fjallraven je daleko nad můj limit.
Spyke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 8, 2019 11:03

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod MarekV » čtv črc 25, 2019 10:11

Ahoj, tak pár poznámek k batohu Wildtre 70 Lightwave. Použil jsem ho na týdenní výlet do Jeseníků, veškeré vybavení a zásoby na týden, váha 15kg.
Což je výrobcem udávaná maximální hodnota pro komfortní nošení a myslím že to odpovídá, víc by mi dělalo problém ale asi v každém batohu.
Ještě před cestou jsem udělal několik úprav, trochu jsem změnil zakřivení hliníkové výztuhy, někdo tu uváděl že je to plný hliník,
ale je to trubička slušné pevnosti. A díry v bederáku jsem vyplnil pěnou podobné tuhosti bederáku, poté jsem dostal velice pohodlný batoh,
za ten týden mě nikde nic netlačilo, nedřelo což jsem ještě nezažil :D .
Voděodolnost je dobrá, ale přes záda do batohu trochu teče, což výrobce uvádí a je to pravda :D .
Drobnou výhradu bych měl k materiálu chlopně která přechází ve vnitřku do zad, není noc odolná a je potřeba na ni dávat pozor, za několik hodin se ni na kousku
proti hliníkové výztuži prošoupala pravděpodobně o plynovou kartuši.
Jinak jsem s batohem velmi spokojený a protože rád chodím ven v zimě je těch 70l ideální litráž.
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » úte srp 6, 2019 21:00

Potřeboval bych taky poradit, Vybírám batoh pro syna, 12 let. Jezdí občas se Skautem na výpravy a tak by chtěl nový batoh. Objem okolo 45 - 50l.
(Je zajímavé, že je jedno vlákno na batohy do 45l a druhé 50l a víc :P )
Nejdřív spíš obecně. Protože docela rychle roste (aktuálně má asi 158cm) jsou dvě možnosti. Koupit nějaký levnější batoh, třeba okolo 2000 a až zase poporoste (třeba za dva roky) koupit jiný. Nebo koupit něco dražšího a doufat, že mu bude i později.
V současné době má menší asi 30l a taky podědil po mámě dámskou Futuru 42 (nebo kolik vlastně), asi 15 let starou. Futura mu vcelku sedí, jen mi přijde docela mohutná a taky zbytečně těžká.
Navíc by chtěl nový a vlastní. :D

Z levnějších mě zaujal Pinguin Walker, kde uvádí hmotnost 1,55kg. Příp zkusit něco z Decathlonu.

Co na to místní zkušení? Díky za rady.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod budo » úte srp 6, 2019 22:37

Domnívám se, že 50 l batoh pro 12 kluka je zbytečně velký a že přizpůsobuješ požadavek na litráž příliš velké hmotnosti a objemu stávajícího vybavení. To pak bude kluka zbytečně přetěžovat. Jako vhodné bych viděl odlehčit na karimatce, spacáku a nádobí, netahat tolik oblečení, volit menší objem batohu a nosit nižší hmotnost.

Pokud nejste ochotni tohle podstoupit, připadá mi zajímavý tenhle batoh https://www.decathlon.cz/pansky-batoh-t ... 52362.html

Pokud klukovi odlehčíte, skvělý batoh za pěkné peníze mi přijde toto https://www.decathlon.cz/batoh-mh500-40 ... 82980.html
Teď jsem ho někomu ukazoval a měl k tomu výhrady, že nemá boční kapsy na lahev s vodou, případně jinou objemnou výbavu. - Omyl, má - velké, síťované, na zip. Výhodou je délkově nastavitelný zádový systém. Celorozepínací zip hlavní komory bych viděl jako nadbytečnou kombinaci, ale když už tam je a tak dále ... za ty prachy pěkný batoh.

Taky teda nevím, co vlastně má kluk na Skauta nosit ... 50 l mi připadá fakt dost. Náš v 9 letech nosí lehkou karimatku, špičkový dětský péřový spacák Alka (dnes Kwak), pití, sváču, žracák a oblečení stejně ani nevyužije všechno. Na léto pak můžete pořídit z aliexpressu letní Aegismax, ten má půl kila.

Chápu, že Ti asi mluvím do toho zeširoka, ale těch 50 l mi připadá zbytečně moc a obávám se, že by pak nosil zbytečné kraviny na úkor zad.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 7, 2019 7:45

penovka zabere 50% objemu 50l batohu a je pohodlnejsi z milionu duvodu ji nozit vevnitr nez venku. pritom vazi +- 400g... takze jakej ma smysl treba koupit 30 a karosku josit zvenku? az pojede na tydenni vypravu nekam, par litru navic treba na jidlo na tyden oceni vic... nebo az pojedou kluci v zime, kam da tlustej svetr a nahradni kalhoty?

prece 50 nemusi mit plnou porad...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod budo » stř srp 7, 2019 8:07

Z milionu důvodů nervu pěnovku do batohu. Nikdy.
A doporučil jsem batoh o objemu 50 litrů a spíše batoh o objemu 40 litrů.
Nikde nedoporučuju třicítku.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 7, 2019 9:31

ok 40, to mi uteklo. jinak k doporucenymu batohu nic nerikam, to chvalim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř srp 7, 2019 13:37

@MarekV: Pokud by ses chtel zaridit tak, ze mu spise koupis batoh vydrzici delsi dobu (mnoho let i horsiho zachazeni) s dobre nastavitelnym zadovym systemem, muzes si vybirat i u lepsich znacek. Mozna napr. u Deuteru/Gregory/Osprey bude 40 l i vice nez 45 u nekoho jineho. Ale ani s jednym z tech batohu nemam osobni zkusenost. A najdes asi i vice, jsem hledal ten Fox od Deuteru a tady vyslo jakok prvni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » stř srp 7, 2019 15:36

Spacák má Vikinga 600, teď dostal nafukovačku z Decathlonu (550g). Když veze pěnovku, tak samozřejmě z venku.
Ale vozí si s sebou Crocsy (lehké, ale objemné) a je potřeba, aby se mu do batohu vešly i pohorky, protože je většinou někde rozmočí a vrací se v teniskách. :cry: A taky zásoba jídla, protože se z něho stává otesánek (no, jo, roste).
Těch 50l je myšleno i s rezervou. A je mi jasné, že 45l Deuter bude nejspíš větší než 50 od jiného výrobce.

Deuter Fox by měl být maximálně do 170 cm. Když teď měří 158, tak se může stát, že z něj za rok vyroste.

Líbil by se mi 40l z Decathlonu, co na něj dával odkaz Dudy. Hlavně hmostnost je velice dobrá. Asi ho někde omrknu naživo.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » stř srp 7, 2019 17:54

Mladej má Osprey ACE 38 a úplně mu stačí.
Dělá se i ACE 50.
Jako bágl je to peckovej a i držák.
Junior s ním jezdí už čtvrtým rokem, výpravy, tábory, s fotrem na čundry a na to jakej je minidudy dobytek (asi po mámě), je v perfektním stavu (batoh).
Ty záda jdou nastavit tak, že já se svými 178 cm to mám jako plnohodnotný batoh...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod budo » stř srp 7, 2019 19:52

Máma to tady asi nečte, co... :-D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv srp 8, 2019 6:59

Tvl, v apukově příspěvku jsem objevil asi jednoznačného favorita, kdybych kupoval smradí bágl.

Gregory Icarus 40

To je fakt pecka, lehkej a za dobrý prachy...

Kdyby Tě junior opravdu moc sral, tak Gregory dělá i dětskou sedmdesátku
:twisted:

Jinak myslím, že těch 40 litrů je pro dítě až až...
Když se do toho sbalí fotr na tejden a ještě mu zbude místo na lahváče...
Mladýmu ta osmatřicítka bohatě stačí na zimní víkendovku, nebo týdení jarní puťák.
Spacák (v zimě spí ve srubu) Viking 600 (v létě pak 300), akorát karimatka ZZ Slumber zvenku, hadry, holiny, sandále, ešus, KPZ, hyena...
Když jedou na tři tejdny na tábor, tak stejně maj plus kufr krámů co jim vodvezou do tábora vozmo.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv srp 8, 2019 7:13

Jo je pravda, že teď po táboře přišel s tím, že nutně potřebuje šedesátku.
Když sem se ho ptal proč, tak přece proto, že ji maj vostatní, co na faktu, že má místo v osmatřicítce.
](*,)
(tohle přání řadím po bok touhy po iPhonu, na hovno, ale maj to všici)

Jinak, když jedeme třeba na sraz, je mi až líto těch mrňavejch lidiček, co se tam krčí pod ohromným autobusem, který jim sahá až pod prdel (dlouhá záda), ideálně spacák pověšenej ještě pod tím a karošku pod víkem naštorc.
Přiznám se, že když vidím svého potomečka s třetinovým batůžkem, věda že má všechno co potřebuje, pociťuji určitou fotrovskou hrdosť, jakože ho to ten tatíček pěkně naučil...
=D>
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod budo » čtv srp 8, 2019 7:46

Ten Gregory se mi taky líbil. Mimochodem to je dost, že ses tady zastavil, když už seš pochválenej za tip na bágl, co jsem dával já :lol:

A dík za zmínku o ZZ Slumber - neznal jsem ji, hned ji píšu na seznam nových věcí pro děcka.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv srp 8, 2019 8:59

dudy píše:je mi až líto těch mrňavejch lidiček, co se tam krčí pod ohromným autobusem, který jim sahá až pod prdel (dlouhá záda), ideálně spacák pověšenej ještě pod tím a karošku pod víkem naštorc
Tak tos' mel se mnou cestovat zacatkem leta do Rakous...
Ve Vidni do Railjetu na Villach nastoupilo nekolik skupin decek, starsich skautu odhadem 14-17. Potom kdyz jsem prestupoval do IC smer Radstadt, tak tam byly dve skupiny mladsich skautu, tak 8-10 let. Co meli vsichni spolecne, byl obrovsky batoh na zadech, na nem nebo v jedne ruce veliky stan (slozene tyce na delku minimalne 60 cm)+EVA karimatka, obcas jeste i spacak, pulka mela pohorky privazane zvenci na batoh. Nektery ve druhe ruce meli jeste vetsi tasku nebo zepredu druhy batoh (s jidlema a pitim :-k ???).
Kym ti starsi vypadali jako by sli na festak a brali si dve basy piva a nejvice mi vadily ty tyce na batohu polozenem v ulicce a ze sebou i zavazadlama uplne zaplnili vagon vcetne ulicek (a to meli mistenky!, stejne si delali skupinky a vetsina z nich stala v ulicce nad prazdnyma sedadlama ](*,)), ti mali obcas byli polovicni oproti kope svych batozin a bylo nanejvys zajimave sledovat ten zrychleny presun, kdyz uz cekali na vlak na nastupisti a zahlasili jim zmenu nastupiste...

Jsem to fakt nepochopil, proc ty male decka vedouci tak trapi s tolika vecma, chudaci se pod batohama prohybali, neco jen tak tahali po zemi - co z toho potom maji, kdyz prijdou na tabor zniceni na tyden dopredu?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod budo » čtv srp 8, 2019 9:20

Tak hlavně - ten, kdo ty malý děcka trápí, jsou jejich rodiče. Holt ne každý rodič je turistou, co se umí rozumně sbalit. A tak chudákům dětem někteří narvou kdejakou nepotřebnou kravinu a hlavně koupí nesmyslné vybavení. Když vezu syna na sraz na výpravu, běžně vidím chudáky děti s báglem takovéhle dementní konstrukce, kterej má fákt božsky pořešený těžiště, zvášť vhodně pro malý děcko, žejo. A je mi jich líto.

Na druhou stranu si myslím, že snad je nebo by mělo být běžné, že pokud někteří rodiče svoje dítě vypraví vyloženě nevhodně, tak že by skautský vedoucí těm děckám měl dát nějakej návod, průpravu, klidně na papíře, aby podle toho rodiče kapku nasměroval...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pát srp 9, 2019 22:45

Jsou na trhu ještě nějaké větší batohy s rozumným zádovým systémem kolem 70 litrů (nebo 60 + 10), které mimo vrchní vstup a případně spodní, nemají další vlez do útrob batohu? Před pár lety jsme chtěli pro horské výlety nahradit starého Milleta, ale nakonec k tomu nedošlo (svorně nesnášíme nakupování). Nicméně Millet už opravdu po letech asi dosluhuje a budeme muset v této pětiletce už něco nového sehnat. Původní požadavek byl maximální jedoduchost bez zbytečných serepetiček, teď bych se ráda vyhla aspoň zbytečnostem jako je přední/boční vstup.
Lowe Alpine TFX Expedition i Metanoia mi tímto utekly a už nejsou v prodeji, další favorit Crux je zase až moc minimalistický.

Hledám batoh se slušným zádovým systémem, váhou ideálně pod dvě kila, bez předního/bočního vstupu, s možností uchycení cepínu/holí/lyží/sněžnic a s možností vyzkoušení ideálně u nás případně Rakousko/Německo.
Původně to měl být jen batoh do hor s matrošem, teď už to bude muset být tak trochu univerzál nejen na hory, ale i na další vejlety, proto se kapsám a podobným pičičandám už tolik nebráním.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát srp 9, 2019 23:44

sobb píše:další favorit Crux je zase až moc minimalistický.

Nevi, co chce, ale neda pokoj, dokud to nedostane :twisted: Prave ze AK70 splnuje slusne vsechny tve pozadavky a nejspis by prezil i vase zachazeni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » sob srp 10, 2019 18:19

:D Což o to, já bych i věděla, ale ještě to sehnat :wink: Budu muset časem začít brouzdat po netu a třeba na něco narazím, jsem si ale říkala, jestli tu někdo o něčem třeba neví.

Crux splňoval požadavky před těma třema rokama, kdy jsem začla batoh shánět (trošku mi to trvá #-o ), protože to měl být zcela jednoduchý horský batoh na nošení těžších nákladů.
Teď to má být zároveň i batoh vejletní, a to je AK70 na můj vkus zas až příliš jednoduchý. Docela ráda bych ho ale někde viděla naživo, musím kouknout, jestli je nemají náhodou někde v Německu na trase do Alp.
Sice bychom mohli koupit batohy dva, ale už nemáme ty krámy kam dávat ...

mike píše:nejspis by prezil i vase zachazeni ;-)
Tse, se k batohům chovám téměř něžně, ten třináctiletej Millet by mohl vyprávět :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob srp 10, 2019 18:38

sobb píše:Teď to má být zároveň i batoh vejletní, a to je AK70 na můj vkus zas až příliš jednoduchý.

Co Wildtrek 70? Carol uz vloni sliboval i Ultrahike 70 z polyamidu misto polyesteru, ale porad ho tam nevidim :? Mel by mit jen 1250 g.

sobb píše:ten třináctiletej Millet by mohl vyprávět

Kdyby byl jeste nazivu... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » sob srp 10, 2019 19:03

U Wildtrek se mi nelíbí ten spodní zip. Je umístěný IMO dost zranitelně a není ani krytý (zas tak něžně se k těm batohům nechovám).
Raději než spodní vstup bych brala boční kapsy a poutko na lyže. I když na lyže a sněžnice jdou snad nějak použít i stahovací popruhy.

mike píše:Kdyby byl jeste nazivu... :twisted:
Sice je už docela jetej, ale batoží mrtvola z něj ještě není :wink: Byl s námi letos vejletovat na Severu, nechal se donýst i na Nordkinn, a teď ho čekají podzimní Alpy. Dokud neseženu jiný, tak holt bude muset sloužit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob srp 10, 2019 22:45

Jsem si nevsiml, ze ma spodni vstup, to je showstopper. Tak snad jedine ten Ultrahike 70, az/jestli bude. Poslu ti info.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned srp 11, 2019 9:45

Spodní vstup mi v zásadě až tolik nevadí, respektive má své výhody i nevýhody. Ale to řešení u Wildtrek se mi nelíbí.

Víš nějaké další podrobnosti o tom plánovaném Ultrahike 70? Jestli se změnou objemu a materiálu chystal i další úpravy, např. pro zvýšení nosnosti? Současný Ultrahike 60 má vhodné rozpětí 12-18 kg, přičemž těch 18 už asi bude dost hraničních (?)
Případně zda taky neuvažoval o přidání uzavíratelných bočních kapes.
BTW. - jak na ten Tvůj Ultrahike přiděláváš sněžnice? Jak tam rozumně dát lyže mě taky teď podle obrázku moc nenapadá.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod MarekV » ned srp 11, 2019 18:05

U Wildtreku je ten vstup jen do takové spodní plovoucí komory,myslel jsem že ji budu využívat,ale nakonec ani moc ne. Jinak ten zip je myslím dostatečně odolný,nijak se o něj nebojím.
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned srp 11, 2019 19:15

@sobb: posilal jsem ti to vcera mailem, neprislo? Ono to bylo docela velke. Kdyz tak napis a nekam ti to nasidlim.

Sneznice jsem na nej jeste nedaval, asi bych strcil spodek do bocnich kapes a vrsek privazal k bocnimu stahovani, ale nevim, jestli by to drzelo. Na lyze to delane neni. Kdo by nosil na batohu lyze? ;-)

Mel jsem v nem maximalne tak 16 - 17 kilo a dalo se. Az na tu vahu, samozrejme.

@MarekV: kdyz je prazdna, tak batoh normalne stoji? Neni tam vzduchova kapsa?

S tim zipem jsem si myslel to same u sveho Deutera a posledne jsem prisel o pivo. Zip se tentokrat nerozepnul, jak se stavalo driv, ale rozjel. Prestoze vypadal hodne odolne. Batoh by jinak dal slouzil, ac ma 15 let, ale zipy jsou proste slabe misto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod MarekV » ned srp 11, 2019 20:03

Stojí,není to žádný prostor, je tam jen našitá látka která může prostor oddělovat. Pokud se ale naplní udělá to dole bouli na kterou se do hlavní komory už hůř ukládají věci.
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned srp 11, 2019 20:32

Tak pak to mozna bude lepsi volba, nez Ultrahike. Kvuli sneznicim a lyzim, bocni stahovani ma myslim jako Crux a tam by sneznice sly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod slezacekm » ned srp 11, 2019 21:00

sneznice na Cruxy jdou, ale osodne mi pripada pohodlnejsi pridelavani pomoci klasickych dvou bocnich popruhu nez pouzitim toho jejich CIK CAK systemu
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned srp 11, 2019 21:52

mike píše:@sobb: posilal jsem ti to vcera mailem, neprislo?
Nepřišlo, zkus prosím znovu.

mike píše:Sneznice jsem na nej jeste nedaval, asi bych strcil spodek do bocnich kapes a vrsek privazal k bocnimu stahovani, ale nevim, jestli by to drzelo. Na lyze to delane neni. Kdo by nosil na batohu lyze? ;-)
Myslíš, že by to ty boční kapsy vydržely? A lyže na batohu nosím třeba já :wink: I to je důvod, proč jsem o tomto batohu v podstatě ani neuvažovala.

MarekV píše:Jinak ten zip je myslím dostatečně odolný,nijak se o něj nebojím.
Dík za reakci, přece jen to ale beru jako možnou slabinu tohoto batohu. Když už spodní vstup, tak preferuji klasiku krytou légou a stahovacími popruhy. A stejně to může časem dopadnout jak s tou mikovou Deutří vykopávkou ...

Ach jo, kdyby se pořád vyráběl ten Millet, ideálně s vylepšeními v nosným systému a odlehčenějšími materiály, tak ho snad koupím znovu. Si asi těžko budu zvykat na něco novýho.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned srp 11, 2019 22:22

sobb píše:Nepřišlo, zkus prosím znovu.

Mas to tam.

sobb píše:Myslíš, že by to ty boční kapsy vydržely?

Sneznice asi jo. Nosim v nich 1.5 litrove PETky a jedna sneznice vazi jen asi kilo.

sobb píše:Dík za reakci, přece jen to ale beru jako možnou slabinu tohoto batohu. Když už spodní vstup, tak preferuji klasiku krytou légou a stahovacími popruhy.

On to ale asi neni spodni vstup. Jen komora navic, kterou nemusis vyuzit. Mel jsem tohle na malem Ferrinu, v zivote jsem to nepouzil a nicemu to nevadilo. Naopak, diky tomu bylo dno dvojite, takze kdyz se kvalitni Ferrino latka prodrela, tak byl batoh porad jeste pouzitelny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy