Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 20, 2019 12:03

Starobinec sa odkládá.

Fčerejší větší/těžší výlet na bajku ňa nezrušil, taxem neska ráno po snídani a kafi zase vyrazil proti kopcu. A šlo to, sic první kopec zase bolel, paxem se ale rozjel - druhý kopec sem vyšuměl nahoru jak rychlej špunt ze šampusu a pak ..... mi došlo (třetí kopec bylo trápení). Ale neva, i tak děkuji temu nahoře a pánům dochtorům, že (starý člověk po nemoci) može aji dva dny po sobě. Uvidíme zítra. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 25, 2019 8:29

Mno, další potvrzení, že čověku už není -cet, ale -sát: Neska ráno sem vstal v pět, snídaně, kafe a od šesti šlapal v (relativním chládku) proti kopci , do půl deváté, pak sprcha a hupky šupky do práce. Akutŕváth, že se tělo extrémně bránilo pohybu v šest ráno (a to nejen proti kopci ale obecně). Chjo no. Ale jinak fajny tělocvik před prací (a hicem venku), fčíl sedím pod výdechem klimy a jemi fajn.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 26, 2019 21:55

Tak jsem si poprvé zapíchal a potlačil. Ale jen kousek (35 minut chůze) a po rovině.
I když si stále nejsem jistý zda jsem píchnul, je stará duše, odlepuje se nějaká záplata nebo utíká ventilek. Zadní kolo utíkalo už dříve přes týden, ale dnes to bylo celkem rapidní.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát črc 26, 2019 23:13

Řetěz už jsi trhnul?
Taky tě to časem potká. Vož nýtovačku, jinak máš z kola nepohodlnou koloběžku.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 27, 2019 11:36

Už sem taky vyrost z toho, aby ňa bavilo píchání na výletech, proto sem hned s koupí nového bajka 29" pořídil jak náhradní dušu (29"), tak i hustilku (pod držák láhne). (Předtím sem měl 26" a hustilku do rámu bajka, ale do teho kabroňovýho rámu žádná nepasuje, taxem musel inovovat i ND a náčiní, co s sebou vozím). Kdo je připraven, není pak neočekávaně překvapen. Blbé je, že 29" duša (i když UL) je o hodně větší (i vyfouklá) než 26", takže se mi už do láhne na ND a náčiní nevleze pláštěnka, takže jezdím na výlety nepřipraven na nepřízeň pičasí - a už ňa jednou i déšť, naštěstí jen krátce ale zato ingtenzivně, chytil.

Nýtovačku nevozím, bo za 30let co bajkuju, sem řetez nepřetrh ani raz. Ale zato vozím všelijaké imbusy a stran.klíče, protože co všechno sem už na výletě pohnul/vohnul/uvolnil.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob črc 27, 2019 16:53

Mně se povede drbnout řetěz tak 1x za rok
V největším tahu neřadím. Naposled jsem ho trhnul v květnu když jsem s malou jel jen okolo hnoje, a prdnul mi při rozjíždění - a protože jsme jeli jen okolo hnoje, taxem nářadí nechal doma, hezká procházka...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 27, 2019 17:16

Sem si neska odpo zpoměl, jaxe vK ptal na tlaky v kolech a jak já nevím, taxem to chtěl změřit a zistil sem, že doma nemám manometr, který by dokázal změřit tlak krz galuskový ventilek. Takže zase nevím. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 28, 2019 11:09

Tak, kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Neska ráno bylo po fčerejších bouřkách pěkně, čili bajk. Tělo sa zase šprajcovalo proti prvnímu kopci, ale co už. Asitak uprostředka výletu jedu dolů (relativně opatrně a pomalu.... starý člověk) kamenitým úvozem s volnýma šutrama velikosti pěsti. A jeden sem tak "nešikovně" přejel, že vylít do vzduchu a .... trefil plnou silou zadní brzdový kotouč. CINK! A že to zazvonilo..... kotouč, jak dostal ránu tak fčíl šmajdá a brzda dělá při brždění "kravál" + při každém šlápnutí si taky škrtne. Chjo no. Takže bude nový kotouč. Du ho objednat (a vezmu k němu rovnou i brzd. desky, docela rychle se sjíždějí).

No ešče že ten šutr netrefil rám - kabroň, bych se i bál, že by moh prasknout, jaká to byla šupa. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon črc 29, 2019 7:59

Tak ja som retaz tiez este neroztrhol nikdy, asi vyhoda, ked ma clovek slabe nohy. :)

Zaujimave ale je, ze som este nemal v zivote defekt (predideme majkovym vtipom, ja viem, defekt v obyvaku sa dostat neda).

Ale vazne, teraz uz mam bezdusaky, ale aj predtym s dusami sa mi nikdy nepodarilo dostat defekt. 5000km bez defektu. :supz:

Takze nic na defekty nevozim... Prinajhorsom zavolam niekomu nech po mna pride :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte črc 30, 2019 6:29

Hm tak já tedy pár řetězů trhnul.

Bylo to Shimano jelikož ty maj řetězy měkký jak bláto - na mtb cca 1000-1500 km a byl ko.
Na silničce cca 3000 km.

Vozil sem i Campu a to je jiná - na silničce 8000-10000 km na mtb 3000 km ale hrozně žrala kazetu a převodníky.

Teď kupuji KMC v odlehčené verzi a dává 5000-8000 km kazeta Ultegra a převodníky SpideRing a vypadá to jako dobrá kombinace po třech řetězech minimální opotřebení.

Defektů nepočítaně...

Hm za 5000 km žádný defekt je asi normální já třeba půl roku nepichnu a pak klidně dvakrát za týden. Jak sem v ČR tak ty 2000-3000 km za měsíc.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte črc 30, 2019 10:32

pavproch píše:No ešče že ten šutr netrefil rám - kabroň, bych se i bál, že by moh prasknout, jaká to byla šupa. :prayer:


Můžeš si na spodní trubku nalepit folii, tahle je docela silná a něco vydrží.


Já vozím dvě duše, multiklíč s nýtovačkou, redukci z galuskového ventilku na auto, montpáky, samolepící záplaty a na rámu pumpičku. Občas v kapse CO2.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 3, 2019 12:25

Neska ráno mělo podle předpopiča být nijako až scavo. Ráno stanu a zoncna. Takže bajk, i dyž semi nechtělo. První půlhodina pohybu proti kopci bylo zase trápení, ale pak to přebolelo a bylo to fajn, akoráth těplo (ani zima ani hic), tělo fungovalo, cesty a cestičky skoro bez blata bo je sucho. Fajné tři foďky tělocviku. Akurváth sem asi (musím to ešče prohlídnout) probrzdil zadní brzdové desky až na kov a náhradní už mám víc než týden objednané ale ještě mi je neposlali (už sem urgoval). Takže zítra asi nic, i kdyby bylo náhodou ráno hezky, budu muset proti kopci pěši, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 3, 2019 15:12

Před chvílí sem šel na otočku pěšky do práce (quli zítřejší cesty do Pilzně, halt skleroza, no) a na polní cestě (poměrně do kopce) kolem mně profrčel "důchodce" na bajku bez viditelné námahy - už sem se chtěl začít ztekat, jaká je to nespravedlnost, že já sa proti kopci trápím a on.... a pak sem si fšim.... baterky v rámu.... elektrobajk.

Btw, kdysik minulý týden o tym (bez nějakých velkých vykřičníků) mluvili ve zprávách na čété1 že ve srovnání 2019 vs 2018 je letos o 300% víc smrťáků na bicyklech a to z důvodu: důchodce + elektrobajk :smt119
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 9, 2019 17:17

Hned jaxem přijel dom z (týdenní) služebky, taxem se vrhnul na bajka (servis, ne jízda, náhradní brzdové desky mezitím přišly poštou ke mně domů) a jo - zadní byly sjeté až na (do) železa (a proto zadní brzda kraválovala), na předních bylo ještě asitak do půlmilimetru masa. Taxem vyměnil oboje. A zadní už nekraváluje. A du objednat další desky (do foroty).

Čili zítra ráno zase můžu směle vyrazit na bajku proti kopci. Pokud teda pičasí nebude proti.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 10, 2019 11:49

Taxem teda ráno vyrazil proti kopci a dojel (místy tedy tlačil) až na kopec a pak zase domů. Nejhorší kupodivu neska nebyl první kopec (i dyž teda bolel fest, jako dycky) ale dojezd domů z výletu - dolinou f tym hicu. Sem myslel že padnu, neska je tam teda (pocitově) extrémní hic i dyž to fčíl ukazuje "jen" 31. Z čech sem na nás něco (bořky a ochlazení) míří, otázne je, esli to dojde až k nám...

A brzdy po DIY servisu brzdijou a nevydávají pazvuky, spokojenost. Halt budu měnit desky i 2x nebo 3x za sezonu, co už, no....

Btw, otázka (se zpožděním circa měsíc a po aplikaci, jak jinak): můžou olejíčky ve WD-40 nějak poškodit/rozleptat/narušit kabroňový rám? - Jaxem hledal zdroj pazvuků (než sem zistil, že je to ta škára v sedle), taxem všechno možné naflákal wédéčkem a to se dostalo i na/do kabroňového rámu.... už je to ale nejmíň měsíc a nic, tak snad nic ... a dyžtak mám doživotní záruku na rám... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob srp 10, 2019 12:03

Nepotěším tě hned dvakrát.

Pokud šlo WD40 jen na lak tak by to mělo byt ok pokud i na nelakované části karbonu tak časem může naleptat pojivo protože obsahuje rozpouštědla.

A druhou smůlu máš v tom že ,,záruka” je ti úplně na nic vztahuje se jen na konstrukční a výrobní vady takže poškození uživatelem nepokrývá a nepokrývá ani poškození opotřebením - jako bys nic neměl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 10, 2019 12:07

Kuju, i když si nepotěšil.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 11, 2019 11:28

pavproch fčera píše:Z čech sem na nás něco (bořky a ochlazení) míří, otázne je, esli to dojde až k nám...


Došlo, v noci, zapršelo docela fest, ale žádná bóřka sa nekonala. A ráno bylo přenádherně čerstvo, to sa zase krásně šlapalo proti kopcu.... :supz: Až tak dobře, že sem si jeden kopec proti plánu přidal. A fčíl ňa bolí nohy. :mrgreen: A musel sem umýt bajk, bo bahno bylo všude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 17, 2019 12:45

Pochvala pro cyklo-shop Pro Bike Kit - sem si u nich objednal imho "lepší" sezení na bajka (Selle Italia Lite Flite model 1990) a .... sic to trvalo cca týden, než mi došlo (balíček šel/jel z UK až do Říše DHL za jeden den, potom, ale z neznámých důvodů překládka na PPL a těm to trvalo týden než doručili). Ale... za cenu "obyč" = ocelové lyžiny, sem dostal opravdové Lite Flite s tiťanovýma lyžinama.... už je na bajku, prdelka jak v peřinách. A nevrže/nelouská jako vydávalo zvuky to OEM sedlo.

Neska zase ráno bajk, bylo křasně chladno, to se šlapalo proti kopcu jedna báseň (teda skoro, tělo sa zase bránilo). Ale pak (od druhého kopca) už ok. A rozhledna na V.Javorníku je (kupodivu) stále ještě zadarmo (neplatí se vlezné - což je v současné komerční době poněkud neobvyklé....)

A teda jako celý masiv V. a M. Javorníka a Kyčery se doslova sežraný kůrovcem, z větší části už odtěžený úplně do hola (málem ani tráva, prostě holiny ad absurdum).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » sob srp 17, 2019 13:19

PPL je vlastněno DHLkou, takže bych se nedivil tomu převozu.

Mám Selle San Marco Mantra (podobná kvalita i provedení jako Selle Italia) a postupně se ten plast na lyžinách uvolnil a celé sedlo se o milimetr posouvá dopředu a dozadu :-( Ale má ocelové lyžiny. Sedlo Selle Italia s titanovýma lyžinama co mám má proti oceli mám drobný problém v tom, že se v uchycení sedlovky posouvá dozadu - za 50km o 1cm a jedno jak to utáhnu. :-/ Tobě se to nestává?
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 17, 2019 13:31

Tohle je už třetí Lite Flite (tiťanové) které jezdím (dohromady asi už 15-20 let) a zatím sem u žádného nepozoroval ani postupné uvolnění lyžin v plastu ani posouvání sedla v sedlovém zámku. Mám tam ale fšechny šrouby dotažené až "na krev".

Zato sem první (i druhé, které dostal vK s bajkem) ojezdil tak, že sem prošoupal kožu až na podkožní vrstvy. :mrgreen:

EDIT ref DHL+PPL: Jo, vlastně máš pravdu, auta PPL mají na sobě malou nálepku "member/partner of DHL"
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 18, 2019 9:13

pavproch píše: babské Shimano MT34 za pár peněz, pasovaly tvarem na mojí haxnu, líbily se, 42 byly opravdu 42, taxem je vzal. Dám sem časem field report.


Reaguju se zpozděním od dvou sekukund do dvou let, ftymto přypadku asi měsíc nebo spíš dva....field report po cca 20-ti výletech: jo, sou to fajné a pohodlné SPD botky, příjemně se v nich šlape do (SPD) pedálů i pěšky proti kopci dyž tlačím bajka. Nejsou nepropo, impregnace (žluté toko shoe) to trochu zlepšila, ale mokrou trávu nedávají. Ale zas tak moc to neva. Samozřejmě - nejsou to závodní botky, ale pro nás starší pány imho spd ideál na takové to domácí žvýkání okolo komína.

Neska jen lehce 2 hoďky proti kopcům opět s potratem proti prvnímu z nich, ale vyjel sem ho, zkousnul sem se a nezastavil) bo celé odpůldne budu za volantem (a starý člověk potřebuje být ne moc unaven).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 24, 2019 11:56

Neska ráno opět byla kyklistika. K soše a na Kopec, fajně sa šlapalo, bylo i chladnavo, ale ďusno. Tělo sice protestovalo proti prvnímu kopci, ale paxi dalo říct. Už rostou, v lese byli sběrači s poloplnýma košíkama a hlavně to v lese smrdělo gembama. A světe diff se, na frekventovaném hřebenu od sochy ke kapli sem nepotkal ani nohu. Fajne, zítra ráno du kyklistikovat zas. Ale už se těším, až se ochladí, čili bajka odložím a proti kopcu budu chodit pěšo. A pak na prknech.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 25, 2019 12:29

Neska ráno zas. Z Hutiska stojkou (bylo i tlačení) na pobočný hřeben, po ňom na hlavní a po ňom až na Třeštík. Zpět dolinou, už ňa po fčerejšku bolely nohy. Fajne, i chladnavo, ale vlhko - sem sa zpotil jak kráva. I neska sem měl kliku na bezlidu - na frekventovaném hřebenu Soláň-Bumbálka sem potkal 1 běžce a 3 kyklisty.

Btw, běžec na hřebeni - junior sa přihlásil na 7BV a fčera taky pilně trénoval - 3 kopce, asi 45 km @ 2.5tis výškových za sedum hodin. A ani neskučel, že by ho bolely kulena, ňa by bolely. Fest. Scu být zase mladý. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 29, 2019 17:53

pavproch píše: Přitom sem přišel na jedno malé negativum převodů 1x12 - člověk se strašně rychle prokliká k nejlehčímu převodu (obzvláště když už nemože) a o to dřív sleze z bajka a tlačí pěši.... :D


.... a proto bude malé upgrade.... dopředu pude místo placky 34z menší, jen 30z placka. Prostě z toho udělám větší hill-climb šplhadlo (i za cenu že to z kopca po asfaltu neutočím, tak holt šlapat nebudu a jen se povezu - aspoň si odfúknu.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 30, 2019 17:42

30z je na bajku. 30/50 jako nej "šplhací" převod se jeví býti hodně do pomala. Uvidíme zítra, chcu to otestovat na výletě, pokud teda kuleno dovolí (neska od rána mně bolel celý člověk ale při cestě z práce ňa v tom operovaném kuleně tak fiklo, že sem se sotva dobelhal dom)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 31, 2019 11:41

Tak.

Kuleno bolelo večer, v noci i ráno. Ale jaxem vlez na bajka, taxem na něj (skoro) zapoměl. Až do okamžiku, kdy sem proti kopci slez z bajka a začal tlačit, to se zase ozvalo fest.

Takže suma sumárum to vypadá, že se to fčíl otočilo, zatímco poslední 4 roky sem na bajka nemoh, jak bolelo a chodit moh, tak fčíl přesně naopak. Ale co už, nemládnem, takže nějaké ty bolístky halt už se s nima musím naučit žít. A hlavně sem tu a dejchám, tak nějaký pitomý kuleno mi nemůže zkazit den. Ale je to otravné.

A dost už o bolístkách.

30z převodník je supr! Do kopce fčíl možu tak dlouho a strmě, až se mi začne zvedat přední kolo. A z kopce po asfaltu to ušlapu až někam k 28-30kmph (dle našeho vesnického orientačního měřidla), což mi na to moje domácí beskydské žvýkání stačí - za prioritu na bajku totiž považuju pocení se proti kopci, ne jízdu z kopca dolů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 1, 2019 11:47

Ráno sem se dokopal stát už před šestou, koupit rohlíky, snídaně, kafe a v sedum (ešče v relativním chládku) už zase šlapal proti kopci. V deset sem už byl doma, ale už to zase běsnilo. Už ať je večer (slibujou přechod fronty + bóřky + ochlazení). A od zítra ráno už zas má být (konečně) lidsky. Hurá.

Jak to má kozy nebo kola, tak s tím bude nejen láska ale i problémy. Bajk mně neska překvapil - jaxem byl nejdál od doma, tak začalo něco při šlapání "loupat" ve středu, než sem přijel domů, tak to zase přestalo a na první kontrolu sem ve středovém složení nenašel žádné vůle ani důvod k "loupání". Tak nevím, esli to preventivně rozebrat nebo se nechat (zase) překvapit při příštím výletě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod paldo » ned zář 1, 2019 19:00

K tomu lúpaniu v strede: It's not a bug, it's a feature
Žiaľ, pre výrobcov rámov je jednoduchšie vyrobiť rám bez závitov na stred a čím ďalej viac využívajú lisovací PressFit stred. No a keď si otvoríš internety, tak zistíš, že PressFit stredové zloženie vydáva nejaký zvuk takmer každému majiteľovi.
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » úte zář 3, 2019 13:18

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika