Fotografické chlubítko

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod skutrjohny » čtv dub 11, 2019 13:18

clovece, tema fotkama delas skvelou reklamu hamace. ja teda stridam stan s takovym hamakarskym hybridem od Amoku, ale kdyz to tak vidim, tak mam chut rozsirit vybavu jeste o nejakou klasickou hamaku. musim si to nechat ulezet v hlave a hlavne nic nerikat zene :-D
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod BearG » ned dub 14, 2019 11:57

ahoj, také se snažím trochu tvořit, hlavně fotit moje cesty. Chtěl sem přiložit ukazkove foto, ale nemám žádné které by bylo svou velikosti pod 500kb
a tak bych vás rad pozval na muj instagram @jan_thejourneyman kde můžete najit mou práci
Věnuji se také psaní o cestování na facebookove stránce Dlouhej Špacír.

https://www.facebook.com/dlouhejspacir/

Snad se vám líbí

za podporu v podobě LIKE, budu moc rád. Snad si i počtete a dozvíte něco nového
AHOJ s šťastné cesty
BearG
nováček
nováček
 
Příspěvky: 80
Registrován: úte pro 20, 2011 22:53

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod skutrjohny » sob čer 29, 2019 15:55

Po úmorném dnu s energickou dcerou v zoo (ale jinak je to zlatíčko:) jsem si na večer a na přes noc daroval odměnu a zašíl se kousek pod Žalostinů v Bilých Karpatech, konkrétně na vrchol Stráž. Skvělé počasí, tisíce motýlů, spousta srn, žádní lidé.. no paráda :) Šel jsem "na těžko", tzn. neřešil jsem gramy a táhl kde co, prostě čistě čundr s malou dávkou km. Hlavně jsem chtěl otestovat nový vařič, takže to jen hučelo a já rvál jedno lípové kvítí za druhým a zaléval se čajem a rumem. Prostě idýlka :D
Ty "žádné lidi" mně narušil jen jeden myslivec, který mě upozornil, že se mu podobných tu toulá víc a hlavně, že je zde přítomen medvěd, který měl i tu čest a byl vzpomenut v místním rozhlase. Cca týden zpět se toulal kolem Horního Němčí a tak to nebylo takové překvapení. Trocha bezvládí nám asi neuškodí:) Jídlo tak raději putovalo na strom.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod apuka » sob čer 29, 2019 21:51

skutrjohny píše:Hlavně jsem chtěl otestovat nový vařič, takže to jen hučelo a já rvál jedno lípové kvítí za druhým a zaléval se čajem a rumem. Prostě idýlka
Promin za stourani, ale neni nahodou i ve Zlinskem kraji zakaz rozdelavani ohne, teda krome celorocniho zakazu pouzivani otevreneho ohne (tj. i varice na libovolny ohen) v lesych CR? A vubec, kdyby ani jedno z toho neplatilo, prijde Ti ten Tvuj "sporak" za soucasneho sucha (i po castecnych bourkach) a horka bezpecny?
Bo koukam, ze tam nejaky vitr foukal, co kdyby prisel trochu silnejsi naraz?
Mne osobne (ale soudim jen podle fotky) prijde dost nebezpecne v tomto porostu pouzivat varic, jakykoliv - dokonce i kdyby tam bylo udelane male "taboriste" pro ohen. Takovy porost totiz hori hodne rychle.

Jinak misto pekne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod vonkreuz » ned čer 30, 2019 8:08

Nehroť to ad absurdum. Já tyhle zákazy beru jako doporučení pro zkušené, plnou váhu mají pro ty, co udělají dvou metrovou vatru v rámci chlastacího večera.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod skutrjohny » ned čer 30, 2019 8:53

tenhle varic ma kultovni pojistku, ktera ho pri prevrzeni popravi. navic nehori plamenem. uprimne, vubec jsem se niceho nebal. ta trava nechytne lusknutim prstu a kdyby od varice trochu blafla, tak ji jednim slapnutim boty zadusis. na protejsim kopci byli taky nejaci nocleznici a tam vylozene horel ohen.

a foukalo jen odpoledne, v noci uz ne a navic jsem byl v zavetri.

a at nejsem svaty
nedavno jsem jinam daval kvetnove fotky z Polany, kde si na suche, ale mokre louce za deste delam ohen. nastala hotova hysterie, tak jsem to radeji stahl :), hlavne teda at nenavadim.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod skutrjohny » ned črc 7, 2019 20:57

Na další víkend se mi znovu poštěstilo a na 3 dny jsem měl možnost vyrazit do hor. Zvolíl jsem okruh Branisko-Bachureň-Levočské vrchy. Počasí přálo, lid se klasicky stáhl do Tater a já měl hory jen pro sebe. První noc Smrekovica, druhá noc Spišská.

Pod nejvyšší horou Braniska, Smrekovicou (1200m)
Obrázek

Pro mě celkem překvapení. Obří bralo a v něm 6m velké skalní okno. Paráda. A kdo o něm ví? Skoro nikdo.
Obrázek

Večer na Spišské a Reactor v akci
Obrázek

Tentokrát se stanem a mezi balíky. Pohled na sever byl pohledem do liduprázného prostoru, bývalého vojenského újezdu.
Obrázek

No a nesmí chybět západ slunce nad Tatrami;) Jinak boční vrcholek Spišské obstarával dokonalý kruhový výhled.
Obrázek

První noc trávená na Smrekovici. Pro lepší představu doporučuji dát obrázek "zobrazit". Fórum nenabízí dostatek základního prostoru a budete možná překvapeni, co za boudu tam ještě je.
Obrázek

A trasa:
https://mapy.hiking.sk/?trasa=8N1zS
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » úte črc 9, 2019 13:13

Tuto oblast mam tiez este v plane, len som si nie isty celkom kedy :)

Nieco zo Slovenskeho Raja ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod skutrjohny » stř črc 10, 2019 8:13

infrastellar píše:Nieco zo Slovenskeho Raja

:smt023

a urcite ten kraj doporucuji. U Braniska a Bachurne me prekvapily krasne lesy, casto skoro pralesy. Huste, pestre, vetsinou nedotcene.. Nevyhodou bylo, ze kdyz jsem si chtel trasu upravit mimo znacku, bylo to casto horko tezko pruchozi :mrgreen: i kvuli tomu jsem nakonec z Bachurne radeji sestoupil do Nizneho Slavkova po cervene a ne po hrebenu, na ktery jsem se tesil kvuli velkym loukam.
Jihovychod Levočskym vrchu mi naopak svou setrne kulturni krajinou pripomnel Bile Karpaty.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » stř črc 10, 2019 9:14

az tak nepriechodne ze si to zvrtol, alebo si sa bal prekvapenia v tej hustave?
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod skutrjohny » stř črc 10, 2019 9:50

co je to "zvrtol"?:) ale tak projit se tim skoro vzdy dalo, ale casto to bylo o prodirani se malinim, omladinou, vysokou travou a v ni zarostlymi suchymi stromy.. Byl jsem doskrabany a nechtel jsem vecery travit vytahovanim klistat (kupodivu jsem mel jen jedno a to z uplneho zaveru z jedne posecene louky). Jo a taky jsem byl malinko nervozni, abych takto neprekvapil nejakeho vegetujiciho medveda. Pry se tam normalne nevyskytuji, ale radi tudy migruji. Naopak jeden myslivec mi rikal, ze se tam zabydluji mladi medvedi, ktere ti stari vytlacuji z vetsich hor.
Pod Bišarem v Levočských, 10m od turistickeho chodniku ve vysoke trave, jsem videl budto spici divoke prase nebo prave medveda. Vypadalo to jako mraveniste s uchem:) Nemel jsem potrebu to zkoumat a potichu jsem se vytratil. Ono i ty turisticke cesty casto vypadaly hodne nefrekventovane a zarostle, tak se ani nedivim.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » stř črc 10, 2019 12:58

No to si pis, ze su tam medvede a vyhladavaju prave take miesta, ako opisujes. Preto najviac kusancov maju hubari.

Zvrtol - volny preklad "nahle zmenil smer" v tomto pripade :)
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » pát črc 19, 2019 17:55

Pochodeničko a poležaničko v Šípskej Fatre ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod skutrjohny » pon črc 22, 2019 7:34

ten pohled je mi myslim duverne znamy:) to bude asi z hrebinku pod Ostrou smerem na Hrdosnu skalu
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » pon črc 22, 2019 17:12

Ano, za namy je Ostré /Hrdoš/, a pred nami Mala Fatra so Šípom. Skriželna skala
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » pon črc 22, 2019 17:17

inak velmi zaujimave miesto... nieco co sa velmi nevidi ... v noci nieje vidno ziadne svetlo, cesta, stoziar, obydlia, vobec nic ... jedinym svetielkom je chata pod chlebom v MF, takze zaujimava atmosfera.
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod dudy » úte črc 23, 2019 6:39

infrastellar píše:Ano, za namy je Ostré /Hrdoš/, a pred nami Mala Fatra so Šípom. Skriželna skala



Jen se zeptám, ve slovenštině má nějaký význam, jestli je to před nebo za na psaní i/y?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » úte črc 23, 2019 8:54

ajeeje, take nieco urobis ked chces aby ucitelka s tebou prerazila dvere :D
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Lipon » sob lis 9, 2019 20:57

trochu to tu osvěžím
Přílohy
DSC_1690_1_DxO.jpg
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Lipon » sob lis 9, 2019 21:01

a něco veselého :-)
(aranžmá neznámého zelináře v Málaze)
Přílohy
DSC_1373_1_DxO.jpg
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod skutrjohny » úte lis 12, 2019 10:31

Pokračujeme,
zase pár střípků z mého prostého života a nahodilých akcí.
A opět, trasu jsem zahájil přechodem "šípské" Fatry, ale jen jsem lízl už původně přejítý úsek a dál si šel po nových, mnou neprošlapaných trasách. Celkově jsem se ty 3 dny toulal spíše mimo značky a prošel část Velké Fatry, Chočských vrchů a Oravské vrchoviny. Počasí zamračené, deštivé, ale i slunečné s nerušenými výhledy, takže celkově ideál. První den to bylo nahoru, dolu do prudkých kopcu se spoustou skalek, druhemu dnu dominoval Velký Choč a poslední den za deště jsem si to mašíroval malebnou nenáročnou krajinou Oravské vrchoviny. Tam jednou vezmu sve děti na pohodový výlet:)
Trasa zde: https://mapy.hiking.sk/?trasa=W4SKg

Obrázek

Obrázek

První noc na skalní terase nad obcí Komjatná pod neustálým dohledem dvou převisů
Obrázek Obrázek

Obrázek

Měl jsem v plánu ještě pokračovat a obloukem si projít část kopečků nad obcí Osádka a Srňacie, ale narazíl jsem na krásné místo s výhledem na Západní Tatry a musel jsem už zůstat. Takže druhá noc, bezejmený vrcholek nad obcí Malatiná.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod scinkk » úte lis 12, 2019 19:24

Jsem tu dlouho nic nenapsal, tak aspon par nahodnych pixelu z Vapece

Obrázek

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » stř lis 13, 2019 15:03

skutrjohny píše:Pokračujeme,
zase pár střípků z mého prostého života a nahodilých akcí.
A opět, trasu jsem zahájil přechodem "šípské" Fatry, ale jen jsem lízl už původně přejítý úsek a dál si šel po nových, mnou neprošlapaných trasách. Celkově jsem se ty 3 dny toulal spíše mimo značky a prošel část Velké Fatry, Chočských vrchů a Oravské vrchoviny. Počasí zamračené, deštivé, ale i slunečné s nerušenými výhledy, takže celkově ideál. První den to bylo nahoru, dolu do prudkých kopcu se spoustou skalek, druhemu dnu dominoval Velký Choč a poslední den za deště jsem si to mašíroval malebnou nenáročnou krajinou Oravské vrchoviny. Tam jednou vezmu sve děti na pohodový výlet:)
Trasa zde: https://mapy.hiking.sk/?trasa=W4SKg


Fiha super :) Pri Malatinej je aj vynoveny zrubik, tiez tam planujem deti niekedy zobrat na tulanie sa. Vypada to paradne. Nevies ci sa da uz prejst cez Prosecne?
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Kjuba » stř lis 13, 2019 16:15

scinkk: pěkné, to světlo pěkně modeluje. Za mě jen škoda toho kontaktu kamene s okrajem fotky vpravo u prvního snímku. Tahá mě to za oči, řezal bych.

Edit: Vůbec ten kámen mi tam přijde navíc. Strhává to pozornost od těch osvětlených kopečků. Ale samozřejmě neznám záměr autora. To není kritika, jen můj postřeh.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod budo » stř lis 13, 2019 16:22

@infrastellar děláš nádherný fotky, je to bezvadný pokoukání :-) =D> :prayer:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » stř lis 13, 2019 17:53

vdaka :) v takej krajine sa to robi samo, specialne v tej jesennej ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » stř lis 13, 2019 17:55

Trochu Slovenskeho Raja v jeseni ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » stř lis 13, 2019 17:57

Cestou do Raja sme sa zastavili na Boriakovej skale, velmi sympaticke miesto pri Detve, Podpolanie.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod infrastellar » stř lis 13, 2019 18:01

Mini panska jazda v jesennych Malych Karpatoch na 2noci ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod scinkk » stř lis 13, 2019 19:40

Kjuba píše:scinkk: pěkné, to světlo pěkně modeluje. Za mě jen škoda toho kontaktu kamene s okrajem fotky vpravo u prvního snímku. Tahá mě to za oči, řezal bych.

Edit: Vůbec ten kámen mi tam přijde navíc. Strhává to pozornost od těch osvětlených kopečků. Ale samozřejmě neznám záměr autora. To není kritika, jen můj postřeh.


Jasny, o foceni si vzdy rad popovidam :) Jo byla by to taky dobra varianta, ale zas se mi asi nechtelo ubirat z te prave casti krajiny a mozna jsem mel i fotku cvaknutou vic vlevo. Ja mam na tehle fotce rad ten kontrast jeste studeneho kamene a zbytku, ktery uz zaleva slunce. Jinak fotim stylem, ze kdyz chci fotku krajiny, zajima me v predtave a ve fotaku hlavne to, co mam kousek od spicky boty :) Coz obcas vede k pobaveni ci nepochopeni prihlizejicich, ale po zemi se valim je obcas :) A treba z rozhleden vubec nefotim :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru