Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Expedicni strava Travellunch je podle vas

skvela vec
15
10%
fajn vec za rozumnou cenu
5
3%
stoji za vyzkouseni
24
17%
vhodna jen na vyjimecne akce
37
26%
dobry napad, ale moc draha
41
28%
moc draha
15
10%
zlodejina
8
6%
 
Celkem hlasů : 145

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod vita2 » čtv črc 18, 2019 11:38

@mike
s tou cenou, že to bude nějak výrazně dražší si nejsem úplně jistý, muselo by se to spočítat, ale odhaduji (opravdu odhaduji) že by to neměla být katastrofa, samozřejmě pokud jsou lyofilizatory které pojmou např. 10 více než ten co mají v lyopotravinách tak ano, ale odpadá marže za výrobu (vaření) potravin, balení atd. Tzn. směr výpočtu bude asi takovýto, zhruba odhadnout kolik se toho vleze na ty tácy (kuřecích prsou, rýže těstovin atd), poté zjistit jaký je úbytek po lyofilizaci zde píšou více:

https://www.lyotrade.cz/blog-1?gclid=EA ... gI7U_D_BwE

úbytek masa tam myslím není, ale mám to v emailu v robotě, ale pokud bys chtěl tak to dohledám,
poté až budeš mít váhu po lyofilizaci jedné dávky tak budeš muset udělat "zjednoušující" krok čímž se porovnání např. s těmi poláky (lyofood) stane neporovnatelné, ale tak už to v této branži chodí, tedy např. zjistíš že náklady na samotné jídlo+cena za lyofilizaci+doprava bude třeba 6000 czk kde po lyofilizaci bude např. váha 4kg tak gram tě výjde na 6000/4000(ty čísla naprosto střílím). Kdybys to chtěl opravdu mít srovnatelné, tak bys do toho lyofilizátoru musel nastrkat přesně to co je v nějakém tom již zavedeném žrádle, ale opět to nejde přesně, protože některých ingrediencí je v sáčku více a odhaduji že by to poměrově nevyšlo, nicméně to je jedno, a taky důvod proč bych se tohoto zjednodušujícího výpočtu (kroku) moc nebál, protože pak budeš mít 250g sáček od např. lyofood a vedle toho svůj 250 g sáček a cenový rozdíl. Samozřejmě cenu jsem moc neřešil, protože toto bude vždycky drahé a co se to tu psalo, tak jsem měl dojem že spíš vadí to stále se opakující jídlo. A důležitý by mohl být i fakt že když si to uděláš sám tak to máš pevně v rukách a víš co jíš, ale to záleží na každém individuálně.

Jinak z tohoto článku mi spadla brada:
https://www.lyotrade.cz/single-post/201 ... o-v-prasku
vita2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 28, 2019 9:49

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod vita2 » čtv črc 18, 2019 11:48

@mike jinak těch zasycujících doplňků bude asi více, např. právě ten kasein (jak psal myslím lojza že se bavili za ním v autobuse o kaseinatu)
dále je třeba se vyvarovat těm různým zbytečně drahým gelům, které jsou směsí právě te palatinosy a maltodextrinu (to jsou právě ty doplňky, které se používají při vytrvalostních sportech)
Volal jsem i panu Jarošovi co do sebe cpal jak lezl v himalajích, a odkázal mě na jednoho italského výrobce (už si ho nepamatuji), jedna "taštička" tam stála něco kolem 140 czk (nepamatuji si to přesně) když jsem mrknul na složení, tak já bych ji namíchal za zlomek ceny.
vita2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 28, 2019 9:49

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod sobb » čtv črc 18, 2019 12:36

vita2 píše:Jinak z tohoto článku mi spadla brada:
https://www.lyotrade.cz/single-post/201 ... o-v-prasku
:lol: Jen to chtělo postnout o ty tři a půl měsíce dříve, doporučuji si povšimnout data publikace článku :wink:

Ale jinak jo, bylo by to krásné :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod vita2 » čtv črc 18, 2019 13:28

právě jsi pokazila tak krásně nachystaný chyták, resp. tak rychlé odhalení jsem nečekal.

Jsi mnohem bystřejší než já. Já jsem jim to zežral i z navijakem, a naprosto vážne když jsem mluvil s panem Bláhou z lyopotravin, tak jsem se ho ptal, jak to chcou dávat zpět, a co ty bublinky a chuť, začal se chlamat a právě uvedl to datum.

škoda mohla to být sranda (za předpokladu přispívajících s bystrostí na mé úrovni)
vita2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 28, 2019 9:49

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod sobb » čtv črc 18, 2019 14:03

Tak pardón, mi to nedalo :oops: To víš, ženská, hned všechno vykecá :wink:

Nezoufej, došlo mi to až ke konci článku, ono to totiž zas tak úplné sfi-ci není a třeba se i dočkáme, viz. například tady
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod vita2 » čtv črc 18, 2019 14:19

tak rychle napiš nějakému moderátorovi ať ty naše příspěvky smaže, bude sranda, třeba je ještě nikdo nečetl
jinak mi šlo hlavně o ten ethanol a ten dle slov p. Bláhy lyofilizovat nejde tzn. tam kde není voda (dále např. med, olej)
vita2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 28, 2019 9:49

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod vita2 » čtv črc 18, 2019 14:37

dělam si samozřejmě srandu (píšu z opatrnosti)
vita2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 28, 2019 9:49

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod sobb » čtv črc 18, 2019 22:35

Hm, to neklaplo. Modi jsou tu strašně líná cháska, co navíc furt někde trajdaj. A ještě ke všemu neradi něco z fóra mažou :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » čtv črc 18, 2019 22:42

Jj, kdybych mel cas, tak jsem to napsal uz odpoledne, ale prisel jsem az ted ;-) Asi tak v polovine se mi to nejak nezdalo a kdyz jsem docetl na konec, tak jsem roloval na zacatek a hledal datum :twisted: Kdyby si odpustili ten lih, tak to bylo vic uveritelne.

BWT, zrovna jsem mel belgicke pivo s asi 10.5 % alkoholu. Bylo jako med a ted se mi nejak motaji prsty 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod vita2 » pát črc 19, 2019 7:25

Dne 1.4 se tady vrátím a napíšu:
Kdo si ten článek přečetl a nachytal se ať se tu veřejné přizná tak jako já a má u mě můj oblíbený 12-ti letý rum.
vita2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 28, 2019 9:49

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Olchor » pát črc 19, 2019 12:50

Alkohol v prášku existuje. Kdysi jsem koupil svařák v prášku, udávali, že výsledný nápoj obsahuje 0,5% alkoholu, tak jsem se o to začal zajímat. Nejedná se ale o lyofilizaci, ale o vazbu molekuly etanolu uvnitř molekuly škrobu, nebo tak nějak.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pon črc 22, 2019 0:56

Tak to by se mozna nealko pivo dalo, to tech 0.5 % ma :D Ale proc to delat, ze. Kdyz uz, tak bych ho jen zredukoval na tekutinu konzistence medu a tu pak redil. Tohle delam, kdyz mi prebyva vyvar, ze 3 - 5 litru je pul misky tekutiny, ktera za pokojove teploty ztuhne na gel a ten se da krajet. Nakrajim na porce a dam do mrazaku. Urcite by se to dalo i zavakuovat, mozna to nekdy zkusim na treku. V podstate je to stejne, jako prodavane "poctive" bujony ve vanickach, ale samozrejme lepsi ;-) Mozna by zredukovane pivo taky ztuhlo. Zkouset to ale nebudu, dovedu si predstavit ten smrad; co by si sousedi pomysleli :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pon črc 22, 2019 1:09

vita2 píše:s tou cenou, že to bude nějak výrazně dražší si nejsem úplně jistý, muselo by se to spočítat, ale odhaduji (opravdu odhaduji) že by to neměla být katastrofa...

Mne jde spis o to, ze aby se to vyplatilo, tak by se musela udelat davka, ktera lyofilizator naplni. Coz doma nezvladnu a ani nechci. Naopak, kdyz delam pokusy, tak udelam par porci, ususim v troube a zkoumam, co z toho vylezlo. Treba bolonska omacka se povedla, lepsi, nez cokoliv z komercnich, co jsem jedl. Jenze i kdyz jsem delal opravdu velky kastrol, tak z toho bylo asi 2.5 kila omacky, coz je tak 6 porci. Maximalne 10, kdyz se to dorovna spagetama. A tohle uz je docela prace umichat a dela se to 6 hodin. Suseni v troube uz pak neni podstatna cast nakladu.

Na omacky tohle staci, lyofilizator by se hodil na maso, jelikoz ma vysledky lepsi, nez suseni. Ale fakt mi to nestoji za to, leda, kdy se dal poridit nejaky maly domu. Do 10 kKc bych o nem uvazoval, ale takova cena je asi nerealna.

vita2 píše:Volal jsem i panu Jarošovi co do sebe cpal jak lezl v himalajích, a odkázal mě na jednoho italského výrobce (už si ho nepamatuji), jedna "taštička" tam stála něco kolem 140 czk (nepamatuji si to přesně) když jsem mrknul na složení, tak já bych ji namíchal za zlomek ceny.

Namichal urcite, ale kdyz si spocitas veskere naklady vcetne sveho casu, ktery bys tomu venoval, tak uz jsi taky jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » sob črc 27, 2019 23:07

vita2 píše:@grey mouse (neumím citovat text tedy to vypíšu) dne kvě 9, 2019 13:44 jsi psala že "...totiž mícháš čerstvé/uvařené se suchým/sušeným", dále píšeš
".. libové se seschne na cca 30 % své původní váhy. Tím se z 20 g bílkovin na 100 g dostanu na cca 66 g bílkovin na 100 g, což už je lepší výsledek....."

ale já jsem hned ve svém prvním příspěvku jasně napsal:
"...Za tu čabajku si můžete doložit v podstatě co chcete, např. to sušené maso (tam samozřejmě bude bílkoviny více)..."

jsem toho názoru že jsi mé příspěvky nečetla pozorně

Myslím, že jsem se dost snažila, i když některé tvoje příspěvky jsou poněkud dlouhé a nepříliš přehledné ;-). Ta moje poznámka měla být upřesněním, protože to, že sušené libové maso má víc bílkovin na 100 g hmotnosti než čerstvé nebo tučná čabajka je samozřejmé. Přišlo mi, že by nebylo od věci údaj ("víc než 20 %") trochu upřesnit, aby nešlo o sdělení z kategorie Jára Cimrman přišel do Liptákova na podzim roku 1906 plus minus 200 let.

BTW, citovat je jednoduché, stačí u příslušného příspěvku kliknout na "Citace".


A ještě něco k tématu vlákna (BTW, ty bílkoviny a diskuze kolem by se hodily spíš do Jedla na túrach, ne? I když teď už je to promíchané, takže by se to přesunovalo blbě :? ):
Ochutnali jsme Kuře na kari s rýží a Boloňské těstoviny z Decathlonu a od LyoFood Dušené vepřové s kroupami, Hovězí Stroganoff, Mexickou pánev a Kuře pěti chutí s rýží. Jedlé mi přišlo všechno, u ničeho bych neměla problém vzít si to znova. Nejvíc nám chutnalo hovězí Stroganoff a kuře pěti chutí, ale je možné, že částečně se na našem nadšení podepsalo i to, že jsme si tahle jídla vybrali zrovna po nejnáročnějším dni. U LyoFood jsem byla zvědavá hlavně na maso, které je deklarované v dosti vysokém množství. A u kuřete pěti vůní opravdu byly pěkné kousky, které jako kuřecí maso chutnaly (i u vepřového s kroupami si manžel kusy masa pochvaloval). Ve srovnání s tím byla mexická pánev o dva dny později trochu zklamáním. V suché směsi nějaké kousky masa vidět byly, ale po rehydrataci jsem je nějak nemohla najít a už vůbec bych si nevsadila na to, že je tam masa skoro třetina. Leda snad že by se rozpadlo (nebo už bylo částečně ve formě prášku) a jak bylo vyvařené tak ztratilo chuť. Ne že by mi to nechutnalo, ale když si doma smíchám předvařenou rýží se sušenou zeleninou a 20 g sušeného mletého masa, vyjde mi něco podobného.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod booze » ned črc 28, 2019 12:28

To kure bylo teda peti chuti a vam i petkrat vonelo? :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » pon črc 29, 2019 14:13

Jasně. Poprvé, když jsem otevřela sáček, podruhé, když jsem do něj nalila vodu, potřetí, když jsem obsah zamíchala... :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pon črc 29, 2019 19:21

Chybi ti ctvrta a pata, ale chapu, proc jsi to nenapsala :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod booze » stř lis 13, 2019 22:59

Nevi prosim nekdo o nejake expedicni strave ve sleve? Potrebuju toho vic Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Etheric » stř lis 13, 2019 23:10

Pokud plánuješ cestu do PL, dá se domluvit nákup Lyofood ve větším přímo u nich. Poláci jsou co se týče takovejch kšeftů velmi ochotní, ačkoliv ta domluva je nekdy hodně, hodně složitá :drinkers:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod skutrjohny » čtv lis 14, 2019 10:14

booze píše:..

tak tak, na tohle jsem se tu chtel zeptat uz nespocetnekrat. kdyby nekdo, nekdy (kdykoliv) o necem vedel, dejte odkaz. budete moc hodni.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Etheric » pon lis 18, 2019 14:52

Vim o TL hovězí stroganoff dvojitý porci za stovku. Akorát je ho jen jeden ks :mrgreen:
Jsem ho našel ve spižírně a vzhledem k tomu, že mi TL nejede, je naprosto příšerná představa, že bych do sebe musel nacpat dvojitou porci :twisted: exp 2023. Jestli ho někdo chcete, SZ ;)

Jinak jsem kupoval teď z affektu bigos od lyo, dvojitá porce za 197Kč.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 18, 2019 17:20

Etheric píše:... dvojitá porce za 197Kč.

Hele, podíval ses, kolik toho je? Abys nechcípnul hlady :-k. Affekt to sice označuje jako dvě porce, ale z toho by se nenajedly snad ani dvě anorektičky :?. LyoFood dělá malou a velkou porci (malá má po "uvaření" 370 g, velká 500 g), tahle má být velká (tj. 80 g sušeného se smíchá se 420 ml vody), ale stejně si myslím, že to bude dost "hladový" (1322 kJ). Když jsem brala LyoFood na ochutnání, tak jsem váhu dost hlídala. Brala jsem jen velké porce a z nich ještě vybírala ty s větší gramáží. U žádného jiného výrobce jsem si takhle malých porcí nevšimla, nejdřív jsem myslela, že je to překlep :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod mike » pon lis 18, 2019 19:00

Kdyz vezme dve, bude to mit 160 g a odpovidat normalnimu jidlu ;-) Stejne mi to prijde spis jako neco na vycisteni strev po strave s minimem vlakniny, tady ji bude hodne.

Jidlo vazici 90 g ma i Real Turmat. Mel jsem jednou, bylo to velmi dobre, ale uplne najedeny jsem nebyl. A to ma baleni 1940 kJ.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Etheric » úte lis 19, 2019 5:13

Na váhu jsem se díval, to označení "dvojitá" beru s rezervou, prostě jedna větší.. Prej to je ale hafo dobrý, ještě jsem to neměl, a chybělo 160 do poštovnýho zdarma, takže volba byla jasná.
Váhu je třeba hlídat u všeho. Např jsem viděl dost levný flapjacky, no po zjištění, že nemaj 100g jako vždy, ale jen 80, mi to už nějak levný nepřišlo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 19, 2019 12:56

bigos od lyo mam rada, ale jako na uplny najezeni to neni, je to proste zeli s masovyma kouskama... jak porce zelny polivky proste... me kdyz chybi zelenina, super varianta.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod aksam » úte pro 3, 2019 16:48

Máte někdo zkušenost s jídlem od společnosti Forestia? narazil jsem na něj v Hudy, není dehydrované, ale vakuově balené hotové a stačí jen ohřát.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod aksam » ned pro 8, 2019 20:19

Tak jsem o víkendu vyzkoušel hovězí Stroganoff a chilli con carne od Forestie, jídlo má 350 g, samoohřev funguje dobře. Porci bych si dovedl představit větší, odpovídá zhruba jednoporci dehydrovaného, chuťově mně přijde lepší než dehydrované.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod booze » pát led 10, 2020 11:25

apuka píše:Mne docela zaujalo slozeni a alergeny pro jednotlive soucasti:
GreyMouse píše:dehydrated meat beef 16,2% (EGG, MILK), ..., fat (MILK)
Jak se do hoveziho masa dehydrataci dostava mleko a hlavne vejce??? :(( :(( ...a do tuku (predpokladam rostlinny nebo sadlo, rozhodne ne mlecny) mleko?

Pokud fabrika ma ve svem skladovacim prostoru vejce, mleko, orechy, tak musi do vsech vyrobku uvadet alergeny VEJCE, MLEKO. Tim se chrani pred narcenim, kdyby doslo ke kontaminaci.
V jednom sklade, kde bylo hodne palet s tukem, zeleninou... byla jedna stranou v ohradce, prekryta cervenou plachtou s napisem obsahuje alergen. Na palete bylo susene mleko.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod pavproch » stř bře 18, 2020 8:15

Budu (na sobě) pokusovat - jaxem tu kdesyk psal, příští výlet na MF (2021) už nebudou kunverzy ze Selika ale hotovky od TravelLunch apod. Chcu se ale předem podívat do Pelhřimova na krematorium, abych věděl do čeho du. :mrgreen:

Takže si zkusím něco objednat, sežrat a vyhodnotit. Co z nabídky hotovek na hudy.cz (mám tam slevu) byste mi pro to pokusování doporučili?
Hodlám vyzkoušet ca 3-4 různá hlavní (obědová) hotová jídla.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.

Příspěvekod pavproch » čtv bře 19, 2020 10:08

Ste mi nic neporadili, taxem si 4 kousky vybral sám. Paxem dám fídbek, esli si zpomenu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Treking