Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod kukacz » čtv črc 18, 2019 18:23

Díky. Čím se tam pak fixujou ty cepíny kromě spodních ok? Nejsou ty gumičky nějak skryté? Viděl jsem fotku nějaké verze Talon 22, která je
Naposledy upravil sobb dne čtv črc 18, 2019 22:28, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácen link
kukacz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 19, 2017 14:50

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod kukacz » pát črc 19, 2019 11:31

Tak jsem ten Talon 33 na zkoušku objednal a prohlídnul - poutka na hole na obou hranách přední strany batohu tam jsou. Jsou jenom skryté v takových malých kapsách, asi aby zbytečně nezavazely. Za 2200 se mi ten batoh líbí a sedí, uvažuju, že si ho nechám.

Malou výhradu mám k tomu, že do jediné hlavní komory je přístup jenom shora přes dvojí zavírání (víko + stahování komory). Takový Vaude Brenta 30, nebo Deuter Futura 30, jak se dívám na netu, mají ještě druhý vstup. Tak teď zvažuju, jestli mi to stojí za těch 800 navíc. Máte někdo tyhle batohy? Napadá vás ještě něco ke srovnání s Talonem? Asi je budu muset někde omrknout.
kukacz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 19, 2017 14:50

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 19, 2019 12:19

ja porovnani nemam, ale desne me stvou ty poutka na hole, nejsou hole rovne ale jakoy do sikma.do stran, takze sem si nakonec zboku prisila popruh a davam je do bocni kapsy...

sere me to fest.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod kukacz » pát črc 19, 2019 13:12

Mawenzi, jen pro sichr, píšeš o Talonu, jo? Je to taky ta druhá verze? Já jsem to teda zkusil a hole zešikma jsou, to je fakt, viz. foto . Ale nasadil jsem batoh a nijak mi to nezavazí, nebo jsem asi zatím nepřišel na nic, co by mi na tom uchycení vadilo. Můžeš to popsat, prosím?
Přílohy
DSC_1420.JPG
Talon 33 II s pripnutyma holema
kukacz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 19, 2017 14:50

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pát črc 19, 2019 13:27

kukacz píše:Takový Vaude Brenta 30, nebo Deuter Futura 30, jak se dívám na netu, mají ještě druhý vstup. Tak teď zvažuju, jestli mi to stojí za těch 800 navíc. Máte někdo tyhle batohy?
Nemam je, ale u Futury 30 si davej bacha, ze ma hodne "vykrojena zada", nekde uprostred je vyuzitelna hloubka batohu fakt mala, snad kolem 12 cm. Hodne lidi jsem na to slysel se stezovat. Hlavne v Alpach, protoze tam uz asi dva roky meli Futuru 30 a 28(?) ve velice slusnych slevach skoro vsude, takze si je tam koupi mnoho Nemcu a pod. A na vyletech potom slysis, ze do nej nemuzou nic poradne dat, napr. i 1,5 l petka na stojaka kvuli tomu vykrojeni zabira mnohem vice mista nez by musela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod kukacz » pát črc 19, 2019 15:53

@apuka: Díky, tos mi dost pomohl, toho bych si možná ani sám hned nevšiml. Deutera teda vyřazuju.

Toho Vaude Brenta 30 jsem našel po velké slevě zhruba za stejnou cenu jako Talon. Asi kvůli zelené barvě, která je pro mě OK. Objednal jsem a porovnám s Talonem.
kukacz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 19, 2017 14:50

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » sob črc 20, 2019 13:07

Pamatuju si že do Futury 28 se vlezlo skoro co do 32. Třeba spodní komora byla nešikovně malá. Kdybych se díval po Deutru tak asi Trail 30 nebo 36 PRO, vypadá lepší než staré verze. Ty Futury zprznili dost poslední dobou.
Apuka: V Německu se dá koupit Deuter za slušné ceny co jsem viděl naposled. Prodává je běžně Intersport tak jako u nás McKinley apod
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod kukacz » úte črc 30, 2019 21:34

Díky všem za tipy. Po delším zvažování to u mě vyhrál ten Vaude Brenta 30. Má sice jen jednu malou kapsu na bederáku, do které se mi nevleze mobil, ale v ostatních ohledech mi většinou přišel mírně lepší než Talon.

Třeba má dva boční popruhy na stažení nákladu v komoře místo jednoho, materiál batohu je trochu silnější, což v reálu nemusí nic znamenat, ale minimálně na mě to působí spolehlivěji než místy dost tenká látka Talonu. Stahovací popruhy jsou širší než pásečky u Talonu. I málo naložený se dal Brenta při mojem zkoušení lépe zformovat. Hole se dají kromě vyhrazených horních stahovacích oček a dolních dvojitých ok zafixovat ještě i bočním popruhem, aby vůbec neplandaly - Talon horní boční popruh nemá, takže stahování čehokoliv tam nepřipadá v úvahu. Ta přední odvětraná kapsa na bundu je u Brenta výrazně větší než u Talonu, kam jsem měl docela problém vtěsnat tenkou softshellku. A hlavně teda má ten druhý přístup do komory batohu z přední strany přes zip.
kukacz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 19, 2017 14:50

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Pixe » sob lis 2, 2019 20:22

Ahoj,

začal jsem trošku aktivněji chodit plavat a záhy mi přibyla hromada různého harampádí (deska, piškot, výhledově asi i ploutve) a řeším, jak to všechno dostat na bazén. Teď nosím věci v Deuter Futura 28 (starší verze, mám ho tak 9 let?) a až na pár drobností mi vyhovuje - i objemem. K tomu mám doma ještě Osprey Raptor 14. Co mi na současných batozích vyhovuje/vadí a chtěl bych od nového:

  • Líbil by se mi co nejcivilnější vzhled - málo popruhů, žádná mega loga a střeštěné grafiky
  • Do Futury se pohodlně nevejde deska - má místo k uložení vaku na vodu, do kterého jsem vždy dával notebook v pouzdře. Na desku je vstup moc úzký (+ mám teď Dell XPS 15, který tam jde tak tak, spíš jen proto že kapsa je za ty roky používání roztáhlá). Teď to dávám do hlavní komory, kde překáží. Potřeboval bych tedy aby se tam vešlo přibližně 410x285x30mm a víc, ideálně v odděleném prostoru (klidně v nějaké přihrádce na notebook)
  • Oblíbil jsem si spodní kapsu - na uložení mokrých věcí to celkem funguje + se krásně používá když je batoh položený. Malou spodní kapsu má i Raptor (ta je jako dělaná na ručník a plavky)
  • U nového by se mi líbil čelní (nebo zadní) vstup, většinou mám batoh položený na lavičce/na stole. Občasný přístup shora kvůli cestám vlakem/autobusem by se taky hodil
  • Na Raptoru se mi líbí nízká váha (ano, je to prcek a nic se do něj nevleze :) ) a Futura mi teď přijde hrozně těžká. Navíc většinou v tom budu tahat objemné ale lehké věci. Lehký batoh by měl jasné plus.
  • Futura nemá nic na uložení drobnějších předmětů (kromě pidi kapsičky). Hodně důležitá je pro mě lepší možnost organizace - v ideálním případě tak, aby se dala elektronika apod. dát co nejdál od mokrých věcí
  • Komprese je plus, ale obejdu se bez ní
  • Z Futury se s troškou námahy dají vyndat výztuhy a strčit ji do pračky.


Často něm budou kromě věcí na plavání (ručník, plavky, (ploutve), piškot, deska, packy, brýle,...) taky bezdrátová sluchátka (větší, skládací, přes uši), knižka, krabička s jídlem, normální brýle, petka s vodou (1,5), občas ještě jedna menší lahev (0,5), různá drobnější elektronika, mikina/svetr,... prostě to co běžně dojíždějící člověk do školy/práce s sebou nosí

Kromě dopravy k bazénu bych rád batoh občas využíval i na 3-4 denní služební cesty - do současného se nemám problém zabalit. Na batohy které vyrábí firmy zaměřené na plavání jsem koukal, nicméně skoro žádný mi nevyhovoval (většinou byly přehnaně velké s otřesnými zipy, divný design...).
Pixe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 2, 2019 19:31

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » ned lis 3, 2019 8:47

Pixe: Jak to tak čtu tak ti prodám mého nového Kestrela 38 :-k
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod brhel » úte lis 5, 2019 22:01

kukacz píše:Tak jsem ten Talon 33 na zkoušku objednal a prohlídnul ... Za 2200 se mi ten batoh líbí
A kde ho mají za tuto cenu?

Musím se citovat
brhel píše:teď okukuji ten Talon
Vánoce se blíží, měl bych něco Ježíškovy poradit :mrgreen:

Nebo by měl raději Ježíšek sáhnout po jiném batohu než Osprey Talon 33 II?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř lis 6, 2019 5:21

Já bych rád ten Ježíškův levitující pytel =) to by byl batoh všech batohů :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř lis 6, 2019 9:18

Mekkoucke nebeske periny kdekoliv a kdykoliv po nich zatouzis a levitujici neviditelnou a nic nezaborajici postel bys od nej nechtel :wink: ? A z nebe na prani padajici manu spolu s vinem (nebo alespon vodou) nebo alespon ten malinkaty chleb, ktery nasyti sice jen jednoho cloveka (nebo par lidi), zato tisickrat?
:twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř lis 6, 2019 9:29

To by bylo super. K tomu ještě plátýnko prostři se, sedmimílový boty a pak už nebude potřeba ani ten batoh :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod brhel » stř lis 6, 2019 10:04

Etheric píše:K tomu ještě plátýnko prostři se, sedmimílový boty a pak už nebude potřeba ani ten batoh

A nestačil by vám Arabelin prsten?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod brhel » stř lis 6, 2019 10:06

brhel píše:
kukacz píše:Za 2200 se mi ten batoh líbí
A kde ho mají za tuto cenu?

Tak jsem našel na 4camping.cz za 2639 plus kupón na 10 % na Osprey a batoh mám za 2375
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 6, 2019 11:57

brhel
tak at slouzi:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Batoh nad 25 L

Příspěvekod Strouhy » čtv lis 7, 2019 21:54

Zdravím
Momentálně mám batoh 25 L nějakej Coleman https://www.nakupka.cz/vyrobek/batoh-co ... 25l-cerny/

Už ho mám 4 roky každodenně tak ho chci vyměnit za něco většího při zachování některých parametrů
1. Hrudní pás
2. Klipsy nebo pásky zespodu
3. Stahování na bocích na bundu

Koukal jsem na tenhle Husky https://www.sportisimo.cz/husky/clever- ... t2EALw_wcB

Nebo tenhle Pinguin Vector 35 ale 2019 ta nová verze se mi moc nelíbí
https://www.4camping.cz/p/vector-35-2019/
Strouhy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 13, 2019 16:44

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » čtv lis 7, 2019 21:58

Slouceno. Nezakladej prosim zbytecne nova temata, kdyz uz odpovidajici existuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh nad 25 L

Příspěvekod brhel » čtv lis 7, 2019 23:45

Strouhy píše:Koukal jsem na tenhle Husky https://www.sportisimo.cz/husky/clever- ... t2EALw_wcB

Husky, Alpine Pro, Hannah,... = zbytečně vyhozené penize


Strouhy píše:Nebo tenhle Pinguin Vector 35 ale 2019 ta nová verze se mi moc nelíbí
https://www.4camping.cz/p/vector-35-2019/


Kdo neměl před 10 - 15 lety modrou nepromokavou bundu od Pinguina, ten nebyl in. Ale poslední dobou už ty jejich bundy na lidech moc nevidím. I já tenkrát dal přednost bundě Highpoint.

Od Pinguina mám jen 10 - 15 let starý spacák Topas.

V předchozím příspěvku píší, jak jsem za asi 2400 koupil batoh Osprey Talon 33 II. Ale zkušenosti budou až po Vánocích
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Batoh nad 25 L

Příspěvekod brhel » čtv lis 7, 2019 23:50

brhel píše:před 10 - 15 lety

13 let na OF a už mě chytá senilita
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pát lis 8, 2019 5:03

Strouhy píše:1. Hrudní pás
2. Klipsy nebo pásky zespodu
3. Stahování na bocích na bundu

V tom případě ti rád přenechám Corazon Sahara32 za pár stovek ;) Nepoškozenej, jen ho už nepoužívám, akorát zabírá místo ve skříni..
Jako jeden z mála batohů v tejhle litráži má popruhy vespod.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Strouhy » sob lis 9, 2019 3:55

Tak už jsem se konečně probral většinou nabídky co jsem na netu našel a vyšli mi z toho 3 typy :

Buď Husky Clever 30 L https://batohy.heureka.cz/husky-clever- ... e/#section
Někdo říkal že špatný..

Corazon Arco 35 L
https://batohy.heureka.cz/corazon-arco- ... e/#section
Ten by se mi celkem líbil protože je z Cordury, má všechno co chci a vzhledově taky dobrý jen ty zipy se mi moc nelíbí ale možná jen na pohled a má jen 1 komoru ale to už bych oželel

Pinguin Vector 35 L
https://batohy.heureka.cz/pinguin-vecto ... e/#section
Má 2 komory a všechno co potřebuju ale zas materiálově nevím a novej model je škaredej musel bych sehnat 2019ku ale už jsem ji někde našel

Tak nevím který z nich ...
Někdo mi nabízel Corazon Sahara 32 L ale to už radši ten Arco ten se mi líbí víc
Strouhy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 13, 2019 16:44

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod malejjarda » sob lis 9, 2019 8:21

Osobně mi přijde požadavek na dvě komory u takovéto velikosti batohu zbytečný. Ale když na něm trváš, tak bych zařadil do výbětu Deuter Trans Alpine 30 SMU. Kvatita trošku někde jinde, než vybrané batohy.
https://www.hudy.cz/trans-alpine-30-smu
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod sobb » sob lis 9, 2019 11:59

Strouhy píše:Pinguin Vector 35 L .... ale zas materiálově nevím
Mám starší verzi jejich Boulderu, což by mělo snad být materiálově dost podobné Tvému vybranému Vectoru a působí hodně odolně.


Mimochodem, ten Pinguin Boulder 38 je překvapivě dobrý batoh, který mi velmi vyhovuje. Nejprve jsme ho pořizovali primárně na Sever, ale už ho tahám všude. Z mého pohledu výborně řešený báglík.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Heso » stř kvě 20, 2020 6:10

Ahojte,,

riešim kúpu batohu, ktorý by mal byť určený primárne na 1 dňové naročnejšie túry (po stiahnutí kompresných popruhov) pripadné velmi občasné 2 dňové využitie (po roztiahnutí kompresných popruhov a zavesenie najnutnejšieho na batoh zvonka). Čiže niečo čo pôsobí kompaktne ale disponuje dostatkom miesta. Som si vedomý, že toto nieje šťastné riešenie a idealne by boli 2 rôzne ale možno ostrielanejší turisti majú viac skuseností. :)

Mne sa zatial najviac pozdáva Deuter Futura 30 resp 36 pro (na to že by tam mal byť rozdiel 6 litrov velkostne ani cenovo mi tam rozdiel nepríde)
Skúšal som aj Zajo orthler 38 ten mi prišiel ale strašne objemny na 1 deň. Mal som pocit, že mam na chrbte skriňu kvoli 2-3l vody a par kuskom nahradneho oblečenia + jedlo.

Oba maju sieťový chrbtový systém, ktorý mi celkom sedí a ani vaha mi až tak nevadí. Zaujímali by ma hlavne tipy na nejake batohy s klasickým dobrým chrbtovým systém prípadne váš nazor na sieťku vs klasiku penový.
Cenovo idealne +-100€ idealne menej :)
Heso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 18, 2018 14:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř kvě 20, 2020 9:13

LA Eclipse 35? Na dva /v létě víc/ dní ok, na náročný jednodenní akce kdy je potřeba víc pochystu taky.
Navíc má jako jeden z mála batohů v této litráži nastavitelný záda.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř kvě 20, 2020 9:35

U te Futury je treba si dobre zkusit baleni svych veci. Ten zadovy system ma za dusledek, ze se dovnitr hrozne blbe davaji delsi rovne veci a uprostred je ten batoh docela "plytky" - neprestrcis tam neco objemnejsiho. Napr. u 26/28l verze se lidi stezovali, ze je to snad jen 10-12 cm.
Dalsi nevyhoda zadoveho systemu Furuty muze byt, ze tam muze v zime nafoukat a zustat snih, coz neni moc prijemne. Ale toto zavisi i od obleceni.
Ne kazdemu uvedene musi vadit, jen na to upozornuji, ze je dobre si na to dat pozor a zkusit.

LA Cholatse je dobry batoh a zada jsou dobra. Syn ma 45l (mel jsem doma i 35, zada se moc nelisi) a chvali si ho hodne. Ja jsem jej taky parkrat mel na zadech a mne to taky vyhovovalo.
Ale zase - co nam (i s Ethericem) vyhovuje, nemusi jinemu, takze Ti stejne zustane nutnost si poradne vyzkouset.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » čtv kvě 21, 2020 12:50

S prostorem byl problém u staršího modelu. Kdybych se měl rozhodnout tak bych šel do Futury 36PRO. Někde jsem to tu psal když sem zkoušel novou Futuru 28 poslední aktuální model. Ty záda jsou v podstatě stejná, 36PRO je delší. Ta síťka je řešená jinak, bederák je boží, když si ho zapnu tak sedí úplně bezvadně a vlastně kolem pasu jakoby uzavře záda, takže se nestane jako u starších modelů že studený vzduch šel tam kde byly záda nejvíc zpocená a uchycení popruhů není na síťce jako na starších modelech kde to zlobilo se stabilitou (podobně mě to připadalo u Osprey Stratos) ale jsou šité na batohu. Ohledně té síťky to napsal přesně Apuka, záleží na oblečení. Jinak ta síťka je pohodlná a o level lepší než starší provedení.
Pokud by neseděla Futura nebo byl problém v síťce, zkusil bych ještě Deuter Trail 36 PRO. Oproti starým modelům zase lepší a nebo Guide 36+. Zkoušel jsem je na prodejně a seděly luxusně. Sice jsem nekoupil ani jeden protože na jeden den mám Trans Alpine a na více Aircontacta 45+10.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pát kvě 22, 2020 13:03

Bertiku, diky - jsem se podival na ty nove Futury a fakt to docela prekopali a vypada, ze uz to ma pouzitelny "vak".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy