Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon črc 1, 2019 9:36

Sousedovic kluk si (za horkých letních dní) večer před setměním kope mičudou o stodolu, přímo pod našima woknama do ložnice. Jak ta mičuda pleská o zeď, tak to dělá kravál, ale až tak moc to (večer) neva. Neska ráno si ale začal kopat 04:30, to sem myslel že ho roztrhnu.... :twisted:

Ale vlastně dobře, že ňa tak brzo vyhnal z postele - před šestou sem už šlapal proti kopci (pěšo, za humny) abych mohl na vršku očumnout hafery (sou tam, je jich dost, jsou už převážně modré a sou pěkně ščavnaté). Už před šestou bylo nad dvacet, dyž sem vosum byl z5 dma, už to ukazovalo 32 (V strana ve stínu, 4 metry nad zemí). Chjo no, ešče že to je neska (snad) poslední den pekla na zemi. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon črc 1, 2019 17:34

Už to příšlo a přešlo aji přes nás, najednou je venku anine 20st a ještě lehce chčije. První poryv větru a deště (bez krup) byl ale mocný. Uffff :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon črc 1, 2019 17:36

Zítra mám restday. Esli bude sousedovic kluk zase o půlpáté ráno kopat mičudou, tak ze mně bude vrah malých dětí. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte črc 16, 2019 11:49

Fčíl sem byl pěši na obědě - venku je přenádherně, akoráth letně - plus 20 nebo 21, fouká příjemně chladný větřík, polozataženo. Proč nemůže být takle snesitelně celé léto? (Na víkend a po něm už zase hlásijou až 33, plus.... ](*,) )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte črc 16, 2019 20:19

TVL, misto, abys byl rad, ze je takhle, tak si zas stezujes #-o :twisted: Jo, je super, severni proudeni je v lete idealni.

Dneska jsem se cestou z vychazky stavil nakoupit. Nakupni centrum, nahore je fitko. A tam skoro plno, lidi behaji nebo chodi na pasech :roll: Nechapu, zrovna kdyz je venku skvele pocasi na oboji. Neni to zdaleka poprve, ale v tomhle pocasi mi to prijde jako extrem. Pritom venku jsem na cca 12 km potkal jen par chodcu, o neco vic bezcu, ale zato hromadu urvanych piciklistu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř črc 17, 2019 6:53

Taky mám známýho, co se mnou kdysik jezdil na bajku (v přírodě). Posledních x let mu bajk stojí doma nepoužívaný a chodí si rači zajezdit na bajk-trenažeru do fitka. Nechápu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř črc 17, 2019 8:15

A ted si predstavte ty nejvetsi vymozenosti supermodernych fitek/trenazeru. Kolem sebe nekolik obrovskych monitoru, prefektni kvadro (nebo co ted je to nejlepsi) zvukova aparatura. A na ovladaci na bezicim/chodicim pasu nebo cyklotrenazeru si muzes vybirat prostredi, ve kterem se chces pohybovat, nebo si muzes tam dat i svoji vlastnorucne nahrane.
Potom uz jen chodis/behas/slapes svoji rychlosti (nebo alespon sebou nastavenou rychlosti pasu :lol:) a kochas se krasnou prirodou a poslouchas stebotani ptacku, cykady nebo co si nastavis :roll: :twisted: ](*,).

Uz jsem se jednou setkal s nekym, kdo mel na prilbe na nahrani toho vseho nejake tri nebo i vice kamerek a mikrofonu. Vypadal skoro jako ty co delaji Strett view v prirode... Jen tento se malem prizabil, jak se snazil mit ty nejlepsi zabery - a pritom si nevsiml ty ponekud vetsi kaminky na ceste :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned črc 21, 2019 11:24

Chjo no, sem dal na páteční předpopiča (že bude škaredě) i dyž fčera už říkali něco jiného (škaredě "s vyjímkou SV") a ráno vyrazil "jen" na vycházku za humna. Tož fajně sem se prošel, aji hafery nahoře omrknul, ale by hic a slunko peklo až nepříjemně. Fčíl je venku přes dvaatřicet a na umření. Ale snad už to za chvíli přijde. Doufejme že ne v kusech.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte črc 23, 2019 17:09

Dnes jim tady predpoved vysla - azuro (az na stopy letadel), slunce palilo jak svina, teplo jak v pekle.
Slapat odpoledne asi 3 hod dolu, z toho 1, 75 hod po "tematicke stezce" o protilavinovych zatarasich vyhradne na slunci v jiznim svahu, kde tobylo prehrate jako na Sahare... no, bylo to za trest. Ani nehralo tak slunce samotne, jako to horko salalo ze svahu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » stř črc 24, 2019 12:43

to je taky nápad chodit v letě po horách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř črc 24, 2019 18:18

No a kdy bys chtel chodit?
- v zime je to zimni turistika, co je uplne neco jineho a v jinych terenech
- na jare - v podstate jsou jeste zimni podminky, z hlediska bezpecnosti skoro nejhorsi obdobi plus nefungujici sluzby, viz podzim
- na podzim uz vetsinou nefunguji mistni sluzby - "turisticke" autobusy, lanovky, ktere Ti usetri mnoho hodin nezazivneho slapani, ale ani placene silnice mnohdy jsou uz zavrene

Takze zustava leto - pro nas zpusob turistiky (jeste do toho zahrn podminky na ledovcich pro zbytek rodiny). Ty chodis uplne jinym zpusobem a, rekl bych, taky v jinych vyskach a obtiznostech. Navic Ty se lidem a civilizaci spise vyhybas - my jej vyuzivame, kdyz je mozne.

Jo, v neposledni rade - z nas tri je jeden student, jedna uci na VS. Myslis, ze by bylo jednoduche si zajet na dva tydny mimo doby vyuky?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř črc 24, 2019 19:23

apuka píše:- na podzim uz vetsinou nefunguji mistni sluzby - "turisticke" autobusy, lanovky

A chaty. Idealni stav :twisted:

apuka píše:Jo, v neposledni rade - z nas tri je jeden student, jedna uci na VS. Myslis, ze by bylo jednoduche si zajet na dva tydny mimo doby vyuky?

Jaky si to udelas... ;-)

Ja teda taky chodim v lete, ale chce to byt v nejake vysce, aspon 2000 m, idealne 2500+.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv črc 25, 2019 14:23

mike píše:chodim v lete, ale chce to byt v nejake vysce, aspon 2000 m, idealne 2500+
Co jsem psal, byl sesup z 2788, nejdrive po hrebeni po skalach do 2641 (taky pekne palilo), sesup po snehovych polich (severni rokle) do cca 2450 a potom byla ta nejvetsi vyhen dolu po jiznim svahu do 1670.
Vcera melo byt podle Meteobkue na Pateriolu (3056m) nejakych 18 stupnu, dnes "jen" 17, bo jde boure. A jak byla manzelka se synem na Weisskugeli (3738m), ledovec, melo byt 13, skutecny stav zjistim, az si nahrajeme z Garmina data z cidla.
Dnes na chate Ascherhute (2256m) v 11 hod 29 stupnu na jejich certifikovane meteostanici... :nasranost:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv črc 25, 2019 14:33

Jo, a i kdyz je v lete uz druha delsi vlna extremniho horka, na horach je stale na mnoha mistech snehu jak byva v kvetnu nebo i drive. Kupodivu ale je to silne lokalni. Jsem se podivoval, ze prakticky stejne orientovany hreben ve stejne vysi, stejny (ne)porostmi i cca stejny teren, slunce na to sviti cca stejne od sebe asi 400 m - a na jednom je snrhovych poli habadej, na druhem jen sem-tam flicek.
A neni to jedine podobne misto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv črc 25, 2019 18:14

Dneska jsem prosel peklem. 12 km za necele dve hodiny, vetsinou na slunci. 35 stupnu, po navratu jsem byl o dve kila lehci. Na dvoumetrove skalce, co si ji obvykle vylezu, jsem si spalil ruce, cerne kameny :)

A to jsem po navratu domu jeste musel na rozpalenem balkone zachranovat zhroucena rajcata :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv črc 25, 2019 18:54

Mike, tak do Alp za par let uz nejspis jen v zime...

Na Matterhornu dva mrtvi od padajiciho bloku (ne klasicke sutraky, co tam litaji, ale utrhl se pry cely blok s jednim fixem), vsude okolo ctu od lidi jak se to vsecko sype, permafrost, co to drzel pohromade, je fuc, bude toho vic a vic...

Snehu byla spousta, vsak byla zase pozdne jarni nadilka. Bohuzel na odtavani permafrostu to nic nemeni.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv črc 25, 2019 19:12

:? nic moc, ale nejsou Alpy jako Alpy. V tech nizsich by se tohle dit nemelo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát črc 26, 2019 18:02

Dneska to same, zvazil jsem se pred i po a za dve hodiny na 12 km ztratil 2.4 kila. Vody, uz se mi trochu motala hlava. Hned jsem zas litr vypil :) Spotreba 2 deci na kilometr, to je vic, nez auto ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát črc 26, 2019 20:01

mike píše::? nic moc, ale nejsou Alpy jako Alpy. V tech nizsich by se tohle dit nemelo.
Tak to Te rychle vyvedu z omylu. I ty tritisicove ledovcove kopce jsou na tom stejne jako Materhorn. S ledovci neni zakladny problem, ze se roztapi od tepla zvrchu a ze nekde ustoupi od svahu a neda se na nej a pod. Meni se jejich struktura, ohriva se cely led a to meni sily vevnitr. Proto se najednou oteviraji trhliny - a to nekdy docela velke - tam, kde nikdy nebyly, ledovec se rozpada zevnitr, vznikaji tam jezirka, atd.
Meni se i sily ucinkujici na skaly na krajich, stejne tak i ten permafrost na kopcich, ktery drzi skaly - a ty najednou padaji, hory se doslova rozsypavaji. Potrva to par desetileti, ale videt to je uz ted.
Mimochodem, i z podobnych duvodu se stava, ze jdes po znacce, hledas dalsi, vidis jej na skalnim bloku 10x10x5m i vetsi, ale nezda se Ti misto - on totiz ten cely blok se 'sesunul' o par desitek metru, nekdy i s jistenim, dratem.

Jo, v Zermatu se taky vytvorilo jezero na ledovci, protrhlo se vcera nebo ve stredu a pekne potom "ricka" olyzovala domecky...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát črc 26, 2019 20:15

Jo, k pocasi v Alpach.
Dnes jsme meli pohodovy vylet, jen jsme poslouchali obcasne hromy od hlavneho hrebene, ale ani kapka na nas nespadla. Cestou domu jsme koukali, ze z te strany, kde jsme byli, jen o par km dal si kazdy potok pekne vytvoril hluboke koryto, obcas zabahnil celou stran. A potom jsme staly v kolone, jak hasici odbagrovavali obrovske hromady kameni zpod mostu. Muselo to byt teda pekne nadeleni poradna bourka.

Vcera jsem se radeji svezl docela rychle lanovkou dolu, jak jsem videl, jake mraky se nad hrebenem vytvareji. Dole i hrom byl slyset.
A dnes jsem si precetl, ze z Kaunertalu (to je na druhe strane hrebene, co jsem psal) evakuovali 40 uveznenych lidi, protoze vcera se pres Gletscherstrasse provalila vlna bahna a skal sily az 5 metru a ty lidi tam zustali uvezneni.

Takze kdyby se do Kaunertalu nekdo chystal, nejezdete. Cesta je zavalena a uzavrena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát črc 26, 2019 20:46

Myslel jsem jeste nizsi Alpy, kde led neni. Dolomity, Karnske Alpy atd. Tam uz davno nema co tat a taky je tam pekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod sobb » pát črc 26, 2019 23:04

Extermity počasí se ale budou projevovat bohužel i tam. A je fakt, že letní Alpy jsme už před lety odpískali jako docela nevhodné období.

Jinak, ne, že bychom nedali na předpovědi počasí, ale prostě jsme do toho Brna potřebovali zajet. Čtyřicet na teploměru auta se v našich končinách objevilo poprvé. A to jsme nikde nestáli, naskočilo to za jízdy.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod FrantaKrajta » pát črc 26, 2019 23:20

Mike, v Dolomitech to kvuli tajicimu permafrostu pada jeste o kus vic... na Brente loni spadly balvany velikosti maringotky tyden pred moji navstevou, na zbytek ledovce. Feratu to znacne ztizilo o vystup po strmejsim ledu bezpecnejsi stranou. I jinde jsem tam videl odpadle cele bloky jeste s kusama kotev zajistene cesty. Proste to bude padat vic a vic. Mozna nizsi polohy ok, ale kde to vyse drzel permafrost, to vsecko jde do haje. Normalky budou loterie, klasicke lehci vystupy kuloary v lete sebevrazedne...
Naposledy upravil FrantaKrajta dne sob črc 27, 2019 0:27, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob črc 27, 2019 0:18

@FK: myslel jsem oblasti, kde permafrost uz davno neni. Myslim, ze v Dolomitech je jich vetsina, tech vysokych se zbytky ledovcu zas tak moc neni.

@sobb: rozpaleny asfalt je mrcha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob črc 27, 2019 11:27

Neska (teda fčera večur) jim to zase vyšlo, na minutu. Předpodvídali, že sa to v noci zatáhne a model ukazoval, že v šest ráno u nás začne scát. A dyž sem v šest šel pro chleba, tak opravdu začínalo scát. =D>

Než sem posnídal a kafe, tak zase přestalo, ale protože su už zkušený (čti: starý), taxem to vyhodnotil že žádný bajk ani vycházka za humna (polehku) ale pěkně na Kopec s plnou polní v batohu. A taky že jo, celou cestu nahoru bylo dusno, že byse člověk i kantnul a od západu hřmělo čímdáltímblíž. Na sestupu ňa to chytlo, jaxem byl ráth za gorateks v batohu (a hned taky i na mně). Než sem došel k pindici, bylo po všem a už zase sfítila zoncna a já sflíkal úplně mokré gorateksy. :twisted:

Fajny výlet, bo sem tam byl (opět a zase) sám. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » sob črc 27, 2019 11:39

apuka píše:No a kdy bys chtel chodit?

já chodím krom léta, těch nevýhod chození v letě po horách je víc než jen vysoké teploty, třeba nebezpečí letních bouřek, plno turistů, otevřené chaty, lanovky v provozu, nedostatek vody, pro mě samé nevýhody
apuka píše:Jo, v neposledni rade - z nas tri je jeden student, jedna uci na VS. Myslis, ze by bylo jednoduche si zajet na dva tydny mimo doby vyuky?

každý je strůjcem svého štěstí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » sob črc 27, 2019 13:29

mike píše:myslel jsem oblasti, kde permafrost uz davno neni.
I tam se vliv oteplovani projevuje. Mas vyssi teplotu, skala se vice zahreje, tj. i vice roztahne, meni se pnuti a jine sily. Vytvori se mezi skalami vetsi skvira, tam se dostane v zime vice "materialu" i vody, to zase tlaci vice, resp. brani vice v pnuti, atd. Vyslednici jsou odpadavajici se kusy.
Navic i ty deste a boure jsou (v prumeru) ponekud jine. Zazivam to i ted tady. Nikdy nebylo tolik sesuvu a v takovem rozsahu. Jak jsem psal o Kaunertalu, dnes jsem cetl o Pitztali, vidim tady v Paznauntale, co jeden "desticek" udelal, jednoduse si napr. voda udelala korytisko jak hrom pres svah, vzala pulku svahu (samozrejme prohanim, bylo to tak jen na casti svahu) a banho i kameni vzala do udoli. A to na nekolika mistech.
Skoro kazdou letni dovolenou v Alpach v poslednich letech zazivam velke zaplavy v okoli, sesuvy, a pod. Kupodivu, predtim nejakych 10 let vubec nic, max. horko.
Toto se odehrava i v hodne nizkych Alpach. Bohuzel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod GreyMouse » pon črc 29, 2019 14:10

mike píše:Dneska to same, zvazil jsem se pred i po a za dve hodiny na 12 km ztratil 2.4 kila. Vody, uz se mi trochu motala hlava.

Si na tohle vzpomeň až se zase budeš smát těm co si berou flašku s vodou, když se jdou ven zapotit :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon črc 29, 2019 19:20

Jj, vzpomenu a budu se jim smat jeste vic ;-) Protoze tohle byl v podstate extrem. Dve hodiny rychle chuze na slunci, pricemz bylo 36 ve stinu. A ani to mne nezrusilo, jestli to vubec byla dehydratace, tak velmi lehka, zazil jsem mnohem horsi.

Obvykle tu flasku maji behny, ktere bezi tak rychle, ze je predchazim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod GreyMouse » pon črc 29, 2019 23:03

Ne každý má potřebu být sám sobě Mengelem a testovat, kolik vydrží než zkolabuje ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Pokec