Strava u běhu

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Strava u běhu

Příspěvekod kacule » úte črc 9, 2019 13:54

Ahoj, trápí mě problém neustálého hladu.
Běhám rekreačně, cca 5 - 8 km obden dle chuti, pomalým tempem. Prokládám to chůzí (denně cca 8 - 16 km) a o víkendech (ne všech) horskou turistikou. Spím dost, cca 8 hodin denně. Snažím se jíst vyváženě a zdravě, zeleninu+ovoce, hodně bílkovin, dostatek sacharidů, tuků střídmě. Jenže i když si myslím, že to mám poskládané dobře, mám neustále hlad. Vždy po jídle mám ještě hlad, či chuť na sladké, to v období neběhání vůbec nemívám. Mohu se zeptat, jak cca máte poskládaný jídelníček vy, co trénujete podobně, nebo i víc? Nechci kvůli běhání přibrat :D
kacule
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 9, 2019 13:37

Re: Strava u běhu

Příspěvekod mike » úte črc 9, 2019 16:13

To je nejaka provokace? :twisted:

Mozna napis, kolik meris a vazis a kolik ti asi je. Jestli mas furt hlad, tak telo asi potrebuje energii. Timhle zpusobem naberes svaly a na tom neni nic spatneho, naopak :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Strava u běhu

Příspěvekod Stani » úte črc 9, 2019 16:48

Behávam pravidelne - toto leto v auguste to bude presne 15 rokov - a pocit hladu som mal len v prípade, že som zvýšil objemy, resp. tempo, ale skôr tie objemy. Chvílku trvalo, kým sa nastavil aj metabolizmus, ale to bolo len v začiatkoch behávania.

5-8 km na deň, aj keby len každý druhý deň, je slušný základ pre rekre beh. Jedálniček máš dobrý, je to klasika, pridal by som mäso - kuracie.

Proste to zhrniem do jednej vety - nacpi sa konečne do sýtosti :D . Zjavne máš výdaj vyšší ako príjem, i keď nepíšeš svoje telesné parametre, či si pomerne začínajúci bežec, alebo už máš niečo odbehnuté.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Strava u běhu

Příspěvekod Biert » čtv led 23, 2020 15:59

ja to mam podobne. Vzdy,ked cvicim, zdvihne sa mi apetit, preto sa snazim cvicit neskor vecer,aby som tolko nejedol.. To bude spojene s metabolizmom, kvoli tomu, ze behas sa ti zrychli a chce viac prijimat (teda apson ja si to tak davam dokopy)
Biert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 23, 2020 15:47

Re: Strava u běhu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 16:31

kacule píše:Nechci kvůli běhání přibrat :D
Tak na to teda pozor, jestli mas kvuli sportu vyssi energeticke vydaje nez prijmy (coz mozna jo). Najdi si "Relative Energy Deficiency in Sport", tyka se zen i muzu, nejen vrcholovych sportovcu a neni to dlouhodobe nic prijemneho. A nerad se o zdravi na internetovych forech, ale s nejakym dobrym internistou/kou ci dietologem/kou :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Strava u běhu

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 16:37

FrantaKrajta píše:A nerad se o zdravi na internetovych forech, ale s nejakym dobrym internistou/kou ci dietologem/kou :)

Tak tohle bych chtel videt v praxi ;-) Nebo snad znas takoveho doktora, ktery by se o tomhle byl ochoten bavit? Zvlast internista, ti mivaji uplne jine starosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Strava u běhu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 17:25

mike píše:Tak tohle bych chtel videt v praxi ;-) Nebo snad znas takoveho doktora, ktery by se o tomhle byl ochoten bavit? Zvlast internista, ti mivaji uplne jine starosti.
Ano, znam, ale nepodelim se :D Takovi se totiz vyvazuji zlatem ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Strava u běhu

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 18:12

A o tom to je... proc to teda radis tazatelce? Ocekavas snad za tip na doktora nejakou protisluzbu? :twisted:

To ti asi nevyjde, jelikoz tu byla naposled pred pul rokem 36 minut po odeslani dotazu :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Strava u běhu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 18:38

mike píše:A o tom to je... proc to teda radis tazatelce? Ocekavas snad [...]

Ale no tak :evil:
Proste reaguji na posloupnost, nekropostovat (odpovidat na pul roku stare vlakno) zacal Biert :) Nemusim pak hned videt, jak je ten puvodni dotaz stary. A protoze kdyz ma nekdo presto, ze ji "vyvazenou stravu" po behani porad hlad, budto ji malo (coz pak muze zapricinit zase zdravotni problemy jako jsem zminoval) nebo by to mel resit s doktorem, a ne radama vseznalku na nejakem internetu :twisted:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Strava u běhu

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 18:55

Pul roku mi nepripada jako extra nekroposting, to ty si na takove veci obvykle stezujes ;-) Spis mne zarazilo, ze nekdo napise dotaz a pak uz se ani nepodiva na odpovedi... neni to prvni pripad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Strava u běhu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 20:00

mike píše:Spis mne zarazilo, ze nekdo napise dotaz a pak uz se ani nepodiva na odpovedi...
Treba pribral/a a uz to neresi? ;) Nebo uz nema hlad, porad beha, ale vic k tomu ji? Nebo nasel/a dobreho doktora? Nebo spamer, ktery to pozdeji zedituje na reklamni prispevek (to uz by se ale asi davno stalo)? Kdo vi... At to dobre :t:t :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Strava u běhu

Příspěvekod apuka » čtv led 23, 2020 21:25

FrantaKrajta píše:Treba pribral/a a uz to neresi? ;) Nebo uz nema hlad, porad beha, ale vic k tomu ji? Nebo nasel/a dobreho doktora? Nebo spamer, ktery to pozdeji zedituje na reklamni prispevek (to uz by se ale asi davno stalo)? Kdo vi
Nebo uplne jednoduse sem chodil/a mnohem casteji - jen se neprihlasil/a. Kdyz nemas zaple automaticke prihlasovani, je to pomerne bezne, ze si spustis stranku, kouknes, co chces bez prihlaseni a prihlasis se jen, kdyz chces neco napsat. A takovou navstevu asi nezjistis lehce, dokonce i kdyby se evidovali anonymni navstevy podle IP, tak ty se s konkretnim uzivatelem nemusi dobre sparovavat, staci dynamicke pridelovani od providera. Ja se taky bezne koukam min. ze sesti ruznych zarizeni a nektere jeste pripojene pres ruzne poskytovatele.
Naposledy upravil apuka dne čtv led 23, 2020 22:28, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Strava u běhu

Příspěvekod booze » čtv led 23, 2020 21:43

No a ta strava u behu je teda jaka?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Zpět na Běhání