Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky, kytky

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod FrantaKrajta » úte črc 2, 2019 21:06

Se tezko radi, kdyz nevime, jak to zavlazujes, jestli je mas nekde polozene, povesene a pod. :)
Co ty barely pro kancelarske vydejniky vody? To je nejakych snad 20l, a kdyz jsme to kdysi jeste v praci meli (neprislo to moc ekologicke ani nezavadne, kdyz tam ta voda stoji na slunicku, a kohoutkova je casto lepsi), nehroutily se :)
Hranate 5l PET s vodou se prodavaly taky, kojeneckou nebo destilkou, nejaky 5l tu mam, ale je nejspis vsechno nafouknute z toho klasickeho polotovaru na PETky, tj. male "zkumavky", tj. tenke steny.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » úte črc 2, 2019 21:11

Vsak ja nepotrebuju poradit, jak zavlazovat, to mam vymyslene a vyzkousene ;-) Ptal jsem se, kde koupit prazdne PETky.

Barely maji 18 litru, jsou kulate a moc siroke. Hlavne se ale nedaji zavrit, potrebuju, aby ta vec mela vzduchotesne viko, ktere udrzi vahu celeho objemu vody (takze mensi prumer/plocha je lepsi). Viko na kanystru je OK, vicka na PETce taky staci, kdyz se dotahnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » úte črc 2, 2019 21:22

Me zavlazovani vypada takhle (25 litrovy kanystr):
zavlazovani.jpg

Cista fyzika, spojene nadoby a tlak vzduchu :) Potrebuje to ale nadobu, ve ktere to stoji a udrzuje se hladina, proto jsou siroke a kulate nevhodne. Chci pouzit tohle a do toho by se mohlo vejit i tech 50 litru v rozumne tvarovanych PETkach. Plochu je potreba vyuzit a tim se taky zmensi odparovani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod FrantaKrajta » úte črc 2, 2019 21:44

Vsak zkus tu 5l hranatou kojeneckou PET, sousedi ti experiment pohlidaji :)
Nebo pekne 1.5l hranate mela VodaVoda, ale ty uz sem nedovazi, to bys musel na vylet do Srbska :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » úte črc 2, 2019 21:53

Tu jsem nikde nevidel, ale kouknu se. Porad ale plati puvodni dotaz, kdyby nekdo vedel o takovem obchode.

1.5 litrove PETky funguji i klasicke kulate od Mattonky, ale pri vetsim mnozstvi je s tim strasna prace, musis je plnit po jedne. Chce to nejaky kompromis mezi objemem a pevnosti. Idealni by byla sada 25 litrovych kanystru, jenze predem nevim, ktery vydrzi a vratit po navrtani nelze ;-)

Experiment klidne udelam i v kuchyni, netreba umyvat sousedum balkon. Ono to neni spatne vyzkouset predem a idealne ve vane, nektere efekty jsou celkem prekvapive ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod karaya1 » stř črc 3, 2019 8:23

Proč vlastně nefunguje kanystr s kohoutkem? Kohoutek nedá tlak vody?
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod GreyMouse » stř črc 3, 2019 11:30

@mike: Třílitrové obaly od sirupu mi na tohle fungovaly a nehroutily se (jo, vím, že jinak to nesplňuje zadání, protože to není hranaté a má to zbytečný obsah; čistě jen info že 3litrová PETka může být použitelná :))

Destilka z DM má sice jen 2 litry, ale vypadá trochu hranatá a mohla by být snadno k sehnání. Podobně i tahle kojenecká voda by snad mohla jít koupit v Tescu. Jen nevím jak je to s hranatostí, na různých fotkách vypadá různě, je možné, že některé jsou neaktuální. Ale z přítomnosti držadla, bych usoudila, že materiál bude docela pevný.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod karaya1 » stř črc 3, 2019 13:14

Nějaké velké Nartes kojenecké vody jsme doma měli :wink: a materiál držadla je jiný než materiál obalu (je tam "nacvaklý"). Nicméně i tak je ten 5l kanystr hranatý (aspoň ještě celkem nedávno byl) a určitě pevnější než běžná petka.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » stř črc 3, 2019 14:50

karaya1 píše:Proč vlastně nefunguje kanystr s kohoutkem? Kohoutek nedá tlak vody?

Naopak, tlak vody neda kohoutek ;-) Jedno z prekvapeni pri vyvoji, kanystr potrebuje minimalne 8 mm diru, jinak netece. Pouzivam 10 mm. U PETky staci o neco min, jelikoz ma slabsi stenu, minimum je tusim 5 - 6 mm. No a kohoutek je jednak uzky a jednak dlouhy, takze IMO bez sance. Ne ze bych to zkousel, prislo mi to predem jasne. Jestli mas takovy doma, tak staci jednoduchy pokus. Naplnit kanystr, poradne utahnout, aby neprisaval vzduch horem a otevrit kohoutek.

Myslim, ze to drzi povrchove napeti vody. Ona ta sila, ktera na povrch pusobi, je celkem mala. Jestli se nepletu, tak tiha sloupce vody o danem prumeru, takze pro 8 mm a 40 cm kanystr odpovida vaze asi 20 g, to je nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » stř črc 3, 2019 14:54

GreyMouse píše:@mike: Třílitrové obaly od sirupu mi na tohle fungovaly a nehroutily se (jo, vím, že jinak to nesplňuje zadání, protože to není hranaté a má to zbytečný obsah; čistě jen info že 3litrová PETka může být použitelná :))

Diky, ono bude zalezet na konkretni flasce. Sile steny a tvaru. Tipuju, ze hranice bude prave nekde mezi 3 - 5 litry.

GreyMouse píše:Destilka z DM má sice jen 2 litry, ale vypadá trochu hranatá a mohla by být snadno k sehnání.

2 litry je celkem malo a navic by to znamenalo dotahnout domu tak 40 kilo tohodle, pro coz nemam dalsi vyuziti, a to nemluvim o ekonomicke strance veci, to uz by se lip vyplatily ty 5 litrove kanystry ;-)

Na tu kojeneckou vodu kouknu, myslim, ze jsem neco takoveho videl v deBille.

Ale furt by mi prislo lepsi koupit nekde prazdne PETky... fakt nikdo o nicem takovem nevi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod GreyMouse » stř črc 3, 2019 16:01

Našla jsem nějaké hranaté PET kanystříky pro vinaře. Poslala bych tě zeptat se někam, kde stáčejí víno, jen mám pocit, že už je to nějak zakázaný (omezený?), takže z toho asi nic nebude :?

Zkus tu kojeneckou s držadlem, pokud seženeš. Řekla bych, že to držadlo potřebuje nějakou oporu (tj. silnější materiál) aby se láhev nehroutila už při běžném vylévání. Aspoň mi to tak připadalo u toho kanystříku od šťávy. BTW, jednou jsem vážila dvě půllitrové PETky. Ta pevnější vážila skoro dvakrát tolik, co ta, která šla zmačkat pomalu jako papír. Takže rozdíly jsou dost velké.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » stř črc 3, 2019 18:33

Na to jsem taky narazil, jenze kde v Praze staceji vino? :-k Na podzim byva obcas na ulici videt ohavna parodie na burak, ale tam bud staceji do prinesenych nebo maji nejake bezne kulate max 2 litry.

Stavil jsem se v DM, tu destilku tam meli, ale pomer cena/vykon fakt spatny, to uz muzu pouzit ty 1.5 litrove PETky, kterych mam doma dost (piju mineralky) a "zadarmo". Pak v deBille, kde driv tu kojeneckou vodu urcite mivali a ted uz ne. Co zrusili konkurenci o kus dal, tak to tam strasne upada a ubyva sortimentu, vedouci je debil ](*,) Cestou zpatky jsem jeste probehl Penny, tam meli ty tve sirupy nebo neco velmi podobneho. Kdybych to kupoval, tak je zkusim, ale nekupuju, co bych s tim delal ;-)

Jo, na vaze zalezi, cim vic, tim lip. Bohuzel snaha je spis materialem setrit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod karaya1 » stř črc 3, 2019 20:25

Teď jsem si znovu prohlédl ty 5l kojenecké kanystry - materiál je o dost pevnější než běžná petka, držadlo ještě víc, ale je na kanystr jen "nacvaklé". Je to hranaté, tak by to mohlo odpovídat požadavkům. Rozměry zhruba 15 x 15 x 35 cm. Pokud si dobře vzpomínám, byly k dostání v Albertu (těch velkých) a Globusu. Jestli jinde, to už nevím.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » stř črc 3, 2019 22:46

Diky, v Blbertu bych se mohl taky stavit, to mne nenapadlo, nechodim tam ;-) Rozmerove ale nic moc, do boxu z bauhausu by se mi jich veslo jen 6 tj. 30 l. Mohl bych je ale dorovnat 1.5 litrovyma PETkama, coz by mohlo dat dalsich 10.

Kdyz je mas doma, muzes udelat pokus ;-) Jestli se pri vytekani nezdeformuji. Chce to 8 - 10 mm diru par cm nade dnem, ucpat prstem, napustit, pevne zavrit, dat do drezu a nechat vytekat. Nemusi se zhroutit hned, klidne i nekde v polovine nebo tretine. Asi by bylo zajimave namodelovat, jake sily tam vlastne pusobi a jak se behem vytekani meni :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » čtv črc 4, 2019 19:06

V jednom Blbertu nic nemeli, ale v druhem jo. Nejsem si jisty, jestli je ta flaska dost silna, aby se nezhroutila. Je sice pravda, ze kdyz ji to pitome drzadlo neudrzelo a vypadla mi na zem, tak prezila, ale plna je pevnejsi. Navic ma celkem spatny pomer plocha/objem a to drzadlo bere aspon litr z objemu. Plus spatny pomer cena/vykon, aspon v tom Blbertu, za 45 Kc uz si muzu koupit 5 litrovy kanystrik a ten urcite vydrzi vic.

Prekvapive tam ale meli 2 litrove Dobre vody, myslel jsem, ze se uz nedelaji. Lepsi pomer cena/vykon nez ty flasky z DM a navic bych tu vodu normalne vypil. Plus dobry pomer plocha/objem. Akorat ta prace s tim, dva litry je furt malo... Kdyby se nekde dalo sehnat aspon tohle...

BTW, chtel jsem koupit neco malo k jidlu a presto, ze jsem probehnul dva Blberty, tak jsem musel do Billy. Nemeli tam nic, co bych koupil, bych snad umrel hlady, kdyby nebylo nic jineho :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod GreyMouse » čtv črc 11, 2019 11:15

Pokud to ještě řešíš, tak bych pro tebe měla výsledky pokusu. Kanystřík od kojenecké vody Nartes s držátkem funguje dobře, bezdržátkový od Aqua Bella v horní části celkem kolabuje. Na začátku vyteklo docela dost vody, i když přes okraj misky do které jsem ho postavila nevytekla. Ale jeho bezpečností bych si jistá nebyla. Já je mám oba u květináčů venku, takže při neplánované potopě by se maximálně zalil trávník, ale na balkóně... fakt nevím. Musel bys udělat víc pokusů. Výhodou je, že k vytečení většího množství vody dojde hned na začátku, kdy bys měl situaci pod kontrolou. BTW, otvory jsem několikrát zvětšovala, aby se vytékání "nezaseklo", skončilo to přibližně u oválků 1 na 1,5 cm.

Snad je z fotek aspoň něco poznat, nešlo mi to moc vyfotit. Rozdíl je v té horní části, kde se kanystr zužuje. Růžový bez problému drží tvar, modrý se podtlakem promáčknul na všech čtyřech stranách.
Nartes.jpg

AquaBella.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » čtv črc 11, 2019 17:27

Diky :) Pekne zhrouceni, tohle je presne duvod, proc delat prvni pokusy ve vane. Vyteceni na zacatku je normalni, zvlast u vetsich kanystru, z 25 litroveho odtece nekolik litru, nez se steny prohnou. Hrouceni je ale jina vec, to se zastavit nemusi nebo az po delsi dobe. Tohle mi dela jeden 25 litrovy kanystr. Na zacatku normalne vytece, pak funguje, ale nekdy v pulce se "prolomi" jeden z rohu dovnitr, kanystr se zacne skladat a postupne tecou litry vody a nechce se to dlouho zastavit, takze truhliky pretecou a sousedi maji na balkone bazen :? Bohuzel je to kus od kusu, druhy uplne stejny funguje uz treti rok bez problemu.

Muzes kdyz tak ty flasky nekdy zvazit? Nartes bez drzadla ;-)

10 mm kulata dira mi funguje u vseho, delam ji vrtakem. Vetsi neni vylozene na skodu, jen to pak muze delat vetsi bubliny a to neni idealni, protoze pak muze vletet vzduch do hadicky a je konec spojenym nadobam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod GreyMouse » čtv črc 11, 2019 23:34

Aqua Bella 83 g, Nartes 150 g. Obojí bez víčka, Nartes i bez držadla. Rozdíl docela velký, ale celkem vystihuje rozdílné chování. Při rychlém odtékání vody se kanystr Aqua Bella jakž takž vracel do původního tvaru, ale dnes, kdy už stál v misce s vodou, která odtékala jen pomalu a byl zdeformovaný několik hodin, se mu po vypuštění vody do původního tvaru nechtělo. Trocha násilí k částečné nápravě pomohla, ale kdo ví, kolik opakování by vydržel. Kdybych si já vybírala z těchto dvou, jednoznačně bych si vybrala Nartes. Držadlo sice moc nedrží, ale jinak vypadá použitelně.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » čtv črc 11, 2019 23:54

Jo, chovani rozdil odpovida. Holt to chce vic materialu. Do puvodniho tvaru se PETka nejlip dostane nafouknutim a ze by se vylozene poskodila bych se az tak nebal, jde spis o tu vytecenou vodu. Kdyby bylo na vyber jen z techto dvou, tak je to jasne, ale mne jako nejrozumnejsi varianta zacinaji jevit kanystry. 5 nebo 10 litru, tam snad zhrouceni hrozit nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » čtv črc 25, 2019 18:20

Dneska doslo k velkemu rajcatozhrouceni. Truhlik se dvema dvoumetrovymi rajcaty lehnul, ac byly tycky prilepeny sirokou paskou k ramu okna. Asi lepidlo nevydrzelo to horko. Pristi rok tam budu muset zavrtat hacky.

Prisel jsem o krasnou dzungli :? A skoro kilo rajcat, zralych by z toho bylo tak dve. Dal jsem je do krabice, treba jeste dojdou... Polamane vetve jsem holt musel ustrihnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod sobb » sob črc 27, 2019 15:07

Nejspíš to znáš, ale kdyby náhodou ne - přidej do krabice s rajčaty nějaký jablko. Uvolňuje se z něj ethylen, což podporuje dozrávání.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » sob črc 27, 2019 22:41

Znam, ale nemam doma jablko. Musim nejake koupit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod GreyMouse » sob črc 27, 2019 23:17

Mně se na dozrávání osvědčilo naskládat rajčata do sklenice od okurek a nechat na parapetu (na světle, ale ne na přímém slunci; nezavírat, maximálně přikrýt něčím prodyšným (ubrousek), aby se nezapařovaly, ale ani zbytečně nevysychaly). Ale provozovala jsem to jen na podzim s posledními otrhanými kusy před mrazy, takže při normálních teplotách a ne při vedrech jaká jsou teď :roll:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » sob črc 27, 2019 23:25

Mam je v pruhledne krabicce na jidlo a viko na ni volne polozene. Mozna bude ubrousek lepsi.

Vedro mi nektera rajcata upeklo zaziva, aspon si tohle jinak nedovedu vysvetlit. Plechovy parapet je rozpaleny, karton jsem tam dal az kdyz jsem si toho vsimnul:
rajcata_pecena.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 28, 2019 7:25

Kanistry na 5l destilované vody jsou často z PE a mají vyšší odolnost (jsou mléčně zabarvené). Vetší objemy kup plastový kanystr na PHM (10l / 20l). U nás v každém železářství, průmyslovém zboží nebo ZZN, pozor kanystr na PHM je černý a nemáš možnost kontroly hladiny. V ZZN lze koupit vícero různých nadob objemu a tvarů.

Mám letos jen 4 rostliny. Nějak mi to nejde. Jedna rostlina "nabootuje" květy, ale už se nepřeklopí do plodů. #-o
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod booze » ned črc 28, 2019 12:12

Podzimni zelene muzes zabalit do novin a dojdou ti tak v lednu.
@mike tem tvojim rajcatum nalej kristalon vitality komplex maji malo zeleza. Otrhej spodni vetve a prihrn koreny. Jo a hlavne si umyj okna. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 19:48

Proc myslis, ze maji malo zeleza? Kristalon jim obcas davam. Problem byl u jine rostliny s nedostatkem vapniku, cernaly spicky rajcat. Asi kvuli vedrum v cervnu, byla na kraji. To jsem vyresil hnojivem na list.

Umyt okna? Proc? Vzdyt je pres ne jeste videt [-( Uz ale vim, kdes byl. Zadna odvykacka, nechal ses presit na zenskou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 19:51

vonkreuz píše:Vetší objemy kup plastový kanystr na PHM (10l / 20l). U nás v každém železářství, průmyslovém zboží nebo ZZN, pozor kanystr na PHM je černý a nemáš možnost kontroly hladiny.

Potrebuju videt hladinu a navic bych rad, aby nadoby byly na pitnou vodu, prece jen ta rajcata jim ;-) Pouzivam kanystry z HDPE, ale tlak je celkem deformuje, chtelo by to vetsi silu steny. Ale krome jednoho, ktery se vylozene hrouti, je to pouzitelne.

vonkreuz píše:Mám letos jen 4 rostliny. Nějak mi to nejde. Jedna rostlina "nabootuje" květy, ale už se nepřeklopí do plodů. #-o

Maly kvetinac? Malo vody? Malo slunce? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod booze » ned črc 28, 2019 20:59

Ta nekroza u rajcat od slunce byva v kombinaci se spatnym druhem substratu, ktery ma vysoky obsah dusiku. Pokud je pestujes v kyblu, tak vrchni koreny muzou byt odhalene a rostlina je tim oslabena. Ten kristalon ti pomuze udret rovnovahu v hline.
Jinak pokud si nejsi jisty, ze ta nekroza je od slunce rajcata utrhni a vyhod, at ti to nenaleze na zbytek.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pěstitelské vlákno - zahrádka, rajčata, papriky, bylinky

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 21:06

Jsem si na 99 % jisty, ze je to od slunce a rozpaleneho parapetu. Je to jen na rajcatech, co na nem lezi.

Jsou v samozavlazovacich kvetinacich a koreny odhalene nejsou. Substrat dostaly kvalitni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec