Výběr cestovního pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Prochycz » pon čer 25, 2018 11:11

Ahoj,

rád bych se zeptal na doporučení ohledně cestovního pojištění. Zkoumám to už týden a akorát jsem z toho víc zmatený. :) V zahraničí (Asie) budu pravděpodobně minimálně 6 měsíců. V nejvyšší výšce budu pravděpodobně v 5400 m n.m., kdyby byl čas a síly, tak možná i 6000 m n. m. Jinak budu spíš v teplejších částech Asie, jako Filipíny, Barma, Malajsie apod. Je dost pravděpodobný, že budu surfovat, potápět ale jen menší hloubky.

Ze všech pojišťoven, které jsem prolezl, mi vychází asi nejlépe True Traveller, kde asi za 7 měsíců zaplatím 350 GBP, což je cca 10k. V té ceně je zahrnuto pojištění pro extrémní sporty, což turistika ve výšce 5500 je. Případná záchranná operace s helikoptérou tam je taky s poplatkem 700 GBP, což bych nějak přežil. Teda doufám, že to nebude nutné, ale člověk nikdy neví a nerad bych něco podcenil.

Napadlo mě, že bych to rozdělil nějak na dvě části, jelikož v Nepálu budu asi jen měsíc, ale moc výhodně mi to nevycházelo. Surfing u True Traveller je zahrnut v obyčejných sportech, český pojišťovny ho mají většinou v rizikových sportech.

Český pojišťovny většinou téhle nabídce konkurovat nemůžou se mi zdá. Ale je možný, že jsem něco možná přehlédl.

Děkuji za případné rady. :)
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Hafi » pon čer 25, 2018 13:54

Jen nadhodím k prostudování: Uniqa via ČHS s Svět 180? To vyjde i s členstvím asi na 3500 Kč a na první dobrou mi nenapadá, co by mohl být zásadní problém či výluka.
Edit: tedy problém je, že je to na kalendářní rok...záleží, kdy to potřebuješ a jestli bys to nemusel platit dvakrát.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Prochycz » pon čer 25, 2018 14:11

Díky za odpověď.

Na Uniqu jsem koukal, ale po přečtení recenzí se ji raději pokusím obloukem vyhnout.

https://pujcko.cz/pojistovna-uniqa/
https://najisto.centrum.cz/19491/uniqa- ... hodnoceni/

Problém by taky byl ohledně Nepálu: vysokohorská turistika nad 5.000 m n. m. je u nich bráno jako nepojistitelná událost. Sice v tak vysoký výšce budeme jenom chvíli, ale mám celkem ověřeno, že Murphyho zákony fungují spolehlivě a nerad bych v tomhle směru riskoval kvůli "pár tisícům".
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Hafi » pon čer 25, 2018 14:23

Přes horosvaz jsou ty podmínky volnější, např. to tam není to omezení na 5000 m. Ohledně anonymních hodnocení na netu jsem velmi skeptický. Pokud to není práce konkurence, tak to většinou je zkreslená verze pojištěného, který se snaží pojišťovně pomstít. Samozřejmě to tak by nemusí, jen bych to bral s rezervou. Možná i ta vymahatelnost bude v rámci jedné velké rámcové smlouvy lepší. Ale zkušenost nemám naštěstí ani dobrou ani špatnou. A když nad tím přemýšlím, tak když se kamarádka před pár lety propíchla klackem na Sardinii, tak pojišťovna byla prý velmi v pohodě a myslím, že to byla právě Uniqa. Zkusím ověřit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Prochycz » pon čer 25, 2018 14:36

Pokud by tě to příliš neobtěžovalo, tak by to přišlo vhod.

Jinak ano, vím, že je dost možný, že ty negativní recenze může psát konkurence, aby nalákali ovečky do svých rukou, ale zase podle něčeho se orientovat člověk musí. Bohužel ten vzorek recenzentů je tak malý, že těžko říct, kolik toho napíší skuteční klienti. To např. u toho True Travelleru si můžu být téměr jistý, že tam se nespálím, kde z 923 recenzí je jen 1% hodnoceno negativně. Teda věřím, že tu pojišťovnu nebudu muset ani jednou využít. :)

To s těmi 5 000 m n.m. jsem vzal z podmínek, které jsou odkázány na horosvaz.cz
https://www.horosvaz.cz/res/archive/182 ... 1513348587

Zkusím jim zaslat dotaz a uvidím.
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Hafi » pon čer 25, 2018 14:52

No a dyk tam máš napsaný, že pro tu rámcovou smlouvu ten bod o nepojistitelných sportech neplatí.
Ad Sardinie: jsem na 95 % přesvědčen, že to byla Uniqa. Dohledám to snad někde v mailech.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Prochycz » pon čer 25, 2018 15:01

Omlouvám jsem, jsem blbej, nějak jsem si toho jasně červeného písma nevšiml. :roll: ](*,)
Prochycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 6, 2018 11:46

Cestovni pojisteni pro polarni oblast (Laponsko)

Příspěvekod Jelda » pon úno 4, 2019 14:18

Cestovni pojisteni pro polarni oblast (Laponsko)

Ahoj, chystam se na bezky mimo znacene trasy na severu Finska za polarnim kruhem. K memu nemilemu prekvapeni jsem nenasel pojistovnu, ktera by me tam pojistila (ani Alpenverein pojisteni se nevztahuje na polarni oblasti).
Nevite u koho by bylo mozne se pojistit? Na sever Skandinavie preci jezdi spousta lidi a nejedna se o tak extremni oblast, ktera by musela byt nepojistitelna dle meho nazoru...
Dekuji moc za jakoukoliv radu
Naposledy upravil sobb dne pon úno 4, 2019 17:58, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
Jelda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 4, 2019 14:00

Re: Cestovni pojisteni pro polarni oblast (Laponsko)

Příspěvekod apuka » pon úno 4, 2019 16:09

Mozna TI poradi sob. Ja jsem si jen vzpomenul na "rybarske pojisteni", mozna se muzes zeptat, jestli by do toho Tvuj pripad zapadl.
Taky bych se zeptal s konkretnim planem pobytu v nekterych konkretnich pojistovnach. VYluka se vztahuje ne na kazdou oblast za polarnim kruhem, ale "na rozsahle oblasti mimo obydli" s "extremnimi klimatickymi podminkami". Mozna ze Tvoje trasy pod to nemusi spadat.

Kazdopadne ale pocitej s tim, ze to nebude za cenu desetikacky za den... (viz prave to rybarske pojisteni...).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » pon úno 4, 2019 18:02

sobb poradí - Alpenverein. Pro pevninské oblasti Finska, Norska i Švédska tam pojištění normálně platí :wink:

Pokud by mi někdo něvěřil, tak odkaz tady :wink:

Jinak se dá zařídit i jiné komerční pojištění.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Jelda » pon úno 4, 2019 23:05

Dekuji moc! To nevedela ani slecna na Alpy.cz.
Nemas nahodou i link na podminky, kde by toto bylo napsano textove (ne jenom obrazek)? Dekuji
Jelda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 4, 2019 14:00

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » pon úno 4, 2019 23:43

To odkazované pdfko je link přímo z podmínkek - na této stránce (v odstavci Ausschlüsse für den Bereich Bergungskosten, heslo Polarkreises :) )

Spolu s tím, že vím, že jednu (i když už starší), na netu popisovanou pojistnou událost ve finském Laponsku, Alpenverein normálně pokryl, tak nemám až tak potřebu nad tím bádat ještě hlouběji. Pokud chceš nějaké další jejich prohlášení, tak musíš buď zapátrat, třeba jejich stránky ještě něco skrývají, anebo se poptat přímo v Rakousku.

BTW, kdy a kam vyrážíš?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Jelda » stř úno 6, 2019 12:07

Dekuju moc. Teda, neni to jednoduche najit i s detailnim popisem :D
Ano, zkusim jeste oprasit nemcinu a zeptat se primo v Rakousku. V Cesku ani na webu jsem zatim neuspel. Nasel jsem pouze nejake diskuze a zmineny pribeh pojistne udalosti. Vim, ze lidi tam jezdi s presvedcenim, ze to Alpenverein kryje, a asi tomu tak i je, ale rad bych to jeste nasel potvrzene v nejakych pojistnych podminkach s vyssi formalni hodnotou.
Pristi tyden do Urho Kekkonenu ;-)
Jestli zjistim neco noveho, tak jeste napisu. Myslim, ze by to mohlo zajimat vic lidi.
Jelda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 4, 2019 14:00

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » čtv úno 7, 2019 22:38

Jelda píše:Vim, ze lidi tam jezdi s presvedcenim, ze to Alpenverein kryje
Mám to stejně, docela mi ty informace z jejich webu stačí, přece jen je Alpenverein vcelku důvěryhodná společnost :)
Ale když zjistíš nějaké další vyjádření, tak se určitě poděl, čím víc info, tím lépe.

Akorát mi teď začala vrtat hlavou ta jejich definice pevniny. Jestli jsou do pojištění zahrnuty i ostrovy dostupné po mostech a tunely. Takže třeba Nordkapp nebo Lofoty. Nejspíš jo, ale bádat se mi po tom nechce :)

Tak si to užij a přeju mrazivé počasí, snad ta předpovídaná obleva nepřijde ... :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » pát úno 8, 2019 9:16

@sobb: tak to mas dost jasne (ten Tvuj link na obrazek je na strankach alpenverein.at primo u popisu podminek pojisteni, takze se to da brat jako vysvetlivka): "pevnini se rozumi mista, kam se da dostat po zemi". Je most "zeme"? asi ne. Otazne je to u tunelu, jestli "podzemi" je taky "zeme" :-).

Ale jinak bych se vazne obaval, ze se do toho ostrovy nezahrnuji, at mas tam pristup jakykoliv. Bohuzel, nikde nejsou presneji definovane podminky. Muzes ale napsat do pojistovny UNIQUA (ale do rakouskeho ustredi), jak je toto myslene. (Ne ze bych si myslel, ze dostanes smysluplnou odpoved, jak je znam... :wink:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » pát úno 8, 2019 14:13

Jak píšu výše - nemám potřebu nad tím bádat, jen mi došlo, že je to lehce nejasné. Ale na Lofotech a jiných ostrovech už jsme byli a na Nordkapp se rozhodně nechystám, to se raději zkusíme probojovat na Nordkinn :) Jen bych se celkem divila, kdyby zrovna takové normálně osídlené a turisticky navštevované Lofoty, Senja atd., do pojištění nespadaly.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Jelda » úte úno 26, 2019 17:02

Plneni pojistne udalosti jsem v praxi nastesti neoveril, ale z toho co jsem zjistil jsem tam mohl odjet s klidem, ze by to u Alpenvereinu nebyl problem. Zde je co jsem zjistil:
1) Z OEAV.cz mi obratem odpovedeli na email, ze pojisteni plati na finske/norske/svedske pevnine. Podminkou ale pry je existence cest, coz uz neni jasne co je tim presne mysleno (jestli znacene/ i neznacene atd...)
2) Z rakouskeho Alpenvereinu mi poslali vseobecny email ve kterem se taky zminovali o vyjimce pro pevninske oblasti Finska/Norska/Svedska. Pro vice informaci se odkazovali na svoji brozuru nebo pojistne podminky pojistovny. V techto oficialnich dokumentech jsem ale zadnou zminku o te vyjimce nenasel. Co se tyce pojmu pevnina, tak ta ma nasledujici definici: "Unter Festland wird jenes Land verstanden, das über den Landweg zu erreichen ist.", z cehoz bych chapal, ze pojisteni na ostrovech spojenych mostem/tunelem asi plati (, pokud "Landweg" je most/tunel) .
3) Z Alpenverein.cz mi odpovedeli po nejake dobe, ze se na to museli taky optat, a ze to tam plati. Tuto informaci nove pridali i na sve webovky.
Jelda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 4, 2019 14:00

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » úte úno 26, 2019 18:41

Dík za info. Takže v podstatě to samé, co jsem dávala ten odkaz výše :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Taurus » ned čer 23, 2019 15:20

Zdravím,
budu odjíždět na Slovensko na Velkou Fatru a chci se zeptat, co si případně pohlídat,aby cestovní pojištění obsahovalo a na jak vysokou částku doporučujete se pojistit? Já těm pojišťovákům moc nevěřím :-) Tak nějak tuším, že by to mělo obsahovat úhradu na transport do nemocnice včetně vrtulníku a zásah horské služby a taky nadmořskou výšku do které to pojištění platí. Co jsem si tady pročetl toto forum, tak tady zaznívají pojišťovny o kterých jsem dosud ani neslyšel, ale to asi bude na extrémnější výstupy. Já plánuji se pojistit u své pojišťovny, kde si platím běžné zdravotní pojištění. Díky za případné doporučení.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Taurus » ned čer 23, 2019 15:36

Tak ještě jsem dohledal, aby to pojištění obsahovalo převoz do nemocnice v ČR a případně převoz ostatků. Na to jsem vůbec nemyslel.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » ned čer 23, 2019 15:54

Ja nejak nevim, na co se vlastne ptas, kdyz jsi stejne rozhodnuty pouzit "svoji" pojistovnu...
Z tech spomenutych Alpenverein muzes vyloucit, to je na rocni pojisteni, ale jinak ostatni pojistovny, co si je tady pamatuji byly ty nejvetsi a nejrozsirenejsi v CR, takze pokud jsi o nich neslysel, je asi jen Tvuj problem :-).
Na SK by Ti uplne stacilo si i jen na miste pojistit na zasah HZS, myslim, ze to stoji neco nad 0,5 EUR na osobu a den (pokud chodis po znackach a mozna jeste ne po feratach) nebo dvojnasobek i s feratami a mimo znacky. Neresi to prevoz do CR, ani lecebne vylohy, to se vsak na evropskou zdravotni karticku moc nelysi od toho, co dostanes v CR, ani financne.
Jinak se ale podivej, na kolik (a za co) to vyjde u "Tve pojistovny" a srovnej to napr. s mnou doporucenou AXA v zakladu, ted dokonce najdes i s 55% slevou. Rozdily dokazou byt i dvojnasobek.
Jeste male upozorneni, co malokdo si uvedomuje: vsecny pojistovny maji vyluku z pojisteni, kdyz se Ti neco stane pod vlivem alkoholu. Coz je potom otazka, co si pod tim predstavit - nemusis byt namol, nekde staci, kdyz daji do vysledku krve, ze tam mas napr. 0,4 promile. Stejne tak kdyz porusujes mistni zakonne predpisy, pod co patri napr. i chuze mimo znacky v narodnich parcich nebo nocovani, kde je to zakazane. Pro pravnicke stouraly - ptal jsem se na to ve dvou pojistovnach a obe potvrdili, ze - pokud to budou mit v materialech, co dostanou - obe tyto veci mohou byt problemem. Zase je to otazka konkretniho likvidatora.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Taurus » ned čer 23, 2019 16:09

Ahoj, děkuji za reakci. Ptal jsem se na to, co si ohlídat, aby to cestovní pojištění do těchto míst obsahovalo. Já nejsem rozhodnutý se pojistit u své pojišťovny, spíš to bylo tak první, co mě napadlo, že bych to tam mohl mít levnější, než když se nechám na chvíli pojistit jinde. Neslyšel jsem o Alpenverein o těch ostatních ano.
Moc nerozumím tomu, co znamená pojistit se na místě. A na SK stačí pojistit jen HZS? Bez nákladu na převoz do nemocnice a ošetření, když tam skončím ve špitále? To se mi moc nezdá. Já tam jedu na 8 dní a to mi u mé pojišťovny vypočítala e-kalkulačka u nejvyššího plnění na nějakých 468 Kč u středního plnění to vychází o stovku levněji cca. Je to ale se vším všudy, transport do nemocnice, léčení, zásah horské služby, převoz zpět do ČR a to v případě i ostatků, atd Na tu AXU se podívám, díky.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Taurus » ned čer 23, 2019 16:37

No a taky jsem se ptal na jaký limit se pojistit. Jestli stačí pět mega nebo víc. Rozdíl bývá i tři stovky, ale asi na tom nemá smysl šetřit, kdyby k něčemu došlo.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » ned čer 23, 2019 17:02

Taurus píše:A na SK stačí pojistit jen HZS? Bez nákladu na převoz do nemocnice a ošetření, když tam skončím ve špitále? To se mi moc nezdá.
Finta je v tom, ze na Evropskou karticku (co mas ze zdravotniho pojisteni v CR) mas narok na stejnou peci za stejnych podminek jako mistni obyvatele. A rozdil mezi CR a SK neni velky, bezne osetreni tam budes mit zdarma. Vcetne prevozu vozidlem RLP do nemocnice a tamejsiho osetreni i pripadneho leceni. Rozdil je v tom, ze v CR sa z pojisteni plati i zasah Horske sluzby, na SK se za to musi platit - a na to potrebujes to pojisteni.
Samozrejme, pripadny prevoz ze slovenske nemocnice domu nebo do ceske nemocnice Ti evropska karticka nezaplati, to si budes muset vyresit sam - napriklad autem.
Na Slovensku maji zvlastni pojisteni pouze pro zasah HZS, ktere uzavres dokonce v pokladni na mnoha zeleznicnich nadrazich, proto jsem psal "na miste".
Ale v te Axe, napriklad tady (snad to funguje) mas na 8 dnu pojisteni na zakladni rozsah (na SK bohate postaci a pokryje vsechno po stezkach) za 88 Kc. To, myslim, neni o cem premyslet.

NTB, ted koukam, ze na toto leto zmenily v Axe zarazeni sportu a uz je to pro extremisty mene priznive...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Taurus » ned čer 23, 2019 19:22

Jestli to tedy dobře chápu, tak ta Evropská kartička by mi případně platila i na transport vrtulníkem?
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod FrantaKrajta » ned čer 23, 2019 20:48

Ne, v SK ani alpskych statech EHS (modra VZP) neplati zachranu, tedy ani prevoz vrtulnikem. Ten byva naopak drahy. Stejne tak ti EHS neplati pripadny prevoz po osetreni v cizi nemocnici zpet do Ceska. EHS jsou proste jen stejne podminky, jako mistni. Tj Slovak na Slovensku ani Rakusak v Rakousku asi pochopitelne necekaji, ze se budou vozit do Ceska. A protoze zachrana, tj zasahy horske vcetne vrtule tam jsou mimo rozsah zakladni pece (na rozdil od nas nebo treba UK), hodi se pripojisteni pokryvajici zachranu. Protoze vrtuli calovat nechces. A hodi se i pripojisteni zahrnujici prevoz do Ceska, protoze treba nechces jit na vlak s kapackou a sadrou, kdyz te propusti z nemocnice do domaciho leceni. Domu te s EHS nikdo zadarmo vozit nebude, to je snad celkem pochopitelne :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » ned čer 23, 2019 21:21

FK to trochu popsal. Ale uplnou pravdu v SK nema, protoze tam muzes letet vrtulnikem "zadara" :-). Kdyz ji privola HZS, tak (ne)placeni zavisi od toho, jaky vrtulnik prijde. Letaji dva - letecke zachranne sluzby a ministerstva vnitra. Jedno je v ramci bezneho zdravotniho pojisteni, teda i EHS karty, druha ne a musi se platit. Ted z hlavy nevim, ktera vrtule se plati, vzdy mi to po peti minutach vypadne z hlavy :evil:. Ale kazdopadne nemuzes nijak pocitat, ze Te zrovna odveze ten nebo onen, je to dost nahodne.
Potom, myslim, taky zalezi na tom, jak je prace vrtule klasifikovana, jestli zachrana nebo prevoz a jestli to bylo ve spojeni se zasahem HZS nebo ne. Proste to neni uplne jednoduche a za tu cenu zakladniho pojisteni nema cenu se v tom hrabat.
A ano, jak jsem psal, prevoz domu do CR se z EHS neplati - a kdyz na to chces sanitku, jsou to taky pekne palky. O prevozu ostatku radeji ani nemluvim, to si dobre promyslis, jestli se nechas pochovat na miste nebo nechas rodinu pekne zacalovat (zazil jsem, koleguv bratranek se po nejake dobe "objevil" v Rime v Tibere mrtvy - resili prevoz a nakonec se domluvili, ze na to jednoduse nemaji, vychazelo to na sestimistnou castku v Kc) a nechali ho pohrbit tam, Je ale pravda, ze on se rozhadal uz roky predtim se vsemi a nikdo o nem pet let nic nevedel.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Taurus » pon čer 24, 2019 10:51

Děkuji oběma za dovysvětlení. Ne, nechtěl jsem se vozit zadarmo, jen mi nebylo jasné, jestli a jak je to zahrnuto v pojištění, abych si to případně ohlídal, protože já se zrovna také nemůžu spoléhat na nějaký převoz autem někým známým a zasádrovaný s kapačkou vlakem se mi taky nechce :-) Ty ostatky jsem nikdy neřešil až pak jsem o tom někde zaslechl a nenapadlo mě, že jsou za to takové šílené sazby. Ale to spíš řeším kvůli nejbližším, mně už by to bylo asi jedno. Celkově jsem to pojištění nikdy moc neřešil, spíš jsem si vždycky automaticky dal to základní a dál už se o to nestaral. Pak jsem o tom opět někde četl, že si třeba člověk musí hlídat,aby to zahrnovalo odvoz do nemocnice, vrtulník a zásah horské služby, tak jsem to řešit začal. Protože jsem do té doby žil v nebezpečné iluzi, že tohle všechno platí to pojištění automaticky do výše limitu. A vrtulník bych opravdu platit nechtěl. To nemluvím o tom, že jsem nevěděl o nějakém rozdělení podle nadmořských výšek, vyznačených a nevyznačených trasách,obtížnosti terénu atd. Stejně moje zkušenost je taková, že pojišťovna nakonec udělá vše proto,aby člověku nic dávat nemusela,ale tak abych aspoň měl pocit, že jsem pro to udělal, co jsem udělat měl.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 24, 2019 12:01

apuka píše:NTB, ted koukam, ze na toto leto zmenily v Axe zarazeni sportu a uz je to pro extremisty mene priznive...[/size]
@Apuka, v základu "turistika nebo treking na značených cestách
v nenáročném terénu se stupněm obtížnosti max. 2UIAA bez použití horolezeckých pomůcek v nadmořské výšce do 3500mn.m"
, ale hlavne "via ferrata stupně obtížnosti A", tímpádem i na blbé A/B chodecké ferraty musíš mít rizikové, což je pěkně pitomé (ale možná u nich byly všechny feraty předtím v rizikovém, nevím). Nebo jsi myslel nějakou jinou změnu?

EDIT: Koukal jsem, že horolezectví tam mají v nepojistitelných (ok, však na to máme jiné) a v rizikových je turistika nebo treking po vyznačených a pro veřejnost otevřených cestách a stezkách se stupněm obtížnosti do 3 UIAA s použitím pomůcek odpovídajících stanovené obtížnosti do nadmořské výšky 5000 m n. m., via ferrata stupně obtížnosti B, C. Tedy když půjdeš nějaké C/D, tak na Dčkových nepadej :twisted: (no, zjevně dle podmínek max. feraty C, možná to mají rozepsané ve smlouvě jinak a srozumitelněji, ale pročítat dvacet stránek teď fakt nebudu, když je nechci)

Bez ohledu na to, že spousta turistických steigů obt. UIAA 2 bude v praxi těžších, jak většina lehkých ferrat obt. A, ale když to tak chtěli rozdělit...

Pro Taurus, pořád je to včetně té záchrany a stojí necelých devadesát na týden, a nejspíš ti to na skoro cokoliv tam bude stačit (hmm, oficiální ferraty v Tatrách snad stále nejsou žádné, i když třeba Orla Perč a pod. bych asi zařadil za trochu těžší, jak ferata A, kramlí a žebříků tam je dost :twisted:.

Většina cestovních už záchranu naštěstí zahrnuje, ale stojí za to si vždycky pořádně pohlídat ty podmínky, byznys pojišťoven je přeci jen v "nemuset platit" :)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne pon čer 24, 2019 12:30, celkově upraveno 2
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » pon čer 24, 2019 12:27

@FK: Prave, ze (muzes si to nekde v mych davnejsich prispevcich dohledat) predtim byly rizikove sporty mnohem sirsi. Neslo mi ani tak o zaklad, tam to na beznou turistiku staci, stejne s mackami uz jsi mimo.
I kdyz, kdo vi, jak to maji ted, nechce se mi uplne hledat ve vseobecnuch podminkach. Tady ale mas rozdil mezi "starou" a "novou" verzi rozdeleni sportu, i kdyz u "nove" neni uvedeny zaklad.
Nejvetsi sranda je, ze se k obema seznamum dostanes ze soucasnych stranek jako k seznamu rizikovych sportu, zavisi jestli se koukas na popis cestovniho pojisteni nebo jej sjednavas online ](*,).
V "novem" vypadl alpinismus, canyoning, freeskiing, heliskiing, atd. A zmenily se podminky u dalsich (stare vs. nove):
"- turistika nebo treking se stupněm obtížnosti vyšším než 2UIAA s použitím pomůcek odpovídajících stanovené obtížnosti a/nebo pohyb v nadmořské výšce nad 3 500 m n.m.
- via ferrata stupně obtížnosti B až E
- skialpinismus"

vs.

"- turistika nebo treking po vyznačených a pro veřejnost otevřených cestách a stezkách se stupněm obtížnosti do 3 UIAA s použitím pomůcek odpovídajících stanovené obtížnosti do nadmořské výšky 5000 m n. m.
- via ferrata stupně obtížnosti B, C"
- skialpinismus (v bezprostředním okolí oblastí zajištěných sítí lanovek, na svazích se sklonem do 40 stupňů)"
atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Outdoor a zdraví