Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát čer 7, 2019 15:47

to je zvláštní Michale, chvástáš se tady, jak rozumíš cyklistice líp než turistice a napíšeš zas takovej nesmysl jakože tretry maj tlačit ](*,)

jakej je k tomu důvod, kde to psali?

zkus v tlačících tretrách absolvovat vícedenní poježdění v horách a budeš mít znechucenej celej vejlet, esli teda 2. den ty boty vůbec vobuješ
vůbec si nedovedu představit absolvovat úseky nahorutlačíšdolůneseš v nepadnoucích botách
btw. určitě sis všiml, že je řeč o MTB tretrách?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 16:38

Lipon - nepsal sem tlačit jako bolet ale že maj bejt hodně na těsno/mírně tlačit ve smyslu že se v botě máš cítit pevně sevřený ale bez bolesti.

Pokud sis nevšiml FSI je lehké závodní XC - z podstaty toho kola se vůbec nebavíme o nějakém tlačení do kopce nebo scházení s kolem - na to jsou úplně jiná kola a i jiná obuv.

Dle výběru kola jsem měl za to, že si chce užívat sportovní jízdu.
I proto jsem zde psal, že Carbon 5 je hodně ošizenej základ, který nemá smysl.

Tretra na takový styl jízdy musí být těsná aby nedocházelo k pohybu nohy v tretře.

Několikadenní vyjížďky? Promiň ale jezdil jsem teď dva týdny denně mezi 80-150km v karbonových Sidi které mám fest těsný a není v tom problém.

Pokud Pavproch chce na FSI jen tak vejletit a v botech běžně chodit pak je to v první řadě špatný výběr kola - jsou na to vhodnější rekreační XC s pohodlnější geometrií.

A potom tedy i ty tretry se volí turistické a volnější.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 16:48

Něco o výběru tretry na kolo je třeba zde

https://www.kolacihal.cz/rady-pred-naku ... ch-treter/

Cituji:

A nyní už k samotnému výběru. Asi nejdůležitější je zvolit správnou délku tretry. Tady je potřeba zapomenout na všechny klasické poučky ohledně výběru obuvi. Pro cyklistické tretry totiž tato pravidla neplatí. A to zejména to, že byste vždy měli volit boty větší, než je Vaše noha. Toto platí u běžné, trekové či běžecké obuvi, ale rozhodně ne obuvi na kolo. Je to dáno tím, že jízda na kole je naprosto odlišný pohyb než chůze či běh. Botu při šlapání na kole spíše vyzouváte, než že byste tlačili do špičky.

Cyklistické tretry by měly být co nejtěsnější. Nikdy by Vás neměly tlačit do palce, ale volný prostor ve špičce by měl být co nejmenší. Prsty byste tedy neměli moci příliš volně hýbat. A ani nezavázaná bota by se Vám určitě neměla při chůzi vyzouvat.


Tak jen k tomu kdo plácá blbosti - promiň cyklistiku sem dělal závodně.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » pát čer 7, 2019 17:30

Michal82 píše:nepsal sem tlačit jako bolet ale že maj bejt hodně na těsno/

Michal82 píše:...Oni totiž musí být na těsno dokonce mírně tlačit. Třeba trochu podobné jako lezečky...


Měls někdy na nohou lezečky?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 17:56

Michal82 píše:pavproch a jezdil jsi predtim cyklistické tretry?

Oni totiž musí být na těsno dokonce mírně tlačit. Třeba trochu podobné jako lezečky.

Samozřejmně pokud tlačí moc tak to není správně, jen abys je nechtěl volné jako klasické turistické boty.



Dudy toto sem psal - tedy ne aby to nějak bolelo ale ne aby to bylo jak běžná bota.

Jo lezecky jsem měl na nohou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 7, 2019 18:13

Jsou lezečky jako lezečky. Respektive přistup k volbě velikosti. Jsem zastáncem spíše komfortu pro "hobby" a "jednou_za_měsíc", aby se jim lezení nezprotivilo. A hlavně začátečníci a občasníci nesnesou těsnou lezečku a zvládají tak 1-1,5 čísla menší než běžnou obuv. Sám mám taky rád komfort a přitom mám lezky v rozmezi 41,5 az 42,5 na 45,5 nohu. To jen na margo co si kdo představuje pod zkušeností s lezečkami.

S kolem, opakuji s kolem (ne bikem :vom:) to vnímám stejně. Takže bmx pedály a běžecké boty kvůli prodyšnosti to pro hobbíky a občasníky jistí.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát čer 7, 2019 20:41

hm, takže jako vždycky, mluvíš o bílé, ale myslíš spíš středně šedou

píšeš, že maj tlačit (trochu), ale pak už to relatizivuješ, a asi spíš myslíš, že maj bejt akorát a ne jako pohory, s místem na 2 ponožky

že maj bejt těsnější bych chápal spíš tak, že nemaj bejt vysoký na nártu, čehož se ale dá docílit stahováním přes nárt - každý výrobce to řeší jinak, mně osobně vyhovuje stahování, co má Specialized na MTB Pro, kolečko s lankem a dva sucháče
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 20:44

Lipon netřeba řešit - mají byt těsný.
Když v nich sedíš nebo šlapeš mají byt na tesno - téměř žádný pohyb nohy a prstu.

Když si v nich stoupnes tak ,,mírně” tlačí.

Dal to neřeším nemá cenu řešit cyklistiku s necyklistama.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 8, 2019 12:15

Letmo sa eče dotknu botek - su ráth, že je vracím, to by bylo utrpení. Neska výlet v rozšlápnutých 42 (Vaude) a i ty bych uvítal o půlčisla větší, tlačit bajka proti kopcu (bushwhacking gr. III) v malých botech prostě ne.

Jinak z jiného soudeku - a prý že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš - já jo. Na starém bajku (26" Spešl, chliník) mi něco (a za ty roky sem nepřišel na to co i přes asi milion rozborek a mazání) louskalo/loupalo v sedle/sedlovce - jen při šlapání ze sedla, jakmile sem z něj vstal na sjezd nebo proti kopcu "ze sedla", tak louskání zmizelo. Mno a nový bajk (29", Canon, kabroň) mi začal vydávat přesně stejné zvuky a zase jen když šlapu v sedle, jakmile z něj vstanu, je klid. Takže asi zase bude milion rozborek a promazávání. :twisted:

Nebo že by mi louskalo v tym železe co mám v sobě? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod paldo » sob čer 8, 2019 13:32

No lúskanie/pukanie sa zvykne objaviť aj pri praskline na sedlovej trubke....
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob čer 8, 2019 14:37

Pokud není vadné sedlo - vrže v úchytu lyžin na tělo sedla tak:

Nejdřív

Lyžiny sedla
Zámek sedlovky
Sedlovka v rámu
Pedály

Potom složitější

Střed - BB30 je tím proslavenej - podlepit lepidlem na závity je jediná šance - na to asi nebudeš mít vercajk
Zarovnání patek rámu a namazání

Pokud pořad vrže

Hlavové složení
Řídítka v představci

Rám dost rezonuje a kolikrát si člověk mysli ze vrže sedlovka a oni klidně tohle vyloudi riditka nebo špatně zafrezovaná patka na zadním kole.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » sob čer 8, 2019 14:46

Sem měl stejnej problém.
Sem kupoval karbonovýho XC Gianta z druhý ruky a rupalo mu u sedla (byl na tom nějakej Fizik za nesmysl na uhelný sedlovce).
A že to byly zvuky...
Sem měl strach, že je to někde načatý v těch uhelnejch věcech, buď sedlovka nebo rám, a nakonec pomohlo prostříknout wédéčkem ližiny sedla vs. sedlo.
To vrzalo a lupalo v tom, kde leze ten kov lyžin do tý umělý hmoty sedla...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » sob čer 8, 2019 14:51

Jj ale pokud to nebude sedlo a ,,krok 1” tak si vsadim tutovku na BB30 :D

Lepil jsem ho na všech Cannondalech co sem měl.

No a ještě existuje jedna možnost a ta je horší než opruz s BB30 a jeho kompletní rozborkou speciálním vercajkem.
A to je vlepený spoj kovu v CF rámu pro montáž středu a s tím už neuděláš doma nic.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Miuan » sob čer 8, 2019 19:42

Shimano praveze byvaji taky maly, nebo byvavaly. Nekdy ale sedi tak jak maji, je to zajimavy, asi zalezi kde ve ktery fabrice zrovna ten konkretni model siji, protoze mas dvoje ruzny boty od Shimana na kterych je napsana stejna velikost a je na prvni pohled videt 1-2 cisla rozdil. Ale jsou sirsi na rozdil od italskych treter jako je Giro nebo Sidi, proto ja Shimano preferuji. Jestli se teda o preferencich da mluvit, kdyz jsem za zivot koupil snad jen troje.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 8, 2019 22:02

Musím poděkovat Powderprochovi. Díky jeho ex-kolu jsem si dal v podvečer super quadratlon.
Dojet na skály, cosik málo posólovat, pak si dojet "zaplavat" v místním pískovém lomu, dojet nakoupit a pak domu.
Do vzdálenosti 10km aspoň nemusím vytahovat auto a ničit ho krátkými cykly.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 9, 2019 11:37

Rádo se mi stalo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 12, 2019 13:46

Po neúspěchu s infernetem, resp 42 ala Giro = 41 stěží (mall.cz už mi napsal, že mou vratku zboží akceptují a že mi vrátí peníze) sem neska při cestě do Ovy se stavil v Decathlonu (měl sem tam vyhlídnuté "SPD tenisky Rockhopper") a.... ty rokhopery vypadaly strašně odbytě, prostě masovka pro davy a hlavně měly měkkou podrážku. Takže ne. Ale zahlíd sem tam babské Shimano MT34 za pár peněz, pasovaly tvarem na mojí haxnu, líbily se, 42 byly opravdu 42, taxem je vzal. Dám sem časem field report. Nové šimaní SPD kufry už mám doma nachystané.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 12, 2019 13:48

Jenom doufám, že mám doma silikoň v tubě, ať po montáži kufrů můžu díry zapatlat silikokoněm, ať mi do nich neteče kolem kufrů, dyž šlápnu do baga.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » stř čer 12, 2019 14:56

Nebudeš zklamán, ty šimáně mám a spokojenost...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř čer 12, 2019 22:22

Dneska dvakrát příděl průtrže cestou domů. Jednou v Tróji i s kroupama velikosti rejže, podruhý na ďáblický točně tramvají.
Bajk zalepenej bahnem, v botách jak v rybníku - aspoň že to moc nestudilo :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř čer 12, 2019 23:18

Ta bourka byla pekne videt na radaru uz tak pul hodiny predem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv čer 13, 2019 5:55

Vypadala, že lízne severozápad a půjde víc na Suchdol, aspoň teda než jsem vyjížděl.
Ještě ve Stromovce to tak pořád vypadalo, ale jak jsem se dostal přes nový most, tak bylo vidět jak se to točí od čističky k botanický.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 13, 2019 18:16

Palec nahoru pro mall.cz :smt023

Peníze za vratku SPD botek Giro už mám na účtě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 14, 2019 17:26

Zítra má být peklo na zemi (prý až šestatřicet), tak musím. Musím. Vstát extra brzo a šlapat proti kopci na bajku nejlépe ještě před šestou.... já už chcu "normální" léto (abych nemusel vstávat) :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod dudy » pát čer 14, 2019 17:35

A co ty Šimáni?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 14, 2019 17:36

Zítra je prubnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 15, 2019 11:45

Tak jo, splněno. Ráno sem sice šlapání před šestou proti kopci nestih (sem vyjel asi 10 minut po šesté) ale co už. Už od šesti bylo neuvěřitelně těplo, dyž sem v devět dojel dom, tak už to ukazovalo dvaatřicet. Nebyl sem sám, kdo na bajku takhle ráno - a stárnu - hned po startu (kopec do Hutiska) ňa dojel a předjel jiný bajker a ňa to nechalo bez akce - sem ho prostě nechal odjet (zamlada by to bylo uviset, dojet, předjet, i dybych měl zhebnout :mrgreen: )

Nové mtb-spd tretry Šimano se osvědčily jak pro šlapání na kole tak i pro tlačení bajka pěšky proti kopcu. Spokojenost. Ešče akoráth musím pořešit to louskání/lupání někde v bajku při šlapání v sedle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » sob čer 15, 2019 13:33

@pp: je to lupání fakt stejný jako u starýho kola? Co jsi přendal na nové? Pedály, sedlo...? Asi bych zkusil testnout stejný díl z minula :-k
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 15, 2019 15:47

Ze starého na nový sem přendal akoráth sebe.... takže asi fuckt mi loupe v tom železe ve mně... :mrgreen:

A fčíl vážně - pomalu pozorováním dospívám k názoru, že je to v sedle (má více "vrstev") - zkusím na to našpricovat WD a uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » sob čer 15, 2019 17:53

Tak to bude chtít panáka wédéčka před jízdou
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika