Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » stř dub 17, 2019 14:09

moc klasik B kategorie není, buďto jak píše vici Dallape Stivo nebo Garmisch/Reginetta Marrone, nebo pak Garmisch/Reginetta Pioneer, nebo Hanwag Grünten, nebo něco od Makara
nebulus píše:Zatiaľ ma zaujali Meindl Badile, ale trochu ma tam odrádza nubuková koža.

ty bych tedy nekupoval, už jenom kuli té nubuk kůži, ale také třeba mají část futra v jazyku z látky, takže to vlastně nejsou ani klasiky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » stř dub 17, 2019 16:28

Hanwag Grunten píšu že je to kategória C, Dalape Stivo je B/C, ku Garmishom moc dôveru nemám. Makaru neviem posúdiť čo je to za kategória, do úvahy by asi pripadal model Gerlach, ale pripadá mi tiež tak B/C.
Ten jazyk z látky by ma na tých Badile až tak netrápil, to by som prežil :D

Ešte je tu možnosť č.2, kúpim niekde vo výpredaji "lacné" moderné boty, tak ako som to spravil minule. Bohužial ich trvanlivosť ( La Sportiva Colbricon ) nevydržala ani zďaleka do zodratia podrážky. GTX je vo večných lovištiach ( stačí stúpiť do hlbšej mláky a hneď to cez látkovú časť jazyka pretečie ), šitie sa rozpadá...
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » stř dub 17, 2019 16:43

RUMcajs píše:
vonkreuz píše:pát pro 16, 2016
Boty mám v rukách. Fotky dodám později.
Nevadi ti ze nemaji gumovou obsazku?
Před 2,5 lety jsou tátovi koupil Hanwag Grunten, má je do zemědělského provozu - hnuj, pastviny, traktor, pole, louky,lesy (lehká práce s motorovou pilou kolem domu). Boty drží a absence gumové obsázky do zemědělského provozu nevadí. Až budu u našich, tak je zkusím vyfotit, jak vypadají. Na tuhost si táta nestěžoval. Jen dodám, že místo klasické základní vložky jsem mu do bot koupil Hanwag Kork Komfort.

vonkreuz píše:Fotky zde.
Velikost jsem vybral jednoduše. Délka chodidla 283mm, zaokrohleno na 28.5.mondo, trochu rezerva a je z toho 10.5UK. Sedí super a jsou i pohodlné. Zpracování výborné bez chyb. Made in Germany. Mírné zklamání je z jazyka. Celý jazyk je z měkčí kůže na středu s výstelkou, ale mezi tímto středem a tělem boty je jen jedna vrstva oné měkčí kůže. Na obou stranách pruh cca 3cm. Takže v tomto místě to bude chtít výraznější impregnaci.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » stř dub 17, 2019 17:11

Hanwag Grünten nejsou C ale B. Jediný C od Hanwagu jsou Bergell Top.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » stř dub 17, 2019 17:59

Aha, tak som bolo zle niekde uvedené že Grunten je C, pozerám na stránke Hanwagu píšu B.
Ale pozerám že v naších končinách bude asi problém ich vyskúšať. Meindl s veľkosťou 43 mi vyhovuje s dostatočnou rezervou. Nohu mám skôr širšiu, hlavne v oblasti malíčka.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » stř dub 17, 2019 19:54

pokud si dobre spominam, pred par mesici jsem je videl prodavat v prodejne Fjallravenu v Bratislave, asi v Auparku. Meli tam dost bot od HW, i klasiky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožeqné pohory

Příspěvekod nebulus » stř dub 17, 2019 20:31

Apuka: Ďakujem za tip, tam by ma teda nenapadlo hľadať.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » čtv dub 18, 2019 13:05

Myslim, ze Fjalrraven a Hanwag ma stejneho (svedskeho) majitele. Proto v nekterych prodejnach najdes boty Hanwag.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » čtv dub 18, 2019 13:15

Patří pod Fenix Group, stejně jako Primus. Hubu plnou ekologie, ale hned po převzetí začal Hanwag svoje tkaničky do bot distribuovat v krabičkách místo jenom jednoruché papírové pásky jak dříve. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » čtv dub 18, 2019 14:19

Ale ta krabicka je urcite z "ekologictejsiho" recyklovaneho papiru, mozna ani nebilena, atd. Sice pouzije se pro ni 100x vic epapiru, ale recyklovaneho :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » úte dub 30, 2019 8:54

Tak som začal pátrať po tých Hanwag Grunten, Aupark Bratislava Fjaraven ich nemal, iba model Bergler. Ale zhodou okolností som bol v Štokholme kde som sa po návšteve troch špecializovaných predajní postupne dopracoval k žiadanému modelu a veľkosti a zistil som že 43 je mi veľká a 42,5 už moc tesná v oblasti prstov. Takže ich môžem škrtnúť, mimochodom koža sa mi teda videla dosť tenká.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » úte dub 30, 2019 9:24

Ze bys taky trefil se svou nohou zrovna rozhrani dvou sousednych velikosti, kde se meni kopyto? :-k
Toto je vec, ktera me uz parkrat dost nas...la. Cislo x "skoro perfektne" sedi, potrebuje to jen o milimetr vice mista nekde, zkusi nejblizsi vetsi cislo - a ma dojem, ze je to bota o dve-tri cisla vetsi. Protoze zrovna tam meni kopyto, takze najednou nekde je bota o pul cm sirsi, o 1,5 cm delsi (i kdyz podle velikosti je rozdil v delce cca 3mm ](*,)), jinak zakulacene, atd. A urcite potom clovek oceni, ze se vyrobce chlubi "zohlednujeme zmeny tvaru a pomeru chodidla ruzne velkych nohou" :twisted: ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » úte dub 30, 2019 10:51

Tak vôbec netuším prečo mi Hanwagy takto nesedia. Ale popravde ani žiadne som nikdy nemal.
Pohory väčšinou nosím č.43 na hrubú ponožku a tenisky menšie o pol čísla.
Ono by mi dobre sadli 42.5, také ktoré sú široké o oblasti malíčka. 43 je už v niektorých kopytách pre mňa zbytočne dlhá.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Estevez » pát kvě 24, 2019 16:01

Tak jsem si pořídil Meindl Super Perfect (vel. 13, tj. 48,5 - pokud by to někoho zajímalo, tak délka vložky je cca 32mm). Z hlediska zpracování (materiál, šití) nemám výhrady (nicméně viz níže), ani se mi nezdají tak tvrdé a těžké :) Už jsem s nimi ušel napoprvé cca 8km (na Lysou horu a zpět).

Nicméně - po výšlapu jsem si doma všiml, že mám pozohýbané "háčky" na tkaničky (konkrétně třetí zeshora), netušíte čím to? Že bych nějak silně zatáhl za tkaničky, když jsem boty utahoval, nebo k tomu při chůzi? Jako jsou to boty kat. D, by měly něco vydržet... Co mám doma pohory Lowa a Scarpy, tak se mi to nikdy nestalo.
Estevez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 4, 2018 11:00

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 24, 2019 16:09

Estevez a netuším já zrovna ty tkaničky rvu v komínu (spodek boty mám vždy volný kvůli více místa na šířku, tak stahuju komín na fest) háček jsem nikdy neohl.
Jsi si jistý, že nebyl ohnutý už když jsi je dostal? Odkud jsi je objednával?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Estevez » pát kvě 24, 2019 16:26

@Michal82 jj, jsem si jistý. Prostě se mi nějak podařilo zohnout všechny třetí od shora na obou botách (jeden háček byl méně). Jako docela mě to naštvalo (slušně řečeno). Teď budu mít strach to utahovat. Objednával jsem z www.huber-schuhe.de (české zast. Meidlu je nemá a sehnat někde ty 13tky je taky "umění").
Estevez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 4, 2018 11:00

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pát kvě 24, 2019 18:11

@Estevez: bez fotky ti k tomu asi nikdo nic rozumneho nerekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Estevez » sob kvě 25, 2019 9:48

@mike co na tom chceš fotit, prostě háček ohnutý směrem od povrchu boty
Srovnal jsem to kombinačkama, dneska jsem ty tkaničky zavázal trochu jinak, a byl jsem cca 12km po kopcích a vypadá to, že drží. Ale oproti lowám + scarpám se ty háčky zdají docela poddimenzovné...

Jinak ještě k botám jako celku - jsou poměrně široké, v rámci možností pohodlné, po těch cca 20km jsem puchýře neměl, ale otlačené paty ano (z výšlapu do kopce), předpokládám, že po rozchození to bude v pohodě (když rozcházím jiné boty, tak je mívám "dorasované" mnohem více).

Ale jsou fakt těžké, to je pravda (navíc v té 48,5). Jsem zvědavej, jak si na ně z tohoto hlediska zvyknu - čímž neříkám, že nezvyknu (mám je dva dny). Při nejhorším je budu mít na procházky se psem na mokré louky a do mokrého sněhu. Beru to taky tak, že "řemesla" je nutno podporovat, jinak by mohly zaniknout, a byl bych fakt nerad, kdyby Meindl + ostatní přestali takové boty vyrábět, jelikož se neprodávají...
Estevez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 4, 2018 11:00

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Netopyr84 » čtv čer 6, 2019 12:10

Pořídil jsem si pohory od Makary (po vyzkoušení ve Zlíně), zatím jsem v nich byl na 4 výpravách, ve sněhu i v suchu a jsem zcela spokojen. Po pár hodinách ve sněhu jsem byl jediný, kdo měl suché nohy.
Netopyr84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 6, 2019 12:03

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Estevez » pát čer 7, 2019 7:29

@Netopyr84: Taky jsem boty od Makary zvažoval.

Ještě k těm Meindl Super Perfekt, pokud by to někoho zajímalo, váha jedné boty ve velikosti 13 UK (48,5 EU) je cca 1.666g.

Jinak ty háčky na tkaničky už drží. Mám nachozeno cca 130km po Beskydech, snažím se je rozchodit do Alp, kam se chystám v srpnu.
Estevez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 4, 2018 11:00

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pát čer 7, 2019 12:39

Tá hmotnosť SP vo veľkosti 48,5 mi nepríde až tak hrozná :-) Moje Perfekty č.43 majú 1340g.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Soda » pon říj 25, 2021 20:53

Vidím, že tohle vlákno nějak umřelo. Potřebuju nové boty, hodně vybírám a celokožené klasiky jsou takový druh bot, o kterém již dlouho přemýšlím. Ale nějak se v tom nemůžu zorientovat a narážím na spoustu (možná jen zdánlivých) problémů. Má tu někdo trochu přehled a poradí mi ohledně výběru?
Soda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 29, 2019 16:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon lis 29, 2021 12:06

Soda píše:Má tu někdo trochu přehled a poradí mi ohledně výběru?

Zdravím. Snad trochu pomůžu. Celokožené pohorky s šitou podrážkou jsou těžké, nebudou 100% nepromokavé a je potřeba aby byly z kvalitního materiálu s kvalitním zpracováním, jinak je lepší je nekupovat. Pokud potřebuješ boty lehké, pohodlné, voděodolné, tak celokožené pohorky s šitou podrážkou nekupuj, budeš zklamaný. Osobně mám celokožené pohorky s šitou podrážkou, ale proto, že chci dlouhou životnost bot a nevadí mi vyšší váha a že byly ze začátku nepohodlné, teď jsou jako papučky :). Pokud jseš s tím smířen, tak v ČR jdou na obchodě vyzkoušet: Gronellhttps://www.namcheshop.cz/produkt/boty-gronell-stelvio velmi kvalitní boty, Meindl Perfekt a Super Perfekt https://www.bushcraftshop.cz/kozena-obuv/ kvalitní boty, Makara velmi kvalitní boty https://obuv-boty.spsport.cz/outdoorova-obuv/?if=m:makara, Garmisch nižší kvalita https://garmischtrek.shop1.cz/thema/obuv-garmisch/celokozene-pohorky-bez-membrany. Jiné značky, které jsou mnohem kvalitnější koupíš přes internet, výrobci komunikují, pomůžou s výběrem velikosti, ale i tak je to vždycky střílení naslepo: Steinkogler, Alico, Dallapé, Limmer, Gronell, Halfs, Bertl, Yvanoe...Takže je to teď na tobě, co od bot čekáš...
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » úte lis 30, 2021 15:10

Soda@
přečti si tyto stránky https://festovni-veci.cz/, mám rád klasiky, ale třeba na turistiku bych je už nepoužíval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Soda » stř pro 8, 2021 18:23

Už jsem přestal vlákno hlídat, myslel jsem, že mi nikdo neodpoví :)

Díky za postřehy a rady. Samozřejmě vím, že klsický pohory budou těžký a ze začátku tvrdý kopyta. A vím, že nebudou 100% nepropustný. Ale já jsem takový trochu konzervativec, mám rád starý věci a mám hlavně rád věci, který vydrží. A prostě klasický kožený boty jsou přesně takový můj styl. Festovní věci pochopitelně znám, strávil jsem tam pročítáním článků nejeden večer.
Nakonec jsem se již spojil s panem Makarou, krátce jsem s ním po e-mailu konzultoval výběr a nějaké podrobnosti a nakonec u něho objednal jeden pěkný pár bot. Jediné zklamání je, že se na ně dostane až v půlce února, takže musím čekat.
Soda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 29, 2019 16:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » stř pro 8, 2021 18:26

Muzes si zapnout sledovani vlakna a po kazdem prispevku ti prijde mailem upozorneni. Na zacatku vlakna "Sledovat toto téma".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv úno 3, 2022 15:05

Zdravím.
Neodolám a sdílím pár fotek jedny z nejlepších, celokožených pohorek s šitou podrážkou...LIMMER :-)
https://www.festovni-veci.cz/informace/ ... ard-meindl
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod povetron » stř dub 6, 2022 20:45

Ahoj,
řeším podobný problém, hledám též klasické celokožené boty, ale nízké.
Moje požadavky jsou takovéto:
-kvalitní svrchní úseň min. ca 2,5mm tloušťky, klasický střih, minimum švů
-na středně širokou až širší nohu, mám rád prostor v oblasti prstů
-bez membrány
-tvrdost max. B, spíše nižší, klidně i kotníkové
-kvalitní šití, počítám s opakovaným podražením

Počítám s každodenním, víceméně celoročním nošením, na pochůzky do města i do lesa ale i s túrami po našich kopečcích.
Lze něco takového, ideálně jako nízké boty sehnat? Nebo něco co by se tomu alespoň blížilo a dalo se od toho očekávat dlouhou výdrž?
Něco jako nízké a měkčí Limmer Standard...
povetron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 12, 2014 20:21

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv dub 7, 2022 13:34

Zdravím
https://festovniveci.cz/blog/halfs-rich ... zene-boty/
Nebo trochu vyšší:
https://festovniveci.cz/blog/bertl-juchten/
Oba skvěle komunikují a pošlou i k nám.
Vici
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod povetron » čtv dub 7, 2022 19:27

Děkuji za tipy, vypadají zajímavě ale asi budou pro mě příliš robustní.
Docela se mi líbí toto, teda až na ty háčky:
https://halfs.de/online-shop/herren/tracht/hubert-1138
Zatím to nechám ale časem si něco takového asi pořídím.
povetron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 12, 2014 20:21

PředchozíDalší

Zpět na Boty