Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 6, 2019 11:18

Obávám se, že tříprutová konstrukce se pod 1,5kg nevměstná, nebo takový stan neznám. Jednoplášťové stany, co se používají do výškových táborů mají pruty většinou dva a asi tvrdé podmínky vydrží. Nicméně to není úplně stan do deště ale to by na Islandu a Antarktidy asi v určitém období nemuselo vadit. V takovém stanu jsem ale zatím nespal.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod skutrjohny » čtv čer 6, 2019 11:51

at si prestiz poctem prispevku nenavysuji jen Etheric a Fenri, tak pridam taky neco k tomu stanu pro jednoho do tezsich podminek.

mam stan od Tarptentu Scarp 1 (uz se tu probiral) a prijde mi taky jako vhodny kandidat. teoreticky by se dal oznacit za odolny, lehky, prostorny a hlavne prakticky variabilni. v zakladu ma 1 prut, ale daji se k nemu prikoupit jeste 2 zpevnovaci pruty. takto je stan i samonosny.
-takto vazi vcetne vnitrniho plateneho stanu a vseho prislusenstvi cca 1809g.
-bez tech pridavnych tyci vazi 1466g (i tak je stale slusne odolny)
-bez vnitrniho plateneho stanu a bez pridavnych tyci vazi 1037g (misto plateneho se da poridit moskytiera-je o neco lehci nez vnitrni plateny, o cca 60g? uz nevim, nevlastnim ji)

stan je urceny pro jednoho, ale bez vnitrniho stanu se tam v pohode vyspi i 2 a dal by se takto i oznacit.
za pouziti i vnitrniho se tam vyspi taky 2, ale uz stisnene.

cena je vyssi, ale nemuzu si ho vynachvalit. nevyhodou je, ze po zakoupeni se musi silikonem zatrit svy.
Naposledy upravil skutrjohny dne čtv čer 6, 2019 11:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 6, 2019 11:51

Pierre111 nicméně je to aspoň zajímavej typ, třeba by se skrze to mohl nějak odrazit.

Jako na zimu proč ne ale asi to bude chtít na širší použití.

Ostatně jsou stany kde vnitřní stan muže třeba přes zimu nechat doma a váhu tím razantně srazit.

Měl tady někdo jednoplášť?

Já tedy testoval jen tu Staiku v zimně bez vnitřního stanu a to bylo celkem ok, ale mimo sníh mě to nikdy nenapadlo.


Zas co mám teď Soulo tak pokud odečtu servisní sadu a obaly a nechal bych doma vnitřní stan a přibalím footprint tak jsem na 1,7kg.

Mohlo by to v dešti mít tu výhodu, že větrací otvor muže byt stále otevřeny a je kryty stříškou a pokud se bude srážet kondenzace na tropiku poteče do země protože mezi tropikem a footprintem je asi 5cm mezera.

Nevýhoda samozrejmne je ze ve větru to na člověka nacáká a taky nemá ochranu před hmyzem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mufflon » čtv čer 6, 2019 11:52

Zatírání švů u nového ne zrovna levného stanu, není to divné ?

Jednoplášťový stan jsem řešil dříve a po pročtení různých příspěvků a článků jsem jej zavrhnul. Defakto všichni si na něj stěžovali. Když prší a začne prokapávat, tak tam není vnitřek, po kterém by to steklo. Kondenzace to samé, když není zima, tak kondenzát skapává přímo na spacák. Když mrzne tak je námraza uvnitř v mnohem větší míře než u dvojpláště.
Stan by měl být i do deště, protože se bude používat v létě i v zimě.
Také je důležité, aby do stanu nemohli vniknout komáři, moškary a další havěť. Protože používat ve stanu moskytiéru mi připadá jako činnost navíc, která akorát obtěžuje.

Nouzové paní ve dvou vůbec neřeším. Když pojedu ve dvou, tak vezmu větší stan, ve kterém bude dostatek místa.
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Výběr stanu

Příspěvekod vonkreuz » čtv čer 6, 2019 13:13

Jako čtyřmístný mně napadá ještě The North Face - Bastion 4. Na to jaká je to potvora má váhu 6,01kg.
Nebo znova TNF - Homestead Super Dome 4

Jen holt oba jsou o nezanedbatelných 40% těžší než Elixir 4.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 6, 2019 13:18

Michal82 píše:Konečně něco jiného než chci stan pro 1-2 a váhám mezi Hubba a Elixír.


Někdo to již zmiňoval, než zde začla ta trolicí flamewar, ale v kategorii těch dvou mrkni i na Zoic místo Hubba. Má klasické křížení s přidanou krátkou tyčkou na vypnutí vršku, na rozdíl od Hubba by mohl být trochu odolnější větru a váhově je někde mezi nimi (s trochu pevnějším nylonem než Hubba, myslím). Ale je to celkem novinka, nikde jsem ho neviděl naživo a nevím, jak se chová třeba v dešti, když nylon zplihne, zda je dobře vypnutý (Elixir je z polyesteru, ten za mokra moc nemění velikost) a jak protéká :D

Pierrem zmiňované jednoplášťové třeba Bibler/ I-Tent / Eldorado (po desetiletí klasika horolezců v US kterou koupil BlackDiamond, s nějakou membránou, ale vhodné spíš do velehor, i s membránou jsou to spíš expediční / bivakovací stany), nebo Crux. Ale u obojího jsi zas na ceně Hillebergu se stanem, který je spíš útočný, tj. málo univerzální.

A ze Skotska si možná budeš pamatovat Lightwave (sesterská značka Cruxu), ale šité taky v Číně :twisted: a u lehčích budeš zas na ceně Hillebergu :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod GreyMouse » čtv čer 6, 2019 13:36

Fenri píše: asi tedy jiné doporučení než na zaručeněvseattluvyrobenýanikdyneprotékajícíMSR tady asi nedostanu, že?

Husky Fighter 3-4. Když jsme v něm spali naposled ve čtyřech, tak měl už pouze jeden kus pod 160 cm (jinak je to spíš pro tři průměrně vysoké dospělé). Zatékání jsme nepozorovali, jen vyšší kondenzaci na vnitřní straně tropika, zvlášť když jsme před deštěm zalezli do stanu dřív než jsme srolovali sněhové límce, aby stan dole větral (tj. naše chyba). Sněhové límce při letním použití spíš překážejí, ale při větším větru poslouží jako částečná ochrana proti nadměrnému profukování. Stan přežil pár bouřek i vítr na Skye, kdy jsem se pořád budila a čekala, že nás stan po částech opustí. Tehdy vydržel, ale loni v létě (8. sezónu?) se náhle odporoučela jedna tyčka, i když prý nijak nefoukalo. Že by nějaká únava materiálu? :-k ... na oplátku bys mi mohl napsat, z čeho ty tyče vlastně jsou. Hledala jsem to přes ten odkaz, jak jsi dával:
Fenri píše:... Tady naopak Jurek, Pinguin i Husky uvádí kompletní specifikaci použité slitiny)
Husky:
https://www.huskycz.cz/stan-extreme-felen-3-4-zelena (dole je kompletní specifikace, přesnější než u MSR).
... ale opravdu to nemůžu najít; vidím jen "duralové tyče o ø 8,5 mm"

Ad MSR Elixir. Máme "2" z r. 2017 a "1" z r. 2018 (tj. s větší předsíňkou). Vnitřní stan se tropika nedotýká, ale věřím, že u 4místné verze je to možné. Ani jeden ze stanů se mi totiž nepodařilo dokonale vypnout ani na rovině, zdá se mi, že střih by chtěl trochu poupravit. Zatím nepromokly, ale neměly téměř příležitost. Starší přežil jednu bouřku, kdy jsme druhý den potkávali polámané a vyvrácené stromy, ale my jsme ten největší nápor asi neschytali, protože nás částečně chránil strom (ze kterého naštěstí popadaly jen menší větvičky).

Ad Jurek. Byl s námi loni kamarád s nějakým asi 1,5místným starým přes 20 let. Podlážka kaput (podkládal ji igelitem), ale na protékání tropika si nestěžoval. Ovšem pršelo nám jen jednou a ještě nešlo o žádnou průtrž mračen. Vypadalo to ale, že po výměně podlážky by stan mohl sloužit dál.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 6, 2019 14:02

Michal82 píše:FrantaKrajka - dík ale měs citovat nemusel, já ten stan nevybírám.
Ooops, sorry :oops:
To je z toho, jak se to vlakno rozmr..., uz ani nepoznam, kdo se na co pta :cry:
Ale aspoň jsme se vratili zpatky ke stanum! :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 6, 2019 14:45

mila6032 píše:Zlehka jsem to otřel takovým nějakým alkoholovym ubrouskem na brejle a šup tam silikon.

Zrovna bych jim kvůli tomu napsal. Samotného by mne zajímala reakce (a asi i ostatní). Ne dovozci (i když těm klidně taky) ale přímo MSR. Co jsem s nimi řešil jiné věci, většinou docela komunikativní byli (na korporát s PR oddělením kupodivu docela dost, i když komunikace garážových výrobců typu Zpacks byla většinou ještě na mnohem osobnější úrovni).

To poutko našité z rubu i líce jsi myslel které? U Elixiru mám takto našité poutko jen ve spodní třetině předsíňky (zapáskované okolo jako ostatní z výrobvy), a není to vypínací poutko, je to jen poutko na uchycení srolovaných dveří v otevřené poloze. Přišlo mi, že pokud by tam prosakovalo (nepamatuju si sice, že by mi tam kapalo, ale z hlavy nevím), tak by to kapalo stejně jen na trávu a ne na vnitřní stan. Vypínací poutka tam mám všechna buď jen z líce (a zapáskovaná), nebo našitá asymetricky kus od sebe a zapáskovaná každé zvlášť (u poutek vrchní krátké tyče z rubu, vedle kterých je z líce našité vypínací poutko). Ale u Hubba to může být jinak... Každopádně na to někdy v bouřce mrknu :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mila6032 » čtv čer 6, 2019 14:55

Fórum mi kvůli velikosti nechce vzít fotku z telefonu a hrát si s kompresí v telefonu se zase nechce mně. Zkrátka když se podíváš na Hubba tour2 (třeba tady : https://www.4camping.cz/p/stan-msr-hubb ... dwodW1cNKA ), tak se jedná o ten cervenej čtverec "na střeše" nad hlavním stanem, kde končí ta bližší část kříže z prutů. A zevnitř je ve stejném bodě našitý poutko, kam se fixuje právě vnitřní stan. A potom poutku voda stéká přímo nad dveře vnitřního stanu.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Estevez » čtv čer 6, 2019 14:59

Pierre111 píše:Jurek Midi pokud se nepletu neudává info o použité látce na tropiko a podlážku, je tam napsáno jen nylon a polyester a chybí aspoň ta základní gramáž. (...) Osobně bych se tedy dotázal v Jurku na použité materiály.


Už jsem tu včera dával odkaz, takže znovu:
https://www.jurek.biz/show-free.htm?fid=22

@ FrantaKrajta: Ten Zoic vypadá fakt zajímavě, i ta váha je docela dobrá. Díky za tip.
@ mike: S tím banem pro Fenriho nesouhlasím; a když už, tak by ho měl dostat i Etheric.
Estevez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 4, 2018 11:00

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 6, 2019 15:04

Aha, tak to bude asi chyba jen Huba Tour, má totiž vnější konstrukci, proto s tím možná jiný stany nemají problém. V nabídce mají myslím jen dva stany s vnější konstrukcí, tak s tím možná neměli tolik zkušeností a je to nedotažené. No jako jestli to poteče dál, tak bych jim fakt napsal.


Estevez:
Ano vím, že jsi to sem dával. Jurek Midi je ale myslím řada Outdoor. Když se podíváš pod ten červený nadpis řada outdoor, tak já tam čtu tedy jen polyester a polyester ripstop + samozřejmě PU a silikonizace. Nic o gramáži tam nepíšou. Nebo se pletu a někde to tam je ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 6, 2019 15:11

@Mila: Vidím, díky! To chápu, to vypadá jako fakt blbé místo, a těžko vyřešitelné, když chtějí nechat tu vnější konstrukci ale ala Hubba. Takhle to naštěstí ty ostatní stany řešené nemají. Jak na něj koukám, tak mi ten Hubba Tour stejně přijde prostě nesmyslně navržený. Aspoň všichni vidí, že kritizovat dokážu i MSR stany :D

Ta vnější konstrukce u takovéhoto stanu mi přijde úplně zbytečná, pevnosti stejně nepomůže (když je to konstrukce typu Hubba), akorát zadělává na problémy s vnějším uchycením (zvlášť u tak tenkého nylonu 20D, kde by myslím byly pevnější tyčky zevnitř nebo v tunýlku, než uchycené z vnějšku na šitých poutkách) a tebou zmiňovaný s uchycením křížové střešní krátké tyčky. Jediná výhoda možná rychlost stavění tropika s vnitřním stanem najednou. Větrání je příliš dole místo navrchu, ne, Tour se mi fakt nelíbí :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Estevez » čtv čer 6, 2019 15:13

@Pierre111: Máš pravdu, o té řady Outdoor tam gramáž není. Omlouvám se. Nějak jsem měl zažito, že to tam je.
Estevez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 4, 2018 11:00

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 6, 2019 15:13

@Pierre, stejně a najednou :D
Jurek gramáž opravdu udává na webu jen u těch vyšších řad, ale předpokládám, že na dotaz to určitě řeknou (nejspíš i podrobnosti typu dernier atd.).
Tady konečně pořádně leje, tak jdu postavit na dvorek Elixír :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 6, 2019 15:19

Estevez: =D>
To je krása jak jde komunikovat na úrovni. Jeden se splete, tak mu hned nenadávám a neomlátím mu to o hlavu, jen ho na to slušně upozorním, on se podívá omyl uzná a je to. :)

Franta: však jsme psal at napíše do Jurka a zeptá se, když jsou papírové parametry tak důležité. Tady v Praze pořád nic, jen tedy pořádná tma. Já jdu ale z práce na stěnu, jinak bych možná taky postavil Huba Huba a otestoval ho :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 6, 2019 15:21

To budete testovat jestli to teče u těch poutek?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 6, 2019 16:26

@Pierre, na stenu jdu akorat taky, kampak ty? Klidne do SZ. Test mezitim probehl, i s tim poradnym slejvakem, lizla nas tu bourka dle radaru az 56 dBZ. Dokonce ponekud obsirneji, nez jsem doufal - nejaky chytrak rozbil zamek dveri na dvur a zapomnel o tom rict ostatnim. Bohuzel zamek z vnejsi strany dveri :D :evil: ](*,)

Tak jsem otestoval nejen stan, ale i sebe, a to jsem si bral jen vetrovku, protoze jsem chtel jen postavit stan pred bourkou a zmizet dovnitr...

Malem jsem tam preckal noc ;)

Bohuzel metodika testu ponekud utrpela - kdyz jsem se krcil pod stanem (postavil jsem jen halabala tropiko s footprintem), tak jsem sice nemokl (stejne jsem uz byl durch), ale kdyz mi konecne po nejake dobe otevreli sousedi dvere zpet do baraku, celkem rad jsem proste stan nahazel do jedne rulicky a dal susit bez nejakeho prohlizeni, zda nekde prosakuje ci ne.

Jednu vec jsem si z toho odnesl - mel jsem vetrovku od Paramo (trochu jiny pristup k nepromokavosti nez membrany), ktera ma v kapuci a ramenou tu jejich spesl dvojitou latku. A i kdyz uz ztratila dost z DWR, ktere kdysi mela (musim obnovit), tak porad jeste v te kapuci a ramenou vubec neprotekla, i kdyz jsem byl jinak za par minut uplne durch :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » čtv čer 6, 2019 16:38

Na chvili to tu zamknu, nez to protridim, at se mi to furt nemeni pod rukama.

OK, hotovo. Omlouvam se, jestli jsem neco zvoral a presunul prispevek, ktery tu mel zustat nebo tu naopak neco nechal. S phpBB se v tomhle smeru nepracuje uplne dobre. Navic to nekde ani poradne neslo, cast prispevku ke stanum a cast k hadce. Takove jsem presunul. Je mozne, ze tim ztratila diskuse castecne navaznost. Kdybyste neco chteli opravit, tak prosim SZ.

Presunute prispevky jsou zatim neverejne, za chvili z toho udelam vlakno. Tady prosim pokracuje uz jen o stanech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr stanu

Příspěvekod irnef » pát čer 7, 2019 8:37

Ještě @GreyMouse:
Husky na řadě Extreme používá dural 7001. 7075 je podle nich sice tvrdší, ale méně ohebný. Je fakt, že se používá spíš na zbraně, třeba AR-15 z toho má tělo.
Jen abych Ti nezůstal dlužen odpověď.
Jsem Fenri, aby nedošlo k mejlce.
irnef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 7, 2019 6:08

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 8:57

Nevíš z jaké slitiny jsou DAC Featherlite NSL?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod irnef » pát čer 7, 2019 9:12

Používají th72m.
je to poprietární slitina, není to běžná konstrukční třída. Nepoužívají (DAC) sami, najdeš to i u pár kvalitních výrobců (vyšší řady Marmot...).
Materiálově se mi to zdá jako vymazlená 7001. Je to korejská slitina (IMHO jsou v tom dobří). Řekl bych, že to bude velmi pružné, modul pevnosti spíš nižší v kolmém zatížení, tvrdost malá. Takže se ty tyčky z toho dělají hodně tlusté a s tenkými stěnami. Prostě 7001 s temperací mimo běžné třídy T6, T9...
Ale to je spíš můj odhad, ber to s rezervou. Ve slitinách se trochu orientuju spíš kolem nožů a hliník jen kolem AR pušek :-) V duralech kovaný nejsem.
Určitě to není low-end.
Myslím si, že s větším průměrem to bude velmi dobrý materiál na lehké věci, co musí snášet velké a opakované ohýbání. Tedy zejména stanové tyčky.
Jsem Fenri, aby nedošlo k mejlce.
irnef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 7, 2019 6:08

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 9:20

Aha právě na mne ten patvar vyskočil na Google ale já znám právě jen takové ty běžné slitiny (z cyklistiky) jako 6061, 6069, 7005 a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod irnef » pát čer 7, 2019 9:29

Asijci používají jiné značení slitin (aspoň u ocelí), než je zvykem v Evropě, Americe. U nás jede klasické AISI značení (které je vlastně americké), skandinávci si jedou svoje, rusové si jedou svoje (většinou ve tvaru (C)xCHy u nerezů) a Asie jede nejméně dva typy značení - Japonsko-Taiwansko-Korejský (s národními nuancemi) a Čína. Jak vidíš, je v tom maglajz u ocelí, a duralů je to zjevně to samé.
Myslím, že to prostě bude přibližne 7001 (AlZnMgCu) s nějakou jejich temperací. Jakou, to netuším. A myslím, že vědí co dělají.
Jsem Fenri, aby nedošlo k mejlce.
irnef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 7, 2019 6:08

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát čer 7, 2019 10:13

Jj díky ty NSL mám v 9 mm a měl jsem i 10,23 mm na Staice ty byly fajn.

Ale Soulo je menší tak ty 9 mm stačí a středový mám dvakrát abych ho mohl případně zdvojit.

Jen mě to zajímalo, když jsi na to odpovídal GreyMouse.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 7, 2019 12:26

irnef píše:Ještě @GreyMouse:
Husky na řadě Extreme používá dural 7001. 7075 je podle nich sice tvrdší, ale méně ohebný. Je fakt, že se používá spíš na zbraně, třeba AR-15 z toho má tělo.
Jen abych Ti nezůstal dlužen odpověď.

Díky za info. Leč na stránkách výrobce jsem to opravdu nenašla.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Výběr stanu

Příspěvekod ragnarok » pát čer 7, 2019 13:11

2ŠedáMyš - Jsem Fenri, stačí jim napsat, odpověď přišla za asi 4 minuty :wink: Jinak na webu jsem to viděl i předtím. Asi nějakej blbej e-shop.
Jsem Fenri, aby nedošlo k mejlce
ragnarok
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 7, 2019 12:50

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » sob čer 8, 2019 15:50

3-prut pod 1,5 kg
Big sky Chnook 1p https://bigskyinternational.com/product ... ok-1p-tent
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » sob čer 8, 2019 15:59

remy, tip na Chinooka som tu dával ešte pred tým, ako sa tu začali hádať na utrum, zaniko to a ja som už nemal najmenšiu chuť sa do tejto žumpy zapájať a dotyčný sa ani neobťažoval na tip zareagovať.

Už vlastne ani neviem, kto tu vlastne teraz vyberá stan.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » sob čer 8, 2019 16:36

Fenri?
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Stany