Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Floyd » úte kvě 7, 2019 17:55

Ahoj všem,
prosím o pomoc s výběrem batohu. Určení - turistika, povětšinou s holema. Mám doma 17l a 42l od Deutera (AC, Futura). Chybí mi ale univerzálnější varianta kolem 30l. Se značkou jsem spokojený. Zpracování je kvalitní a oba batohy toho už dost vydržely. Od nového batohu si ale slibuji jinou konstrukci zad. Nejlépe pevnější nebo alespoň rovnou. Když naplním Futuru a dám ji na záda, tak nemá dostatečnou oporu. Potom lehkou váhu a technické detaily.

Rozhoduji se mezi těmito:
LOWE Alpine AEON 27
Deuter Speed Lite 24 black
Osprey Kerstel 28
Gregory ZULU 30 1.0
Millet Prolighter 25

Zatím jsou mými favority AEON a Speed Lite. Jsou si dost podobné. S cenou bych se rád vešel do 2,5 tis.

Protože nemám možnost všechny batohy vyzkoušet, rád dám na doporučení a zkušenosti. Díky.
Floyd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon srp 3, 2009 13:30

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mitau » úte kvě 7, 2019 18:43

V tom vyberu mas celkem smesku ruznych pozadavku. Z prispevku to vypada tak, ze vlastne nemas moc pozadavku na konkretni zavirani/kapsicky atd. Kdybych ja chtel mensi univerzalni batoh, tak sahnu po Osprey Talon 33. Sam jsem z Futury presel na Talon a ted se mi Futura vali doma bez uzitku. Jedna z mala informaci byla, ze pouzivas hole - podivej se na system od Ospreye na rychle odkladani holi. Nekdo si to dost pochvaluje. Ja hole nenosim, tak nevim.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Allydamm » stř kvě 8, 2019 8:08

Taky doporučím vyzkoušet Talon 33 https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en/talon-33-1
Ale je opravdu vylehjčenej, takže když nevyhovuje při naložení Futura, nějak si nedovedu představit že by to dal Talon.
Jinak na hole super, tedy pokud ti můžou při putování trčet z pod levého podpaží. Říkal jsem si sněžnice už jsou trochu moc a stačil jeden pásek navíc a jako by byl pro ně vyroben. Pro mě zatím nejlepší malý batoh co jsem kdy měl.
Ještě pozor nějaký super levný by mohl být z první generace a tu tedy zase nebrat. :-)
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » stř kvě 8, 2019 10:29

S Ospreyem chybu neudělá. Vyřadil bych Deuter Speed Lite, je to light verze, záda nemá moc vyztužená takže co do toho naloží to pozná že to tam má a odvětrávání žádné je to spíš tak na zimu. Podíval bych se ještě na Deuter Trail 30 z nové kolekce, oproti staré verzi výrazné zlepšení. Gregory Zulu bych vynechal, je to podobné jako Futura.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod brhel » pon čer 3, 2019 20:49

Etheric píše:Jen si od Corazonu nekupuj novej model Sahara 32. Sedí dobře, materiál je už nějakej jinej, ale pevnej. Výztuha zad... No... Nedomyšlenej spodek a ne zrovna pevná v krajích. Kapsy řešený tak, že se vydouvaj směrem dovnitř. Tuhle 32ku přerovnáš do kdejaký 25ky.


Etheric píše:Jo, vpoho :) Co se týče Hikeru, už to ale není takovej držák, na to si nestěžuju jen já. Sahara je zase dost nedomyšlená..


Tak to jste mě chlapci nepotěšili... :((

Na Sahaře se mi líbí, že se má spodní kompresní popruhy, kterými se dá pod batoh přidělat spacák, to jsem u jiného batohu ve velikosti 30 - 35 l neviděl...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » úte čer 4, 2019 6:07

Zkoušel jsi to nosit se spacákem dole? Ten spacák tě celou dobu tříská do zadnice...
Jinak po dvou letech už se mi dole trhá, páře... A to tý Sahaře nedávám nijak zabrat, nosim to do práce a na menší nákupy. Tenhle batoh se jim prostě nepovedl. Ostatně třeba Hiker 25 se mi začal trhat po roce...

Ty spodní popruhy jsem viděl u nějakýho menšího Mamuta, ale jak píšu vejš, na spacák to zrovna dobrý neni
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 4, 2019 7:55

Nosit spacák venku na batohu je beztak zvěrstvo !!! :D. Když už něco venku, tak karimatku nebo stan.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » úte čer 4, 2019 8:27

Když už něco zvenku, tak jen něco, co je lehký a nerozhodí to těžiště. Třeba tu pěnovou karimatku.
Spacák zavěšenej na spodních popruhách u 32l batohu je šílenost. Nacpat tam nejde, jedině zavěsit. Jak je ten batoh malej a spacák se houpe, furt bouchá do p... a to je k zbláznění už po pár km...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Allydamm » úte čer 4, 2019 12:28

Nebuďte tak úzkoprsí. :-) A rozhodně neobhajuji Saharu, neznám.
Sice jsem už takové zoufalství dlouho nemusel řešit, ale u procházky na víkend s takovouhle bagáží klidně. Jsou tam normální kompresní popruhy, takže nevím proč by to někoho mělo plácat po zadku. Jinak když spacák venku tak jedině v nepromokavém obalu.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » úte čer 4, 2019 12:39

Allydamm píše:Jsou tam normální kompresní popruhy

Který slouží pouze ke stažení spodku batohu. Jsou tak krátký, že pod to sotva narveš mikinu. Že bys tam dal spacák, nehrozí. Tím pádem máš jedinou možnost - v obalu ho za ty popruhy zavěsit. A pak se tam dole houpe jak oslí č.... a je to opravdu nepohodlný :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Allydamm » úte čer 4, 2019 13:42

Potom se omlouvám .-) Na obrázku se mně zdály volné pásky alespoň 20cm a s 20cm dna...
Tak klasické dodělej si doma, třeba můj milovaný Talon něco takového vůbec neumožňuje, pravda nikdy mě nenapadlo že bych mohl něco ještě cpát pod dno.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » úte čer 4, 2019 13:53

Jako ten spacák by se tam vešel, ale musel by se zabalit jako první a dno batohu by se pořádně zvedlo. Zmenšil by se objem na tolik, že by pak batoh nestačil ani na víkend a to su minimalista
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod brhel » úte čer 4, 2019 21:11

tak díky za živou diskuzi =D>

teď okukuji ten Talon :mrgreen:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř čer 5, 2019 7:11

Čoveče jak Osprey nemusím, tak ten menší Talon se mi opravdu líbil a seděl na zádech... Ale ty ramenní popruhy... Kdyby je měl jako třeba Exos, neváhám a beru.
Nakonec jsem vybral LA Eclipse 25 a můžu říct, že to je nej batoh v týhle velikostní kategorii, kterej jsem kdy měl. Beru ho na jednodenní akce, nebo na vícedenní kde nemusim brát spaní. Vklidu do něj přerovnám Saharu32
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Allydamm » stř čer 5, 2019 12:13

Ty popruhy jsou pro tebe k ničemu protože jen nedrží samy tvar nebo potřebuješ i mohutnější polstrování? U takhle malého batohu se mně nestalo že bych je na těle zaregistroval jako nepříjemné, ale 15kg jsem v něm ještě nenesl.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř čer 5, 2019 12:50

Nemám rád slabý tenký popruhy, ani na malým batohu, ikdyž v něm málokdy mám víc jak 5kg. Prostě mi Taloňácký popruhy nesedí, čistě pocitově.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Allydamm » stř čer 5, 2019 13:18

Jj, ale označil bych je tedy jen jedním z těch přídavných jmen, široké jsou až dost a díky tenkosti jsou celkem prodyšné. Jen to odsazení na okamžité nahození nedrží, zvlášť když mám hadičku z camel vaku zrovna na té druhé straně, musí jít na rameno pod dohledem. :-)
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod krchma » stř čer 5, 2019 16:58

ahojte, prosim o radu, chcem si kupit novy batoh, tak okolo 20l, teraz mam corazon blueberry 18 a je to taky spartan. Kvalita materialu fajn, tym to ale konci, na 4-5 h vyletoch na biku je velmi nepohodlny a strasne sa mi poti chrbat. Novy by som chcel vecsi, lebo ked dam do blueberry kapsu s naradim, jedno tricko a bundu a hydrovak a nejake musli tak uz mam na chrbte bublinu a nie vak.
Takisto je maly na vikend ak niekde cestujem na otocku. Takze chcem o kusok vecsi a musi mat bezpodmienecne priestor na hydrovak.

Vyselektoval som si : Osprey Syncro 20, Talon 22 alebo Escapist 18 (25).

Syncro 20 som si skusal a bol velmi pohodlny, avsak mam trosku obavy z tej sietkovanej konstrukcie napnutej na dratoch.


Viete mi prosim vysvetlit, aky je medzi tymi troma batohmi rozdiel ? Na obrazkoch vyzeraju prakticky uplne rovnake.
krchma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 25, 2019 18:14

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Allydamm » čtv čer 6, 2019 10:43

Projdi si to podrobně u výrobce.
Jen nástřel, taky nic z toho zrovna pro tebe nemusí být zajímavé
Talon, hydro vak zvenku, bez pláštěnky, hole do podpaží, nijak velká možnost stáhnout hloubku
Syncro, hydro vevnitř, pláštěnka, bez holí
Escapist, hydro venku, pláštěnka, bez holí

A ještě pozor jsou starší generace, na webu mají jen tu poslední nejvymazlenější, ale v obchodech se klidně prodávají i ty staré.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod aksam » čtv čer 6, 2019 10:57

krchma....mám escapist 32, jako cyklobatoh nemá chybu, zkus je někde vyzkoušet najednou a vezmi ten, který Ti bude pocitově vyhovovat nejlíp.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod krchma » pát čer 7, 2019 18:44

ahojte, bol som vyskusat tie batohy:
escapist 18L/25L
syncro 20
raptor 10

escapist 25-18, na vysku rovnake, na sirku rovnake, lisia sa v hlbke. Samozrejme spracovanie prvotriedne. Ta Escapist 25tka je riadna cierna diera. Asi na parhodinove (poldenne) tripy zbytocne obrovska. Zabral mi skoro cely chrbat, od krizov az po vrch ramien. Velmi pohodlne na nosenie. Oba sa mi zdali moc velke.

Syncro 20 : o polovicku pohodlnejsi ako Escapist, na chrbte takmer necitit. Perfektne technicky premakany (kapsicky, putka, atd). Bojim sa toho chrbtoveho systemu, je to prilis odvetrane a nerad by som prechladol, som celkom citlivy na krize a bojim sa toho.

Raptor 10 : male velke prekvapenie. Dal som donho mikinu a bundu a este ostalo miesto a nebolo to na nom vidiet, v cene dost slusny hydrovak s hadicou na magnet. V prednej casti rozne kapsicky, v zadnej casti dost vela miesta. Problem je, ze mi celkom dobre nesedel na chrbte, asi bol uzky, ramenne popruhy mi nesedeli na ramenach celou sirkou ale len vnutornou castou a zvysok popruhu bol vo vzduchu. Na escapist a syncro sedeli celou sirkou.


Vysledok ? nekupeny ziadny, chcel by som kombinaciu velkosti Raptor a pohodlie Escapist :D
krchma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 25, 2019 18:14

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Creobroter » sob čer 8, 2019 5:55

Ahojte, idem si kupit Osprey Talon 33 ale po roznych eshopoch su 2 oznacenia tohto batohu a teda ma zaujima, ci je rozdiel medzi Osprey talon 33 a Osprey talon 33 II?
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Allydamm » sob čer 8, 2019 8:42

II má jiný zádový systém, pro mě mnohem lepší. Jinak detaily, Posunuté oko pro rychlé odložení holí, to staré umístění bylo až moc vzadu a ještě za zády. Upravené ramenní popruhy, staré mají taková látková poutka celkem na nic bez dalšího doplnění karabinou, II má vychytané gumičky ale zase přišla na jedné straně o úzkou kapsičku. II se zbavila ok vzadu dole, pro cepín, trvalejší přenášení holí, možná i lyží.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mitau » sob čer 8, 2019 9:03

Nova verze o poutka na cepiny neprisla - jen se daji schovat, aby neplandala, tak na nekterych produktovych fotkach nejsou videt. Zlepsily se kapsicky na bederaku - na starem modelu byla kapsa v miste zahnuti pres boky, takze treba mobil se tam trochu hur daval (je to placka a zahnout ho nechces), nove kapsicky jsou v miste, kde je kapsa rovnejsi. Zadovy system asi malicko vylepsen. Latka malicko robustnejsi (a konecne neni dole svetle seda latka, ktera se muze umazat). Nove verze jsou o trosku tezsi (tak 50-100g? nehledal jsem). U verze 44 se zmenil tvar batohu - starsi byl sirsi dole, takze teziste bylo niz; novy je po cele delce stejne siroky nebo se mirne rozsiruje. Je z toho malicko jiny pocit, ale nemam s obema nachozeno dost, abych rekl, co je lepsi. Mam pocit, ze nove popruhy maji o malicko vice peny v popruzich, ale mozna se akorat na starsim batohu slehly.

Celkove se mi Talon II libi vic nez puvodni a pokud neni velky rozdil v cene, sel bych do nej.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Allydamm » sob čer 8, 2019 9:46

Pravda, oka jsem si dole schoval a úplně je vypustil, ale jsou tam :-)
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod aksam » sob čer 8, 2019 9:48

krchma....podívej se ještě na zealot
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod krchma » sob čer 8, 2019 9:53

tak som kupil ten Escapist 25. Neodolal som, za 1970czk z 4camping sa proste nedalo odolat. Snad bude ta velkost S/M v pohode.
krchma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 25, 2019 18:14

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod kukacz » čtv črc 18, 2019 10:48

Ahoj, ty hole v podpaží u Talon 33 - asi to není ideální při šplhání po řetězech v Roháčích apod., že? Dají se případně hole upnout i na přední stranu batohu?
kukacz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 19, 2017 14:50

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Allydamm » čtv črc 18, 2019 12:05

Hole do bočních kapes, na předek si to bez domácího dobastlení nedokážu představit.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mitau » čtv črc 18, 2019 16:53

Talon 33 nema po bokach nahore stahovaci popruhy, takze fakt jedina moznost by byla to dat dopredu do poutek na cepiny. teoreticky by to mohlo fungovat, ale nezkousel jsem. Muzu to kdyztak doma zkusit na Talonu 44.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron