Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 4, 2019 12:15

Nevím mne ty tkaničky nevydrží začnou se třepit a pretrhnu je.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv dub 4, 2019 13:00

- aby se mi přetrhla tkanička u pohorek se mi snad ještě nikdy nastalo, to dřív zničím pohorky
- tak dle mě jsou Scarpa Ribelle Lite a Scarpa Ribelle stejné, pouze se liší v tom, že Scarpa Ribelle mají kožený svršek a kovová očka na tkaničky
- pro mě by taky byli Scarpa Ribelle Lite ale i Scarpa Ribelle nedostatečně pevné, hlavně v kotníku, je to něco mezi B a B/C, já potřebuji aspoň B/C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Stani » čtv dub 4, 2019 14:49

Takisto u trekových topánok značiek ako napr. Scarpa, Asolo, Reichel, Garmont sa mi nikdy šnúrky bežným používaním nepredreli a to ani prúžkové očká. Nechápem, čo zase Michal s tým robí.

Stávalo sa to u kvázi outdoor značkách, ktoré používali očká a háčky s nezabrúsenými hranami - viď kedysi modely lacných EXItrek.

Jediné topánky, kde sa mi predreli šnúrky boli tie tenké u modelu Fury od Salomonu. U modelu 3D fastpacker to už zmenili a rovnako sa mi už nič nepredralo.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » čtv dub 4, 2019 19:05

Stani píše:Nechápem, čo zase Michal s tým robí.

Bych to neresil ;-) Mne se povedlo pretrhnout tkanicky jen na nizkych Meindl Laredech do mesta, ale to uz byly skoro kaput, takze tak po 2 - 3 letech denniho chozeni. Asi tam bylo neco spatne, jelikoz mam uz asi paty par a stalo se mi to jen na jednom a to postupne na obou botach. Mozna to udelala sul v zime, chodim v nich akorat po meste. Na pohorkach se mi akorat casem orvou konce, takze se blbe strkaji do kovovych ocek. Nastesti u Hanwagu pri vymene podrazky meni i tkanicky :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 4, 2019 20:06

Stani hm a mě tkaničky odchází na jakýchkoliv botách.
To je něco co neřeším. Jen říkám ze látkové očko se mi nepozdava.
Jediný kde mě vydrž tkaniček opravdu stvala byla ta LaSportiva Boulder X kde protáhnout ty tkaničky kolem paty je porod....
Jinak má člověk nové tkaničky za par minut a není třeba řešit....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » čtv dub 4, 2019 20:59

Mě osobně tkaničky vždycky přežily boty.
Akorát u Meindl Perfekt odešly v tom kousacím háčku.
Jo a u pololezeček od Salomon nedržela klička, protože kvůli vydrži měly tkaničky kevlarový oplet.
A to běžně používám neoriginální tkaničky, jen od slušné značky, protože v hnědých pohorách musím mít červenou tkaničku...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » pon dub 15, 2019 13:05

tady dávám jednu recenzičku *) pro ty, co třeba hledají turistické uni-pohorky a nemají zkušenosti... anebo pro ty, co tady onehdá zrovna řešili výšku obsádky atd.; za sebe tvrdím, že tato značka recenzi ani nepotřebuje (i když se přiznám, že zrovna tato recenze pro postrádá základní parametry, které bych u recenze hledal - např. kolik km a v jakém prostředí s botou bylo nachozeno, jak dlouho aj.)

*) trochu nechápu to datum pod recenzí (17.4.2019), když je dnes 15.4. :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv kvě 23, 2019 15:09

Nevím, kam jinam to dát...

Dnes jsem dostal od La Sportivy odpoved na svuj dotaz pres jejich konktaktni formular ohledne podobnosti kopyta bot predchozich LS Karakorum a soucasnych Karakorum HC a Nepal Trek. Po pouhych dvou mesicich a dvanacti dnech.... :D ](*,) ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mufflon » ned čer 2, 2019 23:30

Jestli by nevadilo, tak bych měl trochu specifický dotaz, protože boty potřebuji na kolo, ale přitom docela dost kilometrů nachodím. Většinou to je do delších, nebo prudších kopců, když je blátivý terén a nedá se jet, nebo když někam přijedu a pak se du na pár hodin projít. Jedná se o chození po lehčím kamení, po lese a po různých špatných cestách, kde je voda a bláto. Ale není to nic hlubokého.
Určitě nechci koženou botu, protože při delší chůzi v mokru mi impregnovaná kůže stejně nasála vodu a když bylo venku vlhko, tak bota nechtěla ani zaboha vyschnout. A sušit ji v péřovém spacáku není dobrý nápad. Musí mít nějakou membránu, jestli goretex nebo jinou to nevím. V membránách se nevyznám, ale goretex by měla být snad sázka na jistotu.
Materiál boty nějaká umělotina, bota stoprocentně a dlouhodobě nepromokavá, jestli je to vůbec možné, podrážka by měla něco vydržet, bota spíše typu polobotka, protože v kotníkových botech se mi moc dobře nejezdí a když je tepleji, tak bych se zbytečně potil. Když je zima, vezmu si teplé ponožky. A do potoka, nebo mokré trávy mám návleky neos přes boty asi tak 50 cm vysoké. Myslím, že se to tady také řešilo.

Tak nevím, dá se něco takového sehnattak kolem 3 tisíc nebo je to utopie ?
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon čer 3, 2019 6:35

Nenapsal jsi to nejzákladnější - zda to mají byt cyklistické tretry tedy kompatibilní s SPD nebo obyčejný turisticky boty.

Pokud turistické boty tak proste zkousej co ti nejvíc sedne.

Pokud tretry tak vyber něco z kategorie turistických treter, nejčastěji je po kramech Shimano a lehce přes tvůj rozpočet se daji sehnat Sidi.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » pon čer 3, 2019 8:18

Já bych to viděl na dvoje boty...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Pierre111 » pon čer 3, 2019 10:18

Tohle není asi úplně lehký poradit. Záleží na tom, jaký pohyb u tebe převažuje. Zda se přesouváš třeba 80km na kole a pak občas vyběhneš na nějaký kopec pár km pěšky nebo je to třeba 50:50. Tím, že chceš nízkou botu (převážně kvůli jízdě na kole) se ti výběr docela zúžil. Můžeš použít nízké trekovky nebo třeba boty na dálkové horské běhy nebo jak píše Michal turistické tretry v kterých se dá chodit. Nicméně co já viděl a zkoušel takové tretry tak bych v nich nějaké větší dálky asi moc chodit nechtěl. Ikdyž kamarád v nich třeba jel a poté běžel závody. K té nepromokavosti. Troufám si říct, že žádné boty nebudou po nějaké době používání úplně nepromokavé. Navíc boty, co chceš ty, budou spíš měkčí. Podrážka se při chůzi více ohýbá a to může v určitém místě membránu namáhat a ta se po čase poškodí a může propouštět vodu. Co se membrány týče doporučil bych raději osvědčený Gore případně například Scarpa s Outdry membránou. Možná by pro tebe opravdu bylo řešením mít boty dvoje. Univerzální řešení je lákavé, ale ne vždy je to to nejlepší. Cena 3tis je taky docela hraniční pro boty s Gore membránou, budeš muset spíš hledat po slevách.

Můžeš se podívat například na běžecké boty od La Sportiva
https://www.lasportiva.com/en/mountain- ... otwear-man
Případně Scarpa
https://www.scarpa.com/alpine-running?g ... _limit=all
Dynafit
https://www.dynafit.com/men/footwear/running-shoes
Arcteryx
https://arcteryx.com/cz/en/c/mens/footw ... -cat=shoes
Inov-8
http://www.inov-8.cz/boty
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon čer 3, 2019 11:19

Tak hlavně jde o to zda mají být na SPD nebo ne. Pokud ano je to jasný - cyklistické tretry a nejaké turistické, protože v závodních s karbonovou podrazkou se chodit nedá.

Pokud obyčejný turistický boty tak pak bych třeba na gtx vůbec netrval kor když má cyklistické návleky.

Ale jako když jedes takovej vejlet na kole tak za mne je to jednoznačně na SPD protože to kolo asi bude převažovat silně a budeš na něm třeba dva týdny sedět a SPD pomůže se šlapáním.

Jinak k těm tretrám - mám turistické Adidas na MTB a v těch se dá v klidu chodit, jen někdy na kamenech nebo asfaltu trochu cvakne kovový kufr. Podrážka je tak tvrdostí jako klasike tvrdší nízké turistické boty - cca AB.

Pak mám závodní Sidi s CF podrážkou a v těch je problém ujít pár metrů s kolem z baráku, ale jízda v nich je zas úplně jinde. Kvalita těch Sidi je také jinde. Podrážku nedokážeš ohnout je to jak přeskáče na lyže.

Ale u tebe by přicházeli v úvahu jen ty turistické.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » pon čer 3, 2019 13:15

Docela bych chtěl vidět turistické tretry, v kterých se dá normálně chodit.
Měl sem Spešly, Fiveteny, zimní Shimano, Lake, teď mám letní Shimano, ale plnohodnotná turistická bota nebyly ani jedny...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon čer 3, 2019 13:45

Tak úplně turistická bota to nikdy nebude kvůli kufru a výstuži pro jeho uchycení, ale zárověn to sou boty ve kterých se třeba 10km dá úplně v klidu ujít.

Je mnoho druhů od měkčích po tužší, stačí si vybrat. Samozrejmne nikdy nejsou měkké jako obyčejné turistické boty. Jak sem psal je to spíše na úrovni nejtvrdších nízkých turistických bot.

Třeba ty měkké Adidasy co mám jsou cca jak Zodiac od Scarpa.

Jednou sem zkoušel úplně základní shimana za 1000,- a to byla už docela bačkora - ono když je to moc měkké tak se v tom zas nedá dobře jezdit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mufflon » pon čer 3, 2019 13:57

Důležitá informace na kterou jsem zapomněl.
Vždy jezdím na širokých platformách a vruty mám hodně zašroubované, aby zbytečně netrhaly podrážku. Takže boty pouze klasické, protože v cyklobotách se nedá normálně chodit. Docela často seskakuju z kola, často tlačím a na moje použití jedině normální bota.
Musí to být jedny univerzální boty, protože další už neuvezu. Táhnu ještě kilové návleky do vody a bláta a také když je je mi zima na nohy a ponožky nepomůžou.V případě, že se teploty blíží k nule. Když je sychravo, tak je mi zima mnohem dřív.
A k životnosti bot. Představoval jsem si, že by membrána mohla vydržet dva roky, což je asi 160 naježděných dní. Ale jsou to jen představy. Raději si koupím co dva roky nové boty, než kupovat drahé, u kterých stejně nebude jistota.

Ještě jsem se díval na prabos, dělá boty s goretexem, cena kolem +- 3 tisíc, ale je tam nubuk kůže, jen zvenku podle specifikace a mohl bych je mít jako pracovní boty :-) ale zase bych nerad koupil nějaký šmejd, protože pracovní kožené zimní boty prabos jsou dosti mizerné kvality a hned propouští, přestože je impregnuju za tepla.

je tam toho plno, ale kdo se v tom má vyznat
https://eshop.prabos.cz/cs/12-produkty
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Pierre111 » pon čer 3, 2019 14:35

Já vycházel z toho, že kůži nechceš ? Proto jsem ti nabízel samé hadráky. Podle mě máš dost zkreslené představy o takových botách. Kožená bota, která se impregnuje nějakým přípravkem je něco úplně jiného než kožená bota s GTX. Pokud mluvíme o kožených klasických botách, tak o ty se musíš umět starat a impregnovat je, také zde hodně záleží na jejich kvalitě, hlavně na kvalitě kůže. Takové boty podle mě za 3tis nekoupíš. Jak ty píšeš, že mají boty z nubuk kůže jen zvenku, tak to jsou prostě normální kožené boty s GTX membránou, dobrá polovina kožených bot nemá vnitřní stélku z kůže, ale je tam jen futro z GTX podšívky. Vnitřní kožená vložka pokud tam je, je jen tenoučká kůže jejíž hlavní funkcí bude chránit botu zevnitř proti prošoupání.Pokud máš kožené Prabos boty bez membrány, tak je dost pravděpodobné, že se v mokru budou chovat jinak než kožené Prabos boty s GTX membránou.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon čer 3, 2019 14:40

Tak jestli mas platformi tak si prostě vyber boty co ti vyhovují - kožené na kolo bych asi nekupoval. Něco co bude dobře větrat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mufflon » pon čer 3, 2019 14:42

Měl jsem namysli kvalitu prabosu, protože mě u obyčejných bot vůbec neoslovila. Evidentně použitá kůže je mizerná a asi to za cenu kolem dvanácti set odpovídá. Ale to nemá nic společného s nepromokavou botou, na kterou se ptám.

Pořád nevím, jestli bude v něčem výhoda hadráků, oproti botě, která má vršek z nubuku. Protože tam mi mokro nevadí, ani když bude mokrá dlouhou dobu. Pro mě je důležitý vnitřek aby v případě namočení rychle vyschnul.
Asi se špatně vyjadřuji, ale nevím jak to popsat.
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon čer 3, 2019 14:53

Moc TI nechci do vyberu bot kecat nejakym typem, ale kdyz ctu
Mufflon píše:Táhnu ještě kilové návleky do vody a bláta a také když je je mi zima na nohy a ponožky nepomůžou.
tak si rikam, jestli by ses nemel vykaslat na ty navleky (s prominutim, ale jak jsi psal, ze "do potoka", tak zadne navleky TI vniknuti vody do nizkych bot kdyz vstoupis do potoka nepomuzou...) a na GTX a sezen si radeji membranove ponozky. V nejhorsim scenari si je muzes obouvat/vyzouvat jako ty navleky na normalni tenci ponozky. Asi by Ti poslouzily lip.

Proste ber to jako jednu z moznosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Pierre111 » pon čer 3, 2019 14:56

Troufám si říct, že rychleji budou zpravidla schnout hadráky. Nicméně obecně schne hůře bota s membránou než bez. Membrána nebrání jen vniknutí vody dovnitř, ale samozřejmě taky ven. Rychle schnout třeba lehké boty na běhání. Někdo třeba taky používá promokavé lehké boty na běhání co rychle schnou a k tomu nepromokavé ponožky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mufflon » pon čer 3, 2019 15:04

Návleky co vozím jsou 50cm vysoké a fungují jako holína, navlékají se přes boty a mají podrážku. Používám to i v zimě do sněhu, když mi taje na zimních botách, je břečka, nebo víc přituhne. A zatím se mi nestalo, že by voda protekla. Jen se musí hlídat kondenzace, ale zase v nich nejezdím pořád.

Nebude v membránových ponožkách větší zima, když bude celá bota promočená ? Zkoušel jsem igelitové pytlíky na ponožku, ale když je chladněji, tam mám zrmzlé nohy i když mám pod pytlíkem suché ponožky. Kdežto s těmi samými ponožkami v suché botě je mi teplo.
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon čer 3, 2019 19:04

Samozrejme, ze v suchych botach a suchych ponozkach bude tepleji, nez v promocenych botach a membranovych ponozkach :twisted: Jenze takovy vyber nemas, ne? Membranove ponozky jsou lepsi, nez igelitove pytliky na normalni ponozku. Vyzkousel jsem oboji ve stejnych velmi promokavych botach.

V membranovych ponozkach citis chlad, kdyz po nich tece studena voda. Tj. jdes mokrou travou, mokrym snehem, vlezes do kaluze. Kdyz ale primo chlazene byt prestanou tj. treba vyjdes na cestu, tak za par minut zima prestane. Boty promocene, ponozky stale zvenku mokre, ale vevnitr je celkem teplo. Za chuze, delsi pauzu jsem takhle nezkousel. Bude zalezet i na konkretnich ponozkach, pouzivam stredni Bridgedale, ve tenkych asi bude chlad citit vic.

Kdyz chces nizke boty, tak jsou membranove ponozky ke zvazeni a urcite funguji lip, nez normalni ponozky plus nizka bota s membranou. Ta se rychle znici a navic do bot tece shora. Samozrejme to nejsou pohorky, ale to je jiny level.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mufflon » pon čer 3, 2019 19:07

A jak rychle membránové ponožky vyschnou, když je venku chladněji a vlhko ? Usuší se na noze v botě v nějakém rozumném čase ?
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon čer 3, 2019 19:17

Tohle je spatne, aspon u tech mych. Dokazou nasat 50 - 200 % sve vahy a v takovem pripade jsem rad, ze mi do druheho dne uschnou doma. Usychani na noze jsem nevyzkousel, pouzivam je na 1 - 2 hodinove vychazky a to neuschnou. Na druhou stranu o tom, ze jsou zvenku promocene v podstate nevim, ale jak jsem psal, delsi pauzu vyzkousenou nemam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod aither » úte čer 25, 2019 15:08

Ahoj všichni,
moje téma by se hodilo spíš do vlákna pro socky, ale tam nikdo pár let nepsal, tak to dám sem a snad nebude problém. :D
Potřeboval bych poradit jaké koupit boty na lehčí/střední turistiku po ČR (silnice, nezpevněné cesty, lesy, vždy na pár dní kolem 20 km denně cca).
Nemám v plánu chodit v zimě a nemám moc plánu chodit po horách, ale kdybych se přece jen na nějakou lehčí trasu do hor dostal, tak bych byl rád, abych se nezabil.
Vždy jsem na tyhle túry používal obyčejné tenisky na běh, ale tenisky už nemám a rád bych si koupil něco vhodnějšího.
Můj limit je kolem 2000 (strop 2500, kdyby to mělo cenu)
Za tuhle cenu se tu většinou doporučují různé pracovní boty a mě nejvíce zaujaly:

http://www.garmischsro.cz/treking/520_m ... etail.html (u těch si nejsem jistý kvůli té kovové výstuze), případně jiné boty od této firmy, ale nenašel jsem, kde by se daly v Praze vyzkoušet.
Ve výprodejích se mi nic moc nepodařilo najít akorát:
https://www.zalando.cz/scarpa-mojito-hi ... p-c11.html
a možná ještě:
https://www.decathlon.cz/panska-obuv-tr ... 19097.html , ale v ty moc důvěru nemám :roll:
Budu rád za každou radu ohledně těchto nebo i jiných bot. Díky :t:t
aither
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 25, 2019 11:35

Jaké trekové boty?

Příspěvekod zonn » úte čer 25, 2019 18:26

Ty Garmisch jsou poctivy celokozeny pohorky, zpocatky tvrdy, museji se vyslapnout. Podrazka je tuha, nechtel bych v nich jit 20 km po asfaltu. Ale zase vydrzeji, kdyz se o ne budes starat. Ty zbyle dvoje jsem na noze ani v ruce nemel.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod adal » ned črc 7, 2019 18:08

Na čr bych bral nízké nemembranové boty.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sparrowcz » pon črc 8, 2019 23:09

Ahojte, má někdo zkušenosti s Prabos Acotango? Vypadají dobře. Nadešel čas koupit nové pohorky a nějak mi skřípou zuby při pohledu na ceny Meindlů, La Sportiv atd. :lol: Dívám se po botách typu Meindl Litepeak nebo Salewa Mtn Trainer Mid - středně vysoké, kombinace kůže/textil, gtx, pevná podrážka s pořádným traktorem.
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Nové boty na čundr

Příspěvekod sarik00 » stř črc 10, 2019 10:28

Ahoj,
prosím o pomoc s výběrem bot. Chodíme tak třikrát, čtyřikrát do roka na třídenní čundry s bagáží po Čechách, cca 50 km za čundr. Terén je různý, ale vzhledem k tomu, že české turistické značky vedou z velké části po silnici, tak něco, v čem mi neupadnou nohy na silnici, ale můžu v tom vyšlapat i na Sněžku. Klasické pohory asi moc nechci, protože to mi pak na silnici ty nohy upadnou. Řeším to většinou sandálama, ale to v dubnu, když je venku 10 stupňů není úplně vhodné.
Nemáte někdo nějaký tip?
sarik00
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 9, 2019 12:36

PředchozíDalší

Zpět na Boty