Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát dub 12, 2019 7:30

Tak ráno bohužel bílo není/nebylo, ale v luftě cosyk sněhovatého poletuje. Proto sem šel polemlesemloukou neska do práce 2x.... :mrgreen: (čti: skleněná nemoc)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » ned dub 21, 2019 20:05

scinkk píše:Jsem si v patek dal jednu oblibenou trasu, ale myslel jsem, ze vyrazim v dubnu a naonec jsem ji prosel v cervenci ci co, zazitek byl trochu rozpuruplny :) Ale abych jen nebrblal, na kolo je to dobre pocasi :)


Stejna trasa presne o rok pozdeji a nemusim to psat znovu, v druhe pulce jsem byl vdecen za kazdy usek ve stinu :) Co se jevilo jako podivny vykyv se rysuje jako zacinajici trend.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon dub 22, 2019 0:01

Jo tak, kvuli tobe to je [-X :twisted: Taky si porad na prechod ze zimy primo do leta nemuzu zvyknout, ale uz se to deje delsi dobu. Nikdy bych nerekl, ze budu stat o dest, ale ted by to fakt chtelo. V tuhle dobu aby byla hlina popraskana a tam, kde vzdycky byvala bazina, bylo ztvrdle blato... :?

Aspon jsem nachytal nejaky vitamin D, ten potrebuju. Kupodivu nijak zvlast spaleny nejsem a to jsem byl na slunicku cely den a nikde se neschovaval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod skutrjohny » pát dub 26, 2019 8:29

tak to je dobre, 5 let poradne nezaprsi a kdyz si vyclenim a pracne obhajim -hned- 3 dny na horach (3 dny po delsi dobe), ma dle Windguru na Polane 3 dny v kuse prset :)
no nic, pribalim ctecku a ponco a proste me to nezastavi:) stejne je toho deste potreba.
ale popravde, uz jsem stary paprda a sychrave pocasi a zvlast v prirode mam rad, takze pokud se ta sprcha obcas prerusi a budou i nejake ty vyhledy s prevalujici se oblacnosti, budu vdecny.
jo a mam novou hamaku, tak se tesim, jak se v ni budu za lehkeho destiku pohupovat.

desti zdar
Obrázek
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte dub 30, 2019 10:31

Rosničky předpovídaly na dnešek, že bude scát jen u nás a.... ščije jen u nás - na Z od nás (ve ValMezu) už ne, na V - v Dilině - taky v podstatě už ne.... trefili se ... :smt023

Neska musím pracovat, tak to neva že chčije a kytky a příroda už to potřebovaly, bo tu vlastně nescalo asi 3 týdny.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte dub 30, 2019 12:45

pavproch píše:Neska musím pracovat, tak to neva že chčije
Teda nevim, ze Tvych prispevku asi nejenom ja jsme nadobudli dojmu, ze spise bys mel rict "vadi ze chcije, bo neska musim pracovat", ze to by se melo dit, kdyz se prochazis venku... :wink:

(mam dojem, ze kratce pred 10:30 /kdyz jsem se koukal z okna/ jeste chcilo i tady v OV...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte dub 30, 2019 13:43

Jo, být venku, když je tam nepěkně má svoje kouzlo - nikdo jiný tam totiž není...... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte dub 30, 2019 21:14

Nastesti ted par dni prselo a je mokro. Lidi jsou debilni, na svych 10 km jsem dneska potkal 9 ohnu, z toho 4 v mistech, kde by to horelo pekne. Dve jsou v prirodni rezervaci a jedno primo pod ceduli se zakazem delani ohne #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát kvě 3, 2019 6:53

ČHMU - hezky! :mrgreen:

Dčerejší přepopiča před zprávama na četé1 - podle modelu mělo u nás začít scát v 08:00. Je 07:50 a začíná tám poprchávat (čili do práce sem šel trowou jen od rosy ne v dešti). :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 9, 2019 8:02

Mno, tak neska slibovaný déšť přišel sem k nám na "dálný" východ o pár hodin dříff než měl - sem počítal, že do práce pudu ešče zasucha. Čvachtal sem. A navíc mělo skoro nefoukat (20kmph) a fučelo jak kráva, tak to byl zápas ve vysoké mokré trowě s deštníkem ..... :axe:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát kvě 17, 2019 13:45

Jaro je opravdu tady. Za chvíli pudu (letos poprvé) dom z práce polemlesemloukou jen v tričku, mammutí bunda (ve které sem šel ráno tousamoucestou do práce)v báglu. Škoda, no.... Nebylo nám líp na začátku týdne? (= venku lezavá zima, mrzgolení a plus 3) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř kvě 22, 2019 7:27

Předpovídali škaredě a je škaredě. :mrgreen:

Nešní cesta v dešti (deštník) do práce polemlesemloukou byla výživná - ne quli dešti ale quli trowě - vyrostla už nad pás a jak chčije, taxem byl od pasu dolů (kalhoty) durch, durch, durch - do LaS ale nenatelko, GTX nepustil. Fčíl to na sobě suším. Moc fajn pocity. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » stř kvě 22, 2019 9:11

Promin, ale ted nechapu, co to doma nemas - sprchu nebo pracku... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 23, 2019 7:21

Tak.

Nešní ranní cesta do práce polemlesemloukou byla "zážitková". Že budu čvachtat sem čekal. Že je tam mokrá a vysoká trowa sem čekal a proto sem šel do práce s (pracovníma) kalhotama v batohu a na nohách goratexové berghausy. Dokonce sem i čekal že bych nemusel mít mostek/lávku přes strouhu, kterou sem si tam postavil pro komfortnější přeskok přes strouhu. Taky že jo, z 50cm (šířka za normálního pičasí) strouhy je třímetrový rozběsněný potok. Lávka v řiti. Budu stavět novou, až opadne voda.

Ale! Kus nad tou mojí lávkou byl udělaný přejezd pro traktor zatrubněný plastovou rourou snad 50cm průměr. Přejezd včetně roury zmizel. Prostě nenisu. Voda ho vzala. :shock:

Btw, aji v práci budu muset, až opadne voda, ostraňovat vyplavený štěrk - to je ale jen drobnost. Jinak - klepklepklep na dřwo - ani v práci ani doma žádné škody.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 23, 2019 17:39

Cesta z práce polemlesemloukou byl už zážitková méně, ale i tak výživná. Zase v goratexových (špinavých a mokrých) kalhotech, zase s deštníkem (ale scalo už výrazně míň než ráno) a zase se skákáním přes rozvodněnou (ale už výrazně méně) strouhu, navíc skokem z vyššího na nižší břeh, čili fpoho.

Zítra do práce nejdu pěšo, přes víkend vysochám novou lávku a v pondělí ráno cestou do práce ji nain(g)staluju. :mrgreen:

(A do dalších dešťů bude klid... možná ... esli mi ji někdo neukrade)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » pon kvě 27, 2019 14:32

tak jim bohužel minulý týden předpověď počasí pro Hochkönig vyšla, tři dny ošklivě, a dva dny hezky
Naposledy upravil fps dne úte kvě 28, 2019 13:58, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte kvě 28, 2019 8:03

pavproch píše: Zítra do práce nejdu pěšo, přes víkend vysochám novou lávku a v pondělí ráno cestou do práce ji nain(g)staluju.


Tak fčera sem pracoval nakonec z domu, čili až neska ráno cesta do práce (s třetím mostkem v rukách). Nainstalováno. Do dalších (opravdu mocných) dešťů resp. než mi ho někdo ukrade mám přes co / pomocí čeho jak skákat přes strouhu.

První byl bez kotvení - vzal ho první deštík.
Druhý byl s kotvením - vzala ho opravdu velká voda.
Třetí má stejné kotvení jako druhý (dva hřeby 35cm do země). Může začít scát. Už začalo. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 30, 2019 13:46

Zas jim to vyšlo - v celé republice je (už) hezky, enem u nás (ešče) ščije.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte čer 4, 2019 7:26

Chjono, venku zuří léto a... ranní cesta do práce polemlesemloukou (s mírnou oklikou přes nejbližší kopec, no) = přidu do práce úplně durch zplavený a musím sa převlíkat do "čistého/suchého". Už ať je podzim, dyž ne rovnou zima. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned čer 9, 2019 11:52

Neska ráno (brzo) bylo venku fajně, čerstvo, žádný hic ani dusno. Zato fčíl je tam už na scípnutí. A celý týden má (speciálně tady u nás na JV) být hrubě přes 30, kurafiks. Bude třeba stávat ve 4 a chodit do práce oklikou (nebo na bajku), než se venku udělá peklo.

Zajímavé, je že rosničky z čhmu meldujou léto, ale neska ráno v lese pěnkavy řvaly jak o dušu a to (skoro) vždycky znamená že do 72 hodin budou padat trakaře. Taxem zvjedaff, esli mají pravdu rosničky nebo pěnkavy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř čer 12, 2019 7:30

pavproch píše: Bude třeba stávat ve 4 a chodit do práce oklikou (nebo na bajku), než se venku udělá peklo.


Taxem kecal, no. :mrgreen: Sem stanul až v pět a před šestou sem už šlapal na bajku proti kopci. Před osmou doma, sprcha a (posekanou) polemlesemloukou do práce - už to bylo těplotou nepěkné. Zato ranní bajk (trasa proti kopcu převážně ďolíkem kolem potoka ve stínu) to bylo fajn, žádný hicžebychsepic :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř čer 12, 2019 17:39

Jako správní zimní potfor sem nikdy neměl ráth léto (což není nic jiného než ztrátová doba mezi dvěma zimama :D ), ale co je moc, to je neúrekom. Neska v Ově mi to chvílema ukazovalo i 35,5st C, plus, samozřejmě. Ať už je aspoň trochu normální léto resp podzim, chladna (aspoň) zrána. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř čer 12, 2019 17:48

Peklo. Taky to s pribyvajicimi roky snasim cim dal hur...

Tady zrovna vypukla bourka, otevrel jsem si dvere na balkon a koukam, ze mi dovnitr litaji kusy ledu :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv čer 13, 2019 8:45

pavproch píše:Neska v Ově mi to chvílema ukazovalo i 35,5st C, plus, samozřejmě.
Tos jezdil ve Vysoké peci??? :shock: Právě že včera bylo v OV o dost přijemněji než den předtím a ve stínu 35 ani zdaleka nebylo. Možná tak na přehřátém asfaltu parkoviště, to by TI mohlo tolik ukazovat.
Ale mne by i zajimalo, kolik TI ukazoval teplomer v OV ale za jizdy, alespon minutku-dve po vyjezdu z nejake prehrate ploichy a bezne jizdy. Autobusy smerem domu byly starsi, bez teplomeru, takze ani nevim, kolik bylo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » čtv čer 13, 2019 15:27

Těch 35,5 mi to ukázalo za jízdy (Vítkovice) na chvíli, jinak 33,5 až 34,5 běžně. Neska mi to před chvílí ukazovalo 34,5 i ve Velkých Karlovicích (což je v horách). Jak psal mike - peklo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát čer 14, 2019 8:32

Fčerejší noční bóřka nás jen lízla, zachcalo asi 10 minut a šlus. Bez větru. Akurváth ranní cesta do práce polemlesemloukou (posekanou kromě cca 200 m skrz mokrou trowu vyšší než já) = od pasu dolů sem byl durch na ždímaní, doslova (pan podnikatel nechodí do práce ani v hicoch v kraťasoch ale dlouhýh - pravda autdoorových Berghausech - kalhotoch, bo "reprezentace"). Už to na mně ale uschlo, LaS suším venku na slunku. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned čer 16, 2019 17:32

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv čer 20, 2019 19:57

Pred osmou jsem kouknul na radar a okamzite startoval na vychazku. Hodinovy okruh a vyslo to presne, chytlo mne jen prvnich par kapek. O pet minut pozdeji uz bych byl durch, venku se prave vali proudy vody :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned čer 23, 2019 17:28

Tak nás podle rosniček čeká suchý tropický týden, ve středu prý až 36. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned čer 30, 2019 20:39

Dneska jsem se pred odchodem na vychazku nekouknul na teplomer, mel jsem v pameti nejakych 30 z predpovedi. Po hodine jsem si rikal, ze uz jsem jak pp, asi starnu a nedavam to. Kdyz jsem dosel domu, tak jsem zjistil, ze bylo 38 #-o 100 Fahrenheita, si vzpominam, jak jsem byl pred (12?) lety na sluzebce v Kalifornii a kdyz rano byla predpoved 100 F, tak u toho byly ohnicky, jakoze peklo. Ven se skoro nedalo vylezt, vyhen, rikal jsem si, ze tohle nastesti u nas neni. A ted uz je :?

Na balkone otocenem na zapad zaznamenal teplomer nejvic 41.5, cidlo je sice pod strechou, ale ve stinu. Rajcata pijou jak zbesila, vcera jsem jim daval plny 25 litrovy kanystr a ted jsou 2/3 pryc, vypily pres 4 litry na rostlinu. Budu jim muset poridit vetsi zasobnik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec