Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 14, 2019 18:55

Gratuluji, takže to dostala i s obsluhou :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte kvě 14, 2019 20:00

U nas je vellky bilboard nejakeho sexshopu nad zastavkou busu:
"dneska objednas - zitra ho tam mas".

PP 3/4 potvrzuje, ze to tak opravdu funguje.

@PP: Tebe operovali v horni casti tela, ne? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Zdéňa » stř kvě 15, 2019 9:29

Za poslední 3 měsíce jsem objednával asi 8 zásilek (aliexpress, ebay, iherb). Je mi divný, že mi zatím nic nepřišlo, jdu náhodou kolem pošty tak se tam stavím. A výsledek je následující: 2 zásilky tu máte, dalších 6 se pro nevyzvednutí poslalo během posledního měsíce zpět. Z osmi zásilek mi nepřišlo ani jedno upozornění ](*,) ](*,) ](*,)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř kvě 15, 2019 18:59

Tos teda tezke podcenil :D Z iHerb chodi zasilky do tydne a navic je tam tracking, ktery funguje az po celni postu u nas. Z Ciny je to horsi, tam se neda odhadnout ani mesic.

Tohle je ovsem na durazny rozhovor s vedouci(m) posty a vyhazov postaka. Nebo zastreleni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » stř kvě 15, 2019 21:13

na ten tracking se nedá moc spolehnout
taky jsem čekal zásilku, z Číny, vč. tracking No., dlouho se nic nedělo, tak jsem volal na poštu, kde to je, podle track.No. to v systému dohledali, resp. zjistili, že mají zásilku anoncovanou jako příchozí v nejbližší době na celní poštu, ale že ještě na celní poště není - no a třetí den to přivezli :shock:
nechávám si doručovat do kanceláře, kde přes den pořád někdo je a zatím má ČP 99% úspěšnost
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » stř kvě 15, 2019 22:05

Zapoměli jsme o víkendu cosi u kamarádů. Posláno poštou na jméno ženy.
Nepokoušeli se doručit, jen hodili lístek, že je to poškozené. Předpokládal jsem nepodstatné natrhnutí obalu, aby to mohli použít jako výmluvu. (Nakonec bylo poškození výraznější, jelikož obsah zásilky nijak ostrý nebyl, tak spíše předpokládám nějakého zvídavého zamětnance ČP, který byl po nalezení odsávačky hlenů nejspíše vcelku zklamán.)
Na lístečku psali, že to manželovi vydají, když prokáže, že je manžel. Vím, že dříve to nebyl problém, pokud se shodovalo příjmení a adresa, ale pro jistotu jsem sáhnul před odchodem po oddacím listě.
Pošta: "Ale to je na manželku. Máte ji zapsanou v občance"
Já: "Nemám, nic takového se už asi 20 let nedělá"
Pošta: "Ale já vám to bez toho dát nemůžu"
Já: "Mám sebou oddací list"
Pošta: "Jdu se zeptat" ..... "Oddací list nestačí, mohli jste se rozvést."
Já: "Mám v občance napsáno, že jsem ženatý."
Pošta: "To může být s někým jiným".

Rezignace.

Pošta: "Můžeme vám to doručit třeba zítra na adresu".
Já: "To by šlo, ale minule jste se ani nepokusili o doručení s argumentem, že je to poškozené."
Pošta: "Hmm, tak to to tu doručovatelka nechá, když to je poškozené".

Nakonec jsem tedy odešel s balíčkem. Za mnou se vytvořila fronta až ven, což dostalo bábu pod tlak a když jsem jí řekl, že tam je odsávačka hlenů, tak to chvíli řešila situaci s vedoucí, nakonec vedoucí řekla, že rozhodnutí je na té pracovnnici na přeážce a ta s tím nakonec souhlasila, když jsem slíbil, že se podepíšu ženy jménem, na místě to zkontroluju a pokud to bude OK, vzdám se možnosti reklamace. Sice tam do toho reklamačního protokolu pak potřebovala číslo občanky a vesele tam opsala mojí, ale to už je její problém.

Zpětně mi napadlo, že jsem mohl začít tvrdit, že to není pro manželku, ale pro nezletilou dceru. To by mžná bylo snazší.

Naštěstí Zásilkovna začala nabízet C2C služby, což je výrazně pohodlnější...hned 2 výdejní místa mám blíž než poštu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 16, 2019 1:00

@Lipon: tracking z iHerb tj. USA. Ten funguje, z Ciny je to horsi.

Ano, doruceni do kancelare je nejspolehlivejsi zpusob u vsech zasilkovych firem. U nekterych jediny pouzitelny.

Hafi píše:Pošta: "Jdu se zeptat" ..... "Oddací list nestačí, mohli jste se rozvést."
Já: "Mám v občance napsáno, že jsem ženatý."
Pošta: "To může být s někým jiným".

:D zas je pekne, kdyz nekdo jeste v roce 2019 udrzuje ducha rakousko-uherske byrokracie, ne? ;-) Nezeptal ses, jak to mas teda prokazat, kdyz ti to nabizeli? Neni nahodou v oddacim liste jmeno manzelky, ktere je stejne, jako to na balicku? Samozrejme ses mohl rozvest a vzit si jinou stejneho jmena a navic jeste nejakym zpusobem ziskat ten listek od puvodni... Fascinuje mne, jak se CP chrani pred "zlodeji" a pritom nejvic kradezi maji na svedomi jejich vlastni zamestnanci.

Hafi píše:Zpětně mi napadlo, že jsem mohl začít tvrdit, že to není pro manželku, ale pro nezletilou dceru. To by mžná bylo snazší.

To si myslis jen proto, zes to nezkusil :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 16, 2019 7:03

V oddacím listě jméno samozřejmě je. To ale furt neznamená, že jsme se nerozvedli. Aspoň tedy předpokládám, že při rozvodu se oddací list neodevzdává.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 16, 2019 17:39

Jasne. V obcance ale mas, ze jsi zenaty, takze by ses musel rozvest a vzit si jinou zenskou stejneho jmena. A k tomu navic sehnat ten listek z posty od puvodni manzelky. Ne, ze by to bylo uplne vyloucene, ale jaka je pravdepodobnost?

Balik na postu myslim vydavaji proti kodu, ktery posilaji pres SMS a/nebo mailem. Prijde mi snazsi ziskat ten kod, nez listek ze schranky. Nemluve o tom, ze postaci klidne nechaji balik u uplne neznamych lidi, ktere potkaji v baraku... kdyz ho teda maji s sebou, coz je, uznavam, velmi nepravdepodobne ;-) Ale stalo se mi to a pak jsme se se sousedkou tyden nahaneli #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv kvě 16, 2019 18:13

Nechci do toho moc zabrusovat, ale rekl bych, ze v tomto pripade (poskozeny balik) je situace docela jina nez pri vydavani neposkozeneho baliku. Ten poskozeny by se totiz mel otevrit, aby se zjistil rozsah poskozeni a zadokumentovalo se to pro udel nahrady skody. No a problemem je to otevreni baliku - tam uz se jedna o "listovni tajemstvi" (nebo jak se to ted jmenuje) a tam je v zakone definovane kdy a kdo muze dat souhlas s otevrenim. A manzel/ka to neni, myslim ze muze akurat splnomocnit nekoho.
Pokud to opravdu stale takto nejak je v zakone o postovnich sluzbach, asi posta postupovala spravne (mozna az na tu nabizenou moznost vydani baliku manzelovi). A vlastne jinak postupovat ani nemohla. Myslim, ze ten zakon neresi hodnotu zasilky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 16, 2019 18:23

:roll: to jsem presne cekal. Don apuka seda na kone a vyrazi hajit byrokraty ;-)

Precti si ten Hafiho rozhovor znovu. Odmitali ho driv, nez jim rekl, ze zasilka je poskozena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv kvě 16, 2019 18:42

mike píše:Precti si ten Hafiho rozhovor znovu. Odmitali ho driv, nez jim rekl, ze zasilka je poskozena.
Miku, uz zase nectes, na co odpovidas :twisted: - a tentokrat nemyslim mne. Nejde o Hafiho rozhovor, ale o prispevek predtim, a ne Hafi jim rikal, ze je to poskozene... :-k
Hafi píše:Nepokoušeli se doručit, jen hodili lístek, že je to poškozené.

Tady spise jde o to, ze si vsechno hodne zjednodusujete a hanite toho nespravneho. Ten zakon nevymyslela Ceska posta.
Na druhe strane, teoreticky i kdyby posta Hafimu zasilku (neposkozenou) vydala, on jako neadresat soukrome zasilky by jej beztak podle zakona bez souhlasu manzelky nesmel otevrit, bo by porusil postovni/listove tajemstvi. Ale zato zase nemuze posta. Bylo by to uplne stejne jako kdybys Ti omylem dostal na soukromy mail postu obsahujici nejaky dokument a z mailu by bylo hned evidentni, ze to patri napr. manzelce nebo brachovi, komukoliv, taky to nesmis otevrit. Stejne tak, jakoani zamestnavatel, dokonce ani IT oddeleni nesmi ani jen tak otevrit mail (ani sluzebni) nejakeho zamestnance a nesmi ani odposlouchavat telefonni hovor zaestnance ani na firemni lince.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 16, 2019 18:58

:roll: hanime kravu resp. CP, ktera po nem chtela neco, co neexistuje a bez toho mu odmitala vydat balik. Nejdriv ji nabidnou, ze balik vydaji i manzelovi a pak to po nem chteji prokazat zpusobem, ktery se neda pouzit. Tohle je podstata cele situace, ne ty tve byrokraticke nesmysly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv kvě 16, 2019 19:16

Jeste jinak se Te zeptam: Dival by ses na to stejne, kdyby v zasilce nebyla odsavacka hlenu ale napriklad pekne kompromitujici fotky a videa z nejake divoke akce, kde Hafi nebyl pritomny? Nebo kdyby - pisu to teoreticky, rozumny clovek by to nikdy neudelal - tam byla mimo jineho bankovni karta manzelky i s papirkem s PIN kodem, Hafi by byl doopravdy v rozvodovem konani, uplne nasrany na manzelku, ktera s nim vy..ala a kdyby zasilku dostal do rukou, tak by "manzelcine miliony" bez skrupuli vyuzil?
Protoze tyto situace jsou uplne stejne, jen obsah zasilky a nasledky jsou ruzne. Ale na poste nikdo nemuze vedet, ani jak na to jsou Hafi s manzelkou ani co v te zasilce je.

Jo, mimochodem, ty pravidla v zakone o postovnich sluzbach (nebo jak se to jmenuje) jsou stejna pro vsechny subjekty poskytujici postovni sluzby, tj. i pro Zasilkovnu, Ulozenku, i pro PPL, DPD, atd. Viz tady. Netvrdim, ze to tak opravdu delaji, ale pokud by poskozenou zasilku Hafimu vydali, resp, pred nim/spolu bez splnomocneni manzelky otevreli, tak by je mohla manzelka docela pekne potahovat po soudech.
mike píše:CP, ktera po nem chtela neco, co neexistuje a bez toho mu odmitala vydat balik. Nejdriv ji nabidnou, ze balik vydaji i manzelovi a pak to po nem chteji prokazat zpusobem, ktery se neda pouzit.
Nejak apukovatis :wink:.
Nebyl jsem u toho, ale myslim si, ze to byla spatne pochopena situace. Hafimu hodili standardni "dorucenku" s uvedenim typu zasilky a poznamkou, ze je zasilka poskozeny. Na te dorucence je standarne predtistene, ze jaky typ zasilky komu mohou vydat. Jen asi neni tam nic o tom, jak je to s poskozenou. A Hafi si asi precetl tam, ze by to podle typu zasilky meli vydat i jemu (asi to byl obycejny nebo doporuceny balik nebo balik do ruky). A byl bych zvedav, jestli postacka na prepazce vedela, ze je balik poskozeny, kdyz se ptala na zapsanou manzelku v OP. Kdyby vedela, ptat by se nemela ale mela ho rovnou odmitnout.

@Hafi: doporucuji Ti si udelat prukazku prijemce, u posty to slouzi jako splnomocneni na vyzvedani zasilek, mam dojem, ze dokonce i v pripade poskozeni se to bere jako plna moc.

Mimochodem, manzelku a deti jsi mohl volitelne zapsat jeste do predposledniho vzoru OP. Ja jej mam z r. 2011 a jak manzelka tak i syn tam jsou, prave kvuli podobnym problemum. Ale ted uz to nejde a oddaci list ma z hlediska posty asi stejnou hodnotu jako rodni list nebo pas - neni tam adresa, takze nelze overit jmeno+adresu adresata.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 16, 2019 19:44

:roll: kdyby byl Hafi v rozvodovem rizeni a v obcance manzelku zapsanou mel, tak mu zasilku bez problemu vydaji. Cimz chci rict, ze tady neslo o tve co kdyby fantazie, ale ciste o byrokracii. V realnem zivote se proste vsechny moznosti osetrit nedaji, to bys dosel nejdriv k tomu, ze zasilku vydaji jen adresatovi, ale pak co kdyby mu nekdo ukradl obcanku? Ultimatni reseni je zasilky nedorucovat, k cemuz posta ostatne smeruje ;-)

Bezpecnost jde na vrub pohodlnosti a vzdycky se nakonec musis rozhodnout, kde je ta hranice. Posta se rozhodla, ze manzelovi/manzelce zasilku vydava, coz je OK, ale chce to prokazovat zpusobem, ktery je nesmyslny. Navic je naprosto nekonzistentni, jak uz jsem psal, postacky klidne daji zasilku komukoliv v dome, strci ji do schranky tak, ze ji kdokoliv muze vytahnout nebo ji nechaji lezet u schranek (vsechno tohle jsem videl). Cimz se dostavame k tomu, ze bezpecnost je takova, jako je bezpecnost nejslabsiho clanku. Hafi mel v ruce oznameni o zasilce. Jak by se k nemu dostal, kdyby nemel pristup do schranky nebo do bytu nebo by mu ho manzelka nedala? A kdyz tohle plati, jaky je rozdil proti tomu, kdyby se zasilka do schranky vesla? Pak se k ni dostane stejnym zpusobem jako k tomu papiru. Tim chci rict, ze kdyz mel v ruce papir, obcanku a oddaci list se stejnym jmenem, jako na zasilce, tak je to naprosto dostatecne a je to vetsi bezpecnost, nez posta normalne nabizi.

Ty tvoje kdyby maji jednoduche reseni. Zasilka do vlastnich rukou. Bez toho je proste realna bezpecnost v takovych pripadech nedostatecna.

(a ano, bezpecnost mne mj. zivi ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv kvě 16, 2019 20:13

mike píše:Ty tvoje kdyby maji jednoduche reseni. Zasilka do vlastnich rukou.
To jsi na omylu. Zasilku do vlastnich rukou vydaji i tomu, kdo ma prukaz prijemce na adresata. Aby tomu tak nebylo musis mit zasilku "do vlastnich rukou vyhradne adresata" :wink: (A to neni vtip, toto je skutecnost, letos jsem resil na manzelku jedno i druhe.)
mike píše: kdyby byl Hafi v rozvodovem rizeni a v obcance manzelku zapsanou mel, tak mu zasilku bez problemu vydaji.
No to je prave ta otazka, co jsem psal, jestli urednice vedela, ze je zasilka poskozena. Protoze v tom pripade nesmi vydat na obcanku se zapsanou manzelkou. Coz neznamena, ze by nakonec nevydala.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 16, 2019 23:45

mike píše:Jasne. V obcance ale mas, ze jsi zenaty, takze by ses musel rozvest a vzit si jinou zenskou stejneho jmena. A k tomu navic sehnat ten listek z posty od puvodni manzelky. Ne, ze by to bylo uplne vyloucene, ale jaka je pravdepodobnost?

Co máš pořád s tím, že by se obě manželky musely jmenovat stejně? Rozvedený manžel by předložil oddací list z prvního manželství a občanku, kde je uvedeno "ženatý". Že předkládá doklad o uzavření manželství se ženou A, zatímco si po rozvodu s ní vzal ženu B, by se z toho nepoznalo ;-) (Podobně jako Hafi předpokládám, že oddací list se při rozvodu neodevzdává, protože by bylo zločinem proti lidskosti nerozvést páry, které oddací list ztratily :D)

Pokud může exmanžel navštívit dům, kde před rozvodem žil společně se ženou, vyházet oblečení ze skříní a nádobí z kuchyňské linky, aby všechny skříně odvezl, ač je vůbec nepotřebuje, proč by nemohl taky vybrat schránku?

Kdysi jsem se na poště ptala, jak je to s přebíráním zásilek druhého z manželů, když už se jejich jména v občance neuvádějí. Doma to prý druhému předají, na poště ne. Chápu to tak, že se předpokládá, že osoba vyskytující se v místě bydliště adresáta má jeho důvěru a zásilku za něj převzít může.

Na poště možná mají šanci převzít zásilku druhého z manželů (bez nějakého speciálního zmocnění) jen ti, kteří mají starý typ občanky jako apuka a partnera tam mají uvedeného :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát kvě 17, 2019 10:07

GreyMouse píše:Kdysi jsem se na poště ptala, jak je to s přebíráním zásilek druhého z manželů, když už se jejich jména v občance neuvádějí. Doma to prý druhému předají, na poště ne. Chápu to tak, že se předpokládá, že osoba vyskytující se v místě bydliště adresáta má jeho důvěru a zásilku za něj převzít může.
Nechapes to uplen spravne. Beznou doporucenou zasilku na miste predaji komukoliv, kdo se na uvedene adrese zdrzuje, jak spravne mike pripomenul, kdyz je adresa bytoveho domu, tak oproti podpisu i sousedovi (jednou dopis pro mne, co bydlim na prizemi "jsem nasel" u sousedky ze sedmeho patra :roll:).
Na poste ale vydaji (resp. by meli podle vlastnich pravidel) vyhradne adresatovi, ktery se preukaze obcankou nebo sluzebnim prukazem na jmeno a uvedenou adresou bydliste jako je jmeno a adresa na zasilce. (proto se neda prokazat totoznost pasem, tam neni adresa) Jinemu pouze na zaklade predlozeni prukazu prijemce - ten kdyz se vystavuje, musi dotycny adresat podpisem potvrdit souhlas.

Na obcanku, ani s uvedenym manzelem/-kou/ditetem by vydat nemeli.

A mike mel taky dobrou pripominku, ze odvolavat se na nezpetile dite taky neni dobry napad. To by bylo na dlouhe povidani (kdybych si jeste vsechny podrobnosti pamatoval), jak se povedlo nakonec vyzvednout zasilku do vlastnych rukou na syna (byla v nem jizdenka do Berlina na tydennou akci ESA, co vyhral v nejake vedomostni soutezi, posilali to z Nemecka), kdyz mel 14 a jeste nemel obcanku... :twisted: :twisted: :twisted: Mnohokrat jsem tehdy premyslel, ze jednoduse mu koupim listek na vlak za 500 (ta z DB byla za asi 170 EUR, plna cena pro dospeleho #-o :shock:), jen jsme nevedeli, jestli tam neni i neco jineho duleziteho). Ale po asi deseti dnech, kazdy pracovni den na nektere poste se to nakonec povedlo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 17, 2019 11:45

GreyMouse píše:Na poště možná mají šanci převzít zásilku druhého z manželů (bez nějakého speciálního zmocnění) jen ti, kteří mají starý typ občanky jako apuka a partnera tam mají uvedeného :-k

Tak jsem to celkem trefila, z ČP mi odpověděli, že se to týká pouze lidí s občanskými průkazy vydanými do konce roku 2011. Těmi co jim ještě nevypršela standardní desetiletá doba platnosti a pak těmi staršími s uvedením neomezené platnosti (u osob narozených před rokem 1936). My s novější občankou máme smůlu :?


apuka píše:Nechapes to uplen spravne. Beznou doporucenou zasilku na miste predaji komukoliv, kdo se na uvedene adrese zdrzuje...

Na poste ale vydaji (resp. by meli podle vlastnich pravidel) vyhradne adresatovi... Na obcanku, ani s uvedenym manzelem/-kou/ditetem by vydat nemeli.

Já ti nevím, přečti si tohle:

Poštovní zásilky a poukázané peněžní částky, jejichž převzetí příjemce stvrzuje a u kterých odesílatel nezvolil doplňkovou službu „Do vlastních rukou výhradně jen adresáta"

Poštovní zásilku / poukázanou peněžní částku Česká pošta vydá:

- adresátovi...

- fyzické osobě, která... prokáže, že je zmocněnec adresáta...

- fyzické osobě, která nepředloží Výzvu, ale prokáže, že je manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka adresáta, a to předložením osobního dokladu, ve kterém je adresát jako manžel/manželka, registrovaný partner/partnerka uveden (pokud to adresát písemným prohlášením nezakázal). Neplatí pro výplatu poukázané peněžní částky a pro zásilky určené do vlastních rukou adresáta.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát kvě 17, 2019 14:50

@GM: Mas pravdu, castecne zmenili podminky (koukam, ze naposledy 1.3.2019, ale netvrdim, ze to zmenili tehdy). Ja jen vim, ze jsem s tim jeste pomerne nedavno mel problem (vyzvednout dopor. dopis pro manzelku), tehdy mi to pracovnice vysvetlila, ukazala i postovni podminky a proto jsme si radeji nechali udelat Prukaz prijemce.
A v tech podminkach, bod 1 a 4a je opravdu napsane, ze "manzelstvi" se musi prokazovat osobnim dokladem a "na žádost fyzické osoby, veřejnou listinu vydanou v České republice" ve spojeni s tim osobnim dokladem.

Takze Hafi, smele do toho, priste (pri neposkozene zasilce) muzes na "postacky" na poste poslat "ourad", ze Te omezuji...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát kvě 17, 2019 18:33

GreyMouse píše:Co máš pořád s tím, že by se obě manželky musely jmenovat stejně? Rozvedený manžel by předložil oddací list z prvního manželství a občanku, kde je uvedeno "ženatý". Že předkládá doklad o uzavření manželství se ženou A, zatímco si po rozvodu s ní vzal ženu B, by se z toho nepoznalo

OK, tohle mi uteklo. Ma dva oddaci listy. Sycak :D

GreyMouse píše:Pokud může exmanžel navštívit dům, kde před rozvodem žil společně se ženou, vyházet oblečení ze skříní a nádobí z kuchyňské linky, aby všechny skříně odvezl, ač je vůbec nepotřebuje, proč by nemohl taky vybrat schránku?

Spravne. Vybrat schranku a z ni i dorucenou zasilku, co se tam vesla, ukrast zasilku, kterou uz manzelka donesla z posty domu nebo ji rovnou prevzit:
GreyMouse píše:Chápu to tak, že se předpokládá, že osoba vyskytující se v místě bydliště adresáta má jeho důvěru a zásilku za něj převzít může.

Bezpecnost tohodle druhu doruceni je dana bezpecnosti schranky a/nebo bydliste, takze nedava smysl, aby na poste delali takove obstrukce. V podstate by mohli vydat zasilku komukoliv, kdo prinese listek, to ale narazi na problem jejich vlastnich zamestnancu, kteri by toho zneuzivali tj. na bezpecnost cesty mezi postou a schrankou. Takze nejake dolozeni totoznosti je na miste, ale vymyslet malo pravdepodobne scenare uz ne. Protoze to odnesou prevazne poctivi lidi a realna bezpecnost se nezvysi. To je jako hlidat zadni vratka s nabitou kulovnici a nechat predni dvere dokoran. Kdyz je nekdo v takove situaci, tak mu nezbyva, nez pouzit bezpecnejsi a min pohodlne reseni tj. zasilku kterou muze prebrat jen on sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte zář 3, 2019 12:17

ČPošta opět překvapila - když scu poslat balík ČPoštou a zabalím ho do černé stretch fojle, sem povinen zaplatit příplatek 19,- Kč. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » čtv zář 5, 2019 20:35

To smrdi rasismusem. :wink:
Velka alchymie u CP je velikost baliku vs jeho vaha. ](*,) Ktery debil toto vymyslel...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv zář 5, 2019 21:23

Reditel odboru pro znechucenich zbyvajicich zakazniku CP ;-) Oni by to cele uz radi konecne zavreli, ale furt jim tam lezou nejaci lidi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát zář 6, 2019 9:01

@PP: Kdybys trocha sledoval ruzne zpravodajstvi v CR, o tomto docela dost mluvili/psali, i o duvodech. Jeste si priplatis i za "mekky" balik nestandardniho tvaru.
booze píše:Velka alchymie u CP je velikost baliku vs jeho vaha. ](*,) Ktery debil toto vymyslel
To vubec nebyl zadny debil. Nekdo jednoduse zacal premyslet o optimalizaci vytizeni aut na rozvoz. Kdyz mas info, ze musis rozvest 100 baliku o celkove vaze 300kg, ale netusis jestli jsou (v extremu) vsechny baliky 10x10x10cm kostkz "zbaleneho zeleza" nebo 50x50x90cm krabice polystyrenovych kostek, tak se Ti planovani dela hodne blbe a netusis jestli mas vzit jednoho Roomstera nebo kamion (nebo napr. tri dodavky). Kdyz ale vis rozmery, tak si naplanujes auta podle nich, nosnost aut bude v drtive vetsine v pohode, navic znas i vahu balicku (i kdyz neplatis podle ni, je to dulezite v pripade ztraty casti obsahu).
Toto nekomu vyhovuje, nekomu ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon zář 23, 2019 11:41

Tak. Na naší vesnické poště je konečně možno platit kartou jakékoli banky (kupodivu bez poplatku) takže du odpoledne zrušit kartu i celý firemní účet u Pošt. Spořitelny (které sme měli jen a pouze za účelem platby poštovného na poště kartou). Jelikož je to ale právnická osoba a na účtě je aktuálně (už asi měsíc) zůstatek jen 36 kč, očekávám trable a obštrukce. Dávám bolševikovi čas do konce roku..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon zář 23, 2019 13:28

Něco je špatně: sem přišel do úřadovny Pošt. Spoř., nikde nikdo, paní se mě smála a byla přívětivá a bez řečí, připomínek, obštrukcí přijala žádost o vrácení karty a zrušení účtu. Za 10 minut bylo po všem. Do 30-ti dní pošlou zbyteček penízků na jiný účet a bude fertig. To není normální, očekávám brzo nějaký zákonitý "trest", aby se to kompenzovalo.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod tsunami » pon zář 23, 2019 15:25

U nás se na poště něco poslední dobou změnilo, mě začal balíkář volat když něco veze a v klidu se s ním domluvím kde mi balíček nechá, když to není na dobírku. Posledně už jen poslal SMS a rovnou napsal že balíček je schovaný na "obvyklém" místě. Ještě minulý rok mi rovnou vhodili lístek ať jdu na poštu.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon zář 23, 2019 18:58

Neboj, az na to prijdou, tak ho vyhodi, protoze se jeho pristup neslucuje se zakladnimi hodnotami firmy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv říj 10, 2019 9:23

Ne CP, ale podobne veci se taky davaly sem...

Nejak se posledni dobou zasilkove/kuryrni sluzby zhorsuji :evil: ...

1) Odeslany balik pres GLS, vyzvednuti kuryrem 3.10. kolem 11:00. Dnes je 10.10.2019 9:30, balik jeste nebyl dodany.
Tracking status:
8. 10. 2019 06:45 Zasilku jsme predali kuryrovi. Crivitz (DE)
8. 10. 2019 06:42 Zasilku jsme prijali na depo. Crivitz (DE)
7. 10. 2019 17:54 Zasilka prochazi prekladistem. Nurnberg (DE)
5. 10. 2019 00:18 Zasilka prochazi prekladistem. Ricany (CZ)
4. 10. 2019 15:07 Zasilka je na ceste na depo, ze ktereho ji budeme dorucovat. Slezska Ostrava (CZ)
4. 10. 2019 11:40 Zasilku jsme vyzvedli u odesilatele. Slezska Ostrava (CZ)
3. 10. 2019 19:02 Prijali jsme informace k zasilce od odesilatele. Datove centrum
Jeste dodavam, Crivitz je cca 50 km/35 min od mista dodani do logistickeho centra Fenix Outdooru v Ludwigslustu. Toto se dodava uz treti den...

2) Prijimany balik podany pres Post.at. Zbozi objednane 7.10. dopoledne, napsali, ze maji vice prace a ze bude poslani mozna posunute, normalne to poslou uz ten samy den. Predali to poste dalsi den. Ale od vcerejsiho brzkeho rana/noci jeste nepredali dal na prepravu do CR (byva tam primy kazdodenni "spoj" do Brna, za normalnich okolnosti bych to dnes uz mel /jindy jsem to mel/ uz dnes dorucene a status je az do konce updatovany, jen samotne doruceni je tam az vecer).
Delivery status:
Date: 09.10.2019 03:50:03 Item distributed; Postcode 1005 /* Toto je logisticke centrum A posty ve Vidni
Date: 08.10.2019 17:03:52 Item distributed; Postcode 6005 /* Innsbruck
Date: 08.10.2019 14:34:03 The sender has provided electronic shipment information
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec