Nafukovací karimatky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » pon bře 25, 2019 15:27

žádný "obrazek o chlup vys, viz debata s Miuanem;)" nevidím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » pon bře 25, 2019 15:39

GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod skutrjohny » pon bře 25, 2019 19:49

fps píše:žádný "obrazek o chlup vys, viz debata s Miuanem;)" nevidím

ok, je to lehatko Big Agnes AXL Air Insulated
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod dudy » pon kvě 6, 2019 19:00

Nemá někdo zkušenostě s Uberlitkou od T&R?
Normální karimatka bez ďuzen, váha gut, cena teda jak od letištního taxikáře a ne jako od uberu...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 9, 2019 11:59

jak se zbavit vlhkosti v klymitce?

nafouknout a nechat chvili nafouknuty? mela sem pujcenou zas vecskotsku od kamosky a jasne, ze ji to muzu vratit i s tou vlhkosti vevnitr, jak sem ji dostala ja, ale... skladuje ji asi v obalu slozenou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 9, 2019 13:06

Svoji TaR NeoAir věším na prádelní šňůru. Když nechám otevřený ventilek a přicvaknu ji kolíčkama v jeho blízkosti, tak se časem sama trochu nafoukne a předpokládám, že pomalu vysychá (alespoň při loňském suchém vzduchu). Asi by stačilo i ramínko a dva kolíčky; přicvaknout a pověsit doma někde vysoko tak, aby karimatka nebyla ohnutá a vzduch se mohl dostat dovnitř všude.

Urychlit to můžeš, pokud máš nějakou pumpičku, kterou jde karimatka napumpovat. Nafouknu, zavřu ventilek, nějakou dobu tak ponechám (ideálně v teple, aby se vysrážená vlhkost s chutí odpařovala), vypustím. Tohle párkrát zopakuju a žádná vlhkost uvnitř není vidět.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 9, 2019 14:22

greymouse
skvely tipy, povesit celou dolu me nenapadlo, zkusim to nejak vymyslet. rikala sem.si, ze prave ponechana bud "nafouknuta" s otevrenym ventilkem by taky mohla trochu vlhkost vysmahnout ale takhle je vetsi sance ze projde ven
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod remy77 » čtv kvě 9, 2019 20:47

Maw
Vezmi fen a nafukni ju teplym vzduchom.
Ja to tak robievam a funguje to.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Olchor » ned kvě 12, 2019 13:04

S tím fénem bych byl velmi opatrný. Syntetické materiály bývají na teplo dost citlivé, fén se při malém průtoku vzduchu snadno přehřeje. Já tu svoji nafukovačku jednou za čas tak 5x nafouknu plastovou pumpou na loď, chvíli nechat, vypustit.
Nevěřím, že by vlhkost sama odešla jen při otevřeném ventilku, bez nucené cirkulace.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » ned kvě 12, 2019 23:11

Taky jsem zkoušela fén. Na ventilek od karimatky jsem udělala trychtýř z PETky, fén jsem nainstalovala tak, že hezky sám nafouknul karimatku, aniž bych musela něco z toho držet a byla spokojená, jak hezky jsem to vymyslela. Než jsem si všimla, že trychtýř z PETky vlivem horkého vzduchu měkne a začíná se hroutit. Karimatku to viditelně nepoznamenalo, ale i tak mě to trochu vyděsilo a fén jsem radši nahradila pumpičkou (taky na lodě, lehátka apod.; taková červená s několika redukcemi pro různé ventilky).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 13, 2019 4:44

Tak.mozna fuknout tam trochu vzduchu ale ne moc... jeste sem se k tomu nedostala, zatim lehce nafouknuta s otevrenym ventilkem lezi na susaku na pradlo a ceka, az se na ni dostane rada
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 13, 2019 10:43

Můžeš zkusit tohle - levný, bezpečný, karimatku sice nenafoukneš dotvrda, ale pro tenhle účel to nevadí :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod fps » pon kvě 13, 2019 13:37

Olchor píše:Nevěřím, že by vlhkost sama odešla jen při otevřeném ventilku, bez nucené cirkulace.

jojo, taky se mi to nezdá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » pon kvě 13, 2019 17:28

GreyMouse píše:Můžeš zkusit tohle - levný, bezpečný, karimatku sice nenafoukneš dotvrda, ale pro tenhle účel to nevadí :)

Dobry napad :) To bych mozna mohl zkusit i venku, par pytlu na odpadky s sebou nosim a tohle by jednak omezilo vlhkost pri nafukovani a jednak by se mi po nafukovani ve vyssich nadmorskych vyskach nemotala hlava :D

Doma vlhkost neresim. Proste po navratu nafukovacku rozlozim s otevrenym ventilkem v pokoji, kde na ni sviti slunce, necham tak tyden lezet a zatim vzdycky vyschla. Mozna by se tomu dalo pomoct silikagelem. Dat ho do sacku a sacek privazat na otevreny ventlikek jak je to ve videu vyse. Chtelo by to samozrejme trochu vic silikagelu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 13, 2019 18:29

greymouse
hustej napad :)

tak ja ji zatim spis odlozila proste "az budu mit cas to vubec resit" no vzhledem k tomu, ze bych ji mela ve stredu vratit bych asi mela jit fenovat:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod remy77 » pon kvě 13, 2019 20:45

Na nafukovanie pouzivam ten sacok, ktory bol pribaleny pri TaR xtherm. Nafukujem nim okrem xthem aj Klymitku, akurat ta ma trosku vacsi priemer ventilu, tak je to viac natesno...

S tym fenom to je v pohode, len treba rozumne. Pustim ten najmenej teply na par sekund, potom bez ohrievania a tak striedam, kym nenafuknem celu karimatku. Teply suchy vzduch nejake vlhko pohlti. Tak to necham pomaly svojvolne vypustit a ak treba, zopakujem to.

Ako "spojku" pouzivam ten fukaci mech, co bol pri TaR.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 13, 2019 22:07

@Mawenzi: Pokud máš možnost někam vysoko zavěsit ramínko, můžeš zkusit tohle:
TaR_suseni.jpg

Přijde mi, že aspoň ta moje TaR NeoAir se takhle nasvislo nafoukne mnohem víc než položená. Zrovna teď ji mám zavěšenou na nástavci skříně a jednou za čas když jdu kolem tak ji sroluju a vzduch vytlačím. Až mě překvapilo, jak se sama nafoukne. Já vím, že ty s tím teď spěcháš a tohle je pomalejší postup, ale třeba to trochu pomůže :)


@mike: Zkus to. Mně to moc nešlo, musela jsem stejně hodně dofukovat pusou, ale třeba budeš šikovnější. Teď mám nafukovcí vak Yate se kterým to taky nejde moc rychle, ale přeci jenom líp než pytlem na odpadky. Není to zrovna UL řešení, ale na vnitřní vlhkosti je to znát. Dřív byla vevnitř vidět, teď karimatku nechávám vysušit spíš jen tak pro jistotu :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 14, 2019 6:03

greymouse
diky moc. Kdyz tak ji vratim za 14 dni. Ale prekvapilo me, ze i kdyz byla 4 dny vzdycky obcas dofouknuta a nechana jen tak lezet, tak ze ta jedna vlhka mapa zmizela se mi zda, ani pri rolovani nebylo nic videt.

Ale mozna i tim, ze jeste topim a karoska byla kousek od topeni polozena na susaku tak ji to asi mohlo stacit. jeste musim vybalit tu svoji, co mel pujcenou kamarad...

na to sezeni me fakt hodne stve, ze ji prosednu tu klymitku (i treba pri oblikani) ale jinak sem celej ten tyden spala jak decko a bozsky vyrovnala drny v jednom kempu kde bych na penovce asi ani neusnula
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » úte kvě 14, 2019 8:21

Mawe, asi Ti to tentokrat moc nepomuze, ale pokud bys mela moznost (nekde v mrazici komore), tak vem karimatku nekam do velice chladneho vzduchu, vypusti ji, jak to jen jde a napusti tam (napr. tim vakem) ten studeny (a pokud mozno suchy) vzduch, zavri ventil a vem nafouknutou karimatku zpet do normalni teploty s bezne suchym vzduchem (napr. doma), nech ji (nafouklou!) hodinu-dve zahrat na okolitou teplotu, vypusti ji poradane a mas to.
Ten chladny vzduch obsahuje absolutne velice malo vlhkosti, kdyz se zahreje (uzavreny!), tak rel. vlhkost klesne na velice nizke hodnoty, takze tam budes mit vevnitr hodne suchy vzduch, ktery nejake zbytky vlhkosti pohlti. Pokud bys myslel, ze se vlhkost nekde venvitr mohla srazit, tak nech dele ten zahraty vzduch, nejlepe jeste mit nafouklou karimatku zahrat na slunci (ale mirne at se nerozpadnou svy!). Kdyz ji potom vypustis, vevnitr by melo byt mnohem vetsi sucho nez kdyz ji napustis vzduchem pokoje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 14, 2019 11:27

apuka
diky, ale myslim, ze napad greymouse zavesit nekam nahoru a nechat proste par dni ventilkem dolu je pro me nejjednodusi a mimo zimu i nejrealnejsi, takze karoska visi a az dovisi, bude viset par dni ta moje

pripadne nafouknout fenem - k ventilku je ale nutno pridelat neco/pytel/trychtyr k nahnani vzduchu do nej a vytlaceni, asi to jen ventilkem nepujde, takze za me odkladam zkouseni na neurcito, az budu mit gic prostoru a budu se zdrzovat doma... aktualne proste sem volnej cas venovala zpracovani fotek a moji grafomanii a az budu priste doma dyl nez na drbani klu a spat, bude prostor na experimenty... hmmm... takze letos uz to nevidim :D (jako totalne out of tema, ale nezvladam doma stihat vic nez obcas vyprat, umyt nadobi a prespat takze uz sem vzdala snahy o vselijaky domaci vychytavky)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » úte kvě 14, 2019 12:08

No, ted je (tady u nas) nejakych +8-9 stupnu (a tepleji dnes nema byt). Pri vlhkosti vzduchu 70-80%, kdybys tim nafoukla "vychlazenou" karimatku a prevezla dovnitr se zahrat, tak vevnitr budes mit tak 25-40% vlhkosti pri 20-22 stupnich, pri vyssi teplote jeste mene. Tak si to prober, od toho nizsi vlhkost asi mit nebudes ani po tydnu suseni. :wink:
Jak rikam, jedine, ze bys mela vevnitr nejake ",mokre fleky" zevnitr na latce, to by se hur takto susilo.

Edit: Jeste mej na pameti, ze cim teplejsi (i kdyz sussi vzduch) tam budes foukat, tim se pri jejim vychlazeni bude zvysovat vlhkost. Ten teply vzduch by byl dobry prave na to vysuseni tech mokrych mist, co jsem psal vyse, ze by to mohlo byt horsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 14, 2019 12:19

apuka
karimatku sem s mokryma flekama dostala k pujceni, pri nafoukle karosce/pri rolovani byla ta vnitrni vlhkost fakt videt.

karosku sem proste nechala s otevrenym ventilkem od cvrtku nebo patku a zda se mi, ze je to lepsi, zkusila sem vcera zkusmo zarolovat a ten mokrej flek sem nenasla.

za me dostatecny.

jako fakt netusim, jak jinak zkoumat, zda to tam je nebo ne, zrakem to vypada "v poho" takze za me dostatecny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » úte kvě 14, 2019 19:01

:D lidi s praktickyma zkusenostma radi teply vzduch a/nebo karimatku do tepla, zatimco teoretik apuka radi zimu a studeny vzduch. Kdybys to nekdy zkusil prakticky, ta co myslis, ze se stane? Vlhkost v karimatce zkondenzuje a vidis tam kapicky vody. Prave proto, ze do studeneho vzduchu se "vejde" vlhkosti min. Taky jde dost o to, ze je to uzavreny prostor.

A ne, nehodlam se na tohle tema hadat, ja to vyzkousene mam 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » úte kvě 14, 2019 20:06

Miku, nechtel bys konecne jedno nejdrive precist, na co reagujes? Potom bys zase nepsal blbosti, resp nenaznacoval neco, co jsem nepsal..

Mimochodem, kdy jsi zkousel tu studenou karimatku nafouknutou studenym vzduchem pomoci pytle a potom prenesenou do tepla a zahratou, ze pises "ja to vyzkousene mam"??? :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod mike » úte kvě 14, 2019 20:23

Mam vyzkouseno, ze v zime v karimatce voda zkondenzuje, zatimco v teple karimatka pomalu vyschne. Aniz bych musel s cimkoliv blbnout, kdyz uz, tak bych pouzil fen, kdybych ovsem nejaky mel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 14, 2019 22:34

@apuka: I kdyby tebou navrhované řešení fungovalo tak dobře jak píšeš, nepřišlo by ti to poněkud krkolomné? Ty bys hledal v okolí nějakou mrazící komoru, šel se zeptat, jestli tě tam pustí, aby sis tam nafouknul karimatku a tu (v případě, že by tě tam za tímhle účelem pustili) pak nafouknutou transportoval domů? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » stř kvě 15, 2019 9:56

@GM, mike: mrazici komora je extrem. Staci se podivat na mnozstvi vody ve vzduchu pri stejne relativni vlhkosti pri ruznych teplotach. Mike daval tabulku pred casem, myslim, v topicu o nafukovackach a pokud si dobre pamatuji prave tam vlastne vysvetloval ten princip, o ceho vyuziti pisu :wink:. Uz ten rozdil pri tech soucasnych rannych teplotach a potom pokojove teploty je vice nez dvojnasobny, mozna dva a pul nasobny v relativni vlhkosti. A od te se odviji, nakolik dobre se bude vlhkost dostavat ven. Muzes mit horky vzduch, kdyz ale bude moc vlhky, nic se neodpari, na druhe strane o neco chladnejsi ale s vlhkosti kolem 30% Ti "vytahne" do sebe asi vice. Takze v konecnem dusledku muze byt vysuseni napr. za dva dny rychlejsi nez vice dnu neahcat susit. Jen by se musela karimatka trikrat vyfouknout (vevnitr v teple) a dvakrat nafouknout (vychladnuta venku), pricemz u suseni staci jednou nafouknout a dvakrat vyfouknout. To az tak kompikovanejsi neni.
mike píše:Mam vyzkouseno, ze v zime v karimatce voda zkondenzuje, zatimco v teple karimatka pomalu vyschne.
I v zime karimatka "pomalu vyschne".
Nejvetsi sranda je, zes nedavno premyslel, jak bys k nafoukani nafukovacky pouzil odpadkove pytle, ktere sebou vzdy nejake nosis, ze by ses takmohl zbavit kondenzaci vlhkosti z tepleho vlhkeho vzduchu foukaneho usty do nafukovacky, kde se vlhkost pekne vlivem ochlazeni povrchu (a taky prekroceni 100% vlhkosti vzduchu vevnitr) nutne kondenzuje. Tj. presne, to, co jsem navrhnoval mawe - a ted mi zase pises, ze se takto bude vlhkost kondenzovat :D.
Proto pisu, ze bys mel nejdrive precist na co reagujes a az potom reagovat.

Ale zapominate, ze jsem psal o vlhkosti a upozornil, ze nebude to dobre, kdyz budoou vevnitr "mokre fleky", tj. usazena voda.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod GreyMouse » stř kvě 15, 2019 13:16

Přiznám se, že úplně nechápu co tím chceš říct (i když jsem si to přečetla víckrát), tak je možné, že se moje reakce nepotká s tím, co jsi napsal :oops:

Myslím, že teď bych si nafukováním karimatky venku moc nepomohla - teplota 7°, vlhkost 80 - 90%, doma sice tepleji, ale relativní vlhkost cca 50%.

Jde nám o vysušení vlhkosti zkondenzované uvnitř karimatky, tj. právě o to odstranění viditelných mokrých fleků, na které ta tvoje metoda, jak sám podotýkáš, moc vhodná není (co tedy vlastně řeší? :-k)

Mike uvažoval o použití nafukovacího pytle, aby si vlhkost do karimatky nenadýchal, tj. takové preventivní opatření. Podstatná není teplota vydechovaného vzduchu, ale jeho vlhkost (absolutní). Vlhkost, kterou si do karimatky nenadýchá, tam nemůže zkodenzovat ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » stř kvě 15, 2019 13:54

Vsak prave o to
GreyMouse píše:Podstatná není teplota vydechovaného vzduchu, ale jeho vlhkost (absolutní).
Vsak presne o to jde :-). Mike pise o kondenzaci vevnitr - ale kdyz pouzije nafukovaci vak, tak se nic kondenzovat pri te teplote, jak nafukuje nebude.
GreyMouse píše:Myslím, že teď bych si nafukováním karimatky venku moc nepomohla - teplota 7°, vlhkost 80 - 90%, doma sice tepleji, ale relativní vlhkost cca 50%.
Ehm. Viz tabulka.
- teplota 7 st - 90% rel. vlhkost - to je obsah vody ("absolutni vlhkost") < 7g/m3
- zahrejes tento vzduch na 22 st, pri obsahu vody 7g/m3 bude ten vzduch mit rel. vlhkost <36,15%, tj. o cca 14% mensi nez mas doma ted.

V Brne (nekde u mawe, podle merici stanice Brno-Turany) bylo ve 14:00 9,6 stupne, 71% vlhkosti - to je obsah vody cca 6,3g/m3. Podobnym vypoctem jako vyse po zahrati karimatky na 22 st bude vevnitr vzduch s rel. vlhkosti 32,73%, tj. o cca 17% mensi.

A do sussiho vzduchu se Ti vypari vice vody az do 100% rel. vlhkosti. Mnozstvi si muzes dopocitat. Tak jsem to myslel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nafukovací karimatky

Příspěvekod apuka » stř kvě 15, 2019 14:03

Jo jeste jedno upozorneni na pouziti fenu nebo jinak horkeho vzduchu. Nezapomente, ze az budete dovnitr foukat horky vzduch, ano, bude se lepe odparovat vlhkost, ale jakmile prestanete a material se ochladi, vnitnri rel. vlhkost vzduchu se zvysi a klidne muze dojit k nove kondenzaci - i pri pokojove teplote!!!
Z vyse linkovane tabulky videt, ze napr. pri 45-ti stupnich je 50% vlhkost rovna skoro 35,5g/m3, ale pri 22-ti stupnich je 100% 19,252 g/m3, tj. v m3 bude cca 1,8-krat vice vody nez se "vleze" do vzduchu, tj. vice nez 16 g/m3 zkondenzuje. Jinymi slovy se stane to same jako kdyz mike nafoukne usty nafukovacku a v chladu se na nem zevnitr vykondenzuje voda.
Jasne, ze se ve skutecnosti jedna o mnohem mensi mnozstvi vody, hlavne kdyz se nafukovacka ihned po skonceni foukani tepleho vzduchu slozi. Ale furt tam zustane nejaky vzduch a z nej nejaka ta voda vykondenzuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky