Boty - široká noha

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » pát pro 14, 2018 17:37

Jinak sem teď dělal pokus - když šlápnu na zem bez ničeho a když si pod nohu dám gumu na gumování tak mám nohu do šíře o 5-7mm užší.
Takže pokud to srdíčko je nějak opravdu víc vystouplé a pevné tak to asi bude mít funkční význam.
Jen tedy nevím kde přesně má vůbec být.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » sob pro 15, 2018 14:00

Tak sem si koupil ty Svorta kožený se srdíčkem řasou pod prsty a mekčenou patou a jsem zvědavej až je dám do bot zda poznám rozdíl ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » sob pro 15, 2018 17:15

Já zkusím tyhle
https://www.potreby-zdravotnicke.cz/pro ... sation-3d/
..Snížená špička pod prsty (cca 2 mm) zajišťuje více místa pro prsty v obuvi..
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » sob pro 15, 2018 19:23

Sinpa - to více místa pro prsty se tu už taky někde řešilo. Mít tenkou vložku není vždy výhra protože boty jsou u podrazky většinou užší a rozšiřuje se směrem nahoru. A pokud ne minimálně v tom místě již je kůže volnější a snáz povolí než těsně u stélky.
Záleží na konkrétní botě a na tom zda potřebuješ více místa na výšku nebo na šířku.

Jen aby té to pak nepřekvapilo.

Vyndal sem vložky z SP a sou to fakt jen vystřižené filcíky - ostuda takový vložky do takových bot.

Dal sem tam ty nové vložky
https://www.svorto.cz/vlozky-s-podporou ... 14079.html

A je to úplně jiný kafe ;) krasne došlap noha hezky bˇnatvarovana a lip foxovana na tu šířku bych řekl nepatrne lepší uvidím až v tom ujdu víc.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 14, 2019 6:58

Pokrocil nekdo s hledanim sirokych bot v oblasti malicku? Mam stejny problem jako nekteri co uz zde dotaz pokladali. Mam vybocene malicky (misto aby mi na podlozku dosedal briskem posledniho clanku, tak ho mam vyhnuty a doseda bokem. diky tomu mam v tomto miste hodne sirokou nohu)a krom KEENu mi snad nic nesedi.
Pripadne nezkouseli jste (ti co mate obdobny problem) pouzivat fixator/korektor do trekovych bot, aby jste problem se sirkou timto eliminovali?

Napr:
https://www.tejpy.cz/silikonovy-oddelovac-prstu/
https://ulevapronohy.cz/pomucky/69-chra ... uzkem.html
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » úte kvě 14, 2019 7:21

Nemam s tim zkusenosti, jen Te chci upozornit, ze ten prvni linkovany oddelovac prstu (ani jine podobne) nejsou urcene na noseni v botech!!! Je to neprodysne a minimalne bys mohl prijit k plisnim, mezi prsty bude vlhko. To je spise na ulevu, kdyz si vyzujes boty, aby si prsty oddechly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » úte kvě 14, 2019 7:52

apuka píše:jen Te chci upozornit, ze ten prvni linkovany oddelovac prstu (ani jine podobne) nejsou urcene na noseni v botech!!!

CorrectToes jdou nosit v botě, ale jsou dražší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 14, 2019 11:34

Oodoow: mas nejake osobni zkusenosti? Priznam se, ze uz me to tak s**e, ze tu cenu moc neresim
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 14, 2019 11:42

a ty altry si zkousel?
ale holt nejsou nejaky trekovy:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » úte kvě 14, 2019 12:17

oodoow píše:CorrectToes jdou nosit v botě
Jo, ale s podminkou, ze boty musi byt dostatecne siroke, aby nikde netlacily - coz v pripade RW je prave ten nejvetsi problem...

Edit: Zapomel jsem pridat, ze je mnohem lepsi je pouzivat s prstovyma ponozkama. Minimalne prave kvuli snizeni vlhkosti, ale i pocitove to bude (predpokladam) mnohem lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 14, 2019 12:28

Mawenzi: ne. Mam obavu z toho nuloveho dropu. Ty topa maj 3mm a je to uz i tak zvlastni pocit

Apuka. Uvazoval jsem o tom fixatory jen malicku- pritahnuti k predposlednimu prstu

Tady je zakopany pes
Přílohy
169C20CE-3B2C-49EB-AAA8-F0A953AD550C.jpeg
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » úte kvě 14, 2019 14:44

No jo, to je pekne blby....

Ten korektor na malicek by mohl byt urcite lepsim resenim pro Tebe. Ten separator je spise na to, aby byly prsty od sebe. Vlastne i ten korektor je na to same - kvuli tomu je otazne, jestli Ti to nakonec pomuze nebo ne. Bude to drzet malicek v nejake vzdalenosti od "prstenicku", netusim, jestli blizsi nebo delsi nez bez nej. Ty bys jeste vice ale potreboval korektor, ktery by dokazal mirne otocit ten malicek, ale netusim, jestli nekdo neco takoveho vyrabi. Mozna v Tvem pripadu stalo zato si zkusit najit nekde nekoho (ortoped? rehabilitacny doktor? vyrobce zdravotnickych pomucek?) a zkusit se zeptat na odbornou radu, mozna neco na to existuje nebo nekdo neco muze vyrobit na zakazku.

Jako uplne prvni bych na Tvem miste zkusil prstove ponozky. Ty sice moc korekce neudelaji, ale mohou alespon mirne pomoci - urcite neskodi a muzes pouzivat korektor i na nich. Alespon z vlastni zkusenosti - muj malicek ma taky tendence v bezne ponozce (a hlavne trochu uzsi bote vepredu) se trochu (ale mnohem mene nez ten tvuj) otacet a jako by mirne tlacit pod vedlejsi prst. V prstove ponozce to nedela, citi se tam lip (nebo alespon to tak necitim a ja se citim lip :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » úte kvě 14, 2019 19:03

@Rainier Wolfcastle: tohle chce operaci nebo amputaci ;-) Potrebujes snad ty malicky k necemu? No tak vidis :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 14, 2019 19:06

Mike: uz se smiruju s tim, ze bez operace jsem nahrany
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » úte kvě 14, 2019 19:11

Njn, tohle asi chtelo resit uz v detstvi. Nebo to vzniklo az pozdeji?

Delal jsem si spis srandu, ale kdybys do toho opravdu chtel jit, tak si najdi rozumneho doktora, ktery s tebou probere plusy a minusy. Abys nebyl vysledkem neprijemne prekvapeny. Moje mama si nechala operovat vboceny palec, tam uz to jinak neslo, a vysledek se neda popsat jako perfektni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 14, 2019 19:17

Melo to rychly spad. Toto je stav za 3 roky. Pred tim jsem bez problemu nosil i adidasy.
Z toho mam obavy, najit schopneho ortopeda neni jen tak
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod okkkorniienko » ned čer 9, 2019 11:33

Dávám přednost pouze Nike,Adidas.
okkkorniienko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 2, 2019 16:23

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod fps » stř čer 12, 2019 16:02

tak já se tomuto braku obloukem vyhýbám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » čtv srp 15, 2019 21:51

Rainier Wolfcastle píše:Mawenzi: ne. Mam obavu z toho nuloveho dropu. Ty topa maj 3mm a je to uz i tak zvlastni pocit

Apuka. Uvazoval jsem o tom fixatory jen malicku- pritahnuti k predposlednimu prstu

Tady je zakopany pes


Na pravé noze to mám dost podobné (levá je celkem cajk).
Krom Keenu (kvalitativně mi moc nevoní...) jsem zaparkoval u Meindl a řady Comfort Fit, ty mají rozšířenou špičku (většinou mi velikostně vycházejí, tak že musím vzit o půl čísla větší velikost, než jsme býval zvyklý).
A teď mi velice překvapila La Sportiva TX4, mají špičku, která se v oblasti malíčku zaobluje o kousek dál než je běžné.

Ještě větší problém mám s výběrem treter na kolo, tam jsem zatím nenašel nic, všechno má špičku jak střevíc :-/
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon srp 26, 2019 19:11

Diy za tip. Ty LaSportivy se me libej, zkusim vyzkouset ale moc duvery uz jen kvuli obsazce nemam.
Co se treter tyce, mam Force a v pohode. Material je hodne poddajny a roztahl se kde jsem potreboval
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » pon srp 26, 2019 21:42

Sinpa - podívej se na tretry od Fizik, Giro případně Nortwave.

Mám taky širokou nohu cca v 1/3 délky a vozím překvapivě Sidi Genius 7
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod zdenki » pát zář 6, 2019 11:40

Tip pro ty, co potřebují širší C botu. Mám opravovaný palec (laicky: odfrézovaný kloub a sešroubovaný zpět napevno), který teď lehce vybočuje směrem ven a ještě trochu do vývrtky (ale hlavně, že drží :D ). Takže potřebuju v oblasti palce dost širokou botu, ideálně abych nemusel kupovat o dvě čísla větší..
Přesně tohle splňuje Scarpa Ribelle Lite OD, popř. kožená verze Scarpa Ribelle OD. Pozor: Ribell OD mi připadají při srovnání stejné velikosti trošku těsnější a možná i menší.
Když je porovnám se staršíma Scarpa Triolet, tak jsou o dost pohodlnější na chůzi po rovině - upravené cestě. Je to dáno hlavně tím, že podrážka je lehce do kolébky.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pát zář 6, 2019 18:07

Neverim tomu, ze by spagetozrouti dokazali udelat v oblasti prstu sirokou botu. Ja uz se smiril s tim, ze na sebe trekovou obuv neszenu, tak uz ani nepatram...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » pon zář 9, 2019 19:45

Souhlas ty Scarpa jsou široké ty Ribelle Tech jsem zkoušel a je to pohodička.
Hlavně se pěkně rozšiřují i v 1/3 délky boty.

Začal jsem u Scarpy zkoušet se 46 což většinou kupuju kvůli šířce a odešel se 44,5.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Semo » úte zář 10, 2019 23:36

Cyklotretry mavalo najsirsie Perl Izumi. Specialized byval polosiroky, vsetko ostatne uzke. Info tak 10 rokov stare, ked som naposledy kupoval tretry. Ale uz su skoro rozpadnute, takze zanedlho budem znova.

Ad vboceny malicek - mam malicek pootoceny 45st podla pozdlznej osi a navyse zahnuty pod 4. prst. Cely zivot som si nosil krivdu v dusi, ze mi moja mama v detstve kupovala asi uzke topanky a ja teraz celozivotne s tym budem riesit problemy (hlavne velke otlaky bruska malicku, po ktorom vlastne stale slape 4 prst). Teraz mam vlastne deti a maju rovnako vboceny malicek hned od vylezenia na svet. Takze topankami to asi nebolo u mna.

Ked sa chodi casto, tak na brusku malicku sa udrzuje stvrdnuta koza a vsetko je ok. Ale bez pripravnych vyletov vyrazit na tazky trek na tyzden je dost naprd.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » pon říj 14, 2019 22:03

Díky za ty Pearl Izumi, podle fotek vypadají použitelně, musím je někde sehnat na zkoušku.
Ještě mám v hledáčku Bont, ale to už je na moje ježdění trošku hardcore, jak cena, tak tvrdost boty.
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod pohledvenkova » čtv lis 7, 2019 10:50

To mi povídejte...donedávna mně ještě seděly boty Hanwag Robin, teď už ani ty ne. Zda povolila klenba, nebo zapracovala nadváha...je to pech. Jediné boty, které ještě v pohodě obuji, jsou Grisport Travel, ale to je taková chatrná skořápka, nad deset km to už není ono. Vyšší obuv mně vadí, kromě toho většinou šlapu po zpevněných cestách, takže by byla zbytečná. Zdroje jsou...ale vhodná obuv není...nebo o ní nevím, třeba někdo ano. :-k
pohledvenkova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 7, 2019 10:19

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Fllux » pát bře 13, 2020 17:14

Zdravim, zkusim se zeptat tu, abych zbytecne nezakladal novej topic.

Potreboval bych doporucit platenou, sirokou botu na delsi, hlavne vikendove treky. Vazim cca 105 kg + cca 10 kg batoh, 193 cm, takze je treba tlumeni. Ted sem zkousel Inov8 Trail Talon 290 a mel sem v tom nohu jak ve sveraku a to ma byt siroka bota. Nejspis to bude tim, ze sem si zhyckal nohy Vivobarefootama, ktere nosim cca posledni 3/4 roku. Jsou to nejpohodlnejsi boty, ktere jsem kdy mel, ale bohuzel potrebuju tlumeni, mam mirne problemy s patou. Nulovy drop nejspis problem nebude.

Jedine co jsem tu zatim nasel jsou boty od znacky Topo, dokazete doporucit konkretni produkt? Popr. uplne jineho vyrobce.

Snad mi dokazete poradit, diky!
Fllux
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 13, 2020 16:52

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » pát bře 13, 2020 17:35

@Fllux: Můžeš zkusit Topo Ultraventure, široký jsou dost, tlumený taky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » pát bře 13, 2020 18:16

Fllux píše:Ted sem zkousel Inov8 Trail Talon 290 a mel sem v tom nohu jak ve sveraku a to ma byt siroka bota.

Ale to JE siroka bota :D

Jsem trochu zmaten. Hledas boty na delsi, hlavne vikendove treky a mas se zatezi 115 kilo. Tohle jsou bezecke boty, ktere IMO na takovou zatez nejsou delane. Mam 90 kilo, pouzivam je na vychazky bez zateze a na vikendovy trek bych je nevzal.

(oodoow je jina vahova i vykonostni kategorie)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Boty