Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » sob kvě 4, 2019 17:25

Myslim, ze budes spokojny.

Mne na Elixire vadi jedina vec. Mohol by mat o 1 kg menej :lol:

Tak rozmyslam, ze dokupim Tiger Wall ul2 od Big Agnes :-k
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » sob kvě 4, 2019 18:21

Bola to len otázka času, kedy aj na český, či slovenský trh príde Big Agnes, teda, že ho možno kúpiť aj cez domáce eshopy.

Pozerám, že ten Tiger Wall má 15D nylon dlážku...uff, tak to rozhodne by som používal aj footprint. A aký materiál má na tropiko? Podľa obrázka, ako je už fest polopriesvitný, tak to bude tak 10D, max 15D. Na webe BigAgnes, ktorý zase pomenili, tam už presné údaje chýbajú. Dozviem, sa len, že je to nylon + silikon + PU záter. 15D dlážku uvádza recenzia na switchbacktravel.com. Dokonca Tiger Wall Platinum, má len 7D dlážku.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 4, 2019 19:19

Schválně kdo přijde první se stanem bez podlážky :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Miuan » sob kvě 4, 2019 20:09

Jeste nikdy jsi stan bez podlazky nevidel?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 4, 2019 20:14

Ne.

Myslím, že by to pak nebyl stan.
Tedy jo stany bez vnitřního stanu a td kdy si ho uživatel nevezme - třeba na sníh. Ale neviděl jsem opravdu stan kde se s podlazkou nepocita.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » sob kvě 4, 2019 21:49

Stani
Podla outdoorline ma podlazka aj tropinko 15D a samozrejme ze to uz chce pod to nejaky tyvek.
Ale aj s tym footprintom to je vzdy zaujimava vaha na tak velky stan. Zatial nad nim rozmyslam. Druhy je Copper Spur HV ul2. Mozno vezmem oba a jeden z nich si po vyskusani necham.
K podlazke Copper Spruru som nenasiel nic
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » sob kvě 4, 2019 22:50

No vidíš, tak aj tropiko má 15D, vcelku som trafil. Ano, aj s footprintom je to stále veĺmi zaujímavá hmotnosť, bez debaty. Len človek fakt musí dávať bacha, aby tým niekde nezatrhol, napríklad už len pri vyklepávaní stanu, aby sa látka nezatrhla, ako sa mi to už raz podarilo - o konár a to som mal na skúšku nylon 20D.

V používani čo najnižšieho denieru v nylone, je už fakt lepší ten cuben, až teda na tú cenu. Ale už sa to pomaly rozmáha aj medzi značky, čo ho nepoužívali - Tarptent už z neho robí asi dva modely, BigAgnes od minulého roku robí takisto. Aj na MSR dôjde.

A ešte k dlážke Copper Spur - podľa switchbacktravel.com je u modelu HV UL2 - 20D.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Miuan » ned kvě 5, 2019 7:52

Cuben je zatim jen moda, a ceka ho jeste nejaky ten vyvoj nez bude realne pouzitelny a spolehlivy. Jeho zastanci sice argumentuji tim jak je pevny v tahu, ale uz nedodaji ze je krehky jako prase a lame se. A neni ani zasadne lehci nez silnylon.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 5, 2019 8:31

Pokud chcete někdo ty UL stany jako Tiger Wall není pak lepší jít do MSR Carbon Reflex s temer poloviční váhou?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » ned kvě 5, 2019 13:10

No carbon reflex 2 je tazsi ako Tiger Wall aj Copper Spur v 2-miestnej verzii. A napr. oproti Copper spur ma o 15 cm mensie predsiene, o 15 cm je vnutri nizsi a vnutorny stan je komplet sietka. BA stany maju stranu pri hlave s latku -pri vetre urcite vyhoda. Takze ziadne vyhody okrem hrubsej podlahy pri Carbone nevidim.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » ned kvě 5, 2019 13:17

Stani
Urcite na tensie matrose treba davat vacsi pozor. Ale ked tak rozmyslam, za 4 roky som na Elixire nic nezatrhol, nikde s nim nezachytil, okrem nejakych par drobnych skrabancov na prutoch a kolikoch a asi 2-3 zabitych komarov na vnutornom stane je ako novy.
Ano, je z hrubsich materialov ako UL stany, ale nemyslim, ze by som mal problem napr. aj so stanom od BA. Najviac mam aj tak respekt pred vetrom, lebo casto spim na hrebenoch. Ale ved neskusim neviem :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 5, 2019 15:01

remy77 no tak já nad tím Tiger Wall UL2 jako o stanu pro dva vůbec nepřemýšlel.

218 délka a 132 v hlavě a jen 107 na druhem konci to pro mne není plnohodnotný stan pro dva.

Spíš takové 1+1 jako nouzovka.

Těch 230x140 co sem měl bylo tak akorát minimum pro dva už stany se 130 po cele délce mi přijdou jako dost velký kompromis pro trvale použití pro dva.

Takže jsem to bral suverénně tak ze ten stan má byt pro jednoho a tedy srovnával jsem s CR1 kde je komplet váha 0,79kg.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » ned kvě 5, 2019 19:00

Porovnavas dva stany, jeden v 1-miestnej verzii, druhy v dvoj, pricom cr2 je velkostne na tom asi podobne ako tiger wall, len ma rovnak sirku po celej dlzke ale je nizsi o 13 cm a presiene o 5 cm kratsie.
Akurat pozeram ze co web, to ine udaje. Model 2019 pri CR2 ma necely 1 kg, 15d podlahu a 7d tropiko

Inak pouzivam Elixir 2 so zenou a absolutne nam velkostne postacuje. Ak niekto potrebuje viac, tak nech si kupi, co povazuje za dostatocne.
Pre mna su rozmery aj napr. Copper spuru dostatocne, hlavne ak je to 1,25 kg.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 5, 2019 19:14

Jj CR2 má 0,99kg komplet váhu model 2019.

Rozměry 213x127x86

Možná když v tom bude jeden ležet naopak nohama u hlavy druhého. Ale přesně takhle jsem používal Staiku jelikož tam sou i ty vchody tak dělané a bylo to proste akorát pro dva.

Zas s manželkou se pritulis no ;)

Teď co mám Soulo tak je to pro mne dost na hraně ale jde to :)
Rozměry délka 220, šířka 73/105/63, výška 95.
Ale vzal sem footprint a věci mám v předsíňce - jinak bych se tam nevešel.

Jo každej je jinak náročnej na prostor
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » ned kvě 5, 2019 21:34

Miuan píše:Cuben je zatim jen moda, a ceka ho jeste nejaky ten vyvoj nez bude realne pouzitelny a spolehlivy. Jeho zastanci sice argumentuji tim jak je pevny v tahu, ale uz nedodaji ze je krehky jako prase a lame se. A neni ani zasadne lehci nez silnylon.

No móda...nylon bol týmto zmýšľaním kedysi tiež móda. Ja tomu hovorím nevyhnutná móda :). Samozrejme, ak sa ešte vylepší, bude to len v jeho prospech. Ale aj nylon prešiel vývojom, normálna vec.

Pozri, pri tých tenkých nylonoch je ripstop funkcia len na papieri, a to aj pri double ripstop = zdvojené vlákna - to mám vyskúšané. Takisto nezabudni, že u nylonu nie je započítaná hmotnosť podlepenia, či zatrenia švov. Nylonu by veľmi pomohlo zníženie prevesenia pri vlhkosti, ale mylsím, že už som videl low stretch - nylon (extremtextil).

Robil som s cubenom CT1E.08,18g/m. Používam cez rok a pol a žiaden problém. Dokonca ani keď ním zadrem do kríka, nič. To nylon 10D, 15D by už bol natrhnutý. Takisto oprava cubenu je veľmi jednoduchá, nevyžaduje záter, vo vlhku sa neprevesuje = konštrukcia tým, tak viac nepracuje a pomáha to pri ukotvovaní stanu. A vôbec, keď robíš s cubenom a nylonom, tak je sakra rozdiel. S nylonom je to otrava, šmýka sa, všetko musíš fircovať, nylon pruží. Cuben nie, len si ho podlepíš a krásne sa s ním robí. Zvyškové lepidlo z pásky len stiahneš prstom dole. Dovolíš si s ním väčší zásah do strihu, ako pri nylone. U cubenu sa dá pekne opraviť strih a ani si toho nevšimneš - myslím na doplnenie strihovej linky a pod., takže nemusíš vyhadzovať strihovú časť ako pri nylone. Len proste je drahý.

O krehkosti som čítal, takisto sám vidím, že pri balení a rozbalovaní ako pracuje tento materiál v ohyboch, ale zatiaľ nemám s tým problém.

remy77 píše:Urcite na tensie matrose treba davat vacsi pozor. Ale ked tak rozmyslam, za 4 roky som na Elixire nic nezatrhol, nikde s nim nezachytil, okrem nejakych par drobnych skrabancov na prutoch a kolikoch a asi 2-3 zabitych komarov na vnutornom stane je ako novy.
Ano, je z hrubsich materialov ako UL stany, ale nemyslim, ze by som mal problem napr. aj so stanom od BA. Najviac mam aj tak respekt pred vetrom, lebo casto spim na hrebenoch. Ale ved neskusim neviem :)

No neviem...bral by som ešte 20D nylon. Raz som vzal na skúšku 15D, vyklepávam ako vždy...a šup konár a šup díra...mal som dať väčší pozor. Myslím, že tie nižšie čísla u nylonu sú už len pre súboj s hmotnosťou a pekným číslom v popiskách :). Ale máš pravdu, na oder viac trpí dlážka. Dáš footprint pre istotu. Ak môžeš tak ho vyskúšaj.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mooncalf78 » stř kvě 8, 2019 19:37

Zdravím, dámy a pánové, místní stanovací experti :)

můžete mi prosím poradit s výběrem stanu? Mám to hlavně pro takové občasné přespání v kempu, ale protože běhám horské ultra-traily, tak ten kemp může být i někde na horách a v drsnějších podmínkách. Ideálně kdyby byl univerzální, ale je to určitě na jaro-podzim, ne do sněhu. Pokud beru stan, tak cestuju vlakem nebo busem, takže nemusí to být ultralight, ale tak do 5 kg, aby se to vešlo do báglu a neutrhlo mi to ruku. Chtěl bych něco pro 1-2 osoby, aby to bylo pohodlné a vešel se tam i bágl. Možná bych i uvažoval o 2 osobách jako nouzovku, kdybych někdy přemluvil manželku :-)

Cenovku nemám, protože mi nejsou moc jasné rozdíly mezi stanem za 600 Kč z Decathlonu a zde opěvovaných značkách jako MSR za 10 tisíc. Možná kdybyste mi mohli navrhnout nějaké 3 alternativy v ceně do 3 tisíc, do 6 a do 10 tisíc a co tím získám navíc? Asi bych volil nejlepší poměr cena/pohodlí. A ještě otázka, jestli existuje nějaký způsob jak stan zabezpečit, aby nestačilo rozepnout zip ale musel se třeba rozříznout, aby ho mohl někdo vykrást? Předem dík za rady.
mooncalf78
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 19, 2016 11:17

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř kvě 8, 2019 22:18

Řeknu ti to asi tak.

Když ti někdo v kempu bude chtít vybrat stan tak ti ho vybere ať už ho rozepne nebo rozrizne což je horší varianta - ono když ho chmaták otevře a uvnitř nic moc nenajde nebo třeba něco ano pořad je fajn když ti ten stan neznici a zustane ti aspoň něco.

Na druhou stranu několikrát jsem nechal stan za 30 tisíc cely den bez dozoru a uvnitř měl spacak a další věci a šel jen s batohem a denní svacinou a vrátil se ke stanu až večer - nechal sem ho jak v kempu plném lidi tak ve volné přírodě i u frekventované stezky kde prošlo x lidi za den - nikdy se mi nic nestratilo.

Je to jen o lidech.

Pokud chceš můžeš sepnout zip za očko zámečkem, nijak lip to udělat nejde, ale zloděje to nezastaví jen ho to donutí ti ten stan zničit.

Na Hillebergu je vždy takovej kolíček jako olivka co zahakneš do jezdce, ale je to aby se ti zip neotevrel v silném větru.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 9, 2019 13:14

k helm 3 od wc mam jen nekolik poznatku
- fakt me s**** absence chybejici uchytky otevrenyho vnitrniho vchodu, vyreseno plastovou sponou nosenou u koliku, ale ...
- horni (druhej) zip mi nakonec nechybel prestoze sem.byla zvykla ho pouzivat na vetrani
- nefoukal vubec vitr kterej by "stal za to" takze odolnost tezko rict
- stan se nam vevnitr prakticky nerosil v jemnym celonocnim desti nebo jen trochu, kdyz se nechal chvili odvetrat bez deste tak hned suchej, kluci co meli cosik od zaja museli susit mnohem vic
- venkovni konstrukci na stavbu sem ocenila v obou pripadech staveni stanu za deste
- je to fakt rychlovka uz po par stavbach jak slozit tak rozlozit
- koupila sem stahovaci popruh a vetsi neprokokavej obal, abych mokrej stan nemusela rvat hodinu do origo obalu
- koliky sem dva ohla, trochu ale evidentne neni problem, stan pouzitej 10 noci celkem... a zem spis trava a v hlinr obcas sutr kam.nesel zatlacit kolik rukou sem to nehrotila kam sel.zatlacit se jen doslapl botou a presto jeden je ohlej dost

takze vlastne vubec nevim, jestli ten kauf stal.za to :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 9, 2019 15:21

Mawenzi a užila jsis to? Jestli ano tak to do značné míry jistě stálo za to ;)
A dle popisu ti i počasí přálo takže taky fajn.

Jak jsi popisovala to s tím kolíkem, jako myslíš na srolování vchodu když je otevřenej?

K tomu mám tady výtku na Soulu - je to tam ale je tam vždy jen jedna gumička s olivkou na každý díl cca uprostřed, u Staiky byly dvě takže to bylo líp zajištěný.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 9, 2019 17:17

michal82
jo bylo to skvely, ted si uzivam druhy kolo pri zpracovavani slohovy prace na webovky:D

prselo nam prakticky jen 2 a to jeste pres noc... takze plastenky sme na sobe meli asi 2x20 minut :D

jo myslim kdyz chces srolovat vchod a prichytit, je to jen na tropiku a ne u vnitrniho stanu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 9, 2019 17:35

Aha tak to je škoda takovej detailík ale věřím, že to je otravný, kor třeba při vaření.
Já to mám jak na tropiku tak na vnitřním stanu na obou dílech (vnitřní stan jde rozepnout i díl v předsíňce né jen u vchodu) ale je to vždy jen na jednu gumičku což vyžaduje preciznejsi srolování než u Staiky kde tam byly dvě a stačilo to nějak nahnancat a drželo to.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 9, 2019 17:53

Michal82 - presne tak, zrovna na vareni to je vopruz, ale tak plastova sponka to vyresila, nosim ji u koliku, ale tak kdyz ji zapomenu nekdy pridelanou tak aby pri skladani stanu ho nejak neposkodila
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 9, 2019 18:47

Mawenzi hele pokud jde o vnitřní stan tak si to tam normálně prišij a je to (nebo nech přišít) do tropika bych nezasahoval že ale u vnitřního stanu je to jedno kor takhle na hraně a na tak malý šev.
Z vedné strany olivku z druhé gumicku a je to.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 9, 2019 19:04

premyslela sem nad tim, ze do zipovy latky by to slo, ale zas kdybych to pak chtela prodat, tak uz je tam zasah a blby...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mooncalf78 » ned kvě 12, 2019 14:50

Nikdo nemá žádný tip, viz můj dotaz nahoře? Zatím uvažuju o něčem jako:

Jurek ATAK 2.0 (4230 Kč)
FERRINO Gobi 2 (3700 Kč)
QUECHUA QUICKHIKER FRESH&BLACK (3300 Kč)
Zajo Norsk 2 Neo Tent (3400 Kč)
Husky Bizam 2 (3100 Kč)
Husky Brunel 2 (3750 Kč)

Existuje nějaká osvědčená značka, kterou byste doporučili v téhle ceně, kde chybu určitě neudělám?
mooncalf78
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 19, 2016 11:17

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Tomas » ned kvě 12, 2019 15:09

mooncalf78 píše:Nikdo nemá žádný tip, viz můj dotaz nahoře?

Já osobně jsem tohle řešil loni a po pečlivém průzkumu trhu nakonec koupil Rock Empire Trail i když jsem uvažoval o daleko dražších variantách. Měl by mít 2.2kg, v batohu na stan pro dva lidi moc nezabere a připadne mi celkově velmi dobře vymyšlený. Nosím ho s dcerou a zkušenosti jsou skvělé. Dokonce dcera ho ráda i staví a dává to jako dítě pátý třídy za cca 5 minut. Tady se dá koupit za 3400. Pár deštů/větrů jsme v něm zvládli - jsem ve výsledku naprosto spokojen. Myslím, že poměr cena/výkon je u tohohle stanu naprosto vynikající. Parametrově se mi přibližuje asi jen ten Jurek co se týče hmotnosti/vodním sloupcům/materiálu tyček.

Za mě osobně je to jeden z nejlepších kaufů outdoorovýho vybavení za posledních X let.
Naposledy upravil Tomas dne ned kvě 12, 2019 15:14, celkově upraveno 1
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » ned kvě 12, 2019 15:12

mooncalf78@

z těch co si sem napsal bych já koupil pouze ten Jurek, ostatním značkám bych se vyhnul, ale ještě lepši by bylo kdyby sis připlatil za MSR Elixir 2, a nebo kdyby si plánoval do předu, tak tem MSR Elixir 2 se dá někdy koupit ve slevách, nebo v bazaru jako nový za cca stejnou cenu co ten Jurek Atak 2.0
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Tomas » ned kvě 12, 2019 15:23

Je fakt, že jsem ve finále volil mezi MSR Elixir 2, Jurkem a tím Rock Empirem. Žádný z těchhle stanů není špatný.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » pon kvě 13, 2019 22:44

Mooncalf - ešte stručne pár postrehov k tvojmu výberu:

FERRINO Gobi 2 - má snehové límce, na tvoj účel zbytočné.

QUECHUA QUICKHIKER FRESH&BLACK - Quechua sa snaží inovovať doplnky, nie je to suchopárny rebranding. Mne tu vadí nasúvanie tyčí do tunelkov/rukávov, oveľa radšej mám nacvakávanie na háčky/klipy. Je to rýchlejšia a pohodlnejšia manipulácia, zvlášť, ak by si bol sám. Ano, nasúvací rukáv najlepšie vypne tropiko a priestor, ale už ma to neláka, stačia aj klipy. Niektorí to riešia čiastočnými rukávmi = nie po celej dĺžke - a zvyšok sú už len klipy - pozri Salewa stany.

ZAJONorsk 2 Neo Tent - modely asi 4 roky dozadu mali málo efektívne strešné vetranie. Podpera, ktorá rozopína vetraciu medzeru, bola mäkká, zbalením v obale sa zdeformovala a moc to už nerozpínalo. Tam jednoznačne musí ísť pevnejšia tyčka. Neviem, či už to vylepšili v aktuálnej kolekcii. Inak je to kalsický stan s klasickou výbavou, bohate by ti stačil na tvoj zámer.

HUSKY Brunel 2 - tunelový typ pre dvoch a len s jedným bočným vchodom? Blbosť, nebrať.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Miuan » úte kvě 14, 2019 23:34

Stani, ta Quechua neni ze silnylonu, je z polyesteru, takze tam nasouvani tycek do tunylku neni potiz, mel jsem predchudce tohoto stanu, a nedelalo mi to zadny problem ani za mokra, na rozdil od toho silnylonu kde to povazuju za cisty zlo.


A obecne ke stanum Quechua - ty stany jsou dobre a pevne usity z rekl bych kvalitnich materialu, o toto nemusi mit clovek strach. Mel jsem nekolik jejich stanu, jeden jeste porad mam, a nikdy jsem nemel problem s kvalitou provedeni nebo materialu. Akorat to nikdy nebyly ty jejich nejlevnejsi jebky, tam tezko soudit.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

PředchozíDalší

Zpět na Stany