Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát kvě 3, 2019 19:48

telemarkista píše:Odhadem mohla být nošena tak 50-60 dní. Jo, byl to ME Firefox.

Tos mne nepotesil, mam ME Firefox kalhoty. Ale nosim je malo, snad vydrzi. Mozna to ale byl vadny material, jsou tu lidi, co tu samou bundu maji dlouho a bez problemu. Jeden je zrovna v Norsku, az se vrati, tak se zeptam, jak na tom bunda je. Myslim, ze ji nosil podstatne vic.

Z Gore ti asi nenapsali, proc zacala tect, co?

telemarkista píše:Tak to mám asi nějakou pokaženou primaloftku... :D

Jj, primaloftkly se daji bohuzel pokazit mnoha zpusoby (pri navrhu) ;-) Jakou mas konkretne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod muddy » sob kvě 4, 2019 11:52

@apuka
@mike

Tady se to mydlí:) Ale kde jinde se něco dozvědět než právě tu.

RET je zajímave sledovat, psát si o něm, ale když má člověk bundu na sobě, tak je tolik vnějších fakotrů, které každé měření pošlou do háje. Typ aktivity, intenzita aktivity, profil, venkovní teplota, vlhkost, fyzickej stav uživatele (i psychickej:) To se musí testovat.

Ztotožňuji s tím, že je to o gramáži použitého matriálu. Nevím, kdo z Vás to psal. U toho PRO je gr. vyšší, ale je jasné proč... Rovněž, co psal Mike mi přijde logické (jestli jsem to pochopil správně) vyšší RET je v závisloti na podmínkách použití někdy ku prospěchu.

Co se týká materiálu Active, tak mi přijde málo nebo daleko méně odolnej než PRO možná i méně odolnější než c-knit (ale to nemám otestováno). Podle mého je Active nepoužitélný do drsnějších podmínek, pokud uživatel nepočítá, že si bude kupovat každé dva roky novou bundu. Jedna Active, už mi to nepřežila, ale vydržela dlouho (nenosil jsem těžký batoh, používáno hlavně na kole). Nicméně stejně mi ten matroš přijde super a nechci, aby mi chyběl ve výbavě. Za mě určitě lepší než Pertex Shield. Mám z toho kalhoty a jsou dobré na sjezd, abych neprochladl nebo se v dešti moc nehýbat, jak začne intezita, tak sem durch a po hodině už je znát i chlad.
Naposledy upravil muddy dne sob kvě 4, 2019 19:09, celkově upraveno 1
muddy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 1, 2018 20:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mivan » sob kvě 4, 2019 15:53

Ahoj pánové a dámy.

Vybírám nepromokavou bundu. Nyní mám berghaus gore tex performance shell, nevím co přesně za typ, ale jsem spokojen, bohužel již po letech začíná být problém se stahováním rukávů atd.

Používám to v podstatě během celého roku, v zimě na lyže v ostatních ročních obdobích prostě když je nepříznivé počasí.

nechodím nikde extrémně po horách, mám ji spíš na to, když jedu na závody a jsem celý den venku a prší.

Nechce se mě do toho moc investovat, zatím se mě nejvíce libí RAB SPARK, který je teďka v akci za 3500, více se mě dát nechce. nějaký další nápad?

Děkuji moc
Mivan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 18, 2015 17:21

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned kvě 5, 2019 0:26

mike píše:... jsou tu lidi, co tu samou bundu maji dlouho a bez problemu. Jeden je zrovna v Norsku, az se vrati, tak se zeptam, jak na tom bunda je. Myslim, ze ji nosil podstatne vic.

Zrovna byli na prijmu, a tak jsem se zeptal. Bunda je porad OK, zrovna ji nosi. Jak moc byla nosena nevi presne, ale radove stovky dni, pouziva ji i jako vetrovku.

@telemarkista: Takze jsi bud mel smulu na vadny material nebo se kvalita materialu casem zhorsila (on tu bundu kupoval o nekolik let driv) nebo bylo neco jinak. Tusis, co by to mohlo byt? Napada mne akorat prani. Jak (program, teplota) a v cem jsi ji pral?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned kvě 5, 2019 0:32

muddy píše:Rovněž, co psal Mike mi přijde logické (jestli jsem to pochopil správně) vyšší RET je v závisloti na podmínkách použití někdy ku prospěchu.

Takhle jsem to nemyslel. Podle mne je Ret malo vypovidajici hodnota a vetsi jeste neznamena, ze se v bunde budes citit hur. Muze to byt klidne naopak, ale nemusi.

Jde o to, ze Ret ma dve slozky. Prodysnost, ktera je dana hlavne membranou a izolaci, ktera je dana materialem okolo. Scitaji se, ale vtip je v tom, ze nevis, kolik je ktera a komfort ovlivni hlavne prodysnost, tedy membrana. Kdyz budu mit bundu s Ret 3, kde na membranu bude 2 a na zbytek 1, tak bude horsi, nez bunda s Ret 4, kde je na membranu 1 a na zbytek 3. Logicke by bylo merit prave jen membranu, ale to Gore nedela, asi dobre vi, proc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon kvě 6, 2019 8:56

mike píše:Takze jsi bud mel smulu na vadny material nebo se kvalita materialu casem zhorsila (on tu bundu kupoval o nekolik let driv) nebo bylo neco jinak.
Gore u tech membran provadela v case par zmen. Menila se podsivka (ted je u Active ten C-Knit), svrchni material (byval 20-40 den, ted je to, myslim, 13-30 den) a klidne mohla byt zmena i vevnitr membrany, napr. tloustka ochranneho PU filtru ale mozna i samotne membrany, mohla se zmenit i technologie laminovani. O tom se nikde poradne nedozvis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal1982 » pon kvě 6, 2019 9:39

Ahojte,

Vodný stĺpec 10 000 mm stačí na bundu proti dažďu ? Riešim teraz odľahčenie batohu na ultralight, ale nemám veľa peňazí na investície :-) No a celkom sa mi pozdáva toto https://www.decathlon.sk/panska-bunda-f ... 92424.html . Alebo viete o niečom lepšom v podobnej cene ?
Michal1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 28, 2018 18:42

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon kvě 6, 2019 9:52

O vodni sloupec se moc nestarej. Mnohem dulezitejsi je prodysnost. S tvym budgetem je to spis o tom projit par e-shopu z CR neboz EU a najit nejakou dobrou slevu. Nez ten Decathlon muzes zkusit Marmot Precip nebo treba Montane Atomic z UK za 70E.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pon kvě 6, 2019 12:34

Tvl, tam v tom dekáči píšou popisy v chráněný dílně?

Decathlon píše:Určené pre horská turistika v rýchlom tempe a suchom počasí
NEPREMOKAVOSŤ
100% nepriepustné švy.Vodotesný zips. Membránová 2,5 vrstva, záter 10 000 mm.


](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon kvě 6, 2019 13:29

Ja TI nevim Karle, ale mne nesedi na 10000mm ani tohle:
Nepremokavosť materiálu: Tento odev bol testovaný v dažďovej komore pod 100 litrami vody/m²/h počas 3 hodín. Tento test simuluje obvyklé podmienky silnej prietrže v horách.
Mozna mam chybu ve vypoctech, ale podle mych vedomosti je
1 litr = 10x10x10cm krychle vody, tj. 100x100x100mm, tj. 1.000.000mm3
1 m2 = 1000 x 1000 = 1.000.000mm
Tj. 1 litr vody rozlite na 1m2 znamena 1mm vysoky sloupec vody - a teda 100l/m2 by mel znamenat 100x vyssi sloupec, tj. 100mm.

Kde je tech zvysnych 9900mm??? Nebo ze by to myslely tak, ze dali do trubky 10000mm vody a tu trubku v prubehu 3 hodin posouvali, aby se dostala vsude? :D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pon kvě 6, 2019 14:50

No to bude tím, že vodní sloupec je statická veličina a dešťová komora je něco úplně jinýho a nadto 100mm/hod je dost slušnej přívalovej slejvák.
To je jako srovnávat u auta papírovou maximálku a průměrnou rychlost na cestě z Prahy do Ostravy a divit se, že to nesouhlasí.

Mě spíš zarazila "membránová zátěrovka do sucha"
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon kvě 6, 2019 15:05

Mas pravdu, jsem prehledl "dazdovu komoru"...
dudy píše:Mě spíš zarazila "membránová zátěrovka do sucha"
To mas potom lehce garantovane, ze membrana (pro jistotu chranena jeste zaterem :-)) nepropusti zadnou vlhkost zvenci :wink:. Nebo ze by to testovali v "suchem desti" :D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod adal » pon kvě 6, 2019 16:12

Michal1982 píše:Ahojte,

Vodný stĺpec 10 000 mm stačí na bundu proti dažďu ? Riešim teraz odľahčenie batohu na ultralight, ale nemám veľa peňazí na investície :-) No a celkom sa mi pozdáva toto https://www.decathlon.sk/panska-bunda-f ... 92424.html . Alebo viete o niečom lepšom v podobnej cene ?


jestli to chceš jako pláštěnku, tak ber něco takového

https://www.aliexpress.com/item/Quick-d ... st=ae803_3
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal1982 » úte kvě 7, 2019 7:30

Ono to nemá byť len pláštenka, má to byť bunda proti dažďu, ale aj vetru, ale aj ako posledná vrstva oblečenia, niečo čo je ľahké a dá sa to zbaliť do malých rozmerov. Dosť bolo nosenia veľkého ťažkého batohu
Michal1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 28, 2018 18:42

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte kvě 7, 2019 8:19

muddy píše:RET je zajímave sledovat, psát si o něm, ale když má člověk bundu na sobě, tak je tolik vnějších fakotrů, které každé měření pošlou do háje. Typ aktivity, intenzita aktivity, profil, venkovní teplota, vlhkost, fyzickej stav uživatele (i psychickej.


Souhlasím a potvrzuješ to, co jsem tu už párkrát psal, že to jsou orientační informace a nelze je dogmatizovat, natož je brát exaktně i s překlepy či úlety, jak to s oblibou dělá např. apuka...
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte kvě 7, 2019 11:57

Hele Quido, fakt si uz prestan pripisovat mi vlastnosti, ktere casto delas napr. i Ty, ale zrovna v tomto vlakne ja ne. Pokud nedokazes pochopit psany text v celku, tak je to Tvuj problem, ale neposuzuj podle z jednotlivych ucelenych prispevku vytrzenych slov co chtel nekdo rict. :twisted:

Byl jsem tu jeden z prvnich (a stale to delam nejcasteji), kdo upozornil na to, ze zadny Ret ani MVTR nepopisuje nic o tom, jak ta-ktera bunda bude pri noseni fungovat, ze ty metody nemeri to, co dela pri poceni lidske telo a ze se podle toho nema ridit pri nakupu. (A taky jsem napsal, ze kym MVTR kvuli nejasnostem/nestandardizovani testovaciho procesu neni vhodny prakticky k nicemu, tak Ret kvuli plne standardizaci celeho procesu mereni je alespon do jiste miry vhodny k nejakemu vzajemnemu porovnavani srovnatelnych veci. Ale nelze za srovnatelne pouzivat (v extremu) napr. nejtenci GTX Active a mikem spominany Primaloft a jeste ve vysoke gramazi. To je proste blbost toho, kdo to dela. Ale ze by toto bylo Tebou spomenute dogmatizovani??? :-k

Ty jsi zato zde silne naznacoval, ze vyrobci, co uvadeji pouze Ret jsou neseriozni a naopak, ze vyrobci, co uvadeji primo na vyrobcich hodnotu MVTR jsou ty renomovani. Coz je tak nebetycna blbost, az to boli. Navic nikdy z Tebe nevyslo ani slovo o tom, ze bys povazoval MVTR za ujetou hodnotu

Ptam se Te znovu - fakt povazujes vyrobce jako Arcteryx, Tilak, Mammut, Marmot, OR, Rab, ME, ... za neseriozni? Ze od nich nikdy zadnou bundu nekoupis (sam jsi psal, ze nikdy bys nekoupil nic bez primeho uvedeni MVTR na bunde).

Co jsi Ty v tomto vlakne uvedl za uzitecnou informaci???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte kvě 7, 2019 18:38

apuka píše:Ale nelze za srovnatelne pouzivat (v extremu) napr. nejtenci GTX Active a mikem spominany Primaloft a jeste ve vysoke gramazi. To je proste blbost toho, kdo to dela.

Se svym vzdelanim bys mel vedet, ze hypotezy se testuji prave na extremnich pripadech. Kdyz hypoteza obstoji, tak funguje i na pripady mezi extremy. Hypoteza, ze hodnota Ret odpovida tomu, jak se v bunde budes citit, je v extremnim pripade spolehlive vyvracena a pak se muzeme ptat, k cemu vlastne je. Psal jsem, ze by se hodila ciste na porovnani membran, ale to kupodivu Gore nedala. Proc asi? Dalsi moznost je testovat bundy stejne gramaze, trochu horsi, ale furt pouzitelne. Ani to Gore nedela. Naopak, snazi se gramaz snizovat a pak se chlubi zlepsujicimi se hodnotami Ret. Jenze to neni dano prodysnosti, ale prave gramazi. Viz Shakedry. Prodysnost se meri za sucha, jak ji ovlivni to, ze na membrane neni vnejsi vrstva? Nijak. Presto je Ret mensi. Protoze ta vnejsi vrstva zvysuje izolacni vlastnosti. Tim nerikam, ze napad je to spatny, ale ze opicarna Gore s Ret je cisty marketing.

No a jinak mi slo hlavne o to ukazat, ze Ret meri izolaci a ne prodysnost. Resp. ze hodnota ma dve slozky, pricemz slozka prodysnosti je spis pevna (dana uzkym hrdlem, cili membranou), zatimco slozka izolace roste s gramazi materialu (u stejneho, jinak spis s hodnotou CLO). No a jelikoz nas zajima jen hodnota prodysnosti a nevime, kolik z hodnoty Ret je, tak je Ret velmi omezeny ukazatel. V extremu tedy u primaloftky bude Ret dan izolacni slozkou rekneme z 99 %, zatimco treba u Shakedry treba 50 %. Nebo 30 %? Nebo 20 %? To bohuzel nevime, na to by v Gore museli zmerit membranu. Coz urcite udelali, ale nezverejnili. Proc asi, ptam se znovu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř kvě 8, 2019 16:49

Miku, mas tam par nepravd resp. polopravd.
mike píše:Ret meri izolaci a ne prodysnost. Resp. ze hodnota ma dve slozky, pricemz slozka prodysnosti je spis pevna (dana ...membranou), zatimco slozka izolace roste s gramazi materialu (u stejneho, jinak spis s hodnotou CLO)

1) Ret fakt nemeri izolaci
2) Ret nemeri "prodysnost" (uz jen proto, ze toto slovo sice kazdy vyrobce pouziva, ale nikde neni nijak definovano a kazdy si pod nim predstavuje, co se mu hodi :wink:)
3) Izolace ani u stejneho materialu vubec nemusi rust s gramazi. Hodne (mozna nejvice) zavisi od zpusobu tkani. Extremni priklad mas ten nejjemnejsi Pertex z Nylonu a rybarska sit taky z nylonu (z pulcentimetrovych "vlaken"). Myslim, ze tam bude dost velky rozdil jak v gramazi na m2, tak i v izolacni schopnosti. Ale rozhodne bude "tezsi" material mene izolovat.
mike píše:Hypoteza, ze hodnota Ret odpovida tomu, jak se v bunde budes citit
Promin, ale takova hypoteza mi pripomina nektere hypotezy s hooodne srandovnych bakalarek. Proste hypoteza o necem, co se ani v nejmensim neda ani potvrdit ani vyvratit :D.
mike píše:Shakedry. Prodysnost se meri za sucha, jak ji ovlivni to, ze na membrane neni vnejsi vrstva? Nijak. Presto je Ret mensi.
Tak toto je uz uplna volovina. Vnejsi vrstva teda ovlivnuje "prodysnost" (i se zohlednenim bodu 2) vyse) docela dost. Podle Tveho mineni by jinak bylo stejne prodysne, kdyz si na sebe obleces jednu vetrovku nebo na to jeste dalsich pet stejnych (i kdyby bez vzduchove vrstvy mezi nima, jen "vakuove" na sobe natlacenych). Pokud si myslis, ze k tomu mereni tam musis mit membranu, tak si pod ty vetrovky klidne oblec svuj GTX z bivakovaciho pytle nebo jiny, co nejvice prodysny. To se teda budes divit, jak potom ta vnejsi vrstva ovlivnuje "prodysnost".

Asi budu muset dat dokopy kratce popis tech mereni (Ret a par metod MVTR) i duvod, proc napr. nema smysl merit MVTR pro GTX (podle te normy). A stejne tak, proc ani Ret ani MVTR o realne schopnosti / funkcnosti materialu nevypovida prakticky vubec ale vubec nic. Bohuzel vsak neexistuje zadny test, ktery by byl extra lepsi a ktery by se dal pouzivat na rozumne srovnani jakychkoliv membran, resp. membranovych materialu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř kvě 8, 2019 18:38

apuka píše:1) Ret fakt nemeri izolaci

Dukaz opakovanym tvrzenim? :D Jednotka Ret je m^2 Pa/W, coz je odpor proti tepelnym ztratam a ten je primo umerny izolacnim schopnostem materialu. Vzhledem k pouzite metode souvisi i s prodysnosti.

apuka píše:3) Izolace ani u stejneho materialu vubec nemusi rust s gramazi. Hodne (mozna nejvice) zavisi od zpusobu tkani.

Ale samozrejme. To bylo zjednoduseni za predpokladu, ze vnejsi vrstva je priblizne stejna. Vsak pisu, ze nejlepsi by bylo merit ciste membrany.

apuka píše:Promin, ale takova hypoteza mi pripomina nektere hypotezy s hooodne srandovnych bakalarek.

Na tehle hypoteze stoji ta tabulka, co se uvadi u kazdeho vysvetleni Ret. A navic jsi to v podstate psal sam. Ze ty mas zase sve dny a chces se jen hadat? :twisted:

apuka píše:Vnejsi vrstva teda ovlivnuje "prodysnost" (i se zohlednenim bodu 2) vyse) docela dost. Podle Tveho mineni by jinak bylo stejne prodysne, kdyz si na sebe obleces jednu vetrovku nebo na to jeste dalsich pet stejnych (i kdyby bez vzduchove vrstvy mezi nima, jen "vakuove" na sobe natlacenych).

Podle meho mineni by bylo pet (dobrych) vetrovek na sobe prodysnejsich, nez jedna membranovka. Vnejsi vrstva samozrejme prodysnost lehce ovlivni, ale proti membrane to muzeme zanedbat. Prodysnost je dana nejslabsim clankem v retezu a to je membrana.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv kvě 9, 2019 6:08

Hosi, tak ktora membrana je teda najlepsia? :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv kvě 9, 2019 7:10

Z tech, co jsem mel, tak NeoShell. Proc? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv kvě 9, 2019 7:31

No nevim, to tu tak vedecky dlhodobo riesite, tak som myslel, ze ste dosli k nejakemu zaveru :)

Ok, NeoShell mam, takze nemusim upgradeovat? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod matestu » čtv kvě 9, 2019 19:41

Zdravím,

Pročítal jsem tady příspěvky a stejnak z toho nejsem uplně moudrej, snad mě neukamenujete.

Sháním bundu/y na treky i po horách i s velkým batohem. Na treky jezdím jen občas a tedy nepotřebuji to nejlepší, doteď jsem si vystačil s obyč levnými věcmi. Abych přiblížil moji aktivitu, za měsíc jedeme na Island na pár dní a pak na trochu déle do Rumunska, pak lehké feratové výstupy bez velkého batohu Rakousko, Slovinsko.

Měl jsem představu si pořídit dvě malé sbalitelné bundy, péřovku na teplo a pak lehkou univerzální membránovku na všechno, na déšť a vítr, kterou bych mohl mít furt, vozit ji třeba i na kolo, již na zmiňované feraty, menší procházky nebo treky s těžkým batohem . Jenže po přečtení diskuze už vůbec nevím, co bych měl vybrat.

Co s sebou nosíte na takovýhl výlety? Membránovka je opravdu jen na déšť, protože má o dost horší prodyšnost než levná větrovka? Co byste doporučili mně, když si představuju za "celý komplet bund" dát cca 5-8 tisíc?
Napadlo mě podle toho péřovka, větrovka a proti dešti jen nějaká obyč pláštěnka...

Díky moc za všechny rady, rád se poučím :-)
matestu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 9, 2019 19:23

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv kvě 9, 2019 21:20

matestu píše:Měl jsem představu si pořídit dvě malé sbalitelné bundy, péřovku na teplo a pak lehkou univerzální membránovku na všechno, na déšť a vítr, kterou bych mohl mít furt, vozit ji třeba i na kolo, již na zmiňované feraty, menší procházky nebo treky s těžkým batohem .

Tohle je zatim bohuzel nerealne, pokud nejsi vyjimecny jedinec, ktery se skoro nepoti. Jestli se potis malo, tak se tomu da priblizit. Perovka z Decathlonu plus membranovka z GTX AS ve sleve (do 5 kKc). Pak se muzes vejit do sve ceny. Ale furt to bude kompromis.

matestu píše:Co s sebou nosíte na takovýhl výlety? Membránovka je opravdu jen na déšť, protože má o dost horší prodyšnost než levná větrovka?

Ano. Dobra vetrovka se da poridit do 2 - 2.5 kKc a krome deste bude vyrazne komfornejsi, nez nejlepsi membranovka.

matestu píše:Napadlo mě podle toho péřovka, větrovka a proti dešti jen nějaká obyč pláštěnka...

Ano, ale zrovna na Island to asi dobra volba neni, jelikoz bys tam travil v plastence spoustu casu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv kvě 9, 2019 21:21

grco píše:Ok, NeoShell mam, takze nemusim upgradeovat? :)

Proc bys musel? V obyvaku je to stejne jedno :twisted:

Jestli se ti bunda nerozpada a netece, tak bych to neresil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod matestu » pát kvě 10, 2019 6:46

mike píše:Tohle je zatim bohuzel nerealne, pokud nejsi vyjimecny jedinec, ktery se skoro nepoti. Jestli se potis malo, tak se tomu da priblizit. Perovka z Decathlonu plus membranovka z GTX AS ve sleve (do 5 kKc). Pak se muzes vejit do sve ceny. Ale furt to bude kompromis.

Bohužel jsem spíš potící se typ, takže to asi neklapne. Měl jsem vyhlídnou Montura magic 2.0 za 4kKč, ale už mi ji někdo vyfoukl.

mike píše:Ano. Dobra vetrovka se da poridit do 2 - 2.5 kKc a krome deste bude vyrazne komfornejsi, nez nejlepsi membranovka.

Nedáš mi prosím nějaký konrétní typ? Vím, že jsi tu doporučoval DA Tornado 2, ale to už asi neseženu.
A ještě mám jednu otázku, kam se řadí softshell bez membrány a jeho využítí? Je to vlastně větrovka?
Já našel podle recenzí třeba OR ferrosi, ale važí už skoro 400g.

mike píše:Ano, ale zrovna na Island to asi dobra volba neni, jelikoz bys tam travil v plastence spoustu casu.

To bych nerad. Já za to klidně můžu dát víc, ale říkal jsem si, že zas tak moc často a do extrémů nechodim, tak možná není třeba.
Mohl bych koupit jen tu větrovku a péřovku a vzít bundu se sloupcem 10k co mám doma a aspon si třeba sám vyzkouším, jak moc se v tom budu potit :-D.

Co se týče té péřovky, nějaké doporučení? Co Montane Featherlite za 3k Kč?
matestu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 9, 2019 19:23

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát kvě 10, 2019 13:38

apuka píše:Hele Quido,....
Ty jsi zato zde silne naznacoval, ze vyrobci, co uvadeji pouze Ret jsou neseriozni a naopak, ze vyrobci, co uvadeji primo na vyrobcich hodnotu MVTR jsou ty renomovani. Coz je tak nebetycna blbost, az to boli. Navic nikdy z Tebe nevyslo ani slovo o tom, ze bys povazoval MVTR za ujetou hodnotu



kde prave toto pisu? :-k

uzitecnou informaci - co tim myslis, ty tve blaboly a vycteninky? ](*,)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát kvě 10, 2019 14:26

Quido píše:kde prave toto pisu?
Uz jsem se Te na to jednou ptal, odpovedi jsem se nedockal... Jen nezapomen, nepsal jsem, ze "pises" ale ze "silne naznacujes" a to plati pro citovane v kontextu i s Tvymi dalsimi prispevkami.
Quido píše:na vetsine solidnich vyrobku jsou visacky a v 90% pripdau jsou mezi temi visackami i parametry, nebo odkazy na parametry - kdyz nejsou, tak ja osobne to nekupuju
...
Nevim, proc zrovna Ret ... zrovna na vyrobcich HP ... je vzdy vse spravne uvedeno... predtim se pamatuju u BD, a tusim ze i u Slaewy nebo Montane, ale to si fakt uz presne nepamatuju - proste veci s membranou, kde to uvedeno neni, nebo neni primy link k overeni parametru, uz ze zkusenosti nekupju - tecka

Napsal jsem Ti, ze jsem to nenasel na visackach u "Arcteryxu, TNF, Salewy a Mammutu, Milletu, Black Diamondu, Ternuy, Montane, Rabu" a u Tilaku, myslim, je jen uvedeny link www.Tilak.cz, coz ale neni "primy link k overeni parametru" - soudim i podle toho, ze kdyz jsem citoval parametry uvedene primo na webu vyrobce jedne bundy, tak jsem se dozvedel, ze "ty tvoje vycteninky nikam nevedou, davno nezijem ve svete, kde napsane je pravdive a ne nadarmo se rika "lze, jako kdyz tiskne..." (zajimave, na HP tohle asi nemuze platit :wink:).
Z toho a co mas vyse citovane mne docela silne vychazi, ze nekupujes (membranove veci) od jmenovanych vyrobcu, asi proto, ze jejich (membranove) vyrobky podle Tveho usudku nebudou patrit mezi tech 90% solidnych...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát kvě 10, 2019 14:40

mike píše:Z tech, co jsem mel, tak NeoShell...


v zadnem pripade nechci tvrdit ze neni, ale proc tedy vesmes ty lepsi "hadry" vsechny nejsou z neoshelu...? :-k :roll:
Naposledy upravil Quido dne pát kvě 10, 2019 15:20, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát kvě 10, 2019 14:43

@apuka:
jenze ty tam ctes opet neco jineho, nez ja pisu... ](*,)

tvoje logika uvazovani je jina - uvazujes v ramci souslovi, maximalne v jednotlivych vetach, nicmene ti unika celkovy kontext... zabyvas se jednotlivostmi a etaily, ale neresis pritom, jestli dvaji smysl, anobo to tokonce neni chbka ci preklep, nebo tak neco - jak uz jsem psal, pro stromy nevidis les...
:roll:
a ten problem nemas jen se mnou, resp. nemam s tebou jen ja, jak je vidno na celem toru...
A toz, hodne stesti s tim detailismem !
:supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron