Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř dub 17, 2019 23:53

grco píše:dnes je taka moda chodit bosej, u nas v kanclu je takych "prirodnych" ludi celkom dost

Moda mozna mezi hipstery, ty si teda umis vybrat firmu :twisted:

apuka píše:Takze ano, kdyz je nekdo dlouhe roky zvykly chodit s vysokym dropem, mekkou podrazkou, muze mit problem s prechodem na nulovy drop a jeste vetsi s prechodem na barefoot.

Ale o tom se tu celou dobu bavíme, Mlho ;-) Ten nekdo jsou v podstate vsichni. U nas v civilizaci.

apuka píše: Ale to je jinymi slovy jen problem s navratem ke korenum.

Jen? Realne to znamena, ze si muzes slusne ublizit. Bavil jsem se o tom s fyzioterapeutkou a pomerne durazne pred tim varovala. S tim, ze ona barefooty pouziva, ale jednak s tim zacala jako mlada a jednak si sama musela zvykat a taky to s nima nijak neprehani. Podobnych varovani od doktoru najdes na Netu spoustu. Ono totiz ti puvodni koreni nechodili a nebehali po betone a asfaltu, tedy tvrdem a rovnem povrchu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » čtv dub 18, 2019 6:17

@mike: a mas problem s nulovym dropom aj pri chodci (v tlmenych topankach), resp. v com chodis obuty po byte/dome?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 18, 2019 6:29

ja myslim, ze prave vsichni s tim.problem.mit nemusi, napada me.proc me.treba ten nulovej drop neva - v kanclu chodim v ponozkach, doma mam.stary vychozeny sandale na pantofle, ktery maj misto podrazky poloprusvitnej zbytek gumy, do prace/mesta mi nevadi takovy ty kecky - hadrovy tenisky s kouskem gumy misto podrazky... takze ja si ani nevsimla, ze s tema botama neco je + davam.si asi 1-2mm vlozku pod patu - ne z duvodu nulovyho dropu ale mam uzkej kotnik a ty pansky o dve cisla vetsi altry, kdyz vic utahnu at mi kotnik nelita sem.tam, tak su priskrcena, takze ten kousek pod patu je nejlepsinreseni ze mi pak v pate ta bota i lip sedi, takze pak ale nemam.nulovej drop... predtim sem.mela damsky superiory, tam.mi kotnik sedel dobre, ale chybelo.par mm ve spicce...

jenze vnimam.sakra jinak.mechaniku pohybu po kanclu/doma/ve meste a na vylete. Po kanclu chodim.bosa roky a presto mi minimalni mira tlumeni u superioru vubec na chuzi nevyhovovala, protoze s krosnou chodim proste jinak... takze i nekdo kdo by chodil.bez dropu do mesta muze.proste mit problem v lese a v horach
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv dub 18, 2019 10:01

mike píše:o tom se tu celou dobu bavíme, Mlho ;-) Ten nekdo jsou v podstate vsichni. U nas v civilizaci.
Houby, houby a jeste jednou houby.
1) Zopakuji znovu, od prispevku RW se bavime o tom, ze nekdo ma problem sehnat dostatecne siroke boty v prstech a navrhujeme mu reseni. Tecka. Jsem jako jednu z moznosti radil zkusit barefoot boty, jestli mu nebudou vyhovovat.
2) Jak uz psala mawe, zdaleka ne vsichni s tim musi mit problemy. Protoze mnoho lidi castecne chodi na boso, pouze v ponozkach, napr. v ponozkobotach, atd. a to i rel. dost. casu. Takze stridaji nulovy drop a nenulovy a tim prispivaji k tomu, aby se jim noha "civilizacne" kvuli vetsimu dropu nezkazila. RW taky nechce boty na vsechno a ja jsem mu barefoot na vyzkouseni taky neradil, ze zadne jine nosit nema.
3) I ti lidi z bodu 2) jsou civilizace...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » čtv dub 18, 2019 18:47

nj Maw ma pravdu, kdyz nad tim tak premyslim, tak toho taky drtivou vetsinu nachodim v necem bez dropu a bos :) Takze kdyz jsem zacal nosit bezecke boty, vubec jsem to nebral v potaz, teda, ty s nulovym dropem nemam a je otazka, co by rekli nohy po 50 km, ale v tomto smeru mam asi zdegenerovanou nohu minimalne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv dub 18, 2019 19:21

slash1111 píše:v com chodis obuty po byte/dome?

V pantoflich. Schvalne jsem je zmeril a maji drop 10+ mm. Mam nekolik ruznych a jsou na tom podobne. Ono se to nezda, odhaduje se to blbe, je potreba merit. Taky je otazka, pro jakou velikost je vlastne drop udavany, rekl bych, ze pro vetsi velikosti musi byt vetsi, nez pro mensi, takze by bylo lepsi udavat uhel, ale holt uz je to takhle.

Mawenzi píše:jenze vnimam.sakra jinak.mechaniku pohybu po kanclu/doma/ve meste a na vylete

Bingo. 8 mm drop jsem v obchode nepoznal a to tam maji kousek "bezecke drahy", kde si to clovek vyzkousi lip, nez v byte. Rozdil se projevil az venku po par stech metrech rychle chuze. 4 mm uz jsem v obchode poznal a 0 mm jsem snad ani nezkousel, jelikoz uz ty 4 mm byly pres caru. Ted uz bych je mozna dal.

scinkk píše:kdyz nad tim tak premyslim, tak toho taky drtivou vetsinu nachodim v necem bez dropu a bos

Viz vyse a krome toho, jsi si jisty? Meril jsi to? Mozna by ses divil ze i u jednoduchych prezuvek nejaky drop bude.

BTW, drtinou vetsinu? To jsi prestal chodit po venku? Ja to teda doma a v kanclu nemerim, ale rekl bych, ze je to drtiva mensina ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » pát dub 19, 2019 8:12

No dobre tak treba ne drtivou, vubec nechci odhadovat kolik prumerne za tyden nachodim po baraku (bos), do prace (krom zimy jsou to ruzne botky co skoro podrazku nemaj) a po kanclu (no tam moc ne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pát dub 19, 2019 22:59

Porid si krokomer a budes vedet ;-) Osobne povazuju tohle chozeni za nepodstatne a kilometry si pocitam jen z cileneho chozeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod scinkk » sob dub 20, 2019 8:59

jej to melo byt do vlakna o bezeckych botach :)
Jo tak to ja taky nepovazuji za dulezite kolik toho takto nachodim, ale pokud se bavime o tom, na co jsou nohy zvykle, tak zas tyhle kilometry jsou dulezite.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob dub 20, 2019 22:21

A jo, jsem si ani nevsiml. Presunuto.

Ani tak si to nemyslim. Je rozdil, kdyz jdes aspon par desitek minut v kuse nez kdyz prejdes par kroku z kuchyne do obyvaku. Navic by nebylo od veci zmerit drop tech domacich bot, myslim, ze bys byl prekvapen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned dub 21, 2019 4:56

No, doma chodím bos a venku malý drop (Vivobarefoot, Altra, Skora 0mm a pak Inov8 4mm a ojediněle mám i na běh něco s větším dropem jako třeba ty Nike. Takže mám určo po drtivou většinu nulový nebo minimální drop. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » ned dub 21, 2019 19:44

Dneska jsem vytahl "nove" trailrocy 255 prvni generace po letech spanku v krabici.
Na sirokou hnatu vskutku pohodlne papuce, kdyz jsme kupoval ty prvni, teprve jsem zacal resit, ze musim peclive hledat boty na svou hnatku, tohle byla tenkrat celkem klika :) Jen to uz nikomu enpomuze (a az mi odjedou i tyhle tak jim dam nadobro papa)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned dub 21, 2019 23:50

@oodoow: terminatori se nepocitaji :P

Dneska jsem si po skoro 4 mesicich a 800 km v nizkych botach vzal poprve pohorky. Zpocatku to byl porod, nejhorsi byly prvni 2 km po silnici lehce do kopce. Bolesti v lytku, ktere jsem nikdy nemel. Po prechodu na lesni cestu se nastesti nohy nenamahaly furt stejne a preslo to. Prvni pulku trasy to ale znat bylo, pak jsem si postupne zvyknul. Jsem zvedav, jak budu vypadat zitra a dalsi dny. Celkem to ale slo. Na to, ze porad jeste nejsem ve sve kuzi, 34 km a 1400 m prevyseni, to jsem napoprve ani necekal. Dennim chozenim jsem se udrzel v jakz takz pouzitelnem stavu, ale i tak jsou nizke boty jen nahrazka, ktera je dobra v pauzach mezi pohorkama, ale sama o sobe nestaci [-( Idealni je kombinace. Jednou za tyden poradna trasa v pohorkach a mezitim kratsi trasy v nizkych botach. Tak, jak jsem to delal predtim a doufam, ze se mi k tomu podari co nejrychleji vratit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon dub 22, 2019 4:45

@mike: Malý drop je jenom o zvyku, kdybys nechodil doma v pantoflích, tak bys už byl třeba zvyklý víc.
Jinak o pohorkách si básni v jiném vlakně, tady jsi OT ;)

Zvlášť když pohorky jsou slepá vývojová větev obuvi, která se hodí jenom do extrémních terénů v ledu a sněhu. Na všecko ostatní jsou nízké boty efektivnější.
Naposledy upravil oodoow dne pon dub 22, 2019 7:12, celkově upraveno 1
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon dub 22, 2019 4:58

Mám to rovnako ako oodoow.
Doma chodím iba v ponožkách, do práce a v práci vivobarefoot, po vonku tiež vivo alebo Inov8 (drop 4mm) a na beh aktuálne Altra (drop 0mm).
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon dub 22, 2019 20:09

oodoow píše:Malý drop je jenom o zvyku

Ale o tom se tu jiz dobry tyden bavime, Mlho :roll: :twisted:

oodoow píše:kdybys nechodil doma v pantoflích, tak bys už byl třeba zvyklý víc.

Jednak mam doma tvrde podlahy, takze nemuzu, a jednak si myslim, ze by to nemelo vliv. Protoze kdyz jsem mel v minulem byte koberce a chodil bos, tak nemelo.

oodoow píše:Jinak o pohorkách si básni v jiném vlakně, tady jsi OT ;)

Pointa byla v tom, ze chozenim v bezeckych botach se zrejme nenamahaji vsechny spravne svaly nebo se namahaji nerovnomerne a prechod na pohorky muze byt problem. Prijde mi to zajimave, jelikoz mne bolely svaly, ktere nikdy predtim ne. Lytka z vnejsi strany. A to ani kdyz jsem z pohorkama zacinal a ani kdyz jsem je nosil akorat na hory par tydnu v roce. Jde tedy ciste o lehke bezecke boty, normalni boty do mesta nebo nizke trekovky se tak neprojevi.

oodoow píše:Zvlášť když pohorky jsou slepá vývojová větev obuvi, která se hodí jenom do extrémních terénů v ledu a sněhu. Na všecko ostatní jsou nízké boty efektivnější.

Az budes nekdy v Alpach, tak vytahni hlavu ze sve asocialni bubliny a rozhledni se kolem sebe. Naprosta vetsina lidi bude mit pohorky a to vcetne tech, kteri jdou akorat k nejblizsi chate po ceste pro rodiny s detma. Normalni lidi totiz neresi efektivitu, ale nosi pohorky kvuli ochrane nohy, stabilite a bezpecnosti. V kazdem doporuceni pro vybavu do hor najdes pohorky jako soucast zakladni vybavy.

Slepa vyvojova vetev jsou terminatori. Jsou neekologicti, protoze z nich kape olej a az na to prijde Greta, necha vas sesrotovat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte dub 23, 2019 9:45

@mike: Tvrdý podlahy jsou právě nejlepší, protože tě naučí lehce našlapovat.
Nevím co myslíš tím "správné svaly", prostě se namáhájí ty svaly, které používáš. Pohorky víc váží, tak to může být tím, ale když jsem šel třeba 15km v lyžákách s lyžema na batohu, protože nebyl sníh nebo to bylo nesjízdné, tak jsem neměl pocit, že by mi chyběl nějaký sval, jen to bylo namáhavější.

V Alpách všichni propadli marketingu, že prostě musej mít pohorky i na výlet k chatě. Tak jim to řekli v Rockpointu, je to stejný jako třeba s čelovkama Petzl, taky ji má skoro každý anebo že všichni pořád chodí v membránovkách.
Já jsem teď v Namche Bazar a tady většina chodí v nízkých botech, někteří v sandálech a pantoflích asi jako ty po bytě. :twisted:
Pohorky tu maj hlavně turisti, je komické sledovat, jak jdou turisti v pohorkách s malým batůžkem a za nimi jde najatý nosič v pantoflích a nese jim všecky věci cca 50kg na zádech. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte dub 23, 2019 16:34

Myslel jsem to tak, ze v bezeckych botach se nektere svaly asi namahaji min, nez v normalnich. Popravde, pocitil jsem to ted uz predtim, kdyz jsem chodil delsi dobu po meste v nizkych trekovkach. Druhy den jsem citil lytka prave tam, kde ted v pohorkach a kde nikdy driv.

Pohorky nejsou marketing, kdyz tak tradice. Byly tu dlouho pred membranovkama a na rozdil od nich davaji smysl. Pro 99+ % lidi budou lepsi i k te chate. Nemuzes to brat podle sebe a sobe podobnych, nachodis toho mnohem vic, nez prumerny turista, jsi lehci, mas k tomu vrozene predpoklady a na chozeni v nizkych botach jsi zvykly i v terenu. Proste okrajova oblast Gaussovy krivky, kde uz temer splyva s osou X.

S Nepalem taky nemuzes srovnavat, tam chodi od malicka bosky. Rec je lidech, co vyrostli v civilizaci a jejichz nohy by to nedaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon kvě 13, 2019 6:39

Tak zkouska s firmou TOPO dopadla negativne. Jsou to sice sirsi boty, ale zadny zazrak. Zhruba jako adidasy z roku 2014 co mam doma. Mam obavy do jake miry by povolily takze je radej poslu zpet. Asi to budu muset uzavrit s tim, ze na svou nohu boty nedokazu sehnat...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 13, 2019 9:41

me topo z fotek prisly uzsi, nez altry takze sem je ani nezkousela nikdy... takze dik za potbrzeni ze ta fotks neklame, ale fakt to je proste uzsi nez altra zrejme
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon kvě 13, 2019 14:43

Rainier Wolfcastle píše:Tak zkouska s firmou TOPO dopadla negativne. Jsou to sice sirsi boty, ale zadny zázrak.

Který model jsi zkoušel? A byly úzké v oblasti prstů nebo někde dál?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 14, 2019 6:41

Terraadventure. V oblasti malicku. Mam s nima problem v tom, ze je mam vykroucene, tj nedosedaji na podlozku plochou posledniho clanku, ale bokem. Diky tomu mam v tomto miste porblem se sirkou.
Jinak ty topa me prijdou celkove i na svou velikost kratke. Maji asi posunute cislovani. Ve 45ce mam doma jeste adidasy a reeboky a oboje jsou delsi.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte kvě 14, 2019 8:05

@RF: S tou velikosti taky zavisi, ktery system na cislovani pouziva vyrobce jako zakladni. I kdyz vyrobci s oblibou pouzivaji jednoduse oznaceni v EU, UK, US a MP velikostech zarovnane tu na cele tam na pul cisla, skutecne "standardizovane" velikosti nejsou takto presne prevoditelne. Napr. na jedne krabici (napr. Inov-8) najdes EU 45, UK 10,5, US 11,5, na druhe (napr. Asics) EU 45, UK 10, US 11, na treti (Adidas) EU 45 1/3, UK 10,5, US 11, na ctvrte (Merrell) EU 45, UK 10,5, US 11, ... ale skutecna "normovana" delka je v kazdem pripade trochu jina, rozdil muze byt nekde az skoro 5 mm.
A to jeste neznamena, ze ten dany vyrobce oznacuji svoji "primarni" velikost presne podle normy :twisted:.

Nejvetsi sranda je, kdyz si koupis boty na stejne urceni od stejneho vyrobce, sedi stejne a pritom je rozdil v cislovani. Osobne se mi to stalo: mel jsem pohorky Asolo Granite (velikost 47) a Asolo Powermatic 100 (47 2/3) - naprosto stejne velka vlozka, sedely naprosto stejne na delku i sirku. Powermatic velikosti 47 (ma jej syn) je mensi na delku cca o pul cisla - i kdyz pouziva stejnou vlozku jako 47 2/3 :roll: :-k.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2019 0:28

Nachozeno necelych 700 km... Chodi se v nich dobre, ale kvalita mizerna. Prijde mi, ze i za cenu na SportsShoes jsou drahe.
inov8.jpg

BTW, dneska jsem se pri chuzi z kopce koukal nekde po ptakach, slapnul na diru a skoncilo to peknou parodii na parakotoul, to se mi jeste nikdy nestalo :D V pohorkach by se to ani stat nemohlo, ty by kotnik udrzely a ustal bych to, tady by asi krupnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon čer 17, 2019 0:40

Roztrhlo sa ti to len na tejto strane? Mne sa všeobecne na bežeckých vždy trhá najskôr na strane palca.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2019 0:46

Na druhe taky, o neco min. Asi mas jinak tvarovane nohy. Mne se to na predchozich na strane palce prodrelo taky, tady to jeste neni, ale latka uz vypada nacata, otazka tak 100 km.

Zalepil jsem obe boty Pattex gelem, na prechozich to zafungovalo. Nez ruply ty plastove vystuze u tkanicek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 17, 2019 7:20

za jak.dlouho se vam to proderavi? ja na 1000 km mam vetsinou svrsek furt dobrej ale jak prestanou tlumit, tak se jich zbavuju a teda i tak vydrzej dalsi rok chozeni donmesta hez diry ve svrsku...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod JohnyFK » pon čer 17, 2019 8:57

mike píše:Zalepil jsem obe boty Pattex gelem...


Mike mohl by jsi postnout fotku té opravy? Jen tak Pattex gel bez nějaké další záplaty to udrží?
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2019 20:47

U prechozich bot par set km vydrzely. Tady je dira vetsi a po dnesnich 10 km jsem na to radej naplacal jeste jednu vrstvu gelu. Polepil jsem vsechna 4 mista, kde se to trha. Ono je to asi nejlepsi pouzit preventive, kdyz se zacne latka prodirat. Podlepim lepici paskou zevnitr, zvenku naplacam gel, prelepim paskou a uhladim. Neni od veci, kdyz je latka a okoli trochu vlhka.

inov8_2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » pon čer 17, 2019 22:18

Ta díra na malíčku je u těchto bot problém, že se trhá nějak výrazně dál? Se ptám proto, že Laďa takhle časem proděraví všechny "tenisky", ale není to konečná a až na mizerný estetický dojem tyto slouží dál. Akorát mu tama dovnitř lezou mravenci a jiná havěť :twisted:

A jak jste se tu bavili o dropu, měkkosti a zvyklých nohách - teď jsem tři a půl měsíce měla nohy víceméně neustále v měkkých botách (zimní s vnitřní botičkou, měkké tenisky) anebo v pohorách, a po návratu domů a chození bosky doma i okolo domu mě příšerně bolely chodidla. Po pár dnech se to už srovnalo, nohy si zas zvykly, ale docela mě to překvapilo :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Běhání