Výběr bot do hor + ferrata

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod finOzjeh » pát dub 12, 2019 15:10

Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal jaké boty by jste mi doporučili na trek. S klukama chodíme turistiku jako Tatry, za měsíc se chystáme na Triglav hory na Slovinsko a budou tam i ferrata. Rád bych kotníkové, nejlépe celoroční v cenovém rozmezí mezi 3000 - 4500 tisíce. Taky bych rád aby se na boty daly nasadit mačky. Mockrát děkuji.
finOzjeh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 12, 2019 15:04

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod fps » sob dub 13, 2019 9:20

jestli si těžší váha, tak koukni tady na B/C boty, jestli si lehčí váha, tak ti asi budou stačit i B boty, nebo koukni tady na mnou preferované plasťáky (hadráky bez kůže), akorát že tvůj rozpočet ti na kvalitní pohorky asi nebude stačit, jedině že by si měl štěstí na slevy či bazar, třeba v Hudy mají celkem dobré boty ve slevě La Sportiva Trango Trek Leather, nebo v Alsportu mají Scarpa R-EVO Pro, akorát jsou tedy oboje kožené
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod finOzjeh » sob dub 13, 2019 12:21

Mám 81kg, takže ty Bčkové boty mi pravděpodobně stačit budou. Na ty La Sportiva jsem koukal, bohužel v mé velikosti 44 je nemají :/ Ty Scarpa vypadají moc hezky, jen do mého rozpočtu se nevejdou.
finOzjeh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 12, 2019 15:04

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod finOzjeh » sob dub 13, 2019 12:26

finOzjeh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 12, 2019 15:04

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod Pierre111 » sob dub 13, 2019 15:14

Ty jsou damske. Jinak by ti ale mely stacit.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod finOzjeh » ned dub 14, 2019 13:07

No jo, teď na to koukám :D Ať hledám, jak hledám, pořád si nemůžu vybrat... když se mi líbí vzhled tak jsou drahé atd...
finOzjeh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 12, 2019 15:04

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod apuka » pon dub 15, 2019 7:49

finOzjeh píše:Mám 81kg, takže ty Bčkové boty mi pravděpodobně stačit budou.
finOzjeh píše:Co říkáte na tyhle od Salewy?
Technicka poznamka - ty Crow rozhodne B-cko nejsou, spise tvrdsi B/C. Jinak jsou to ale fajne a pohodlne botky - a jsou i v panskem, dokonce i v Aplsportu :wink:.
Mimochodem, 81 kg (bez batohu a jine zateze) rozhodne neni tak mala vaha, abys kvuli sve vaze vybiral "B"-cka boty. Ja mam tak 82-83kg a chodim prave v Crowech. Nekdy v technictejsim terenu jsem tedy velice rad, ze nemam mekci. Ale da se v nich v pohode i v Beskydech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod mitau » pon dub 15, 2019 12:01

Na to určení mi Crow přijdou trochu tvrdé, ale já prochodil v běžeckých botech Tatry i ferraty okolo Triglavu. Z hlediska tvrdosti mi něco jako [url=https://www.hanibal.cz/salewa-boty-ms-mtn-trainer-mid-gtx-2017-id20460#/5260-barva-black_suplhur_spring#a_box=a96sj7uy]Salewa Mtn Trainer[/url] přijdou univerzálnější, resp. to nebude kanon na vrabce, zvlášť pokud jsi doteď neměl moc tvrdé pohory. Jsou k dostání ve spoustě obchodů, tak je větší šance, že je najdeš někde v akci.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod finOzjeh » sob dub 20, 2019 12:46

https://www.alpinepro.cz/outdoorova-obu ... ant=665032

Co říkáte na tyhle? Jen dotaz...nevím jestli jsou určené na ferrata.
finOzjeh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 12, 2019 15:04

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod mitau » sob dub 20, 2019 13:08

Za tu cenu seženeš spoustu lepších bot od známějších značek (Salewa, La Sportiva a spousta dalších). Alpine Pro je spíše taková supermarketová značka, která se snaží působit outdoorově. Z toho důvodu taky tady nikdo nebude mít zkušenosti s botami od nich.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod finOzjeh » sob dub 20, 2019 15:35

https://matum.cz/panske-turisticke-boty ... d-gtx-8015

Po dlouhém hledání se mi dost zalíbili tyhle. Názory? Děkuji
finOzjeh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 12, 2019 15:04

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod mitau » sob dub 20, 2019 16:02

=D> Ty se mi líbí. Zkoušel jsem v obchodě jejich nízkou verzi a nebylo to vůbec špatné. Kdybych si měl vybrat vysoké boty na ferraty a Tatry, tak by tyhle Salewy by byly horkým kandidátem. Pokud ale chceš boty co nejuniverzálnější a plánuješ je používat i s mačkama, mohl bys zkusit o trošku rozbustnější verzi - Salewa Mtn Trainer.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod finOzjeh » sob dub 20, 2019 16:08

Mockrát děkuji, tyhle se mi taky líbí a mačky určitě do budoucna chci zkusit.
Jinak ještě otázka... mačky na ty Salewy co jsem posílal nejdou nasadit?
finOzjeh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 12, 2019 15:04

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod fps » pon dub 22, 2019 14:47

přečti si téma Mačky, chce to aby si měl řemínkové mačky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot do hor + ferrata

Příspěvekod mitau » pon dub 22, 2019 15:38

Ano, i na ty Salewa Alpy připneš mačky (řemínkové). Akorát je bota dost měkká, takže pak tuhost mačky v botě bude zajišťovat ten prostřední díl mačky a ne bota. Podle mě to moc nevadí, ale třeba o tom bude vědět víc někdo jiný. Taky ty Salewa Alp maji síťovinu pod tkaničkami. Na léto to nevadí, v zimě by to nemuselo být tak dobré a obecně ta síťovina může mít problém v nižší životnosti. Zvlášť v okolí špičky se může stát, že člověk zrovna nakopne nějaký kámen špatným způsobem. Osobní zkušenost nemám, je to jen pozorování podle fotky.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56


Zpět na Boty