Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2019 22:30

Urcite to sem patri, klidne napis znovu po case az v ni parkrat zmoknes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte dub 9, 2019 12:44

krchma píše:ahojte...
Dazd ma zatial nezachytil, to uvidim potom. Som z toho Goretexu Activ dost prijemne prekvapeny, ze to funguje a dycha a uz mi je celkom jasne, preco to nestoji 10€.


nestoji sice 10 Ecek, ale na to ze je s GTX Active shellem taky neni draha - strih jako vetrovka ji predurcuje rozhodne jako zalozni, ci nepromokavou vetrovku, vyuziti na kole se taky nabizi... tkze, jak pise mike, zajimave teprve bude, jak se chova v desti, a taky, jak se chova s batohem na zadech
:t:t :bike:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 11, 2019 9:12

Hm a mám to ještě zamotanější :D

RAB Kinetic Alpine - Proflex, 390g
RAB Kinetic Plus - Proflex, 320g
RAB Mantra - Pertex Shield 3l, 415g
Tilak Storm - GTX C-KNIT, 460g
Tilak Stinger - GTX ACTIVE, 350g
Tilak Stinger Pro - GTX PRO, 410g
Tilak Vega - Windstopper, 165g

Hodně mě překvapil ten Tilak hlavně STORM byl hezky měkoučkej a dost se mi líbil až na tu váhu, ale ani ten Stinger Pro nebyl tak prkennej jak je u GTX PRO běžné.

Ta Windstopperka se opět trochu vymyká nebude tak vodeodolna jako ten Proflex zas možná lepší prodysnost....?
Proflex má více jak 35000 a ten Windstopper RET < 1,9 zas ta váha je luxusní a rozměry taky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv dub 11, 2019 9:18

Michal82 píše:odně mě překvapil ten Tilak hlavně STORM byl hezky měkoučkej a dost se mi líbil až na tu váhu, ale ani ten Stinger Pro nebyl tak prkennej jak je u GTX PRO běžné.
Tomas kvuli te specialni "podsivce" u C-Knit, neni to takove "plechove" neohebne jako starsi GTX. A pokud jsem to dobre zahlidl, u nektereych materialech GTX Pro (ale i GTX Active) zacali pouzivat podobnou spodni latku ("podsivku") jako je C-Knit, jen prizpusobene na dany typ membrany. Proto se Ti mohl zdat i Stinger Pro mene "prkennej".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 11, 2019 10:36

Apuka - jj koukal jsem na to a vypadalo to u C-Knit i Pro a Active dost podobne u toho Tilaku.

Jako pořad to není jako třeba SS nebo Windstopper či ten Proflex ale už mi to přišlo jako oblečení a ne jako kus tvrdého igelitu.

Takže v tomto směru se to pro mne stává pouzitelne.

Taky je zajímavé srovnani té prodysnosti u Tilaku.

Windstopper - Ret < 1,9
Active - Ret < 2
C-Knit - Ret < 3
Pro - Ret < 4

Jaký by byl cca RET u toho Proflexu?

Proflex™ 10000 HH, 35000 mvtr, 109g/m²,100% nylon with DWR (face), 100% polyester wicking (back)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv dub 11, 2019 14:11

Uz se tady rozebiralo, ze ty cisla nejsou az tak dulezita a vypovidajici a uz se vubec neda srovnavat Ret s MVTR.
Takze spise to, co se Ti nejvice libi, zkus v obchode oblect, poradne zapnout a muzes v nem pobihavat nejaku dobu, mozna Ti pujci i nejake zavazi :-D. A v cem se budes nejlip citit i potom, to si vem.

NTB, GTX Pro by se stejne prodysnou svrchni latkou melo byt prodysnejsi nez C-Knit (v hodnote Ret). Alespon podle Gore. Takze bud Gore nevi o cem pise nebo Storm ma mnohem mene prodysnou latku nez Stinger Pro, ale vaha tomu az tak moc nenasvedcuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 11, 2019 14:31

Gtx pro prodysnejsi než gtx c-knit....?

No u toho Tilaku je podle těch jejich měření prodysnejsi Storm z c-knit než Stinger Pro z pro. A Stinger je s active nejprodysnejsi.

Ale jiste bude záležet na té konkrétní laminaci.

Ale co jsem četl tak si to nechávají měřit v Liberci a pokud tedy ty jejich měření jsou odpovídající na jejich konkrétní bundy tak bundy z GTX PRO jsou nejméně prodysne (ať už kvůli membrane nebo látce a td) u všech novych mají teď na webu RET 4.
Kdežto C-KNIT mají RET 3 a ACTIVE mají RET 2.

No se obavám ze běhat po prodejně a potit se v několika bundach mě nikde nenechají a těžko porovnat když RABa mají v UK - takže par dni rozdíl jiná teplota jiná vlhkost a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát dub 12, 2019 8:05

apuka píše:...GTX Pro by se stejne prodysnou svrchni latkou melo byt prodysnejsi nez C-Knit (v hodnote Ret). Alespon podle Gore. ...


prosil bych o link / citaci, odkud jsi tyto informace čerpal...?
děkuji předem
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát dub 12, 2019 9:08

Rozsah Ret od-do byl jeste nedavno uveden v popisech jednotlivych typu (resp. u vetsiny, u paclitu ne) GTX na strankach goretexu (www.gore-tex.com). Bohuzel, zase je zmenili a uz je to jeste vetsi marketingovy zvast, uz tam nejsou vubec zadne meritelne, resp technicke udaje krome denieru pouzivanych latek - zato jsou plne krasnych videovitych (pohyblivych) obrazku na celem pozadi :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát dub 12, 2019 9:23

Bože to je web.... bordel jak....

Třeba ten C-Knit se mi nepodařilo najít zato už tam mají nějaký Infinium.

To fakt nemůžou udělat jednoduchý přehled s nějakými vlastnostmi aby se v tom člověk vyznal, jakou verzi vlastně vůbec chce/potřebuje?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát dub 12, 2019 9:47

Ja bych jeste dodal, ze "puvodne" to, co prodavali jako C-knit byl nesjpise upraveny normalny Gore-Tex (3L) a co meli tehdy uvedene za Rety, patrilo k tomu. Tam zvysila tato uprava prodysnost oproti puvodnimu laminatu, ale stale to zustalo pod urovni Pro a Active.
Znovu zopakuji, ze Ted vypada, ze zacali pouzivat C-Knit vnitrek (nebo jeho mirne upravenou verzi) i na nektere GTX Pro a Active. Taktez se u Active mezitim zmenily pouzivane svrchni latky z 20-40 den na 13-30 den. Tim vsim snizily vysledek Ret i u techto laminatu. Taky ted pouzivaji ponekud jine druhy svrchnich materialu s timto C-knit (jen nevim, jestli od zacatku nebo az jako dalsi vyvoj), ktere jsou mekci a lehci (asi maji jemnejsi strukturu), coz taky prispiva ke zvyseni prodysnosti. Mimochodem - taky jsem uz psal - Millet mel vyvinutou svoji dost podobnou vnitrni vrstvu na nektere nim, ne Gore laminovane GTX Pro materialy a bundy z toho jsou pri stejnem denier mekci a prijemnejsi na noseni nez z (tehdy pouzivanych) originalnich GTX Pro - mame doma a srovnavam prvotne s tehdejsim Tilak Raptorem.
Takze ve vysledku ted ohledne srovnani prodysnosti jednotlivych typu GTX nikdo nemuze tvrdit skoro nic ve vseobecnosti, protoze se zvysil pocet promennych ovlivnujicich konkretny vysledek konkretniho materialu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát dub 12, 2019 10:01

@apuka:
bez urazky, ale tvrzeni, ze "GTX Pro by se stejne prodysnou svrchni latkou melo byt prodysnejsi nez C-Knit (v hodnote Ret)" povazuji za dalsi tvuj balbol, neb prodysnosti vyrobku s C-knit se udava obvykle blizko hodnotam s Active, narozdil od Pro, ktere byvaji obecne horsi... :roll:
pochopitelne, je jen nanejvys seriozni uvadet paramtricke hodnoty jak nepromokavosti, tak predevsim prodysnosti na konkretnim vyrobku, nikoli jen pro samotny typ membrany

8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát dub 12, 2019 10:11

Jj ty ,,podsivky” beru šak jsem psal že ten Tilak - Stinger (Active) Storm (C-knite) Stinger Pro (Pro) byly celkem prijemne měkké třeba oproti Raptoru (Pro) či jiným bundam z Pročka.

Zároveň mají uvedenou prodysnost pro konkrétní bundu (s konkrétní látkou) takže bych jim celkem věřil (asi by neměli marketingový důvod psát u GTX Pro horší prodysnost než u levnějších bund z GTX Active / C-Knite) i když ten rozdíl ceny není velký vždy o 1000,-

Takže třeba membrana jako taková funguje nějak, ale ve spojení s konkrétní látkou jim to funguje tak jak uvádí ty výsledky. Což je myslím zas celkem fajn protože většina výrobců uvádí parametr membrány který muže byt tou svrchní látkou a td zcela jiný.

Takže asi opravdu nejde porovnávat bundy dle čísel membrány kor od různých výrobců. Ale pokud si ten Tilak nechává změřit výsledky na konkrétních bundach ve stejné laborce tak to vypadá na dobré orientační srovnani (pro jejich konkrétní produkty)

Ta 3l já měl za to ze 3l je preznacene Pro. No je v tom opravdu maglajz.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát dub 12, 2019 10:26

zmatený zákazník - nejlepší zákazník
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát dub 12, 2019 10:33

Quido jak kdy.... :D

Já když nevím tak podekuju a řeknu jim, ze jelikož to není jasné tak si raději nekoupim nic ;)

Třeba sem koukal na jednu Windstopperku nedávno a nějak sme se zakecali s prodavacem a chtěl sem ať mi o ni něco řekne a td.... ve výsledku mi řekl ze mi asi zas tak moc nepomohl ale ze je super, no a já mu řekl že mi pomohl víc než mysli a že mi ušetřil peníze ;)

Proste zajíce v pytli nekupuji, buď jsou nějak jasné danne parametry a vím co od toho čekat nebo jdu dal.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát dub 12, 2019 11:55

nejsi typický vzorek... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát dub 12, 2019 12:05

Quido píše:tvrzeni, ze "GTX Pro by se stejne prodysnou svrchni latkou melo byt prodysnejsi nez C-Knit (v hodnote Ret)" povazuji za dalsi tvuj balbol, neb prodysnosti vyrobku s C-knit se udava obvykle blizko hodnotam s Active, narozdil od Pro, ktere byvaji obecne horsi...
No... Muzes si dodatecne dohledat, bylo to tady na OF (a nejenom ode mne), bud v tomto topicu nebo o membranach, ale jistou dobu mel Gore na strankach primo napsane asi toto:
Active - svrchni latka 20-40 den, Ret 2-4
Pro - svrchni latka >= 40 den, Ret 4-6
Tj. Ret Activu a Pro se setkavaly na hodnote 4, pricemz logicky asi pri svrchni latce 40 den (priblizne plati, ze cim je latka "tezsi", je mene prodysna). Takze neplati, ze "Pro byvaji obecne horsi".
No a manzelciny kalhoty z GTX C-Knitu (kdyz se to jeste vydavalo za samostatny typ membrany, ve stejnem case jak mel Gore vyse uvedene hodnoty Ret na strankach) mely od prodejce (eshop dovozce) deklarovany Ret <9. Tj. o pulku horsi nez bejhorsi Pro. Byla to obycejne Mammut Alyeska C-Knit, jeste asi z prvni varka, byly ve velke sleve. Link na tyto kalhoty jsem uz nenasel.
Je pravda, ze pozdejsi - alespon verze Bib - uz maji u nekterych prodejcu uvedene Ret <6 a jine kalhoty od Mammutu, taky z C-Knit, dokonce se svrchni latkou 70 x 70 denier maji dokonce Ret < 4.5 :roll:

A aby sis nemyslel, ze s vylepsenim GTX membran pomoci C-Knitu je muj vymysl, tak se podivej napr. sem na prehled obleceni s C-Knit. Velka cast je GTX Active s "podsivkou" C-Knit. Takze asi fakt C-Knit uz nepouzivaji jako zvlastni membranu, ale tu podsivku davaji na dalsi typy (Active, asi i Pro).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát dub 12, 2019 12:20

docela kaslu na to co pise na webu kdejaky dovozce ci prodejce, nemalo z nich tam ma preklepy ci naproste bullshits...
na vetsine solidnich vyrobku jsou visacky a v 90% pripdau jsou mezi temi visackami i parametry, nebo odkazy na parametry - kdyz nejsou, tak ja osobne to nekupuju (myslim pro outdoor) - nicmene, to jsou pro mne daleko verohodnejsi info, nez maglajs na netu, takze tvrdit neco na zaklade popisku v e-shopovem katalogu je ponekud "odvazne"
:roll:

a jestli mas na mysli treba toto, pak je opravdu na miste se na to moct podivat v realu, protoze jinak takto podane informace jsou uz opravdu zmatecne - a stejnou informaci pak prebira jeden prodejce od druheho...

Edit:
Právě zjišťuji, že bude důsledně třeba odlišovat jednotlivé technologie podle komplexních názvů, zdá se podle všeho, že:
GTX Active (je pouze označení pro technologii membrány) není totéž, co GTX Active Shell (to je asi membrána již aplikována na nějakou nosnou látku, čili už materiál k šití bund, kalhot atp.)
a analogicky
GTX C-Knit (je označení technologie membrány) není totéž co GTX C-Knit Baker (což je zřejmě označení pro podšívku)... takto to tedy já luštím z dostupných informací na netu
:-k

ale možná má někdo jiné, podrobnější informace, než mé spekulace, a vnese do toho jasno
*
Naposledy upravil Quido dne sob dub 13, 2019 7:27, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod icebreton » pát dub 12, 2019 19:54

Ahoj,

Vybírám novou bundu. Potřebuji, aby vydržela (nepromokla) krátký liják i celodenní mrholení. Budu ji používat na treky s krosnou, takže by neměla být z úplně tenkýho materiálu, aby se hned na ramenech neprodřela. Cenově bych se chtěl vejít do 3tisíc, a cca 500g váhy.

Zatím mě nejvíc zaujala https://www.decathlon.cz/panska-bunda-t ... 92328.html

Máte s ní někdo zkušenost?
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pát dub 12, 2019 21:26

Jak často a s jak těžkou krosnou chodíš? Pokud má krosna dobrá záda (tj. žádné hrubé švy, které by ničily bundu pod tím), tak i lehčí bunda odvede dobrou službu. Ostatně spousta lidí tu má bundy lehčí než 500g. Podle mě je aktuálně nejlepší budget variantou Rab Downpour, která je z Pertex Shieldu. Na bundy z Pertex Shieldu má i trochu větší gramáž látky a váží 330g, ale samozřejmě nevydrží tolik, co o poznání těžší bundy.

Decathlon je na spoustu věcí dobrý, ale zrovna nepromokavou bundu za 3k bych odtamtud nekupoval, protože z hlediska materiálu (tj. prodyšnost látky) to nebude nic moc (spíš nic než moc).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát dub 12, 2019 22:10

mitau píše:Decathlon je na spoustu věcí dobrý, ale zrovna nepromokavou bundu za 3k bych odtamtud nekupoval, protože z hlediska materiálu (tj. prodyšnost látky) to nebude nic moc (spíš nic než moc).

s tím souhasím ... to tohoto brnění bych nešel;
už i vyjádření v popisu bundy jsou poněkud podezřelá :
"Kombinace dvou materiálů s vodním sloupcem 20 000 mm před prvním praním.
RET < 8 u nejlehčího materiálu, RET < 12 u nejodolnějšího materiálu."
nejen, že nezaručují nepromoklavost po vyprání (?), ale ta prodyšnost je trystní... v takovém případě ti dobře ušité pončo udělá lepší službu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 12, 2019 23:03

Ach jo, uz zas. Je tady nekdo, komu se membranovka na ramenou prodrela? :roll:

Mne se roztrhla vetrovka na rameni vedle svu, kdyz jsem nahazoval (nebo sundaval?) batoh. Po 17 letech pomerne intenzivniho noseni, vetrovka byla s klasickeho Pertexu a vazila 160 g. Prana musela byt minimalne 100x a nosil jsem ji vic, bez vsechny membranovky v zivote dohromady. Samozrejme s batohem, nachozeny tisice km. Ani tak nebyl material prodreny, jen zdegradovany potem, UV zarenim, pranim a mozna trochu i tim soupanim. Vydrzel ale vyrazne vic, nez byla moralni zivotnost vetrovky, o membranovkach ani nemluve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob dub 13, 2019 8:25

mně se také žádná membránovka ještě neprodřela, u mebránovky jde hlavně o to, jak dlouho vydrží membrána fungovat, a ne o to, zda se prodře
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod icebreton » sob dub 13, 2019 17:42

Ahoj, díky za rady a názory. V poslední době jsem dost odlehčil výbavu, ale když připočtu nějakou rezervu tak krosna bude mít max 15kg. Zatím chodím jen párkrát do roka na 3-4dny. Jinak nebude vyset jen ve skříni, ale budu s ní chodit do práce a z práce každej den s lehkým městským batohem. Doteď jsem používal jen softshellku husky 5000mm vodní sloupec a cca 600g. Když byl liják tak jsem promoknul, ale celodenní lehký déšť zvládla v pohodě. Měla odvětrávání v podpaží takže i dobře dýchala.

sorry fakt se v těch materiálech nevyznám, když vidím bundu 150g tak mám dost obavy aby se hned neroztrhala jen co projdu nějakým křovím.

Ten Rab vypadá dost dobře, určitě vypadá líp jak ta bunda z dekáče. Super ty kapsy přístupné i s bederákem. Napadá ještě někoho nějakej další tip? Ať mám víc na výběr?
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » sob dub 13, 2019 18:05

já bych si rozhodně nepořizoval stejnou bundu na treky i do města, prostě to jsou zcela rozdílné podmínky (tedy pokud nechodíš do práce každý den 15 km pěšky) :roll:

:sorac: OT: jen malou poznámku, která sice patří do jiného tématu, ale když už jsi se zmínil - 15kg na 3-4 dny se mi zdá trochu moc... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod icebreton » sob dub 13, 2019 18:14

Do práce to mám 2km :). Jo když jdu sám tak nesu do 10kg i s vodou. Potřebuju rezervu, až mi povyrostou děti a potáhnu tím pádem víc věcí.

našel jsem tu Rabku v jiným obchodě za 2990,-. Jsem hodně zvyklanej ji koupit.
icebreton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 16, 2016 19:52

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » sob dub 13, 2019 19:17

Ještě se nabízí si objednat Montane Minimus Stretch, od 100Eur je poštovné zdarma. Trošku lehčí, strečovější a v pěkné slevě. Záleží, jak ti která značka sedne, já bych asi bral spíš tu Montane.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod adal » sob dub 13, 2019 19:47

adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slim » ned dub 14, 2019 22:47

Tak musím konstatovat, že jsem aktuálně docela vytočenej z technologie nepromokavých bund. Dnes po vyprání bundy a dávání na sušák jsem zaregistroval nějaká bílé smetí na bundě a po bližším ohledání jsem identifikoval rozpad membrány. Konkrétně jsem našel i místo přímo v límci kam se roluje kapuce.
Bunda HP Mania kupovaná v 11.2015, takže vydržela 3 roky a kousek :-(. Práno v Toko Eco Textile Wash, ždímání 400 otáček.
Manželčina bunda stejně kupovaná, taky bílý smetí ale defekt někde jinde (nenašel jsem).
Bundy prané samostatně, manželčina byla praná jako první. Bundu nosím celkem často (používám místo větrovky a i jako běžnou bundu do práce). Manželka ji používá výrazně méně.
Otázka:
a) přijde vám tak nízká životnost normální ?
b) není nějaká jiná technologie s lepší životností ?

takhle to vypadá:
https://slim63.rajce.idnes.cz/defekt_membrany/#P4140034.jpg
https://slim63.rajce.idnes.cz/defekt_membrany/#P4140037.jpg
upřednostňuju české firmy
slim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 10, 2019 1:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned dub 14, 2019 23:24

3.5 roku je malo i na PU membranu, ale mozna nekde lezela roky na sklade. Nekupoval jsi nahodou starsi model ve sleve? PU se casem rozpada, pricemz obvykle mezi 6 - 10 lety od vyroby. Podle fotek si ale nejsem jisty, jestli je to rozpad PU, mozna to zpusobilo mechanicke namahani v exponovanem miste. Dvouvrstve laminaty jsou na to nachylne, membrana neni chranena. Tohle neni technologii nepromokavych bund, ale tvym vyberem. Koupil sis v podstate to nejhorsi, co se da najit. 2L a PU. Lepsi zivotnost bude mit nejspis cokoliv jineho.

Jak casto jsi bundu pral?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení