Nohy a vse kolem toho

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2019 17:35

@grco: tomu rikas reakce? Nejak starnes :twisted:

@pp: klidne bych zkusil vsechno, co nemuze (moc) uskodit. Ta naplast klidne, mozna i ty apukovy homeopatika, jestli k tomu nemas zasadni odpor jako grco, pak by ti to mohlo uskodit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod grco » úte bře 5, 2019 17:41

Na taku ocividnu provokaciu sa nechytim :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2019 17:42

Vsak rikam, ze starnes, driv by ses chytil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod pavproch » úte bře 5, 2019 19:58

Homeopíčoviny NE.

Náplast asi zkusim. Už to prudí tak, že mi to aji v lyžáku vadí. Trochu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2019 20:09

Nebylo by lepsi opravit pricinu problemu? Jake ulomky kosti? Chces rict, ze ti v tele nechali ulomky kosti 15 let? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod pavproch » stř bře 6, 2019 7:40

Už sem to tu myslím psal: na pilvestra 1987 sem měl v ta3 uraz, mj. i vyhozená kyčel s odlomením okrajů jamky v pánvi, pár úlomků tam zůstalo až do 2003, kdy sem dostal železo a celou tu doby utlačovaly nerv. Koen mi to při nandávání železa v 2003 pořádně vyčistil, takže tam od té doby žádné úlomky nejsou. Proto píšu 15 let utlačovaný nerv.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 2, 2019 6:12

tak od zacatku brezna uz muzu nejak normalne chodit... jak sem dostala dovoleno od toho 17.2 zacit zatezovat a jeste me to hodne bolelo, volala sem dr a prej klidne tak tyden, 10 dni ze tam ta bolestivost muze byt vetsi po tom zacatku zatezovani a ze to teda neni duvod jeste plasit, a fakt, cca do dalsich asi 5ti dnu co sem tu predtim psala uz se to uklidnilo a cca ty 4 tydny uz muzu normalne chodit bez bolesti v beznym dennim rezimu.

Aktualne zvladnu cca 15+15km pesky v pohodovym terenu (natezko), s tim, ze noha uz se teda po tyhle vzdalenosti dost osiva, v blbym terenu je to tak 12...

doufam, ze za dalsi 4 tydny uz to bude vyrazne lepsi, aktualne ale mam pocit, ze ta rekonvalescence je mnohem pomalejsi, nez sem cekala:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Miuan » pát dub 5, 2019 10:03

Mne kotnik zlobi uz rok, je to teda jina cast, vnitrni strana kotniku, vazy pod tou vycnivajici kosti. Loni na jare se mi to stalo a musel jsem ukoncit kvuli tomu trip. Nevypadalo to ani nijak vazne, zadna modrina, jen otok a bolest, zkratka zdalo se to jako klasicke natahnuti vazu co se za par tydnu srovna. Ale porad se mi to nahodne vraci, napriklad minuly vikend jsem si dal celodenni vyslap a uz to zas poboliva cely tyden, a kdybych s tim treba slapal jeste dalsi den, tak bych si to opet dojebal do stavu jak jsem si to loni vytvoril. Pritom par predchozich vyslapu s tim problem uz nebyl. Takze perfektni to neni a asi jeste dlouho nebude, tyhle veci s vazama se hoji dlouho, o hodne dele nez svalove problemy.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod fps » pát dub 5, 2019 12:06

už jsem to tady tedy kdysi psal, já jsem měl dlouhodobě problémy s vazy na přední straně kolena, problém jsem měl jen při vícedenní turistice, pak jsem na cca měsíc nasadil žraločí chrupavku, a bylo po bolesti
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pát dub 5, 2019 19:15

@Miuan: jj, vazy se hoji dlouho a s rostoucim vekem se to horsi. Na tvem miste bych zkusil Traumaplant, tak mesic mazat. Pravidelne, dvakrat denne. Taky by mohla pomoct tenka orteza ("ponozka"), ale jen na nejakou dobu. To by asi mel rict spis ortoped.

Mimochodem, co na vazy pomaha je teplo. Prisel jsem na to nahodou kvuli infekci od klose, byla mi furt zima, a tak jsem zacal pouzivat silnejsi prikryvku. Predtim jsem pouzival hodne tenkou a po probuzeni jsem mel slachy ztuhle a nez se rozhybaly, tak obcas docela bolely. V chodidlech, zepredu pod kolenem, jak pise fps, obcas i neco dalsiho. No a s tou silnou prikryvkou to docela rychle zmizelo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Miuan » sob dub 6, 2019 9:35

Mazal jsem to uz vsim moznym, i nejakej kolagen dlabu, tezko rict jak moc to vsechno vlastne pomaha, hlavni asi bude dat tomu cas (coz tak uplne bohuzel nedodrzuju). Kineziotejpa se ukazala na tento problem jako neucinna, a tu fusekli jsem si hned v pondeli koupil v Decathlonu, ale pochopitelne ted s tim zadny dlouhy vyslapy jeste chodit nebudu.
Ta bolest se vraci kdyz jdu po vrstevnici a neni to rovne ale cesta se svazuje k jedne strane, a o to vic zatezuju tu vnitrni cast kotniku kde je ten natazeny vaz, pak staci nejakych 20 km a je vymalovano. Chodit po rovnym povrchu nedela problem, nebo jezdit na kole, tam se asi ten vaz nijak nezatezuje.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ketrin » pon dub 8, 2019 21:16

Už jsem docela nas****, moje zničené haxny mě zase jednou vypekly. :cry: Každý rok touhle dobou si po hektickém prvním kvartálu beru volno a odcházím na týdenní výšlap. Těším se na to vždycky jak malé dítě. Před pár lety jsem musela vyměnit pohory za lehké měkké běžecké boty - ok, fungovalo to v tuzemsku i v Alpách. A teď jsem v těch samejch salomonech, ve kterých jsem loni v září ušla desetidenní Alpy bez jediného puchejře nebo otlaku, vyšla na E3 - většinou měkké lesní cesty, pohoda - a po 70 km (3.den) jsem to musela dneska zabalit a vrátit se vlakem domů. Palce u nohou nateklé, nehtová lůžka rudá, nehty mají takovou tu hnusnou barvu, že co nevidět slezou a celé to bolí jaxfiň :(((( Nemít s sebou trekové sandály, tak už jsem včera šla asi bosa. Já už nevím, co mam s těma nohama dělat :evil: kromě toho, že bych se možná měla podívat do občanky a pohyb omezit na okopávání zahrady.
Nejlepší je, že normálně mě většinou už po 1.-2. dni sem tam bolí kyčle, kolena, kotníky... což beru jako normální a nevšímám si toho. Tentokrát nic - jen to svinstvo s nehtama :cry: :cry:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2019 22:38

Hmm, co se od podzimu zmenilo? Zvetsily se ti nohy? Melas silnejsi ponozky? Neostrihala sis nehty? Nebo jsi je naopak ostrihala az na doraz tesne pred akci?

Kolik toho normalne ujdes za tyden v mezidobi mezi akcema? Myslim cilene prochazky treba se psem, ne bezne chozeni po meste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ketrin » stř dub 10, 2019 7:10

Normálně se snažím chodit denně tak 5-6 km, rychlou chůzí se psy. O víkendu víc a pomaleji 8)
Měla jsem všecko jako normálně, stejné boty, stejné ponožky, stejně těžkej batoh.
Loni v prosinci jsem z důvodu dress code musela v práci jeden den mít lodičky a skončilo to pak taky slezlým nehtem na jednom palci. Asi se mi ty nohy zvětšujou, no :shock:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Miuan » stř dub 10, 2019 9:12

No ale ten popis sedi presne jako ze jsi mela male boty. I to ze se to stava kolem toho 3. dne. Nohy nekdy otecou vic, nekdy mene nebo vubec, ale mela by jsi mit o neco vetsi nez co nosis normalne. A vcetne ponozek ty na to maji taky negativni vliv.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ketrin » stř dub 10, 2019 13:09

popis sedi presne jako ze jsi mela male boty. Asi to tak bude, no. Akorát že to nezačalo 3.den, ale už hned první, někdy po 15 km asi tak. potom už jsem šla přes bolest a už se to jen horšilo, než jsem nakonec naznala, že to nemá smysl. Takže zbylé dva dny dovolené jsem se věnovala kalsarikänni a zítra už půjdu do práce - nejspíš v crocsech, jak to tak vidím.
8) :twisted:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » stř dub 10, 2019 23:08

Holt to chce prekonat tu zenskou potrebu, ktera je mi naprosto zahadna, mit boty co nejmensi ;-) Kup si ty same o pul, ale radej o cislo vetsi. Ted jsi evidentne na hrane a staci mala zmena, aby byl problem. Nejlepsi je kupovat boty tak, ze najdes velikost, kdy se zacne (vic) zvedat pata a pak si koupis o pul cisla mensi.

No a taky to chce tenhle druh problemu resit hned, jak se objevi, jinak se to jen zhorsuje. U puchyru je to jasne, lepit, odreniny mazat a to radej preventivne, u tohodle ale nevim. Ostrihat nehty, jestli je co, vzit si tenci ponozky, jestli jsou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ketrin » pát dub 12, 2019 19:08

Na Popelku si fakt nehraju. Ale máte zřejmě pravdu, bude to chtít větší boty aspoň na vícedenní akce .- i když je mi stále záhadou, že ty loňské Alpy jsem se stejnou výbavou dala bez problému. No ale co už. Láduju se Wobenzymem a vše se rychle lepší.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pát dub 12, 2019 19:22

Telo se s vekem meni a neni to k lepsimu. Ale to uz urcite vis ;-)

Tohle by se melo rychle spravit i bez Wobenzymu, ne? S nim se ti muze stat, ze si nakopnes palec pri behu na zachod :twisted:

Kdyz boty rozsnerujes a nohy zasunes co nejvic do spicky, mas za patou misto aspon na prst? S ponozkama co nosis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Miuan » úte dub 16, 2019 10:46

Takze, fusekli na kotnik jsem zkusil, a jako nic moc pocit. Je to jako mit nohu v brusli, a to i kdyz jsem to mel pomerne povoleny. Chodit s tim nejakou streku se mi moc nezda, cili pripadne potize bude muset resit klasicka bandaz.
Nasel jsem si ktery presne vaz v kotniku mi dela ty problemy, jmenuje se Tibionavicular, a mam pocit ze to nebylo natahnuti, ale upon. Mozna proto je to takova dlouhodoba pakarna a chova se to nepredvidatelne.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 16, 2019 12:44

me fusekle na kotnik zacne po par hodinach skrtit asi jak.je to stazeny a noha teda trochu natece, takze taky nic moc reseni.

vcera mi v nem.cestou do prace pekne luplo pri doslapnuti po rozbehu, takze zas poctive vecer mazu ttaumaplantem, uz sem.to zacala.flakat...

za 10 dni odlitam do skotska a zvladnu chodit i 2 dny po sobe... bude dost vtipny...

nejaky rady co s sebou pribalit krom homeo arnicy, traumaplantu, fusekle stahovaci?

predpokladam.taky ze pouziti holi by mohlo pomoct a ktonik vic podrzet aby byl ok
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2019 15:39

@Miuan: jak povoleny? Zpevnovaci "ponozka" zadne stahovani nema, ta se proste jen natahne. To mas asi pevnejsi ortezu a s tou se samozrejme chodit moc neda a ani nema.

Jinak si myslim, ze po takove dobe by nebylo od veci zajit k ortopedovi. Kdyz uz nic, tak ti poradi to spravne zpevneni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Miuan » úte dub 16, 2019 22:06

Ta fusekle ma jeste takovou pruznou omotavku na suchy zip.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » stř dub 17, 2019 2:44

Asi sis koupil moc silnou. Ta, co jsem mel ja, nebyla pri chuzi skoro ani citit, normalne jsem ji nosil v botach. Par tydnu, mozna i mesic. Zadny suchy zip nemela, ciste navlek, ktery vypada jako ponozka s ustrizenou spickou. Kdyz si expritelkyne podvrtla kotnik, tak ji ortoped dal taky takovou a doporucil nosit 4 nebo 5 tydnu a prvni tydny nesundavat ani na spani. Mozna prave tohle by ti pomohlo, mit zpevneny kotnik nekolik tydnu v kuse. To by ale mel rict ortoped, ono to ma i sve minusy, jelikoz kotnik si zvykne na oporu a povoli. Jinymi slovy, bez k doktorovi :) Takhle si muzes zadelat na trvaly problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Miuan » pon čer 10, 2019 12:22

Mawe, jak to Skotsko, slo to s tim kotnikem?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Marlo » úte srp 27, 2019 18:28

Rád bych zde vznesl jeden dotaz.
Nemáte někdo zkušenost s pálením chodidel na nohou, a to hned za prsty na té největší ztyčné ploše co se na ní došlapuje ?
Já tam mám sice dost tlustou (hroší) kůži, ale jak jsem ted začal více hodit na výšlapy, tak zhruba po hodině chůze mě to tam začne děsně pálit - většinou nejdříve jedna noha a pak i druhá.
Nejvíce to dělá asi když jdu po asfaltu a to z kopce nebo do kopce :cry:
Mám nějaké obyč kotníkové Merrelly u kterých mi třeba stačilo na pul minutky zastavit nohám odlehčit a zase to na nějakou dobu přestalo. Když jsem si přitom hned sundal botu a šáhnul na nohu, tak to chodidlo bylo fakt rozspálené.
Nakoupil jsem si různé "lepší" ponožky a to jak coolmax i z merina a různě je kombinoval, ale bez většího úspěchu :?

Také jsem si pořídil i sandále, ve kterých se mi to tedy zatím nestalo ani po 15 km na turistických cestách i asfaltu.

Pořídil jsem si tedy nízké běžecké boty La Sportiva Ultra Raptor, které by měli být dost prodyšné, ale čekalo mě nemilé překvapení, protože mě v nich začali ty nohy pálit už asi po deseti minutách chůze po asfaltu :cry:

Jediné co mne ještě napadá, že ty sandále jsou hodně široké (rozpláclé), stejně jako asi většina bot co běžně nosím - myslíte si, že by užší boty mohli způsobovat pálení chodidel ?

Předem Díky každému za jeho názor.
Marlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 18, 2019 20:09

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 18:36

Nedokazu posoudit primo Tvuj problem, jen prvni dojem z napsaneho - rekl bych, ze potrebujes slapky trenovat aby si na tu zatez zvykly. A k tomu se naucit spravne chodit, zadne doslapovani na dotcen misto, ale idealne na cele chodidlo. Nekde to urcite najdes popsane.

Taky nevim, jestli uzsi boty mohou zpusobit paleni slapek (i kdyz mozna i jo), ale rozhodne si davej bacha, abys nechodil v uzkych botach, jinak si casem privodis rozhodne vetsi problemy nez paleni. Uzke boty mohou "skrtit" cevy nebo nervy a dlouhodobe to vede k chronickym a trvalym problemum. Ale netusim, jestli jsou ty boty pro Tebe opravdu uzke nebo ty sandale siroke. To musis citit Ty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 27, 2019 19:21

Marlo
nebo vyzkousej nejaky mekoucky bezecky boty (nektery sandale, treba teva tera fi co mam ja sou mekoulinky) - rekla bych, ze problem bude v nenavykle noze + tvrdsi podrazce, coz se projevi pak predevsim na asfaltu ci po delsi chuzi - ja treba na dovoleny kde sem nemela moznost jinych bot a fakt me bolely/palily tyhle mista pred prstama nalepila protipuchejrovou naplast s tou gelovou vrstvou, ktera zmekcila doslap a vyresila akutne problem "3 dny musim vydrzet". Trenovanim a zvykanim by si nohy mohly postupne zvyknout. Pro me treba je "tvrda" podrazka i u lowa renegade po letech v sandalech a bezeckcyh botach bych si musela na tuhle podrazku zvykat a pritom pro lidi navykly na pohorky sou renegady backurky s mekouckou podrazkou a docela oblibeny boty na turistiku
- mohla by to zmirnit i nejaka gelova vlozka mekoucka dost odlehcovaci
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte srp 27, 2019 19:37

@Marlo: ja z toho popisu nepoznam, co te vlastne pali resp. co je pricina. Teplo? Tj. ze se kuze kuze prekrvi a je ti tam horko? Nebo pali odrena kuze? Taky to muze byt skriply nerv, ale to spis nevypada. S prvnim netusim, co by mohlo pomoct, leda chlazeni ;-) S druhym zkusenosti mam, tam pomuzou dobre ponozky a preventivni promazani necim mastnym. Aby se kuze tolik neodirala. Taky jde o zvyk, mne to delalo kdyz jsem zacal pred lety vic chodit a casem se to spravilo. Ted uz akorat pri delsich a rychlejich turach na sneznicich, jelikoz tam je bota upevnena a noha se o ni vic soupe. Kdyz zapomenu namazat predem, tak ex-post taky trochu pomuze (cim driv, tim lip), ale prevence je lepsi.

Z tveho popisu (alfalt, chuze z kopce) by to mohlo byt ono, ale prijit na to budes muset sam. Na promazani muze stacit modra Indulona, kalciova mast nebo libovolny jiny mastny krem. Idealne promazat vecer predem a pak domaznout pred turou. Pred turou jsou nejlepsi specialni mazadlaproti odreninam. Century Riding Cream nebo Compeed tycinka, ale na to bych presel az vyzkousis, jestli ti namazani pomaha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Lipon » úte srp 27, 2019 20:15

je to takové to pálení těsně před tím, než se udělá puchýř?
vyzkoušej co píše mike
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví