Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Army » pon úno 4, 2019 16:22

Čest má tady někdo zkušenost s porovnáním Osprey talon 33 vs. Gregory zulu 35 nebo Gregory stout 35? Co se zpracování, velikosti a vydržel týká? Jde mi jasný, že ano jedním určitě neslapnu vedle. Použití na jednodenní vyslapy nebo přechody od chaty k chatě. Ještě má někdo zkušenost s upnutim sněznic na tyto bagly?
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát úno 15, 2019 19:50

Protoze jsem cca 2,5-3 nazad dost prebiral batohy teto litraze, zkusim napsat kratce moje zkusenosti ze zkouseni podle jednotlivych batohu. Mozna nekoho alespon usmerni, na co dat pozor. Hned na zacatku predestiram, ze jsou to vetsinou subjektivni veci, tykajici se mne a mych zad, takze jiny muze mit zkusenosti diametralne odlisne.
Hledal jsem neco jineho, co nejuniverzalnejsi batoh, ale klidne i zimni s penou na zadech, pokud by se trochu dal nosit i v lete. A podminka byla mit vrchnak, ne uzavreni pouze na zip.
Na zacatku jsem vyradil batohy s ohlym zadovym systemem, stejne tak uzke, hodne vysoke batohy, vetsinou lezecke. Taky neuvadim batohy, ktere mi nesedely uz nenalozene.

Mammut:
Lithium Crest 40+7 - sedel dobre, nastavovaci zadovy system s tenkym plastem, ktery napr. flasa dokaze mirne ohnout a je trochu citit; ten plast se pri chuzi trochu ohyba a vydava neprijemne zvuky, kdyz neni plne nalozeny

Trion Guide 35+7 - po nalozeni (na spodku byly macky) se batoh "sesunul" o par cm nize pod bederak, rozhodilo to dost teziste; mozno proto me to pri stani nutilo se shrbit, jakoby se zmensily zada
- Po cca 15-20-ti minutach od nalozeni cca 10 kg a noseni se zada sformovala zvlastne: hrb u bederaku, na tim par cm hluboka prohluben s nasbiranou latkou, skoro faldy z ni, nebylo to bezne ohnuti do S
- Zavinovaci uzaver, batoh ma zater ale neni deklarovani jako nepromokavy, trocha pod vikem zavazi. Pro nekoho ale vyhoda.
- Vejcovity tvar spodku, tezko se prostor plne vyuzije krome vlozeneho spacaku

Trion Pro 35+7 - v principu stejna zada jako Trion Guide, ale s rozepinanim celych zad do U, popruhy i ram na stejnem miste ale zadova deska posunuta smerem k zadum; vice citit mirny tlak polstarku na zadech; nastavenim bederaku ani popruhu se to nespravi; tvar zad drzi lepe jako u Guidu, ten hrb se nevytvoril
- Vyztuzena predni kapsa (i) na lavinovou vybavu nebo macky, kdyz je batoh plny, neni v nem ale zadny prostor, nema "vlastni prostor".
- popruhy na uchyceni hlavy cepinu nasite do prostredku pasu materialu, kdyz se zatahne, cely pas materialu se shrne a je silne namahany sev - to bude slabe misto
- nuceni ke shrbeni pro stani a vejcovity tvar spodku stejny jako u Guidu

Trion Tour 35+7 - jeho tvar me vubec neoslovil
Trion Light 38/40 - taky mne neoslovil dost minimalistickym pojetim, ale nezatizeny sedel docela dobre
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát úno 15, 2019 20:14

...pokracovani

Salewa:
Alptrek 40+5 - Docela dobre sedi; bocne kapsy divne, predni zip do "U" je preruseny tak, ze se neda uplne uzavrit a je tam malinka mezera; hodne zkuseny spodek (50+5 je lepsi); vrchnak vyztuzeny, ale kdyz se zavre nenaplneny batoh, vytvori se vlna, kde by se sbiral snh, voda a nepekne to vypada

Peuterney 40 - Nesedi spatne, ale mne neziskal, necitil jsem se v nem dobre uz v obchode

Guide 45 - Zada nic moc, spatne se da kompresovat

Gregory
Alpinisto 35 1.0 - penova zada, dobre sedi, celkom fajn; kapsa na macky; zkoseny spodek; nelibi se vedeni popruhu vika
Alpinisto 32 2.0 - penova zada, celkove promyslenejsi nez 1.0, trocha lepe sedi i celkove lepsi; zkoseny spodek

Targhee 45 2.0 - to je dobry skialp batoh, penova zada, zkouseny 35 (stejna zada), sedel moc dobre, pekne vlastnosti; mnohem lepsi a vyuzitelnejsi tvar nez 1.0; dobra kapsa na lavinovou vybavu; i kdyz podle vyrobce i prodejce by mely mit M a L stejny objem, 35 L byl vzhledove o ctvrtinu vetsi nez 35M...

Paragon 48 - bez zateze sedelo dobre, batoh pekny, na zimu a snih (jako univerzal) se mi zdal min vhodny
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát úno 15, 2019 21:15

...pokracovani.

Osprey

Kamber 42 - bez zateze sedi perfektne, vybaveni dobre (i na lavinovou vybavu), ale ty penova zada uplne na vrchu ostre ohnute "dovnitr" (pro mne) batoh vylucuji, trochu to tlacilo a zmensilo prostor/hloubku batohu. Mit normalnejsi ukonceni zad asi mam tento batoh

Kestrel 38 - sedel celkem dobre; prekvapive velky (pocitove vetsi nez Talon 44); predni hrana vrchnaku esteticky i funckne ne idealni
- S mene usporadanou zatezi bylo po pohnuti flase vevnitr citit, jak tlaci pres zada

Mutant38 - sedi dobre, pekne udelany batoh; nevyhovuje minimalisticky princip a nelibi se mi zadovy system (len subjektivne)

Variant 37 - zada vyborna; na 37l hodne velky obsah; trochu privysoky tvar; mirne pevnejsi uchyt za krkem zavazi, dotyka se krku a na holou kuzi studi; Kapsa na macky se suzuje smerem dolu a spatne se uzavira;
- Spatne se mi ovladaly prezky, potrebovaly prilis sily, az mi vzdy na nich klouzaly prsty a nemohl jsem je otevrit; pevne prisity druhy latkovy uzaver - kdyz se vrchnak neda pryc, tak jednoduse zavazi vcetne svych prezek
- jeden z poslednych vyrazenych batohu z vyberu

Talon 44 - pro mne nejprijemnejsi prekvapeni u Osprey - naprosto perfektni zada i bederak; dost plytky - rozhodne neodpovida udavanemu rozmeru hloubky (mel by byt hlubsi jako Kestrel, ve skutecnosti ma neco vice jako pulku Kestrelu...);
- hodne uzke popruhy a hlavne prezky, spatne se ovladaji i holou rukou, v rukavicich mi to neslo vubec

Millet

Peuterey Integrale 45+10 - skvele sedi, moc dobre vypada a da se dobre nalozit, dobra predni kapsa na macky; zajimave delany uchyt ramennych popruhu, ale funguji dobre, batoh drzi jako prilepeny; trochu zvlastni latka toho +10l;
- jeden z poslednych vyrazenych batohu z vyberu

Peuterey Integrale 35+10 - hrozne maly a uzky oproti 45+10

ProLighter 38+10 - Nezatizeny dobre sedi; prilis minimalisticky

Lowe Alpine - batohy prichazejici dp uvahy jsou vice-mene lezecke, uzke; Cholatse 45 jsem vyradil, protoze uz jeden doma mame, vyborne se nosi, ale chtel jsem trochu jiny

Ortovox

Peak 35 - podle popisu je pouze malinky rozdil v komine, ze je nizsi a o centimetr plytsi nez 45, ve skutecnosti je to hodne plytky batoh, mnohem plytsi nez 45 a lepe drzi tvar do hloubky; jinak ma zada i vybaveni stejne

Peak 45 - konecny vyber; moc dobre se nosi; dobre vybaveny, vychytavky, hodne univerzalni batoh na letu i na zimu - neco se k nemu uz je na OF popsane;
- nikde to nepisou, ale napinani ramennich popruhu nahore umoznuje nastavit vysku zadoveho systemu (prisel jsem na to az po roce /42l/, kdyz jsem jej pujcil synovi a nastavovali jsme to na nej :(()
- pod viko, kdyz neni dobre zatazene se ve vychrici nafouka snih
- nechtel jsem jej, protoze manzelka ma 42, ale nakonec po zkouseni jsem se rozhodl, ze do nich ty prachy investuji a ani v nejmensim nelituji, rozhodne mi sedi nejlip ze vsech zkousenych.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » sob úno 16, 2019 9:43

Ty kokso. Trosku uchylka s tym skusanim, nie? :)

Inak +1, tiez mam Peak 45. :)

Ja som ale skusal len Osprey Kamber, Mammut Spindrift a Mammut Nirvana Pro.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » sob úno 16, 2019 19:27

Uchylka, no...
Jednoduse jsem nemel moc omezujici striktni pozadavky, dokonce ani jestli spise 35 nebo spise 45, hledal jsem trochu univerzal (nelezu, nelyzuji, max. sneznice). Vybrat jsem nechtel jen podle popisu, cisel a fotek, na to mam dost spatnych zkusenosti. Tak jsem navstivil par prodejen, kouknul, co tam maji a co se alespon trochu zdalo, jsem vyzkousel. Co se zdalo i po zkouseni, jsem si zapamatoval a po "vyprave" po prodejnach jsem si nejake z "trochu zdalo" nebo co v prodejnach nebyly ale podobne od stejneho vyrobce (mensi/vetsi) vypadali OK postupne objednal domu, vyzkousel naplnene svymi vecma - a vetsinu vratil, protoze tak to bylo na zadech jine nez v obchode s pytlem nebo zavazim. Navic, kdyz mas naplneny ruksak na zadech 20-25 minut hoc jen po obyvaku, je to neco jineho nez se projit v obchode sem a tam, to uz zacinaji byt citit nekompatibility Tebe a batohu.
Kdyz uz zustaly pouze tri (nebo dva?), ale stale to nebylo uplne ono, jsem si jeste objednal domu Peak 35 a 45; 35 byla plytka, to jsem hned vyradil a zjistil, ze 45-ka je od tech zbylych proste nekde jinde, tak jsem si jej nechal. Neni bez chyb, ale jich ma (pro mne) stale daleko nejmin a hlavne mne v nicem nebude omezovat.

A uz mam svuj vek a moc citlive telo na to, abych si rekl, ze je to jedno, co je to za batoh, nejak to ponesu, hlavne at ma to, co od nej chci. To bych si mohl nechat stavajiciho Pinguina a dal se trapit ve druhe pulce vyletu :twisted:. Proto ani jsem se nezameril hned na samotne vybaveni (kapsy, moznosti uchyceni veci, atd.) - krome nutnosti zapinaciho vika a ne jen zipu do hlavni komory a moznosti uchyceni cepinu - ale vyhradne na to, aby mi batoh co nejlepe sedel na zadech. Az kdyz jakz-takz batoh v tomto uspel, jsem blize kouknul to ostatni. To by ses divil, jak odlisny pocit mas z tech ruznych batohu naplnenych stejnym obsahem, hlavne kdyz mas doma tri a stridas si je za sebou - to se Ti, panecku, obcas objevi najednou otazka, jak to, ze mi to tady a tam je najednou lip/hur nez u toho druheho i kdyz u toho jsem si niceho neprijemneho nevsiml, az jsem si batohy vymenil...
Ten proces vyberu trval nejakou dobu a otocil jsem v nem trochu penez, ale myslim, ze stalo to zato
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 18, 2019 11:17

Tak se potvrdilo to co jsem říkal o Peak 35 a 45, že ty rozměry na stránkách podle mě moc nesedí a 45 je na pohled znatelně hlubší. :) Mě se ten batoh taky výborně nosí. Na konci dne mě z Deuteru bolely záda, případně kyčel. Prostě mi moc dobře neseděl. Peak je sice těžší a robustnější batoh než bych na svoje výpravy chtěl, ale výborně se nosí. Já mám 35 ale asi bych ke koupi taky doporučil 45 už právě kvůli zádovému systému, kde se dá nosit větší zátěž což u 35 kvůli malému objemu tolik nevyužiješ.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod radiohead99 » ned bře 31, 2019 22:01

Zdravím,

chcem vymenit svoj starsi batoch, za nieco novsie, lepsie :)

Čo od neho chcem:
-velkost tak do 40litrov
-dvojkomorovy
-pristup z vrchu + zboku/zpredu
-nastaviteľný chrbát, pevný
-kapsička (aj dve :) ) vo vnutri

Využitie: Klasicka turistika, žiaden skialp, lezenie... :t:t

Najviac sa mi páci asi Gregory Paragon 35, avšak on nemá žiadku "kapsičku" vo vnútri batoha? Kde urobili sudruzi z NDR chybu ? nechapem.
Potom napr. Ortovox Peak 35...zase jednokomorovy. :-k :-k

Existuje nieco, co by splňalo všetky tieto požiadavky ? :D
radiohead99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte črc 25, 2017 22:11

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » ned bře 31, 2019 23:02

Podle mě sis vybral dobře - Paragon 38 nebo třeba Osprey Kestrel 38 v podstatě vyhovují tvým požadavkům.

Obecně mi přijde, že chceš batoh trochu přeplácaný na počet kapes, což úplně neodpovídá současnému trendu. Sám jsem taky začínal s 60l batohem se spoustou kapes, ale postupem času jsem zjistil, že oddělení komor i boční kapsy jsou vcelku zbytečné. Zkus se zamyslet, jestli je opravdu potřebuješ. Často je to víc otázka chytrého zabalení a zamyšlení se, co budeš přes den potřebovat.

Pochopil jsem správně, že "kapsičky uvnitř" mají představovat boční nesíťované kapsy? Oba batohy mají kapsu ze spodní strany víka na doklady a hlavní kapsa ve víku jde použít na spoustu drobností, ke kterým chceš rychlý přístup. Na 40l batoh mi to přijde dostatečné. Pokud máš další drobnosti, které nechceš, aby se rozsypali po celém batohu, tak nějaký lehký obal na ně může fungovat skoro stejně dobře jako speciální kapsa. Na něco malého jde také použít kapsa na hydrovak (pokud ji batoh má - Kestrel ji má přístupnou zvenku a spíš bych ji na to nepoužíval, u Paragonu nevím)

Ještě jedno varování k dvoukomorovým batohům: u takto malých objemů si dej pozor, aby spodní komora byla dost velká a vešel se ti tam spacák.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon dub 1, 2019 0:42

mitau píše:Často je to víc otázka chytrého zabalení a zamyšlení se, co budeš přes den potřebovat.

Presne tak. Pri baleni je potreba trochu premyslet, ono tech veci, co clovek opravdu potrebuje nebo muze potrebovat behem dne zas tolik neni. Driv jsem mel velky batoh (60 litru) dvoukomorovy, pak jsem nasel UL jednokomorovy a musel se s nim naucit zit. Je to uplne v pohode, jen si to chce v baleni udelat trochu system. U mensich batohu mi prijde druha komora jako nesmysl ktery naopak pouziti batohu omezuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » pon dub 1, 2019 7:46

Slevil bych z požadavku na dvě komory. U takto malého batohu to podle mě nemá moc smysl a takový ch bude málo. Navíc to může být při balení i na škodu=špatné využití prostoru. Například ten Peak má sice jen jednu komoru ale do ní le přímo luxusní přístup přes zip. Dále má dvě kapsy na víku, kapsu na lavinovou výbavu, z venku kapsu na mapu a uvnitř další dvě malé kapsy na zip na drobnosti. Tedy kapes má hromadu. Pokud nechceš kapsu na lavinovou výbavu tak se podívej na Peak Lite.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » pon dub 1, 2019 8:33

Nahodim myšlenku nad kterou jsem se zamýšlel dávno, ale teď to zde znovu padlo.
Všichni počítají u spodní komory se spacákem.

Proč vlastně?

Vždyť je to to poslední co si vybaluji a během dne k tomu absolutně nepotřebuji mít přístup.

Do spodní komory a na vrch horní komory dávám vždy věci které potřebuji přes den - vaření, záložní oblečení, mapy, stan tak abych ho mohl rychle postavit a nemusel vyházet prvně polovinu batohu.

Spacák mám vždy zahrabaný tak že přijde prostě na řadu jako poslední.

Proto by mne zajímalo, z jakého důvodu všichni počítají u spodní komory se spacákem ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » pon dub 1, 2019 8:39

Tiez to nechapem, ale ja celkovo nechapem 2 komory. Uplna zbytocnost, skor ma to obmedzuje, namiesto toho aby to malo nejaky prospech.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod radiohead99 » pon dub 1, 2019 8:50

rad si tam proste balim nejake spinave veci :D a vacsinou si tam davam bundu, pripadne mikinu aby som nemusel rozbalovat cely rupsak.


Ortovox je fajn, ale kde si napr. pripnes karimatku ?
radiohead99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte črc 25, 2017 22:11

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon dub 1, 2019 9:50

Pierre111 píše:Pokud nechceš kapsu na lavinovou výbavu tak se podívej na Peak Lite.
Na druhe strane, kdyz nechce vyuzit tu kapsu na lavinovou bybavu, muze z velke casti nahradit spodni komoru, hlavne na "nejake spinave veci" a vzhledem k velikosti spodni komory u takto velkych batohu urcite i "bundu, pripadne mikinu".
radiohead99 píše:Ortovox je fajn, ale kde si napr. pripnes karimatku ?
Spatne polozena otazka. Rekni, kam bys chtel pripnout karimatku a ja nebo Pierre Ti reknem, jak to na Ortovoxu udelas. (Teda pokud ji nechces na viko nebo pod batoh.) Myslim, ze zadny problem, Peak ma moznosti upevneni docela dost, jen na produktovych fotkach neni vsechno videt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » pon dub 1, 2019 10:45

Jediný místo kam karimatku nepřipneš je spodek batohu. Na víku jsou čtyři poutka, z boků jsou dva stahovací popruhy, na přední straně batohu je pět poutek na pásky (dávám tam mačky a cepíny) +4 poutka určená na síťku na helmu. Můžeš si vybrat kam připneš karimatku. Obvykle se dává z boku. Já mám nafukovací karimatku uvnitř. Jestli chceš, ale chodit stále s karimatkou a spacákem, tak bych ti doporučil spíš Peak 45. Není to nijak přehnaně velký batoh a líp se ti do něj vše vejde.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod radiohead99 » pon dub 1, 2019 22:16

a ako je to s odvetravanim ? ta vlna naozaj funguje ? :-k
radiohead99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte črc 25, 2017 22:11

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon dub 1, 2019 22:18

Jo, funguje, dle zkusenosti mych, manzelcinych a obcasnych synovych funguje fakt skvele. Zada zustavaji sussi nez pod jakymkoliv jinym kontaktnim batohem, co jsem kdy na sobe mel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon dub 1, 2019 22:24

@Pierre111: Sice mam dojem, ze jsem Ti uz jednu z tychto veci tady naznacoval, ale jsem si na to spomenul vcera, jak jsem balil dva Peaky.

Jak jsi psal, ze se Ti obcas rozchazi ten celookrajovy zip, kdyz si jej nezatahnes uplne, tak jsem na manzelcinem batohu dal na tahlo zipu minikarabinku a tu jsem pripevnil na oko, ktere slouzi na uvolneni snury vstupu do batohu. Na svem jsem to udelal tak (nenasel jsem druhou karabinu)m ze jsem jednoduse po zatazeni zipu tahlo s ockem pretahl pres to oko, spomenute vys - a to vypada, ze drzi natolik, aby se jen tak samovolne neoteviral zip. Neni nutne zip zatahnout uplne nahoru, par cm to dosahne, s karabinkou jeste vice.
Nevim, nakolik bude fungovat bezkarabinkove reseni pri totalne nacpanem batohu. S karabinkou bude v pohode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod slezacekm » úte dub 2, 2019 6:51

@apuka: ten peak ma odepinaci bederak a vrchlik? resp. vrchlik se da vyskove nastavovat? u peaku light toto jde, ale tady jsem to u popisu nenasel...tze asi ne? diky
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 2, 2019 7:41

Výškově nastavitelný víko Peak má, teoreticky by asi šlo i odepnout, ale nezkoušel jsem to a půjde to hůř než na Peak Light.


Apuka: s tím rozepínáním je to dobrý nápad. Popravdě já nevím jestli se mi rozepnul sám nebo jsem ho zapomněl zapnout :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod adal » úte dub 2, 2019 17:33

Co říkate na nový osprey rook 50? Budu brát nový batoh kolem 4 tisíc a mám 2 kandidáty rook 50 nebo nový kestrel 48/58.
https://www.youtube.com/watch?v=adCgg1z8zj8
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » úte dub 2, 2019 18:38

Osprey Rook 50 se mi moc líbil.
Je to povedený batoh vzhledem k ceně.
Záda jsou fajn na váhu 10-15kg.

Bohužel mu chybí vychytávky vyšších modelů, pokud tedy přímo nechceš čistě velmi jednudychý batoh. Váhu má také moc pěknou.

Zkoušel jsem v UK většinu jejich portfolia kolem 45l.

Kestrel 48 nic moc... záda jsou u Rook a Atmos lepší.

Já si vzal raději Osprey Atmos AG 50.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » stř dub 3, 2019 19:39

adal píše:Co říkate na nový osprey rook 50? Budu brát nový batoh kolem 4 tisíc a mám 2 kandidáty rook 50 nebo nový kestrel 48/58.


Zvážil bych jakou zátěž v tom budu nosit. S Rookem se dá srovnávat Atmos který ale snese víc. Do Kestrelu jsem šel rovnou s jistotou a přesvědčením, byť to byla jen verze 38 a do větší bych nikdy nešel. Kvalita OK ale zádový systém to nemá.

Jinak tu někdo zmiňoval Atmos - to je ruksak s objemem 50l a síťkou.... Na 50l a více to má síťku. Měl jsem ho několikrát na zádech, těžiště v háji, provedení zádového systému hračka jenom ne na výdrž, podobně jako Gregory Baltoro.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod adal » stř dub 3, 2019 20:09

Počítám, tak max 12 kg. Zatím se mi víc líbí ten rook, v pátek by je měli mít oba skladem, tak je vyzkouším.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » stř dub 3, 2019 20:20

Abych to ještě rozvinul.
Zkoušel jsem.

Rook 50
Kestrel 48
Exos 48
Atmos 50
Levity 45

Tyto batohy ve stejný den na jedné prodejně se zátěží.

Kestrel má z nich nejhorší záda.
Exos moc měkké popruhy a bederák, záda ok.
Levity tam už to bederákem ani nejde nazvat, záda ok.
Rook má nosný systém bez výhrad ale je osizen o věci jako odepínací víko a krycí plachta nebo systém na hůlky a td.
Atmos má nejlepší nosný systém a vše ale za cenu vyšší váhy.

Ceny jsou myslím v pohodě.

Atmos sem si koupil v té 50 (nakonec v ČR) a těžiště je po stáhnutí a nastavení zad ok. Co muže někomu trochu vadit je dost hubenej hodně na vejsku ale mám ho taky v L.
Jinak při 186cm mám záda nastavena na cca 2/3 maximální délky takže to L se dá nastavit i na nějakých 175cm orientačně (záleží na zádech).

Na 15kg úplně v pohodě. Na větší zátěže jsou jiné batohy.

Jinak jsem si testnul i Aether 60 v druhé generaci a sedlo mi to lip než tehdy ta 70 - ale byla to první generace.
Kdyby byl v 45 litrech asi bych o něm uvažoval spolu s Atmosem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » čtv dub 4, 2019 14:42

- měl si zkusit Exos druhou verzi, jestli jí tedy ještě někde mají, nejnovější verzi úplně zabili
- já jsem zkoušel Atmos 50 AG velikost L, na mích cca 195 cm byl tak akorát dlouhý, dle mě na menší postavu než jsem já, by byla velikost L moc dlouhá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv dub 4, 2019 14:51

Kluci, nehadejte se o tom, na jakou vysku postavy je L-ko :evil: . Pokud jste si nevsimli, je to podle delky zad, ne podle vysky. A mezi tema dvema hodnotami neni zadna jednoznacna souvislost, klidne muze mit clovek vysoky 185cm stejne "dlouha" nebo i "delsi" zada, nez druhy, vysoky 195cm.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 4, 2019 18:14

Vždyť já psal, že zákeží na zádech.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » pát dub 5, 2019 6:52

fps - Exos 2.gen sem nezkoušel jen ten nejnovější co je. Jako záda to má pořad ok to i ten Levity ale prostě popruhy a bederaky jsou už někde úplně jinde.
Jako nejsou to batohy co by mne nějak extra zaujali takže je mi to celkem fuk - určitě chci spodní komoru.

Já to viděl hlavně mezi Rookem a Atmosem - Aether je moc velkej už i když ta 2 generace mi sedí s 15kg.
No a Kestrel jsem vyloučil kvůli zadum to nebylo pohodlne a sitka tam je taky akorát nebude dobře větrat.

Jinak sitka na Atmos AG 2 gen je zas vylepšena a hlavně ty velký oka a materiál zatím to nedělá žádné zmoulky na oblečení a vypadá ze ani dělat nebude.
Rook a další mají jinou síťku takovou ,,ostřejší”.

Jinak zada mám nastaveny takto
Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Batohy