Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2019 18:21

Ja bych radej nic nepredpokladal ;-) Co takhle napsat Gore?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 19, 2019 20:36

Muzes zkusit napsat, mozna se dockas (jak ta husa v rceni... :wink:)

Mezitim jsem nasel, co o tom pisou:
jedna 'recenze' na Rockpointu píše:Bunda je vyrobena z membránového materiálu, který je novinkou sezony jaro/léto 2018, a to Gore-Texu Active druhé generace. Změny u tohoto osvědčeného materiálu doznala podšívka, která je nově vyrobena technologií C-Knit. To má za následek vyšší komfort nošení a eliminuje nepříjemné šustění. Výrobce materiálu zároveň deklaruje vyšší nepromokavost (28 000 mm vodního sloupce) při zachování stejně skvělé prodyšnosti první generace materiálu Gore-Tex Active.

Vidis, je to to same, co jsem si domyslel ja, to druhe, co jsem psal (tenci svcrchni matros) uvadi primo Gore na strankach venovanych GTX Active a myslim, ze puvodni 20-40 den matros si pamatuje vice lidi.
Krom toho pisou jen o "daklaraci vyssi nepromokavosti (28000mm)" co zase prijde mne zvlastni, protoze jednak kdyz se uvedl Active, Gore jeste oficialne nedeklaroval nikde vodni sloupec na sve membrany a jednak pozdeji - co vim - deklaroval 28000mm u vsech svych beznych membran, i Active.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř bře 20, 2019 16:56

když to tady tak čtu, tak by asi stálo zato zkusit jako UL zálohu do batohu Rab Flashpoint 2, sice jsem si po špatných zkušenostech s životností voděodolnosti u High Point Road Runner verze 1 říkal že už nikdy UL membránovku, ale přeci jenom je Rab Flashpoint 2 3-vrstvá membránovka, taky prodyšnost bude lepší než u High Point Road Runner verze 1, jediné co mě znejisťuje je to, že čtu testy o Rab Flashpoint jen po několika měsíčním testování, nikde nečtu několikaletý test? nerad bych aby mi i Rab Flashpoint 2 začal po dvou letech protékat?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » stř bře 20, 2019 18:31

Zajímavej tip i když od Rabu mě spíš zaujal ten Kinetic Alpine Jacket

https://rab.equipment/eu/mens/waterproo ... ine-jacket

Nebo další kousky. Ten Flashpoint mi už fakt přijde moc UL.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » stř bře 20, 2019 18:46

@fps: Rab Flashpoint 2 byl predstaveny na ISPO 2017, takze se asi zacal prodavat v roce 2018, takze s nekolikaletym testem to muze byt problem. U puvodniho Flashpointu by neco byt mohlo. Ale obecne skoro nikde na internetu nenajdes testy po nekolikaletem pouzivani. Neco mi rika, ze ji ma wawrik, ale mozna se pletu. Muzes se zkusit zeptat jeho, SZ mu snad stale chodi.
@Michal: Jo, Kinetic Alpine (nebo i soucasna Kinetic Plus) je hodne zajimava bunda. jen skoda, ze k ni nejsou tvrda data na porovnani prodysnosti treba s GTX Active. Kdybych hledal bundu v takove vahove kategorii, tak by to byla jedna z mala konkurenci pro bundy z GTX.

Akorat Rab od nove sezony bude vyrabet i bundy z GTX, tak jim snad nahradi jen Event. Pri agresivni politice Gore se ale bojim, aby na to prave nedoplatily i vyse zminene bundy.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř bře 20, 2019 20:34

mitau píše:Neco mi rika, ze ji ma wawrik, ale mozna se pletu.

Pletes, ten mel ME Firefox, jestli se teda nepletu ja ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » stř bře 20, 2019 21:46

Jasne, mas pravdu. Nedalo mi to a dohledal jsem, ze ji ma asi deu (toho jsem tu uz taky dlouho nevidel)

Budo na strane 69 tohohle vlakna píše:Před pár týdny jsem v tomto vlákně uvedl dvěma příspěvky porovnání toho, jak se v praxi na dvou víkendových vejšlapech chovala moje nová Tilak Stinger (koupená v akci za 5000,- v prodejně Tilaku) a Deuova Rab Flashpoint. Když stručně připomenu, tak Rab Flashpoint se choval výrazně lépe a extrémně rychle usychal (i díky nízké gramáži).

...

Pravděpodobně si přidám pár stovek a půjdu do toho Rabu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř bře 20, 2019 22:18

mitau píše:skoda, ze k ni nejsou tvrda data na porovnani prodysnosti treba s GTX Active
Ehm, Ty mas nejaka "tvrda" data, srovnatelna s ne-GTX membranami? :-k
Praveze je velkym problemem, ze Ret nesrovnas s g/m2/24hod (ani s CFM). Navic ani jedno z toho Ti nerekne vubec nic o tom, jak nakonec bude fungovat ta bunda na Tvem tele, s Tvym oblecenim a pri Tve zatezi ve Tvych podminkach. A napriklad ten rozdil, co udela pouziti C-Knit podsivky na hole kuzi oproti puvodni podsivce na "stare" Active neukaze (podle mne) ani jedna z techto hodnot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv bře 21, 2019 15:51

Michal82 píše:Zajímavej tip i když od Rabu mě spíš zaujal ten Kinetic Alpine Jacket

https://rab.equipment/eu/mens/waterproo ... ine-jacket

tak v téhle váhové kategorii bych já volil GTX Active, který už mám pátým rokem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 21, 2019 16:03

fps - ten ale není moc fajn pod batoh ne?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod shodam » čtv bře 21, 2019 16:50

Pokud jde o Kinetic Plus od Rabu, tak tuhle bundu vlastním necelý rok a zkušenosti z ní jsou maximálně pozitivní. Obecně jsem k univerzálním věcem dost skeptický, ale zrovna tohle mě přesvědčilo, že existují výjimky potvrzující pravidlo. Jestli je něco jako nepromokavá větrovka, tak ta bunda se tomu hodně blíží. Kromě toho, že udrží déšť jako jakákoli jiná membránovka, tak jí bez problémů používám na běžky, celodenní chůzi ve větrném počasí a dokonce jsem v ní byl i za deště normálně běhat a udýchala všechno.
Není samozřejmě dokonalá, v provedení by se pár věcí dalo vylepšit a i samotný materiál je takový "zvláštní", ale zmíněné vlastnosti to bohatě vynahradí. Jinou bundu (kromě péřovky) už sebou nenosím a zatím jsem nepocítil jakýkoli problém nebo snížený komfort.
Kinetic Alpine se podle fotek zdá být ještě vylepšenou variantou. I když celkem pochopitelně za cenu zvýšené hmotnosti.
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pát bře 22, 2019 12:01

Michal82 píše:fps - ten ale není moc fajn pod batoh ne?

když používám GTX Active, tak vždy na těžko, batoh má váhu cca 8 až 15 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2019 20:58

8 kilo je natezko? :-k To ma muj jednodenni batoh v Alpach bezne. Kdyz beru macky a cepin. U nas obcas taky. Natezko u mne zacina nekde na 11 - 12 kilech.

Jinak diskuse k otazce GTX Active a vydrz pod batohem uz tu byla tolikrat, ze nema smysl ji opakovat. Staci hledat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát bře 22, 2019 20:59

Pre mna "na tezko" znamena so spanim, ne kolik to ma kil. Myslim, ze fps to myslel tak...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2019 21:02

No vsak pro mne taky. A s tim se do 10 kilo nevlezu. Myslim samozrejme i s vodou (3 kila).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob bře 23, 2019 9:56

grco píše:Pre mna "na tezko" znamena so spanim, ne kolik to ma kil. Myslim, ze fps to myslel tak...

přesně tak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » sob bře 23, 2019 10:17

fps tak to je fajn pokud vydrží. A jakou tam mas látku na vrchu?

Jo ten batoh na ,,těžko” bych měl stejně 8 až max 15kg
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob bře 23, 2019 10:29

mám Tilak Attack, a na sobě jsem jí měl 68 dní na těžko
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » sob bře 23, 2019 10:38

fps hm tuším ze 320g to bylo cca něco z gtx-pro už.

Ale zas ta prodyšnost bude lepší.
No až budu v ČR tak něco okouknu.

Taky sem viděl ze u gtx jsou teď i jiné názvy krom toho Paclite plus a Active a Pro.

Raba okouknu příští týden snad narazím na ten Alp Jacket - zajímají mne ty výstuže.

Mas z toho i kalhoty?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob bře 23, 2019 20:35

- Tilak Attack je z třívrstvého materiálu GTX Active, já bych uvažoval od GTX jen o Active nebo o Pro
- GTX Active a GTX Pro kalhot na trhu moc není, a já je ani nepotřebuji, já mám cca 8 let první verzi Marmot
PreCip Full Zip kdy to ještě nebyl NanoPro, dneska bych koupil Marmot PreCip Full Zip který jsou NanoPro
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned bře 24, 2019 23:13

Rozhovor a majitelem Tilaku. Za dementni nadpis nemuze, nic takoveho nerika, to udelal jako obvykle blbec titulkar. Neni tam nic extra objevneho, chvali si sve peri, ale apuku asi klepne, jelikoz ublizuje polyuretanu jeste vic, nez ja :D

Najdete polyuretanovou membránu, která má skutečně dobré zmíněné první dva parametry (vodeodolnost a paropropustnost), ale ona o ně velmi brzy přijde, na rozdíl od Gore-Texu.

Jinak sorry, ale ja rozhodne nekoupim bundu proto, ze je ceska. Kupuju veci, ktere jsou dobre a vyhovuji mi. Coz bohuzel u ceskych vetsinou neplati.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pon bře 25, 2019 8:03

@mike: Protoze si na hovno patriot! Co zlate ceske rucicky? :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 25, 2019 8:37

Je na tom něco kvalitnejsiho než u jiných značek? Mě to tedy nikdy nepřišlo spíše naopak....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon bře 25, 2019 15:57

záleží na tom jaké značky srovnáváš, dle mě se řadí třeba Direct Alpine, High Point, Sir Joseph, Tilak mezi nejlepší výrobce na trhu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pon bře 25, 2019 16:58

Článek si rád přečtu. Ale mám zkušenost takovou, že úplně nový Tilak z active shellu mi v průtrži mračen protekl skrz naskrz doslova během několika desítek vteřin a pak jsem v to šlapal celý víkend (studený podzim). Když jsem reklamoval, vrátili mi peníze, že prej vada materiálu. Takže osobní zkušenost byla špatná. Zatímco PU membránovky mám 2 a jsem spokojený.

Miku jaký máš výhrady, jestli můžeš v kostce (nebo link)?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod krchma » pon bře 25, 2019 18:35

dobry den prajem vsetkym. Vyberal som si bundu na bicykel, len tak do batohu "just for case" a na veeeelmi obcasnu turistiku. Mal som predtym sustiak s water repelent coating (Mac in SAC jacket)... ktory vydrzal presne jeden lejak. Tak som chcel Gore-Tex (alebo nejaku membranovku, urcite nie water repelent coating sustiak) . Nejaku velku mechanicku odolnost nepotrebujem, nosim len Corazon blueberry 18, takze maly batuzek.


Precital som celu tuto temu, vlasy mi dupkom stavali zo vsetkych vasich uzitocnych rad ohladom membran.Chcel som nieco lahke a z vasich rad mi vyplynulo, ze pertex shield alebo goretex active je pre mna vhodna volba. Uz som bol rozhodnuty pre Montane minimus, len som sa obaval objednavky cez internet (mam nejake tie faldiky na pupku). Dnes som nahodou narazil na LA SPORTIVA® Odyssey Gtx s goretex active za 3170kč v obchode, ktory nebudem menovat (jeden je na andelu, jeden na narodnej triede vedla rockpointu), aby ste ma nevyhnali za reklamu. Zvazoval som este Tillak ATTACK alebo SKARDU v Paclite, ale potom som v obchode skusal Paclite od Mammutu a oproti tomu active shellu to bolo jak plastove brnenie. To mi moc na bicykel nevonalo. Navyse, tie ceny boli uz mierne cez moj rozpocet, vzhladom na pozadovane pouzitie.

Presne bunda, aku som chcel,minimalisticka, lahucka, skladna, pohodlna a dufam, ze aj nepremokava (viac ako 1 lejak).


tymto by som sa chcel podakovat vsetkym v tejto teme, ze som si dokazal spravit jasno v tom, co chcem a co mam hladat a ake su realne skusenosti s danymi membranami. Teraz uz len ostava dufat, ze som zase nekupil nejaku kktinu, na ktoru budem nadavat, ako v pripade mac in sac ;)

teraz potrebujem uz len pohodlne bavlnene 3/4taky, stan a letny spacak

cheers
krchma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 25, 2019 18:14

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2019 18:43

@grco: spravne, jako hnusny individualista tezko muzu byt patriot ;-) Zlate ceske rucicky nejsou vzdycky vyhoda. Je to schopnost improvizace, vystacit si s malem a nejak "to" udelat. Coz je skvele ve spatnych a nouzovych podminkach, ale v normalnich to muze byt naopak. Tam bych dal prednost treba nemecke preciznosti. No a jake podminky v outdooru mame ted? ;-)

@budo: myslis k Tilaku? Nekompatibilita. Nesedi mi jejich strihy, nelibi se mi jejich design. Takze uz jejich veci ani nezkoumam. Tvuj pripad s AS opravdu vypada jako vada materialu. To neni problem Tilaku, ale Gore a obcas se takova vec stane nejspis kazdemu. Vratit penize je OK.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pon bře 25, 2019 19:00

Ja som na tom konkretne s Tilakom podobne. Povazujem ho za kvalitneho vyrobcu, napriek tomu, ze je cesky :D

Ale ten dizajn, des a hruza :) Nepaci sa mi od neho fakt asi ani jedna jedina vec.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » pon bře 25, 2019 20:13

mike píše:
mitau píše:Neco mi rika, ze ji ma wawrik, ale mozna se pletu.

Pletes, ten mel ME Firefox, jestli se teda nepletu ja ;-)


miike
Dobre si pamatas :D

Ale asi pred rokom "presiel" na Minimus 777.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 25, 2019 21:39

krchma - jako k cyklistice ti řeknu tolik ze v tom budeš spocenej. Žádná opravdu nepromokava bunda neudejchá cyklistiku.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení