Hledám práci v přírodě

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pát bře 15, 2019 10:02

Tak tam zavolej a zeptej se na podminky. Jak pisu, ZP existuje i na SK.

Nebu si zkus sehnat neco na chate v Alpach v A. Pres stranky Alpenvereinu by to melo jit, je tam nekde stranka, kde jsou uvedene inzeraty na praci na chatach. Tam budes pracovat pravdepodobne skoro vsude na turnusy a mezi nima mas volno. Navic si mozna neco vydelas i na zimni obdobi. Jen problemem je, ze je to prace pouze na letni sezonu - cim vyse a dale od civilizace chata je, tim ma kratsi sezonu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pát bře 15, 2019 10:34

Potřebuju stálou práci. Nebo sezónní ale obráceně - v zimě makat, klidně přesčasy, soboty, neděle, svátky, stejně celou zimu volnej čas trávím sezením doma.. No a pak celý léto volno. To by byla výhra klíčů světa, aspoň pro mě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Michal82 » pát bře 15, 2019 11:31

Etheric - tak jdi dělat někam na sjezdovky do Alp. Vydelas si při skromnem životě na to léto a budeš makat přes tu zimní sezónu.
A v létě můžeš dělat nejakej šolích na turistické chate.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pát bře 15, 2019 12:11

Presno to jsem chtel napsat, co Michal - jit brigadnicit na zimu nekde do nejakeho vyhlaseneho strediska, do hotelu/penzionu/restaurace. Byvaji tam dobre vydelky, jeste lepsi, kdyz se muzes upsat na celou sezonu. Ale tam uz nevim, kde to shanet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pát bře 15, 2019 13:22

To je super nápad! Klidně budu dělat 7x8 je mi to fuk, co v zimě když je hnusně půl roku v kuse....
Pokud by nebyl problém, že umím "jen" anglicky, španělsky a rusky a nemůžu dělat noční směny, bral bych takovou práci. Nevadí mi žádná fyzická práce, ať je jakkoliv hnusná...
Alpy vůbec neznám. Vim jen, že jsou to hory.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » ned bře 17, 2019 1:41

V Alpach asi budou chtit mistni jazyk. V Rakousku, coz je asi nejrozumnejsi, nemcinu. Oni anglicky casto nemluvi ani chatari. Ledaze bys jim to prezentoval jako ze budes delat stycneho dustojnika s cizinci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned bře 17, 2019 14:05

Třeba na úklid pokojů, mytí nádobí atd by snad němčina nebyla nutná ne?
Nebo i ta uklízečka v zimním středisku po celou sezónu musí nutně šprechtit?
Ač jsem ji měl dva roky na škole, do hlavy mi nikdy nelezla.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Michal82 » ned bře 17, 2019 14:14

Jestli jsi ji měl dva roky na škole tak ,,Grüß Gott” ;)
Bez toho to asi nepůjde ta práce není nějak specializovaná na to aby ji nemohl dělat kdokoliv jinej - takže někdo kdo se domluví.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon bře 18, 2019 7:32

Dva roky se čtyřkama. A nikde kromě školy jsem německy nemluvil. Ač su na jazyky chápavej, němčina a francouzština mi prostě do palice nelezou :(
Ale proč by to na úklid mělo vadit? Však ukrajinka u nás taky "ničivo ňepanimáje" a jen mete hadrem. A nikomu to nevadí, protože narozdíl od zdejších nevykecává a tempo má taky někde jinde...
Neříkej, že by si takovýho pracovníka nevážili. A pro mě by to bylo win/win, nemusel bych s nikým mluvit, jen bych si hleděl hadru celou zatracenou zimu. Už jsem takový práce dělal, nevadí mi to
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 7:58

Jenže bys tím hadrem smykal asi za 1200€ nebo kolik je v A minimální plat - pokud bys měl vůbec plnej úvazek což na ty uklidy v penzionech většinou nebejva.
Takže bys pak musel ,,šukat” i v létě ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pon bře 18, 2019 8:03

Co jsem spominal, z tech brigadniku na chate (v lete) umel jakz-takz nemecky jediny. Ale oni byly parta, kamaradi, mozna to jim pomahalo.

Na druhe strane jsem narazil na stranku anglicke pracovni agentury, ktera inzerovala prave prace v zimnich strediscich v Alpach (ale napr. i Svedsko/Norsko, kde s anglictinou rozhodne uspejes jednoduseji) a jak jsem rychle preletl jejich stranky, pozadavek na nemcinu do Rakouska/Svycar tam nebyl. Ale jak nad tim premyslim, mozna pro Tebe by bylo fakt nejidealnejsi zkusit sehnat na zimu neco ve Skandinavii - je tam delsi sezona a platy rozhodne nejsou nizsi nez v A/D/I,...

@Michal82: Zapominas na jednu vec - ten vydelek by mel byt uz "cisty", stravu a ubytovani zajistene mas. Mozna kvuli tomu neco odectou, ale i tak nemusis mit zadne jine vydeje, krome "cesty tam a zase zpatky" - teda, pokud jsi nenarocny a nepotrebujes nic jineho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Olchor » pon bře 18, 2019 8:04

Myslím, že angličtina + základy němčiny by mohly stačit. Nakonec s němcem ( rakušákem) si líp pokecám anglicky. V rodném jazyce má každý sklon mluvit moc rychle a používat nespisovná slova.
Však nebude takový problém kontaktovat několik vybraných chat a pozeptat se.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 8:23

apuka - jak říkám pokud mu vůbec daji plný úvazek.
Ex pracovala v několika hotelích po škole než se dostala na úřad zrovna tak manželka od kamaráda a nikde plnej úvazek nenabidli vždy poloviční.
Čisté peníze to nejsou - zdani ti je, za ubytko a jídlo si většinou strhnou. Třeba tady makala jedna Polka v hotelu za £1300 jako servírka i pokojska. Po zdanění je to cca 1100 za ubytko a jídlo 400 takže dostala čistého 700. Z toho se dá vyžít když makas celej rok ale když by chtěl půl roku volnaska a makal třeba jen na poloviční úvazek tak to nevím....

Ta Skandinávie jo to by bylo asi lepší.
Neříkám ze to v A/D nejde bez němčiny - záleží na koho narazí. Ale říkám ze když tam budou mít 5 zájemců o práci s hadrem vždy si vezmou toho komu nemusí překládat co znamená schneller.

Jinak jo taky v DE raději mluvím anglicky protože někteří mají tendenci spolknout klidně půl slova ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pon bře 18, 2019 9:35

Ja si myslim, ze v tomto pripade (sezonni prace v plne sezone, obzvlaste na chate a ne v hotelu) s plnym uvazkem problem nebude - prece nebudou ubytovavat a davat stravu dvema. Prece jen "bezna" prace v hotelu muze byt neco jineho. Navic nevim, kde delaly holky, co jsi spominal, ale pokud to bylo nekde v hotelu, kde je celorocni "bezny provoz", tak je to fakt neco jineho nez tam, kde maji jeden (nebo nekde dva) vrcholy sezony, kdy si vydelavaji na cely zbytek roku - vcetne placeni personalu.

Ale nase teoretizovani je stejne nedulezite. Etheric si musi zkusit najit neco, napsat - a potom muze dat info, jak dopadl prakticky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 10:14

Apuka - jj celoroční provoz.
Tak na chate jasné ale tak uvidi.

Jak si psal hlavně do něčeho musí jít, to není o tom jak tahle debata která mi přijde spíše ve smyslu - hledám důvod proč to nejde.

Proste do toho musí jít rozhoupat se vyzkoušet a pak třeba hledat něco jiného a td.

Taky sem si toky říkal bylo by fajn makat v zahraničí jo z němčiny sem maturoval ale realita v praxi byla pak zcela jiná ale nějak sem se po letech rozhoupal a zjistil ze to vlastně jde.

Když sem pak vypadl do UK neuměl sem ani slovo - tedy krom yes a no. Ale co, uměl sem zas to co neuměli jiní a proste sem se nějak učil za pochodu.

Proste když se chce tak to jde - vždycky.

Ale když se hledají důvody tak je člověk muže hledat do konce života ale je to jen takové to sebeutesovani aby neměl výčitky ze nic nezkusil.

Důležité je jestli mas co nabídnout.

Takže Etheric - proste si kup lístek na autobus zbal si ranec a obejdi par horských chat a ptej se.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod GreyMouse » pon bře 18, 2019 14:36

Michal82 píše:Po zdanění je to cca 1100 za ubytko a jídlo 400 takže dostala čistého 700.

To ti přijde málo na to, aby člověk našetřil na pár měsíců cestování? Řada lidí v ČR bere míň a zvládne z toho zaplatit bydlení, jídlo i živit děti ;-)

Plné úvazky s ubytováním a stravou zdarma existují, teď sice hledají zaměstnance na léto, ale zase má Etheric čas podívat se po něčem, kde by stačila angličtina a pár slov německy :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 14:54

GreyMouse - ano to mi přijde málo.

Respektive na místní poměry to je naprosté zákonné minimum.
A pokud by pak člověk chtěl bydlet jinak než v tom hotelu na pokoji s někým tak ty peníze dá za nájem.
Pokud by dělal jen půl roku tak se mu na to léto bude zas hůře šetřit.

Neříkám, že to nejde, pokud chce jen přežít.... ale nějaká budoucnost to taky není.

Normální práce je za 2,5-3.

Klidně muže jít přes léto - stejně by asi normálně makal ne? A už se nějak rozkouká a třeba i něco ušetří a v zimně už bude šprechtit ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod apuka » pon bře 18, 2019 15:34

Michale, rekl bych, ze mas trocha prehnane predstavy o platech brigadniku na pomocne prace v A a D :-). Myslim si, ze usetrit 700 EUR kazdy mesic je snem mnoha Rakusanu i Nemcu, kteri nedelaji moc kvalifikovanou praci...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod GreyMouse » pon bře 18, 2019 16:20

@Michal82: Samozřejmě záleží na prioritách (jsou holky, co dělají chvíli au pair a vydělané peníze promění v kufry nových hadrů). Sestřenka žila pár let stylem pár měsíců práce v UK, pár měsíců trajdání po světě. Starší příbuzné nechápaly, proč po třicítce bydlí někde na ubytovně, ale ona to brala jako cestu, jak se dostat k cíli, a tím bylo cestování.

Etheric samozřejmě může jít kdy chce a kam chce, ale mám dojem, že v létě by chtěl mít co nejvíc volna, což s tou prací během letní sezóny asi nepůjde moc dohromady. Že by radši makal nepřetržitě celou zimu a pak měl volno na cestování. Ale je fakt, že kdyby jedno léto obětoval, získal by nějakou praxi, která by se mohla hodit do životopisu, naučil se použitelně německy a pak měl mnohem víc možností.


@apuka: Ono jde asi o specifické podmínky, kdy nemusíš platit drahé bydlení. Vem si třeba tenhle inzerát:
Pokojská + pomocnice v kuchyni

Plat od € 1450 do 1500 čistého/měsíc
Nastup do práce 25. května 2019
Práce do 1. října 2019
Hotel se nachází ve městě Damuls, Rakousko
Požadovaný jazyk: němčina nebo angličtina
Praxe požadována
Ubytování je zdarma
Strava je zdarma

Nabízíme práci pro pokojskou, která by ráda pracovala částečně i v kuchyni (umývání nádobí, příprava zeleniny).
- tam bys, myslím, mohl ušetřit i víc, kdybys chtěl :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pon bře 18, 2019 19:14


Hned prvni:
- Vhodné pouze pro ženy
- hledá do svého týmu pána, který by pracoval v kuchyni jako pomocník a v případě potřeby pomohl s technickou údržbou kolem hotelu.

:-k mam podezreni, ze to psal apuka :twisted:

Jinak souhlas s tim, ze moznosti jsou a chce to proste zkusit. S tim, ze bude asi chvili trvat neco sehnat a mozna to nevyjde napoprve uplne podle predstav, ale kdo opravdu chce, moznost ma.

GreyMouse píše:To ti přijde málo na to, aby člověk našetřil na pár měsíců cestování? Řada lidí v ČR bere míň a zvládne z toho zaplatit bydlení, jídlo i živit děti

Odpovida to asi 27500 hrubeho v CR, coz je ve vetsine kraju okolo prumerne mzdy (Praha je jinde). Ovsem bez jidla a ubytovani. V porovnani s mistnima je to sice malo, ale na nase pomery za nekvalifikovanou praci to spatne neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte bře 19, 2019 21:46

To mám nad čím přemejšlet......
Vytipovat zimní střediska a zkusit se poptat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pát bře 22, 2019 9:08

Michal82 píše:Když sem pak vypadl do UK neuměl sem ani slovo - tedy krom yes a no. Ale co, uměl sem zas to co neuměli jiní a proste sem se nějak učil za pochodu.

Tak jisto já ve Španělsku...
Jenže uchytit se povede jednomu z deseti.
Už jsem se mockrát namlátil a vono vrátit se bez koruny /v lepším případě bez dluhů/, bez domova, vzít práci přes agenturu kvůli ubytku /která se se zdravotním omezením těžko hledá/, všechen sranec odznova......
Já vím, bez risku neni výhra, jen už chci mít prostě nějakou jistotu, už jsem si vytrpěl dost...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Michal82 » pát bře 22, 2019 9:18

Brát práci přes agenturu je ta největší blbost co můžeš udělat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pát bře 22, 2019 9:50

Když nemáš kde bydlet, jsi bez koruny, máš akorát hlad a batoh na zádech... Agentura zajistí ubytko, druhej den dostaneš aspoň 500 zálohu ať máš co žrát... Prostě občas neni na výběr.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2019 20:52

V tomhle pripade se muzes predem domluvit na vsem. Mail, telefon, pripadne se tam zajet kouknout a promluvit si osobne, do Rakouska neni daleko. Zrovna je vhodna doba, lidi nejsou, a tak nepohrdnou ani vychodoevropanem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod outdoor » ned bře 24, 2019 9:27

to Etheric: a co nějakou práci v lese? s pilou, není to zlatý důl, ale nechá se vydělat.
Dřeva mraky, lidi nejsou, sice jsou silná konkurence harvestory, ale ani tam lidi nejsou a na každou práci s nehodí...

ještě si při tom nějak dodělat lesnickou školu a pak vzít nějaké místo hajného a je to...

+ práce v přírodě
+ fyzická práce
+ na víkend ani nemáš potřebu někde jezdit, odpočíváš...
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » ned bře 24, 2019 11:54

To už sem mu navrhoval, ale prej
Etheric píše:Na pilu nemám dostatečnou protiváhu, to mi vsude řekli aj já to vim, pila se cukne a letim za ní do zubů

Já o tom teda slyším poprvé.
Jako už mi pila párkrát kopla, ale že bych šel za ní...
A to občas pižlám v dost nemožnejch pozicích z lana.
Můj nejlepší člověk na pilu
má 168/53 je mu skoro šedesát a profi čtyřkoňovou pilou s půlmetrovou lištou se ohání jak nic...
Sem měl dycinky za to, že se pracuje s váhou pily a ne proti ní...
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon bře 25, 2019 6:17

Prostě tu pilu neudržím no, tak jako bourací kladivo. Tyhle dva nástroje ovládaj mě, ne já je..

Hlavně by mi vadilo celý jaro, léto, podzim makat od nevidim do nevidim, přesně tohle nechci. To už radši ráno ve fabrice a odpoledne odpočívat v lese. V tý fabrice aspoň respektujou ZP když už nic...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Michal82 » pon bře 25, 2019 6:29

Etheric, hele jak to tak čtu..... zůstaň u své práce ve fabrice.

Tohle nejde, tamto nejde, tohle by té nebavilo, tamto zabere moc času a td....

Ty si proste hledas záminku proč to nejde, ve skutečnosti nemáš zájem něco změnit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pon bře 25, 2019 7:33

To se pleteš. Já hledám jen práci, která mě nepřipraví a to nejcennější co mám - volnej čas. Nejsu zvědavej na klasický český vydrbávky jako 240hodin měsíčně, práce 6 dní v týdnu, to vše tu část roku, kdy je hezky... Stačilo. Už nikdy víc. 37,5 hodin týdně je až až, pracovat víc už je šílenost. To už fakt radši v tý fabrice, než dělat šaška v lese od rána do večera
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec