Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod GreyMouse » stř bře 13, 2019 11:52

Michal82 píše:Ale pokud by se tam pak přidával vnitřní stan tak asi musíš uvnitř zaháčkovat, vystrčil úchytky ven, jít ven vyháknout tyčky a zastrkávat to tam?

Tak teoreticky ano, do jaké míry to jde postavit potom v reálu nevím, proto mne to zajímá.

Bavili jsme se o tom přeci už loni na jaře. Že to není moc pohodlné, ale jde to. Ven ze stanu nemusíš, tyčky do rohů vnitřního stanu zasuneš i když jsi uvnitř. Já jsem to sice zkoušela s Elixirem, ale rozdílná konstrukce MSR Hubba by snad na tohle nemusela mít vliv.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř bře 13, 2019 13:07

Aha vidíš tak sem si to nepamatoval ;)

A bylo to takto v pohodé u elixiru?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod GreyMouse » stř bře 13, 2019 14:38

GreyMouse 4.5.2018 píše:Jo, dá se, odpoledne jsem to taky zkusila. Háčky vnitřního stanu na tyčky šly dobře, ale trochu boj byl s rohy vnitřního stanu, kdy jsem potřebovala dostat konce tyček do oček.

... psala jsem to na té odkazované stránce, nevím co chceš víc slyšet :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » stř bře 13, 2019 16:00

Stani píše:GreyMouse - hmm, v tvojom príspevku nebol vhodný model na porovnanie. Chcem to porovnávať s rovnakou konštrukciu ako má MSR napr. ten NX. myslím, že model HP mal stredový zips, nie vyvedený na kraj.


Stani, stredovy zips ma Marmot Twilight. Kamos mal na predaj 2-miestny a tam bol dost problem dociahnut zips a dokonca ide predsien v takom uhle, ze som ramenom suchal po tropiku (pri kondenze nic moc)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » stř bře 13, 2019 16:58

Marmot Twilight je už takmer tvarom rozcapený ako raja :D . Odhadom tam predsienka je snáď cez 80cm. Jasné, tam je tá manipulácia horšia.

Inak Vaude riešil horšiu manipuláciu dosahu na zips vyťahovacím systémom ako na okenných žaluziach. Videl som to u ich rodinného stanu, ale model si už nepamätám.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod malejjarda » stř dub 10, 2019 7:50

Po radách některých uživatelů zde na foru jsem koupil stan MSR Elixir 2.
Vypadá super, jen bych k němu měl dotaz.
Používáte při stavění pod podlážku Footprint? Nemyslím třeba někde v suti, ale běžně na trávě a podobném povrchu. Proti starému stanu (jakýsi Loop), mi přijde podlážka docela tenká.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » pát dub 12, 2019 11:08

Footpint nepouzivam. Mam ho 4 roky a je ok
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát dub 12, 2019 11:24

Já se teď dokopal k nákupu origo footprintu takže ano.

Ale jde mi o rozšíření prostoru, podlahu v předsíňce pod batoh.

Podlahu mám 70D 90g/m, footprint je stejných parametrů.

Výměna podlahy nestojí zas tolik (velmi podobná ceně footprintu) takže mi jde primárně o to rozšíření prostoru a taky to pak snižuje kondenzaci a člověk nemusí doma umejvat celej vnitřní stan od bláta, ale jen ten footprint a zbytek nechá jen proschnout.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » sob dub 13, 2019 9:47

já pod necelých sedm jet starý MSR Hubba (podlážka 30D) nepoužívám footprint, a po 216 nocích žádný problém
malejjarda píše:Proti starému stanu (jakýsi Loop), mi přijde podlážka docela tenká.

nemůžeš srovnávat materiál co používá MSR a co používá Loop za čínský brak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 14, 2019 16:50

udelala sem si doma takovou hodne provizorni podlazku pod stan ze zahradni palchty 50g/m2 - cilem je spis uchranit stan od bordelu, hliny, aby nebyl zespod uplne zakydanej.

jakou odhadujete odolnost toho 50g matrose? je to takova ta standartni kryci plachta

postup vyroby je dost laickej, postavila sem stan, natahla pod nej plachtu, objela nuzkama lehce pod tropikem, na stroji obsila at se netrha okraj a pod stredovej prut dala ocka z odstrizenejch kraju.

vaha toho je 230g a cena cca 59kc za plachtu 2x3m + kilometr nite. Necekam nejakej drsnej teren, ze by to ta plachta nedala ale tak ze zkusenosti by me ocekavana odolnost asi lakava vedet.
Přílohy
20190413_161322_600x800.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » ned dub 14, 2019 17:04

Používame ju na zakrytie dosák. Na omak fakt pôsobí krehko. Na posúdenie trvanlivosti môžem povedať len to, že ju máme na zemi a na doskách poobkladanú kameňmi, v okách prikolíkovanú stanovými kolíkmi, aby ju silný vietor neodfúkol. Niekedy to pri fičáku a lomcovaní aj tak v hranách drie, ale prekvapivo to drží a netrhá sa.

Mne by vadil ten plastový smrad, toto by som si do batohu nechcel zaniesť. Ale časom to však vyvetrá.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 14, 2019 17:21

Stani
dik za zhodnoceni, ja su zvedava... jako z tyveku by to asi bylo lepsi, ale prislo mi zas jednodussi ze tady uz mam oka a nemusim to nejak lepit nebo resit jeste spojeni vic kusu tyveku (mala sirka) takze takova lina varianta... jako pravda, ze to vypada celkem krehce ale tak zas na experimentalni pocin si rikam, ze pro zacatek lepsi neco nez nic, mozna ze je celkove blbost nad tim uvazovat tak ze budu mit zespod cistej stan...

ja teda ani behem manipulace nebo tak nic moc necitila za smrad a nosit to asi budu nekde z venku v bocni kapse, takze nacichnout by to snad nemuselo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » ned dub 14, 2019 18:55

Máme tmavozelenú verziu, tá smrdela. Má to takú štruktúru prekladaných prúžkov. Ak tvoja nesmrdela, tak to je len dobre. Vidíš, mňa to použiť na footprint ani nenapadlo a mám to stále na očiach :). Kľudne vyskúšaj.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 15, 2019 5:44

ta moje struktura je dost podobna a taky je to po nastrihani nachylny na trhani takze se to muselo obsit v mistech strihu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mmmmichal » stř dub 24, 2019 20:26

ahoj všem.
po 100 letech používaní stanu Jurek Beskyd přichází čas se s ním rozloučit a zkusit štěstí jinde.
Tááákže...mám tu nějaké svoje adepty, jenže nevím jak dál.
1. Ferrino Force 2
2. Ferrino Phantom 2
3. Wild country foehn 2
4. salewa denali 2
Váha je pro mě samozřejmě důležitá, ale tak kolem 2 a půl kila je to cajk..
Nejblíže vybraným byl MSR elixir 2, ale ten nechci.
Máte někdo zkušenost s výše uvedenými? že Ď
:-)
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » stř dub 24, 2019 20:55

Nechceš napsat, co ti konkrétně vadí na Elixíru? Může to pomoci, aby ti lidi doporučili relevantní stan. Klidně to může být i něco iracionálního - třeba že chceš zkusit něco, co nemá každý druhý :)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mmmmichal » stř dub 24, 2019 21:03

no já když jsem ho viděl osobně, tak musím říct, že mi to přišlo jak z decathlonu kečua tybrďo...a ne stan za 7k... :-) ale zkušenost s ostatními, které jsem uvedl taky extra nemám no
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pát dub 26, 2019 19:02

tak to si dle mně na MSR Elixir koukal špatně, dle mně jsou stany MSR o několik tříd lepší než třeba tvou vybrané stany Ferrino, Wild Country a Salewa, jestli chceš kvalitu, tak se krom MSR koukni ještě třeba na Hilleberg, Terra Nova a Vaude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mmmmichal » sob dub 27, 2019 5:38

o tridu lepsi? no to nevim no.. mozna zas vyhraje jurek i kdyz sel pry nejak s kvalitou dolu...
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » sob dub 27, 2019 7:55

Pokud chceš opravdu kvalitu koukni se na Hilleberg (mám od nich třetí stan - tedy vždy jiný model).

Krom kvality a skvělých návrhu je na ty stany bezkonkurenční servis - opraví ti ho i po desítkách let a mají skvělý zákaznický přístup, který prostě u jiných značek nenajdeš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » sob dub 27, 2019 8:44

mmmmichal píše:mozna zas vyhraje jurek i kdyz sel pry nejak s kvalitou dolu...

s kvalito nešel dolu, jen ustrnul na místě, neinovuje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » sob dub 27, 2019 9:17

Ano, ustrnul a je to škoda. Na druhou stranu pořád považuju Jurek Alp 2.5 Lite s 2.5kg stále za dost dobrou možnost (oproti Elixiru apod. má malou předsíňku, ale ve dvou jdou dát bágly dovnitř a navíc jde díky tomu použít i ve třech).

Oproti značkám, které "inovují" má poctivou podlážku, takže člověk nemusí řešit žádný footprint nebo se o stan bát. Na druhou stranu i na mě by mohla být podlážka maličko lehčí a hlavně na síťovině na vnitřním stanu by šlo trochu hmotnosti ušetřit.

PS: Jen pro pobavení ohledně inovací MSR - letošní novinka MSR Zoic 2 má skoro klasickou konstrukci prutů (tj. nic jako Hubba Hubba). Ale uznávám, že přesně v takovém designu bych si uměl představit Jurka, protože by šlo o takový pokrok v rámci mezí, kde by konečně vyřešil, že neumí dělat stan s předsíňkou.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mmmmichal » ned dub 28, 2019 10:29

co jsem se na jurka dival tak bych bral tentonoc https://www.jurek.biz/Jurek-TOP-2-0-lite-d31.htm pac ma predsinku a je nejpodobnejsi tomu co jsem mel..predsinka je dost velka coz je dobry na vareni aji :-)
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » ned dub 28, 2019 11:06

Tak jestli ti jde čistě o 2p stan, tak bych doporučil rovněž dát tomu MSR ještě šanci. Např. Elixir je v nové verzi a tak jeho starší verze (vývojově stále před zakrněnými jurky) půjde sehnat za super peníz. Ale jestli je tvým cílem TOTO, proti gustu...
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mmmmichal » ned dub 28, 2019 11:12

tak je to dlouha leta overena klasika zejo ;) ja proste eMeSeRku neverim no :roll:
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned dub 28, 2019 12:12

Tady mas dvě předsínky a v obou se dá vařit.
Prověřené to je víc než dost.
Postavíš ho v celku naráz nebo jen tropiko či jen vnitřní stan jak je libo ;)
Skvělá ventilace.

https://europe.hilleberg.com/EN/tent/re ... s/allak-2/
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » ned dub 28, 2019 13:07

Ad Hillberg: přijde mi fér hned na začátku lidi upozornit na cenu (tady 1100Eur). Když někomu mnoho let fungoval stan za čtvrtinovou cenu, tak nevím, jestli se mu bude chtít připlácet tolik, když je to pro něj zbytečné. Tím neříkám, že je Hillberg špatný, jen pro většinu lidí nedává smysl si ho pořizovat (Ne každý v něm chce trvale spát v UK). Z hlediska servisu na tom bude Jurek podobně jako Hillberg. A protože moc neinovuje, tak věřím, že ti právě dokáže opravit nebo poskytnout náhradní díl i dlouhou dobu od koupě stanu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » ned dub 28, 2019 13:19

Jinak je ale Allak zajímavý stan - dokonce existuje jeho čínská kopie v podobě Naturehike Cloud Peak. Nějaké jejich srovnání na Frugal Hiker.

To v podstatě beru jako pochvalu, protože čínští výrobci mají v kopírování celkem dobrý vkus (MSR Hubba Hubba, Big Agnes Fly Creek, SMD Haven tarp).
Naposledy upravil mitau dne ned dub 28, 2019 14:23, celkově upraveno 1
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned dub 28, 2019 14:00

Ta kopie se tu už ale řešila, na ni vidím zásadní chyby v kopírování.
Kdyby to zkopčili jak to je udělali by lip.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mmmmichal » stř kvě 1, 2019 13:36

a protoze jsem chuj a dostal jsem poukazy v rokaci a potrebuju je udat, tak jediny pouzitelny stan tam byl elixir...taaakze svete div se..je na ceste :axe: :(( :lol:
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

PředchozíDalší

Zpět na Stany

cron