koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 22:17

Muzes je nosit v puvodnim obalu. Vyjde to nastejno ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » stř led 30, 2019 10:16

Fadp:kupovat tolik vybavení najednou a za ta krátkou dobu není úplně dobrý. Zvláště pokud nemáš moc zkušeností a nevyzkoušel jsi si něco přímo v terénu. Každý má totiž jiný požadavky a vyhovuje mu tedy něco jiného. Já třeba taky koupil něco zbytečně a skoro to nepoužil, případně vím, že to není pro mě ideální řešení a budu to časem nahrazovat něčím jiným (například boty, ted jsem objednal nové z Anglie a jsem na ně zvědavý. Až dorazí tak o nich něco napíšu). V tvém případě se může stát, že dáš hodně na rady ostatních, utratíš hodně peněz a pak budeš zklamaný. Já být tebou, tak se tedy zaměřím ted spíš na výrobky s dobrým poměrem cena/výkon a nakoupím jen to nezbytně nutné s tím, že po vyzkoušení budu moudřejší a bud je pošlu dál nebo si je nechám, případně pak koupím lepší.


K tvé otázce na spaní. Stan tady řešit nebudu na to je jiné vlákno, kde se dá myslím celkem jednoduše odvodit, jaké stany jsou dobrá koupě. Spaní není jen spacák. Rozdělil bych to na čtyři skupiny. 1)spacák 2)podložka 3)doplňky 4) oblečení. Kde první dvě jsou nejdůležitější.

1) spacák
Za mě v 90% případů peří. Kolik přesně peří ti asi jen tak někdo neporadí. Mě třeba nestačí napsat jedu tam a tam a tehdy. Nedokážu si představit jaké tam je počasí a nechce se mi to hledat. Napiš spíš podmínky, tedy hlavně teplotní rozsah, způsob použití např stan ano/ne/bivak na sněhu/ tarp, doba po kterou ho budeš používat, budeš ho moct vysušit nebo půjdeš 14 dní v kuse bez možnosti sušit atd. Může ti z toho vyjít, že budeš potřebovat třeba spacáky dva nebo jeden, nebo tři.

2) Podložka
Hodně důležitá, jelikož spacák tě od spodu moc nezahřeje, když na něm ležíš. Může použít:
pěnovou karimatku: lehká, blbu vzdorná, odolná, méně pohodlná, velká
samonafukovací: pohodlnější, menší, těžší
nafukovací nejmenší, lehká, asi nejpohodlnější, nejméně odolná, musí být zateplená dutým vláknem jinak je zima

3) doplňky
Vložka a poštář. Někdo používá někdo ne. Vložka ti zvýší mírně tepelný komfort. Já jí používám kvůli hygieně a ochraně spacáku. Není to ale asi úplně nutný. Poštář je užitečný, větší pohodlí a hlavně chrání spacák před mastnými vlasy, kapuce spacáku se mastí asi nejvíc.

4)Oblečení
Kvalitní termoprádlo, čepice, tenké rukavice, ponožky, péřové botičky, zateplovací bunda. Zase použití dle podmínek. Dobré je mít tyto věci čisté a určené jen na spaní ( hlavně ponožky), pak třeba vložka není tolik třeba.

Být tebou řeším hlavně spacák a karimatku. Můžeš začít tím, že popíšeš svoje použití co do teplotního rozsahut atd.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fadp » stř led 30, 2019 12:01

Pierre111: děkuji za koment

Základ výbavy bych chtěl vybrat a koupit jednorázově. Ošacení a obuv budu kupovat dle zkušeností z výprav.

Zakoupit chci hlavně spaní, vaření + další standartní vybavení, čelovku, nůž atd..

Podložku mám vybranou Therm-A-Rest Ridgerest Solar Large 196x63x2. Stan jsem vybral Msr elixir 1, batoh zatím Ospray Atmos AG II 65. Čelovky, vaření atd. mám již vybrané. Řeším pouze spaní. Kupovat tři spacáky za 7tis jeden abych pokryl celou sezónu se mi nechce, je to hodně peněz, proto hledám alternativu. Aktuálně hledám spacák na zimní přechod Jeseníku, spát budu ve stanu.

Na fóru jsem se dočetl několik možností, jak se s tím poprat:

Zimní spacák
Kombinace letního spacáku a tří sezonního
Kombinace tří zesonního, péřové oblečení teplejší vložka do spacáku

Nevím jaké teploty budou v polovině února, ale počítám s -20. Jedná se o víkendovou akci, dvě noci.

Ochrana spacáku před mastnými vlasy mě nenapadla, díky za tip.
fadp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 24, 2019 20:17

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » stř led 30, 2019 12:42

Ochrana před mastnymi vlasy v zimně?

Normálně spi v čepici, nebo kukle, ono je to i fajn kvůli teplu.

Ta RRL je moc fajn, za ty peníze super kousek do vybavení s úžasným poměrem cena/výkon/funkčnost.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » stř led 30, 2019 13:19

Ok. Stan si vybral myslím dobře. Karimatku bych si vzal na takovou akci osobně jinou, ale já tyhle pěnovky moc nemusím, jsou mi nepohodlné. Budu se věnovat teda spacáku, vložce atd. Když se kouknu na neteoblue na historický meteogram tak leden/únor tak průměr pro studené noci pro Jeseníky je nějakým -12-13°C. Na vrcholu pradědu teplota klesla až k -20°C, ale to jen asi tři dny v únoru. To jen k počasí :D.

Záleží kolik do toho spacáku jsi ochotný dát. Takový univerzální spacák na tří sezónní použití má řekněme 600g peří. Nechci psát nějaké teploty, protože každý to má jinak, ale s dobrým spacákem 600g peří, dobrým termoprádlem a péřovkou bych si na ty Jeseníky určitě troufnul a to i v horším počasí. V létě ho pak rozepneš a lze ho použít i při vyšších teplotách. 1000g peří jak jsi myslím někde psal je už podle mě vyloženě zimní spacák. Dobrý spacák na tři sezony se slušným přesahem do zimy a pro chladnější letní podmínky by se mi třeba líbil Cumulus Teneca 700.

http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... d=58&vid=6
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fadp » stř led 30, 2019 19:59



Nevíš prosím tě, estli cumulus spacáky maji peří s hydrofobní úpravou? Díky.
fadp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 24, 2019 20:17

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » stř led 30, 2019 20:05

V základu ne, ale můžeš si to nakonfigurovat v jejich Creatoru.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » stř led 30, 2019 20:36

Sobb ahoj co ten spacáček?

Já si včera hrál s tím konfigurátorem a u té 1000 jsem se dostal na částku 685 € což už tedy tak sympatické nebylo :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » stř led 30, 2019 20:45

Sobb jé ty už jsi mi to poslala. Děkuji moc no vypadá hezky, fešák.

Písnu ti potom mailem nějaké dotazy co mne napadá.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » stř led 30, 2019 22:30

NZ :wink: Ptej se, ale zatím toho zas tak moc nevím, za pár měsíců budu moudřejší :)

Úplně levné sice možná nejsou, ale možnost dovytvoření si spacáku dle vlastních kritérií je obrovská výhoda, která za to celkem stojí. Zvlášť v případě, když člověk nemůže sehnat spacák dle svých představ ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » stř led 30, 2019 22:38

Fadp
Ak chces spavat v stane, tak by som isiel do nafukovacky.
TaR xtherm.
A co sa tyka spacaku, ak nie si velky chlap, tak by si vedel fungovat s 2 spacakmi. Jednym letnym, druhym 3-sezonnym a na zimu by si dal jeden do druheho. Len potrebujes vybrat vhodne velkostne spacaky.
UL maju uzsie strihy, ako letny by stacil. Ak mas prachy, tak ultralight 300 od Malachowskeho, alebo nejaky LL 200-300 od Cumulusu. Lowcost varianta je, resp. bol letny perak na Ali. Nevyhoda kratsi zips a nie najidealnejsi strih, len za posledne 2 roky stupol z 50 na 100 $.
Vyber 3-sezonnych spacakov je slusny. Mas za 150 € Vikinga 600 alebo aj za 2-nasobok napr. za Panyam 450.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » stř led 30, 2019 22:43

Sobb jj už sem ti psal.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » stř led 30, 2019 22:44

Koukám, že se dneska nějak míjíme :lol: , přesouvám se na mejl.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » čtv led 31, 2019 23:56

fadp píše:Nejaktuálnější je vybavení zimní, v polovině února je v plánu přechod Jeseníků. Dále jsou v plánu Pyreneje a pak buďto Skotsko nebo Island. Pyreneje začátek cca červen, ostatní cca září.
Možnosti, které píšeš v jiném postu, jsou samozřejmě všechny možné, jen si vybrat :) Každý má jiné preference, pokud jindy využiješ i čistě letní spacák, tak nemusí být úplně špatná kombinace dvou spacáků (musí na sebe velikostně sedět). Pro destinace, o kterých píšeš, bych já osobně volila spacák "třísezónní". Něco v rozmezí 600 - 900g peří, v závislosti na kvalitě peří a Tvé zimomřivosti. Ve větší zimě je nutné dorovnat oblečením, v teple se spacákem jen přikryješ (tam je pak důležité, aby měl zip po celé délce). V podstatě je takovýto spacák jakýmsi univerzálem, ve kterém se dá přebývat v celkem širokém rozpětí teplot. Nevýhodou samozřejmě je, že do teplejších podmínek taháš zbytečně těžší spacák.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » sob úno 2, 2019 13:18

fadp píše:Na fóru jsem se dočetl několik možností, jak se s tím poprat:

Zimní spacák
Kombinace letního spacáku a tří sezonního
Kombinace tří zesonního, péřové oblečení teplejší vložka do spacáku

Nevím jaké teploty budou v polovině února, ale počítám s -20. Jedná se o víkendovou akci, dvě noci.

- nejlepší varianta na zimu je zimní spacák, chce to aspoň 900 g peří 800 cuin, při -20°C se do něj nemusím moc navlékat, funkční prádlo a komplet PWS stačí, když obléknu péřovou bundu a na nohy navleču péřové papuče, tak v 900 g peří 800 cuin zvládnu i -30°C, tedy na pořádné nafukovačce Therm-A-Rest NeoAir Xtherm, ne na karimatce, to bych pod sebou musel mít dvě a nebo i tři karimatky
- při použíti letního spacáku a tří sezonního spacáku v zimě je problém ten, že když jeden spacák vložíš do druhého, tak ztratíš foft spacáků, ztratíš teplotní komfort, jedině že by si měl venkovní spacák větší, než ten vnitřní, aby si u nich neztratil loft, taky tato kombinace dvou spacáku vychází hůř váhově oproti jednomu zimnímu spacáku
- vložka do spacáku ti přidá na komfortní teplotě jen pár stupňů, takže je v tomto úplně zbytečná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » sob bře 2, 2019 17:19

fps
Ale nie kazdy si moze dovolit kupovat perak na zimu, leto a 3-sezonnak. Alebo ak si cez zimu vybehne 2-3 krat a zvysok riesi jar-jesen, tak je zimny perak zbytocna investicia. Za predpokladu, ze nie je fadp velky vzrastovo, kombo letny a 3-sezonny spacak, nie je zla varianta. Inak letne ul spacaky su strihovo uzsie, cize nadmerne utlacenie a strata loftu nebude nejak dramaticka.
Vahovo to bude nejakycj 200-300 g tazsie ale ako som pisal, tych par zimnych noci sa to prenesie
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » ned bře 3, 2019 10:06

- napsala jsem přeci "nejlepší varianta", a samozřejmě že jde hlavně o peníze
- tak na mých cca 195 cm a 90 kg je už u jednoho úzkého UL péřáku znatelně poznám snížení loftu (ztráta teplotního komfortu), stačí jen dát při ležení na zádech ruce kolem těla, a to ani nemluvě o tom, když ležím na boku, a mám ohnuté nohy v kolenou, dát dva úzké UL péřáky do sebe je v mém případě špatná varianta, znamenalo by to velkou ztrátu loftu, velkou ztrátu teplotního komfortu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod bonatius » pon dub 8, 2019 19:21

Ahojte,
planujeme si so zenou kupit perove spacaky. Chceli by sme ich pouzivat od jara do jesene (teda 3 - sezonny spacak) na SK+ CZ,
Alpy a mozno casom aj v Norsku. Chceli by sme v nich spat bud v stane, ale aj pod sirakom.
Zaujali nas spacaky od firiem Cumulus a Criterion. Pozerali sme ich parametre, ale nevieme sa v tom vyznat.
Teplotny rozsah maju priblizne rovnaky, len maju inu plnivost, hmotnost ci uz peria, alebo celkovu hmotnost spacaku.
Dalsi rozdiel je v materiale, z ktoreho je spacak usity. Bud je to Pertex Ripstop Microlight s vodeodpudivou upravou DWR+, Pertex Ripstop Quantum s vodeodpudivou upravou DWR+ alebo Pertex Quantum s vodeodpudivou upravou DWR.
Kedze by sme chceli spat aj pod sirakom tak by sme chceli aby ranna rosa neznehodnotila spacaky.
Neviem aky je rozdiel medzi tymi materialmi a tiez aky je rozdiel medzi DWR a DWR+?
Cumulus dava zaruku 10 rokov, pri Criterione som nenasiel dobu zaruky, len mi niekto spominal, ze je dozivotna.
Je to pravda?
Podla tych parametrov su spacaky od Cumulusu pri rovnakej teplote lahsie a aj lacnejsie ako spacaky Criterion.

Rozmyslame nad tymito spacakmi:

CRITERION PRIME 400 https://www.nalehko.com/produkt/prime-400/
CRITERION QUANTUM 350 https://www.nalehko.com/produkt/quantum-350/
CRITERION TRAVELLER 500 https://www.nalehko.com/produkt/criterion-traveller-500/
Cumulus Panyam 450 https://www.pod7kilo.cz/p/spaci-pytel-cumulus-panyam-450-820-g/#6228
Cumulus Lite Line 400 https://www.outdoorline.sk/sk/spacaky/cumulus-lite-line-400

Aky spacak by ste nam odporucili, naco sa mame zamerat pri kupe spacaku a ake mate skusenosti s jednotlivymi spacakmi?
Daju sa tieto spacaky pouzit aj v lete ked je v noci +20 C a viac, ci sa staci s nim len prikryt?

Dakujem.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 9, 2019 9:04

Ahoj mám Cumulus Panyam 450. Pokud vím tak firmy Criterion a Cumulus jsou jaksi spřízněné. Někdo mě možná opraví, ale podle mě je to jedna a ta samá společnost jen Criterion je určen pro trh GB, má jiné gramáže peří a asi trochu jiné látky.

V látkách Pertex je ted pěkný bordel, došlo k chaotickému přejmenování. Nicméně Pertex microlight a pertex quantum jsou pro spacáky vhodné.

Spacáky Cumulus můžou být teplejší než Criterion při stejné váze peří. Tahle zvlášnost by mohla být způsobena rozdílnou konstrukcí, kde Cumulus má rozdílné plnění horních a spodních komor. Horní komory mají víc peří na úkor komor spodních, na kterých ležíš a tudíž nemají loft a tolik neizolují. Při testech takové spacáky vychází lépe, nicméně záleží jak budeš ve spacáku spát a zda to pro tebe bude výhoda nebo dokonce nevýhoda. Na stánkách Cumulus lze v creator zvolit plnění komor.

Dle podmínek, které popisuje bych odhadoval, že z tebou vybraných spacáků bude opravdové minimum Panyam 450 a to pro muže a řekněme na tři sezony na ČR a SK do 2000mnm. Na alpy nad 2000mnm a Norsko to na tři sezónní spacák stačit nebude a už vůbec ne pro ženu. Já bych na takové použití vzal spíš Panyam 600, to je podle mě taková univerzální hmotnost peří pro tří sezonní spacák.

Rozdíl mezi DWR a DWR+ si troufám říct, že u používání nepoznáš. Spacák snáší rosu poměrně dobře. Na jeho povrchu se dělají kapky vody, které lze z větší části zklepat. Nicméně nějaká voda se dovnitř samozřejmě dostane. Peří tím neznehodnotíš, jen bude mokré a je dobré ho usušit. Pokud potřebuješ zbalit spacák 5 minut po probuzení, tak nestačí mokré peří uschnout. Za dobrých podmínek uschne tak za 30 minut. čísla ber jen orientačně, hodně záleží na podmínkách. Pokud se bojíš vlhkosti nebo budeš musset spacák balit třeba vlhký, tak si u Cumulus připlat za HP peří.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod maty » pát kvě 24, 2019 9:49

Objednal a zaplatil jsem si custom spacak z http://sleepingbags-cumulus.eu/

V mailu pisou, ze vyroba bude trvat 3-4 tydny. Ted uz je to mesic a spacak nikde a na mail zatim zadna odpoved. Vy co jste si taky nechali vyrobit custom spacak, za jak dlouho Vam prisel ?

Doufam, ze to stihnou za 10 dni odjizdim a potrebuji ho :cry:
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

koupě péřáku

Příspěvekod Dallli » pát kvě 24, 2019 10:02

Ja mam objednany taky custom pres p.Urbance z prohory a ten mi pred objednanim rovnou napsal, ze to potrva 5-6 tydnu, ze Cumulus nestiha...
Dallli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 19, 2017 22:16

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pát kvě 24, 2019 11:55

Jo, kdyby sis to objednal přes dovozce v ČR, tak máš +/- zajištěný termín dodání. Já mám před objednáním potvrzený termín od výrobce a většinou to dodrží. Jasné, může se stát ... ale je to jen vyjímečně.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod maty » pát kvě 24, 2019 13:26

Tak prisel mail. Ale...

Kód: Vybrat vše
Hello Marek,

Thank you for your email. We will send your order on Monday. When we send the parcel, you will receive automatic email from the courier with tracking number.

Kind regards
Ania Chabowska
CUMULUS


Ted se budu jen modlit [-o< aby to Monday bylo to nadchazejici a ne treba az za 14 dni :evil:
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pát kvě 24, 2019 13:29

Podle mě ho budeš mít ve středu doma.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pát kvě 24, 2019 13:31

Pierre111 píše:Ahoj mám Cumulus Panyam 450. Pokud vím tak firmy Criterion a Cumulus jsou jaksi spřízněné. Někdo mě možná opraví, ale podle mě je to jedna a ta samá společnost jen Criterion je určen pro trh GB, má jiné gramáže peří a asi trochu jiné látky.


Jsou to rozdílné značky. Criterion si nechává dělat spacáky u CUMULUSu, ale dle své specifikace!! Jednotlivé typy s podobným názvem se mohou lišit jak střihem, tak i "výkonem". V podstatě je nejde porovnávat. Jsou to jiné výrobky.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Miuan » pát kvě 24, 2019 23:30

No, ta podobna genetika zrovna u techto dvou vyrobcu je videt na prvni pohled.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: koupě péřáku

Příspěvekod TomikTomik » sob čer 1, 2019 1:04

Nazdar, konečně jsem si snad už po pátém proleženém a zničeném spacáku z dutého vlákna řekl, že musím asi už fakt vyzkoušet peří a tak jsem vzal na atest SJ Rimo 850.. Zatím jsem ho ani venku ještě nepoužil... Myslíte, že by bylo ok ho skladovat na ramínku ve sklepě nebo ho mám radši nechat volně položený +/- 2x přeložený v bytě ve skříni? (nemám tak vysoké skříně - žena chce moderní minimalismus :D ) Mám k bytu normálně zděný sklep se dveřma na fabku, které vedou přímo ven do ulice (něco jako malá garáž).. Vlhkost tam bude asi stejná jako v celém domě, možná o fous větší, akorát je blbé, že se tam v zimě netopí... Myslíte že to je problém? Říkal jsem si že asi ze sklepa musím vytvořit něco jako trucovnu na chlastání a zároveň sklad na horské věci, protože v bytě už je máme snad úplně všude.. :D
TomikTomik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 9, 2016 16:16

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » sob čer 1, 2019 2:49

TomikTomik píše:nemám tak vysoké skříně - žena chce moderní minimalismus

Chyba. Vymen skrin, byt nebo zenu ;-)

Zalezi na vlhkosti, ale jestli je ve sklepe zima, bal bych se, ze spacak zplesnivi. Zvlast kdyz ho tam das po akci jeste ne uplne vysuseny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod rime » čtv čer 20, 2019 14:35

Uvažuju o nákupu péřaku, budu ho používat v období květen - září. V lete chci jet do nizkých tater na 4 dny. Nakonec jsem vybral Cumulus Lite Line 300. Mám ovšem značné pochybnosti co se týká šířky spacaku. Jako 77 cm je docela brutalní, budu muset přeměřit moje stare spacaky, ale mám pocit, ze jsou mnohem sirsi. Vyzkoušet se cumulus nikde nedá?
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 20, 2019 15:06

TomikTomik - skladuju vsechny peraky v nastavcich cca 70cm sirky, protoze taky nemam zadnou tak vysokou skrin, dulezity je, aby tak nejak mohl byt nafouknutej a nemusel byt zmackanej v obalu.

te vlhkosti bych se taky bala (proto je uz nemam v posteli, ktera se moc neotevira)

rime - to zalezi, jestli ses spis hubenej nebo spis jako dost ramenatej... a jestli ti stary (sirsi) spacaky sou akorat, nebo mas pocit, ze by mohli byt uzsi? nekdo se moc nevrti a uzsi mu nevadi, nekdo zase potrebuje vic prostoru, aby se vyspal...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky