Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » pon úno 25, 2019 18:53

@bonatius: Já mám tu Alpha Direct od Rabu, psal jsem o ní ve vlákně kam to teď mike šoupnul, tak si to když tak najdi.
Použití bych viděl spíš od podzimu do jara, než od jara do podzimu, na to mi přijde moc teplá. I kolem nuly mi při ne moc intenzivním pohybu stačilo jenom tenké triko s krátkým rukávem pod ni.
Na tvoje použití by byla asi nejlepší nějaká hodně lehce zateplená bunda.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod bonatius » pon úno 25, 2019 22:44

to oodoow: mohol by si mi dat, prosim, typ na bundu, ktoru by si mi odporucil? Dakujem.
Naposledy upravil sobb dne pon úno 25, 2019 22:51, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace předchozího příspěvku
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » úte úno 26, 2019 9:09

@bonatius: třeba Atom SL
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod bonatius » úte úno 26, 2019 9:38

@ oodoow: tu som v mojom okoli nevidel predavat, aby som si ju mohol vyskusat
a co hovoris na tuto?
nasiel som k nej takuto recenziu https://www.outdoorgearlab.com/reviews/ ... n-fl-hoody
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » úte úno 26, 2019 9:59

@bonatius: Ta by taky šla, prostě trochu teplejší větrovka, takže na tvoje použití by ti měla vyhovovat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod bonatius » úte úno 26, 2019 10:09

@oodoow: Dakujem
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod slezacekm » úte úno 26, 2019 12:04

zrovna tu Psiphon mam doma a nemuzu si vynachvalit. skoda az moc minimalisticke kapuce (mam ale anorak)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod hokič » pon bře 4, 2019 0:35

Dovedl by mi prosím někdo k PA upřesnit, jak to je cca. s prodyšností? Pokud se podívám na tabulku uvedenou na webu Nalehko u Rab Alpha Direct, tak tam je uvedeno 3 349 g H2O/24 hodin. Ta jednotka sice není uvedena přesně tak, jako jinde, ale je-li to míněno standardně, potom to neodpovídá ani produkci výparů při běžné chůzi, natož při náročnější aktivitě. Což mi u avizované "nejprodyšnější teplé vrstvy" (zde v kombinaci s Pertexem) přijde zvláštní. Je to chyba, jiná jednotka, něco mi uniká, nebo jsou snad ostatní teplé vrstvy ještě horší?
hokič
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 21, 2010 15:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pon bře 4, 2019 3:16

Nevypada, ze by to bylo mineho standardne. Jina jednotka, jina cisla. Srovnavaji s nejakou imaginarni beznou izolaci, takze to vypada na typicky marketingovy zvast od Polartecu. Nevzrusoval bych se tim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon bře 4, 2019 9:46

Jo, na ty cisla zapomen. Radeji si to nekde zkus, jak to vyhovuje, cisla Ti stejne nic nereknou.
A v pripade (nejenom) Alphy obalene do Pertexu a pod. materialu prodysnost stejne urci ten Pertex a ne Alpha, ta samotna je radove prodysnejsi (ale taky radove mene odolna proti vetru)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod aksam » pon bře 4, 2019 10:33

hokič....zaměř se na svrchní materiál v čem je alpha zabalená a pak na gramáž samotné alphy, může se pohybovat od 60g/m2 do 120g/m2
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon bře 4, 2019 12:14

Presne tak. A jeste jedna mala poznamka - zrovna ta Alpha Direct ma (nastesti) jenom jednu vrstvu neprofuk matrose. Vetsinou ALphu zabali zvenku i zevnitr. Coz znamena i 2x zmensena prodysnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » ned čer 9, 2019 14:30

Tak, dlhšie som tu nebol a môžem koštatovať, že som sa šťastne zbavil rab alpha direct, zostáva len dúfať, že jej nový vlastník má z nej väčší osoh ako som mal ja,
ako vidím, tak iný tu majú s rab alpha direct pozitívnejšie skúsenosti ako som mal ja. Ten microlight si myslím je proste málo priedušný aby stíhal odvádzať dostatočne rýchlo pot a áno, tiež si myslím, že je to až moc teplá bunda, a skôr ako zateplovačka, len potom sa asi stráca ten účinok použitia pre aktívny pohyb, min. pre niekoho kto sa viac potí, aspoň za mňa môžem teraz už s kludom na srdci priznať, že keď som sa v nej raz spotil, tak to bolo sado maso.

Taktiež som predal tú polartec axis od direct alpine, proste nebolo to dostatočne vetruodolné, na to ako sa potim, takže tá išla tiež preč, nový majitel mi písal, že je s ňou spokojný, polozil v nej Tatry, a že mu vyhovuje, takže win win :)

Ja som zasa spokojný, že som konečne našiel niečo čo pre zmenu pasuje aj mne a to ss ramsau jkt od zaja.
V podstate nahradila aj primaloft bundu od montane prism čo som mal, tú už pomali ani nenosím.
Pritom by som nepovedal, že niekedy budem nostiť softshel bundu, keď sa to tu považuje už za tak zastaralú vec.

V podstate treba vyriešiť už iba čo na seba v zime, stále som naklonený pre primaloft, ale zatial som nenašiel nič čo by za to stálo.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon říj 7, 2019 20:09

Dam to spise sem, ne do slev...

Kdyby mel nekdo zajem si vyzkouset Polartec Alpha (ale zabalenou do Pertex Microlight), tak si muze objednat bundu Marmot Dark Star za 60 EUR (sleva z 200 EUR) - půus 5,95 EUR postovne. Myslim, ze je to cena vice nez dobra.

Edit: zapomel jsem dodat, ze dnes (a mozna jeste par dnu) se jeste muze zadat slevovy kod "ALL10! pro 10ˇslevu, navic pri odberu newsletteru se da ziskat dalsi sleva 5 EUR (pri nakupu nad 100 EUR).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » úte říj 8, 2019 22:05

Dej pak vedet, jak sedi. Konkretne by me zajimalo, jak je na tom s delkou rukavu (nebo nejde vyzkouset nekde v Praze?). Vraceni zpet do DE bych se snazil spis vyhnout.

Jinak ta sleva 10% tam byla zatim pokazde, kdyz jsem na ten e-shop narazil. Takze omezujici je spis to, ze ty bundy asi brzo doprodaji nez ze by zrusili tu 10% slevu :)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř říj 9, 2019 9:09

mitau píše:ta sleva 10% tam byla zatim pokazde, kdyz jsem na ten e-shop narazil. Takze omezujici je spis to, ze ty bundy asi brzo doprodaji nez ze by zrusili tu 10% slevu
Objevi se to, par dnu plati. Potom to stahnou na nejakou dobu, i na mesic. A obcas se to prostrida s 15% nebo 20% slevou, ale tech je min. Jeste se strida ruzne omezeni, na co se zrovna nevztahuje.
Taky tam byvaji "specializovane" slevy na vyrobce, typ produktu nebo napr. casto maji "NEU20" - 20% na nově zarazene neslevnene zbozi.

Vraceni je vyhodne pro lidi, co ziji blizko hranic s D a A nebo tam jezdi - je zdarma s podanim na jakekoliv poste nebo u Postpartnera (A) nebo DHL-shopu (D).

Uz jsou bundy na ceste, vyzkousim a dam vedet. Jen skoda, ze kym prijde, se otepli a ja musim nechat poslat zpet uz v pondeli (syn jede zpet do Vidne a pristi vikend neprijde).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát říj 11, 2019 11:14

Tak dnes pred polednem bundy prisly. Vypadaji (materialove) opravdu fajn.
L-ko je skoro presne, jen by mohlo byt o par cm delsi. XL-ko je nejake nepovedene - vypada, jako by svrchni latka byla na L-ko a vnitrek na XL-ko (nebo o jedno cislo posunute vys). Oblecu si jej a svchni latka konci prakticky stejne jako L-ko, mozna jeste o cm vyse, ale trci z toho tak 3 cm nasbirane P Alpha ](*,) ](*,) :twisted:. Skoda, kdyby ti ta svrchni latka byla jako vnitrni, tak by to bylo na delku moc fajn a jinde to prilis velke nebylo.
Ale mel jsem zatim na sobe jen cca 5 minut.

S velikostma maji u Marmotu asi nejaky problem. Mam od nich par veci v L-ku, PreCip a perovku v XL a vsechno je tak akurat. Vcera jsem zkousel lehkou perovku M. Tullus v XL a prakticky stejnou bundu s 3M Featherless Insulation v L-ku. Schvalne jsem je dal k sobe - XL bylo v ramenou skoro o 2cm uzsi nex L a kdyz jsem si to oblekl, zadny citelny rozdil tam nebyl, mozna XL byl v prsou o cm sirsi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon říj 14, 2019 8:04

Nemam jeste nic poradne vyzkousene, ale dam sem jednu zajimavou zkusenost, kym na ni nezapomenu. Mozna to o necem vypovida.
V praci jsem zkousel pobyt par minut v bundach. Bylo tam 25 stupnu, klima vypla, rel. sucho, cca 40-45%. Kdyz jsem si oblekl bundu s P Alpha, bylo mi velice prijemne i po deseti minutach sezeni a chozeni po kanclu. Jak na tricku s kratkym tak i na holych rukou. Ani zima ani teplo, jako bych na sobe nic nemel (resp. jeste lepe).
Potom jsem si zkusil oblect lehce zateplenou Primaloftku od Scotta (80g PL Silver Eco v Toray Airtastic - latke je jinak moc fajn) - tak 15 vterin po obleceni jsem zacal citit mirne vlhko. Ne horko, nepotil jsem se, ale bunda nestihala odvadet vlhkost tak dobre jako PA a vytvarela vlhci prostredi vevnitr.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod slezacekm » sob lis 2, 2019 12:06

Nema nekdo z vas zkusenosti s bundou Montane Hydrogen Direct? Zkousel jsem uz DA Alphu (nelibi se mi predlokti, kapuce a jednosmerny zip), Rab mi moc nesedi strihove. Toto vypada jako slusna alternativa, ale v realu jsem nevidel a nemel jsem kznost ozkouset.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » sob lis 2, 2019 17:11

Tak maly feedback o Marmot Dark Star: je to na slapani fakt moooc fajn bunda. Dnes jsem v ni sel na Lysou vcetne cestovani.

Rano tak odhadem 3-5 stupnu, pri vystupu dost foukalo, ale slapal jsem potom v lese, takze tam vitr nestal za rec. Pod bundou jsem mel bambusove triko (250 g/m2) s dlouhym rukavem a pod tim Ba tilko (to bohuzel musim nosit, umelinu moje kuze dobre nesnasi a ledviny zase vyzaduji tilko). Do kopce jsem po chvilce citil, ze se uz zahrivam - ale byl jsem suchy i spodni vrstvy. Ze zvyku jsem si bunk´du dost rozepnul, az na bricho - a to jsem zacal za chvili citit, ze zacinam byt na odekrytych mistech vlhky (triko) a chladi me vitr. Asi se tricvko ochladilo a vysrazel se na nem pot. Jinde fajn, zadny problem. Az po case mi doslo, ze jsem udelal chybu - a proto tady uvadim pouceni vyrazne: bunda z Polartec Alpha se nema rozepinat pokud clovek neni pod nim zpoceny!. I kdyz uz je cloveku teplo, tak stale odvede vlhkost ven a nebude vevnitr mokro!
Bohuzel, kym jsem na to prisel, uz jsem mel tricko mirne az mokre od krku az po bricho, kde jsem mel bundu otevrenou. Tak jsem se zapnul, vlhko TAM bylo stale, ale bylo citit, ze se uz nevytvari dalsi. Po nejake dobe, mozna necelou pulhodinu (holt bambus a Ba neschnou moc rychle) Alpha normalne "vysala" vlhkost z tech dvou vrstev a odvedla ven. Kdo mel nekdy propocene Ba nebo merino tricko pod primaloftkou nebo necim jinym, ten vi, ze jak dlouho trva, kym se to pod bundou vysusi.
Dal uz to potom bylo naprosto v pohode. Jedine na vrchole, kde zacal foukat dost silny vitr (15 m/s, narazy skoro 20) a slapal jsem v mraku, tak uz bylo citit, co mike nekdy psal - za Pertex Microlight je prodysny, pri vetsim vetru az moc. Bylo mirne citit, ze se odvetrava vic, nez by bylo vhodne. Ale zima mi stale nebyla, jen mirne chladneji.
Cestou dole jsem slapal uz se zaplou bundou - a ja se smerem dolu casto potim vice nez nahoru kvuli namaze svalu pri chuzi na "posraneho dedka". Celou dobu pocit sucha vevnitr. Jedine misto, kde jsem citil vlhkost bylo v pod pazi, asi ze jsem mel hulky a s nima hybam spise jen spodni casti rukou, vrchni prakticky zustava "prirazena" k telu, takze tam se nemela vlhkost jak dostat ven.

Kdyz jsem si shodil dolu batoh na zastavce, jsem si vsiml, ze oba ramenne popruhy jsou hoodne vlhke, jak jsem je nikdy nemel. Zato pod nimi i na zadech jsem mel vevnitr sucho, jen ta Alpha byla vevnitr bundy na tech mistech velice slabe vlhka a za par minut se vysusila. Normalne popruhy zdaleka nejsou tak vlhke, zato obleceni pod nima ano. Jinymi slovy toto znamena, ze bunda i tam odvede pot ven do popruhu naprosto v pohode.
Mam batoh Ortovox Peak 45 s kontaktnim zadovym systemem s obsahem vlny a ani zada batohu nebyla pocitove vlhka, ani do kopce ani z kopce! Takze vlna v batohu a P Alpha vypada, ze spolupracuji fajn.

Za cely den byl z vlhkosti v bunde jediny problem - v autobuse, kdyz jsem se oprel v oblecene bunde o operadlo. To rozhodne neni nijak prodysne a pot nemel kde odchazet, nastesti uz se jej moc nevytvarelo a jakmile jsem si sednul s mezerou mezi operadlem a mnou, bylo za par minut vsechno suche.

ALE: Polartec Alpha je "aktivni izolace" a jako takova fakt neni uplne vhodna na postavani ve vetru a zime! Hlavne po predchozi vetsi a potivejsi aktivite. Jakmile se clovek zastavi, odvod vlhkosti uz neni tak dobry, resp. jak jsem psal, tato bunda se muze i vice profouknout. Takze na jisteni ze standu radeji prihodit perovku. Toto vsak ja pisu od zacatku uvedeni Alphy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » sob lis 2, 2019 17:11

mitau píše:Dej pak vedet, jak sedi. Konkretne by me zajimalo, jak je na tom s delkou rukavu
Omlouvam se, toto jsem si nejak nevsiml. Mohu TI delku rukavu zmerit pokud chces- ale urcite vis, ze je to trochu slozite srovnat s necim jinym kvuli ruznym strihum bund. Cekal jsem taky na to, ze prijde domu syn a srovnam velikostne DA Alpha a Dark Star, ale zatim ta moznost nebyla. Jinak ale co si pamatuji, velikostne je mi jedno i druhe, ale nepamatuji si moc na delku samotne bundy a rukavu u DA.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » ned lis 3, 2019 13:40

Abych tu Dark Start jen nechvalil - jak jsem psal, ze v podpazi bylo mirne vlhko, tak dnes jsem tam ten pot docela citil. Proste umelina a jeste bez jakekoliv protizapachove slozky, takze asi rychle vysmradne, kde pot zustava dele a nema kam se vyparit. Ale taky podpazi je jedine misto, kde bundu citit, takze kdyz se dokaze prubezne odparovat, zadny problem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod krabica » pon pro 2, 2019 23:58

Dumám nad budou z Alphy a padl mi do oka nový Tilak Spike 19, má s ním už někdo zkušenosti? Další adepti jsou DA Alpha, Rab Alpha Direct a ještě se mi líbila Montura Alpha Extreme, ale tu už asi neseženu.
krabica
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 20, 2017 22:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » úte pro 3, 2019 0:34

U te Spike by mi vadilo, ze PWS je na celkem dlouhy usek rukou (ale me nevyhovuji vesty a zrovna na dlane mi byva zima), u Rabu zas chybi alespon maly kousek fleecu v podpazi, aby to nebylo jako u Dark Star, kterou popisuje apuka (ale treba maji jen lepsi vnejsi material).

PS: Nevite nekdo, jestli starsi Tilak Spike mel beznou ALphu zabalenou z obou stran? Mate me, ze starsi i novejsi Spike maji stejnou hmotnost. Jako jednu z vyhod Alphy Direct jsem krome lepsi prodysnosti bral i usporu hmotnosti toho vnitrniho sustaku. To ten starsi Spike mel nizsi gramaz? To mi prijde zvlastni uprava v ramci mezigeneracni obmeny.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod aksam » úte pro 3, 2019 6:43

Starší Spike měl alphu zabalenou z obou stran a měl nižší gramáž alphy myslím 80g/m2. Z mého pohledu starší model byl na houby, microlight pouze na prsou a kousek pod jinak powerstrech. Nový má z microlightu celý předek.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte pro 3, 2019 8:58

@mitau: Tomu, ze jsem se potil pod pazi v Dark Staru by PWS na tech mistech asi nezabranil. Jak jsem psal, jsem sel s hulkami tak, ze jsem hybal rukama vice-mene jen od lokte dolu. Tj. ruce vys byly prakticky celou dobu pri tele a moc se nehybaly- Jinymi slovy tam vlhkost zustala uzavrena a nemela jak a kam se odparit. Druhykrat, kdyz jsem jej na stejne ceste a v podobnych pouzil jsem si na to trochu daval pozor a hybal celymi pazemi a podpazi neni citit, odparilo se vsechno.
Ale beru, ze v podpazi kusek PWS by vetsinou mohl pomoci. Prece jen se tam clovek asi nejvice poti a sice PWS je velice citelne mene prodysna jako Alpha samotna, zato je citelne prodysnejsi nez P Microlight nebo P Quantum Air. A zrovna tam asi trochu profukovani nemusi vadit.

Jinak mi ale prijde, ze ten Spike (podobne jako DA Alpha) je vyslovene pouze pro hodne aktivni pohyb a trochu ve specifickych podminkach - kvuli tem koncu rukavu, asi z PWS misto Alphy. Sice furt je to lepsi nez ta DA Alpha, ktera tam nema zadne zatepleni s je to teda v chladu dost citit, tady zase to bude vice citit za vetru, prece jen PWS neni az tak vetruodolna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » stř pro 4, 2019 14:42

slezacekm píše:Nema nekdo z vas zkusenosti s bundou Montane Hydrogen Direct? Zkousel jsem uz DA Alphu (nelibi se mi predlokti, kapuce a jednosmerny zip)
Vypada pekne, od pohledu bych ji byval bral radeji nez DA Alpha (ze stejnych duvodu jako ty - izolace predlokti, izolace kapuce, zip, vsechno z Pertex Air - bohuzel tehdy jsem ji nevidel). Nevsiml sis, jaky je rozdil mezi touhle a Hydrogen Extreme? Jedina skoda, ze je nedelaji v nejakych vyraznejsich barvach...

@Krabica, nejsem zas tolik fanousek tehle "hybridnich" bund jako Spike, ale muze to byt docela individualni a podle sportu/pouziti. Sam mam ale DA Alpha, protoze, no, byla zrovna levna a nic jineho tu tehdy moc nebylo :)

PWS na rukavech mi zrovna prijde divny az kontraproduktivni (mokry mne hreje min nez Alpha s prodysnym Pertex vnejskem, kdyz uz to zpotis nebo namocis od snehu a fouka), zvlast na predlokti (kde jsou zily a cevy nejblize povrchu a ztracis spoustu tepla). Jedine, kde muzu nejakou hybridni cast, je to podpazi. Samozrejme YMMV :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod slezacekm » stř pro 4, 2019 18:35

FrantaKrajta píše:
slezacekm píše:Nema nekdo z vas zkusenosti s bundou Montane Hydrogen Direct? Zkousel jsem uz DA Alphu (nelibi se mi predlokti, kapuce a jednosmerny zip)
Vypada pekne, od pohledu bych ji byval bral radeji nez DA Alpha (ze stejnych duvodu jako ty - izolace predlokti, izolace kapuce, zip, vsechno z Pertex Air - bohuzel tehdy jsem ji nevidel). Nevsiml sis, jaky je rozdil mezi touhle a Hydrogen Extreme? Jedina skoda, ze je nedelaji v nejakych vyraznejsich barvach...

Bundu Montane Hdrogen jsem si objednal a fakt se na ni tesil. Bohuzel uz jsem ji vratil.

Zpracovani mi prislo super, dvoucestny zip super, velikost kapuce super, material se zdal prijemny. ALE...pri kompletne dopnutem zipu ke krku byl otvor pro krk dost uzky, velmi to stahovalo. Navic limec vytvoril ihned takovy "lalok" a na krku byla vnejsi latka. Toto bych nedal. Druhe, co mi vadilo, bylo vylezani vnitrni latky rukavy ven pri oblekani. Proste jsem to vzdy vyhrnul ven a musek jsem to soukat dovnitr.

Hydrogen Extreme jsem nevidel a predpokladam, ze to bude teplejsi varianta?

Mel jsem moznost zajimave ceny na DA Alphu, tak ji aspon zkusim.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod FrantaKrajta » stř pro 4, 2019 19:41

@Slezacekm, Drect Alpine Alpha mi udelala za tu cenu, co jsem ji kupoval, dobrou sluzbu, to zase ano, ale par subj. vyhrad k ni mam. Uz jsem to mozna psal, ale opakovani neuskodi, aspon se ukaze, jak to mame kazdy jinak :D
  • Kapuce - sedi mi hur, z kratkeho limce vyleza brada nebo fouka na celo kdyz se vyhrne a chybi mi aspon jednoduche nastaveni. Zase, zalezi na krku a jak bunda sedne zrovna tobe, je to jednoducha kapuce pod helmu no...
  • Jednocestny zip (a celkem tenky, mohl by byt robustnejsi). U spis delsi (coz je jinak docela plus, jsem dlouhan) bundy na hory, skialpy a pod. mi dvoucestny zip fakt chybi.
  • Rukavy - izolace konci nekde pod loktem, tam to moc nechapu (ale to je zase subj., mrznou mi vic ruce).
  • Podpazdi a uzke bocni panely jsou bez izolace asi z prodysnejsi latky - v podpazdi ok, na boky uz min, kdyz fouka.
Ale jestli ji mas za fajn cenu, klidne ji zkus :)

Hydrogen Direct - zajimave s tim limcem, nejsi nejaky atyp? Nebo naopak ja, s tou DA? :D
Ale chapu - u delsich (nebo naopak silnejsich krku) nez ma figurina vyrobce proste zip u brady a limec kolikrat nesedi...
Na tu Hydrogen Extreme vs H. Direct jsem koukal jen na webu. Od pohledu jsou celkem podobne, Extreme ma plne nastavitelnou kapuci (pres helmu i bez) s malym dratenym ksiltem. Dve naprsni kapsy misto jedne, rukavy zakoncene manzetou na suchac misto elastickych. Zda je teplejsi jen dle popisu nevim - material zda se stejny (Pertex Q. Air, starsi verze nejspis mela predlokti z jineho), gramaz Alphy stejna, ale vaha Extreme je dle VT o skoro 150g vic... Jestli to udela jen ta kapsa a kapuce fakt nevim... Mozna jim napsat :)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne stř pro 4, 2019 21:07, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod slezacekm » stř pro 4, 2019 19:50

@FrantaKrajta: vlastne se bojim, ze budu mit k DA Alpha stejne vyhrady, jako mas ty. Jsem ale dost horkokravny, tak treba ty rukavy vadit nebudou. Uvidim jak zbytek, ale zrovna ta kapuce by podle me mohla byt lepsi.

Nejsem zadny toustokrk :) Nikdy jsem s timto problem nemel (jen mi vadil maly otvor u Patagonie R1), coz ale prisuzuji velikosti mikiny, kdybych mel vetsi velikost, bylo by to asi v pohode. Predpokladam, ze vyrobce by mel vedet vic. Nebo ji za pripadne postovne zpet zkusit.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení