Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte úno 19, 2019 22:31

Myslim, ze dve kriteria jsou jasna a na ostatnich skoro nezalezi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » úte úno 19, 2019 22:32

Stani píše:Ja si veci, ktoré mi maximálne vyhovujú cením viac a využívam ich, čo najdlhšie a zvlášť, ak stoja raketu.

Stani, urcite v nom spal tak 967 noci :supz:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte úno 19, 2019 22:39

40: viewtopic.php?p=460531#p460531. Uz jsem na to vlakno zapomnel, ale stoji za precteni, takovy bizar se hned tak nevidi ;-) (a navic je tam odpoved grcovi i Stanimu ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » úte úno 19, 2019 22:40

mike píše:Myslim, ze dve kriteria jsou jasna a na ostatnich skoro nezalezi ;-)


Zeby nieco take?
ii2.jpeg
ii2.jpeg (12.08 KiB) Zobrazeno 7620 krát
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » úte úno 19, 2019 23:18

Mike vidíš tehdy jsem žasnul nad tím co za výkvěty se tu najde, dnes už to vím.

Jinak je hezky vidět jedna věc, tehdy tu někteří brečeli nad tím, že chci 20 tisíc a že sem snad spadl ze stromu, no a skoro 3 roky na to sem dostal 23 ;)

A ano, tehdy jsem skutečně s dalším využitím nepočítal, dnes byl důvod jiný.

Já prostě věci použiju a když si myslím, že je již nepotřebuji nebo chci vyzkoušet jiné tak je ptodám, pro mne to sou jen věci, nemám k tomu osobní citovej vztah.

Mimochodem když projdu vaše inzeráty, věci co chválíte prodává každý druhý z vás.

——
Parametry jsem myslím uvedl - náhrada Staiky.
Tím opravdu nemyslím to co z vás zatím vypadlo.

Ostatně je to celkem jedno, stany podobné kategorie zde nepoužíváte, jen jsem měl za to, že by zde někdo rozumný mohl dát typ na něco podobného ale třeba né tak známé.

No nic ;)

Proberu to jinde a při nejhorším bude Staika 2
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte úno 19, 2019 23:33

No prave, skoro za 3 roky. Bylo to tady nebo jinde?

Jinak samozrejme dava perfektni smysl prodat stan, nemit nahradu a kdyz tak pak koupit znovu stejny :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Miuan » stř úno 20, 2019 0:00

Jak ma clovek neco seriozne poradit, kdyz ani nevi co se od toho stanu ocekava. Akorat co si pamatuju pri nakupech Staiky a Kajky, tak to mely byt mimoradne odolne kousky, protoze je Michal kupuje uz na cely zivot :mrgreen: Poradil bych seriozne treba Big Sky, ale fakt nevim, 500 noci rocne v uraganu a aby to po nem jeste podedil jeho vnuk ten stan asi nezvladne. Navic je to riziko, Michal nahodou vyrazi nekam ven, vsimne si ze o 3kg lehci stan je na zadech v kopcich opravdu znat, a rozjede se odlehcovaci serie ktere padne za obet jakaari a nasledne i vareni a vlastne vsechno. Ne ne, tohle si na triko nevezmu.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 0:13

Miuan asi tě zklamu ale měl jsem 1,5 kg stan ;)

Mike ne tady jsem ho opravdu neprodával, to by sis jidtě všiml inzerátu a neuváděl bych cenu v eurech.
Mimochodem, kupec měl Soulo, které prodal aby pořídil Staiku, protože mu Soulo bylo na delší akce moc malé.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » stř úno 20, 2019 1:03

Vsak jsme ti tenkrat psali, ze to tady neprodas a at to zkusis jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Miuan » stř úno 20, 2019 1:13

Me urcite nezklames, me je to jedno cos mel za stan.
Proc jsi tedy nevymenil kus za kus s tim Soulem, neni to to cos psal na predchozi strance ze chces zkusit? (kdo si sakra ma pamatovat vsechny ty jejich nemozny nazvy?)
Jinak si ale myslim ze zklameme my tebe, a tu hru jako ze ti sem budeme nazdarbuh sypat ruzne stany a ty budes delat Zagorku ktery se nelibi tohleto, pak zase tamhleto..., to tady s tebou asi moc lidi hrat nebude.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 1:37

Miuan :D hele fór je v tom, že o výměně s doplatkem jsme se bavili. Jenže já si Soulem nejsem jist, takže nakonec jsem to odmítl a on prodal svůj stan a pak koupil můj.

Jako je to super stan velmi silnej 2,4kg je taky lákavá váha, ale prostě nevím no.... kdybych byl menší asi neváhám.

Několikrát sem si ho prohlížel a zkoušel, bohužel nikdy sem neměl možnost si ho vyzkoušet pár dní abych si trochu testnul tu velikost s odstupem.

Ale asi jestli nezkusím a nekoupím, tak nepoznám.

Nepotřebuju dělat Zagorku.

Něco jako Allak nemá smysl, pro mne je to Soulo jako stan pro jednoho s tím, že se budu muset uskromnit ve velikosti, nebo Tarra ale tam není tak rychlá stavba, Nammatj se bojím ze bude problém vždy najít vhodné místo.

TN mě taky oslovuje

Staika - klidně bych se k ní někdy vrátil, jen bych prostě rád teď něco jiného. (Koupit se dá vždy)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 20, 2019 9:04

A já si říkal jaký je tu poslední dobou klid :D. Miuan to ale myslím trefil. Michal už má stan vybraný, jen potřebuje tu debatu a pak nám všem vytřít zrak s tím, co zase vybral. ;) Nebo možná zjistil, že s tím novým batohem už to prostě všechno neunese. :D


Každopádně bych měl jeden návrh. :D
https://www.google.com/search?biw=2220& ... 1kaMIw95sM:
Mám v tom naspáno počítám cca. 100 nocí možná víc a je to velká romantika a má to spoustu výhod. Nepotřebuješ s sebou tahat benzíňák (tak ho klidně prodej) uvnitř totiž hoří oheň. Nepotřebuješ tedy ani tak teplý spacák. Tyče si nasekáš v lese (stejně určitě na tom batohu nosíš velkou sekeru, jako ti pánové na promofotkách). A hlavně ta romantika při praskání ohýnku. ;) :D

Edit: upraven odkaz
Naposledy upravil Pierre111 dne stř úno 20, 2019 9:25, celkově upraveno 1
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 9:17

Pierre111 - já vám chtěl jen udělat radost no :)

Když ale nechcete..... tak tedy tady debatovat o novém stanu nebudu. :(

Tvůj odkaz nechápu ukázala se mi nějaká tabulka na rozpočet výletu nebo co to bylo.

Sekeru....? Ty vážně myslíš, že nosím sekeru? Nebude to spíš mačeta s pilou? Uvažuj ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 20, 2019 9:26

Sakra, jsem tam dal omylem odkazu na vyúčtování výletu na lyže ted o víkendu. Opraveno. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 9:59

Pierre111 tyjo ty mě snad ukecáš ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » stř úno 20, 2019 12:28

Nasiel som nahradu za Staiku.

Hilleberg Staika.

Vazi to stejne jak Staika, velke je to jak Staika, konstrukci to ma jak Staika. A ked si bol so Staikou spokojny, tak by si mal byt spokojny aj so Staikou.

Musis len priplatit trochu k tym 900e, co si dostal za Staiku...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod grco » stř úno 20, 2019 12:42

Ako ja chapem, ze niekto preda nieco s cim je spokojny, tiez to robim, ale len vtedy, ked uz mam vybrate nieco ine, co si myslim, ze bude este lepsie.

Napriklad mam lyzaky, su super, som spokojny, ale vysli nove a myslim, ze su lepsie, tak stare predam a kupim nove. Takze v dobe predaja uz mam vybratu nahradu, dokonca casto kupim tu novu vec este skor ako predam tu staru.

Ale predavat nieco a nemat vybratu nahradu, ktora je podla mna lepsia, s tym, ze mozno nakoniec kupim zas to iste, co som predal, to mi hlava fakt neberie :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr stanu

Příspěvekod GreyMouse » stř úno 20, 2019 12:43

Michal82 píše:Z jiné stáje, Terra Nova Quasar je taky zajímavý kousek.

Jako že by sis do deštivého Skotska pořídil stan, u kterého budeš provlékat 4 pruty tunýlky ve vnitřním stanu? Vždyť jsi tu sám vysvětloval výhody exoskeletu, který můžeš postavit i v dešti se suchým vnitřním stanem :-k

Michal82 píše:Parametry jsem myslím uvedl - náhrada Staiky.

Není nad přesně definované parametry :smt044. Pořiď si Staiku v jiný barvě, když ti ta dosavadní ve všem vyhovovala, jenom už byla okoukaná ;-)

EDIT: Grco byl rychlejší :). Ale už tu máš dvě doporučení na jeden stan, měl bys mít rychle vybráno :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » stř úno 20, 2019 12:55

Tady byl dlouho klid, co?
PaKo
 

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 14:23

PaKo - trochu vzrůša neškodí ne?

Ostatní - tak trochu předvybráno mám že....

Hm jako dobře pokud to chcete vědět zcela na rovinu tak favorit je..... chvilka napětí.....

Soulo s dvojím přepólováním středu, eventuelně s výměnou 9mm prutů na 10,25mm které se dají koupit ve stejném rozměru a někteří prodejci to tak nabízejí.

Výhoda je vysoká pevnost (díky malým rozměrům) a nízká váha.

Nevýhoda a jediné čeho se obávám, že mi tam bude těsno po tom jak sem rozmlsanej ze Staiky.

V konfiguraci Soulo základ, servisní sada, obaly je to 2,4kg.

V konfiguraci Soulo, 10,25mm pruty, footprint, servisní sada a obaly je to 2,8kg

V konfiguraci Soulo, 9mm pruty a středový zdvojen, footprint, servisní sada a obaly 2,8kg



Staika - ano pokud bych se opravdu rozhodl vrátit na Staiku tak si ji koupím asi v jiné barvě (abych měl opravdu pocit, že mám aspoň něco jinak) ale pokud to zde někdo četl co sem kutil se Staikou - Stani by mohl potvrdit, tak ví, že i tu jsem si upravoval do silného větru takže i tam se váha ze základních 4kg pohybovala.

U Soula mne láká, že i se značnou úpravou a footprintem ta váha bude pořád pod váhou základní Staiky.

Tarra je velmi silná v základu, ale byť je to taky stan pro dva už mi přijde pro jednoho zbytečně velká a má složitější stavbu.

Takže jdu pravděpodobně do Soula s footprintem abych získal prostor pro batoh a td a poupravím si jeho konfiguraci tak aby byl ještě silnější při stále nižší váze než Staika - a pokud po čase zjistím, že toho místa je prostě málo tak se vrátím na Staiku.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » stř úno 20, 2019 15:12

Michal, ty si - prepáč za úprimnosť, ale z môjho pohľadu si riešil priam obcesné veci, ktoré nikto z borcov, čo mi je známe, a ktorí sa vyskytujú v extrémnych podmienkach víchrice, či až uragánu, neriešil v takej miere ako ty.

Ak si tvrdil, že Hilleberg v základnej konštrukcii zvláda tie veľké hodnoty rýchlosti vetra, tak načo budem riešiť duplicitu tyčiek, kvantum kolíkov navyše a násobné množstvo napínacích šnúr, čo len zbytočne navyšuje už tak ťažký stan? A o ostatných veciach diskrétne pomlčím :wink: .

Je to dosť zvláštny výber, neviem, či len jednoducho nám nechceš zdeliť, že ideš kupovať nový stan :) . Rád by som pomohol s výberom, ale bohužiaľ nemám také skúsenosti s extrémnymi podmienkami v ktorých sa nachádzaš. Ak nemáš problém s kupovaním drahších vecí, tak je v podstate jedno aký model si vyberieš, ak ti nebude vyhovovať, kúpiš si zase nový. Aspoň nám rozšíriš obzory o tie nové modely, ktoré tu bežne nikto nemá.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr stanu

Příspěvekod Kjuba » stř úno 20, 2019 15:48

Stani píše:Rád by som pomohol s výberom, ale bohužiaľ nemám také skúsenosti s extrémnymi podmienkami v ktorých sa nachádzaš. Ak nemáš problém s kupovaním drahších vecí, tak je v podstate jedno aký model si vyberieš, ak ti nebude vyhovovať, kúpiš si zase nový. Aspoň nám rozšíriš obzory o tie nové modely, ktoré tu bežne nikto nemá.


Bravo. Konečně normální příspěvek k věci a ne osobní invektivy k osobě Michala. Jsem na tom naprosto stejně a dle mě je dobře, že to tady takto zaznělo. Taky bych rád pomohl, ale prostě na tohle nemám ani znalosti ani zkušenosti. A pokud Michale koupíš to Soulo a pak sem napíšeš osobní zkušenost, tak já budu vděčný, protože se dozvím něco jiného, než že dobrej stan pro dva je MSR Elixir. Nic proti němu nemám a sám ho používám.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 15:54

Stani - vidíš tvůj pohled na věc.

Ano jsou borci jak píšeš co si vyzkoušeli takové podmínky a neřešili to a jsou lidi co v těch podmínkách běžně chodí a řeší je né ani tak z důvodu, že to stan nezvládne jako z důvodu řekněme vyššího komfortu.

Máš jiný názor já ti ho neberu, sám píšeš, že jsi se v takových podmínkách nikdy nepohyboval, třeba kdyby ses ve stejných podmínkách pohyboval roky měl bys jiný názor.

Zdvojování tyčí je vlastnost se kterou výrobce rovnou v návrhu stanu počítá, kterou prezentuje, radí v návodu k použití a kterou také řada uživatelů používá - to, že jsi se s tím nesetkal neznamená, že to tak není. Asi je to divné ale opravdu nejsem jediný kdo tohle řeší.

A není to jen o zdvojování tyčí, řada lidí přidává další vypínací lanka jak sem ti psal a je to něco co ti doporučí i výrobce.

Prostě jinej kraj jinej mrav.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 16:02

Jinak mě neber špatně já sem rád za názor i když nesouhlasíš.

Proste když chci otestovat jinej model nám dvě možnosti.

Jít na Soulo což je jeden z nejsilnějších stanů (po úpravě rozhodně) co mají v nabídce, je ovšem velmi malých rozměrů takže hold se musím omezit na komfortu.

Druhá možnost je jít na Tarru a td což znamená další navyšování váhy a pro jednoho už to i mě přijde docela dost.

Myslím že rozhodnutí jít na lehčí variantu není z pohledu tohoto fóra jako krok špatným směrem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 20, 2019 16:05

Zdvojování tyčí=jako že na stejném místě mezi dvěma kotvícími body nemám jednu tyč (standart), ale přidám k ní druhou tyč ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 16:17

Pierre111 ano přesně tak.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » stř úno 20, 2019 16:20

poles - duplicita - Hilleberg.jpg
poles - duplicita - Hilleberg.jpg (95.62 KiB) Zobrazeno 7482 krát

poles - duplicita - Hilleberg2.jpg
poles - duplicita - Hilleberg2.jpg (80.24 KiB) Zobrazeno 7482 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 16:22

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » stř úno 20, 2019 18:03

grco píše:Ale predavat nieco a nemat vybratu nahradu, ktora je podla mna lepsia, s tym, ze mozno nakoniec kupim zas to iste, co som predal, to mi hlava fakt neberie :D

No ale ty mas v te hlave mozek ;-)

Pro vsechny: nekrmte to. Jinak si za to muzete sami ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 18:50

Mike - jenže já to Soulo prohlížel několikrát - tím nemyslím jen na prodejně ale v reálu, lehnul jsem si do něj pokecal s majitelem a td a viděl jak se chová ve větru.

Jediné co řeším né jestli se do něj vejdu na den na dva ale jaký to bude pocit být v něm třeba dva týdny a dýl.
Což asi bez toho, že ho koupím nezjistím.

A jestli po delší době zjistím že je mi malé tak koupit Staiku je otázka 2-3 dnů než dojde balík.
Jenže prodat jí jetou x let za 900€ se ti nepovede jen tak, proto jsem využil šanci a momentálně stan měsíc nebudu potřebovat takže mám i čas si rozmyslet jak si to Soulo nakonfigorovat.

A jestli tohle nechápeš tak jsi zmiňoval něco o mozku ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Stany