Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » stř pro 12, 2018 8:49

a jaký to má smysl si to přepínat ručně?
to je fakt úchylný, si to přepínat ručně
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod skutrjohny » stř pro 12, 2018 9:13

kdyby to tak vyzadovaly vsechny stranky, tak se clovek zblazni :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř pro 12, 2018 15:52

Ptejte se tvurcu phpBB ;-) Mozna uz je to davno vyresene, OF bezi na pomerne stare verzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon pro 17, 2018 11:53

Dám to (už radši předem) do stěžovatelny: Dneska sem všem zákazníkům poslal emila, že zavíráme tenhle pátek odpoledne a otevíráme ve středu 2.1.2019 ráno. Sem zvědav, který z nich mi zkazí den (že bude chtít něco mezi svátkama). Mám tam určité favority..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » pon pro 17, 2018 13:37

Mám pocit, že to jde ručně přehodit všem, dělá admin. Na některých fórech se to neděláz přeedpokladu, že každý může mít různé časově pásmo, tady to myslím Vojtos dělal, tedy buď zapomněl, nebo to udělal jen někomu (bo si nepamatuju, že bych to před měsícem měnil) .

Ad "jen někomu", nehledejte v tom žádnou zákeřnost, může záležet na konkrétním výběru časové zóny, tj. pokud jste tam vždy nechali defaultní, tak se to změní, pokud jste si to někdy nastavování ručně (u Lipona bych tušil důvod) , tak se tož automatického nastavení letního času vynechá.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob pro 22, 2018 14:02

Taxem se (vlastně náhodou) dozvěděl, že stát na nás podnikatele zase přichystal další povinnost - musím sám sebe na příslušný rejstříkový soud napráskat, že jsem 100% vlastníkem s.r.o. Naštestí mi moje účetní spolu s tou informací poslala i podrobný návod jak na to..... done, datová zpráva odeslána. Prý do 31.12.2018 je tohle "Podání návrhu na zápis skutečného majitele" osvobozeno od soudních poplatků... to sem teda zvědav.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » sob pro 22, 2018 15:26

a za nepodání nehrozí (zatím) žádná sankce
pakliže nejsi příjemcem nějakých dotací, tak tě to zas tak moc nemusí trápit, jedině že teď ušetříš na tom poplatku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob pro 22, 2018 16:08

Jo, že to je bez sankce sem se z teho "návodu" taky dozvěděl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte pro 25, 2018 12:53

Chjo no..... sem se fčera při vánočním proslovu s přípitkem zapoměl a požil ..... jeden aperitiv..... Martini. Dobré to bylo, enemže..... asi za dvě či tři hodiny se mi udělalo blbě a to tak že velmi (srovnatelně, jak mi bývalo hned po chemii)..... ale i tak se mi vánoce letos líbily.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Stížnost

Příspěvekod Lipon » pát pro 28, 2018 21:23

Hmmm, 575 m.n m., na úpatí Beskyd, ještě teď jsou venku 3 st., veškerý sníh slezl a prochcal, bahno.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » sob pro 29, 2018 18:04

Dnes me nasrali skialpinisti, co si mysli, ze jedine jim patri svet nebo alespon veskery turisticky chodnik.
Cesta na Zbojnickou chatu - smerem nahoru docela dobre vyslapana stezka ve snehu ve svahu, alespon 40-50 pesaku to slapalo (i par tapajicich skialpinistu, co nesli jinudy), takovy blby snih, co se ani nelepi, ani neklouze, zato ujizdi pod nohama. Cestou dolu stacilo 2-3 skialpiniste, co jim nestacil cely zbyly svah ale museli si delat oblouky primo na stezce. A takovych tam byla vetsina. Cimz ji naprosto zrusili a zarovnali snehem. Vcetne dobrych par "der" az 1,5m hlubokych, kde se nekdo propadl mezi kosodrevinu a skaly. Navic naprosto zrusili i naznak, kudyma se maji pesaci vybrat. Kdo to tam nezna, klidne a lehce mohl skoncit prave v zafoukanych skalach nebo v hodne strmem svahu s metrovym (i vice) snehem. Mimochodem snih byl takovy, ze ani nesmeky ani macky nijak extra nepomahali, krome par kratkych zledovatelych useku. Jeste jednou ooakuji, ze pisu o mistech, kde bylo vice nez dost prostoru mimo vyslapane stezce, navic se jezdi i jinudy.
Potom uz v udoli na stezce mezi kosodrevinou se pousteli dolu naprosto bez ohledu nampesaky, co tam slapali. Mne z niceho nic (neslysel jsem v tom vetru a huceni potoka nic) projel jeden tak 30km rychlosti asi centimetr od hulky, kterou jsem nastesti prave zvedal, jinak bych o ni prisel. Stezka tam byla siroka cca 80 cm, same zatacky, videt dopredu bylo tak na 3-4m. Kdyz jsem se otocil, za mno se vyhrabavali ze snehu a kosodreviny dvabchlapci, ktere tam "odhodil", a za par metru prede mnou dalsi, ktery vylezal ze snehu nad kolena, proste pred nim museli vsichni tri odskocit.
Dalsim se nam uz podarilo normalne uhnout, stezka se rozsirila. Podekoval se jeden jediny, ktery taky se skoro zastavil pred kazdym a kolem projel opatrne. Ostatni jen profrceli jak jeli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv led 24, 2019 16:44

Klasika.... jeden z mých zákazníků už asi 14 dní ví, že zítra zmizíkuju na týden s prknama ve Francii a (jako vždycky) si až neska zpoměl, že něco strašně důležitého chce teďhnedfčíl .... chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned led 27, 2019 22:36

Mam posledni dobou nejak stesti. Zrovna jsem dokoncil analyzu, proc jsem "rozbil build". Udelal jsem malou nevinnou zmenu, ktera lokalne fungovala, ale na build stroji v jine konfiguraci build rozbila. Protoze jim pretekla velikost, bylo to presne na hrane a musel jsem to byt ja, kdo tu hranu prekrocil #-o Samozrejme to byla posledni drobna (ale dulezita) oprava tesne pred releasem :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod JanaNov » úte led 29, 2019 9:57

Stěžuju si, že i když jsem už dodělala všechny zkoušky, pořád tvrdnu v práci, místo toho, abych vyrazila někam na túru se psem.
JanaNov
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř led 23, 2019 8:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 17:41

Ja: aby to fungovalo, musis to nastavit takhle: =>
Kolega: nefunguje mi to.
Ja: jak to mas nastavene?
Kolega: takhle: <=
Ja: vzdyt ti pisu, ze to mas mit nastavene na =>
Kolega: furt mi to nefunguje. Dela mi to tohle ...
Ja: z toho je jasne, ze to mas porad nastavene blbe.
Kolega: mam to na ==
Ja: #-o ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » sob úno 9, 2019 19:42

miku, neni ten kolega z Thajska, Indie nebo Ciny? Nebo z Italie? S nima je to takto uplne bezne:

On: mame problem s prenosem dat od nas k Vam, padato, ...
Ja: vim, uz tyden na tom pracuji aby se to odstranilo. Ten prenos ted nemuze fungovat, protoze se musel nastavit protokol, ktery jedna strana (u nas) nepodporuje.
On: nemohly bychom mit meeting a otestovat to spojeni.
Ja: Rikam, ze to u nas nefunguje, treba tam rozchodit ten protokol, bez toho to nepujde.
On: Dobre, tak bychom to nemohli otestovat na testovacim systemu?
Ja: Ten komunikuje se stejnym systemem, kde se ten protokol dodelava, takze to tam taky nepujde.
On: A nemohli bychom si na to testovani precejen udelat meeting #-o #-o #-o

Mimochodem, ten problem byl, ze se vrchnost rozhodla, ze se musi pouzit zabezpeceny protokol na komunikaci mezi systemami. Tak jsme udelali vsechny certifikaty - ale byl problem, ze furt hlasil, ze je spatne heslo, i kdyz se to rucne nekolikrat dobre nastavilo. Po tydnu kolega poradil, at zkusime z certifikatu vymazat hesla. Udelal jsem to - a funguje. Tak se to tak nechalo, ze snad si to nikdo ze Security nevsimne. Takze se komunikace zabezpecila na sifrovanou - jen bez hesla, takze se k tomu stejne kdokoliv dostane, ty certifikaty jsou korporatni, kdokoli si je muze stahnout :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob úno 9, 2019 20:00

Zacinam mit pocit, ze kolega byl prijat v ramci inkluze. Sef uz je z nej taky zoufaly a ja jsem si rekl o priplatek za praci s postizenyma :twisted:

To, co pises, je celkem bezne, na to uz jsem zvykly. Snaha o reseni problemu meetingama je typicka pro managory, cim min toho vedi, tim vic meetingu poradaji (posilam je nekam ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát úno 15, 2019 21:44

Postezuju si a udelam radost pp ;-) Pred casem jsem si vsadil na Muska a jeho serioznost. Kdyz prisel s tim, ze ma investory, co mu za Teslu nabidli 420 USD za akcii. Pouzil jsem kombinaci opci k sestave strategie, ktera by mela nejvyssi vynos, kdyby to tak opravdu dopadlo a akcie byly za 420. Dneska. Jsou za 307, takze 100 % ztrata. Velmi mala, jelikoz strategie ma malou pravdepodobnost a tudiz je levna a taky jsem koupil jen par kontraktu. Normalne se proto moc nepouziva, ale kdyby byl Musk seriozni, tak to byla vyjimecna situace, kdy by se hodne vyplatila (asi 2500 %). Jenze neni, proste zvanil a dostal za to myslim i slusnou pokutu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Stani » ned úno 17, 2019 18:11

Elektronické daňové priznanie - na Slovensku už len elektronicky. To je katastrofa, dve rôzne weby, na každom sa musíš registrovať a ešte autorizovať, plno hesiel a kódov, každú chvíľu odstávka systému, takže to aplikácie nenainštaluje dobre. Robíš to podľa návodu, aj tak to nejde, potom keď to ide, zase sa zadrbe elektronický podpis, zase voláš na info - kým sa konečne dovoláš...znovu reštarty, znovu inštalácie, znovu aktualizácie certifikátov...boha.

Vôbec si neviem predstaviť, ako bude daňové robiť starší živnostník,ktorý nie je tak v počítačoch zbehlý. Ja viem, že to šetrí lajstrá, ale už by som ho mal inak 100x podané.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned úno 17, 2019 20:24

Myslis, ze si to na bernaku nevytisknou? ;-)

V CR delam danove priznani elektronicky uz aspon 10 let. Nemam datovou schranku ani elektronicky podpis. Ted uz ho akorat poslu sve danove poradkyni, ktera ma oboji a preposle jim to, ale puvodne jsem to odeslal pres web bez elektronickeho podpisu a vyjela mi jedna A4, kterou jsem si vytisknul a donesl tam. I tak to byla uspora casu a prace, formulare jim funguji dobre, co se da spocitat, to spocitaji samy, delaji automaticke kontroly a da se pouzit predvyplneny z predchoziho roku a jen zmenit cisla. Problemy byly akorat uplne nazacatku, kdyz s tim jeste na bernaku neumeli a volali mi, ze potrebuji prilohy, ktere jsem tam dal jako PDFka a oni je neumeli najit. Asi za hodinu volali, ze uz je nasli :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Stani » ned úno 17, 2019 21:07

Nemám daňovú poradkyňu, všetko si ohľadom toho robím sám, lebo nemám komplikované vyplňovanie. Ale vadí mi, že systém im viac nefunguje ako funguje. Je niečo málo cez mesiac do odovzdania priznaní a je to stále lotéria. Jeden deň to ide a na druhý už zase nie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned úno 17, 2019 22:25

Vsak ja od ni taky potrebuju jen podpis a jinak to delam sam. Slo mi o to, ze u nas to prekvapive docela funguje i presto, ze to neni povinne. Nebo spis proto :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod JohnyFK » pon úno 18, 2019 11:57

Já dělal v lednu elektronicky přiznání k dani z pozemků, a přišlo mi to jako dobrý, že se to nemusí psát do papíru, ze kterého to stejně nějaký úředník bude muset přepisovat. I pro mne to bylo lepší že jsem jen dělal ctrl C+ ctrl V :)

Co mi přišlo ale divný, že jsem vlastně všechny údaje jen kopíroval z jednoho státního webu (katastr) na druhej (financak) ](*,)
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Stížnost

Příspěvekod Stani » pon úno 18, 2019 16:29

Musím závidieť, že váš systém funguje. Tento náš....no, dnes sa mi pokazila čítačka občaňáku - to je šmejd krabička - vypadol ten maličký port na usb koncovku, bol slabo priletovaný, takže zajtra zase na Policajný úrad pre novú čítačku.

Verím, že sa to nakoniec spojazdní, určite tam bude aj pozitívum, ale momentálne to ale vôbec inak nevidím, ale vôbec.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » pon úno 18, 2019 16:48

mike píše:... i presto, ze to neni povinne. Nebo spis proto :)
Jak pro koho. Kdo má datovku, musí podávat elektronicky :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod scinkk » pon úno 18, 2019 17:14

Zas kdo má datovku proč by to dělal jinak :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon úno 18, 2019 17:17

@sobb: vsak mj. i proto ji nemam ;-) Hlavni duvod ale je idiotske provedeni. V principu skvela vec, ale treba automaticke mazani zprav po 90 dnech je uplne na hlavu. Dneska, kdyz ma clovek na kazdem freemailu v podstate neomezeny prostor #-o

@scinnk: protoze treba nema elektronicky podpis?

@JohnyFK: nejsi sam: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... oleti.html

@Stani: na co je u vas potreba ctecka na obcanku? Jinak je to normalni ctecka cipovych karet, ne? Mozna by bylo lepsi koupit si sam nejakou lepsi, ty "statni" budou nejlevnejsi smejdy dodavane za nejvetsi penize ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Stani » pon úno 18, 2019 17:38

Mike - presne, takže štát za naše peniaze nakúpi šmejdy a ja si mám ešte dokupovať svoje? No to určite. Nech mi ju vymenia, je to v rámci ich balíčka služieb k novému občianskemu a elektronickému podpisu.

Ano, je to čítačka čipových kariet, to len ja som to tak nazval, že len na občianku.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Stížnost

Příspěvekod Lipon » pon úno 18, 2019 17:45

Dobře už funguje ověření identity přes DS.
Taky jsem podával přiznání k nemovitostem, mám podnikatelskou DS, při odeslání přiznání jsem skrze zvláštní dialog datových schránek ověřil, že jsem to já a tím bylo podáno.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » pon úno 18, 2019 17:49

Uprimne, toto je jedna z mala veci, ktora mi pride jednoduchsia, ked to tam zanesiem osobne :D

Pouzivam len nejaky interaktivny PDF formular, kde vyplnim cisla, vytisknu a zanesu to tam osobne.

Pride mi, ze vsetky tieto "vladne" elektronicke projekty su strasne zbytocne komplikovane.

Akoze riesit nejake datove schranky, elektronicke podpisy a ctecky na obcanku, a neviem co este, to mozem jebat.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron