Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » pát úno 8, 2019 18:22

@FrantaKrajta: Ja ich uz mam nekolik let, takze uplne nove nie su, spracovanie skvele. Ziadny problem s nimi.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » sob úno 9, 2019 11:17

grco: Ty Arcteryx Acrux AR vypadají taky dost teplé a nejsou tak tvrdé, D to nebude ani náhodou. Takže se v nich chodí dobře. Akorát jsou trochu užší, hlavně na patě a ve středu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Stani » sob úno 9, 2019 16:56

Prosím vás, ako vlastne dopadol ten nápad Salewy(?), kde som si mohol prepnúť tuhosť podrážky z tvrdej na mačky, na mäkkšiu pre chôdzu? Má to tu niekto?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 12, 2019 13:34

Na ty Salewy jsem narazil na internetu, ale nikde jsem to neviděl prodávat, takže to asi moc neuchytilo.

Dotaz: změřil jsem so délku chodidel a delší chodidlo má 26,5cm. O kolik větší by jste volili boty ? Budou to C/D noty určené na větší výšky a lezení strmých svahů případně ledů. Není 1,5cm už moc nebo je to v pohodě ? Bude stačit případně 1cm navíc ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » úte úno 12, 2019 15:55

Hlavne si zmer chodidlo i s ponozkama, co chces pouzit. Potom by se hodilo, kdybys jej odmeril (stejne "oblecene" nebo hole) rano, kdyz vstanes z postele a pote vecer po poradne ture, kdyz jej mas roztazene. Ten rozdil muze delat i 1,5cm a ani tehdy by ses nemel dostavat prstami na stenu vepredu.

IMHO, na to lezeni ledu bude obtizne vybrat - cim vic jsou ty boty pevne i vuci noze (tj. lezeckoidni), tim lepe budes citit teren a ovladat nohu/macky, na druhe strane cim delsi dobu budes v zime a jeste s pevne utazenyma mackama, tim vice potrebujes mit volnost v prstech, aby se trochu hybaly a neomrzaly. Coz je ale opak predchoziho pozadavku... :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 12, 2019 16:21

Měřil jsme jen s tenkýma ponožkami, chodit budu v tlustších ponožkách. Boty budu muset objednat z ciziny, tak se chci pokud možno trefit na poprvé. Jsou totiž dost drahé. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte úno 12, 2019 19:11

Nemer chodidlo, ale delku vlozky v botach, co ti sedi. 1.5 cm IMO neni moc, ale malo. Vetsi boty kdyz tak dorovnas ponozkama, s mensima neudelas nic, omrznou ti spatne prokrvene prsty, odejnou ti nervy v chodidlech... ale to uz znas, ne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » stř úno 13, 2019 9:56

Miku, Pierre111 chce boty pouzit (i) na "lezení strmých svahů případně ledů". Proto nemuze pouzivat stejne uvahy jako o trekovych bot. U lezeni a hlavne ledu to bude jak jsem psal - ideal je co nejvice se priblizit "lezeckoidu", aby mel co nejlepsi cit v nohou. Bohuzel, to nejde dokopy s pridanim dalsich ponozek, s nima se noha bude vice "volna", snizi se Ti cit. Druha strana teze mince je vetsi citlivost prstu na chlad. Myslim si, ze proto hleda kompromis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 13, 2019 10:31

Měl jsem doma velikost 44,5, tedy 28,5cm a to mi přišlo velké. Ve 43,5 by se asi lépe lezlo, byl by vetší cit, ale zase se bojím aby při sestupu nebolely prsty. Navíc ta bota je poměrně úzká v patě. Asi se tedy podívám po velikost 44 což je 28cm. Možná si nechám poslat dva páry bot ale vzhledem k ceně cca 13tis se mi to uplně nechce :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » stř úno 13, 2019 19:19

@apuka: ledy jsem lezl v pohorkach, co normalne chodim a rozhodne jsem nemel pocit, ze by byly moc velke. Spis naopak. S mensima botama ti hrozi, ze prijdes o nehty a celkem to boli.

@Pierre111: zrovna tohle je fakt nejlepsi vyzkouset, ale jestli ti 44.5 prislo jen trochu velke, tak by 44 mohlo byt akorat. Ono je to fakt jako s lezeckama, kdyz je budes mit natesno, tak se ti mozna poleze o neco lip, ale pak budes trpet. Si predstav, ze bys z hory sestupoval v lezeckach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod FrantaB » stř úno 13, 2019 23:26

Výrobci udávají mondopoint, což není délka stélky, ale vnitřní délka od špičky po tečnu klenutí pro patu a vzato kolem a kolem, dost lidí v tom má stejně hokej:
https://en.wikipedia.org/wiki/Shoe_size

Polož pravítko (ideálně takové, které má nulu na hraně-typicky ocelová strojnická měřítka, levné parodie jsou k mání za 30,-) na doraz třeba k noze postele nebo něčemu podobně bytelnému a kolmému k podlaze a stoupni si na něj tak, abys měl patu akorát v kontaktu s tím dorazovým objektem. Jaký máš mondopoint odečteš snadno. Schválně se podívej, o kolik se to dokáže lišit v sedě a když si stoupneš a srovnáš/protáhneš prsty. Nemluvě o tom když si vezmeš bágl. Rada ráno/večer rozhodně platí.
Změř se stejně v kombinacích ponožek, které přicházejí do úvahy. Stoupej si tak, abys na patě cítil přes ponožku příjemný kontakt s dorazem.
K nejdelší variantě s ponožkou přidej centimetr, pokud máš vysoký a strmý nárt a tak 1,2-1,5 i víc pokud máš nízký. Počítej s tím, že i ve špičce se uplatní měkkost ponožky, navíc ještě vnitřní výstroje boty. Jestli máš nízký plochý nárt, je koupě velký risk na tohle použití-šněrováním polohu nohy moc nezafixuješ a snadno prokopneš až dopředu.
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 18, 2019 11:03

Nohy jsme si měřil tak, že jsem si v tenké ponožce stoupnul ke zdi na papír a kde končila špička jsme udělal čáru. Zjistil jsem, že jednu nohu mám o pár milimetrů delší. Po úvahách jsem se rozhodl vyzkoušel velikost 44 tedy 28cm. Ted jsem byl lyžovat a lyžáky jsem měl 27,5cm a bylo to v pohodě. Na lezení bych chtěl ale mít rezervu.

Trochu off topic byl jsem lyžovat v Zell am See, Saalbachu a Kaprunu a nejlepší sjezdovky dle mého jsou v Saalbachu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » čtv kvě 30, 2019 14:45

Tak mi přišli https://arcteryx.com/cz/en/shop/acrux-a ... ering-boot Nakonec jsem vzal velikost 9,5 délka stélky tedy 28cm a zdá se, že sedí dobře. Pokud by někoho něco o botách zajímalo, tak se klidně zeptejte, jsou to celkem zajímavé boty. Až je vyzkouším, tak poreferuji.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » pon čer 17, 2019 12:00

Tak jsem měl o víkendu možnost trochu otestovat své nové Arcteryx Acrux AR, při výstupu na Granatspitze. Letos bylo o hodně víc sněhu než loni, ležel i v údolí. Teplota pravděpodobně neklesla pod od mrazu, takže teplo a mokrý sníh. Boty jsou velmi pohodlné, neměl jsem žádné otlaky nebo puchýř. Boty jsou teplé, necítil jsme žádný chlad ani od mokrého sněhu, přitom v nich ale není vedro a noha se v nich nepaří. Prostě v nich je tak nějak pořád stejně :). Na to, že se jedná o dvojitou botu, tak rozměry jsou poměrně kompaktní a váha velmi dobrá. Bota navíc není příliš tvrdá, takže se v ní i dobře chodí, na nějaké to lezení je tvrdost pro mě dostatečná. Bota tedy není tvrdá jako třeba La Sportiva G2sm. Nepromokavost se zatím jeví jako perfektní. Několika hodinová chůze v mokrém sněhu a poté po zatopené louce a v botě úplně sucho. Navíc noha nebyla zapařená a ponožky nebyly propocené. Pokud by vás někoho něco zajímalo, tak se klidně ptejte.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » stř srp 28, 2019 7:47

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Momentálně mám cca 6 let pohorky Asolo Drifter GV. Chtěl bych se ale více věnovat lezení ledopádů a mixovému lezení. Na letní Alpy si myslím, že vystačí ještě tyto Asola, ale na led a mix přemýšlím o něčem jiném. Zaujaly mě LS G5 (cena už klesá..), které by se daly využit i na zimní lezení, nebo jít do něčeho nižšího? Co si myslíte o koupi použitých bot.
Díky za rady.
Přílohy
Asolo Drifter GV.jpg
Asolo Drifter GV.jpg (37.17 KiB) Zobrazeno 9063 krát
Naposledy upravil Misonet dne čtv srp 29, 2019 6:27, celkově upraveno 1
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 11:20

Misonet píše:Asolo Drifter GV. Letos jsem s nimi zvládl letní Matterhorn.
](*,) #-o Promin, ale to bych moc nahlas radeji nerikal. Bud rad, ze jste to zvladli. Toto jsou boty do uplne jineho terenu.
Misonet píše:Co si myslíte o koupi použitých bot.
Na lezeni ani seriozni delsi tury bych si je nikdy nekoupil. Teda pokud se nepouzili jeden-dva dny.
Misonet píše:přemýšlím o mačkách,abych je mohl použit i pro Asola - řemínkové lezecké (ne turistické) ale takové jsem nenašel
Jako ze bys chtel lezt ledopady v "lezeckych" mackach s tema Asolama??? :shock: #-o No jo, kdyz Te omrzel zivot. proc ne? Ale jinak to je hodne blby napad. Obavam se, ze se bezne "lezecke" macky s reminkama se asi nedelaji. Ono ty boty taky musi mit nejakou pevnost, aby cloveka udrzely na prednych hrotech - a to boty jako ty Asola Te neudrzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » stř srp 28, 2019 12:15

Mačky na Asola jsem právě chtěl na podobné lehčí letní výstupy :D a nechci kupovat dvoje. Takže si asi budu půjčovat...
Naposledy upravil Misonet dne čtv srp 29, 2019 6:27, celkově upraveno 1
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » stř srp 28, 2019 16:50

- dříve se požívali klasiky, a klasiky jsou o hodně robustnější než ty tvé Béčka, klasiky jsou třeba i zateplené, klasiky jsou kategorie C až D, klasiky jsou o hodně vhodnější na Matterhorn než Béčka
- tak za to buď hodně rád že byli podmínky ideální, tedy spíš buď hodně rád za to, že si měl hodně velké štěstí že se počasí nezměnilo
- nechápu jak muže někdo riskovat kuli nedostatečnému vybavení, a ještě se tím chlubit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 18:56

@Misonet: presunul jsem, co jsem omylem dal na konec sceho prispevku jinde.

Jeste k tomu Matterhornu, ale nechci vyvolat OT flame - ano v idealnich podminkach jsi to zvladnul a ted muzes byt rad. Ale jakmile by se ten ideal zmenil - a ze to tam jde necekane a rychle velice casto, to si pis -, byl bys ve velice realnem ohrozeni zivota. A na podobny vystup by kazdy mel mit tolik rozvahy, ze se zhorsenim podminek pocita a bude na to pripraveny. Proto jsem svoji poznamku psal.

Matterhorn je nejenom asi nejhezci alpska hora ale i ta s nejvetsim rocnym poctem obeti... Fakt je tam velky problem, ze za par desitek minut se Ti z pohodoveho vystupu po hole a suche skale na slunicku bez jedineho mracku stane vystup/sestup po strmych klouzavych kuloarech, plotnach a traverzech ve snehu a ledu. A to uz potom boty jako ty Asola jsou v riti. Resp. spise ten, kdo ma pouze je... A, bohuzel, zadna predpoved zadne meteosluzby Ti nezaruci, ze se toto nestane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » pon zář 2, 2019 12:15

Na lezení ledů jsou boty jako G5 dobré a velmi vhodné. Podobné boty dělá celá řada výrobců, například Scarpa. Na led to chce tvrdé boty se zateplením, jinak tě z lezení budou bolet prsty a můžou ti omrzat. Velmi nepříjemné. Bohužel v takových botách se zase hůře chodí. Na lezení ledů bych doporučil jedině lezecké mačky. Já mám Petzl Lynx. Je to oproti turistickým mačkám opravdu velký rozdíl jak celkově drží. Já už bych jiné než pořádné lezecké mačky nechtěl :). Ty Lynx jsou navíc modulární, takže jsou to jak automaty tak poloautomaty. Lezecké řemínkové mačky nebo mačky řemínkové co jdou předělat na automaty jsem zatím nepotkal. Pokud chceš mít tedy dvoje boty a na to jedny mačky, nabízí se třeba ty Lynx k tomu například G5 a druhé nové boty s drážkou na patě, třeba La Sportiva Cube nebo Scarpa Tech OD.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » čtv zář 5, 2019 10:31

Nějak si nedokážu vybrat :roll:
Po úvaze bych asi vyloženě tvrdé boty nevyužil - viz. G5... (i když jsem si je včera zkoušel a padli mě perfektně-nedokážu si představit delší chůzi mimo sníh-třeba nástup 2 hodiny...) Hledám botu, která by zvládla lezení ledopádu cca 4x za rok a VHT - alpy 2x za rok. Aby se s nimi dalo dojít k nástupu cca 2hod. túra, kde ještě není sníh, abych nemusel táhnout dvoje boty (nebo berete spec. boty na lezení?). Co byste poradili. Díky moc.
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » čtv zář 5, 2019 10:53

Mozna bys mohl zkusit zateplene Mammuty, bud Magic High na poloautomaty (bude to lepsi na VHT a hlavne nastup) nebo Magic Guide High na plnoautomaty.
Syn nosil predchudce toho prvniho jako 4-sezonni pohorky vsude a ani v lete mu v nich horko nebylo a hlavne byly mi puhodlne.
Kdybys nehledel na penize, mozna by stalo se poohlednout i po nizsich mammutacke Nordwand Light nebo vysokych Nordwand Knit High ale to bych rekl, ze uz bude na 4x za rok v ledu mozna overkill. A nemel jsem je na nohou, nemohu posoudit.

Kdyby lezeni ledu bylo jenom kratke, tak muzes jeste zkusit Asolo Aconcagua, ale uz se moc neprodava. Ty nejsou zateplene, ale jsou z poradne kuze a jak jsem uz psal, se systemem dvou ponozek jsem je pouzival i pri -27 - ale pri turistice, ne lezeni ledu! Tyto boty (ja jsem mel Granity, prakticky stejny predchudce) a taky jsem v nich chodil vsude, i na Lysou hrou.

Taky muzes vyzkouset LS Trango Ice Cube - fps v nich nachodi v zime docela dost, jsou zateplene, led by zvladly, ale nevim, jak by se v nich chodilo v lete.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » čtv zář 5, 2019 11:28

Díval jsem se ještě na Scarpy - RIBELLE OD. Vypadají robusně, že by mohly zvládnout ledy a na treky také.
Nebo tyto: Ribelle Tech OD - lehké, technické, led by také mohly zvládnout....,za super cenu ale v tomto obchodě Trekkinn...znáte jej?
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » čtv zář 5, 2019 12:31

Já nosím boty dvoje. Na nástup mám lehké boty na speed hiking a na batohu Arcteryx Acrux. Na chatě pak ty lehké uschovám. Boty na automaty budou vždy dost tvrdé a bude se v nich hůře chodit po asfaltu nebo normálních cestách. Poloautomaty už jsou dost rozdíl. La sportiva G5 a G2 jsou úplně tuhé. Scarpa Ribelle OD jsou docela mekké a na lezení ledu se podle mě moc nehodí,. Dle mě jsou o něco měkčí než La sportiva Cube. Na lezení delších úseků jedině zateplené boty a tvrdé. Jinak tě můžou strašně bolet prsty. Scarpa Ribelle Tech jsou oblíbené boty. Dle mě tvrdší než Ribelle OD, jsou lehké a zateplené. Chce je to ale ozkoušet, mají trochu zvláštní konstrukci. Jsou nízké a mají takovou ponožku. Ribelle tech jsou trochu podobné jako Nordwand Light, ale jsou lehčí, jen na poloautomaty ( takže měkčí) a méně teplé. Ty mamuty jsou jednou viděl téměř nové a bohužel měli prasklý ten plast v předu na špičce. Záleží jak hodně vážně to bereš. Pokud hodně, chce to boty dvoje. Pokud méně vážně, tak ty Ribbelle Tech by mohli vyhovovat. Případně ještě Ice Cube nebo Cube Tower Extreme. Hlavně to chce pořádné lezecké mačky :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » čtv zář 5, 2019 13:05

Zkouším vymyslet nějaký kompromis. Jsem i finančně omezený, takže nechci kupovat déčkové boty za 10tis a k tomu B/C za dalších 6. Líbí se mi se mi ty Scarpy Scarpa Ribelle Tech OD a pokud by to bylo vážné, dokoupil bych asi nějaké G5 nebo podobné...
testy: ZDE
ZDE
Ale kde je koupit :-k
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Pierre111 » čtv zář 5, 2019 13:25

Koupit asi jedině v cizině. Testy ber trochu s rezervou. Často chválí, ale nemají s botami delší zkušenost. Aspon mě to tak přijde.Jinak mě Ribelle Tech OD taky líbí, jsem si minulý týden trochu osahal na jedné chatě.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » čtv zář 5, 2019 14:29

Misonet píše:v tomto obchodě Trekkinn...znáte jej?
Myslim, ze se jej obavat nemusis. Je to partnerska prodejna, myslim, Bergfreunde.de a je docela dobre znama.
Ale doporucuji Ti si ty Ribelle nejdrive zkusit nekde u nas, pokud to jde. Prece jen poslat zpet do Spanel nebo kam stoji dost penez. Vubec, stejne plati, ze bys mel boty zkouset a zkouset, protoze je mnohem dulezitejsi, aby TI dobre padly nez jak se libi.

Ono je asi docela tezke zkombinovat pozadavek boty na lezeni ledu s moznosti parhodinove chuze i po asfaltu. Reseni Pierre111 je mnohem lepsi. Najdes par bot, ktere to zvladnou, ale bude to vzdy nejaky kompromis na jednu nebo druhou stranu. Viz mnou spomenute Asolo Aconcagua - je to D-cko, ale casem (po par letech) se dokaze podrazka "zmekcit" skoro na C, zato (mne!!!) se v nich docela dobre chodilo od lehkeho A terenu az po sute a skaly (C teren) a zvladal jsem (ja!!!) bez problemu i par km po asfaltu. Otazkou ale je, nakolik je vhodne pro lezeni ledu, kdyz mas dost prostoru vepredu na prsty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » čtv zář 5, 2019 14:30

já zkoušel v Alpsportu Scarpa Ribelle Lite OD, což je krom zakončení komínu a légy na tkaničkách to samá jako Scarpa Ribelle Tech OD, a Scarpa Ribelle Lite OD jsou ještě víc UL než třeba La Sportiva Trango Cube ty jsou něco mezi B/C až C, Scarpa Ribelle Lite OD jsou v podražce B/C, v kotníku B
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod apuka » čtv zář 5, 2019 15:00

fps píše: Scarpa Ribelle Lite OD, což je krom zakončení komínu a légy na tkaničkách to samá jako Scarpa Ribelle Tech OD
Fakt si myslis, ze tam neni zadny jiny rozdil??? A co napriklad takove zatepleni, coz z Ribelle Tech dela zimni boty na rozdil od Ribelle Lite, ve kterych bych chodit ve vetsi zime teda moc nechtel, o lezeni ledu ani nemluve?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Misonet » pát zář 6, 2019 8:03

když teď se dívám, že Ribelle Tech OD jsou spíše na túry a méně na ledy a mixy.. :|

Ale jak píšete... univerzální boty asi nejsou... Ale když bych zkusil ze 2 roky s nimi led, tak by to mohly vydržet a pak bych pořídil vhodnější, pevnější.

Tu velikost jsem si myslel, že vyzkouším na těch Ribelle Lite OD...ale co když budou opravdu jiné? :((
Přílohy
Ribelle Tech OD.jpg
Misonet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 28, 2019 7:31

PředchozíDalší

Zpět na Boty