Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 16:36

@Brasi: vek rika u bot jedinou vec: jestli muzes verit podrazce. Po 7 letech nemuzes, jde o zminovanou hydrolyzu PU, podrazka se ti muze kdykoliv bez varovani rozpadnout a jak se ukazuje, tak ani test turou pred akci nemusi pomoct. Takze podrazku urcite vymenit, na takovou akci bych nebral starsi, nez 5 let.

Dalsi stav boty nezalezi na veku, ale na tom, kolik jsi v nich toho nachodil a jak je osetroval. Jestli tam nejsou viditelne praskliny, nic se nepare ani netrha, tak muzes nechat vymenit podrazku a obsazku a vzit je. Posouzeni je ale na tobe.

Na tvou vahu mi prijdou vsechny zminovane boty mekke, ale nevim, v jakych terenech chces chodit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Brasi » čtv úno 7, 2019 23:08

No já je mám primárně tuhostí tak, že cestuju a chodím v nich celý den i třeba po městě, ale zároveň aby nějak zvládaly i horský terén. Ty rangery mi přišly super, že nebolely nohy při chuzi po městě a zvládly i čistě skalnaté podloží a kamenné svahy v Norsku. Tahle skutečnost mě právě zajímala nejvíc B/C tvrdá bota nebude pro všechny stejně tvrdá a já nevážím nejmíň, takže nevím jestli je B/C opravdu B/C nebo z něho dělám B, jestli je mi rozumět co myslím. Nejtvrdší by byl asi ten Nepál annapurna circuit nebo Everest three passes, ale tam taky neočekávám o mnoho extrémnější terén na chůzi, než s čím sem si prošel Norskem, a to zvládly i rangery, o kterých vím, že jsou "měkkčí" B/C bota.
Brasi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 27, 2012 16:39

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv úno 7, 2019 23:14

Kdyz to mas vyzkousene, tak neres kategorie a kup si to, co mas overene. Stejne je v tom zmatek. Takove Meindl Islandy a Hanwag Alasky maji byt obe B/C a realne jsou Islandy spis B a Alasky mozna az k C.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » čtv úno 7, 2019 23:32

Brasi píše:jak věříte B/C kategorii bot po cca 7 letech. Kůže je viditelně zkrabacená a má záhyby, ale do bot neteče. Mám Lowa ranger cca 7 let a v současnosti řeším, zda koupit nové boty či risknout a měnit jen podrážku.
Pokud je svršek bot dobrý - nic se nepáře, netrhá, tak bych jim osobně klidně věřila. S podrážkou je to sice horší, ale u sedmiletých bot to ještě nemusí být takové riziko. Podrážku bych měnila dle stádia sešlapanosti. Pokud jsou boty sešlapané hodně, tak vyměnit, jinak bych si je ještě na výlet vzala. Ale jak píšou kluci výše - riziko rozpadu podrážky hydrolýzou PU už tu pomalu nastává. Toto může nastat teď, ale stejně tak až za čtyři, pět let. Takže bych to zvážila i s ohledem na cestu, jakou bych plánovala (odloučenost od civilizace, možnost případného nouzového zakoupení náhradních bot).
Osobně mám různých starších pohor povícero a na vejlety je stále nosím. Pod heslem "děj se vůle hydrolýzového boha" :mrgreen:

ps. stříbrnou pásku a smyčky s sebou :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 0:21

Nepoucitelna :roll: Bych cekal, ze kdyz uz jsi jednou rozpad podrazky na vylete zazila, tak si das pozor ;-)

Riziko se bohuzel neda moc odhadnout, jelikoz nevis, jak stara ta podrazka doopravdy je. Mezi jeji vyrobou a koupenim bot muze byt klidne nekolik let a kazi se od zacatku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Brasi » pát úno 8, 2019 8:47

To je právě to, že se nikde nepíše, když máte váhu tu tak tyhle boty jsou dostatečně tvrdé, že jedny B/C jsou měkčí a jedny tvrdší. Ty rangery jsem si kupoval, než jsem začal posilovat a to jsem míval cca 95kg, takže si myslím, že bych zvládl i tvrdší botu, ale otázkou je jakou a jak se bude tvářit na asfaltu :-k. Respektive tohle si v obchodě neotestuju a výběr je opravdu velký :/.
Brasi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 27, 2012 16:39

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » pát úno 8, 2019 9:16

Já zažil rozpad podrážek letos, naštěstí jen jako pozorovatel. Na parkovišti vypadaly pohorky úplně v pohodě a zachovale. Nic nenasvědčovalo, že by se měli rozpadnout. No a po cca 10km oběma totálně upadla podrážka. Majitel byl ale odvážný a celkem tvrďák, takže v nich dal ještě asi 9km ve sněhu cestou na Gross Venediger a pak sestup od chaty na parkoviště. Podrážky přivázané nejprve drátem a poté prusíkem.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát úno 8, 2019 10:18

sobb píše:S podrážkou je to sice horší, ale u sedmiletých bot to ještě nemusí být takové riziko. Podrážku bych měnila dle stádia sešlapanosti.
#-o
Prumerna doba rozpadu PU podrazky je dle nekterych vyrobcu 6-8 let od vyroby podrazky. A zkusenosti ukazuji, ze cim min se bota pouziva, tim je rozpad rychlejsi - ale neda se nijak vypocitat a predpokladat, nekdy to muze byt uz po 5,5 nekdy klidne i po 10-ti letech.
Podrazka mohla lezet nejakou dobu na sklade u vyrobce podrazky, pote na skladu u vyrobce bot, pote na sklade na uz vyrobene bote, pote ve velkosklade, pote na prodejne, pote u uzivatele doma (neni to rozhodne vycerpavajici seznam)...
A jak to nekdy dopadne? Fotky ze Saaa Almagelu, pri cekani na bus. Pod/pred lavickou tam usporadane vedle sebe lezely dve podrazky. Bohuzel, kym jsem vytahl fotak, syn do nich nechtic kopnul (nevsiml si je) a pote jednu vytahl ](*,). Puvodne lezely na miste, kde je na prvni fotce videt nejvice cerneho prachu. Bylo docela jasne, ze dotycny cekal na bus (prvni ten den) a pri nastupu si asi vubec nevsiml, ze jde bez podrazek, az k zastavce byly zretene stopy z prachu PU jdouci primo k busu, bez otacek. A jak videt, podrazky moc osoupane nebyly.
PU1.jpg

PU2.jpg

PU3.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » pát úno 8, 2019 10:48

Já mám i krásný video jak kolega jde z Venedigeru v botách, kde má podrážku přivázanou prusíkem :D. Dokonce mu z těch bot vyjely ty vyztužené vložky, co mají na starost tvrdost boty.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pát úno 8, 2019 12:16

S takovou váhou bych tedy koukl po něčem víc. Ranger jsou měkoučké botky.
Ale jestli ti vyhovují tak si kup nové. Stejně za nové podrazky u výrobce das dost a nechat si to dělat jinde často dle tohoto fora nedopada úplně nejlíp.

Jinak po asfaltu se dá chodit i v tvrdsich botech. Bezne po něm chodím v B/C a nově i v D botech. Jde o to jak je tlumeny došlap jakou mas vlozku jak je bota polstrovana.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pát úno 8, 2019 13:58

mike píše:Bych cekal, ze kdyz uz jsi jednou rozpad podrazky na vylete zazila, tak si das pozor ;-)
Dvakrát ;-) Nebudu vyhazovat pohory každých sedm let, to by mi ostatně momentálně zbyly asi tak jedině zimní Hanwagy ;-)
Za předpokladů, které uvádím výše, opravdu nemám zábrany si kterékoliv ze svých starších pohor na výlet vzít ;-)

apuka píše:Prumerna doba rozpadu PU podrazky je dle nekterych vyrobcu 6-8 let od vyroby podrazky.
Máš zdroj tohoto vyjádření některého výrobce? Když se mi kdysi (to ještě OF hydrolýzu neznalo), rozpadla podrážka u šestiletých Islandů, tak se CZ dovozce Meindlu skoro tvářil, že si věk bot výmýšlím.
Obecně ale máme u našich pohor výdrž výrazně vyšší, tohle byla naštěstí výjimka.

apuka píše: A zkusenosti ukazuji, ze cim min se bota pouziva, tim je rozpad rychlejsi
Zdroj? Matně si vzpomínám, že tu o tom proběhla už někdy diskuze, ale nepamatuji si už, že by z toho vyplynul takový obecný závěr.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát úno 8, 2019 14:22

sobb píše:Máš zdroj tohoto vyjádření některého výrobce? Když se mi kdysi (to ještě OF hydrolýzu neznalo), rozpadla podrážka u šestiletých Islandů, tak se CZ dovozce Meindlu skoro tvářil, že si věk bot výmýšlím.
Zrovna dovozce Meindlu jeste dlouho pote, co se uz par let obecne vedelo o rozpadu PU, stale tvrdil, ze nic takeho neexistuje, ze je to neco jako "spatna starostlivost", atd ](*,). ALe podobne tehdy to mel cely Meindl a nekteri dalsi vyrobci taky.
Pozdeji sami vyrobci uz davaly na sve stranky informace o rozpadu, nekdo na to upozornil ve FAQ, nekdo to zamontoval do srovnavani vyhod/nevyhod TPU a EVO podrazek, nekdo do servisnich stranek, atd. Ale to tehdy byly stranky vyrobcu dost informativni. Bohuzel, ted je ma skoro kazdy vyrobce vice nebo mene marketoidni a zadne smysluplne informace, jako toto tam vetdsinou nenajdes :evil:.
Taky se jistou dobu toto dost resilo i v mediich (napr. rozpad skladovanych bot zalozaku Armady CR) a tehdy bylo uvedenych dost vyjadreni "odborniku" i odborniku.
V tech dobach prave u nekterych vyrobcu byl tento udaj (neco mezi 6 a 8 let) k nalezeni - tam je akurat treba vzit v uvahu, ze oni to myslely od vyroby bot, coz neznamena od vyroby podrazky, ty se obcas vyrabeji na docela dlouho na sklad jak u Vibramu, tak i pro vyrobce bot. Vem, ze napr. Meindl dela Islandy castecne v Nemecku, castecne v Madarsku, Hanwag stejne tak Alasky na vice mistech a podrazky mohou pouzivat stejne, klidne je mohou rozvazet napr. z Nemecka jednou za cas.
Takze primy zdroj Ti ted nedam. Stejne tak na zkusenost, ze mene pouzivane se rozpadnou drive - na to nikdo nema smysluplne vysvetleni, ale napriklad i Restday to uvadi jako jejich zkusenost. Nemam tuto informaci pouze od nich. Vzdyt mozna i Vase boty se asi pouzivaji casteji nez malokdy, takze sami toto potvrzujete.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pát úno 8, 2019 14:34

Hm, takže vůbec nic konkrétního, škoda.

Osobně si myslím, že výrobce, který by prohlásil, že podrážka jeho bot vydrží 6-8 let, by byl celkem sebevrahem.

I ta větička u Restday ohledně nepoužívaných bot je bohužel dost nicneříkající.

apuka píše:dovozce Meindlu jeste dlouho pote, co se uz par let obecne vedelo o rozpadu PU, stale tvrdil, ze nic takeho neexistuje
víš zhruba roky, kdy toto tvrdili?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát úno 8, 2019 15:35

Promin, ale to bych lhal, kdybych rekl neco konkretniho. Fakt si nepamatuji, jen vim, ze par lidi to takto presne tvrdilo, ale uz nevim, kde a kdy a i v nejakem rozhovoru (min. v jednom).

Jinak jsem nasel, ze primo na OF a s odkazem na Tebe se o tom zacala diskuze :-),´. Moc casu na vyhledavani blizsich vyjadreni nemam.

Jinak se trochu opravuji - vyrobci mysleli opravdu spise od prodeje bot, ne od vyroby. Coz ale neznamena, ze to "lezeni" hotovych podrazek i u vyrobcu se nekona.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pát úno 8, 2019 18:14

Původně jsi to psal jako konkrétní věc, proto mě zajímaly podrobnosti :wink:

Jestli máš na mysli moji e-mailovou komunikaci s Tilakem, tak tam jednak padlo číslo 8-10, a druhak zmínku v mejlu tak úplně nepovažuji za oficiální vyjádření výrobce.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Brasi » pát úno 8, 2019 18:17

Můžu se zeptat, jaké tvrdší boty by jste mi doporučili, aby se v nich ještě dalo chodit v pohodě i po asfaltu. Děkuji.
Brasi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 27, 2012 16:39

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 19:54

Hanwag Alaska. V pohode po asfaltu je ovsem relativni, nedela mi problem ani 20 km v kuse, ale ja uz jsem na ne dlouho zvykly. Mam sesty par :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 21:03

sobb píše:Dvakrát ;-) Nebudu vyhazovat pohory každých sedm let, to by mi ostatně momentálně zbyly asi tak jedině zimní Hanwagy ;-)
Za předpokladů, které uvádím výše, opravdu nemám zábrany si kterékoliv ze svých starších pohor na výlet vzít ;-)

:roll: :D ze ses ani nepochlubila? Ktere byly ty druhe?

Njn, tak dlouho se chodi ve starych pohorach, az podrazka upadne :twisted: Prece je nemusis vyhazovat, staci vymenit podrazku. Preventivne po 7 letech, kdyz ji neochodis. Pak mas boty na 14 let a to uz jim obvykle staci, ne? Mne to prijde vyrazne rozumnejsi, nez mit zkazenou akci, o pripadnem pruseru ani nemluve. Vymena podrazky je za nejakych 2 kKc, kolik te stoji vylet? A kolik te budou stat nove boty kupovane narychlo nekde v zahranici?

Pierre111 píše:Majitel byl ale odvážný a celkem tvrďák, takže v nich dal ještě asi 9km ve sněhu cestou na Gross Venediger a pak sestup od chaty na parkoviště. Podrážky přivázané nejprve drátem a poté prusíkem.

To jo. Venediger je sice lehky, ale s upadlyma podrazkama bych se tam placat nechtel :)

Pierre111 píše:Já mám i krásný video jak kolega jde z Venedigeru v botách, kde má podrážku přivázanou prusíkem :D. Dokonce mu z těch bot vyjely ty vyztužené vložky, co mají na starost tvrdost boty.

Sem s nim. Videa sice nemusim, ale tady udelam vyjimku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pát úno 8, 2019 21:43

mike píše: :roll: :D ze ses ani nepochlubila? Ktere byly ty druhe?
Ty druhé byly ty první :mrgreen: Laďovy Islandy, v Alpách. Jaro 2007. Moje byly až 2010. Takže jsem v některém z předchozích postů mystifikovala to už OF o hydrolýze samozřejmě vědělo. Novinkou to tu bylo v tom roce 2007.

mike píše:Njn, tak dlouho se chodi ve starych pohorach, az podrazka upadne :twisted: Prece je nemusis vyhazovat, staci vymenit podrazku.
Ano, beru to tak, teď už o tom totiž vím. Na rozdíl od těch prvních zkušeností. Záleží na typu akce, ale v tomto případě nejsem příznivcem prevence. Ostatně většina bot, které máme nebo jsme měli, vydržela mnohem déle než zmiňovaných 7 let. A to se mnohé rozpadly či byly vyřazeny z jiného důvodu, než kvůli hydrolýze PU.
Nejhorší skóre mají ty moje pitomé Islandy, kdy mě tehdy Meindlové svým okecáváním tak nakrkli :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 21:54

Ja stare byly ty Ladovy Islandy? Mel jsem zato, ze podrazku s PU zacali Meindlove delat az v tomhle tisicileti... Rodice maji Islandy oba, tata s PU, ktera se prave uz rozpadla a mama jeste starou lepenou, ktera drzi doted. Kupovali je prave nekdy po roce 2000 a proto jeste mama dostala ty puvodni.

sobb píše:Záleží na typu akce, ale v tomto případě nejsem příznivcem prevence.

Jak myslis, mne to smysl nedava. Potencialni skoda a pruser je podstatne vetsi, nez prevence. I kdyby selhalo uplne vsechno, tak aspon na boty se clovek potrebuje spolehnout. Vem si, ze se ti rozpadnou nekde vysoko v horach v obtiznem terenu. Mne uplne stacilo, kdyz jsem jednou proriznul botu o sutr a to se mi stalo posledni den (fotku jsem tu daval).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » pát úno 8, 2019 22:04

Sem jde nahrat video ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát úno 8, 2019 22:06

Mozna jako priloha, ale nezkousel jsem to (bude zalezet na velkosti). Lepsi by byl link nekam jinam, treba na youtube. Nebo aspon na dropbox apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » pát úno 8, 2019 22:28

Mam to v telefonu, pokusim se neco vymyslet. Napada me treba instagram.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pát úno 8, 2019 22:34

mike píše:Ja stare byly ty Ladovy Islandy? Mel jsem zato, ze podrazku s PU zacali Meindlove delat az v tomhle tisicileti...
To nesedí. Rozpad jaro 2007 a dopočítali jsme, že byly staré 11 let (původně jsme mysleli deset). Ostatně tady je to původní vlákno (a zaboha si už nemůžu vzpomenout, co to bylo s tou Tvojí zlatou kartou a mým kopcem :twisted: :mrgreen: )

mike píše:Jak myslis, mne to smysl nedava.
Mě docela jo. Když si to tak sumíruju, tak jediné boty rozpadlé hydrolýzou u nás zatím byly 3x Meindl - 6, 8 a 11 let. Jinak různé žraloky, sešlapání podrážky a podobně. Celková životnost snad vždy delší než těch "omílaných" sedm let. Ale hlavně moje nechuť cokoliv preventivně řešit, když to slouží :twisted:

Díky tomu historickému vláknu teď koukám, že Laďovy Alta Via taky už nejsou nejmladší (2009), asi se máme brzy na co těšit :mrgreen: Asi bych měla dohledat, kdy jsme podráželi ty jeho Islandy a maminčiny (teď moje) Burmy.
I když to podražení Laďových Islandů se jim nepovedlo. Rozlepila se obsázka a teď na Islandu (jak příznačné), do nich začalo fest téct. Takže už to jsou stejně tak leda boty do lesa za chalupou :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob úno 9, 2019 0:10

sobb píše:To nesedí. Rozpad jaro 2007 a dopočítali jsme, že byly staré 11 let

OK, tak to jsem si myslel spatne.

sobb píše:a zaboha si už nemůžu vzpomenout, co to bylo s tou Tvojí zlatou kartou a mým kopcem

Matne si vybavuju, zes asi chtela obchodovat se svyma fotkama, ale co je s kopcem netusim :twisted:

Pamatuju si ale, ze jsem ti rikal Nedavej to do RestDay, nech to udelat u vyrobce, nedavej to de RestDay... a tys neposlechla a takhle to dopadlo:
sobb píše:I když to podražení Laďových Islandů se jim nepovedlo. Rozlepila se obsázka a teď na Islandu (jak příznačné), do nich začalo fest téct. Takže už to jsou stejně tak leda boty do lesa za chalupou :?
:twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » sob úno 9, 2019 10:21

mike píše:Matne si vybavuju, zes asi chtela obchodovat se svyma fotkama, ale co je s kopcem netusim :twisted:
Jen jestli to nebylo naopak a nesnažil ses marně uplácet :mrgreen: No, raděj to už hledat nebudu :)

mike píše:Pamatuju si ale, ze jsem ti rikal Nedavej to do RestDay, nech to udelat u vyrobce, nedavej to de RestDay... a tys neposlechla a takhle to dopadlo
:shock: :roll: :mrgreen: Koukám, že Tvá paměť je více než chatrná ... oboje boty byly na opravě v Německu, sám jsi je nám u Meindlů v Praze vyzvedával :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob úno 9, 2019 19:32

sobb píše:Původně jsi to psal jako konkrétní věc, proto mě zajímaly podrobnosti :wink:

Jestli máš na mysli moji e-mailovou komunikaci s Tilakem, tak tam jednak padlo číslo 8-10, a druhak zmínku v mejlu tak úplně nepovažuji za oficiální vyjádření výrobce.
Ne, nemyslel jsem na Tvoji komunikaci.

Fakt to bylo i na webu vyrobce (Meindl), spise u dvou (jeste Hanwag?). A bylo to i nekde na webu meindlboty.cz nebo Tilaku, jako dovozce. Jako o rozpadu PU jsem slysel i pred svoji registraci na OF, ale nevenoval jsem se tomu (i kdyz ted uz tusim, proc se mi rozlepily moje prvni "moderni" pohorky :evil:), vice jsem "studovat" boty zacal az po sve registraci. Tvuj pripad mi jen vysel jako prvni odkaz, kdyz jsem to ted zadal do Googlu - ale stejne jsem ted nedostal nic smysluplneho, alespon ne na prvnich tri odkazech, dal jsem nemel cas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob úno 9, 2019 20:05

sobb píše:Koukám, že Tvá paměť je více než chatrná ... oboje boty byly na opravě v Německu, sám jsi je nám u Meindlů v Praze vyzvedával :wink:

Vsak prave, proto si to pamatuju. Dalas je na opravu Meindlum a ti je poslali do Restday. Do Nemecka si to clovek musi specialne vyzadat (cukaji se) a priplatit. Coz jsi nechtela. Jeste jsem pak rikal, ze na to, ze to delali v Restday, to dopadlo celkem slusne a ze je videt, ze maji original komponenty od Meindlu. Do Nemecka jsem pak nechal poslat tatovy boty ja.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » sob úno 9, 2019 22:21

mike píše:Vsak prave, proto si to pamatuju.
:lol: Tak to si pamatuješ dost špatně :wink: Byly na opravu v Německu, protože tehdy se tam ještě posílaly. Ještě ses mě na to později ptal, když jsi chtěl nechat opravit ty svoje ... :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob úno 9, 2019 23:15

Jestli myslis, ze mne donutis dohledat to ve starych mailech, tak nedonutis [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty