Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » pát pro 14, 2018 15:54

mike píše:Jeste k tomuhle:
Letos jsem byl opravdu prekvapen, jak dobre funguje v realnych podminkach (bourky v horach) NeoShell. Jak jsem psal, prvni membranovka, kterou nemam chut po desti okamzite sundat a zahodit.

Vsak jsem preci psal, ze jsem rad, ze vic vyrobcu zacina konecne delat membrany typu neoshellu :) tj mene nepromokave, vice profoukave, ve kterych se konecne da neco delat...
To, ze neoshell je dnes stejne drahy jako GTX Pro, je spis tim, ze ho pouziva jen malo vyrobcu v malych seriich (a eletrospinning asi i byvala ze zacatku draha technologie). Na rozdil od GTX ti ho ale prodaji i v metrazi, treba cena 40-45$ za yard mi prijde jeste pekna, a par "domacich" vyrobcu z nej udajne dela levnejsi bundy s jednoduchym strihem (foxwear.net, 150$ za jednoduchou bundu zni uz teda hodne malo, ale mrkni). Proc jej prestali delat treba Direct Alpine (Revolution, 2013/2014, maji porad na webu v archivu) ? Jestli to bylo tou zminovanou zivotnosti (jak tu nekdo spekuloval u jine bundy), nebo proste marketingove hodnota 10 000mm vodniho sloupce byla pro ne malo, to nevim.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát pro 14, 2018 16:33

FrantaKrajta píše:1) stejne tu PU vrstvu mas u vetsiny GTX (zrejme krome GTX Pro, kde jsou dve ePTFE membrany laminovane na sebe, a prvni se postupne zanasi potem, cimz brani dostat se potu k te druhe, ktera tak funguje dele)

Pridej GTX Air Permeable (ted Respiration Positive nebo jak to prejmenovali).

FrantaKrajta píše:2) GTX bunda s "neznicitelnym" ePTFE je pekna, ale stejne ti po letech pouzivani odejde, protoze se prodre, vzniknou tam mikrodirky a podobne

S tim, ze mi veci odejdou pouzivanim, pocitam. Nemuzu se ale porad smirit s tim, ze se rozpadnou samovolne. Pouzivani je na mne a tak nejak prirozene pocitam s tim, ze co pouzivam min, dyl vydrzi. Rozpad PU to stavi na hlavu.

Pekny priklad je ten muj zdarak z GTX Air Permeable, co jsem testoval. Kupovany pred 14 lety a vyrobeny minimalne nekolik let predtim, jelikoz jsem ho koupil ve vyprodeji. V poslednich letech jsem ho skoro nepouzival, protoze je relativne tezky a nosil jsem UL. Vlastne jsem se k nemu vratil az letos, jelikoz jsem dal prednost komfortu pred vahou, UL neni vse. Kdyby byl z PU, tak je davno po nem a novy stoji nekrestanske penize. Tenhle mi muze vydrzet az do duchodu.

FrantaKrajta píše:4) Tvuj oblibeny Neoshell je, pokud vim, mikroporezni membrana z PU. Ktery je mikroporezni, protoze to neni strikana PU vrstva na latku ("zater"), ani tenka hydrofilni neporezni PU vrstva, ale elektrospinningem (nebo podobnym procesem) vytvarene nanovlakno (ve zkratce). Tedy ve vysledku podobna struktura jako ePTFE, akorat z PU.

No vzdyt. Mne se tenhle trend libi, jen je skoda, ze pouzivaji zrovna PU, ale jelikoz to ma vysledky, jsem s tim nejak smireny. Zatim.

FrantaKrajta píše:To, ze neoshell je dnes stejne drahy jako GTX Pro, je spis tim, ze ho pouziva jen malo vyrobcu v malych seriich

No, ta moje bunda zas tak draha nebyla, aspon proti GTX Pro bundam. 300 Euro tj. necelych 8 kKc, za GTX Pro das tak o 50 % vic.

FrantaKrajta píše:Proc jej prestali delat treba Direct Alpine (Revolution, 2013/2014, maji porad na webu v archivu) ? Jestli to bylo tou zminovanou zivotnosti (jak tu nekdo spekuloval u jine bundy), nebo proste marketingove hodnota 10 000mm vodniho sloupce byla pro ne malo, to nevim.

Zrovna DA by se asi dalo zeptat. Akorat se bojim, ze ti opravdovy duvod stejne nereknou, viz muj pokus s Jottnarem.

Zajimavy byl ten odkaz (tusim od apuky), kde nejaka firma ustoupila od NeoShellu kvuli stopam PFC. Pry to dodavatel neumel vysvetlit. Ja bych tipnul to same, co bylo v te disertacce, hydrofobni uprava membrany, aby se zvysil vodni sloupec. Coz zni pekne, ale jak to asi prakticky udelat? PFC :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod KnighT » čtv led 17, 2019 8:48

Zdravím,
vybírám bundu na jaro/podzim na tracking. Je pro mě důležitá nepromokavost ! aby vydržela třeba 3h deště v kuse, prodyšnost, váha už ne tolik.

Mám v užším výběru dva kousky:

https://www.hudy.cz/bundy_panske/mammut-crater-hs-hooded-jacket-men,100064461-50080-ultramarine-imperial.html

A

https://www.hudy.cz/bundy_panske/arcteryx-beta-sl-hybrid-jacket-mens,100058740-rigel.html

Jsem bohužel omezený výběrem, chci bundu pouze v Hudy, protože tam mám slevové kupony. Zároveň nechci aby celková cena přesáhla 8000.
Řeknete mi prosím nějaké srovnání těch dvou co jsem vybral ?

GORE-TEX® 3L vs GORE-TEX® Paclite® 2L, GORE-TEX® 3L?? Početl jsem, že packlite nic moc co se voděodolnosti/ kondenzace vody uvnitř bundy týče. Takže lepší komplet GORE-TEX® 3L bunda ? Zase ArcTeryx se mi hrozně líbí, je těžký se rozhodnout :)
Dík!
KnighT
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 17, 2019 8:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 17, 2019 10:19

Ahoj, s těchto dvou bych vzal spíš ten Mammut a to i přes to, že mám Arcteryx rád a používám ho. Hodně lidí ti tu řekne, že Paclite je na nic, nepromokavý je dostatečně, prodyšnost už je většinou horší, nejvíc kritizovaná je ale životnost. Já ale nevěřím, že by Arcteryx u nějakého svého výrobku použil materiál, co má nízkou životnost. Přesto bych vzal raději 3L Mammut. Já používám Arcteryx Beta FL, kde je Gore Pro. Tuhle bundu bych doporučil i tobě. Varianty FL ale nemají ještě větrací otvory v podpaží, to je nutné vzít v potaz. Myslím, že když nějaký ten týden počkáš, mohla by na ní být v Hudy sleva 30%.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv led 17, 2019 13:41

- jojo, Paclite nebrat ani zadarmo, a chce si to počkat nejenom v Hudy na vyšší slevy, ale na věci ve slevě asi neuplatníš slevové kupóny, slevy bývají třeba v Hudy každý leden až únor, vždy se slevy zvyšují, a předávají do nich víc zboží, taky čekám, mám pár věcí vybraných, ale nejenom v Hudy
- koukej po GORE-TEX PRO, ale když koukám v Hudy na ceny i zlevněných GORE-TEX PRO, tak to jsou tedy pálky, to seženeš Tilak Stinger Pro za menší peníze, a bez slevy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 17, 2019 14:49

Mám dojem, že myslí nějaký dárkový šek, ne slevový kupon s nějakou částkou. Aspoň tak jsem to pochopil. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv led 17, 2019 14:56

jestli myslí "Dárkové poukázky a šeky", tak to chce mít dva nebo tři nejvýší 2500 Kč aby se vyplatilo koupit ty předražené bundy GORE-TEX PRO který v Hudy mají
Naposledy upravil fps dne čtv led 17, 2019 14:59, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod KnighT » čtv led 17, 2019 14:56

Jojo, jsou to dárkový šeky to půjde uplatnit i na věci ve slevě... ok zatím vyhrává ten mammut, ale úplně to nespěchá tak asi ještě počkám a budu vyhlížet další slevy... snad se objeví něco zajímavého :)
KnighT
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 17, 2019 8:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv led 17, 2019 15:16

ta ale není GORE-TEX PRO, tu bych tedy nekupoval, GORE-TEX PRO je Nordwand Pro HS, Meron HS, Nordwand Pro, ale ty stojí od 18 499 Kč po 12 523 Kč, a to je ta nejlevnější v 30% slevě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod KnighT » čtv led 17, 2019 15:25

díky za doporučení, ale tohle je prostě už opravdu mimo můj cenovej limit... Nemyslím si, že by kdy ve slevě šli pod 10000 Věřím že ty bundy budou super, jenže to zůstane zatím ve fázi snů
KnighT
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 17, 2019 8:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv led 17, 2019 15:34

jak jsem dával odkaz na Tilak Stinger Pro která je GORE-TEX PRO, tak ta se dá tady koupit za 7 990 Kč, já třeba čekám zrovna na Tilak Stinger Pro jestli ještě nezlevní, pak bych ji koupil
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 17, 2019 15:43

Tak vem ten Stinger co ti píše Fps. Jinak myslím, že v únoru bude sleva v Hudy tak 30-40%, tak si to spočítej. Samozřejmě se tvůj vyhlídnutý model nemusí do slevy dostat.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv led 17, 2019 16:02

@KnighT: Vykasli se na Hudy, pokud se neco hodne vyrazne neslevi. Darkove poukazy pouzij na neco jineho (nebo se s nekym domluv, kdo Ti je pri nakupu neceho "vymeni" za penize. Kdyz Mamuta, tak se podivej radeji u dovozce, napriklad ted tento Teton HS. Ale taky tam budou velke slevy. Nebo pokud jsi nedaleko slovenskych hranic, tak zkus do Alpha Sportu, kde jsou. A kdyz jsi blizko nemeckych, zkus se odvest do Metzingenu do OUtlet City a tam do Mammut Outlet prodejny - ty slevy tam nekdy byvaji opravdu vyrazne, klidne i 60-70% (ale to uz vetsinou jen pri dodatecnych akcich). Mammut Outlet je i v Pandorfu, nedaleko moravskych hranic, ale tam ty slevy nebyvaji az takove, mimo obcasne zvlastni akce. Navic jsem tam nevidel moc GTX bund.

Ten Goretex C-Knit, co ma linkovana bunda by Ti mohl naprosto stacit a zivotnost vypada taky dobre (toho jsem se trochu obaval), rozhodne vyssi nez Paclite a asi i jako Active.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » čtv led 17, 2019 17:07

Sem nedávno kooupil Marmot Red Star Jacket a za sebe musím říct, že úplná pecka.
Je to hrozně příjemná bunda, žádnej ultra fit & slim střih na tyčkoidní askety, v elku se mi pod ní vejde péřovka, kapsy sou jako kráva, že v tom hodinu hledám klíče a ten jejich Angel-Wing Movement™ fakt funguje (ten mi maká i na Micině nebo marmotí ActivShellce). Jediný co mi trochu vadí, je kapuce jak na hydrocefala. Chápu, že je dělaná na přilbu, ale do tohodle se vlezete v integrálce a když to člověk postahuje na tu mojí lysinu, tak je to už takový neforemný.
Co mě ale překvapilo a nutno podotknout že víc než příjemně, skoro až škovalo, je materiál.
Bunda je z marmotího Nanopro ™ v třívrstvém provedení s nalaminovanou bytelnou podšívkou připomínající starý GTX XCR, ale co je nejdůležitější, je to, že ten matroš je neuvěřitelně prodyšnej. S klidným svědomím prohlašuji, že víc než GTX Active a za mě bych řekl, že možná i víc, než NeoShell od Polartecu, kterej je považovanej za nejprodyšnější membránu vůbec. Je tedy pravda, že z NeoShellu jsem měl jenom jednu bundu a je to už docela dávno, takže asi byl tenkrát horší, než teď (kdy končí), dokonce ta moje bunda byla tenkrát, oproti dnešním NeoShellkám i dost těžká. Nicméně oproti té prvotní variantě Neo je ten Nanopro ™ prodyšnější (s NeoShellem, ale tím novým (článek je z roku 2016), to ostatně srovnává i ta recenze na Outdorsmagic).
Dokonce bych řekl, že je to prodyšnější, než nepříliš zavoskovaný G1000 od Fjallraven.
Akorát nechápu, proč má takhle prodyšná bunda větrání v podpaží. Mě to nevadí (nejsem mike nebo grco), ale při takhle výkonné membráně je to fakt zbytečná váha.
Teplý termotriko s dlouhým a tuhle bundu a při fakt vostrý chůzi do kopce jsem se v plus 6°C nikterak nespařil a to jsem poctivě pozapínal větrání a zašněroval se až ke krku. Dokonce, když byla větší kosa tak po výšlapu se ze mě přes bundu kouřilo, takže asi fakt dejchá.
Prodyšnost se nijak dramaticky, tak abych zaznamenal diskomfort, nezměnila ani když byla bunda zvenku mokrá.
Jediný co nevím, je, jestli neprochčije :mrgreen:
Kvůlivá počasí sem za těch pár tejdnů co jí mám stihnul akorát mokrej sníh (ale festovní fujavici) a pak takovej ten vytrvalej zimní dešťosníh, ale pořádnej slejvák nezažila.

Za mě nahoru palce i na nohou.
:smt023
Vypadá to, že jsem našel bundovej grál.
:prayer:

Tady je česká recenze, no recenze, spíš takový krátký představení.

A bonus nakonec, tady jí mají za polovic.
Čtyři a půl za takhle výkonnou membránovku mi přijde víc než v pohodě...
:supz:
Sice píšou novoroční výprodej, ale já ji za tyhle prachy kupoval už před vánocema... :-k
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod KnighT » pát led 18, 2019 15:32

Diky moc za super tipy, nákup ještě pozdržím a uvidím co se ještě dostane do akce.
KnighT
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 17, 2019 8:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát led 18, 2019 19:14

dudy píše:nejsem mike nebo grco


:axe:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 18, 2019 19:55

Co se vztekas? Vzdyt ma pravdu. Neni. Je dudy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát led 18, 2019 20:55

Jo, ale on tym na nieco narazal! [-X
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Taurus » sob led 19, 2019 9:49

Zdravím a chci poprosit o upřesnění informace, jak je to s oním rozdílnými hodnotami paropropustnosti a voděodolnosti. Když je například vodní sloupec 15000 a paropropustnost 8000 bude se v tom člověk stejně dusit, když má vrstva oproti dešti téměř dvojnásobnou hodnotu oproti paropropustnosti? A jaká je prosím podle vás optimální hodnota do našich podmínek pro paropropustnost a voděodolnost? Chodím hodně s těžkým batohem po lesích. Po horách moc ne. Díky za případné reakce.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 19, 2019 15:29

Tyhle dve hodnoty spolu v principu nijak nesouvisi a na rozdilu nezalezi. Z hlediska duseni se te zajima jen paropropustnost a chces ji co nejvetsi. 8000 g/m^2 za 24 hodin je velmi spatne, v tom se uvaris, potrebujes aspon 20000, ale vic je lip. Vodeodolnost staci 10000 mm, ale vic neuskodi. Vodeodolnost potrebujes jen proti desti, kdyz neprsi, je vyhodnejsi nosit vetrovku, ktera neni vodeodolna, ale je mnohem prodysnejsi, nez nejlepsi membranovka. Tu nosi rozumny clovek v batohu a vytahuje jen kdyz zacne prset. Prave aby se v ni zbytecne nevaril.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 19, 2019 15:31

@grco: v tom mel taky pravdu, ne? U mne urcite, vetrani v podpazi povazuju u rozumne prodysne bundy za pitomost a v podstate showstopper, to uz by muselo byt neco extra vyjimecneho, abych takovou bundu koupil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » sob led 19, 2019 15:53

Taurus píše: Když je například vodní sloupec 15000 a paropropustnost 8000 bude se v tom člověk stejně dusit, když má vrstva oproti dešti téměř dvojnásobnou hodnotu oproti paropropustnosti?


Nic ve zlém, ale srovnáváš trochu jablka a hrušky (respektive spíš jablka a velbloudy) :D

Obojí jsou úplně jiné věci měřené úplně jiným způsobem, pouze omezeně relevantní k reálnému použití.
Projdi si diskusi pár stránek zpátky, jak to je s prodyšností a nepromokavostí bund složité. Ale ve zkratce:

Voděodolnost dle měření vodního sloupce = kolik mm vody látka udrží, než proteče (tedy test, kde docela rychle zvyšuješ tlak vody, a při prvním protečení ho ukončíš). Na papíře a v reklamních materiálech to vypadá hezky, reálně je to mnohem složitější, záleží na vnějších podmínkách.

Paropropustnost = MVTR, kolik vodní páry projde za 24h, může se dost lišit podle metodiky, kterou která laboratoř či firma použila. Reálně také až tolik nevypovídá, záleží na vnějších podmínkách.

Reálně - v bundě s paropropustností 8000g/24h se nejspíš budeš potit i v suchu ve městě při pohybu. Ale nepočítej, že v bundě s MVTR 20000-30000g/24h se za celodenního deště za pochodu nezpotíš. Jakmile ti nasákne vnější látka, jakákoliv "prodyšnost" ti půjde obecně hodně do kopru. Jsou malé výjimky, ale to je složitější. Buď v té "prodyšné nepromokavé" bundě budeš jen sedět, a nebudeš se moc potit, nebo v ní budeš v hustém dešti chodit do kopce, a zpotíš se hrozně...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Taurus » sob led 19, 2019 16:09

Díky vám za reakce a vysvětlení.
Mně v jednom nejmenovaném outdoor obchodě sdělili, že když je hodnota nepromokavosti vyšší než hodnota paropropustnosti, tak se v bundě budu potit tak jako tak. Že mám hledat bundu, která má hodnoty obou na stejné úrovni. A když jsem se tak díval na tyto hodnoty i u kvalitních bund, tak se mi to moc nezdálo tato informace. S orientací v materiálech atd teprve začínám, proto ta neznalost, tak díky za pochopení.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 19, 2019 16:15

:shock: klidne ten obchod jmenuj. Nevim, jestli se mam smat nebo brecet, je strasne, co si nekteri podavaci dokazou vymyslet #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Taurus » sob led 19, 2019 20:04

Byla to Husky prodejna.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lojzmen » ned led 20, 2019 0:14

NIKDE NIKDY si nedělám iluze o znalostech personálu, v jakémkoli krámu, v jakékoli lokalitě :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned led 20, 2019 0:18

To jo, ale nekdy dokazou vymyslet neuveritelne veci, jako treba tady :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Taurus » ned led 20, 2019 7:47

Nojo no... dneska už bohužel není podmínkou, že prodavač musí rozumět tomu, co prodává.
Já tyhle věci nikdy moc neřešil. Vandroval jsem doposud v tom, co dům dal, tak se v tom ztrácím. Ale jak stárnu, nějak jsem dospěl do bodu, že si chci pořídit funkční věci.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod outdoor » čtv led 24, 2019 11:19

tak jsem si objednal Marmot Red Star Jacket ve velikosti L a budu ji vracet. až mě zaskočilo jak je velká/široká/dlouhé rukávy atd...

běžně jsem měl věci např. od Tilaku, HP, DA ve velikosti L a vždy mi to bylo slušně, ale tato bunda mě zaskočila. A to jsem porovnával s tabulkou velikostí a poměřoval, vycházelo mi, že M bude malé, ale jak je vidět, tak americké L je moc veliké....
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv led 24, 2019 17:58

Napodobne, skusal som bundu Black Diamond, americke M mi bolo uzke v pase/bokoch, ledva som strcil zip do jezdce, ale inak velkostne OK. A ked som skusal zas L, to mi bolo dobre v pase, ale zas je to asi na niekoho, kto ma 2 metre a hrudnik jak schwarzenegger, ja som v tom jak vo vreci. :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení