Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát led 11, 2019 11:19

A co se ti zas nelíbí? Ano dle sestavy co sem ruzne střídal jsem se nabalil na 8-10kg s lehkým batohem na vybavení - sak sem to tu sám psal.

Mě to fakt neba pro mě za mě si noste třeba igelitovy pytel svazany provázkem a rikejte tomu komfortní SUL batoh.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod salaon » pát led 11, 2019 11:56

Hele děcka, nechcete si to jít vyříkat na pískoviště, nebo si založit vlákno "Michal proti 1/2 OF"? Rád bych četl relevantní info, a pípání mailu kvůli Vašim plkům mě už nebaví. Moderátorům tady ty snad už aspoň 4 stránky OT nevadí? Prudí za menší věci... :axe:
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát led 11, 2019 12:02

salaon píše:pípání mailu kvůli Vašim plkům mě už nebaví
Tak si jej vypni :wink: :lol:

Promin, ale to jsem si musel rypnout 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » pát led 11, 2019 12:15

Michale na tezko podobne jako ty chodi vic lidi nez na lehko. Kdyz nekam vyrazis ven uvidis vic lidi s ohromnyma batohama nez ty s tema mensima. Takze zas takova zvlastnost nejsi, ale presto jsi to prave ty kdo tady vzbuzuje ty negativni emoce. Hadej proc, ale primarne kvuli vaze batohu to neni, je to kvuli tem nesrovnalostem co z tebe padaji snad v kazdem prispevku. Nam furt cpes jak si mame zkusit nosit v nasich lehkych batohach 30 kg, a sam pak v tom svem nosis dle tvych slov 10-15kg!? A takhle je to s tebou se vsim, nejde jen o ten pitomej batoh. A jeste kolem sebe kopes.

Myslim ze tvuj problem je i v tom, ze normalne si clovek zvoli vybavu odpovidajici podminkam ve kterych se bude pohybovat. Ty se zamilujes do nejakeho vybaveni co se ti momentalne libi, a k tomu si v hlave vybajis prostredi ve kterem se budes pohybovat a budes to proto nutne potrebovat, cili uplne obracene. Ja kdyz cetl tvuj popis podminek panujicich ve Skotsku, tak jsem obcas myslel ze to je nejake alternativni Skotsko z jine planety.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod salaon » pát led 11, 2019 12:19

apuka píše:Tak si jej vypni :wink: :lol:

Nechci vypnout vlákno, kdyby to šlo, vypnu jen Vás :-k
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » pát led 11, 2019 12:51

Michal82 píše:Jen by mne zajímalo kam na ty informace chodíte - jaký synteticky spacak jsem dával do Speeda 30.....? Hm?
Nejspíš žádný, ale tvrdil jsi (dosti vehementně), že to nebude žádný problém, ač o tom ostatní pochybovali. Vždyť jsi přečti, co jsi tenkrát psal ;-)

Michal82 píše:Mimochodem jak 30 tak 50 sem kupoval na základě zdejších komentu o tom jak batoh musí byt lehký a ano i sem tomu věřil dokud v něm byla nízká zátěž jak přišlo na větší zátěže rychle sem zjistil jak sou ty batohy nevhodné.

...proste používal jsem to co zde frčí a ..... dekuji stačilo mi to.
Chceš tvrdit, že ti tady někdo doporučil na vícedenní trek se spaním ve stanu 30litrový batoh? Tohle mě celkem zaujalo, protože takové rady tady nečtu, takže jsem to zkoušela najít. A našla jsem jen tohle (BTW, plyne z toho, že když jsi v květnu 2015 psal, že máš batoh rok, měl jsi ho, podle toho, co jsi sám napsal dříve, necelých 7 měsíců ;-)):

Michal82 20.října 2014 píše:...Jinak sem si koupil batoh Black Diamond Speed 30 - váhal sem nad 22, ale prodejce mě přesvědčil, že sem dost velkej a 30 bude víc univerzální :)
... šel jsi snad do obchodu s tím, že chceš 22litrový batoh na vícedenní treky, protože tohle řešení na fóru frčí? Opravdu tak chápeš příspěvky místních uživatelů? Myslela bych si, že naprosto každému je jasné, že doporučení koupit si lehký batoh neznamená, že koupím lehký batoh libovolné velikosti a ten mi dobře poslouží jak na několikahodinové procházky, tak na několikatýdenní expedice mimo civilizaci :twisted:

Jinak se můžu podepsat pod to, co napsal o kousek výš Miuan, problém není v tom, že máš jiné vybavení, ale v tom jak komunikuješ ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát led 11, 2019 13:27

Miuan - protože nerozlisujes váhu celku a váhu vybavení víš.

Když je vybavení seskladane třeba na 14kg s batohem tak na 2 dny bude váha třeba 17kg se zasobama.
Ale když je vybavení na 14kg tak na 3 týdny bude váha 30kg.

A vůbec já myslím ze bude nejlepší když už nebudu dávat žádné info o tom co sem si pořídil a jak mi to vyhovuje nebo ne. Proste jen řeknu používám něco jiného a dal to rozvádět nebudu.

A je to.

Nebaví mne pořad se dohadovat o tom kolik kg bylo tehdy kolik dnes a kolik zítra když to vybavení menim je jasné ze to dělá rozdíly a je jasné ze je rozdíl mezi vahou výbavy a mezi vahou vybavení se zásobami - a to sou věci co se neustále mění dle toho kam jdeš a jakem období a td.

Jo a mé podmínky ve Skotsku sou jiné než ste zažili z jednoduchého důvodu - nejezdim si tam v létě za sluníčka na týdenní dovolenou. Stav se v lednu na západní ostrovy na pobřeží oceánu buď tam měsíc a pak dej vědět jak sis užil sucho a teplicko.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát led 11, 2019 13:48

Tady sem našel Jääkäri za sedm stovek...
:mrgreen:
Když si představím, že já dal dvě bezďákům...
Sem to mohl střelit za majlant...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát led 11, 2019 19:20

salaon píše:Rád bych četl relevantní info, a pípání mailu kvůli Vašim plkům mě už nebaví.

Vitej na Outdoorforu, cizince. Tohle je tady normalni, chteli jsme OF prejmenovat na Offtopicforum, ale takove uz bohuzel existuje. Casem si zvyknes :twisted:

Upozornovaci maily jsem taky zpocatku pouzival, ale uz davno je vypnul. Doporucuju to same.

salaon píše:Moderátorům tady ty snad už aspoň 4 stránky OT nevadí? Prudí za menší věci...

Osobne to nehodlam resit. Jednak je to stale k tematu a jednak se to deje vsude, kde M82 vleze a kdybych to mel resit, tak nedelam nic jineho. Ber to tak, ze uz ty jeho kecy presahly rozumnou miru, a tak se zvedla vlna odporu. Coz je cas od casu nutne a deje se to i v jinych pripadech. Normalni samoregulace fora. Z hlediska moderatoru to ma, obavam se, jedine reseni a to mi zatim prijde prilis drasticke. Porad doufam, ze v sobe najde aspon spetku sebereflexe a dojde mu, ze chyba neni ve vsech ostatnich, ale v nem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát led 11, 2019 19:32

GreyMouse píše:problém není v tom, že máš jiné vybavení, ale v tom jak komunikuješ ;-)

To uz mu tady nezavisle na sobe psala spousta lidi vcetne mne. Bez vysledku. Muzeme to brat jako socialni experiment. Po kolika opakovanich mu to dojde. Zatim to vypada na zapis do Guinnessovy knihy rekordu. Clovek s nejdelsim vedenim na svete :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát led 11, 2019 19:45

Vidíš a přesně takovéhle komentáře jako tady píšeš jsou důvodem toho proč si budu trvat na svém.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod oodoow » pát led 11, 2019 19:48

salaon píše:Nechci vypnout vlákno, kdyby to šlo, vypnu jen Vás :-k

A to nejde? nastavit si na určité uživatele nějakou formu ignorace, aby ti to neposílalo ani mail, když něco napíšou?

Jinak tohle tady půjde asi ještě dlouho, protože to obě strany prostě baví, na fb jsou takových hádavých komentů celé stránky, tohle je stejné. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát led 11, 2019 19:53

Bojim se, ze ne. Navic tu nejde o jen komentare konkretniho uzivatele, ale o komentare ostatnich k jednomu konkretnimu uzivateli a na vytrideni takovych by se musela pouzit nejaka forma umele inteligence ;-)

Samozrejme by slo, kdyby si ho dali do ignoru vsichni, aby si povidal jen sam se sebou, ale to se obavam, ze se nestane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát led 11, 2019 19:55

Michal82 píše:Vidíš a přesně takovéhle komentáře jako tady píšeš jsou důvodem toho proč si budu trvat na svém.



A je to venku.
A já bláhový myslel, že si na svém trváš, protože tomu věříš.
Ale ty jen potřebuješ být v opozici
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát led 11, 2019 20:00

mike píše:...na vytrideni takovych by se musela pouzit nejaka forma umele inteligence


A co nějaká sestava klíčových slov?
Já nevím, třeba : Kajka, Staika, Jääkäri, orkán...

:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát led 11, 2019 20:04

To by treba prispevky od Miuana a GM vyse nechytlo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » pát led 11, 2019 23:52

mike píše:To uz mu tady nezavisle na sobe psala spousta lidi vcetne mne. Bez vysledku. Muzeme to brat jako socialni experiment. Po kolika opakovanich mu to dojde. Zatim to vypada na zapis do Guinnessovy knihy rekordu. Clovek s nejdelsim vedenim na svete :twisted:


Nedojde. Jak jsem tu nedavno psal, vygooglete si pojem: bajiva lhavost. Mame jeden pripad v rodine, a poznavam modus operandi :lol: Michal si to asi ani neuvedomuje co tu pise za kraviny, je to divny, ale bohuzel hodne pravdepodobny. A ja jsem trouba ze na nej reaguju i kdyz vim ze to nejspis zbytecny.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob led 12, 2019 0:40

Precetl jsem si to a celkem to sedi... V takovem pripade ale nevidim dobre reseni. Nebo mas nejaky napad na zaklade svych zkusenosti s tim? Na tom, ze by ho vsichni ignorovali se tezko shodneme, bude to fungovat maximalne nejakou dobu, nez se nekdo neudrzi a zareaguje. A cele se to rozjede znovu. Nakonec, jestli to spravne chapu, tak postizenym jde prave o ziskani pozornosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » sob led 12, 2019 0:45

Čistě za mně (tedy jako uživatele, nikoliv moderátora) - nechala bych to být. Tyhle diskuze jsou koneckonců docela zajímavé a otvírají nové obzory (po všech stránkách) :D Jinak by tu byla občas nuda :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob led 12, 2019 0:50

Vzpominas si, jak jsi chtela posledne pozorovat zviratka a jak to dopadlo? [-X :twisted: Taky jsem nad tim maval rukou, ale kdyz uz to jede paralelne aspon ve trech vlaknech, tak zacinam mit pocit, ze by se to resit melo. A z toho, co jsem si precetl, mam dojem, ze sance na samovolne zlepseni neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » sob led 12, 2019 0:54

:mrgreen: to je vždycky zajímavé, ať to dopadne jakkoliv

Nemám pocit, že by to bylo k neprospěchu fóra, naopak, takže za mě alespoň v tuto chvíli prostě neřešit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob led 12, 2019 0:59

Udelame anketu? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » sob led 12, 2019 8:45

Dokud to bude +- k tématu a nebude porušovat pravidla fóra, nechal bych to...
Jsem si vzpomněl na bejvalýho šéfa. Stál jsem s ním na podlaze z betonovejch panelů a on mi byl schopnej tvrdit, že je to voskovanej parket. A nedal si říct a hustil to do mě tak dlouho, až jsem mu řekl jo, je to parket... :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » sob led 12, 2019 9:24

Mike neda se s tim nic delat. Je jedina moznost, ze ho zaujme zase jine hobby a jak se tu najednou objevil tak zase zmizi.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » ned led 13, 2019 5:02

Zaklad pri klamstve je ten, ze si clovek musi vsetko pamatat. Ale ak tu niekto tusim za pol roka najebe 1300 vybajenych prispevkov, tak nema sancu to mat pod kontrolou.
Zistil som, ze u M82 nepomahaju ani konfrontacie s konkretnymi navzajom si odporujucimi prispevkami, takze to nema vyznam.
Tak ak tu este raz niekto napise, ze stanuje v orkane a dava na den 300 g jedla, zacnem tomu verit...
Akurat mi neberie tych 350 noci v spacaku bez vypratia :vom:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » ned led 13, 2019 13:03

Řekněme to obrazem
image1019.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

grafomanie na OF WAS: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod JoseD » ned led 13, 2019 17:07

mike píše:nejaky napad na zaklade svych zkusenosti s tim?

Měl jsem kdysi SMF fórum na triku.. ..ale bylo to pro de-facto uzavřenou společnost. Nešlo by zavést nějaká technická opatření? Např. omezit standardně počet příspěvků na den před dosažením určité "karmy"?

Je mi jasný že tady nejde vyhrát, ale volil bych menší zlo.. Přijde mi, že subjekt naší diskuse sem přitahuje sobě podobné, a Tebou zmíněná samoregulace proběhne tak, že lidé, kvůli kterým mi dávalo smysl si to tady občas projít, se na to tady kvůli diskutovaným slovním průjmům vykašlou.

<ot>
asi by si to zasloužilo přesunout někam jinam z batohové kategorie..
</ot>
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned led 13, 2019 18:04

Mozna by to nejak udelat slo, ale neprijde mi to jako dobry napad. Proc omezovat vsechny kvuli konkretnimu jedinci? Tady si nemusime hrat na nejakou politickou korektnost, kde je problem vime a kdyz technicke opatreni, tak ciste pro tenhle pripad.

Neprijde mi, ze by pritahoval sobe podobne. Naopak, ted uz ho snad nemuzou brat vazne ani ti, co s nim castecne souzni.

Zatim mi z toho vychazi nejlip klasicke "nekrmit". Upozornit na rozpory a evidentni lzi je OK, ale uz neni treba reagovat na jeho odpoved ve stylu cerna krychle je vlastne bila koule. Diskutovat s nim nema smysl, to uz je snad evidentni.

Presouvat to nebudu, nechce se mi, nezaslouzi si to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mila6032 » pon led 14, 2019 17:49

Já vám nevím, teď jsem si to přečetl asi tři stránky zpátky a mám z toho dojem, že jste si tuhle konkrétní debatu do sraček zavezli sami. Jasný, Michal tam plácnul blbost o síle stěny 0,1 mm, ale zbytek mu jde za vinu dávat fakt těžko. Krom toho nebyl jediný a vlastně je to úplně super nedůležitý. Fakt nerozumím, proč je místní core teď tak vyděšená a kvičí tu o potřebě diskutéra eliminovat nějakou technickou fičurou na fóru, nebo s nadějí vzhlíží k nebesům, že si snad onen buřič a výtržník najde jiného koníčka a bez famfár a loučení opustí hřiště. Schválně si to zpětně projeďte, najděte si takový ty ne moc viditelný a strááášně veselý šťouchance a pak si představte, že by se tady takhle někdo dlouhodobě vyjadřoval o místních ultralajt modlách. Počítám, že by místní UL evangelisté hrůzou nebyli schopni vydat ani zvuk a sborově by požadovali rituální odříznutí aspoň jedné končetiny.
Ale hlavně, že tady všichni perfektně vědí, jak těžkej bágl Michal potřebuje, že si UL výbavu předtím vybral blbě, že si batoh neumí ani zabalit a když už diskuze nemá ty potřebný votáčky, tak se vytáhne půl roku stará citace a nebo orkán. A pak hurá, všichni se budeme tvářit strašně pohoršeně a hledat řešení. Jasný, to dává všechen smysl světa. Tak určitě. Ďáblova advokáta nikomu dělat nebudu, sám bych k dotyčnému měl několik výhrad, ale konkrétně v týhle diskuzi mi chování některých připadá vyloženě pokrytecké.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pon led 14, 2019 18:23

@ mila6032

Hele, dyk to jede přesně podle Tvého rok a čtvrt starého scénáře:

mila6032 píše:To se vždycky místní UL  evanglelisté tak svorně semknou proti narušiteli zaběhlých pořádků a snaží se okolí přesvědčit o jeho nezkušenosti a hlouposti? Jestli ano a je to zaběhlý scénář, tak to chce ještě trochu vyladit. Takhle při pohledu zvenčí to totiž působí přesně  naopak.
Při přečtení cca čtyř posledních stran to na mě působí, že tady je člověk, který si koupil batoh, napsal k němu pár zkuseností, nebo spíš prvotních postřehů a odůvodnil proč si ho vybral. Pak se sem seběhla smečka zkušených borců, z nichž polovina se podle všeho narodila aspoň v pěti tisících a druhá půlka žije od dvaceti let v lese a začala kázat. Propánakrále, i kdyby Michal chodil po Skotsku s kovadlinou v igelitce, je to jenom jeho věc, páč mu to prostě vyhovuje. A i kdyby si na měsíc vzal jenom gumový medvídky a šišku knedlíku, je to zase jenom jeho věc. A zatím není trestný to napsat na net. Nikde jsem od něj nečetl, že by ostatním radil, aby při přechodu Skotska nežrali. Já si třeba  ctyřkilovej stan nekoupím, páč mi to přijde těžký. Ale tak nějak na to dokážu přijít sám. Jakýsi samozvaný strážce pořádku a jediných spravných outdoorových pravidel tady vykřikuje cosi o tom, že se něčí příspěvky nemají brát vážně. To jako fakt? To fakt má někdo tu drzost předžvejkávat lidem něčí texty a kázat jim, co si o nich mají myslet? 
Přijde mi až komický, jakou paniku v řadách cechu autdóristů dokáže vyvolat jeden frajer s tříkilovym báglem :D Co se stane, až někdo spáchá ten zločin, že si koupí třeba 3,5kg batoh? Bude smečka vlků hromadně páchat seppuku?


:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Batohy