Hledám práci v přírodě

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » stř lis 28, 2018 21:35

Rok a něco plnej euforie, která se začala pomalu vytrácet. Několik dalších let to ještě šlo... Pak začal vnímat to, co ze začátku přes růžový brejle neviděl - práce profi rybáře je o rybaření jen hodně, hodně okrajově. Najednou se probral ze snu a zjistil, že vlastně dělá to, co nechce. Že má práci jako v tý fabrice, pevně danej pracovní postup, xy předepsanejch bodů, který musí dodržovat... Asi jako já, kdybych v přírodě točil "bushcraft" videa....
No, teď když vidí v krámě rybu, naskočí mu husí kůže...

Dokážu si to představit - přijdu k vodě, nádherný počasí, u břehů všude loví štiky, dal bych půl království za to, abych tam moh hodit třpytku.... Ale ne, já musím celej den testovat debilní feeder :evil: tohle by mi spolehlivě otrávilo celej den
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » čtv lis 29, 2018 0:31

Etheric píše:Asi jako já, kdybych v přírodě točil "bushcraft" videa....

Jj, presne to bych cekal a myslim, ze jsem to psal uz nekde na zacatku.

Pekny priklad. Cim min prostoru pro vlastni pristup a cim vic predepsanych postupu, tim je vyhoreni rychlejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv lis 29, 2018 13:24

Stejně je to zajímavý, jak se z něčeho co miluješ může tak lehce stát něco, co nebudeš moct ani vidět...
Koneckonců jak borec říkal - "kdybych zůstal ve fabrice a trávil celý víkendy na rybách, udělal bych tisíckrát líp. Takhle jsem přišel o svůj zájem a teď nevim co dál.. Jenže nemohl jsem vědět jak to dopadne, třeba bych zahodil životní šanci... "
Teď babo raď...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » čtv lis 29, 2018 18:01

Je, vsak jsem popisoval, jak to bylo u mne s programovanim, sam bych driv neveril, ze se neco takoveho muze stat a ze se na to nekolik let nedokazu ani podivat.

Mam ale dobrou zpravu. Neni to nevratne. Ted uz zase programuju a posledni tydny mne to bavilo tak, jak kdysi v mladi. Premyslel jsem, co se vlastne zmenilo a dosel k tomu, ze zpusob prace. Ve firme postupne ubyvalo kreativni cinnosti na ukor udrzovaci, schuzovani a dalsich otravnych veci a ve finale po prevzeti korporaci jeste pribyly korporatni procesy a s praci nesouvisejici kraviny a z toho, co mne bavilo, nezbylo vlastne nic. Ted je to naopak, delam na novem a zajimavem projektu a nejake veci okolo sice jsou, ale neni jich moc a kreativni prace prevazuje. Lamou mne, abych se u nich nechal zamestnat a uz jsem dosel tak daleko, ze to vylozene neodmitam ;-) Takze se povedl restart a mozna zacina druhe kolo 8-[

Co tedy pomohlo. Jednak cas, ta nekolikaleta pauza byla nutna. A jednak se vratit ke korenum, k tomu, co na tom cloveka opravdu bavilo. Myslim, ze rybar ma taky sanci, ac mu to ted tak neprijde. Jen to nebude hned, chce to par let odstup, delat neco uplne jineho a pak se mu mozna konicek vrati.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv lis 29, 2018 22:07

Pevně doufám, že se mu zájem o ryby vrátí. Byl totiž jedinej, kdo se mnou chodil opravdu, ne jen hubou...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv lis 29, 2018 23:01

Z toho všeho vyplývá, že živit se svým koníčkem můžeš pouze v případě, že budeš mít /jak už tu jestli dobře pamatuju Mike psal/ především možnost klienty odmítat. Nebere tě ten či onen druh práce? Odmítneš, můžeš si vybírat...
Jakmile ti ale tvůj koníček začne někdo "řídit", už je zle. Nemáš pokaždý náladu na to stejný, nechceš mít všechno nalinkovaný a fungovat jako stroj, byť v rámci svýho koníčku..
Pokud nenajdu něco s možností si práci vybírat, bude mnohem lepší mít klidnou práci ve fabrice a volný odpoledne + víkendy /svátky, dovolená/ věnovat svejm zálibám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » čtv lis 29, 2018 23:20

Ještě jeden příklad co stojí za zmínku. Znám jednu věhlasnou osobnost, která se drží na "vrcholu" přes /těch mnou zmiňovaných/ 20 let.
Jde o to, že si našla práci, která jí byla koníčkem a vypracovala se až na samotnej vrchol. Měla všechno, dosáhla svýho snu. Ale časem se z toho stal stereotyp a začlo se jí to protivit. Je fakt nešťastná, chlastá jak duha a aby se tak neklepala žere diazepam. Než vyleze ven se v koupelně načančá, venku rozdává úsměvy, celá září, všichni si říkaj "tak nádherná, šťastná žena, její život by sem chtěla...." atd..
Když jsem se zeptal, proč se na to teda nevys***, odpověděla mi "a co by mi zbylo, tohle je to jediný co mám, celej můj život, bez toho bych byla nic..."
Nejhorší je, že měla pravdu.

Já fakt hledal ty způsoby, zjišťoval, pátral, dumal... :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » čtv lis 29, 2018 23:41

Etheric píše:Z toho všeho vyplývá, že živit se svým koníčkem můžeš pouze v případě, že budeš mít /jak už tu jestli dobře pamatuju Mike psal/ především možnost klienty odmítat. Nebere tě ten či onen druh práce? Odmítneš, můžeš si vybírat...

Nebral bych to vylozene dogmaticky. V zivote jsou nutne kompromisy. Taky ted obcas delam neco, bez ceho bych se obesel, firma ma sve procesy, ktere by se daly nastavit lip. Podstatne ale je, ze chapu, proc to tak maji a ze vidim, ze to neni bezucelne (jako v korporaci) a ac by se to dalo delat lip a efektivneji, nejaky smysl to ma a obcas je to uzitecne i mne. Navic jsem placen od hodiny a kdyz s jejich procesy stravim zbytecne mnoho casu, tak za jednoduchou cinnost dostanu zaplaceno stejne jako za opravdovou praci, pri ktere se mi kouri z hlavy 8)

Etheric píše:Pokud nenajdu něco s možností si práci vybírat, bude mnohem lepší mít klidnou práci ve fabrice a volný odpoledne

Muze byt. Kazdy jsme jiny, nekomu vyhovuje tohle, jinemu ne, ja bych se z toho asi zblaznil nebo jim tu fabriku zacal predelavat k obrazu svemu :twisted: Jestli ti to ale vyhovuje, proc ne.

Tahle diskuse jsou v podstate namety k zamysleni, svou cestu si nakonec stejne budes muset najit sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » čtv lis 29, 2018 23:43

BTW, dotaz ciste ze zvedavnosti. Pises lomitka misto zavorek. To jsem doted videl akorat u doktoru, u tech je to neco jako profesni znak nebo postizeni, dela jich to spousta. Jak jsi k tomu prisel ty?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod dudy » pát lis 30, 2018 8:31

Teď se mi dostala do ruky nabídka na práci v přírodě.

Údržba a stavební práce nejmenovaném Národním parku.
Jedná se o rekonstrukci a vybudování nových několika kilometrů turistických chodníků v blbě přístupném terénu.
Převážně skládané kamenné chodníky, plus stupně, schody, někde sanace svahu, plus nějaký dřevěný chodníky v bažině.
Je to v místech, kam nesmí žádná technika ani auto, takže paletu betonu, dřevo a cisternu s vodou složí na místě vrtulník a pak se bude, dle potřeby rozvážet na kolečku, nebo nosit na krosně. Kameny místní, veškeré kopání, vrtání, sekání ručně, je i zákaz agregátu. Ubytování zdarma na asi čtyři kilometry (to se samozřejmě bude měnit podle místa práce) vzdálené lesácké chatě s pouze základním vybavením (užitková voda, agregát a plynová bomba) odkud je to třeba do krámu nebo na pivo další čtyři kilometry.
Takže ve výsledku ráno si namazat kedr a čaj do termosky, do jedný ruky motorovku do druhý krumpáč a lopatu, do báglu žrádlo na celej den, hadry do nepohody, benzín do pily a hajdy čtyři kiláky do hrbu, tam celej den bouchat jako v kamenolomu, občas zaběhnout třeba dva kiláky pro pytel betonu a kanďák vody, chčije, praží, mlží... nezájem...
Práce od 3 až 5 2019 (dle klimatických podmínek) tak pro čtyři pět lidí, baj voko na tři čtyři měsíce...
Prachy dle úseků a náročnosti, ale co sem tak počítal, v průměru 150 - 170 Kč/hod fakturačních!!! :finga: , takže dost na prd, ale zas nemusí bejt člověk zrovna kvantovej fyzik.

Kdybys sehnal partu, kde by to byl někdo schopnej pokrejt úředně (faktutračně), klidně se ozvi.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Hafi » pát lis 30, 2018 10:08

Právě jsem políbil klávesnici, zamilovaně se zahleděl do monitoru a s láskou pohladil radiátor. A už se těším až někdy ve svém volnu půjdu s dětmi na procházku po těch nové vybudovaných stezkách.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pát lis 30, 2018 10:36

Jak jsem přišel k lomítkům? To nevim, jak jsem psal, nemám pc. Lomítka mi přijdou plynulejší než závorky. Nebo žeby odpor k závorkám z hodin matematiky? Nevim :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Etheric » pát lis 30, 2018 10:44

mike píše:Taky ted obcas delam neco, bez ceho bych se obesel, firma ma sve procesy, ktere by se daly nastavit lip. Podstatne ale je, ze chapu, proc to tak maji a ze vidim, ze to neni bezucelne (jako v korporaci) a ac by se to dalo delat lip a efektivneji, nejaky smysl to ma a obcas je to uzitecne i mne.

Jasně že k chodu čehokoliv patří i vedlejší procesy, je to nutný zlo, ale pokud je to účelný, dá se to pochopit.
Třeba já si můžu práci přetvořit k obrazu svýmu. Ne celou fabriku /to ani nepotřebuju/, ale stroje kde zrovna jsem ano. Je po mně požadován výsledek a jak se k němu doberu, je čistě má věc. Žádný nesmyslný 5S a podobný kontraproduktivní pí*oviny. Takže mi nikdo nekecá do práce :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod mike » pát lis 30, 2018 18:24

@Hafi: starnes :twisted: Ne ze bych na tom nebyl stejne, ale kdyz si vzpomenu na podminky v mladi na chmelu, na vine nebo merunkach, tak bych to dneska taky nedal a tenkrat to bylo v pohode. No a samozrejme penize, mam pocit, ze nas tenkrat platili (v prepoctu na tehdejsi ceny) vic, nez pise dudy :? Holt dan za to, ze takovou praci muze delat v zasade kazdy, ale tu nasi malokdo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledám práci v přírodě

Příspěvekod Olchor » sob pro 1, 2018 12:57

2Etheric: Přečti si časopis Lidé a země 1/2018, je věnovaný novodobým nomádům a vůbec volnému cestování za minimum peněz. Měl by se dát půjčit v každé větší knihovně.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » sob led 12, 2019 13:31

Odtrženo z tohoto vlákna. sobb

Michal82 píše:Jenže to jsou lidi co cestují mají nějaké zkušenosti a td.

Vždyť jo. Já nemám vůbec žádný zkušenosti, akorát jsem utratil skoro tři vejplaty za výbavu, která se mi zrovna líbila a teď má ten účel, že leží ve skříni a já si představuju, k čemu ji tak asi budu používat :twisted: :finga:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod fps » sob led 12, 2019 14:00

tím jsem si taky kdysi prošel, také jsem utratil dost peněz za vybavení které nebylo správně zvoleno, třeba za šestnáctery koženými nebo částečně koženými botami kategorie B až C jsem utratil velké peníze, raději ani nebudu počítat kolik jsem jen na tomto prodělal, ale ještě že OF vůbec je, tady se dají sehnat správné informace, akorát se tady člověk musí často prokousávat přispěvkama které nejsou moc k dané věci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod mike » sob led 12, 2019 22:07

TANSTAAFL. Neni takova vec, jako obed zdarma. Sam vis, jak je casove narocne a drahe takove zkusenosti a informace ziskat, a tak nemuzes cekat, ze ti je nekdo naserviruje na stribrnem podnose. Prokousavani se hromadou balastu je cena, kterou za ne platis. OF neni databaze, ve ktere si najdes informace, ale diskusni platforma pro asocialy (mezi ktere tady patris), ze kterych obcas vypadne neco zajimaveho :twisted: Se s tim smir ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » ned led 13, 2019 7:16

Můj předchozí příspěvek byla čistá ironie, reakce na Michalovo rejpnutí.
Skoro tři vejplaty jsem za výbavu utratil to ano, ale předem jsem si promyslel co koupit a k čemu to budu mít. Všechno z toho používám, ve skříni to leží jen přes zimu :)
Nedostatkem zkušeností v tomhle směru netrpim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasazeny?

Příspěvekod Michal82 » stř led 16, 2019 20:24

Etheric - a já to zas myslel tak až ti to nebude ležet přes zimu ve skříni a budeš podnikat třeba půlroční expedice a budeš známej cestovatel, potom o tebe třeba nějaká firma zájem mít bude.
Dokud jsi jen běžný turista asi tvůj názor žádnou větší firmu zajímat nebude natolik aby ti za něj platila.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasazeny?

Příspěvekod Michal82 » stř led 16, 2019 20:27

Etheric - začni třeba tím, že si uděláš minimálně výcvik na horského vůdce, nějaké dlouhodobé kurzy přežití a td a nějak to posouvej.
Takoví lidé k tomu potom mají jistě blíž.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod oodoow » stř led 16, 2019 20:42

Přesně tak, nikdo ti nebude jenom tak dávat výbavu a ještě ti za to platit. To je dost absurdní představa :roll:
Založ si blog, získej nějakou sledovanost, dělej recenze a potom možná nějaká firma si řekne, ten tomu rozumí toho zaměstnáme anebo mu aspoň něco dáme na testování.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » čtv led 17, 2019 5:10

Michal, ani nevíš, jak rád bych na půlroční expedice a ještě radši bych na zimu vypad někam, kde zima neni....
Ovšem to se vylučuje s možností chodit do práce a nemám tolik peněz, abych moh půl roku někde trajdat....
Dlouhodobej kurz přežití - i tak by se dala spousta mejch cest nazvat ;)

oodoow píše:nikdo ti nebude jenom tak dávat výbavu a ještě ti za to platit.

Nic takovýho jsem ani nechtěl. Chtěl jsem to testování mít jako stálou práci /což mi bylo vysvětleno od člověka, kterej do toho dělá, že to tak nejde/. Takže musím hledat dál.
Nepotřebuju věci zdarma na testy, koupim si to, i z dělnickýho platu ;) potřebuju jen práci, která mi umožní furt /nebo aspoň velkou část roku/ cestovat. O to mi celou dobu jde.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod sobb » čtv led 17, 2019 23:08

Etheric píše:Ovšem to se vylučuje s možností chodit do práce a nemám tolik peněz, abych moh půl roku někde trajdat....
Sice to do tohoto vlákna příliš nepasuje, ale ... K tomu trajdání. Nemusí to být vůbec drahé, někdy i naopak, na cestách jsme občas utratili míň peněz než doma :) Ostatně i to naše dávné více než půlroční zimní vejletování bylo v podstatě "jen" za cenu letenek a víz. Jiná věc je návrat do práce po této době. Pokud se podaří neplacené volno, tak je to skvělé. Když má člověk dobrý obor, tak také nemusí být velký problém si nový job najít. Zvlášť v současné době. Ale to jen tak na okraj, s inovacemi batohů to příliš společného nemá. Snad jen to, že se mi tehdy za ten půlrok podařilo zrušit zádový systém nového batohu a dostala jsem po drobných peripetiích nový, který slouží dodnes :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Mawenzi » pát led 18, 2019 6:40

neni vetsi problem nez utrata na cestach, ze pokud platis hypo nebo nechces dat vypoved z najmu (protoze kam bys dal vsechen nabytek, ostatni osobni veci ktery aktualne nepotrebujes a tak) tak spis ztrata prijmu po tuto dobu a problematicky splaceni vsech techle zavazku... ? Ono asi ne kazdej si chce pronajmout kontejner a kazdyho pul roku davat vypoved stehovat krabice do kontejneru, odjet na pul roku a pak si shanet bydleni misto teply sprchy a nekde resit nejakou ubytovnu nez zas najdes novej byt...

takze varianta za to byt placenej je asi proste mnohem pohodlnejsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasazeny?

Příspěvekod Michal82 » pát led 18, 2019 8:08

Co mě ještě napadá.

Dej se k nějaký cestovce jako průvodce. Kdyby sis udělal nějaký ten kurz jako vůdce, nějaký zdravotnický tak bys tu práci určitě časem získal a byl bys placenej za to že si chodíš po vejletech.

A z takové pozice by se ti spolupráce jako tester vybavení scháněl mnohem lépe.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pát led 18, 2019 8:15

Michal82 píše:Dej se k nějaký cestovce jako průvodce. Kdyby sis udělal nějaký ten kurz jako vůdce, nějaký zdravotnický tak bys tu práci určitě časem získal a byl bys placenej za to že si chodíš po vejletech.

Pleteš si pojmy a dojmy. V tomhle případě bych z vejletu měl kulový
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pát led 18, 2019 8:18

Mawenzi: +1

Prosím moderátora o přesunutí této debaty do "hledám práci v přírodě" ;) tam můžem pokračovat v diskuzi
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod apuka » pát led 18, 2019 11:59

Michal82 píše:začni třeba tím, že si uděláš minimálně výcvik na horského vůdce

Michal82 píše:Dej se k nějaký cestovce jako průvodce. Kdyby sis udělal nějaký ten kurz jako vůdce, nějaký zdravotnický tak bys tu práci určitě časem získal
Michale, predtim, nez podobne veci napises, zkus se trochu podivat, o cem pises...

Horsky vudce - to neni zadny kurz, to je nekolikaleta (min. tri) zalezitost, navic zakladni povinne predpoklady jsou i horolezeni na docela vysoke urovne UIAA, vcetne skialpinizmu a ledolezeni, musis mit nejake (horolezecke) prvovystupy, kdyz udelas zakladny "kurz" (trva to, myslim, alespon dva roky), musis alespon rok pracovat jako "koncipient" s nejakym horskym vudcem, pote zase zkousky. Az toto vsechno absolvujes, min. za tri roky, jsi certifikovany horsky vudce UIAA. A etheric, myslim, psal, ze neleze, navic sklialpy a ledy asi nejsou jeho salek kavy. A cely ten vycvik stoji opravdu nemale penize.

Delat cestovce pruvodce taky nemuze kdokoliv. Je tam nekolik kategorii a na kazdou jsou jine legislativni podminky. Na to, aby mohl testovat vybaveni na horach a divocine, by potreboval byt horskym pruvodcem - to je taky dvoulety beh kurzu, vcetne zimnich, lavinovych, ledovcovych. A nakonec musis udelat letni i zimni zkousky. A i tento vycvik stoji dost penez.

Teda toto krome toho, co uz etheric psal - timto zpusobem se zivit asi nechce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod sobb » pát led 18, 2019 12:10

Etheric píše:Prosím moderátora o přesunutí této debaty do "hledám práci v přírodě" ;) tam můžem pokračovat v diskuzi
Já věděla, že si nemám začínat, že to zas bude práce :mrgreen: Přesunuto.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec